زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربیات دوستان از کنکور ۹۰

ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۳۲ ق.ظ
سلام به دوستان خوبم ...خیلی خوب میشه از تجربیاتتون.و اینکه به نظرتون منابع امسال چه کتابهایی بودند...بگید...و اینکه اگر خدای نکرده قرار باشه یه سال دیگه کنکور بدهید..چه نکاتی یرعایت می کنید و میشه در مرود روش خلاصه برداری و مرور درس‌ها طوری که ادم فراموش نکنه توضیح بدهید...متشکریم Big Grin

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۲۹ ق.ظ، توسط ف.ش.)
من یه تجربه کردم اینه که هیچ چیز ساده ای رو دست کم نگیرم.

در مورد منابع هم به نظر من واسه معماری همون پوران پژوهش خیلی خوبه که اگه در کنار مانو باشه که بهتره .اما اصلا مانو رو به تنهایی توصیه نمیکنم!!!
در مورد گسسته هم همون پوران پژوهش چون مقسمی خیلی ساده گفته و گسسته رو دست کم گرفته !
برای زبان تخصصی هم کتاب دکتر مظفری پارسه البته در حد اینکه نکاتی که توش به زبان انگلیسی گفته بدونید کافیه دید خوبی واسه حل سوالات بهتون میده.البته من خودم فرصت نکردم ۴ درس آخرش رو نگاه کنم.

یه توصیه دیگه هم اینکه هر درسی میخواین بخونید سعی کنید زود تمومش کنید که ماه آخر فقط دوره کنید و تست بزنید ماه آخر که میشه آدم دلش میخواد جزوه هاشو و خلاصه هاشو چندین بار بخونه اما مثلا من که آنالیز عددی رو گذاشته بودم واسه ماه آخر وقت کافی واسه مرور درسهای دیگه نداشتم حتی تست های ۸۹ رو نرسیدم که بزنم!!!!
اگه آدم بدونه که ممکنه دم کنکور آرزو کنه کاش فقط یک روز بیشتر فرصت داشت قدر زمان رو میدونه و بیشتر میخونه.

البته هنوز نتیجه‌ها نیومده ولی خوب من خودم ریاضی عمومی رو خوب نخونده بودم واسه علوم کامپیوتر و نرسیدم دوره کنم و تصمیم گرفتم که نزنم و به نظرم ضرر هم نکردم چون ریاضی هم وقت گیره هم ریسکش بالاست یعنی ممکنه وقت بگذاری و به جواب غلط برسی!

در حال اگه میدونید یه درسی واستون وقت گیره یا در اون درس ضعیف هستید و خوندنش سودی واستون نداره بیخیالش بشین و وقتشو هم در زمان مطالعه هم سر کنکور به درسهای دیگه اختصاص بدین.

البته من خودم خیلی واسه ریاضی وقت گذاشتم و خوندم اما دیگه چند ماه آخر مطالعه نکردم و به خاطر اینکه نمره منفی نگیرم کاملا بیخیال شدم اگه از اول میدونستم از اول نمیخوندمش.
البته ممکنه شما بتونید از ریاضی درصد خوبی هم بگیرید پس بخونید.
در مورد فرمولها هم نگران نباشید اگه تا ماه آخر درسها رو خونده باشید و فقط مرور کنید و تست بزنید و روزهای آخر هم مجددا فرمولها رو نگاه کنید یادتون میمونه.
من خودم هم توی حفظ فرمول مشکل دارم اما روزهای آخر دوباره نگاه کردم و توی ذهنم موند.فقط یه چند تا مسئله بود که مرور نکردم و سرجلسه یادم نبود با اینکه قبلا تستهاشو حل کرده بودم یکیش IEEE توی معماری علوم کامپیوتر بود!!!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , Parva , **sara** , Raman , - rasool - , بهارک_۱ , fatima1537 , آرمین , SarahArshad , پشتکار
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۲۴ ق.ظ
هر درسی را که میخونید با دقت تموم بخونید هیچ درسی را هم حذف نکنید.به نظرم فقط تکیه به یه منبع خوب نیست مثلا من وقتی حس میکردم یه جایی را متوجه نمیشم به منبع بعدی رجوع میکردم اگه میخواهید مهندسی امتحان بدید به نظرم این منابع خوبن البته چون من ریاضی را خیلی خوب زدم بیشتر روی منابع ریاضی که معرفی میکنم توجه کنید
ریاضی مهندسی:من کتاب پارسه و یه سری مجموعه سوالات ارشد سالهای گذشته پارسه بود که تا سال ۸۵ بود خوندم اگه بگم ۱۰ دور من اینا راخوندم دروغ نگفتم یه سری مباحثم از پوران خوندم ولی پارسه کافیه یه سری سوال هم بود بود تو طرح ۹۰% که از سال گذشته داشتم که تو طرح ۹۰% امسال نبود این سوالاتا هم جویدم
امار هم پارسه خوبه دیگه اگه وقتم اضافه اوردید مجموعه سوالات امار نیکوکار (همه رشته‌ها را شامل میشه)خوبه
محاسبات هم درس راحتیه فقط باید جمع و تفریق و ضربتونا خوب کنید هیچ چیز خاصی نداره محاسبان راهیان ارشد به نظرم برا مهندسی کافیه مطمئن باشید میتونید حداقل ۳ تا سوالشا جواب بدید محاسبات پارسه هم خوبه چون من انالیزم میخوندم انالیز پوران و راهیان ارشد علوم کامپیوترا هم خوندم
گسسته:همون کتاب پوران کافیه
دروس مشترک:
ساختمان داده: برا مهندسی clrs باید خونده بشه که من نخوندم خیلی اشتباه کردم البته سوالات داده علوم راحت بود و ضرر نکردم برا تستم مقسمی و پوران خوبه
نظریه هم که همون لینز و حلش خوبه جزوه حاج سیدجوادی به من خیلی کمک کرد
معماری من راهیان ارشد و پوران خوندم که راهیان برا علوم خوبه
منطقی هم پوران خوبه
سیستم عاملم که من نخوندم به ضرر من شد.شما اصلا این اشتباه مرا تکرار نکنید که من به خیال خودم که ۴ تا سوالا سیستم میاد گذاشتمش کنار و امسال ۶ تا ازش طرح شده بود سرجلسه شکه شدم
من امسال هیچی کم نذاشتم که بگم اگه مثلا این درس را بیشتر میخوندم بهتر میشد یا اگه بیشتر میخوندم قبول میشدم اگه قبول نشم فکر نکنم دیگه امتحان بدم
یکی دیگه از پیشنهادات من اینه که فقط روی یه رشته تمرکز کنید نمیشه که هر دو را قبول بشی و بری پس فقط یه یکیش فکر کنید و به دو رشته ای فکر نکنید.میبیند که من چقدر ریاضیات مهندسی را خوب خوندم ولی برام هیچ فایده ای نداره چون مشترکا را خوب ندادم جواب بعضی سوالاتشم میدونستم ولی از خستگی زیاد توان حل کردنشا نداشتم خب اگه من به جاش ریاضی ۱و۲ را میخوندم خیلی به نفعم بود دلم برا خودم میسوزه که از اول شهریور تا دقیقا ۲۶ بهمن هر روز روزی ۲ ساعت مدار الکتریکی را خونم هر چند به همه سوالاتش جوب دادم ولی چه فایده راستی اگه کسی هم منبع خوب برا مدار میخواد مدار الکتریکی پوران محشر مربوط به رشته برق ۲ جلدیه جلد اولش برا کامپیوتر کافیه دیگه شما فکر کنید سوالات مدار برقا بتونید بزنید مدار رشته کامپیوتر دیگه براتون مثل اب خوردن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raman , fateme66 , - rasool - , h_1234 , آرمین , **sara** , پشتکار
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط ف.ش.)
خوب delta جان من که گفتم اگه هر دو رشته رو برید سر جلسه خسته هستید و نمیتونید جواب بدین تجربه پارسال من بود.
من خودم هر دو رو رفتم اما من رشته اصلیم علوم کامپیوتر بود حالا واسه مهندسی خسته هم بودم مهم نبود!
اگه میشه توی قسمت سوالات علوم کامپیوتر نظرتون رو در مورد اون سوالات بگید.ممنون

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۳ ب.ظ
RE: تجربیات دوستان از کنکور ۹۰
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خوب delta جان من که گفتم اگه هر دو رشته رو برید سر جلسه خسته هستید و نمیتونید جواب بدین تجربه پارسال من بود.
من خودم هر دو رو رفتم اما من رشته اصلیم علوم کامپیوتر بود حالا واسه مهندسی خسته هم بودم مهم نبود!
اگه میشه توی قسمت سوالات علوم کامپیوتر نظرتون رو در مورد اون سوالات بگید.ممنون

اره دوست عزیز راست گفتید هر کدامشون هم تو ۲ دانشگاه جدا از هم بود دیگه سختتر
۰
۰
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۱۸ ب.ظ، توسط parsaNA.)
شرکت تو دو تا آزمون بستگی به استقامت فرد داره . من دو تا شرکت کردم . شب کنکور هم اصلا نخوابیدم و فرداش دو تا کنکور رو همون جوری زدم که انتظار داشتم . خیلی فوق العاده نبود ولی همون جوری تستا رو زدم که تو پارسه می زدم حتی بهتر . خوابم هم نمی یومد . وقتی شوق دیدن سوالات رو داشته باشی‌، صد تا قرص خواب آور هم بهت بدن باز بیدار می مونی( البته این یه کم اغراق بود Big Grin )

ولی اگه هدف دقیقی دارید که حتما باید مثلا نرم افزار بخونید فقط همون یه دونه رو شرکت کنید که اصلا به چیز دیگه ای فکر نکنید.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_1234 , SarahArshad , **sara** , پشتکار
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۰۴ ب.ظ
بودن با مانشت و استفاده از مطالب خوب اون و داشتن اعتماد به نفس کافیه.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط Masoud05.)
تجربه من میگه کم کاری توی دروس مشترک حماقته‌، یعنی اینکه نه تنها باید هر ۵ تا درس رو بخونی( مهندسی رو میگم) بلکه هر ۵ تا باید دقیق خونده بشه نه اینکه فرضاً سیستم عامل فقط مطالب مهمش خونده بشه( هر چند فکر نکنم هیچ سالی مثل امسال مسخره بشه‌: نه نخی - نه صفحه بندی‌، نه سوال زمانبندی استانداردی ...) اصلاً خداییش کی فکر میکرد برا مهندسی از CScan و اینچیا بیاد . پس ۵ تا درس رو هم از مرجع میخونید و هم ۲ تا کتاب تستی که باید یکی از این کتابهای تست کتاب پایه شما باشه و چند بار از روی ون بخونید( خیلی مهمه) تست هم تا میتونید بزنید چه تالیفی چه کنکور( هر رشته و گرایشی)، مطالب رو بفهمید و نه حفظ کنید.
اگه وقت کم آوردید فقط مجازید ۱ درس ریاضی + ۱ درس تخصصی که واقعاً داخلش داغون هستید رو بیخیال بشین‌، اگه درس مشترکی رو حذف کردید هم کار بسیار خوبی انجام دادین چون پایه علمیتون برای سال بعد قوی‌تر میشه Big Grin( هر چند که باید سعی کنید کارتون به اینجا نکشه )
اکیداً توصیه میشه درسی رو حذف نکنید. درسی رو بصورت فقط مطالب مهم نخونین مثلاً برا محاسبات اگه قرار بود مهم ترین بخش حل معادلات دیفرانسیل بخونید حتماً
سراغ رانگه کاتا میرفتید اما امسال میلن دادن که نسبت به رانگه کاتا خیلی کمتر ازش سوال اومده

دوران مرور و تست زنی خیلی وقت گیره‌، من فکر میکردم میتونم تو ۲۰ روز خلاصه هایی که واقعاً خلاصه بود + تست های منتخبی که علامت زده بودم رو بخونم اما در پایان کار دیدم این کار حداقل ۴۰ روز زمان میخواد چون باید دوباره خلاصه خلاصه‌ها + تست های منتخب منتخب شده‌ها رو دوبار بزنید.
در ضمن آزمون دادن برا یه رشته از نظر من بهتره‌، من حتی برا گرایش مهندسی نگاه به سوالات تخصصی نرم افزار هم نکردم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , mehr.iman , آرمین , SarahArshad , پشتکار
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۳۱ ب.ظ
mamnun bacheha kheili khob bod ...be nazareton manba os va paygah az koja bod va chetor ba che no khondani mishod testhash zad?

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۴۹ ب.ظ
سیستم عامل و که به نظرم از جای خاصی نبود!اگر چه سخت بود و باید به مطلب تسلط داشتید تا می تونستید بزنید اما مبحثی که تازه باشه و تا به حال به گوشم نخورده باشه توش نبود!من ترم پیش سیستم و پاس کردم و کتابی جز اون که استادمون گفته بود نخونده بودم!
اما دیتا بیس و من هم دوست دارم بدونم از کجا بود چون فکر می کردم استادم توی دانشگاه خیلی خوب درس داده و همون و بخونم کافیه اما سر جلسه دیدم که اینطوری نیست و امسال یه چیزایی داره که استادمون نگفته بود!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۶:۳۵ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  اما دیتا بیس و من هم دوست دارم بدونم از کجا بود چون فکر می کردم استادم توی دانشگاه خیلی خوب درس داده و همون و بخونم کافیه اما سر جلسه دیدم که اینطوری نیست و امسال یه چیزایی داره که استادمون نگفته بود!

من ۲ بار کتاب حق جو رو خوندم همه سوالهای امسال رو هم جواب دادم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , fateme66 , پشتکار
ارسال: #۱۲
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۳۵ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۳۵ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  اما دیتا بیس و من هم دوست دارم بدونم از کجا بود چون فکر می کردم استادم توی دانشگاه خیلی خوب درس داده و همون و بخونم کافیه اما سر جلسه دیدم که اینطوری نیست و امسال یه چیزایی داره که استادمون نگفته بود!

سوالات پایگاه داده ایتی یا کامپیوتر؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۵۸ ب.ظ
هر کس سرعتش تو درس خوندن مثل سرعت من لاک پشتیه و به مطالب خیلی گیر میده از همین الان شروع کنه به خوندن.
به نظرم دو تیپ درس خوندن داریم
اولی شامل افرادی میشه که چهار، پنج ماه بکوب می خونن و سعی میکنن کمیت و کیفیت رو با هم بالاببرن.
دسته دوم افرادی که بازه زمانی بیشتر نیاز دارن و اگه بخوان فشره بخونن کیفیت خوندن پایین میاد
در مورد بعضی از دروس کنکور مثل طراحی الگوریتم یا ساختمان داده خوندن منبع ضروریه. هنوزم نمی دونم که اگه بخوام مجدد بخونم CLRS کافیه یا باز هم دچار مشکل میشم.Huh

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: بهارک_۱ , **sara** , پشتکار
ارسال: #۱۴
۰۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۴۱ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۳۵ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  اما دیتا بیس و من هم دوست دارم بدونم از کجا بود چون فکر می کردم استادم توی دانشگاه خیلی خوب درس داده و همون و بخونم کافیه اما سر جلسه دیدم که اینطوری نیست و امسال یه چیزایی داره که استادمون نگفته بود!

آقای حق جو ۲ جلد کتاب دارند شما هر دو جلدشو خوندید؟

تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد____حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۴۲ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۳۵ ب.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۳۵ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  

سوالات پایگاه داده ایتی یا کامپیوتر؟؟

من هنوز سوالای آیتی رو ندیدم .کامپیوتر بودم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۲۳ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۸,۰۰۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دوستان لطف می کنید کوچولو حمایت کنید!؟ H.Mohammadi ۰ ۲,۰۶۶ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  تجربیات شما از مصاحبه دکتری lsamimi ۵۵ ۷۲,۱۹۲ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  تجربیات تعد از قبولی علوم کامپیوتر ۲۰۰ و مهندسی دانش ۸۵ djshalam ۶ ۶,۰۸۸ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: djshalam
  تجربیات رتبه ۹۶۱ فناوری اطلاعات mohammad2000 ۵ ۵,۲۳۷ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کمک از دوستان برای حل تمارین omidgh74 ۰ ۱,۷۷۳ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: omidgh74
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۳۷۳ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۶۳ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close