زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی)

ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ، توسط theshatoonak.)
زیاد از مصاحبه و از اینجور کارا خوشم نمیاد(آخه من کی باشم که بخوام مصاحبه بکنم) ولی باتوجه به اینکه مصاحبه ی بچه های کنکوری سالای قبل خیلی کمک کرد ,بنظرم اومد قسمتی از تجاربمو بگم شاید تونست کمی به بچه های پشت کنکور کمک کنه.

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
امیر . ف _ متولد ۶۹_ تهران _۷۹ گرایش نرم افزار_۱۶۲ گرایش شبکه

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
مهندسی کامپیوتر نرم افزار_ پیوسته_ ورودی ۹۳ درحال تحصیل _سال آخر حدود ۳۵ واحدم مونده بود!

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
اولین بار بخاطر اینکه کد رشتمو اشتباه وارد کردم مجبور شدم برم رشته برق توی خوزستان و بخاطر اینکه علاقه ای به اون رشته نداشتم بعد ۴ سال فکر کنم حدود ۳۵ واحد پاس کردم که نصف بیشترش عمومی بود! بعد دوماه برای کارشناسی خوندم و فکرکنم از انتخاب اول تا آخرم ,همرو مهندسی کامپیوتر وارد کردم
البته کار توی این رشته برای آدمای کار بلد خیلی زیاده ,راهنمایی و مشورت با برادرم هم خیلی تاثیر داشت توی انتخابم

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کارشناسی دانشگاه بوعلی سینا همدان

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
راستش چون تجربه زیادی درمورد درس خوندن بدست آورده بودم (توی رشته برق یک سال معدلم شد صفر!!) و راه نمره گرفتن از استادو خوب یادگرفته بودم باعث شده بود که بصورت بهینه بخونم و توی بیشتر درسا جزوسه نمره های اول کلاس بشم و وجود اینکه برای ۳ ساله تموم کردن کارشناسی مجبور بودم هر ترم حدود ۴ تا درس پیش نیاز هم نیاز بردارم

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
برام مهم این بود که آخرین مدرکم از دانشگاه خوبی باشه بخاطر همین از همون اول که وارد دانشگاه شدم میدونستم که قرار که کنکور ارشد و شرکت کنم

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
گرایش های آی تی , شبکه و MBA جزو اولویتام بودن ولی از اونجایی که زبان من خیلی ضعیفه بیخیال MBA شدم و برنامه ریزی کردم که برای کنکور شبکه آماده بشم که با کاری که سازمان سنجش کرد و تقسیم ظرفیت شبکه بین مهندسی کامپیوتر و آی تی دیدم خیلی قبولی توی کنکور آی تی سختتره! دروس کامپایلر , منطقی ,نظریه زبان و آمارو احتمالو به برنامه درسیم اضافه کردم تا بتونم با بچه های نرم رقابت کنم

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

ترم ۳ دانشگاه یکبار کنکور دادم ببینم کنکور ارشد چجوریاست میشه همراه با پاس کردن درسا رتبه خوبی آوورد یا نه
رتبم توی هوش شد هشت صد و خورده ای و دیدم میشه با ی کوچولو تلاش رتبه خوبی آوورد!

زبان ۲/۲۲
ریاضی ۱۷/۵۴
مشترک ۳۳/۳۳
تخصصی نرم ۶۶/۶۷
تخصصی هوش ۹
رتبه نرم ۷۹ - رتبه هوش ۳۷۴
--------------------------------------------------
زبان ۷/۷۸
مشترک ۳۵/۷۱
تخصصی ۱۱/۱۱
معماری ۲۰
رتبه شبکه ۱۶۲ --رتبه ای تی ۲۳۱

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
بنظرم فرق داره ولی اگه یکی خیلی وقت بزاره میتونه اون مباحثی که استاد درس میده رو بره از روی مرجع یا یکی از کتابهای کنکوری بخونه و یجورایی خودشو برای کنکور هم آماده کنه مثلا درس سیستم عامل و کامپایلرو وقتی پاس کردم تقریبا هیییییییییچیی نفهمیدم و توی هر دو درس نمرم بالای ۱۸ شد ,ولی اگه وقت میزاشتم و میرفتم سیستم عاملو ازکتاب حقیقت یا کامپایلرو از روی کتاب شاپوری میخوندم هم نمرم خوب میشد هم کارم تو کنکور آسونتربود, چون هدف من فقط نمره بود برای خوندن این درسا توی کنکور له شدم!!

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

از مرداد ماه برای کنکور برنامه ریزی کردم و هدفم اون موقه رتبه یک بود! تا اواسط شهریور تقریبا طبق برنامه پیش رفتم ولی بعدش یک مشکلی برام پیش اومد و تقریبا تا آذر هیچی نخوندم ,وقتی دوباره شروع کردم دیدم همچی یادم رفته دوباره برنامه ریزی کردم و شروع کردم به خوندن البته کنار ۲۰ واحدی که داشتم خیل سخت بود , یکماه روزی میانگین ۱ ساعت خوندم بعد دیگه درسا اجازه ندادن که بتونم بخونم و تا اوایل اسفند درگیر امتحانا و پروژه درسا بودم ,خیلی خستم کرده بودن شاید از لحاظ زمانی خیلی زیاد وقت نگرفتن ولی این ذهن مشغولی روح آدمو خسته میکرد نمیزاشت برای کنکور بخونی,البته بعدشم دوباره یک مشکل دیگه برام پیش اومد ولی آخرش بصورت منظم و جدی درس خوندن من از ۳ فروردین شروع شد!!

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
اصلا ثابت نبود و کلی اصلاح توش داشت!

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

سعی میکردم توازنی بین تاثیر درسا توی کنکور و نقاط قوت و ضعفم و همینطور وقتی که تو کنکور دارم ایجاد کنم, طبق برنامه باید همه ی درسای مشترک و تخصصیو میخوندم البته بخاطر فرصت کمم باید بصورت بهینه میخوندم و وقتمو روی فصلایی که خیلی ازش سوال اومده میزاشتم و همین طورباید کل گسسته و دوبخش از آمارو احتمالو میخوندم

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
مثلا توی درس کامپایلر من خیلی ضعیف بودم و از طرفی این درس حدود یک سوم سوالای تخصصیو داره بخاطر همین روزی بین ۲ تا ۱ ساعت برای این درس درنظرگرفتم و توی کنکور ۱۰۰ زدمش

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برنامه ای که توی تابستون داشتم با برنامه ای که یک ماه آخر داشتم زمین تا آسمون فرق میکرد!
تو یک ماه آخر باید معجزه میشد که همون یک کتابی که برای اون درس مشخص کردمو تموم کنم چه برسه به اینکه برم سراغ کتاب دوم

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان : کتاب دکتر زارغ و زیر ذربین(البته من هیچ کدومو تقریبا نخوندم ولی پیشنهاد میکنم)
زبان من خیلی ضعیفه اولش با همکاری یکی از دوستان یک فایل ANKI(یچیزی مثل جعبه لایتنر) بر اساس لغات کتاب زیر ذربین آماده کردیم و بنظرم اگه کسی میدونه که مثل من نیست! و میتونه برنامه رو تا آخر پیش ببره
روزی ۲۰ تا کلمه و یسری کلمه هم برای دوره خود برنامه برات میاره ,بنظرم این فایلو از من بگیره و import کنه توی نرم افزار انکی و طبق اون پیش بره , مطمئن باشه کلمه ای توی کنکور نمیاد که توی اون نباشه

برای reading هم کتاب دکتر زارع خودم نخوندم وخیلی خیلی پشیمونم که چرا روش وقت نزاشتم ,چون یکی از دوستام زبانش واقعا زیر خط فقر بود ببین چجوریه زبانش که من دارم میگم زیر خط فقر!! چند هفته این کتابو کنار بقیه درساش خوند و ارشد حقوقو ۲۰ خورده ای زد ,میگفت سر یکی از درسام خیلی وقت گذاشتم و نرسیدم خیلی از سوالای زبانو بخونم بعضی از سوالارو هم بدون اینکه به متن نگاه کنم با استفاده از تکنیکی که یادگرفتم جواب دادم!

گسسته : کتاب نارنجی و آبی پوران ,گوش کردن بعضی جلسات کلاس یوسفی همراه با جزوش
پیشنهاد: اگه با هزینه فیلمای آموزشی یوسفی مشکلی ندارید بخریدش اگه مشکل دارید درس نامه آبی پوران بعدش تست کنکور سراسر تا سال ۹۲ بعد تست نارنجی پوران ,اگه مبحثیو واقعا متوجه نشدید برید از روی جزوه کلاس یوسفی ببینید کدوم جلسه است بعد برید وویسشو گوش کنید

داده الگوریتم :۶۰۰ مسئله قدسی و یبار تابستون زدم و حدود ۷۰ درصد از سوالاشو اصلا نفهمیدم و نرسیدم دوره کنمش به عبارتی اصلا به دردم نخورد
اون یک ماه پاییزی که دوباره شروع کردم که برای کنکور بخونم ,جزوه و وویس کلاس یوسفیو گوش کردم البته حدود ۳ جلسشو نرسیدم گوش کنم
یک ماه آخر داده الگوریتم نارنجی پورانو گرفتم و بعضی از فصلایی که نرسیده بخونمو کامل تستاشو زدم و از رو جزوه کلاسش خوندم بقیه فصلا رو هم سوالای گزینش شده ای که خود یوسفی توی کانالش مشخص کرده بود از کتابش حل کردم

پیشنهاد:همچنان اگه با هزینه ی فیلمای یوسفی مشکلی ندارید ,بخریدش اگه مشکل دارید وویس و جزوه کلاسشو دانلود کنید و بخونید , بعد تست نارنجی پورانو حل کنید

بنظرم یوسفی کارشو خوب بلده و طراحای کنکورو خوب میشناسه!
یک ماه آخر منطقی : پوران (یوسفی)
درس فوق العاده آسونیه ,آبی پوران کفایت میکنه

نظریه : شاپوری

معماری : پوران آّبی+گوش کردن وویس برخی جلسات کلاس یوسفی
درس نامه کتاب معماری یوسفی بنظرم خیلی خیلی گنگ و مبهمه
نتونستم با وویس و جزوه کلاسش آمادگی خودمو توی این درس به ۱۰۰ برسونم

پیشنهاد : اگه میخواید آمادگیتون توی این درس ۱۰۰ درصد باشه یا فیلم یوسفیو تهیه کنید یا اینکه ی تحقیقی درمورد آقای اجلالی بکنید و اگر دیدید کسانی که از جزوه و کلاسشون استفاده کردن و نتیجه مطلوبشونو گرفتن با تدریس ایشون پیش برید اگر هم این درس براتون مهم نیست و فقط میخوایید به یک درک حداقلی در این درس برسید! همون کاری که من کردمو انجام بدید.

سیستم عامل : پارسه حقیقت
خیلییی کتابش زیادههه و بعضی قسمتارو خوب و بعضی قسمتارو بد توضیح داده مثلا سمافورو کرد تو مغز استخونم ولی قسمت صفحه بندیشو اونجور که باید متوجه نشدم و نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم با وجود اینکه ۷۰ درصد تستاشو میتونستم بزنم..

پیشنهاد:جزوه خلیلی فر ,پاسخ تشریحی سوالات کنکور که تو سایتش گذاشته بود فوق العاده روان توضیح داده بود ,بنظرم کتاب خلیلی فر از کتاب حقیقت بهتر باشه بعد سوالات تالیفی
و تستای کلاس نکته و تست سیستم عامل حقیقت که توی کانالش گذاشته هم حل کنید البته بعد اینکه یک دور این درسو خوندید

هوش :راهیان (خلیلی فر)
اونجور که باید و شاید ازش راضی نبودم ,جمع جور و مفید بود ولی به ۱۰۰ آمادگی شمارو نمیرسونه
پیشنهاد :قبل از مشخص کردن منبع تحقیق خوبی انجام بدید که کتاب طارمیان بهتره یا خلیلی فر

پایگاه : پارسه کیوان پور+نارنجی پوران(خلیلی فر)
پیشنهاد: اگه پاییگاه صفرید برید ی دور کتاب پارسه رو بخونید بعد برید تست نارنجی
اگه صفر نیستید و یک ذهنیتی دارید مستقیم برید تست چون پاسخنامه خلیلی فر واقعا کامله ,مثلا برای یک سوالش ۴ صفحه توضیح داده!!

کامپایلر : پوران(شاپوری)

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
هیچ کدوم از درسا

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
تا اونجایی که میتونستم جزوه محور بودم , ولی بعضی از فصل های بعضی از درسارو که از رو جزوه نمیفهمیدم میرفتم از روی کتاب مرجع میخوندم مثلا برای شبکه و ساختمان داده و طراحی الگوریتم مجبور شدم از کتاب های زیر استفاده کنم
طراحی الگوریتم سی ال آر اس(یک قسمتایی ازش)
شبکه کراس (۵ فصل اول)

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
زبانم خیلی ضعیفه و بعد کنکور فقط خدا خدا میکردم منفی نشه که خدارو شکر نشد
بعد تحقیقات بسیار, بالا گفتم برای کسایی که سطح زبانشون مثل من در حد صفره بهتره چیکار کرد ,البته فقط فهمیدم ولی خودم عمل نکردم

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
بعید میدونم وقت بشه هم مشترک بالا زد هم ریاضی
بنظرم گسسته رو باید کامل خوندن چون یک درس پایه ایه و توی فهم ۴-۵ تا درس دیگه کنکور تاثیر داره
وقتی گسسته رو تموم میکنی با یذره وقت میشه قسمت احتمال آمارو احتمالم خوند
بنظرم کسایی وقت ندارن ببنین از چه فصلای این درسا هرسال سوال اومده بشنین بصورت گزینشی اون فصلارو بخونن

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
شرایط برنامه ی یک ماه آخرمو میگم ,فکر کنم این برنامه رو بشه برای هرکسی که میخواد شروع کنه بخونه برای کنکور جواب بده و مرتب تکرارش کنه تا مسلط بشه
اول برنامه ی هر روزتونو مشخص کنید که جه درسایی میخواید چه روزی بخونید ,بازه های زمانیو کم درنظر بگیرید مثلا یک ساعت,یک ساعت و مشخص کنید توی این یک ساعت میخواید چقدر از چه کتابیو بخونید و همینطور سعی کنید که توی هر روز حذاقل ۳ درسو قرار بدید و یک روز درمیون بخاطر نمودار فراموشی مغز دوباره تکرار کنید مثلا برای شنبه مشخص کردید درسای الگوریتم ,گسسته و هوش بخونید دوباره برای دوشنبه همین درسارو توی برنامتون بگنجونید
برنامه ی هفته تونو مشخص کنید ,مثلا بگید این هفته فلان درس تمومه
برنامه ی دوهفتتونو هم مشخص کنید

استراتژی خوندن من این طوری بود که سر درسنامه زیاد وقت نزاشتم, سعی کردم سریع یک دور درسنامه اون درسو از روی کتاب یا جزوه بخونم و تمومش کنم مهم نبود بفهمم یا نفهمم مهم این بود که تموم بشه قبل اینکه برم فصل بعد یک دور سوالای کنکورسراسری ۸۰ تا ۹۲ آخر فصلو میزدم همزمان با تست مباحثی که مربوط به تستایی بود که متوجه نمیشدم یا بلد نبودموبا دقت و وسواس بیشتری میخوندم(بعضی موقه ها برای فهمیدن اون قسمت میرفتم از روی وویس گوش میکردم یا یک ویدئو پیدا میکردم که اون قسمتو توضیح دادن) و همینطوری سریع یک دور کتابو تموم میکردم و برمیگشتم برای هر فصل حدود ۵ دقیقه درسنامه اون فصل ورق میزنم بعد میرفتم علاوه بر تستای کنکور تستای تالفیو هم جواب میدادم ,بعد رفتم سراغ تست جامع زدن بعد هر آزمون چند روز میزاشتم برای رفع اشکال, رفع اشکالم به این صورت بود که برای هر تستی که اشتباه میزدم میرفتم و اون مبحثو دوباره میخوندم و تستای علامت دارشو میزدم,بنظرم همین طوری سریع یک دور درسارو تموم کنید بعد برید فقط کنکور جامع بزنید ( راحت میشه سوالای آزمون جامع های مدرسان و پارسه و پژوهش پیدا کرد ) باعث میشه بصورت کاملا بهینه همه ی درسارو ۴ روز یک بار یک دور دوره کنید! نتیجه اینطور خوندن توی آزمون جامع مدرسانی که میدادم کاملا مشخص بود اولیشو شدم دویستو خورده ای بعدیشو شدم هشتادو خورده ای و رتبه آزمون آخرم شد ۹ !البته باز یک هفته مونده به کنکور برام اتفاقی پیش اومد که نتونستم از این یک هفته ی آخر نهایت استفاده رو ببرم

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها درس خوندن برای من خیلییی سختههه!!
یک بار تابستون سعی کردم با یکی از دوستان بخونم که نشد
پاییز هم یکسری از درسارو قسمت بندی کردیم با یک از دوستای دیگه که بهم بگیم,مثلا قرار گذاشتیم فلان درسو من بخونم, فلان درسو هم اون بخونه بعد به هم بگیم!
این هم با شکست مواجه شد بخاطر اینکه بعد درس گرفتن باید حتما مرور کرد که من اینکارو نکردم
از ۳ فروردین به بعد هم با یکی دیگه از دوستان شروع کردیم به خوندن ,ایشان برای قبولی در رشته ی حقوق تلاش میکرد ,خیلیی خیلیی تلاش میکرد(سعی کردم ادبو رعایت کنم) و اینطور بود که منم مجبور میشدم بخونم!

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

با کرنومتر ساعت درس خوندمو اندازه میگرفتم و مشخص میکردم مثلا این مبحث باید توی این زمان تموم بشه , اگه تموم نمیشد نشون میداد که حواس پرت بودم و کند عمل کردم

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

سعی میکردم بقیه درسارو با تمرکز بیشتری بخونم و زمان باقی مانده رو روی اون درس عقب مونده بزارم علاوه بر این توی برنامه ریزیم زمانی هم برای جبران عقب ماندگی درنظر میگرفتم ولی درکل بخاطر زمان کمم یکسری مباحثو نمیرسیدم بخونم!
ا
مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
برنامم این بود که برم گرایش شبکه , بعد از مقایسه دفترچه اصلاح شده و دفترچه اولیه سال قبل دروس مشترک این دو دفترچه برای گرایش شبکه را برای خوندن درنظر گرفتم تا ببینم سنجش میخواد چه بلایی سرمون بیاره!
بعد از اومدن دفترچه تصمیم گرفتم برای گرایش نرم بخونم(ظرفیت شبکه نصف شده بود و اینطوری شانس قبولیم بیشتر بود)بخاطر همین مجبور شدم علاوه برا درسایی که مهندسی کامپیوتر بیشتر از کنکور آی تی داره درس هوش مصنوعی رو هم بخونم!

[b]مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.[/b]م
کلی تغییر داشتم که بالا توضیح دادم ولی یک ماه آخری خیلی سرعتم زیاد شد ,بخاطر اینکه برای قبولی مجبور بودم بخونم,میفهمیم مجبووررررررر بودم!

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

بنظرم کلاس کنکور میتونه خیلی تاثیر مثبت داشته باشه ولی ارشد برای من انقدر ارزش نداشت که بخوام این همه براش هزینه کنم وکلی کلاس ثبت نام کنم
ولی اگه میخواستم کلاسی شرکت کنم حتما کلاسای یوسفی و نکته و تست حقیقتو میرفتم.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله_مدرسان شریف_خیر تقریبا نصفشو شرکت نکردم_زیاد تاثیر نداشت روی برنامه ریزیم_زیاد تاثیر نداشت روی موفقیتم ,آخرین آزمونشو شدم ۹ ولی میدونستم سوالاش استاندارد نیست و نمیشه به این رتبه استناد کرد, ولی بنظرم اگه خواستین آزمونی شرکت کنید حتما برین موسسه پژوهش ,همونی که حقیقت و دوستانش راه انداختن,بنظرم خیلی سوالاش استاندارد تره و به احتمال زیاد سال بعد جامعه آماریش از مدرسان هم میزنه بالاتر

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
جمع بندی من تقریبا از ۱۲ روز مونده به کنکور شروع شد بالا همیچیو در رابطه با جمع بندی توضیح دادم
مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

اگه این یک ماه آخر من دو ماه بود! من حتما با ۱۰۰ درصد آمادگی میرفتم سر جلسه و مطمئنم بودم که رتبم تک رقمی میشد اما با ۷۰ درصد آمادگی رفتم سرجلسه و بخاطر شاهکار سنجش و یکم کند بودن خودم وقت خیلیی کم آوردم
مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
میدونستم زبانمو در هر صورت خراب میزنم ولی برای بقیه درسا آمادگی اینو داشتم سوال چرتو پرت ببینم و سریع ردش کنم بنظرم شما هم اصلا به این امید نرید که یک درسو صد بزنید باعث میشه درصورت خراب کردن اون درس کل کنکورتونو خراب کنید!

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
اصلا فرصت فکر کردن به این چیزارو نداشتم فقط تست میزدم نزدیک ۱۰ تا سوالو که میدونستم صد در صد میتونم جواب بدمو گذاشتم بعد اینکه ی دور تستارو زدم برگردم جوابشونو بدم ولی وقت نشد!!

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

مشخص بود اول مشترک میزنم بعد ریاضی بعد زبان ولی امسال تا دیدم تخصصی هم توی همون دفترچست بعد مشترک رفتم تخصصی بعد ریاضو زبان ,بخاطر اینکه معلوم نبود ریاضی چقدر از من وقت بگیره و میدونستم خودمم بکشم زبانو بالای ۳۰ نمیزنم بخاطر همین این دوتارو گذاشتم آخر
مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
سوالو که میدیدم میدونستم میتونم حلش کنم یا نه اگه میدونستم میتونم ولی یکم ممکنه زمان ببره علامت میزدم و میزاشتم برای دور دوم.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
خیلیی وقت کم آوردم,خیلییی وگرنه مشترک و تخصصیم خیلی بالاتر میشد!

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

بعد اینکه دفترچه دومم دادن ,وقت زیاد داشتم و شروع کردم به وارد کردن جوابام پشت کارت ورود به جلسم ولی به کارم نیومد و پاسخنامه ای که سازمان سنجش داده بود مربوط به کد دفترچه من نبود!
ولی بعد اینکه جوابا اومد تقریبا مثل همون درصدایی بود که محاسبه کرده بودم !

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی ۱۰درصد
دانشگاه کارشناسی ۵درصد
کلاس کنکور ۰درصد
کنکور آزمایشی ۰درصد
شرایط سر جلسه۳۰درصد
شرایط مطالعه و زندگی مخصوصا خانواده ۵۵

البته هر رتبه ای که آوردم و هر تلاشی که تونستم بکنمو فقطو فقط بخاطر خداست ,میدونم اگه کمکش نبود امکان نداشت بتونم همین چندتا سوالی هم که توی کنکور جواب دادمو ,جواب بدم

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
تاسیس یک شرکت دانش بنیان و کار آفرینی
مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
همش بخاطر خدا بود همش
من که توکل و ایمان درست حسابی ندارم ولی خدا از روی مهربانی و رحمتش خیلی خیلی کمکم کرد

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

برادرم و دوستانی که توی این مدت باهم خوندیم و همین طور دوتا از اساتید دانشگاه که خیلی کمکم کردن

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
زبان و باید از روی کتاب زارعی میخوندم و وقتمو روی کلمه ای که درست کرده بودیم نمیزاشتم!
فکر کنم بجای خوندن کتاب سیستم عامل حقیقت باید جزوه خلیلی فر و میخوندم

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

حوزه ای که قراره توش کار بکنم مشخصه هر گرایشی هم که بخوام بخونم بیشتر درساش به دردم نمیخوره بخاطر همین اولویت انتخاب من با دانشگاهه

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

بنظرم اول از همه هدفتونو مشخص کنید , اگه تصمیم گرفتید ارشد بخونید حتما یکی از دانشگاه های تهران برید , تحصیل توی بقیه دانشگاه ها بنظرم واقعا وقت تلف کردنه ,شده برید سربازی یا یک سال پشت کنکور بمونید ولی دانشگاه غیر تهران نرید!
درمورد برنامه ریزی درسی هم اینو بدونید که بهترین مشاور هرکس خود اون فرده ! مصاحبه هارو بخونید ,با استادید صحبت کنید , مشورت بگیرید ولی آخر خودتون تصمیم بگیرید و خودتون برای خودتون برنامه ریزی کنید .
ساعت خوابتونو حتما منظم کنید و سعی کنید که زمان خوابتونو بکنید از ۱۱ شب تا ۵ صبح .
مهمترین چیز توی برنامه ریزی اینه که پیوسته پیش برید نه مثل من!!
شده روزی نیم ساعت بخونید ,ولی هر روز بخونید

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

خیر

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
مانشت کارش حرف نداره , به من که خیلی خیلی کمک کرد!
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , MajidNasiri , lmc.ahmad , RASPINA , tara222 , alma1988 , Soroush94 , sepand10
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۵۱ ب.ظ
ممنون از مصاحبتون!
مطمئنا برای بچه های سالهای بعد مفیده!
فقط جسارتآ شما ۳۵ واحدتون رو تا شهریور پاس میکنید؟ یعنی ۶ ترمه تموم میکنید؟
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶ ب.ظ، توسط theshatoonak.)
RE: مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱ ب.ظ)Anis_Hs نوشته شده توسط:  ممنون از مصاحبتون!
مطمئنا برای بچه های سالهای بعد مفیده!
فقط جسارتآ شما ۳۵ واحدتون رو تا شهریور پاس میکنید؟ یعنی ۶ ترمه تموم میکنید؟

خواهش میکنم
بله ,بخاطر اینکه ۳۳ واحد رشته برقمو(رشته قبلی) همون ترم اول تطبیق زدم که ۱۸ تاش درس عمومی بود و بقیش ریاضی ۱و فیزیک ۱ و از اینجور چیزا!
۰
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۳:۳۸ ب.ظ
RE: مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی)
سلام
ممنون از مصاحبتون
اون فایل ANKI رو لطف میکنید بفرستید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close