زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

موضوع اعتراض به سازمان سنجش

نظرسنجی: اگر امسال داوطلب کنکور ارشد بوده اید ، در مورد کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و ای تی و علوم کامپیوتر جز کدام گزینه هستید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۳۲/۷۶%
    به کمتر از پنج تست اعتراض کرده ام. ۳۲/۷۶%
۳۸ ۳۲/۷۶%
  • ۴۲/۲۴%
    به پنج تا ده تست اعتراض کرده ام ۴۲/۲۴%
۴۹ ۴۲/۲۴%
  • ۱۸/۱۰%
    به ده تا پانزده تست اعتراض کرده ام. ۱۸/۱۰%
۲۱ ۱۸/۱۰%
  • ۶/۹۰%
    اعتراضی نکرده ام. ۶/۹۰%
۸ ۶/۹۰%
در کل ۱۱۶ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
کاش میشد کسایی که الان اعتراض دارند ایمیلشون رو همین جا بزارند تا بعداً زمانی که موقعِ اعتراض شد، یه ایمیل دسته جمعی واسه همه ی کسایی که اعتراض دارند ارسال بشه تا داوطلبانِ معترض، برند و فرم رو پر کنند.

چون ممکنه خیلی ها و از جمله من تا یک یا دو ماهِ دیگه نتونیم به طور منظم به مانشت سر بزنیم و این باعث بشه از زمانِ اعتراض باخبر نشیم.

الان خیلی از داوطلب ها دارند بطور منظم به مانشت سرمیزنند، پس بهترین موقعست که آمادگیشون رو برای اعتراض اعلام کنند.

اگه مدیران سایت می تونستند این کار رو بکنند خیلی خوب میشد...
۴
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , nina69 , IT.setareh91 , zeinab
ارسال: #۱۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط fatima1537.)
RE: موضوع اعتراض به سازمان سنجش
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من پستی را در یکی از تاپیکهای مرتبط با کنکور ارشد اخیر زدم که تعبیر این شده که من گفته ام اعتراض نکنید.چون موضع مهمی است من تاپیک جدیدی برایش باز کردم.
راستش من از اعتراض نکردن بسیاری از دوستان گله کرده ام ولی چون برداشت برعکس شده دوباره یه توضیحی میدم.

من منظورم اینه که :
مشکل ما با عرض پوزش عدم احساس مسئولیت خیلیها هست. اعم از اساتید و دانشجویان. من در مورد اساتید چیزی نمیتونم بگم . ولی چون با شما راحتم میگم.
میشه زمانیکه سنجش این فرم را میزاره از طریق مانشت اعلام کنید...
من یک معترض واقعی هستم ... کسیکه دوتا از سوالای امسال باعث شد واسه ریاضی وقت نیارم و ریاضی را صفر بزنم ... منی تا روز قبل از کنکور چندین دور کتاب آمار پارسه را خوندم ولی نتونستم حتی یه تست بزنم و تمامش تقصیره سوالای غلط و ناقص سنجشه

اندکی صبر ، سحر نزدیک است
۲
۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , ayfer.a11 , zeinab
ارسال: #۱۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ
بچه ها سال قبل هم یه سوال معماری اشتباه بود حذف شد یه سوالم تو دفترچه c گزینه هاش جابجا شده بود که دو تا گزینه درست اعلام شد.امسال خیلی افتضاح شده!البته اشتباهات تایپی زیاد ویران کننده نبود به نظر من!چون ساختمان که هرکی ادعای مهندسی داره میدونه باید مثبت بی نهایت باشه سوال منطقی هم اگر ta رو با یه کدوم از tb یا y بدست می آوردید به جواب میرسیدید.
ولی سوالای مفهومی اشتباه خیلی بد بود!سوال نظریه که اکثر بچها گیج شدن که بزنن یانه؟!
سوال معماری نانو آخر افتضاح امسال بود!
سوال اول سیستم عامل پدر و مادر طراح رو نشانه رفت.
سوال دومش هم که.....
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: ayfer.a11 , goldoon , iman30v
ارسال: #۱۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۲۶ ب.ظ
بچه مطمئن باشید اگه اعتراض کنید جواب میده چون سال پیش من هر چی اعتراض کردم موقعی که کارنامه اومده بود درصدام درست شده بودن،اگه تعداد اعتراضا زیاد باشن مطمئنا رسیدگی می کنن پس وقتی کلید اومد حتما اعتراض کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeid1389 , iman30v
ارسال: #۲۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ، توسط ramtinmusic.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ب.ظ)amir.svr نوشته شده توسط:  بچه مطمئن باشید اگه اعتراض کنید جواب میده چون سال پیش من هر چی اعتراض کردم موقعی که کارنامه اومده بود درصدام درست شده بودن،اگه تعداد اعتراضا زیاد باشن مطمئنا رسیدگی می کنن پس وقتی کلید اومد حتما اعتراض کنید.

ببخشید... منظور مدیریت، اصلاح درصد بچه ها نیست...

منظورشون طراحی غیر استاندارد (چه از نظر تایپی چه از نظر کمبود و نقص) تست ها هست که منجر به ضایع شدن حق بچه ها میشه...
گذشته از اون مواد آزمون غیر استاندارده.

اما به هر حال باید اعتراض جدی (و حضوری) کرد.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , ☺☺☺☺☺☺☺
ارسال: #۲۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
بچه ها شکی نیست که سوالات ۶۲ و ۶۷ و ۷۱ مشکل دارن ، منتها اگر حذف شوند حق یه عده ضایع میشه و اگر حذف نشوند حق یه عده زیاد دیگه . چون مثلا اون سوال نانو معماری که خیلی راحت بود و کسایی که میزان صرفه جویی را بدست آوردن و زدن رو این حساب زدن که منظور سوال صرفه جوییش بوده و الان دارن کلی فلسفه میچینن تا بگن بله و کسایی هم که نزدن مثه من خوب ترسیدیم که منظورش چیز دیگه ای بوده اصلا و این سوال حذف میشه

اما نکته ای که هست اگه همه بچه ها گزارش بدن مطمئن باین امثال این سوالات را نه حذف میکنن و نه کسایی که نزدن ضرر میکنن ، اگه یادتون باشه سال پیش هم همچین سوالایی بود که پاسخ با تاثیر مثبت گرفته شد ، یعنی کسایی که نزدن یا غلط زدن مهم نیست چون حذفه و کسایی که درست زدن هم تاثیر مثبت روی درصدشون میذاره ، پس نگران نباشین فقط بعد از اومدن کلید اصلی همه با هم واقعا سوالات مشکل دار را گزارش بدیم تا حقی از کسی ضایع نشه و به خاطر اینکه نکنه این سوال را حذف کنن و ما نمرمون کم بشه از این کار صرف نظر نکنین . مطمئن باشین گزارش سوالات مبهم به نفع همست.

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۳
۰
ارسال: #۲۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۵۹ ب.ظ
pasokhnameh.pdf
اندازه فایل: ۳۵۰/۰۴ KB
soalB.pdf
اندازه فایل: ۱/۹۴ MB

این کلید مهندسی از سایت مدرسان البته شاید اشتباه هم باشه!!!!

الهی و ربی من لی غیرک(خدایا غیر از تو کسی رو ندارم)
۲
۱
ارسال: #۲۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۰۱ ب.ظ
بس کنید خواهشا !‌ اگه یه سوال گزینه هاش یا متن سوالش اشتباه باشه که باید حذف بشه شکی هم توش نیست
ولی در مورد نوع سوالات خب اگه یه سال از نکته هایی که شما خوندید نیاد دلیل نمیشه که بد بوده باشه !
۲
۱
ارسال: #۲۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ
سلام
لطفا یه جوری زمان اعتراض را به همه اطلاع بدید تا کسی جا نمونه.
به نظر من کنکور مهندسی کامپیوتر امسال خیلی بهتر از سالهای قبل بود و سوالاش منطقی تر بود
ولی با این حال من سر این نانو یک ربع بیشتر وقت گذاشتم چون خیلی حساب کرده بودم
و تمام مثالهای نانو را چندین بار خونده بودم ولی سر جلسه به دلیل غلط بودن سوال
کلی از وقتم را که میتونستم آمار یا درسای دیگه بزنم تلف شد.
چون نمیتونستم قبول کنم که این سوال نانو را نزنم.

IF YOU were BORN POOR, IT IS NOT YOUR MISTAKE
BUT IF YOU DIE POOR IT IS YOUR MISTAKE
"BILL GATES"
۲
۲
ارسال: #۲۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۹ ب.ظ، توسط faryou.)
علاوه بر سازمان مجری ( سازمان سنجش ) که هیچ استاندارد و کنترل کافی بر روی نحوه طراحی سوال ها ندارد ، اساتید طراح هم بسیار مقصرند . در هیچ دانشگاه معتبر خارجی سوالی که صورتش مبهم باشد طرح نمیشود . سوال سخت وجود دارد اما سوال مبهم وجود ندارد . متاسفانه اساتید ما آنچه که در مغز خودشان میگذرد را بر روی کاغذ می آورند فارغ از اینکه این جمله بندی های مبهم احتیاج به گذراندن چندین واحد درس "درک مطالب مبهم " دارد.
ازیک طرف طراح تمام سعی خود را میکند سوالی طرح کند که شبیه به سوالات سالهای قبل نباشد ، از طرف دیگر سعی میکند سوال را بپیچاند و با جمله بندی ها بازی میکند در نهایت برای اینکه متهم به بی دانشی نشود سعی میکند سختی سوال را افزایش دهد . این عوامل دست به دست هم میدهند و نتیجه آن سوالی میشود که خود طراح هم در حل آن میماند .
بعضی از سوالات ( تعداد کمی البته )متاسفانه ناشی از یک ذهن مشوش و عصبی هستند که شاید با وجود مشکلات جامعه دور از ذهن هم نباشد . (امیدوارم کسی از این صحبتها ناراحت نشود ولی این یک واقعیت است و حساب اساتید دلسوز کاملا" جداست)
باید به سمتی برویم که سوالات معیار اندازه گیری سواد و دانش دانشجو باشند و این امر با این نوع کنکورها محقق نخواهد شد . یکی از راه حل ها برگزاری آزمون توسط هر دانشگاه برای متقاضیان ورود به همان دانشگاه است آن هم نه در یک روز و در ۲ تا ۳ ساعت .
برای بهبود همین نوع کنکور ها هم ، سازمان میتواند از همه اساتید مطرح درخواست کند برای یک یا چند درس مورد تخصصشان سوال طرح کنند و سوالها را به صورت طبقه بندی شده ( از نظر سختی و مبحث ) به سازمان ارسال کنند. در سازمان برای هر رشته کمیته ای وجود داشته باشد و از بین سوالهای ارسالی تعدادی را برای کنکور انتخاب کند . البته این امکان وجود خواهد داشت که در یک درس از سوالات چند استاد استفاده شود.
۴
۰
ارسال: #۲۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۳ ب.ظ
منم اعتراض دارم واسه این افتضاح بودن کنکور ای تی.ولی فکر نمیکنم دیگه بشه کاریش کرد ..............
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: goldoon
ارسال: #۲۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۷ ب.ظ، توسط nature2011.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۹ ب.ظ)mehdi3254 نوشته شده توسط:  بچه ها سال قبل هم یه سوال معماری اشتباه بود حذف شد یه سوالم تو دفترچه c گزینه هاش جابجا شده بود که دو تا گزینه درست اعلام شد.امسال خیلی افتضاح شده!البته اشتباهات تایپی زیاد ویران کننده نبود به نظر من!چون ساختمان که هرکی ادعای مهندسی داره میدونه باید مثبت بی نهایت باشه سوال منطقی هم اگر ta رو با یه کدوم از tb یا y بدست می آوردید به جواب میرسیدید.
ولی سوالای مفهومی اشتباه خیلی بد بود!سوال نظریه که اکثر بچها گیج شدن که بزنن یانه؟!
سوال معماری نانو آخر افتضاح امسال بود!
سوال اول سیستم عامل پدر و مادر طراح رو نشانه رفت.
سوال دومش هم که.....

نه چرا ویران کننده نبود؟ آدم انقد استرس داره و وقت کم آورده اصلا به ذهنشم نمیرسه باید مثبت بینهایت میشد من معتقدم اصلا نباید از مواضع خودمون کوتاه بیایمSad
یه مساله دیگه اینه که امسال سخت ترین نوع تست رو طرح کردن این نوع تست که میگه چند تا از گزینه ها درسته واقعا تست های سختیه چون باید تسلط کامل داشت...کلا همه چی دست به دست هم داده بود
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۲۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۱ ب.ظ
من پستهاتون را خوندم ،برای اینکه از موضوع اصلی خارج نشیم من چند موضوع نامرتبط را که دوستان مطرح کردند را تفکیک کنم:
اول اینکه بحث ما بر سر سوالات اشتباه ،ناقص و امثالهم هست. سخت بودن سوالات خودتون هم میدونید قابل اعتراض نیست مگر اینکه صورت سوال طولانی تر از حد معمول زمان ببره که در مورد سیستم عامل پارسال مهندسی بود و با توجه به اعتراضات زیاد امسال اون نوع سوال طرح نشد. سوال تستی اگه صورت سوال در حد متعارف و متوسط باشه نمیتونه از یه حدی سخت تر بشه. مگر اینکه سوال حلش خارج از اطلاعات مراجع درسی نیاز به معلوماتی داشته باشه که میدونید معمولا" اینجوری نیست ولی اینکه نمونه سوال حتما" قبلا" دیده شده باشه اینجور نیست. معمولا" درصدی از سوالات هر ساله وجود داره که قبلا" نمونه اش نبوده. این درصد را اگه کسی جواب ندهد هم قبول میشه ولی ممکنه مثلا" بجای شریف بره علم و صنعت. یا بره خارج از تهران.البته اونی هم که شریف قبول میشه هم در موارد متعددی این سوالات را جواب نمیده ولی اشتباهش در مورد بقیه سوالات خیلی کمه.
دوم اینکه این بحث بارها مطرح شده و اساتید متعددی گفته اند که ممکنه سوالات یک درس توسط یک نفر انتخاب بشه ولی توسط یک نفر طرح نمیشه. اینکه بعضی اساتید خاصی را مسئول میدونن حرف کاملا" نامربوطی است و چون میدونم که مدرکی وجود نداره و صحت هم نداره پست شون حذف میشه.
سوم اینکه دروسی که در آزمون ارشد وجود داره توسط سازمان سنجش تعیین نمیشه که کسی از سازمان سنجش بخواد دروس ازمون را کم و زیادش کنه یا تغییرش بده به دروس دیگه این هم بارها از سازمان سنجش پرسیده شده و گفته اند.. سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون هست .سوالات هم به بانک سوال ارسال میشه و برای انتخاب سوال از بعضی اساتید دعوت میشه. مواد درسی آزمون و سرفصلها توسط شورایعالی نظارت و برنامه ریزی وزارت علوم که جمعی از اساتید هر رشته هستند تعیین میشه . مواد درسی هم در اکثر موارد در مقایسه با دانشگاههای دیگر دنیا مناسب بنظر میرسه.البته بعضیش هم بنظرم نامناسبه مثل مثلا" ریاضی مهندسی یا محاسبات عددی . اینکه یکی گفته این منابع مال دهه ۶۰ و ۷۰ هست کاملا" نادرسته.دهه ۶۰ و۷۰ اصلا" این مطالب ۹۰ درصدش نبوده. کتابهای مرجع جدید هم نشان میده که مطالب قدیمی نیستند. کتاب سیستم عامل استالینگز سال ۲۰۱۲ ویرایش جدیدش با همین مباحث و یه کم مفصلتر به بازار اومد. کتاب معماری پترسون هم همین سال ۲۰۱۲ منتشر شد. طراحی الگوریتم clrs سال ۲۰۰۹ تجدید چاپ شد و .... . این مواد درسی در سرفصل همه دانشگاههای دنیا هست. بنابراین بجز تغییرات جزئی ممطمئن باشید تغییری نمیکنن. و اگر هم تغییر کنند در دست سازمان سنجش نیست.
چهارم اینکه اینجا یه سایت علمی است بنابراین دعوت به اعتراض یا شورش که نداریم. مراجعه حضوری به سازمان سنجش عملا" جز اتلاف وقت چیزی نیست و فقط میگن در سایت اعتراض کنید بنابراین مراجعه حضوری ولو تعداد زیاد بیفایده است و من هم اصلا" منظورم این نبود. اعتراض فقط در سایت سنجش میتونه موثر باشه. با اینحال میتونید از اونایی که پارسال رفتند بپرسید که چی شد. این تاپیک دعوت به مراجعه حضوری نبود ولی اگه کسی میخواد بره هم میتونه بره.

پنجم اینکه یه دوستی میگفت سوالاتی که حذف میشن فقط برای کسانی حذف میشن که غلط جواب داده اند. اونایی که درست جواب داده اند نمرهاش را میگیرند. نمیدونم این حرف چقدر صحت داره.

خواهشا" از موضوع اعتراض به سوالات خارج نشید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , avril22 , هاتف , Pakniat , saeid1389
ارسال: #۲۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ق.ظ، توسط mohsen.srn.)
بچه ها ما الان دو دسته اعتراض به سنجش و طراحان کنکور داریم.
یک دسته طراحی سوالات غلط هست که دیگه نهایتِ ظلمِ... نیاز به توضیح نداره!

دسته دیگه همون طور که برخی از دوستان اشاره کردند، طراحی سوالاتی هستش که اصلا هیچ ربطی به سطح دانشِ دانشجو نداره و نمیدونم روی چه حسابی طرحی میشه.
ممکنه سوال درست باشه، ولی گزینه ها مبهم و غلط انداز باشه و یا سوال از چیزی هستش که واقعاً نیاز نیست هر دانشجویی اون رو بدونه.

دو تا از سوال هایی رو مثال میزنم که ممکنه واقعاً خیلی ها اعتراض نداشته باشند ولی من به شخصه بهشون اعتراض دارم و میگم در سالهای آینده باید از طرح این نوع تست ها جلوگیری بشه.
سوال ۹۵ (همون زبان هایی که آشغال جمع میکنند) آیا واقعاً قراره سطح دانشجو رو تعیین کنه؟ آیا دانشجو باید تک تک خصوصیاتِ زبان های برنامه نویسی از دهه ۷۰ تا الان رو از حفظ باشه؟! بنده نه جواب این سوال رو حتی همین الان میدونم و نه دوست دارم که بدونم. آخه این که نشد سوال!

سوال ۱۰۳ پایگاه داده. سوال بسیار بسیار ساده ایه. فکر کنم اگر کسی فقط یه دور پایگاه داده رو در زمان تحصیل خونده باشه میتونه به این سوال جواب بده. ولی گزینه ها طوری هستند که داوطلب رو به اشتباه میندازند. گزینه ی ۳ نوشته شده "فرزندان کسانی که پدر دارند". واقعاً چند نفر از کسانی که گزینه ی ۳ رو زدند منظورشون "فرزندانی که پدربزرگ دارند" بوده. آخه چرا باید طراح سوال به جای اینکه روی سختیِ سوال و نحوه ی تعیین سطحش کار کنه باید روی این فکر کنه که چطور میشه داوطلب رو با نحوه ی نوشتن گزینه ها گیج کرد؟!!!

از این دو نمونه که گفتم باز هم وجود داره قبلا هم لابد وجود داشته. سوالات غلط نیست ولی بنظرم باید طراح ها متوجه بشند که دارند چکار میکنند. خوبه که به این جور سوالات هم اعتراض کنیم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: q88lp , saeid1389 , samaneh_aftab , zer0ne , Datisa
ارسال: #۳۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ ب.ظ
آره واقعا بچه ها بیاید مرد باشیم همه پاشیم بریم واسه اعتراض.این فرم و اینا همش بی فایده ست.حضوری نتیجش بیشتره.اینا هرساله دارن یه برنامه میریزن و یه کار جدید می کنن که جالبش اینه که خودشون فقط سر در میارن.بیاید همه دست به دست هم بدبم،پاشیم بریم تا دیگه این مسائل تکرار نشه.بچه ها این حق مااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااسسسسسسسسسسسسسستتتتتتتتتتتت.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۳۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  موضوع مقاله naghmeh70 ۱ ۲,۳۶۹ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۵۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۸۲۹ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۰۸۸ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۱۹۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close