زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۵۷۲۱
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۵۶ ب.ظ
چرا بعضیا فکر می‌کنن یه مشکل بزرگ قراره یه شبه حل بشه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , MarkLand
ارسال: #۴۵۷۲۲
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط big cloud.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
من واقعا فکر میکنم از ماست که بر ماست! آخه هندونه ای که نه بذرش خارجیه نه آبش نه خاکش چرا باید گرون بشه! کاسبای تحریم خوب دارن از این آشفته بازار پول به جیب میزنن. متاسفم برای مردم کشورم که به جای حل مشکل دارن شرایط را برای قشر ضعیف سخت تر و سخت تر میکننSad

(۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا بعضیا فکر می‌کنن یه مشکل بزرگ قراره یه شبه حل بشه؟

اگر منظور شما مشکل مملکته این مشکل یه شب دو شب نیست!حداقل ۲۰ ساله مردم باهاش درگیرن متاسفانه و هر روز هم اوضاع بدتر میشهDodgy
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال: #۴۵۷۲۳
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۴۵۷۲۴
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا بعضیا فکر می‌کنن یه مشکل بزرگ قراره یه شبه حل بشه؟

دیگه مشکل نیست . شده بحران و این جماعت هم درست که نمیکنند هیچی، خراب تر هم میکنند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam
ارسال: #۴۵۷۲۵
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۰۸ ب.ظ، توسط Avril89.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
... خیلی اتفاقی این پیج و موفقیتهای این خانم دکتر را دیدم!! بچه های کشورمون چقدر خوبن Heart
ارسال: #۴۵۷۲۶
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
آلمااااااااااان پَـــــــــــــــــــــــــــــــــــر Smile Smile
خوشماااااان آمَـــــــــــــــــــــد از این جام جهانی....
واقعا هلند و ایتالیا یه چیزی میدونستن که نیومدن توی این جام Smile Smile Smile

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۷۲۷
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۱۰:۴۳ ب.ظ
یا
یا هیچکس دیگه.. Dodgy

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۴۵۷۲۸
۰۶ تیر ۱۳۹۷, ۱۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط codin.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  من واقعا فکر میکنم از ماست که بر ماست! آخه هندونه ای که نه بذرش خارجیه نه آبش نه خاکش چرا باید گرون بشه! کاسبای تحریم خوب دارن از این آشفته بازار پول به جیب میزنن. متاسفم برای مردم کشورم که به جای حل مشکل دارن شرایط را برای قشر ضعیف سخت تر و سخت تر میکننSad

اگر منظور شما مشکل مملکته این مشکل یه شب دو شب نیست!حداقل ۲۰ ساله مردم باهاش درگیرن متاسفانه و هر روز هم اوضاع بدتر میشهDodgy

خب این که دلیل نمیشه مملکتی که از آفتابه تا لوازم الکترونیکی تا فلزات خام تا اجزای اتوموبیل تا برنجش از خارج میاد. هندوانه فروش باید مطابق نرخ ارز گرون کنه تا بتونه زندگی شخصی اش ( ناشی از گرونی بقیه چیزا) را بچرخونه. اقتصاد یک سیستم پیچیده هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud , H-Arshad
ارسال: #۴۵۷۲۹
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۲۹ ق.ظ
برای بعضی ها تره هم نباید خرد کرد بذار تو واهمات خودشون باشن ....
ارسال: #۴۵۷۳۰
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۴۰ ق.ظ، توسط H-Arshad.)
.....

(۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  من واقعا فکر میکنم از ماست که بر ماست! آخه هندونه ای که نه بذرش خارجیه نه آبش نه خاکش چرا باید گرون بشه! کاسبای تحریم خوب دارن از این آشفته بازار پول به جیب میزنن. متاسفم برای مردم کشورم که به جای حل مشکل دارن شرایط را برای قشر ضعیف سخت تر و سخت تر میکننSad

سلام
پاسخ شما دو تا بحث جداگانه است.

من مدتی در بازار فعالیت داشتم در این مواقع مثلا کارخانه دار میگه من مواد اولیه ام قیمتش در نیامده و فردا باید همین رو گران تر بخرم و اصولا جنس رو تولید نمیکنه یا نمیده در بازار یا اگر پول لازم هست نقد فروشی میکنه و با قیمت بالاتر قبل حتی...
حرف ناحقی هم نمیزنه... بگذریم.

می رسیم به توزیع کننده یا نماینده...بنده خودم به وضوح میدیدم که کسی که صرفا نماینده هست و حتی جنس رو عرفی خریده وقتی در بازار کم میشه ، عرضه نمیکنه تا بازار بیشتر تشنه بشه و بیشتر سود کنه و نقدش میکنند و ..... دیگه نماینده که وارد کننده نیست که بترسه نتونه مواد اولیه جایگزین کنه؟
یعنی کارخانه براش فاکتور رو به قیمت قبل فرستاده اما به قیمت جدید و بالاتر از اون میفروشه...یا خودش عرف خریده اما نقد فروشی میکنه..

پس می بینیم به راحتی برای خودشون جنس قایم میکنند و نقد و عرف میکنند و خلاصه بار خودشون رو می بندند!!

حالا سوال اینجاست:
پس این همه سازمان های نظارتی و تعزیرات و بازرسی و ...... حقوق یامفت میگیرن، در حال چه کاری هستند؟ Huh
پس این میشه سواستفاده کنندگان که تکلیف شون مشخص هست و راهکارش هم مشخص..

حالا اگر مملکت و اقتصاد ۸۱ میلیون نفر رو واقعا چهار تا دلال میتونند این بلا رو سرش بیارن که واقعا باید خون به حال خودمون گریه کنیم!

اینجا دو نکته هست:
۱- مثلا دلال سکه کیست؟ مثلا میگن فردی ۳۱ ساله نمیدانم چند هزار تا سکه ثبت نام کرده...آیا افراد عادی چنین پولی دارند؟ آیا چنین رانت خبری دارند؟
۲- من فکر میکنم بخشی از مشکل دلال هست..
بخش اعظم مشکل که باعث چنین وضعیتی میشه که هر کسی برای خودش قیمت تعین کنه..دلالی کنه و ....
نبود شفافیت، فله ای اداره کردن مملکت و فراری دادن نخبه ها و سپردن کار به افراد بی لیاقت......رانت...پارتی بازی....فساد...نبود عدالت...نبود شایسته سالاری....خود و غیر خودی کردن... محدودیت ...ژن خوب و خیلی از موارد دیگر هست...

پس دلال و سوجو تاثیر گذار هست اما نه در این حد که الان دارن میگن و اگر هم هست ضعف از خودتون هست که یک عده اینجور جولان میدهند!

وضعیت فعلی مثل بیماری هست که سرطان پیشرفته داره و نیاز به درمان تخصصی داره زیر نظر متخصصین....اما این جماعت در حد عطار محله هم نیستند متاسفانه...

و صحبت آخر:
این بالا کشیدن قیمت ها علاوه برموارد بالا به خاطر ذلیل شدن ارزش ریال است. پول تجار اطراف ایران مثل عراق دو برابر ارزشمند شده...
الان نسبت به قبل دو برابر میتونن جنس میخرن... کارخانه دار و کشاورز ترجیح میده جنس رو نقد بده به اینا..پس عرضه کم میشه در بازار ...
و اینکه اجناس وارداتی مثل موبایل و قطعات کامپیوتر و این چیزها با نوسان دلار خودش رو سریع نشان میده اما اجناس مونتاژ یا تولید داخل با تاخیر چند ماهه...به نظرم انبار ها پر و خالی بشن و قیمت مواد اولیه به دلار جدید بخوره ...قیمت این اجناس هم زیاد بالا میکشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , ftmbghrn
ارسال: #۴۵۷۳۱
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۴:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ق.ظ، توسط H-Arshad.)
داشتم اخبار می دیدم و روحانی داشت التماس میکرد که آقا مردم به ما "اعتماد" کنند.
والا من تا اونجایی که یادم میاد، شاید هزاران بار به شما اعتماد کردند... به هر شکل و گرایش که بگید هم اعتماد کرد..اصول گرا و اصلاح چی و اعتدال و نمیدونم چی و چی.... هر کی هم آمد خورد و برد و به ریش ما مردم خندید.
چه کسی اعتماد رو از مردم سلب کرد و این شکاف عمیق بین مردم و حاکمیت رو بوجود آورد؟
یا گفتند باید دادستانی قوی عمل کنه و انتظار دارم افرادی که مردم رو "نا امید" میکنند، باهاشون برخورد بشه...
واقعا آدم می مونه چی بگه...آیا این مردمی که درخواست میکنید از دادستانی قویا باهاشون برخورد بشه در صفحات مجازی و خیابان پوستر شما رو بالا نمی گرفتند؟ دقیقا پارسال نبود؟ من که یادم هست چقدر افراد می امدند پیش من و میگفتند ما به روحانی رای بدیم و از این جور حرفها...
وعده و قول ها رو مجددا نمیگم اما برای نمونه، مگر به مردم نگفتید من قیلتر نمیکنم؟ همین دو ماه پیش نبود تلگرام رو از بیخ به بهترین نحو بستید؟ و آخر هم این انداخت گردن اون یکی و .... در نهایت هم معلوم شد که اصلا از طرف وزارت ارتباطات خود دولت تیمی به روسیه فرستاده شده تا ببیند چطور تلگرام رو ببندند که سایر سرویس ها مختل نشه؟ دیگه همه میدانند بستن تلگرام با رضایت شخص شما بود...اصلا هم بستید..
حاصلش چی شد؟ از بعد ازقیلتر تلگرام ، بحث کازرون، کامیون داران و اعتراضات تیر رو داشتیم...پس دیدید حتی در تشخیص مشکل هم اشتباه دارید و انرژی و وقت و پول رو بیهوده صرف میکنید...
آیا اینا رو به خاطر ندارید؟
اعتماد رو چه کسی از بین برد؟ امید رو چه کسی در مردم کُشت؟ اینکه تازه چند ماه دیگه قیمت ارز در اجناس داخلی و مونتاژ داخل خودش رو نشون میده، ناامیدی هست؟
اینکه واقعیت گفته بشه میشه ناامیدی؟ یعنی من اگر درمغازه میرم یا فلان سایت سر میزنم و میبینم قیمت ها شده دو یا سه برابر...آیا آن فروشنده رو نباید بگیرن ؟ بلاخره من از اعلام اون قیمت نا امید شدم...
مثلا بگن فلانی رو چرا گرفتن...بگه به جرم ناامید کردن مردم!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , nlp@2015 , big cloud
ارسال: #۴۵۷۳۲
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۷:۵۰ ق.ظ
بعضاً پست های این تاپیک از نق زدن های کوچه بازاری فراتر نمی‌رن. البته برای همین هم به وجود اومده اما اینکه تصور کنید یه سری آدم فرهیخته و فرزانه تو این تاپیک هستند، توهمی بیش نیست.

سپاس‌گزاری شده توسط: Behnam‌ , Milad_Hosseini
ارسال: #۴۵۷۳۳
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۷:۵۲ ق.ظ
سلام. پکیج مدرسان شریف واسه معماری کامپیوتر بخرم یا نه . ماله دوستمه ۳۰۰ میکه. چاپشون هم آبان ۹۶؟؟؟ وقت ندارم لطفا راهنمایی فرمایید.

ای غنچه خندان چرا خون در دل ما میکنی
خاری به خود می بندی و ما را ز سر وا میکنی
ارسال: #۴۵۷۳۴
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۶ ق.ظ، توسط H-Arshad.)
این هم از برکات وضعیت موجود هست که اگر شغل خودم رو دارم و مشکل خاصی در زندگی ندارم و بهم میرسه!! بقیه مهم نیستند
میخواد هر چی به سرشون بیاد... (میگه بقیه هم ساکت باشن ...مهم نیست مردم دارن نون و یونجه میخورن!)
مهم اینکه من میز و شغل و حقوق سر ماهم رو داشته باشم...

اخوی هر نونی خوردن نداره چشمهات و باز کن جای سالم نگذاشتین
ارسال: #۴۵۷۳۵
۰۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹ ق.ظ، توسط pioneer01.)
(۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۲ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  سلام. پکیج مدرسان شریف واسه معماری کامپیوتر بخرم یا نه .
به نظرم کتابای پوران بهتر و کاملترن
 سپاس‌گزاری شده توسط: abolfazl pepco

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۴۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۶۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close