زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۱۴۷۶
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من یک برنامه دارم. توش یک سری خطای منطقی وارد کردم. می خواهم ببینم روشم (ابزار) می تونه این خطاهای منطقی رو شناسایی کنه یا نه. یعنی الان ۱۰۰ تا برنامه دارم که در هر کدوم یک خطا وارد شده (۱۰۰ جهش از برنامه). می خواهم بدونم false positive و true positive رو در این جا چجوری حساب کنم؟ مثلا false positive یعنی برنامه خطا ندارد و روش من می گه خطا دارد. این جا هر ۱۰۰ تا برنامه خطا دارند.
خودتون دارید دیتاست درست می کنید؟
بله چون دیتاست وجود ندارد.
توزیع آماری خطا در برنامه تون مشکل داره. نمیشه که ۱۰۰٪ خطا داشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۱۴۷۷
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۴ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  کسی با مفاهیم false positive و true positive آشنایی دارد؟ تعریفش رو می دونم چیه ولی سوال دارم.

من یه چیزایی Confused
من یک برنامه دارم. توش یک سری خطای منطقی وارد کردم. می خواهم ببینم روشم (ابزار) می تونه این خطاهای منطقی رو شناسایی کنه یا نه. یعنی الان ۱۰۰ تا برنامه دارم که در هر کدوم یک خطا وارد شده (۱۰۰ جهش از برنامه). می خواهم بدونم false positive و true positive رو در این جا چجوری حساب کنم؟ مثلا false positive یعنی برنامه خطا ندارد و روش من می گه خطا دارد. این جا هر ۱۰۰ تا برنامه خطا دارند.
یعنی خطا داشته ولی روش شما گفته که خطا نداره. (اگه اشتباه نکنم)

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۴۱۴۷۸
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  کسی با مفاهیم false positive و true positive آشنایی دارد؟ تعریفش رو می دونم چیه ولی سوال دارم.

من یه چیزایی Confused
من یک برنامه دارم. توش یک سری خطای منطقی وارد کردم. می خواهم ببینم روشم (ابزار) می تونه این خطاهای منطقی رو شناسایی کنه یا نه. یعنی الان ۱۰۰ تا برنامه دارم که در هر کدوم یک خطا وارد شده (۱۰۰ جهش از برنامه). می خواهم بدونم false positive و true positive رو در این جا چجوری حساب کنم؟ مثلا false positive یعنی برنامه خطا ندارد و روش من می گه خطا دارد. این جا هر ۱۰۰ تا برنامه خطا دارند.
یعنی خطا داشته ولی روش شما گفته که خطا نداره. (اگه اشتباه نکنم)
نه برعکس. false positive یعنی در واقعیت جواب منفی بوده اما پیش بینی ما مثبت بوده. یعنی در واقعیت خطا نداشته اما ما پیش بینی کردیم که خطا داره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۴۱۴۷۹
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من یک برنامه دارم. توش یک سری خطای منطقی وارد کردم. می خواهم ببینم روشم (ابزار) می تونه این خطاهای منطقی رو شناسایی کنه یا نه. یعنی الان ۱۰۰ تا برنامه دارم که در هر کدوم یک خطا وارد شده (۱۰۰ جهش از برنامه). می خواهم بدونم false positive و true positive رو در این جا چجوری حساب کنم؟ مثلا false positive یعنی برنامه خطا ندارد و روش من می گه خطا دارد. این جا هر ۱۰۰ تا برنامه خطا دارند.
خودتون دارید دیتاست درست می کنید؟
بله چون دیتاست وجود ندارد.
توزیع خطا در برنامه تون مشکل داره. نمیشه که ۱۰۰٪ خطا داشته باشه.
باید چجوری باشه؟ الان یک برنامه درست دارم. اومدم در همین یک برنامه مثلا یکبار محتویات یک رشته رو تغییر دادم شده یک جهش. یک بار دستور return رو حذف کردم....
ارسال: #۴۱۴۸۰
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۰۴ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  باید چجوری باشه؟ الان یک برنامه درست دارم. اومدم در همین یک برنامه مثلا یکبار محتویات یک رشته رو تغییر دادم شده یک جهش. یک بار دستور return رو حذف کردم....
شما قراره فقط دو کلاس داشته باشید؟

پ.ن: من نمیدونم شما رو چی کار می کنید. حتی اگه بدونم هم شاید کمکی نکنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۱۴۸۱
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۱۹ ب.ظ
کاربر بلک آواتارتون یه طوریه آدم فک میکنه قراره با یکی شوخی کنید، بعد که متن و میخونم میبینم جدیه، تناقض ایجاد میشه تو ذهنم ConfusedConfusedBlush

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , blackhalo1989 , RASPINA
ارسال: #۴۱۴۸۲
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۳۰ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  باید چجوری باشه؟ الان یک برنامه درست دارم. اومدم در همین یک برنامه مثلا یکبار محتویات یک رشته رو تغییر دادم شده یک جهش. یک بار دستور return رو حذف کردم....
شما قراره فقط دو کلاس داشته باشید؟

پ.ن: من نمیدونم شما رو چی کار می کنید. حتی اگه بدونم هم شاید کمکی نکنه.
این برنامه ای که ضمیمه کردم رو دارم. این برنامه درست است. در همین برنامه خطا گنجوندم هر دفعه یک خطا شده ۱۰۰ تا برنامه خطادار.

فایل‌(های) پیوست شده
a.txt
اندازه فایل: ۲/۰۴ KB
ارسال: #۴۱۴۸۳
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  این برنامه ای که ضمیمه کردم رو دارم. این برنامه درست است. در همین برنامه خطا گنجوندم هر دفعه یک خطا شده ۱۰۰ تا برنامه خطادار.
تسک چیه؟

پ.ن: باز تکرار می کنم که قاعدتا من از کار شما سر در نمیارم. مخصوصا که گرایشتون نرم افزاره.

حدس می زنم نه تنها حوصله تعریف اتفاقات به سبک زن ها رو ندارم بلکه حوصله شنیدن تعریف یه اتفاق به اون سبک رو هم ندارم. حوصله ام سر میره وسط تعریف. :/

ترامپ: البته امریکا هنوز هم از یک راه حل دو جانبه برای صلح حمایت می کند.

هر دو گروه فلسطینی با انتقال سفارت مخالفت کردن بعد این مردک میاد خزعبل میگه واسه خودش.

سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۱۴۸۴
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۳۰ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  این برنامه ای که ضمیمه کردم رو دارم. این برنامه درست است. در همین برنامه خطا گنجوندم هر دفعه یک خطا شده ۱۰۰ تا برنامه خطادار.
تسک چیه؟

پ.ن: باز تکرار می کنم که قاعدتا من از کار شما سر در نمیارم. مخصوصا که گرایشتون نرم افزاره.
می خواهیم جنسیت افراد خانواده رو مشخص کنیم. خانواده رو تبدیل به مرد و زن کنیم.
شما اصلا هر برنامه ای که می خواهید رو در نظر بگیرید به هر زبانی برای هر کاربردی. می خواهیم یک سری خطا در اون بگنجونیم. من در مفهوم اون false positive مشکل دارم.

+ هرجایی نخواستید دیگه جواب ندید مزاحم نمی شم
ارسال: #۴۱۴۸۵
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۳۳ ب.ظ
شاید لازم باشه چند تا برنامه داشته باشید.

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۴۱۴۸۶
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۵۴ ب.ظ
خیلی وقته بازی کامپیوتری داستانی نکردم . دلم ی بازی اول شخص با داستان قوی میخواد
یادش بخیر ی موقع خیلی بازی کامپیوتری میکردم . evil 4 رو خیلی دوست داشتم و برام خیلی خیلی جذاب بود . کال آف دیوتی ۶ (modern warfare) , اساسینس تا قبل نسخه ۳ (خود ۳ نه brotherhoodو ... ) هم خوب بودن
یکی از بازی هایی که خیلی دوست داشتم بازی portal 2 بود . هم داستان خوبی داشت و هم خیلی هم چالش بربانگیز بود!

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۴۱۴۸۷
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  خیلی وقته بازی کامپیوتری داستانی نکردم . دلم ی بازی اول شخص با داستان قوی میخواد
یادش بخیر ی موقع خیلی بازی کامپیوتری میکردم . evil 4 رو خیلی دوست داشتم و برام خیلی خیلی جذاب بود . کال آف دیوتی ۶ (modern warfare) , اساسینس تا قبل نسخه ۳ (خود ۳ نه brotherhoodو ... ) هم خوب بودن
یکی از بازی هایی که خیلی دوست داشتم بازی portal 2 بود . هم داستان خوبی داشت و هم خیلی هم چالش بربانگیز بود!
آخرش یادته؟ سمفونی ربات ها. همه قضیه زیر زمین بود!

سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۴۱۴۸۸
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۹ ق.ظ
قیمتای جدید اینترنت خوبه اما چرا اعمال نشده؟ اصلا هیچ گزینه ای برای اعمال تغییرات جدید نیست

think positive
ارسال: #۴۱۴۸۹
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۳۹ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن ۲: ما تو مشاعره ازش استفاده می کردیم چون با ی شروع میشه.
با الف شروع می‌شد توو مشاعره قابل استفاده نبود؟ Huh

(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برای دانشجوی ارشد دانستن زبان واجبه.

ما که آیلتس ۷ داریم ،از طرف بقیه دوستان گفتم Smile
خب شما که زبان‌تون خوبه جای مقالات فارسی سیویلیکا که ارزش علمی چندانی ندارند چرا از ژورنال‌ها و کنفرانس‌های انگلیسی معتبر استفاده نمی‌کنید؟

(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من یک برنامه دارم. توش یک سری خطای منطقی وارد کردم. می خواهم ببینم روشم (ابزار) می تونه این خطاهای منطقی رو شناسایی کنه یا نه. یعنی الان ۱۰۰ تا برنامه دارم که در هر کدوم یک خطا وارد شده (۱۰۰ جهش از برنامه). می خواهم بدونم false positive و true positive رو در این جا چجوری حساب کنم؟ مثلا false positive یعنی برنامه خطا ندارد و روش من می گه خطا دارد. این جا هر ۱۰۰ تا برنامه خطا دارند.
فالس پازیتیو یعنی اینکه اون برنامه اشتباه داره، ولی ابزار شما نمیتونه اشتباه رو متوجه بشه و میگه برنامه مثبت (صحیح) هست.
ولی true positive یا true negative یعنی ابزارتون برنامه‌ی صحیح رو به درستی میگه صحیح هست، برنامه‌ی غلط رو هم به درستی میفهمه که غلط هست.
البته به نظر میاد باید دنبال مفهوم false negative باشید. وقتی پیش میاد که برنامه صحیح هست، ولی ابزار شما میگه که برنامه اشتباه هست.
احتمالا با formal verification ایی چیزی دارید تست میکنید و الا با تست‌بنچ دادن که حالت false negative پیش نمیاد به گمونم. یعنی نمیشه که برنامه، تستِ ابزار شما رو غلط جواب بده در حالی که خودش درست هست. ولی با تست‌بنچ دادن حالت false positive ممکن هست پیش بیاد، وقتی که تست‌های شما محدود هست و نتونه اون حالتی که برنامه توو اون به مشکل میخوره رو invoke کنه.

کاری که باید بکنید به نظر ساده هست. اولا نباید تمام نسخه‌های برنامه دچار خطا باشند چون اینطوری هر چند ممکن هست ابزارتون false positive بده، ولی نخواهد تونست که false negative بده چون هر موقع ابزار شما negative داد، برنامه واقعا negative هست چون همه‌شون خطا دارند به هر حال. به دلیل مشابه، نباید همه‌ی نسخه‌های برنامه‌تون هم صحیح باشند.
یه سری برنامه سالم و یه سری دچار خطا داشته باشید (در نتیجه نسخه‌های مختلفِ سالم از یه برنامه باید داشته باشید، یا اینکه کلا برنامه‌های مختلف داشته باشید که بعضیا اشتباه و بعضیا درست باشند) و با ابزارتون تست کنید، حالت‌های مختلف رو بشمارید بعدش:
برنامه مثبت (درست کار می‌کند)، جواب ابزار مثبت (ابزار به درستی میگه برنامه درست کار میکنه)
برنامه مثبت، جواب ابزار منفی (ابزار، به اشتباه میگه که برنامه صحیح نیست، یا همون false negative)
برنامه منفی، جواب ابزار مثبت (false positive)
برنامه منفی، جواب ابزار منفی (ابزار درست کار می‌کند)

(۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  رقابت جالبی بین شرکت ها برای دادن گیگ بیشتر افتاده.
های وب چه تغییر خفنی تو تعرفه اش داد. یعنی این همه داشت میخورد اولش؟!
کی نمی‌خوره توو این مملکت؟ بحث سر بیشتر و مخفی‌تر خوردن هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , gogooli , RASPINA , pioneer01
ارسال: #۴۱۴۹۰
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۶:۴۰ ق.ظ
(۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۷ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  خب شما که زبان‌تون خوبه جای مقالات فارسی سیویلیکا که ارزش علمی چندانی ندارند چرا از ژورنال‌ها و کنفرانس‌های انگلیسی معتبر استفاده نمی‌کنید؟
مگه من جایی با سیویلیکا کار کردم؟!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۷۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۶۵۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۲۴۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close