زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۸۳۱۱
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط sss.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  اینکه در جمع آدمای تحصیل کرده هم تقسیم بندی و حرفای نژادپرستانه ببینیم عمیقاً جای تأسف داره !!!
از نظر من با دیدگاه نژادپرستی مطرح نشده، صرفا مثالیه از پیشرفت فکری جوامع عرب و پسرفت ما. با بند سوم هم موافقم.
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  رویکرد دوگانه غرب در مورد روهینگیا جالبه!
رویکرد دوگانه ویژگی سیاسته، دولت خودمون (همه ادوار) هم کم رویکرد دوگانه نداره!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۸۳۱۲
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  رویکرد دوگانه ویژگی سیاسته، دولت خودمون (همه ادوار) هم کم رویکرد دوگانه نداره!
ای بابا.
من هر چی تلاش می کنم بحث نکنم نمیشه.
--------
چقدر همه اطراف ما رفتن مشهد و شمال! (امیدوارم دیگه این بحث ایجاد نکنه Undecided)

بدانید و آگاه باشید!

به اطلاع می‌رساند سایت‌ها اجازه ارائه رایگان دوبله گلوری را از جانب ما نداشته و از سایت‌های مختلف خواهشمندیم در صورت قراردادن دوبله گلوری (صدای خالی یا همراه با تصویر ) حتما لینک پرداخت ما را را نیز در بخش دانلود خود قرار دهند.
هموطنان عزیز، در صورت حمایت شما از دوبله است که توانایی مجموعه‌ای همچون ما برای ارائه آثار بیشتر و بهتر چند برابر خواهد شد.
خواهشمندیم رایگان دانلود ننمایید؛ از لینک پرداخت زیر، هزینه دوبله دانلودی را (به‌ازای هر دوبله) پرداخت نموده و از گلوری حمایت نمایید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پایین آثارشون هم نوشتن:
به‌منظور احترام به شما عزیزان، پرداخت اجباری قبل از دانلود برداشته شده ولی این به معنای رضایت گلوری برای دانلود رایگان آثار و یا پرداخت اختیاری نیست! خواهشمندیم بمنظور حمایت از گلوری، قبل یا پس از دانلود هزینه دوبله را از لینک پرداخت داده شده در سایت، پرداخت نمایید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۸۳۱۳
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط sss.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ای بابا.
من هر چی تلاش می کنم بحث نکنم نمیشه.
هر وقت حرفی میزنیم، ممکنه جواب مخالف نظرمون بگیریم، خیلی طبیعیه.Smile
موافق کلیت حرف شما درمورد اهمیت قضیه روهینگیا هستم ولی در تایید حرف من هم مثال فراوونه.
ارسال: #۳۸۳۱۴
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۵۸ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  هر وقت حرفی میزنیم، ممکنه جواب مخالف نظرمون بگیریم، خیلی طبیعیه.Smile
زمان آقا فرداد اینجا یه قانونی داشت که جواب دادن ممنوع بود. الان می فهمم برای چی بوده. بگذریم ...

ارسال: #۳۸۳۱۵
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۲:۳۹ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه میخواید کار کنید این رو بخونید:
نمیدونم چرا ولی از پستای این طرف اصلا خوشم نیماد !
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۳۸۳۱۶
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۰۰ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به اطلاع می‌رساند سایت‌ها اجازه ارائه رایگان دوبله گلوری را از جانب ما نداشته و از سایت‌های مختلف خواهشمندیم در صورت قراردادن دوبله گلوری (صدای خالی یا همراه با تصویر ) حتما لینک پرداخت ما را را نیز در بخش دانلود خود قرار دهند.
هموطنان عزیز، در صورت حمایت شما از دوبله است که توانایی مجموعه‌ای همچون ما برای ارائه آثار بیشتر و بهتر چند برابر خواهد شد.
خواهشمندیم رایگان دانلود ننمایید؛ از لینک پرداخت زیر، هزینه دوبله دانلودی را (به‌ازای هر دوبله) پرداخت نموده و از گلوری حمایت نمایید.
چ جالب. همین دیروز میخواستم یه انیمیشن دان کنم رسیدم به همین سایت
این ک دیگه بحثی ایجاد نمیکنه Tongue

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۸۳۱۷
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۰۸ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  اینکه در جمع آدمای تحصیل کرده هم تقسیم بندی و حرفای نژادپرستانه ببینیم عمیقاً جای تأسف داره !!!

من ۵ دور دیگه این متن رو خوندم؛
اگه ذره‌ای شک داشتم می‌گفتم، اما شما نه ۱ نه ۲ و نه حتی ۹۰ که ۱۰۰ درصد منظور من رو اشتباه متوجه شدید؛ اگه حساسیت بنده روی بحث نژادپرستی از شما بیشتر نباشه، مطمئنا کمتر نیست و اگه خوب دقت کنید و دوباره بخونید که دقیقا چی گفتم هیچ‌وقت به چنین نتیجه‌ای نمی‌رسید. صحبتی که من کردم هیچ ارتباطی به نژادپرستی و تقسیم‌بندی انسان‌ها و اساسا قومیت‌ها نداره و با تمام وجودم از این کار بی‌زارم، بلکه منظور دست‌یابی به یک قیاس در قالب یک سیر تاریخی بود، اون هم یک سیر تاریخی مستند و مبتنی بر حقیقت نه احساسات که اتفاقا روی صحبتش هم صد در صد با خود ماست نه اون چیزی که شما تصور کردید، در واقع داره به این اشاره می‌کنه که اعراب طی زمان اون تفکراتشون رو کنار گذاشتند و در این زمینه پیشرفت کردند ولی ما حداقل در این زمینه از یک نقطه قابل توجه، پسرفت داشتیم، وگرنه تو سال ۲۰۱۷ نباید چنین موضوعی مورد بحث من و شما می‌شد.

حتی روی صحبت من فقط به مسئولین هم نیست، چون اون‌ها هم جزئی از همین مردم هستند و اشتباه هست اگه فکر کنیم همه خوبی‌ها واسه ماست و همه بدی‌ها واسه اونا، بلکه روی صحبتم به شخص خودم هم هست، چرا؟ چون نه فقط در این مورد که در خیلی از موارد، در برابر اون چیزی که می‌بینم حق نیست، ساکت هستم و عافیت‌طلبی رو به حق‌طلبی ترجیح می‌دم که اگه "من" و "من‌ها" همون‌قدر که نسبت به خودمون و جنسیت خودمون دلسوز و متعصب هستیم، کسری از این دل‌سوزی، انصاف و وجدان رو برای تک تک من‌های جامعه خودمون به عنوان یک کل واحد هم داشتیم و در برابر رویدادهای اجتماعی به یک تماشاگر محض و به اصطلاح سلفی‌گیر تبدیل نمی‌شدیم، مطمئنا تو وضعیت بهتری بودیم.

(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  این بحث بازی سوریه رو زیادی شلوغش کردید !
ً
بحث بازی ایران و سوریه نیست، ببینید وقتی که یک اتفاق بارها و بارها تکرار می‌شه و ناراحتی‌هایی، بغض‌هایی و نابرابری‌هایی روی هم تلمبار میشه، بالاخره یه جایی به اوج خودش می‌رسه و این بغض می‌ترکه و این بازی نقطه اوجش بود. شما به جای اینکه بگید نباید شلوغش کنند اتفاقا باید به عقب‌تر برگردید و ببینید "چرا" شلوغش می‌کنند؟ اتفاقا من هم با اون افراد موافقم، چرا باید وقتمون رو صرف این موضوعات سطح پایین و حاشیه‌ای کنیم؟ کم مشکل داریم تو جامعه؟ بی‌کاری، بی‌پولی، طلاق، بی‌آبی، آلودگی هوا و... اما پاسخ این سوال رو باید از افرادی گرفت که خودشون این مسائل پیش پا افتاده رو بولد کردند و باعث شدند که موضوعاتی مثل کنسرت، سینما، ورود به ورزشگاه‌ها و... که تو یک جامعه مدرن، حتی فکر کردن بهشون هم خنده‌داره باید تو راس اولویت‌های اجتماعی کشور باشن، وگرنه دلیلی برای وقوع این رفتارها نیست.

(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  حالا اینکه هدفشون از احقاق این حق چیه ؟ واقعاً واسه فوتبال دیدنه ؟ واسه ژست فعالیت مدنی گرفتنه ؟ (که معضل بسیار خطرناک این روزاست)

اتفاقا به نظر من اعتراض به ممنوعیت ورود خانوم‌ها به ورزشگاه‌ها بیشتر از اینکه مربوط به حضور فیزیکی باشه، نمادی از احقاق حق هست، شاید حتی وقتی ورودشون هم آزاد شد، یک نفر خانوم هم به ورزشگاه نره اما این این یک پیروزی برای جامعه مدنی (فارغ از جنسیت) به شمار میاد. اون ژستی هم که شما عرض می‌کنید باید ریشه‌هاش رو بررسی کنیم که چرا چنین ژستی گرفته می‌شه و چرا فردی که چنین ژستی رو می‌گیره بولد می‌شه، آیا جواب این سوال غیر از خلاء همون مدنیتی هست که عرض می‌کنید؟ در غیر اینصورت در یک جامعه مدنی که دیگه ژست مدنیت نه به کار میاد و نه به چشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , pioneer01 , Saman
ارسال: #۳۸۳۱۸
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چقدر همه اطراف ما رفتن مشهد و شمال!

همه جا همینطوره
کشور با این وسعت و این همه شهر نمیدونم چرا نمیرن شهرایی که تا حالا ندیدنو ببینن Huh
ما یه سال رفتیم شهرایی که تا حالا نرفته بودیم خیلی خوب بود
یزد، شیراز، اصفهان و کرمان و شهرستان های اطراف، اردکان و میبد و ...
خوش گذشت، از دیدن جاهای تکراری بهتره به نظرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۸۳۱۹
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۴۳ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
چند تا سوال

۱/
از کجا می فهمید هدفی که برا خودتون تعیین کردید واقعا هدفیه که خودتون میخواین ، نه اینکه علاقه کاذب باشه و فشار افکار و نظرات مردم یه جامعه و ..؟
۲/
واقعا کاری هست که از انجام دادنش انقدر لذت ببرید که زمان رو فراموش کنید و فکرکردن به نتیجه اون کار قلبتون رو تپش بندازه یا اینا که میگن همه داستانه و واقعیت همینه که هست؟
۳/
یا اصلا تصمیمی که میگیرید برا گذشتن از یه هدف و بعدش به یه آرامش میرسید این آرامش واقعیه یا یه نوع دروغه که آدم به خودش میگه؟ این اسمش فرار کردن نیست؟
۴/
فرق انگیزه و جوگیری چیه؟ وقتی دنبال یه هدفی میریم، به خاطر جوگیریه؟

دارم به اینا فکر میکنم و به جوابی نمیرسم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , sss
ارسال: #۳۸۳۲۰
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۴:۲۲ ب.ظ
تابناک: آمار تلفات زمین لرزه‌ی ۸.۴ ریشتری مکزیک که قدرتمند ترین زلزله طی ‌صد سال اخیر در این کشور است به ۱۵ کشته افزایش یافت.

۸.۴ ریشتر خیلی زیاده. چرا زلزله مکزیک تلفاتش انقدر کمه؟

سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , Saman , mahyamk
ارسال: #۳۸۳۲۱
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۵:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط Saman.)
سلام
جاتون خالی . . . مـــــــــانشت رو ما واقعی فتح کردیمBig Grin . . .
[تصویر:  442851_20170908_081623.jpg]
[تصویر:  442851_20170908_104448.jpg]
[تصویر:  442851_20170908_104456.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , sss , blackhalo1989 , khayyam , diligent , Milestone , adel71 , mahyamk , RASPINA , ezra , shahlaj , ele , big cloud , d_felfelak
ارسال: #۳۸۳۲۲
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ، توسط Milestone.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  ۱/ از کجا می فهمید هدفی که برا خودتون تعیین کردید واقعا هدفیه که خودتون میخواین ، نه اینکه علاقه کاذب باشه و فشار افکار و نظرات مردم یه جامعه و ..؟

سلام،
من نظر خودم رو در مورد این موارد می‌دم، هرچند که ممکنه درست و کامل هم نباشه. پاسخ سوال اول می‌تونه این باشه: پیدا کردن نشونه‌هایی از وجود یک عشق حریصانه! یه نوع محرک درونی؛ معمولا به هدف رسوندن کارهایی که به آدم تحمیل می‌شه بعد از یک مدتی سخته و انگیزه رسیدن بهش کاهش پیدا می‌کنه و حتی اگه متوقف هم نشه، ادامه دادنش نیازمند محرک و تشویق‌های خارجیه. مثل اینکه به دست کسی که دوست نداره زبان بخونه، به این بهونه که بچه همسایه زبانش خیلی خوبه به زور یه کتاب Grammar In Use بدیم و بگیم بخون! مطمئنا اگه بالای سرش نباشیم شاید از مقدمه هم عبور نکنه ولی همین فرد اگه صفر هم باشه و عشقش تحصیل تو یک دانشگاه خارجی، به هر کاری دست می‌بره تا کم کم خودشون بالا بکشه.

اینکه چطوری بفهمیم هدفی که خودمون انتخاب کردیم واقعا همون هدفیه که خودمون می‌خوایم یا نه به نظرم از طریق تطبیق پارامترهاش با خواسته‌های قلبی خودمون (نه دیگران) قابل تشخیصه و اینکه چقدر با استفاده از محرک‌های درونی در اجرای اون حریص هستیم، مثلا به نظرم اگه همین الان تصمیم بگیریم که برای کنکور کارشناسی ارشد رشته گیاه‌شناسی! درس بخونیم ولی اجرای اون رو به شنبه صبح محول کنیم، اون هدف نه قلبی و نه قوی هست و حتما تو اون تصمیم تردیدهایی هست و اگه همین الان اجراییش کنیم واقعا داریم از خوندنش لذت می‌بریم و به باهاش شاد هستیم و می‌خندیم؟

(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  ۲/ واقعا کاری هست که از انجام دادنش انقدر لذت ببرید که زمان رو فراموش کنید و فکرکردن به نتیجه اون کار قلبتون رو تپش بندازه یا اینا که میگن همه داستانه و واقعیت همینه که هست؟

واقعیته و داستان نیست، بازم به درجه اون عشق و حریص بودن نسبت بهش بستگی داره؛
خودم بیشترین هیجان‌ها و لذت‌هام زمانی هست که انجام کاری رو می‌پذیرم که هیچ شناختی ازش ندارم ولی چون مسئولیتش رو پذیرفتم، خودم رو می‌کشم که یاد بگیرمش و بالاخره هم این اتفاق با کلی هیجان و استرس و تپش قلب می‌افته! و از این مورد درس هم نمی‌گیرم و همش دارم تکرارش می‌کنم! Smile حالا شما فکر کنید وقتی شما یه کاری که به صورت طبیعی باید تو ۲۰ روز انجامش بدید ولی فقط ۵ روز زمان داشته باشید، آیا متوجه گذر زمان می‌شید؟! عمرا! Smile

(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  ۳/ یا اصلا تصمیمی که میگیرید برا گذشتن از یه هدف و بعدش به یه آرامش میرسید این آرامش واقعیه یا یه نوع دروغه که آدم به خودش میگه؟ این اسمش فرار کردن نیست؟

اگه هدف اول هدف اشتباهی بود و به جاش تصمیم بهتر، قلبی و رضایت‌بخش‌تری رو جایگزین کردیم به نظرم اون آرامش واقعیه اما اگه بیشترین علاقه و توان‌مندی‌مون روی هدف اول متمرکز بود و می‌دونستیم که می‌شه بهش رسید ولی به خاطر حرف یا کنایه‌های دیگران یا تصورات خودمون از اینکه نمی‌شه بهش رسید، قیدش رو زدیم و به یک هدف دسته دوم رضایت دادیم، به نظرم این اسمش فرار کردن هست.

(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  ۴/ فرق انگیزه و جوگیری چیه؟ وقتی دنبال یه هدفی میریم، به خاطر جوگیریه؟

به نظر من جوگیری و انگیزه به همون سوال اول شما مربوطه، جوگیری یعنی یک عامل هیجانی یا فشار بیرونی که در واکنش به رفتار و اثرپذیری از محیط (خانواده، دوستان، جامعه و...) به وجود میاد و باعث رفتارهایی در فرد می‌شه که جهت و حتی هدف مشخصی نداره یا اگه هم داشته باشه برای اون فرد تعریف شده نیست ولی چون بهش القاء شده که خوبه، همین حس یه هیجان کاذبی رو به وجود میاره که فرد حداقل طی مدتی تو اون مسیر قرار بگیره و هم‌رنگ دیگران بشه ولی این هیجان و جوگیری زود فروکش می‌کنه و باعث پشیمونی از نیمه‌راه رفته می‌شه، چون بعد از مدتی شخص به این نتیجه می‌رسه که این خواسته‌های تحمیلی با نیازها و شناختی که از خودش داره منطبق نیست، مثل فردی که بدون هیچ شناختی تو این جوی که واسه رفتن به رشته پزشکی راه افتاده و فقط به خاطر رویاهای مالی و بدون هیچ شناخت و علاقه‌ای به سمت این کنکور هل داده شده و هی هم توش شکست می‌خوره و هنوز نتونسته از اون جو خارج بشه و به همین دلیل بارها این شکست رو تجربه می‌کنه.

ولی انگیزه یک عامل درونی و بر اساس نیازها و شناخت افراد نسبت به خودشونه و اگه واقعی باشه، در طول زمان پایدار می‌مونه و حتما به هدف می‌رسه (حالا با یک کیفیتی)، انگیزه از بیرون به آدم تحمیل نمی‌شه و فرد خودش درست یا غلط به این نتیجه می‌رسه که باید یه مسیری رو بره که به این باور رسیده که تهش خیلی خوبه، مثلا میاد مانشت و کارنامه‌هارو می‌بینه و متوجه می‌شه کسی که وضعیت خیلی بدی داشت و مثلا تو دانشگاه همیشه مشروط بود امسال تک رقمی آورده، پس چرا من که اونقدر خوب بودم نتونم؟ کسی اینجا به فرد چیزی رو تحمیل نمی‌کنه، بلکه طرف شرایط رو می‌سنجه و خودش تصمیم نهایی رو می‌گیره ولی به نظرم حتی اگه بهترین تصمیم هم نباشه از یک تصمیم هیجانی بهتره، چون حداقل دوستش داره، باهاش شاده و می‌خنده؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , sss , diligent , RangiRangi , d_felfelak , ele
ارسال: #۳۸۳۲۳
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۲۰ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  اگه هدف اول هدف اشتباهی بود و به جاش تصمیم بهتر، قلبی و رضایت‌بخش‌تری رو جایگزین کردیم به نظرم اون آرامش واقعیه اما اگه بیشترین علاقه و توان‌مندی‌مون روی هدف اول متمرکز بود و می‌دونستیم که می‌شه بهش رسید ولی به خاطر حرف یا کنایه‌های دیگران یا تصورات خودمون از اینکه نمی‌شه بهش رسید، قیدش رو زدیم و به یک هدف دسته دوم رضایت دادیم، به نظرم این اسمش فرار کردن هست.

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۸۳۲۴
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط Saman.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(17 شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  ۱/ از کجا می فهمید هدفی که برا خودتون تعیین کردید واقعا هدفیه که خودتون میخواین ، نه اینکه علاقه کاذب باشه و فشار افکار و نظرات مردم یه جامعه و ..؟
من یه کتابی رو به چند نفر هدیه دادم با یه نقل قول از کتاب ادیسه :
نقل قول این بود :

زندگی هر انسان در بطن خدایان پرورده می شود
جالبش این بود تمام افراد نقطه مقابل این متن رو گرفتن : به هر کس هدیه دادم با مداد مقابلش جمله ای مبنی بر این نوشت که به هیچ عنوان این رو قبول نداره.(منم هر بار پاکش کردم و این چهار بار تکرار شد){عنوان ها متفاوت و اصل جمله همین بود که قبولش ندارن}

من خودم نمیدونم قبولش کنم یا نه!!(خیلی هم بهم بر میخوره که قبولش کنم)Big Grin
اما واقعیت اینه که همین جمله درسته،اراده ای که طبیعت در بطنِ انسان گذاشته باعث میشه که اون آدم هیچ جا جز جایی که براش ساخته شده خوشحال نباشه.(یک جبرِ اختیاری یه پارادوکس عجیب)
من مدت ها نقطه سردرگمی در مقابل این جمله بودم تا اینکه چند شب پیش توی فیسبوک یه کلیپی دیدم،این کلیپه جبر رو از طرف یه دکترای عصب شناس از BBC یه جورایی ثابت کرد.(پایه مبحث علمی بود){سیاسیش نکنیم}.

من خودم این جور تعریفش کردم : یه جبرِ اختیاری به این معنا که اگر راهِ اون جبر که طبیعت در نهاد یه انسان قرار داده رو رهبری نکنیم همیشه غمگینیم.

آدمایی رو میشناسم که با بدترین شرایط ممکن یه هدف خیلی خالص تر رو پیش بردن ، این نمود بارزی از جبرِ اختیاره ، یعنی حاضری به هر دری بزنن برای این هدفی که اصالت داره.خیلی هم مسخره میشن.
یکیش مایکل فارادی آهنگرِ شیمی دان!!

یه نمونه بازاری : از زندان تا ایس پک . . ."بابک بختیاری" که نگید همش مثال علمی میزنهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , Milestone
ارسال: #۳۸۳۲۵
۱۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط RASPINA.)

یکی از رتبه های برتر امساله
همیشه خوشم میاد از آدمایی که از هر امکاناتی دارن نهایت استفاده را میکنن

آدم به خودش میاد .دیگه بهونه ها را کنار می ذاره

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , diligent , shamim_70 , nlp@2015 , فاطمه سلیمانی , RangiRangi , Milestone , d_felfelak , ele

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۱۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۹۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close