زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۷۵۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما که انقدر رو این قضیه حساسید، اگه قانون شما رو مجبور می کرد سر مرز سربازی برید و جونتون به خطر بیفته ماکنشتون چی بود؟ اگه قانون مجبورتون می کرد جایی شیفت بدید که اصلا حساس نیست و عمرتون به فنا می رفت چیکار می کردید؟ [تصویر:  tongue.gif]
اون اشکالات در قانون هست و من منکر نمیشم. ولی وقتی شما رو میفرستن به مرز بهتون نمیگن چون عقلتون کامل نیست، فرستادیمتون لب مرز

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پسر به خاطر درآوردن خرج زندگی مجبوره از ادامه تحصیل صرف نظر کنه به خاطر اینکه نفقه گردن مرده. چرا اینها رو در نظر نمیگیرید؟
وقتی حاضر نیست حق اشتغال به همسرش بده باید این رو هم بپذیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۳۷۷۵۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما که انقدر رو این قضیه حساسید، اگه قانون شما رو مجبور می کرد سر مرز سربازی برید و جونتون به خطر بیفته ماکنشتون چی بود؟ اگه قانون مجبورتون می کرد جایی شیفت بدید که اصلا حساس نیست و عمرتون به فنا می رفت چیکار می کردید؟ [تصویر:  tongue.gif]
اون اشکالات در قانون هست و من منکر نمیشم. ولی وقتی شما رو میفرستن به مرز بهتون نمیگن چون عقلتون کامل نیست، فرستادیمتون لب مرز
این برداشت شماست.
راجع به سربازی هم اصولا حرف زوره. وقتی انقدر دارید منطقی (منظورم بدون هیجانه) با قضیه سربازی برخورد می کنید یعنی هنوز سربازی رو درک نکردید. Smile

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  وقتی حاضر نیست حق اشتغال به همسرش بده باید این رو هم بپذیره
یعنی حق اشتغال رو بده به همسرش، همسرش پول در میاره و شوهره میره دکترا میخونه و خودش رو وقف علم می کنه؟!!

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما که انقدر رو این قضیه حساسید، اگه قانون شما رو مجبور می کرد سر مرز سربازی برید و جونتون به خطر بیفته ماکنشتون چی بود؟ اگه قانون مجبورتون می کرد جایی شیفت بدید که اصلا حساس نیست و عمرتون به فنا می رفت چیکار می کردید؟ [تصویر:  tongue.gif]
از اونجایی که ما خانوما وظایفمون را بااید ۱۰۰ درصد انجام بدیم مشکلی نیست سرمرز هم میرفتیم پست می دادیم تا آقایون در امنیت زندگی کنن
در مقابل همون وظایف به قول شما ۱۰۰٪ خانم ها، چیزایی هم هست که به عهده مرده که (با دید شما دختر ها) میشه حرف زور.

بحث سنگین بوده مانشت با اختلال مواجه شده Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۷۷۵۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط shahraz.)
این سر مرز رفتن جواب مناسبی برای سوال کاربر sss نبود. مگه چند درصد از مردای ایرانی میرن سر مرز و جونشون به خطر می افته؟ اگه یه انسان، تو ایران جنسیتش زن باشه، به احتمال بالای ۵۰ درصد باهاش به عنوان یه طفله صغیر برخورد میشه، ولی اگه مرد باشه به احتمال کمتر از یک هزارم این اتفاق براش می افته که بره سر مرز!

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , salam5
ارسال: #۳۷۷۵۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۴:۳۹ ب.ظ
به نظرم دیگه بحث نکنید چون نه شما حرفای ما پسرا رو می فهمید هر چند خیلی ساده و روشن هست و نه ما حرف های شما رو می فهمیم .

با این طرز تفکری که من امروز تو بحث ها دیدم ازدواج اشتباه ترین کار ممکنه به قول دوستمون امنیت جانی رو به خطر خواهد انداخت .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۳۷۷۶۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۴:۳۹ ب.ظ
هرچند ممکنه تو بعضی از موارد مثل سربازی، مهریه و... بگیم همه چیزای خوب واسه آقایون نیست اما به نظر من اگه هر فردی یه کم منصف باشیه می‌تونه درک کنه که چقدر مشکلات خانوم‌ها تو این جامعه شدیدتر و محدودکننده‌تر از آقایونه و گاها حتی عزت اون‌هارو زیر سوال می‌بره، تو جامعه‌ای که وقتی هر بی‌سوادی خانومی رو پشت فرمون می‌بینه، اونو به دست فرمون نداشتن مسخره می‌کنه، تو جامعه‌ای که وقتی یه دختر از ترس سیل نگاه‌های آلوده و احتمالا متلک‌های انسان‌های ندید بدید جرات انجام کارهای عادی مثل دوچرخه سواری رو تو اماکن عمومی هم نداره، تو جامعه‌ای که عادی‌ترین حقوق شهروندی مثل حضور تو اماکن ورزشی فقط برای دختران سرزمین خودش ممنوعه ولی خانم‌های ژاپنی و چینی و استرالیایی آزاد هستند!

تو جامعه‌ای که حتی وقتی مورد اذیت و آزار هم قرار می‌گیره، بیشتر از اینکه طرف مقابل رو متهم کنند، اون رو شماتت می‌کنند که چرا حجاب یا آرایشت درست نبود که بقیه رو به گناه آلوده نکنی! و حتی بدبختانه در جامعه دانشگاهی هم وقتی معدل الف می‌شه دلیلش "خ... خون" یا زیاد خوندنه ولی وقتی تو کنکور سراسری ۹۶ بین ۱۰ نفر اول گروه‌های ریاضی و تجربی قرار نمی‌گیره به "بی‌هوش" بودن متهم می‌شه (ارجاع به انبوه کامنت‌های رسانه‌ها) ولی اگه همون اتفاق برای جنس مذکر بیفته موضوع فرق می‌کنه و ناشی از استعداد و نبوغ سرشارشه (استانداردهای دوگانه)؛ حالا بگید ببینم، حاضرید شرایط برعکس رو تحمل کنید؟ حاضرید همه این محدودیت‌ها برای شما باشه ولی در عوض این شما باشید که توی خونه، زیر کولر و در شرایط گل و بلبل بشینید و به جای کار و تحصیل شبانه‌روزی (!) تخمه بشکنید و مهریه و نفقه و... بگیرید؟ خواهشا واسه چند دقیقه اون عینک یک‌جانبه‌نگری رو دربیارید و بشینید صادقانه و عادلانه در این مورد یک موضوع "انسانی" و نه یک "قرارداد زندگی مشترک" فکر کنید.

به نظر من جامعه ما متاسفانه تو خیلی از موارد نه تنها مردسالار که ضد زن هم هست و فرضا اگه هم قبول کنیم که زن‌های این جامعه بد و پرتوقع هم هستن، دست‌پرورده همین جامعه بیمار و خانواده‌های من و شما هستند. هر زمان قانون و عرف برای جنس زن و مرد به صورت برابر مورد اصلاح قرار گرفت (از بدیهیاتی هرچند صرفا مکتوب و غیراجرایی توسط خیلی از آقایون مثل حق خروج از منزل تا حق تحصیل و کار و مسافرت و زندگی و...)، اون زمان تازه می‌شه در مورد اینکه کی بد هست و کی خوب و کی درست می‌گه و کی نادرست، بحث کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , salam5 , shahraz , RASPINA , diligent , anne.shirley , pioneer01 , sss , ele , همیلا , foroOzan68 , M3t30r , nlp@2015 , big cloud , hanie_M , پرهوده , Soldier's life
ارسال: #۳۷۷۶۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۴:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط salam5.)
بحث کردن که خیلی خوبه، ما باید یاد بگیریم با هم حرف بزنیم
نظرها ی مخالف باعث میشه بحث ادامه پیدا کنه والا دو جمله در تایید هم میگفتیم تموم میشد
من از آدم های صاحب نظر خوشم میاد، حداقل با یه ایده دارن زندگی میکنن که به وقتش میتونن از نظرشون دفاع کنن و براش دلیل بیارن

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , shahraz , sss , ele , پرهوده
ارسال: #۳۷۷۶۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۵:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
من همیشه از بحث کردن تو مانشت شاکی بودم.
علاوه بر اینکه مدیوم مناسبی برای بحث کردن نیست. بحثا هم قاطی میشه. این مسائلی که مطرح می کنید هر کدوم صحبتش جداست. به هر حال دیگه قصد ندارم بحث رو ادامه بدم. سیستم بحث تو مانشت به صورت هجمه ایه (شاید ناشی از تعداد بیشتر کاربر دختر فعال). اینطور بحث کردن فایده ای نداره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Riemann
ارسال: #۳۷۷۶۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۳۹ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  تو جامعه‌ای که حتی وقتی مورد اذیت و آزار هم قرار می‌گیره، بیشتر از اینکه طرف مقابل رو متهم کنند، اون رو شماتت می‌کنند که چرا حجاب یا آرایشت درست نبود که بقیه رو به گناه آلوده نکنی!

ممنون از اینکه منطقی و آگاه هستین.

مردانی که یک جانبه به موضوع حقوق زن و مرد نگاه میکنند در نهایت مشکلات زن ها گریبان گیر خودشون میشه. چون رابطه یه موضوع دو طرفه هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz , sss , RASPINA , salam5
ارسال: #۳۷۷۶۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۳۰ ب.ظ
برای تمرین تایپ ۱۰ انگشتی سایت خوبیه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال: #۳۷۷۶۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۳۷ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  برای تمرین تایپ ۱۰ انگشتی سایت خوبیه

فعلا یه نگاه سطحی انداختم.
خوشبحال دوست استادم.
استادم تعریف میکرد که یکی از دوستام انقدر تایپش تند بود که سیستمش هنگ میکرد.
ارسال: #۳۷۷۶۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۱ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  بله این وظیفه مرد هست که کار کنه حتی شده از زیر سنگ پول در بیاره
کی گفته زن باااید غذا بپزه ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی آقای خونه پول بیاره بعد از بیرون غذا سفارش میدن

اینو همین جوری گفتم جهت ادامه بحث....

به همین راحتی هم نیست رسپینای عزیز. وقتی سیستم سنتی رو پذیرفتی باید تا تهش رو قبول کنی. سیستم سنتی از زن انتظار داره به بهترین نحوه آشپزی و خونه داری کنه و هزارتا حقوق دیگه ش رو از دست بده و مرد هم بیرون پول دربیاره. چه دلیلی داره که مرد هم پول دربیاره و هم یه زن حرف گوش نکن و بیکار داشته باشه؟

به نظر من اگه زن؛ کار کردن و داشتن درآمد رو وظیفه خودش بدونه( نه اختیار و از سر بیکاری) و حتی بخشی از درآمدش رو تو زندگی مشترک هم خرج کنه. اینطوری هم به مرد زندگیش کمک کرده هم نیازی نداره برای اینکه احساس ارزش کنه حساسیت زیاد رو کارای معمولی (آشپزی، خونه داری، آرایش) داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz , sss
ارسال: #۳۷۷۶۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۲۱ ب.ظ
امشب ال کلاسیکوعه Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۳۷۷۶۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۰۶ ب.ظ
مبارک :-)

فایل‌(های) پیوست شده

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: فاطمه سلیمانی , crevice , RASPINA , ele
ارسال: #۳۷۷۶۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۳۷ ب.ظ
من ادم تنبلی هستم اما بعد از بحران قسط های ماهیانه تصمیم گرفتم ادم خلاقی بشم به طوری که مسیر برگشت از سرکار تا خونه را تو هوای تابستون پیاده میام اما احساس می کنم تو هوای بهاری قدم می زنم

امام مهدی علیه السّلام:

أکثِروا الدُّعاءَ بِتَعجیلِ الفَرَجِ فَإنَّ ذلِکَ فَرَجُکُم.

براى تعجیل در فرج بسیار دعا کنید ، که در فرج من فرج شما نیز هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۳۷۷۷۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط sss.)
در کل نظام کشور ما مردسالاره، فقط هم مشکل کشور ما نیست در موفق ترین شرکت های تکنولوژی هم هنوز مساله تفاوت حقوق زنان و مردان در مشاغل هم سطح وجود داره. ولی نظام مردسالار با تناقض مواجه. از زن انتظار داره دنبال شغل و تحصیلات نره ولی از طرف دیگه انتظار داره زنان به پزشک و معلم و ... زن مراجعه کنن. از زن انتظار داره دنبال آموزش نباشه ولی وظیفه آموزش فرزند رو داشته باشه. مطیع و حرف شنو باشه ولی فرزند شجاع تربیت کنه. وابسته باشه ولی فرزند مستقل تربیت کنه.

خوشبختی با خودخواهی به دست نمیاد. مردی که همسرش رو آشپز و پرستار میبینه همون قدر از خوشبختی دوره که زنی که همسرش رو کیف پول میبینه.

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  راجع به سربازی هم اصولا حرف زوره. وقتی انقدر دارید منطقی (منظورم بدون هیجانه) با قضیه سربازی برخورد می کنید یعنی هنوز سربازی رو درک نکردید.
شدیدا با حرفه ای شدن سربازی موافقم. مشکل سربازی مشکل قانونیه و من توانایی کمتری برای تغییرش دارم ولی در مشکلات فرهنگی میشه بدون این که منتظر قانون بود، برای بهبود شرایط تلاش کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , M3t30r

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۰۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۶۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close