زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۰۰۷۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۴ ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چطوره به جای شهر کار مورد نظر باپدرتون یه صحبت مردونه ( [تصویر:  cool.gif] ) داشته باشم که گوشی رو عوض کنن؟ [تصویر:  biggrin.gif]
دو میلیون رو واسه همین خواستم دیگه Big Grin
اینجوری میتونم یه گوشی خوب بگیرم برای پدرجان Tongue
من در حد موبایل پدرم میتونم بابت شهر کاربر مورد نظر پرداخت کنم. هوشمندم هست. Big Grin

بعدا: حرفمو پس میگیرم. Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۰۰۷۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۱ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
دین دار واقعی ادعا میکنن که دیدن!!!
چرا ما نمبینیم!!!
دوست من شب تا صب نماز میخونه . تا حالا حرف رکیک به دهنش نیومده!!!! اما میخاد بره سرکار با پارتی میره!! این دینشه!!
دین دار واقعی کسی نیست جز اونی که داره به خلق خدا یه خدمتی میکنه بدون اینکه انتظار داشته باشه بره بهشت.
کم نیستن ادمای خوب و خیر رسون . اما کسانی که شبو روز جا نماز آب میکشن پولشون رو هزینه رفتن به خونه خدا میکنن .که چی بشه!!

نمیشه همه هنرمون این باشه که دین داریم...
دین دار باید به یه دردی بخوره نه اینکه همه ادعاش این باشه که دین داره. اکه دین داری به یه دردی بخور!!!
دین فقط دستمایه شده که از تنبلی ها فرار بشه . از تلاش برای رسیدن به موفقیت فرار بشه. و تهش بگی که بیخیال من خدارو دارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , khayyam , clint
ارسال: #۳۰۰۷۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۲۸ ب.ظ
کاروانی در زمین یونان بزدند و نعمت بی قیاس ببردند. بازرگانان گریه و زاری کردند و خدا و پیمبر شفیع آوردند و فایده نبود.
چو پیروز شد دزد تیره روان ؛ چه غم دارد از گریه کاروان
لقمان حکیم اندر آن کاروان بود یکی گفتش از کاروانیان مگر اینان را نصیحتی کنی و موعظه ای گویی تا طرفی از مال ما دست بدارند که دریغ باشد چندین نعمت که ضایع شود. گفت: دریغ کلمه حکمت با ایشان گفتن.
آهنی را که موریانه بخورد ؛ نتوان برد از و به صیقل زنگ
با سیه دل چه سود گفتن وعظ ؛ نرود میخ آهنین در سنگ
مشرف الدین سعدی شیرازی(رحمة الله علیه)

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۳۰۰۷۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط karbar.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  بنده نمیتونم تاپیک بزنم ، یعنی نمیشه ارور میده. اگر کسی میتونه درست کنه.

به قول دوستمون بحث زنان حضرت محمد بحثه کوچیکینه قبوله..

از یه جنبه دیگه بررسی کنیم. آیا اسلام دین زور نیست. آیا حضرت محمد به ایران حمله نکرده. آیا زنان ایرانی رو به غارت نبردن ؟ آیا به زور نمیگه همه باید مسلمان باشند؟ آیا اون شاعری رو که قرآن رو برای ایشون باشعر می نوشت رو بخشیدن؟ آیا حضرت علی به ایران حمله نکرد؟
ببینید من تعصبی ندارم اما اینها زیادی هم خوب نبودن!!!
کی دیده صحرای کربلا رو کی میدونه راسته!!! کی گفته اول دست راست حضرت عباسو انداختن بعد چپو بعد...(حاج قمی!!)مگه اونجا بود!!
اینا مثاله ...

ضمننا من با اسلام مشکلی ندارم . و مسلمانم
کلیه دین ها به همین صورت پر از شبهه هستند.
بهتره بحث رو به سمت ادیان ببریم. و اینکه تمامی ادیان ساخته قدرتهای زمان خودشون بودن و یا همچین چیزی...

از دین برای ما غول ساخته شده ...
انقدر دین رو کوبیدن تو سر ما که جرات نداریم بهش شک کنیم که مبادا عذاب الهی بیاد و نابودمون کنه
بابا این کشورای دیگ چیکار میکنن بدون دین؟؟
راه زندگیشون رو گم کردن؟؟؟
نمیتونن زندگی کنن؟
فقط ما دین دارا بلدیم؟ کو؟
کجاس اون دینی که چراغ راهه؟

سلام
بحث زنان پیامبر که فرمودید، متاسفانه ما زمان پیامبر رو با ٥٠ سال اخیر اونم تو کشورای مدرن مقایسه می کنیم! یکم تاریخ دونستن و آشنا بودن با جو قبلِ ٥٠ سالِ قبلِ هر کشوری، بد نیست. یا مثلا در مورد لغو برده داری، کمتر از ٥٠ سال این اتفاق اسما افتاده! تو آمریکا (به عنوان یکی از مهم ترین پرچم داران زندگی آزادانه و مدرن و انسان خیلی خفنه و همکاره است) زندگی کرده باشید یا از کسی مستقیم شنیده باشید می فهمید انقدرها هم که فکر می کنید انسان هنوز فرهیخته نشده!
بعد هم کاری به جو الان دینداران ندارم. مهم اصول دینه! توحید، نبوت و .. نه دست چپ و راست یکی از فرزندان امام. یکم راستشو بخواهید مدل صحبت کردنتون به شیوه مغلطه آمیزه.
یه چیزی هم دوستانه بتون بگم. شاید یه قسمت هایی از دین سخت باشه پذیرشش ولی قسمت های دیگه اش انقدر حقه که جا برای انکار نمی ذاره. و اینکه خود من اون اوایل برعکس نگاه می کردم، که اگر دین نبود و اسلام نبود چه راه هایی دیگه ایی داشتم، و نتیجه ایی که به شخصه بش رسیدم راه بهتری پیدا نکردم! و از بی راهی و وسط بودن و حسی و خدا یه حسه و ایناست هم بدم میاد. و نکته ایی جالب خدمتتون بگم که حتی آتئیست های ایران و جاهایی که با کسایی می گردن که به ادیان ابراهیمی ایمان دارن، دارن از قِبَل ادیان ابراهیمی آب و نون می خورن توی رشد شخصیت و کمالشون. بازم هم متاسفانه مجبورم آمریکا رو مثال بزنم (چون خیلی داعیه دار تمدن جدید و انسان همه چیزه) شما از نزدیک باشون برخورد داشته باشید می بینید که طرف "نمی دونه" غیبت دوستش رو کردن و یا مسخره کردنش زشته!!! و این خیلی فاجعه و ضایع است برای انسان قرن ٢١ پر مدعا! در صورتی که دونستن همچین چیزی حداقل تو ایران برای اکثر افراد بدیهیه!
در مورد پذیرش دین، واقعا خدا انسان رو آزاد گذاشته! اگر نذاشته بود انقدر کثافت کاری و جنگ و خون ریزی راه نمی انداخت. ولی خب آفر داده دیگه! گفته اینجوری باشید من دوستتون دارم میرید بهشت و به عروج و کمال نفس و قرب می رسید. اگر هم نکنید، مشکلی نیست، می رید جهنم! از دید من هم خوار و ذلیل هستید. خب می خوایید بپذیرید و می خواهید نپذیرید. خود دانید! کسی که ساعت ٨ امتحان داره می خوابه اون امتحان در هر صورت اتفاق می افته حالا چه اون بیدار باشه بره بده، بیست بشه چه بخوابه، بیفته، مشروط بشه! در اصل قضیه اتفاقی نمی افته، کسی هم با کسی دعوا نداره، خود فرد با انکار امتحانش ضرر می کنه. همین.
إِنَّا هَدَیْنَاهُ السَّبِیلَ إِمَّا شَاکِراً وَ إِمَّا کَفُوراً ما راه را به او نشان دادیم، خواه شاکر باشد (و پذیرا گردد) یا کفران کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , khayyam , Parisa-SH
ارسال: #۳۰۰۸۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  دین دار واقعی ادعا میکنن که دیدن!!!
چرا ما نمبینیم!!!
دوست من شب تا صب نماز میخونه . تا حالا حرف رکیک به دهنش نیومده!!!! اما میخاد بره سرکار با پارتی میره!! این دینشه!!
دین دار واقعی کسی نیست جز اونی که داره به خلق خدا یه خدمتی میکنه بدون اینکه انتظار داشته باشه بره بهشت.
کم نیستن ادمای خوب و خیر رسون . اما کسانی که شبو روز جا نماز آب میکشن پولشون رو هزینه رفتن به خونه خدا میکنن .که چی بشه!!

دین دار باید به یه دردی بخوره نه اینکه همه ادعاش این باشه که دین داره. اکه دین داری به یه دردی بخور!!!
دین فقط دستمایه شده که از تنبلی ها فرار بشه . از تلاش برای رسیدن به موفقیت فرار بشه. و تهش بگی که بیخیال من خدارو دارم.
تو این پست ازت خوشم اومد و واقعا حال کردم چون هم نظر با منی Exclamation بزا بیشتر توضیح بدم Smile
من کسی رو می شناسم که پنج بار مکه رفته و همیشه تسبی به دست هست خدا رو ذکر می کنه و شاید میلیاردر هم باشه ولی ندیدم دست کسی رو بگیره مکه رفتن یکبارش کافی بود پول داری در راه خدا کمک کن ( مثلا یه صندوقی خودت درست کن و به کسانی که می خوان ازدواج کنن خودت وام ۱۰ میلیونی بده بدون دریافت سود ) ولی نمی بینم
دقیقا دین دار باید کسی باشه که به درد جامعه بخوره خدا هم اینو می گه ولی همه که توانایی کمک کردن به مردم رو ندارن یکی پول نداره می تونه با مهربانی و درست صحبت کردن به مردم کمک کنه یکی با درد دل کردن با کسی ...
می دونی مشکل کجاست تو یه تعداد آدم هایی رو دیدی و اینا ادعای دیندار بودن رو دارن ولی چون کارهایی می کنن که نباید بکنن ما مشکل رو در دین می بینیم نه دوست من همیشه گفتم دین مشکل نداره اون شخص مشکل داره

تو دنیای واقعی هم وقتی از کسی که روزه نمی گیره مثلا می پرسم برای چی روزه نمی گیری می گه فلان کس روزه می گیره ولی فلان خلاف رو هم می کنه مثلا شراب می خوره می گه نماز خون ها همشون اینطوریند و نقص رو در اسلام می دونه ... این تفکر اشتباه است

من خودم به سختی به کسی کلمه مومن رو نسبت بدم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar
ارسال: #۳۰۰۸۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  دین دار واقعی ادعا میکنن که دیدن!!!
چرا ما نمبینیم!!!

مغلطه، مغلطه، مغلطه.
من نمی دونم دقیقا چه اشکالی داره که آدم هم نماز بخونه و هم بی چشم داشت به کسی کمک کنه! منافاتی نداره این دو تا با هم و اصلشم همینه! مثل حضرت علی ع که هم مظهر ایمان بود و هم نخل برای مردم می کاشتند. چه اشکالی داره هم آدم خوبی باشه هم حجاب کنه؟! مگر چه منافاتی داره؟
اون بهش هم که می فرمایید چقدر تو دین ما توصیه شده، تلاشتون این باشه ریا نکنید، برای بهشت صرف نباشید! اخلاص داشته باشید و فقط برای رضای خدا کار کنید. دیگه بنده خدا به چه زبونی توضیح بده.
حالا دوستتون این کار رو کرده مشکل خودشه! می خواست نکنه! کسی هم به اون نگفته آدم خیلی خفن و مظهر اسلام. پیش فرض های خودمونو تعمیم ندیم.
هر کی هم راهی غیر از این میره مشکل خودشه! کسی هم بش نگفته اسوه و بیایید ازش الگو بگیرید. اونم یه انسانه. یه کارای خوب می کنه یه جاهایی هم نمی کنه.
ساده ترین نوع بحث کردن، بحث کردن با "مثال" و مغلطه است.
(تعریف مغلطه رو می تونید تو ویکی پدیا بخونید)
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۳۰۰۸۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  مغلطه، مغلطه، مغلطه.
حالا دوستتون این کار رو کرده مشکل خودشه! می خواست نکنه! کسی هم به اون نگفته آدم خیلی خفن و مظهر اسلام. پیش فرض های خودمونو تعمیم ندیم.
هر کی هم راهی غیر از این میره مشکل خودشه! کسی هم بش نگفته اسوه و بیایید ازش الگو بگیرید. اونم یه انسانه. یه کارای خوب می کنه یه جاهایی هم نمی کنه
ببخشید ولی به نظر من اشکال داره! مثل این میمونه که بگی اشکال نداره کسی نماز بخونه اما واسه دفاع از وطنش به جنگ نره چون می ترسه شهید بشه. خوب یه کار خوبی کرده یه کار بدیم کرده این به اون در!
اگه همه می خواستن این طور فک کنن نه شهید همت ها داشتیم نه شهید صیاد شیرازی ها و...
این طرز تفکر افت دینه یادتون باشه اسلام دین عمله و یک دین اجتماعی یعنی من دین دار نسبت به همسایه خودم هم مسولم که حقوقش رو پایمال نکنم و...

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , saeidkhan , mahyamk
ارسال: #۳۰۰۸۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۰۳ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  مغلطه، مغلطه، مغلطه.
هر کی هم راهی غیر از این میره مشکل خودشه! کسی هم بش نگفته اسوه و بیایید ازش الگو بگیرید. اونم یه انسانه. یه کارای خوب می کنه یه جاهایی هم نمی کنه
ببخشیذ ولی به نظر من اشکال داره! مثل این میمونه که بگی اشکال نداره کسی نماز بخونه اما واسه دفاع از وطنش به جنگ نره چون می ترسه شهید بشه. خوب یه کار خوبی کرده یه کار بدیم کرده این به اون در!
اگه همه می خواستن این طور فک کنن نه شهید همت ها داشتیم نه شهید صیاد شیرازی ها و...
این طرز تفکر افت دینه یادتون باشه اسلام دین عمله و یک دین اجتماعی یعنی من دین دار نسبت به همسایه خودم هم مسولم که حقوقش رو پایمال نکنم و...

دوست عزیز دقیقا کجای حرفم گفتم مشکل داره یا نه؟ اصلا بحث من این نبود، جان کلامم این بود که چرا انقدر کمال گرایی؟ بابا طرف نماز می خونه، غیبت هم می کنه، اشتباه می کنه! و خب اسوه هم نیست! کسی نگفته بیایید از این الگو بگیرید یا قضاوت کنید که چون یه مسلمون اینجوریه اصل دین بره زیر سوال. ان شاالله اون فرد هم بتونه تلاش کنه تو همه جنبه های فردی و اجتماعی دین موفق بشه.
ارسال: #۳۰۰۸۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۳ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  دوست عزیز دقیقا کجای حرفم گفتم مشکل داره یا نه؟ اصلا بحث من این نبود، جان کلامم این بود که چرا انقدر کمال گرایی؟ بابا طرف نماز می خونه، غیبت هم می کنه، اشتباه می کنه! و خب اسوه هم نیست! کسی نگفته بیایید از این الگو بگیرید یا قضاوت کنید که چون یه مسلمون اینجوریه اصل دین بره زیر سوال. ان شاالله اون فرد هم بتونه تلاش کنه تو همه جنبه های فردی و اجتماعی دین موفق بشه.
من با این قضیه که نماز بخون اگه پارتی بازیم کردی اشکال نداره تو که اوسوه نیستی مشکل دارم!
اون نماز باید نتیجش عمل ما باشه حالا ۱۰۰ نه حداقل ۱۰ نه ۰!
نباید اینقد فاصله بین قول و عمل یه مسلمون باشه اگه همه بخوایم اینطور فک کنیم که اسوه نیستیم الگو نیستیم پس مجوز هر کاری رو داریم که دیگه هیچی!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۳۰۰۸۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۱۱ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  آیا حضرت محمد به ایران حمله نکرده. آیا زنان ایرانی رو به غارت نبردن ؟ آیا به زور نمیگه همه باید مسلمان باشند؟ آیا اون شاعری رو که قرآن رو برای ایشون باشعر می نوشت رو بخشیدن؟ آیا حضرت علی به ایران حمله نکرد؟
ببینید من تعصبی ندارم اما اینها زیادی هم خوب نبودن!!!
کی دیده صحرای کربلا رو کی میدونه راسته!!! کی گفته اول دست راست حضرت عباسو انداختن بعد چپو بعد...(حاج قمی!!)
تا جایی که اطلاعات من میگه،جنگ اسلام و ایران بعد از وفات پیامبر اتفاق افتاده، و حضرت علی به شدت با این جنگ مخالف بوده( ایشون اعتقاد داشتن اسلام باید به قلب مردم نفوذ کنه)

در مورد حادثه کربلا همه چیز دقیق به دست افراد مختلف چه مخالف امام و چه موافق نوشته شده و امروز به دست ما رسیده،تاریخ نویسی بوده دیگه،چیز عجیبی نیست.انقد دقیق نوشته شده که مثلا ظاهر حضرت قاسم موقع رفتن به میدان دقیق نوشته شده.

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , sara9009
ارسال: #۳۰۰۸۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط karbar.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۸ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۳ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  دوست عزیز دقیقا کجای حرفم گفتم مشکل داره یا نه؟ اصلا بحث من این نبود، جان کلامم این بود که چرا انقدر کمال گرایی؟ بابا طرف نماز می خونه، غیبت هم می کنه، اشتباه می کنه! و خب اسوه هم نیست! کسی نگفته بیایید از این الگو بگیرید یا قضاوت کنید که چون یه مسلمون اینجوریه اصل دین بره زیر سوال. ان شاالله اون فرد هم بتونه تلاش کنه تو همه جنبه های فردی و اجتماعی دین موفق بشه.
من با این قضیه که نماز بخون اگه پارتی بازیم کردی اشکال نداره تو که اوسوه نیستی مشکل دارم!
اون نماز باید نتیجش عمل ما باشه حالا ۱۰۰ نه حداقل ۱۰ نه ۰!
نباید اینقد فاصله بین قول و عمل یه مسلمون باشه اگه همه بخوایم اینطور فک کنیم که اسوه نیستیم الگو نیستیم پس مجوز هر کاری رو داریم که دیگه هیچی!

بابا اصلا منظور من این نیست به خداBig Grin
کجای حرفم گفتم این موضوع مشکلی نداره آخه؟Big Grin گفتم مشکل خودشه و خودشه که باید با عواقبش دیل کنه.من اینو از دید یه فرد کم اعتقاد یا بی اعتقاد گفتم که رفتار زشت کسی رو پای اسلام نزنه. وگرنه کدوم عقل سالم دینداری همچین کارایی رو تایید می کنه! اتفاقا چون تایید نمی کنم اینا رو میگم.
حالا شما با اینکه طرف اسوه نیست مشکل داشته باشی یا نه، خدشه ایی در این حقیقت وارد نمی کنه. نمازش هم تو یه زمینه خاصی که شما تونستی ببینید و به نظر شما نتیجه عملش نشده هم اثر نداشته (که خیلی اشتباه می کنید که قضاوت می کنید و شاید طرف قرار بوده با بی نمازی یه کار بدتر بکنه و نکرده و حالا شده دزد) به ما ربطی نداره. و تو این حقیقت هم باز هم ما کاری نمی تونیم بکنیم. و ما صرفا باید وظیفه خودمونو انجام بدیم (که احتمالا منظور شما امر به معروف و نهی از منکره که منم با شیوه خیلی درستش، موافقم)
راستشو بخواهید این مدل کمال گرایی و دنبال کردن آرزو ها در مورد دینه که مملکتو به جایی رسونده که به خاطر اینکه طرف موافق حجاب کردن نیست طرف مجبور شده بره از این مملکت و خیلییی بدتر از اون با اصل دین که توحید هست عناد پیدا کنه:'(
راستی اگرم قرار به رابطه خطی بین نماز آدم بودن (که در اصل انسانیت همون تقوا هست) بود، الان معاویه و داعشی ها ابن ملجم از همه اسوه تر و خفن تر بودن!!
ارسال: #۳۰۰۸۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۹ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۲۵ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  به نظر شما نتیجه عملش نشده هم اثر نداشته (که خیلی اشتباه می کنید که قضاوت می کنید و شاید طرف قرار بوده با بی نمازی یه کار بدتر بکنه و نکرده و حالا شده دزد) به ما ربطی نداره. و تو این حقیقت هم باز هم ما کاری نمی تونیم بکنیم. و ما صرفا باید وظیفه خودمونو انجام بدیم (که احتمالا منظور شما امر به معروف و نهی از منکره که منم با شیوه خیلی درستش، موافقم)
راستشو بخواهید این مدل کمال گرایی و دنبال کردن آرزو ها در مورد دینه که مملکتو به جایی رسونده که به خاطر اینکه طرف موافق حجاب کردن نیست طرف مجبور شده بره از این مملکت و خیلییی بدتر از اون با اصل دین که توحید هست عناد پیدا کنه:'(
راستی اگرم قرار به رابطه خطی بین نماز آدم بودن (که در اصل انسانیت همون تقوا هست) بود، الان معاویه و داعشی ها ابن ملجم از همه اسوه تر و خفن تر بودن!!
شما استاد مغلطه هستین Big Grin داعش کجا دین کجا؟ :|
کمال گرایی؟ بببخشید که دیگه حداقل انتظار اینکه دروغ نگه پارتی بازی نکنه شده کمال گرایی!
کمال گرایی این نیست که حقوق دیگران رو پایمال نکنی بلکه این هست که از حق خودت به خاطر دیگران بگذری نمی دونستین حالا بدونین Big Grin
من ادامه نمیدم فقط اینو می دونم هر کس با هر اعتقادی هر کاری کنه یه روز اون کار به خودش بر میگرده

ارسال: #۳۰۰۸۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۴۶ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  تا جایی که اطلاعات من میگه،جنگ اسلام و ایران بعد از وفات پیامبر اتفاق افتاده، و حضرت علی به شدت با این جنگ مخالف بوده( ایشون اعتقاد داشتن اسلام باید به قلب مردم نفوذ کنه)
چه اتفاقی افتاد که اعراب به ایران حمله کردن خوندین اصلا ؟ چند بار نامه مصالمت آمیز به پادشاه ایران ( یزدگردسوم ) داده شد و متن این نامه چی بود ؟ و جواب پادشاه ایران چی بود ؟ سرپرست جنگ کی بود ؟ حضرت علی در این جنگ چه نقشی داشت ؟ آیا همه ی ایرانیا رو قتل عام کردن ؟ همه ی اینا رو می تونید برید بخونید و متوجه می شید که بهترین راه حمله به ایران بود

چرا ما جنایت هایی که بعضی از پادشهان ایران انجام دادن رو کتمان می کنیم مثل شاه اسماعیل اینا رو نمی بینیم ولی جنگ ایران با اعراب رو می بینیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar
ارسال: #۳۰۰۸۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط karbar.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۲۵ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  به نظر شما نتیجه عملش نشده هم اثر نداشته (که خیلی اشتباه می کنید که قضاوت می کنید و شاید طرف قرار بوده با بی نمازی یه کار بدتر بکنه و نکرده و حالا شده دزد) به ما ربطی نداره. و تو این حقیقت هم باز هم ما کاری نمی تونیم بکنیم. و ما صرفا باید وظیفه خودمونو انجام بدیم (که احتمالا منظور شما امر به معروف و نهی از منکره که منم با شیوه خیلی درستش، موافقم)
شما استاد مغلطه هستین Big Grin داعش کجا دین کجا؟ :|
کمال گرایی؟ بببخشید که دیگه حداقل انتظار اینکه دروغ نگه پارتی بازی نکنه شده کمال گرایی!
کمال گرایی این نیست که حقوق دیگران رو پایمال نکنی بلکه این هست که از حق خودت به خاطر دیگران بگذری نمی دونستین حالا بدونین Big Grin
من ادامه نمیدم فقط اینو می دونم هر کس با هر اعتقادی هر کاری کنه یه روز اون کار به خودش بر میگرده
من نگفتم داعش دینه، شما مثال تاثیر مستقیم نماز رو زدید، منم با مثال داعش گفتم این رابطه خطی نیست. دوست عزیز منم دقیقا حرف شما رو می زنم. ولی فکر کنم منو شما از اون دسته از آدم هایی هستیم که حرف همو متوجه نمی شیم. اشکالی هم نداره.
دقیقا کجای صحبتم گفتم که انتظار نداشته باشیم طرف حق الناس نکنه؟! گفتم اگر کرد (در هر صورت این اتفاق متاسفانه افتاده) بش نمی گیم اسوه. خیلی ساده است نمی دونم واقعا کجای حرفمو متوجه نمیشید. کمال گرایی هم نمی تونیم بکنیم که بگیم این آدما وجود ندارن و این اتفاقا نمی تونه بیفته و اگر وجود دارن مسلمان نیستند. خود خدا چون می دونه همه مون درگیر این موضوعاتیم انقدر انذار میده وگرنه که با فرشته ها فرقی نداشتیم. طبق فقه هر کسی أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ و أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله رو بگه مسلمان محسوب میشه. ولی تا اسوه بودن کلی فاصله داره، اما مسلمانه چه شما دوست داشته باشی و چه نداشته باشی.
خیلی هم ممنون که لطف کردید و منو با مبانی حق الناس آشنا کردید.AngelCool
دوست عزیز احساس می کنم شما اصلا پیام های منو با دقت نمی خونید و صرفا می خواهید پاسخ بدید و مخالفت کنید، ان شاالله که اشتباه کنم. صد دفعه گفتم کار زشت از نظر بنده هم مذمومه و اصلا زاویه دید من چیز دیگری است نمی دونم چه اصراری دارید خلافشو القا کنید. برام هم مهم نیست ولی ان شاالله که همه مون شتابزده به عنوان یک مسلمان دنبال عیب جویی از هم نباشیم.
ارسال: #۳۰۰۹۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۵۹ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  من نگفتم داعش دینه، شما مثال تاثیر مستقیم نماز رو زدید، منم با مثال داعش گفتم این رابطه خطی نیست. دوست عزیز منم دقیقا حرف شما رو می زنم. ولی فکر کنم منو شما از اون دسته از آدم هایی هستیم که حرف همو متوجه نمی شیم. اشکالی هم نداره.
دقیقا کجای صحبتم گفتم که انتظار نداشته باشیم طرف حق الناس نکنه؟! گفتم اگر کرد (در هر صورت این اتفاق متاسفانه افتاده) بش نمی گیم اسوه. خیلی ساده است نمی دونم واقعا کجای حرفمو متوجه نمیشید. کمال گرایی هم نمی تونیم بکنیم که بگیم این آدما وجود ندارن و این اتفاقا نمی تونه بیفته و اگر وجود دارن مسلمان نیستند. خود خدا چون می دونه همه مون درگیر این موضوعاتیم انقدر انذار میده وگرنه که با فرشته ها فرقی نداشتیم. طبق فقه هر کسی أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ و أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله رو بگه مسلمان محسوب میشه. ولی تا اسوه بودن کلی فاصله داره، اما مسلمانه چه شما دوست داشته باشی و چه نداشته باشی.
خیلی هم ممنون که لطف کردید و منو با مبانی حق الناس آشنا کردید.AngelCool
اتفاقا این رابطه برای داعش خطی که نیست هیچی توانی هم هست! اونا کاملا دارن بر اساس عقایدشون عمل می کنن منتها عقیده اشکال داره! معلومه شما شناخت درستی از اتفاقات ندارید یه جمله معروفی هست که میگه بدبختی جهل نیست بلکه توهم دانشه
اگه قرار بود نماز بخونیم و هر کاری بکنیم مشکلی نباشه که شرایط توبه کردنی که حضرت علی (ع) گفته که اونطور نبود خیلی راحت میگفتن توبه کردی باشه خیلیم خوب برو به سلامت تو که اسوه نیستی! حق الناس به این راحتی بخشیدنی نیست پارتی بازی کن بعدم بگو اوکی من که اسوه نیستم!
ادم مجبور به جواب میشه Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۷۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close