تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(16 تير 1395 01:16 ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط: [ -> ]مثال های دیگه ای هم میشه زد ولی فکر کنم همین دو مورد کافی باشه.
کلا اکثر ما که کامپیوتر و آی تی خوندیم خیلی اهل حساب کتاب کردنیم تو زندگی .. دید صفر و یکی داریم در مورد همه چی و سعی میکنم به عاقلانه ترین و منطقی ترین شکل با مشکلاتمون روبرو بشیم.. نمیدونم این خوبه یا بد ولی اینو میدونم بعضی وقت ها بدون حساب کتاب بودن و ریسک کردن خوبه.
میخوام بگم اگه واقعا قصد ازدواج دارید انقدر حساب کتاب نکنید. توکل کنید به خدا که خودش جور میکنه.. مثل همین دو ازدواجی که مثال زدم.
این مثال های شما از قبل میشناختن همو. اگه کسی بخواد بره خواستگاری کسی که از قبل نمیشناسن چی؟
چیزایی که میگم حاصل تجربیات خود من هست. تجربه شخصی من از یه مورد و دو مورد خیلی بیشتره. من حساب و کتاب نمی کنم اما حساب و کتاب دختر و خانواده اش روی من تاثیر میذاره.

(16 تير 1395 01:21 ب.ظ)همیلا نوشته شده توسط: [ -> ]مسیله شناخت که هیچ جوره نمیشه یه نفر تضمین کرد چه اقا پسر چه دختر خانم چون ادم ها توی زندگی خودشون نشون میدن اینکه شما تو شهرستان حقوق یه تومن داشته باشی و اینکه خانوادتونم بتونه در رهن یه منزل کمکتون کنن به نظرم خانواده ای که هم سطح شما باشن قبول میکنن
تا حالا که به هر دلیلی قبول نکردن.
asdfasfcdxzcvv
(16 تير 1395 01:23 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]تا حالا که به هر دلیلی قبول نکردن.
دلیل رد کردنشون حقوق 1 تومن بوده؟
(16 تير 1395 01:29 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 تير 1395 01:23 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]تا حالا که به هر دلیلی قبول نکردن.
دلیل رد کردنشون حقوق ۱ تومن بوده؟
بعضا از سوالاشون میشه فهمید مسایل مادی براشون پر رنگه. علاوه بر این تجربه نزدیکان ما که پسر دارن یا داشتن هم تایید می کنه این حرفو.
(16 تير 1395 01:32 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
بعضا از سوالاشون میشه فهمید مسایل مادی براشون پر رنگه.
من همیشه برام سواله اینایی که سنتی از دواج می کنن چجوری می تونن تشخیص بدن که از دختری خوششون می آید که برن خواستگاریش؟ یعنی اول از روی قیافه دختر تصمیم می گیرن بعد، بعد از خواستگاری شناخت به دست می آرن؟
(16 تير 1395 01:43 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]من همیشه برام سواله اینایی که سنتی از دواج می کنن چجوری می تونن تشخیص بدن که از دختری خوششون می آید که برن خواستگاریش؟ یعنی اول از روی قیافه دختر تصمیم می گیرن بعد، بعد از خواستگاری شناخت به دست می آرن؟
اتفاقا منم برام سواله اونایی که به روش مدرن میرن جلو چطوری میتونن مطمین باشن که تصمیمشون از روی احساسات زود گذر نیست؟ چطوری میتونن رو تجربه خودشون حساب کنن و تجربه بزرگ تر ها رو نادیده بگیرن. وقتی آدم با ۳ نفر که همه متاهل و بزرگتر از خودش هستن میره خواستگاری میتونه رو تجربه اونا حساب باز کنه اما تو روش مدرن چطوری آدم میتونه رو تجربه خودش مطمین باشه؟ چطوری میتونه مطمین باشه که زوایای مهم قضیه ازدواج رو دیده؟ چطوری میتونه مطمین باشه میتونه با خانواده طرف کنار بیاد؟ یا اینکه اصلا طرف راست گفته و خودش و خانواده اش همونطوری هستن که میگه؟
(16 تير 1395 01:43 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 تير 1395 01:32 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
بعضا از سوالاشون میشه فهمید مسایل مادی براشون پر رنگه.
من همیشه برام سواله اینایی که سنتی از دواج می کنن چجوری می تونن تشخیص بدن که از دختری خوششون می آید که برن خواستگاریش؟ یعنی اول از روی قیافه دختر تصمیم می گیرن بعد، بعد از خواستگاری شناخت به دست می آرن؟
مگه تو ازدواج هایی که به اصطلاح مدرنه از همون اول شناخت پیدا میکنن نسبت به هم
(16 تير 1395 01:48 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 تير 1395 01:43 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]من همیشه برام سواله اینایی که سنتی از دواج می کنن چجوری می تونن تشخیص بدن که از دختری خوششون می آید که برن خواستگاریش؟ یعنی اول از روی قیافه دختر تصمیم می گیرن بعد، بعد از خواستگاری شناخت به دست می آرن؟
اتفاقا منم برام سواله اونایی که به روش مدرن میرن جلو چطوری میتونن مطمین باشن که تصمیمشون از روی احساسات زود گذر نیست؟ چطوری میتونن رو تجربه خودشون حساب کنن و تجربه بزرگ تر ها رو نادیده بگیرن. وقتی آدم با ۳ نفر که همه متاهل و بزرگتر از خودش هستن میره خواستگاری میتونه رو تجربه اونا حساب باز کنه اما تو روش مدرن چطوری آدم میتونه رو تجربه خودش مطمین باشه؟ چطوری میتونه مطمین باشه که زوایای مهم قضیه ازدواج رو دیده؟ چطوری میتونه مطمین باشه میتونه با خانواده طرف کنار بیاد؟ یا اینکه اصلا طرف راست گفته و خودش و خانواده اش همونطوری هستن که میگه؟
نقدش نکردم می خواستم بدونم چجوریه؟Smile یعنی خانواده انتخاب می کنه؟ خودتون کی نظر می دین، شناخت بدست می آرین؟ یا کلش اصلا با خانواده است؟
(16 تير 1395 01:57 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]نقدش نکردم می خواستم بدونم چجوریه؟Smile یعنی خانواده انتخاب می کنه؟ خودتون کی نظر می دین، شناخت بدست می آرین؟ یا کلش اصلا با خانواده است؟
من سیستم خودمون رو میگم: تصمیم نهایی با خود پسره. پدر و مادر و بقیه بزرگتر ها در نقش مشاور هستن و اطلاعات و زوایایی که پسر ندیده رو میگن. بعضا پدر و مادر ها توصیه هایی برای انتخاب نهایی به پسر دارن مثلا میگن با توجه به فلان ویژگی دختر یا خانواده اش این ازدواج رو توصیه می/نمی کنیم. اما در نهایت پسره که تصمیم نهایی رو میگیره و میتونه بر خلاف توصیه بزرگتر ها عمل کنه.
(16 تير 1395 02:02 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 تير 1395 01:57 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]نقدش نکردم می خواستم بدونم چجوریه؟Smile یعنی خانواده انتخاب می کنه؟ خودتون کی نظر می دین، شناخت بدست می آرین؟ یا کلش اصلا با خانواده است؟
من سیستم خودمون رو میگم: تصمیم نهایی با خود پسره. پدر و مادر و بقیه بزرگتر ها در نقش مشاور هستن و اطلاعات و زوایایی که پسر ندیده رو میگن. بعضا پدر و مادر ها توصیه هایی برای انتخاب نهایی به پسر دارن مثلا میگن با توجه به فلان ویژگی دختر یا خانواده اش این ازدواج رو توصیه می/نمی کنیم. اما در نهایت پسره که تصمیم نهایی رو میگیره و میتونه بر خلاف توصیه بزرگتر ها عمل کنه.
انتخاب اول با کی است؟ بعد اگر لازم شد شناخت به دست بیارن، خانوادگی رفت و آمد می کنن؟ دو تایی اجازه ندارن برن بیرون؟

شیش ماه آشنایی مدرن با مراقبت از این که وابستگی ایجاد نشه و بعد خواستگاری و در نظر گرفتن نظر با تجربه ها. تنها نکتش وابستگی ایجاد نشدن در مدت آشنایی است والا من پسری رو میشناسم که توی همون جلسه خواستگاری نسبت به دختر خانم شدید دلبسته شده و نظر و تجربه و .. بزرگتر ها هم دیگه براش مهم نبود.
(16 تير 1395 02:05 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]انتخاب اول با کی است؟ بعد اگر لازم شد شناخت به دست بیارن، خانوادگی رفت و آمد می کنن؟ دو تایی اجازه ندارن برن بیرون؟
انتخاب اول نداریم. هر دو طرف باید بپسندن.
راه های زیادی برای شناخت پیدا کردن هست. یکیش رفت و آمد خانواده هاست.
(16 تير 1395 02:13 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]

شیش ماه آشنایی مدرن با مراقبت از این که وابستگی ایجاد نشه و بعد خواستگاری و در نظر گرفتن نظر با تجربه ها. تنها نکتش وابستگی ایجاد نشدن در مدت آشنایی است والا من پسری رو میشناسم که توی همون جلسه خواستگاری نسبت به دختر خانم شدید دلبسته شده و نظر و تجربه و .. بزرگتر ها هم دیگه براش مهم نبود.

به نظر من نکته این آشنایی و بعد خواستگاری که می فرمایید، معمولا آقایون جرات نمی کنند اولش بگند قصد ازدواجه و (اصلا غرضشون از این روش اینه که از اول نگند)، بعد به همین دلیل خیلی از دخترهای خوب و نجیب از دایره انتخابشون خارج میشه. به نظر من و طبق مشاهداتم معمولا دختران خوب و نجیب و مومن سعی می کنند با آقایون خشک و با صلابت و جدی باشن (در حالی که در جمع های خودشون بسیار شاد و شوخ و سرزنده اند) و اصلا سمت این رابطه ها نرن. چون از یه سمت دیگه قضیه بخواهیم نگاه کنیم از کجا طرف بدونه که قصد آقا خوشگذرونی نیست؟ و در کل وارد همچین رابطه هایی شدن براشون خطرناک محسوب میشه. ( و البته حرام)
و بعد هم به نظر من دخترای کمی وجود دارند که زود وابسته احساسی نشند مخصوصا که خیلی آگاه نباشن این کیس، کیس ازدواجه.
کاری به حرف شما ندارم ولی جدی برام سوال شده چرا انقدر مقوله خواستگاری برای آقایون سخت شده؟ چه مشکلی داره آقا اول بیاد خواستگاری و از پدر خانم مثل یه مرد اجازه بگیره و بعد شش ماه با هم برند بیرون؟ تهش مگه نه شنیدن نیست؟ خب خانم ها هم خیلی خواستگار دارن که شاید نصفشون بگند نه. همینه دیگه! از دید من تازه این موضوع یکم جرات مندی آقا رو هم نشون میده.
(16 تير 1395 02:58 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 تير 1395 02:05 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]انتخاب اول با کی است؟ بعد اگر لازم شد شناخت به دست بیارن، خانوادگی رفت و آمد می کنن؟ دو تایی اجازه ندارن برن بیرون؟
انتخاب اول نداریم. هر دو طرف باید بپسندن.
راه های زیادی برای شناخت پیدا کردن هست. یکیش رفت و آمد خانواده هاست.
منظورم این بود که کی می گه خواستگاری کدوم دختر برین؟
(16 تير 1395 03:03 ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط: [ -> ]منظورم این بود که کی می گه خواستگاری کدوم دختر برین؟
هر خانواده ای فرق داره. بعضی ها خیلی باید از قبل بشناسن تا برن. بعضیا وقتی معیار های اولیه رو داشته باشه میرن. کیس ها هم توسط افراد خیلی مختلفی معرفی میشن، حتی توسط خود پسر.
لینک مرجع