تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(11 تير 1394 11:33 ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]تو شهرستان ما هم حدودا ۵۰ درصد هست وسیله های بزرگ رو مثل یخچال و تلوزیون و فرش و لباسشویی اجاق گاز جارو برقی سرویس چوب و...... پسر میخره
خرید وسایل دیگه با دختر خانومه
بقیه اش میشه قاشق و چنگال که Smile

+ منم شنیدم بعضی جاها همه خرج و مخارجو اقا داماد میکنه ولی بعدش دیگه خانم کلا میشه مال اون Smile
اگه فردای عروسی زد و کشتش، هیچ کس حق اعتراض نداره
این روش هم باید بررسی بشه Smile

(11 تير 1394 11:08 ق.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط: [ -> ]از نظر من کلا تشریفات ازدواج خیلی بیخود:
بله برون
عقدکنون
حنابندون
جشن عروسی
پاتختی
البته بعضیا میگن ما فقط یه مراسم میگیریم ولی وقتی مراسمو و تشریفاتشو میبینی ،میبینی با تمام هزینه ای چند مراسم نامبرده برابری میکنه.
اگر فکر هزینه هاشو کنید میبینید ،که چقدر برای راضی نگه داشتن دل دیگران و جمله "یه بار که نمیخوام عروسی کنم" چه هزینه گزافی رو برای همسرتون و خانواده اتون تراشیدید که همون هزینه میتونه بیاد داخل زندگیتون و پس انداز بشه برای خرید خونه.

راستی نمیشه مثلا سرویس نقره باشه،فلز که فلز ،این حرف که میگن پس انداز برای خود آقای دامادو من اصلا قبول ندارم ،داره هدیه میده دیگه نباید انتظار پس گرفتنشو داشته باشه .چه بسا دیدم کسایی که فاکتورهای طلارو به دختر خانم تحویل نمیدن که اگر مشکلی پیش اومد ببرن دادگاه و ...

خدایش نقره از طلا بهترSmile
این حرفا خیلی قشنگه ولی معمولا تو عمل تحت تاثیر حرف بقیه قرار میگیریم
دوستان بی خیال مهریه و جهیزیه.اینقدر سخت نگیرید.هرچی حساس تر باشید بیشتر جذبش میکنید.هرکسی اندازه توانش.طرف مقایل خواست خواست نخواست نخواست.بالاخره یکی پیدا میشکه به شرایطمون (تون) بخوره! والا.
در راستای بحث ازدواج یه پیشنهادداشتم اول اینکه اغلب ما ها دیدم که اول ازدواج میکنن بعد که مشکل دار شدن دو طرف میرن مشاوره تا مشکل حل کنند ولی من به پیشنهاد یکی از دوستانم مشاوره قبل از ازدواج رفتم..خیلی واسم مفید بود.درمورد اینکه چه سوالاتی پرسیده بشه از طرف مقابل و اینکه ایا اصلا" خودمون امادگی واسه ازدواج داریم یا نه؟ چه خصوصیتی تو ما میتونه در اینده مشکل دار بشه که باید درستش کنیم و.. ترجیحا" اگه خواستید برید مشاوره تون همجنس خودتون باشه و قبلا" امتحانشو پس داده بشه.همین طور وقتی خواستید به خواستگاری جواب بدید قبلا" با یه مشاور چک کنید در مورد سوالاتی که پرسیدید و جواب هایی که گرفتید تا مشخص بشه به هم میخورید یا نه.حتی من دیدم دختر و پسر قبل از ازدواج با هم میرن پیش مشاور و ازشون تست میگیره وباهاشون یه جلسه صحبت میکنه تا ببینه به هم میخورن یا نه.
دوم اینکه کتاب "ایا تو ان نیمه گمشده ام هستی" اثر خانم باربارا دی انجلس رو بخونید.خیلی مفیده. درمورد باورهای غلط عشقی میگه.اینکه شکست ها و ناکامی ها در ازدواج ریشه ش در کجاست و ...به نظرم هر ادمی قبل از ازدواج باید این کتاب رو بخونه.(البته خودمم وقت نکردم تا اخر بخونم خخخخ)
و در کل باید بگم هرکسی باید تمرکزشو بذاره روی خودش و درست کردن خودش.این تاپیک تا اینجا پیش رفته و ما فقط حرف زدیم ولی نظر و عقیده هیچ کدوممون تغییر نکرده.چون زندگی ها , رسم و رسومات و عقیده ها متفاوته و ما هی داریم از هم اتو میگیریم و بدی های جنس مخالفمون رو به هم میگیم.

(11 تير 1394 12:09 ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط: [ -> ]وای دلم لباااااااس عروس پرنسسی خواستSad
جای شما خالی خواهرم ترم اخر طراحی و دوختِ واسه یکی از درسهاشون دارن لباس عروس میدوزنTongue منم چند باری پوشیدم خیلی باحال بود کلی عکس هم انداختم باهاش که ارزو به دل نمونم Big Grinدر کل لباس عروس اماده س ولی عروس رفته گل بچینهBig Grin
(11 تير 1394 12:07 ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان بی خیال مهریه و جهیزیه.اینقدر سخت نگیرید.هرچی حساس تر باشید بیشتر جذبش میکنید.هرکسی اندازه تواناش.طرف مقایل خواست خواست نخواست نخواست.بالاخره یکی پیدا میشکه به شرایطمون (تون) بخوره! والا.
در راستای بحث ازدواج یه پیشنهادداشتم اول اینکه اغلب ما ها دیدم که اول ازدواج میکنن بعد که مشکل دار شدن دو طرف میرن مشاوره تا مشکل حل کنند ولی من به پیشنهاد یکی از دوستانم مشاوره قبل از ازدواج رفتم..خیلی واسم مفید بود.درمورد اینکه چه سوالاتی پرسیده بشه از طرف مقابل و اینکه ایا اصلا" خودمون امادگی واسه ازدواج داریم یا نه؟ چه خصوصیتی تو ما میتونه در اینده مشکل دار بشه که باید درستش کنیم و.. ترجیحا" اگه خواستید برید مشاوره تون همجنس خودتون باشه و قبلا" امتحانشو پس داده بشه.همین طور وقتی خواستید به خواستگاری جواب بدید قبلا" با یه مشاور چک کنید در مورد سوالاتی که پرسیدید و جواب هایی که گرفتید تا مشخص بشه به هم میخورید یا نه.حتی من دیدم دختر و پسر قبل از ازدواج با هم میرن پیش مشاور و ازشون تست میگیره وباهاشون یه جلسه صحبت میکنه تا ببینه به هم میخورن یا نه.
دوم اینکه کتاب "ایا تو ان نیمه گمشده ام هستی" اثر خانم باربارا دی انجلس رو بخونید.خیلی مفیده. درمورد باورهای غلط عشقی میگه.اینکه شکست ها و ناکامی ها در ازدواج ریشه ش در کجاست و ...به نظرم هر ادمی قبل از ازدواج باید این کتاب رو بخونه.(البته خودمم وقت نکردم تا اخر بخونم خخخخ)
و در کل باید بگم هرکسی باید تمرکزشو بذاره روی خودش و درست کردن خودش.این تاپیک تا اینجا پیش رفته و ما فقط حرف زدیم ولی نظر و عقیده هیچ کدوممون تغییر نکرده.چون زندگی ها , رسم و رسومات و عقیده ها متفاوته و ما هی داریم از هم اتو میگیریم و بدی های جنس مخالفمون رو به هم میگیم.
سوالا و شناخت خود خیلی مهمه.
خواهر من برای عروسی با مادرم رفتن پیش مشاور وقتی برگشتن گفتن هرچی بلد بودیم رو مشاور بهمون گفته، راضی نبودن. تازه معروف هم بود مشاورش! باید دقت کنید پیش کی میرید.Huh
دلم لباااااااس عروس پرنسسی میخواد...Sad
اینجا شده عین تاپیکی که نزدیک نتایج ارشد میزنی و هر روز ده صفحه میره جلو!!
همه ماشالله اینجا با خرج های گزاف عروسی مخالفن اما نوبت تون که بشه میبینم چه جشنی میگیرید Big Grin
(11 تير 1394 12:15 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]سوالا و شناخت خود خیلی مهمه.
خواهر من برای عروسی با مادرم رفتن پیش مشاور وقتی برگشتن گفتن هرچی بلد بودیم رو مشاور بهمون گفته، راضی نبودن. تازه معروف هم بود مشاورش! باید دقت کنید پیش کی میرید.Huh
بله گفتم که باید قبلا" امتحانشو پس داده باشه.یعنی کسی رفته باشه پیشش و ازش راضی باشه.اینی هم که من رفتم , چون میدونستم چند نفر رفتن و راضی بودن رفتم.خودش مشاره خانوده هم بودو تو دادگاه های خانواده رفت و امد داشت.مثلا" بهم میگفت که سر چه چیزهایی ممکنه بحث پیش بیاد و کار به دعوا بکشه.وقتی مثلا" میگفتم فلانی در جواب این سوالم اینو گفت قشنگ توجیحم میکرد که ممکنه بعدا" این مورد برات دردسر ساز بشه و..
که البته گرون بود ولی می ارزیدSleepy
(11 تير 1394 06:33 ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط: [ -> ]شرط خروج از کشور... آقایون واقعا با این موافقت خواهند کرد؟؟؟
من فکر میکنم اگه با بقیه شروط کنار بیان، با این شرط کنار نمیان
خانمی که ازدواج میکنه میخواد بره خارج کشور چکار کنه؟ اگه میخواد بره اونور نباید ازدواج کنه اگرم ازدواج کرده باید یا همین جا بمونه یا با هم برن. اسمش روشه دیگه زندگی مشترک!
من اگه طرفم اون شرایط ضمن عقدی که خانم Np گذاشتن رو قبول کنه، منهای یکی دو موردش که به نظرم نیازی نیست- مهریه ازش نمیخوام. هر چقدر خودش دوست داشت مهریه بزنه. جهیزیه هم نصف و نصف، هر چقدر تونستیم و جور شد.
(11 تير 1394 01:00 ب.ظ)diligent نوشته شده توسط: [ -> ]من اگه طرفم اون شرایط ضمن عقدی که خانم Np گذاشتن رو قبول کنه، منهای یکی دو موردش که به نظرم نیازی نیست- مهریه ازش نمیخوام. هر چقدر خودش دوست داشت مهریه بزنه. جهیزیه هم نصف و نصف، هر چقدر تونستیم و جور شد.
اگه قراره جهزیه نصف و نصف باشه پس هزینه های عقد و عروسی و هزینه خونه و ... هم باید نصف و نصف باشه. ضمنا هر چقدر مهریه میذارید شما هم همونقدر به طرفتون هدیه بدید. این میشه شرایط منصفانه وگرنه اگه قرار باشه یه سری چیزا فقط نصف و نصف باشه که دیگه نمیشه انصاف. گرچه اون شرایط خلاصه اش اینه که زن هرکاری دلش خواست میتونه انجام بده به دلخواه خودش مرد هم نقش خودپرداز رو داره و کلا هم حقی نداره!
(11 تير 1394 01:08 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(11 تير 1394 01:00 ب.ظ)diligent نوشته شده توسط: [ -> ]من اگه طرفم اون شرایط ضمن عقدی که خانم Np گذاشتن رو قبول کنه، منهای یکی دو موردش که به نظرم نیازی نیست- مهریه ازش نمیخوام. هر چقدر خودش دوست داشت مهریه بزنه. جهیزیه هم نصف و نصف، هر چقدر تونستیم و جور شد.
اگه قراره جهزیه نصف و نصف باشه پس هزینه های عقد و عروسی و هزینه خونه و ... هم باید نصف و نصف باشه.
من جشن و اینا رو قبول ندارم.
لباس عروس و آتلیه و به جای جشن عروسی یه سفر دو نفره، اینجوری بیشتر خوش میگذره. هزینه های دیگه هم تقسیم بشه. کدوم خودپرداز؟ مگه خانمی که سرکار میره برای خونه اش خرج نمیکنه؟ من خانمی رو میشناختم سر کار میرفت، شوهرش خونه بود، بورس باز بود. همش خونه بود این آقا. مادر من بازنشسته ست میبینم خرج داروها و لباسی که میخره رو از حقوق خودش میده. خانم ها دیگه اینقدرم بی انصاف نیستن. اگه دختری طرفشو دوست داشته باشه مطمئن باشن مراعاتشو میکنه.
(11 تير 1394 01:12 ب.ظ)diligent نوشته شده توسط: [ -> ]من جشن و اینا رو قبول ندارم.
لباس عروس و آتلیه و به جای جشن عروسی یه سفر دو نفره، اینجوری بیشتر خوش میگذره. هزینه های دیگه هم تقسیم بشه. کدوم خودپرداز؟ مگه خانمی که سرکار میره برای خونه اش خرج نمیکنه؟ من خانمی رو میشناختم سر کار میرفت، شوهرش خونه بود، بورس باز بود. همش خونه بود این آقا. مادر من بازنشسته ست میبینم خرج داروها و لباسی که میخره رو از حقوق خودش میده. خانم ها دیگه اینقدرم بی انصاف نیستن. اگه دختری طرفشو دوست داشته باشه مطمئن باشن مراعاتشو میکنه.
حتی با این سیستمی که میگید رعایت انصاف خیلی سخته. سر خرج ها اختلاف پیش میاد.
از اینا مهم تر فشاری هست که به خانم میاد برای مسیولیت ها. به نظرم بهتره خرج خونه و همینطور یه سری حقوق رو به مرد واگذار کرد.
(11 تير 1394 01:24 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(11 تير 1394 01:12 ب.ظ)diligent نوشته شده توسط: [ -> ]من جشن و اینا رو قبول ندارم.
حتی با این سیستمی که میگید رعایت انصاف خیلی سخته. سر خرج ها اختلاف پیش میاد.
از اینا مهم تر فشاری هست که به خانم میاد برای مسیولیت ها. به نظرم بهتره خرج خونه و همینطور یه سری حقوق رو به مرد واگذار کرد.
خرج اصلی باید به عهده مرد باشه منم قبول دارم. ولی میگم خانم هایی که کار میکنند اگه خونه نداشته باشن یا بخوان ماشین بخرن یا سرمایه گذاری اساسی نیاز باشه، حتما به همسرشون کمک میکنن و کمک خرج میشن.
اینکه از جهیزیه بزنند و بذارند روی پول خونه معمولا خیلی کم پیش میاد.
متاسفانه اینطور جا افتاده که جهیزیه آبرو و پز پدر عروس و خانواده عروسه و مجلس عروسی آبروی داماد و خانواده اش.

فکر نمیکنم برای پدری خوشایند باشه که دخترش بهش بگه چقدر و چجوری جهزیه بده.
اما اینکه بخواد با توجه به جیب شوهرش مثلا حلقه ساده تر انتخاب کنه یا از شاخ و برگ های اضافی مجلس بزنه قابل قبول تر هست. از حرف و حدیث های احتمالی آینده هم که ممکنه پیش بیاد و به غرور و اعتماد به نفس همسرش لطمه بخوره، جلوگیری میشه.

اینکه صحبت از انصاف شده و بحث نصف نصف و ....... من یاد قرارداد تجاری می افتم!
بهتر نیست حدود وظایف هر کسی تعریف بشه و زن و مرد سعی کنند در زندگی به وظایف شون عمل کنند به جای اینکه دنبال تقسیم سود و زیان باشند.
اصلا آیا ازدواج رابطه ای که سود و زیان باید درش برابر باشه؟
(11 تير 1394 01:43 ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط: [ -> ]اینکه صحبت از انصاف شده و بحث نصف نصف و ....... من یاد قرارداد تجاری می افتم!
بهتر نیست حدود وظایف هر کسی تعریف بشه و زن و مرد سعی کنند در زندگی به وظایف شون عمل کنند به جای اینکه دنبال تقسیم سود و زیان باشند.
اصلا آیا ازدواج رابطه ای که سود و زیان باید درش برابر باشه؟
من که از اول گفتم با سیستم سود و ضرری مخالفم. اما وقتی یه طرف بخواد نا منصفانه رفتار کنه طرف مقابل واکنش نشون میده.
من بحث سود و زیان نکردم. ربط سنگینی جهیزیه رو هم به آبرو حیثیت نمیفهمم. من میگم هر چقدر میتونن بدن نه اینه به خاطر حرف بقیه به یک طرف بیشتر فشار بیاد. اگه اسمش زندگی مشترکه پس خرج هاش هم چه بهتر که نصف بشه.نه اینکه تا چند سال بخوان غصه تسویه قسط و وام جهیزیه شونو بخورن. ولی میشه جهیزیه و عروسی رو کم خرج تر بگیرن و بذارن برای خرید خونه یا چیزهای اساسی دیگه.
لینک مرجع