تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(10 تير 1394 04:24 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]فکر می کنم تو بحث بیشتر دوستان تقریبا قانع شدن مهریه به این شکل کنونی خیلی درست و منطقی نیست. ممنون میشم نظرتون در مورد توقع داشتن خونه و ماشین از داماد رو هم مطرح کنین. اینم یکی دیگه از آسیب های ازدواجه به نظرم.
بحث مهریه رو هم فک کنم تا حدودی شما راه انداختیدSmile
میاین دعوا درست میکنید و بعد خودتون میریدSmileBig Grin
(10 تير 1394 04:01 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]حالا من گفتم شما فرض کنید هست Smile بعدم آقای بلک سیستم سنتی مال خانواده هاست، معمولا جوونا سیستم مدرن خودشونو دارن Smile
اعداد و ارقام هم فرضی بود. عدد اولی توان واقعی و دومی هم بدترین شرایط که همون فروش کلیه و ...
این آخریشو درست میگید. این میشه همون ریسک دیگه
شما یا ریسک میکنید و با خانم وایت میرید ماه عسل Smile یا ریسک نمیکنید و شروع میکنید به گریه کردن Smile Big Grin
سیستم مدرن تو شهرتان خیلی ممکن نیست. خودمم خیلی قبولش ندارم.
اگر به فرض طرف آدم درستی باشه اما خانواده اش گیر بدن سر مهریه و از خر شیطون پایین نیان سخت میشه تصمیم گیری.
(10 تير 1394 04:32 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:30 ب.ظ)majoit نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:24 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]فکر می کنم تو بحث بیشتر دوستان تقریبا قانع شدن مهریه به این شکل کنونی خیلی درست و منطقی نیست. ممنون میشم نظرتون در مورد توقع داشتن خونه و ماشین از داماد رو هم مطرح کنین. اینم یکی دیگه از آسیب های ازدواجه به نظرم.
خب بالاخره یه جایی باید باشه که اونجا زندگی کنن؟!
ولی ماشین ضروری نیست...
اون که بله نمیشه تو خیابون چادر زد Big Grin منظورم منزل شخصی بوده

مگه پسرا این روزا میتونن منزل شخصی هم تهیه کنن؟!
مگر اینکه پسر پانزده سالی از دختر بزرگتر باشه و چندین سال بی وقفه کار کرده باشه . . . یا اینکه بابای پولدار داشته باشهCool. . .

پس خواسته ی غیر منطقیهTongue
خرج و مخارج عقد و عروسی، مهریه، منزل شخصی ، ماشین و ...
کیه که بتونه اینارو فراهم کنه مگه اینکه دیگه بهش ارث رسیده باشه یا باباش واسش بخره

الان من میخوام یه چیزی بگم، دوباره دعوا میشه Smile
وقتی که زن هم شاغل باشه چرا همه از مرد خونه و ماشین میخوان. بهتر نیست با همدیگه کار کنن و بخرن؟
بعضی از خانما با اینکه شاغل هستن و به هر حال مرد خونه از شاغل بودن زن تا حدودی ضربه میخوره ولی بازم طوری رفتار میکنن که انگار مرد خونه باید خونه و ماشین بخره
بنظرم چیزی که خیلی بیشتر از مهریه و خونه و ماشین و مراسم اهمیت داره، مهارت هایی هست که متاسفانه نه در خانواده و نه در جامعه و نه در مدرسه و دانشگاه، به نسل ما آموزش داده نشده. . .

مهارت هایی که شامل نحوه ی زندگی کردن(از طرز صحبت کردن گرفته تا برخورد با مشکلات و تناقض هایی که در رفتار طرفین هست و اختلافاتی که پیش میاد و ...) با یه فرد جدید رو شامل میشه...

شما فک کنین دو نفر هیچ دغدغه ی مادی ابتدای زندگیشون ندارن و از لحاظ مادی تامین هستند، ولی وقتی نمی دونند چطور باید کنار یکدیگه به اشتراک نظر برسند، این نتیجه ش میشه طلاق هایی که این روزا شاهدش هستیم...

که این شناخت بنظرم ربطی به ازدواج سنتی و مدرن هم نداره...چه بسیار افرادی بودند که سالها(قبل از ازدواج) با هم در ارتباط بودند و فک میکردند که خوشبخت تر از خودشون تو این دنیا وجود نداره...ولی وقتی وارد زندگی مشترک میشن، میبینن اصلا نمی تونن یک لحظه هم همدگیرو تحمل کنند...

بسیاری از دوستای من وقتی وارد زندگی مشترک میشن، اولین چیزی که به من میگن اینه که : دنیای پسرا با ما زمین تا آسمون فرق داره...

خب این تفاوت ها و نحوه ی برخورد با این تفاوت هارو کجا باید آموخـــــت؟!

از نظر من این معضلیه که باید دربارش بحث بشه...
(10 تير 1394 04:50 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]خرج و مخارج عقد و عروسی، مهریه، منزل شخصی ، ماشین و ...
کیه که بتونه اینارو فراهم کنه مگه اینکه دیگه بهش ارث رسیده باشه یا باباش واسش بخره
کم کم داره حساب کتاب میاد دستت. TongueBig Grin
حالا فقط خرج عقد و عروسی رو شما داری الان؟ نصفشم داشته باشی قبوله. میدونی چقدر میشه؟
یوهو پول توو جیبیم بگیرین دیگه از خانمتون :|
(10 تير 1394 04:54 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:50 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]خرج و مخارج عقد و عروسی، مهریه، منزل شخصی ، ماشین و ...
کم کم داره حساب کتاب میاد دستت. TongueBig Grin
حالا فقط خرج عقد و عروسی رو شما داری الان؟ نصفشم داشته باشی قبوله. میدونی چقدر میشه؟
از این موسسه های ازدواج آسان هست، با 600 هزار تومن همه کارا رو میکننSmileBig Grin
دیگه 600 هزار تومنو میتونم جور کنمSmile
(10 تير 1394 04:55 ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط: [ -> ]یوهو پول توو جیبیم بگیرین دیگه از خانمتون :|
حالا این مساله رو بعدا بررسی می کنیم که اصلا چرا مرد باید به زن خرجی بده چرا برعکسش نباشه؟BlushBig Grin
(10 تير 1394 04:59 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:55 ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط: [ -> ]یوهو پول توو جیبیم بگیرین دیگه از خانمتون :|
حالا این مساله رو بعدا بررسی می کنیم که اصلا چرا مرد باید به زن خرجی بده چرا برعکسش نباشه؟BlushBig Grin
یعنی زن خرجی مرد رو بدهSmileBig Grin
فک کنم اینم جز مواردیه که هنوز کسی بررسی نکردهSmile
زندگی چقد عالی میشد اگه
مهریه چند تا شاخه گل باشه Smile
خونه و ماشین هم خانم تهیه کنه و پول تو جیبی هم بده SmileBig Grin
خرج زندگی و بچه رو هم بدهSmile
تازه اگه این شرایط فراهم باشه آقایون تصمیم میگرین که ازدواج کنن یا نهSmileBig Grin
(10 تير 1394 04:56 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]از این موسسه های ازدواج آسان هست، با ۶۰۰ هزار تومن همه کارا رو میکننSmileBig Grin
دیگه ۶۰۰ هزار تومنو میتونم جور کنمSmile
خانواده ای که سر مهریه کوتاه نمیان شاید با این موسسه ای ها هم میونه خوبی نداشته باشن.
بعد شما چطوری حساب کردی که شد ۶۰۰ تامن؟! فقط حلقه اش از این بیشتر میشه! تازه حلقه برای عقده. اصل خرج واسه مراسم عروسیه!
(10 تير 1394 05:04 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:56 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]از این موسسه های ازدواج آسان هست، با ۶۰۰ هزار تومن همه کارا رو میکننSmileBig Grin
خانواده ای که سر مهریه کوتاه نمیان شاید با این موسسه ای ها هم میونه خوبی نداشته باشن.
بعد شما چطوری حساب کردی که شد ۶۰۰ تامن؟! فقط حلقه اش از این بیشتر میشه! تازه حلقه برای عقده. اصل خرج واسه مراسم عروسیه!
نمیدونم چکار میکنن، واسه خودمم سوال بود ولی یه جا دیدم نوشته بود با 600 هزار تومن همه کارا رو انجام میدن، حالا دیگه چکار میکنن نمیدونم Smile
خود دو طرف هم پاشونو تو این موسسات نمیذارن چه برسه به خانواده ها

الان یکیشو تو اینترنت پیدا کردم، درسته نوشته خیریه است ولی واقعا چطوری فقط با 200 هزار تومن همه کارا رو میکنن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مگه داریم...مگه میشه...Big Grin مگه هست..Big Grin!!!

دخترااااااااا جهیزیه رو چیکار کنیممممممم وای Sad
من دغدغم جهیزیس شماها مهریهConfused.. با اون قیمت های نجومیSad...
(10 تير 1394 05:38 ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط: [ -> ]دخترااااااااا جهیزیه رو چیکار کنیممممممم وای Sad
من دغدغم جهیزیس شماها مهریهConfused.. با اون قیمت های نجومیSad...
تا اینجا که قرار شد

خانوما
+هم سرکار برن
+هم بی خیالِ مهریه شن
+هم بی خیالِ خونه و ماشین و مراسم

+پس ماهم بی خیالِ حهیزیه میشــــیمCoolBig GrinTongue
(10 تير 1394 06:33 ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 06:12 ب.ظ)majoit نوشته شده توسط: [ -> ]تا اینجا که قرار شد
خانوما
+هم سرکار برن
+هم بی خیالِ مهریه شن
+هم بی خیالِ خونه و ماشین و مراسم
=
+پس ماهم بی خیالِ حهیزیه میشــــیمCoolBig GrinTongue
من همونطور که با مهریه بالا مخالفم، با تحمیل جهیزیه به خانواده دختر هم مخالفم! پسر اگه نتونه یه جهیریه جور کنه به درد لاجرز میخوره :دی ینی چی خانواده دختر جهیریه بده؟!؟!؟ جوونا خودشون زحمت بکشن و زندگیشونو همونجور که میخوان بسازن! اینجوری خیلی هم لذت زندگی بیشتره
(دخترا این حرفایی که میزنم بد آموزی نداشته باشه واستون هااااااااااااااااااااااااا ما دختر پسرا بعنوان ۴ جوون تحصیلکرده با صداقت بیشینیم حرفامومو بزنیم یه نتیجه ای برسیم، نه اینکه سوءاستفاده بشه از اطلاعات :دی پس شما دخترا هم لطفا با صداقت و رک و راست حرف بزنید لطفا، مشارکت فعال، انتقاد، پیشنهاد ...)

بنظر من جهیزیه و مهریه و خونه و ماشین و ... فرعیات زندگی هستن...
اصل همون چیزیه که بالا گفتم...که بزرگترین مشکلات از همین موضوع نشات میگیره...
لینک مرجع