تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ازدواج دوست نداشت :/
(27 مرداد 1395 02:42 ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط: [ -> ]
(27 مرداد 1395 01:38 ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط: [ -> ]
(27 مرداد 1395 12:57 ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط: [ -> ]
نقل قول:
نقل قول:
[تصویر:  biggrin.gif] من با پذیرش یه خواستگار سنتی حرفمو پس میگیرم ازدواج فقط مدرن [تصویر:  biggrin.gif] [تصویر:  biggrin.gif]
بعضیاشون خوبن!...حالا تو همه رو با یه چوب نرون!!![تصویر:  biggrin.gif]
نگو نگو سه روز عین گندم برشته پریدم بالا پریدم پایین Big Grin Big Grin ازدواج سنتی یعنی کالا پنداشتن دختر

چرا آخه؟؟؟!!!.. استرس نداره که.. من که همیشه جلسات اول رو خیلی ریلکس میرم می شینم اونجاBig Grin... ولی اگه به جلسه چهارم پنجم برسه کم کم استرسام شروع میشه!!!!

پ.ن: کالا پنداشتن یا نپداشتن دختر تو خواستگاری سنتی خیلی خیلی بستگی داره به این که این جلسه چطور برگزار میشه، قبول دارم یه وقتایی تو و خونواده ت خیلی خوب برگزارش می کنید ولی ممکنه اون طرف خیلی خوب رفتار نکنن... این دیگه برمی گرده به اینکه مثلا سطح دو تا خونواده چقد باهم تفاوت داره... ولی کلا روش سنتی یه خوبیایی داره و روش غیرسنتی یه مزیتایی. مسلما یه چیزی بین این دوتا روش بهتر از صرفا این یا صرفا اونه!...Blush

پ.ن: برای من تاحالا پیش نیومده که تو روند خواستگاریای سنتی احساس کالا بودن کنم!!!!!!!Big Grin
ازدواج سنتی عروسک جیگر در کلاه قرمزی است Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
سلام دوستان
ضمن تبریک به همه اونایی که Heartمزدوج شدنHeart یا Heartدارن میشنHeart
همه یار دارند و بی یار ماییم Sad
لباس کهنه ی بازار ماییم Confused
همه دارند لباس کدخدایی Sleepy
نمد پوش قلندر وار ماییم Dodgy
بی یار ماییم Undecided
بی یار ماییم Exclamation
(29 مرداد 1395 11:30 ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد این مورد باید بگم خوبه که طرف مقابل انسانیت داشته باشه...اون جا که میگیم ایمان، ایمان، ایمان...برای همینه.چون ایمان و اعتقادات باعث میشه از خیلی از اینچنین اتفاقاتی جلوگیری بشه..کسی که متعهد و معتقد باشه پول زندگیشو نه تنها خراب نمیکنه بلکه باعث میشه خیلی ها هم امید به زندگی داشته باشند[تصویر:  cool.gif]
درد اینه که خب کو ایمان؟؟
یه جایی که کار می کنم با مدیریت خانوادگی یه خانواده ریاکار، واقعا یه مدت بهم ریخته بودم؛ کلی رو خودم کار کردم از اون حال اومدم بیرون. ولی خیلی از جوون ها رو هم دیدم که از دیدن این جور ریاکاری ها از دین زده شدن.خدا همه این ریاکار ارو به راه راست هدایت کنه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نه این که آدم مومن نیست ولی خب کیمیا شدن
این تایپیک برای بحث ازدواج هست و جای تبلیغ کانال نیست جوگیر نشوید AngryAngryAngryAngry
به نظر من یکمی شلوغش کردیم ....یعنی اینکه الان همش دارن میگن دخترا زیر بار مهریه کم نمیرن و حتما باید طرف خونه و ماشین داشته باشه و...از این چیزا
قبول دارم که الان خیلی سخت تر از قبل شده....اما بازم کم نیستن خانواده هایی که بالا بالا نمیپرن.....یعنی زیادن
قرار نیست وقتی یه آقایی میاد خواستگاری تکمیل و فول اچ دی باش Smile
اینکه زندگی رو باهم بسازن این قشنگه...اینکه جفتشون واسه حفظ کردن و بهتر شدن زندگی تلاش کنن......(البته بعضی اقایون این جنبه رو ندارنا.......متاسفانه)
اقا یه حداقل هایی رو داشته باشه....اون ویژگی های شخصیتی و ک میخوای داشته باشه بنظرم بقیشو خدا اوکی میکنه........
کلا دوستان تو زندگی هیچی قشنگتر از سادگی و ساده زیستی نیست....

ایشالا که هممون خوشبخت و عاقبت بخیر بشیم
Smile
من انقد سااااااااااااادم که نگو ولی هیشکی تا حالا کشفم نکرده
یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟
(03 شهریور 1395 02:00 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟
Big Grin عجب
والا
اخرشم برن بشینن خونه اشپزی کنن
(03 شهریور 1395 02:34 ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط: [ -> ]
(03 شهریور 1395 02:00 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟
Big Grin عجب
نه جدی خانمی که میگه دوست ندارم کار کنم بهتر نیست به جای ریاضی مهندسی و برنامه نویسی بره خانه داری و همسر داری و اینجور چیزا بخونه؟ یا مثلا رشته هایی مثل علوم تربیتی و روانشناسی کودک که فکر کنم زیرمجموعه انسانی میشه.
من با شما موافقم.. دختری که واقعا قصد نداره بعد از پایان تحصیلاتش بره سرکار و از علمش استفاده کنه هم انرژی خودشو در طول تحصیل هدر داده چون کار مفیدی هم ک بعدا انجام نمیده برای بالا بردن سطح علمی جامعه و کشورش دیگه چه کاریه این همه درس بخونه و خودشو اذیت کنه با استرس امتحانات و اینجور چیزا.. فکر کنم بیشتر برای چشم و هم چشمی و پز دادن و به رخ کشیدن مدرک باشه اینجور تحصیلات بی حاصل..
البته دانشگاه میتونه فضایی برای آشنایی باشه. فکر کنم اینو در نظر نگرفتین. بقول یکی از دخترهای کلاسمون که ترم اخر با یکی از پسرهای گروهمون ازدواج کرد: مگه دانشگاه جای درس خوندنه! جای عاشق شدن و ازدواج کردنه Big Grin

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk
(03 شهریور 1395 04:51 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]
(03 شهریور 1395 02:34 ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط: [ -> ]
Big Grin عجب
نه جدی خانمی که میگه دوست ندارم کار کنم بهتر نیست به جای ریاضی مهندسی و برنامه نویسی بره خانه داری و همسر داری و اینجور چیزا بخونه؟ یا مثلا رشته هایی مثل علوم تربیتی و روانشناسی کودک که فکر کنم زیرمجموعه انسانی میشه.

یعنی افرادی که رشته‌هایی که مثال زدین رو میخونن، باید برن خانه‌داری و اینجور چیزا؟؟؟؟
میشه اول تعریفِ دقیقی از شغل ارائه بدین؟

(03 شهریور 1395 07:24 ب.ظ)crevice نوشته شده توسط: [ -> ]البته دانشگاه میتونه فضایی برای آشنایی باشه. فکر کنم اینو در نظر نگرفتین. بقول یکی از دخترهای کلاسمون که ترم اخر با یکی از پسرهای گروهمون ازدواج کرد: مگه دانشگاه جای درس خوندنه! جای عاشق شدن و ازدواج کردنه Big Grin

ای امان از این نوع تفکرات...
کتابِ "موانع رشدِ علمی ایران" رو چند سالِ پیش استادی دلسوز بهمون معرفی کردن. پیشنهاد میکنم حتما نگاهی بهش بندازید.
(03 شهریور 1395 07:24 ب.ظ)crevice نوشته شده توسط: [ -> ]البته دانشگاه میتونه فضایی برای آشنایی باشه. فکر کنم اینو در نظر نگرفتین. بقول یکی از دخترهای کلاسمون که ترم اخر با یکی از پسرهای گروهمون ازدواج کرد: مگه دانشگاه جای درس خوندنه! جای عاشق شدن و ازدواج کردنه Big Grin

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk
آره واقعا این مورد هم هست
:-D
البته جزء اقلیت ها هستن خانومایی که طرز تفکرشون اینجوریه چون من شخصا خیلی خیلی کم دیدم دختری که 4 سال درس بخونه و زحمت بکشه بعد بخواد بشینه خونه و هیچوقت وارد بازار کار نشه و از مدرکش و علمی که داره استفاده نکنه..
لینک مرجع