تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(01 اردیبهشت 1394 01:55 ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط: [ -> ]و حالا من با تمام هوشم، با تمام خلاقیتم، با مدرک دانشگاه تهرانم و با هر نعمتی که خدا بهم داده، ایستاده ام و با افتخار از تپه احد زیبایی که پیامبرم به من سپرده اند، مراقبت میکنم ... و افتخار میکنم که تمام تمرکزم و توانم رو در خدمت اجرای ماموریتی گذاشته ام که از لبان مبارکشون خطاب به شخص من صادر شده ...
شوهر خواهر من اون زمان که اومد خواستگاری خواهرم بهش گفت دوست ندارم کار کنی. اون موقع خواهرم شاغل بود کارشو به خاطر همسرش رها کرد
الان چند سال از ازدواجشون گذشته حالا بهش میگه کاش بری سر کار. طرز فکر آدم خیلی عوض میشه
بعضیها تکلیفشون با خودشون روشن نیست. تازه این آدم خیلی معقول هم به نظر میاد.
آدم میترسه ریسک کنه.
(01 اردیبهشت 1394 07:43 ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]یاد گرفتم که هنوز خیلی ها فقط ادعای روشنفکری دارند خیلی ها فقط حرف از حقوق خانومها میزنند یاد گرفتم ............................
با طلا باید نوشت این جمله رو

خیلیها با ادعاهای روشنفکری رو دیدیم که ملاک اول و آخرشون زیبایی!
من هم مثل بقیه مجردها نگاهی به پستهای این تاپیک انداختم . اگر چه حرفها همه برایم آموزنده بود و میخوام تشکر کنم ولی من هم یه نظری بدهم . البته نمیتونم نظرم را در همه موارد بگم کلی میگم. با اجازه دوستان:

پستهای مفصل را کمتر خوندم ولی گذرا نگاه کردم. اگرچه بعضی پستها بخصوص اون پستی که از وبلاگ اوج پرواز نقل قول شده بود جالب و آموزنده بود.
بعضی عادتهای مادر دامادها ناشی از فرهنگ و یا شاید خرده فرهنگه. نمیشه ایرادی گرفت. این بندگان خدا با دید خودشون دوست دارند برای پسرشان کاری بکنن. اینه که میشه شنید و گذشت و فقط با یه کلام ببخشید مثلا" دختر ما احتمالا مورد مناسبی واسه پسرتان نیست.... قضیه را تموم کرد. اگرچه بنظرم بهتره آقایان تحصیلکرده در پیدا کردن همسر مناسب برای خودشان بیشتر مشارکت کنن و همه چی را دست مادرشان نسپرند. اگه بسپرند اونوقت ممکنه با ایده هاشون جور نشه. البته نظر خانواده هم در انتخاب همسر مهمه. چون بالاخره آدم که نمیخواد بره تو جزیره زندگی کنه و باید مشورت کرد.چون خانواده یه مجموعه است.

در مورد اینکه یکی از دوستان گفته بود خانمها اهل تحلیل و منطق و اینا نیستند همین اواخر انگار گفته بودن:
من نظرم اینه که بهتره اگه نظری میدیم یا تجربی باشه یا علمی. من باین نظر ایشان بدلایل زیادی موافق نیستم و فکر میکنم همسر یکی از ویژگیهاش در روزگار امروز باید این باشه که طرف مشورت باشه. درسته که شوهر در فرهنگ و آیین ما بنوعی ریاست خانواده را داره ولی خب نمیشه پادگانی زندگی کرد و یکی ژنرال باشه و دستور بدهد. حداقل من یکی که معتقدم خانمها قدرت تحلیل و منطقشان بالاست . حالا در هر جنسی ممکنه همه سطحی باشه ولی این را قبول ندارم که چون مشاغل قاضی و رئیس و اینا دست آقایون هست پس خانمها کلا" قدرت تحلیل ندارندو منطقی نیستند . حالا چون ایشون از خارج از ایران مثال زده اند من هم برای اثبات حرفم مثال خارجی میدم.Smile
سالهاست خانم مرکل صدراعظم یه کشور صنعتی پیشرفته مثل آلمان هست. درسته مشاوران برجسته ای داره ولی حزب ایشان قطعا" به قدرت تحلیل ایشان برای اداره کشوری مثل آلمان معتقد بوده.
یا همین خانم کلینتون که دو سه روز پیش گفت میخواد در انتخابات 2016 رئیس جمهور امریکا بشه و حمایت هم حزبیهاش را هم داره. خب اگه واقعا" خانمها تحلیل ندارند پس این هم حزبیاش اینو نمی فهمن.
اگه به گذشته هم بخوای نگاه کنیم خانم تاچر که بانوی آهنین انگلیسیها بود و مجسمه اش را هم ساختند و معتقدند چقدر در پیشرفت بریتانیا نقش داشته .
اگه علمی هم بخوای بگی در اثر حاضر همین خانم میرزاخانی یا خانم ثابتی یا در گذشته ماری کوری و اینهمه خانم که مشاغل مهم داشتن. الآن غربیها دارند خودشون را میکشند که بگن زن و مرد از نظر کارکردی و تحلیل و عقل و مدیریت و اینا برابرند اینهمه وزیر وکیل مجلس و دانشمند زن تو دنیا داریم . همین خانم بیشاب وزیر خارجه استرالیا که پریروزا اینجا بود. خداییش چقدر هم فهمیده بود که بهش گفته بودند کلاه روسری رفتی ایران سرت نگذار جواب داده بود وقتی قراره برم یه جایی به فرهنگش احترام میذارم.

یا همین خانمی که رئیس جمهور برزیل که اسمش یادم رفته . اداره یه کشوری را برعهده اش هست.
اگه اینا استثنا هم باشه دیگه اینهمه استثنا که نباید داشته باشیم. ولی خب تو فرهنگ ما اینهمه هم خانمها آشکارا پست نمیگیرند و بالا نمیان. چون خیلیهاشون معتقدند باید پشتیبان شوهر و خانواده شون باشن. که البته این هم خیلی خوبه. ولی دیگه خوب نیست بگیم نتونستن و قدرتش را نداشتندBig Grin
من به مشورت با همسر در اداره زندگی معتقدم. فکر منم دیدگاه خانمها که جزئی نگر تر هستند لازمه تا در خیلی مواقع بشه تصمیمات درستی گرفت . و البته زنان امروزی مثل گذشته نیستند و اگه مشارکت نکنن با دل و جان همراهی نمیکنن و این کار را دو چندان سخت میکنه.

حالا متهم نشم به حمایت !!!! Smile
فقط خواستم بگم بهتره ما آقایون هم منطقی و علمی حرف بزنیم و یه بحث را سرکوب نکنیم که همه فراری بشن و دیگه کسی چیزی نگه.
ببخشید که خیلی حرف زدم.
بد نیست یکی جمعبندی کنه این تاپیک را . البته همینجوری هم این بحثها خوب و مفیده.
وبد نیست که نظرات گفته بشه.
نظر من بود که البته ممکنه مورد قبول بعضیها نباشه. من بنظر این دوستان احترام میذارم. و امیدوارم کسی رنجیده نشه.
(01 اردیبهشت 1394 02:07 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]شاید هم رابطه اش با شازده سوار بر اسب سپید به هم خورده Big Grin
شاید هم کلا قصد ازدواج نداشت.

ب هر حال اگر نظرشون واقعا منفی بود بهتر بود این رو قشنگ تر بگن. فکر نمیکنم پسری انقدر بی منطق باشه که بعد از جواب منفی خود دختر اصرار داشته باشه به خواستگاری و ازدواج.
اگه نه این نظر خودشون بود که واویلا! Big Grin
حقیقتش این تنها موردی نبوده که دیدم ها...
متاسفانه ریت برخورد نامناسب بالا هست چ از طرف خواستگارای پسر و چ از طرف میزبان دختر...
مثلا یکی از آشناهای همکار مامانم دختر داشت و میخواستن برن خواستگاری واسه همون داداشم. بعد مادر دختره گفته بود اول شناسنامه یا عکس پسر رو بدید من ببینم بعد بیاین خواستگاری...!!. هیچی دگ همین جمله کافی بود ک داداش من بگه اگه این دختر از با آب طلام ساخته شده باشه من نمیخوام Big Grin آخه داداشم اصلا دختری ندیده بود که بخواد عکسشو بده ب مادر عروس خانم پسند کنه!!! Big Grin

یا یکی دگ همکار خواهرم ک معلمه مجرد بود. آبجیم رفته بوده ازش پرسیده داداش من اینه شرایطش(داداشم کارمند برق منطقه ایه، کارشناسی برق قدرت بوده و حقوق بالاتریم داره به نسبت همه کارای دولتی دگ اینجا توی شهرمون)... بعد دختره در میاد میگه که من یکی میخوام ک حداقل همسطح خودم باشه! Big Grin معلمهای دگ هم گفتن که ایشون نشسته که فوق تخصص بیاد خواستگاری!(واقعا مادرش اسنجور گفته بود)
حالا این دوشیزه خانم دانشجوی ارشد پیام نور بودن اونم از این رشته های 100 من یه غازی! فقط یه معلم بودن...
میدونم ک جهت گیری خوب نیست. من فقط 2،3 تا مثال زدم که خانم ها ببینن که فقط بی احترامی از سمت آقایون و یا خانواده های پسرها نیست...
مادرم بارها اعتراف کرده که زن گرفتن واسه برادرام خیلی سخت تر از شوهر دادن خواهرام بوده!!

پی نوشت: قضاوت با خودتون.
(01 اردیبهشت 1394 10:27 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد اینکه یکی از دوستان گفته بود خانمها اهل تحلیل و منطق و اینا نیستند همین اواخر انگار گفته بودن:
...

در جواب یکسری از دوستان که از صحبت من راجع به منطق خانومها برداشت توهین آمیز کردن بگم که بنده همچین قصدی نداشتم و نخواهم داشت.من نظرمو گفتم و گفتم کم پیدا میشه.

اما آقا فرداد و سایر دوستان دیگه، شما واقعا با افراد جامعه برخورد نداشتین؟؟؟شما توی این جامعه زندگی نمیکنین؟؟؟
من نمیگم همه اینطورین ولی تعداد کثیریشون واقعا نمیتونن در مورد یکسری مسائل ،منطقی تصمیم بگیرن.فقط کافیه در یک جریان خاص یکم اون قضیه حاد بشه شما قشنگ به این حرف من میرسین.(خانومهای گرامی واقعا خودتون کلاهتنو قاضی کنید).
جالبه، اینو میشه حتی توی فیلمهای هالیوودی هم دید.

آقا چرا باید چشممنو ببندیم؟؟؟چرا دل خوش کنیم به مرکل و ... در صورتی اونها اونطرف دنیا هستند و اصلا اطلاعی از اوضاع زندگی شخصیشون نداریم ولی یه عده کثیری که یک عمره باهشون توی جامعه به هر نحوی برخورد داشتیم رو نادیده بگیریم و مثالهای یک در هزار بزنیم.

اما بحث مشورت به نظر من جداست.
من که نمیگم خانومها رو از جامعه حذف کنیم یا یه چیزی شبیه این من دارم میگم واقعا در یکسری مسائل و شرایط ،منطقشون مشکل داره.

(02 اردیبهشت 1394 12:12 ق.ظ)crevice نوشته شده توسط: [ -> ]حقیقتش این تنها موردی نبوده که دیدم ها...
متاسفانه ریت برخورد نامناسب بالا هست چ از طرف خواستگارای پسر و چ از طرف میزبان دختر...
مثلا یکی از آشناهای همکار مامانم دختر داشت و میخواستن برن خواستگاری واسه همون داداشم. بعد مادر دختره گفته بود اول شناسنامه یا عکس پسر رو بدید من ببینم بعد بیاین خواستگاری...!!. هیچی دگ همین جمله کافی بود ک داداش من بگه اگه این دختر از با آب طلام ساخته شده باشه من نمیخوام Big Grin آخه داداشم اصلا دختری ندیده بود که بخواد عکسشو بده ب مادر عروس خانم پسند کنه!!! Big Grin

یا یکی دگ همکار خواهرم ک معلمه مجرد بود. آبجیم رفته بوده ازش پرسیده داداش من اینه شرایطش(داداشم کارمند برق منطقه ایه، کارشناسی برق قدرت بوده و حقوق بالاتریم داره به نسبت همه کارای دولتی دگ اینجا توی شهرمون)... بعد دختره در میاد میگه که من یکی میخوام ک حداقل همسطح خودم باشه! Big Grin معلمهای دگ هم گفتن که ایشون نشسته که فوق تخصص بیاد خواستگاری!(واقعا مادرش اسنجور گفته بود)
حالا این دوشیزه خانم دانشجوی ارشد پیام نور بودن اونم از این رشته های ۱۰۰ من یه غازی! فقط یه معلم بودن...
میدونم ک جهت گیری خوب نیست. من فقط ۲،۳ تا مثال زدم که خانم ها ببینن که فقط بی احترامی از سمت آقایون و یا خانواده های پسرها نیست...
مادرم بارها اعتراف کرده که زن گرفتن واسه برادرام خیلی سخت تر از شوهر دادن خواهرام بوده!!

پی نوشت: قضاوت با خودتون.
خانومهای گرامی این روایت رو بخونید و هزارتا روایت دیگه شبیه این. تصمیم منطقی اون دختر عزیز که نشسته یک کارشناسی ارشد بیاد خواستگاریش رو در نظر بگیرین...
نمیدونم چرا هر موقع یکی ازتون انتقاد میکنه فقط جبهه میگیرید و شاکی میشید...
واقعا متاسفم از این دیدتون نسبت ب خانم
همین بس ک معیارتون فیلم های هالیوودیه!!
کم مادر شهید داریم توو این مملکت ک هر3،4تا پسرشو فرستاد جلوی گلوله های دشمن؟؟اون زنها اگ منطق نداشتنو پای احساسشون می لنگید الان شما اینجا نبودید ک اینجور خانما رو زیر سوال ببرید!منطق اونها ناموس من و شما بود!
منطقی بودن زنایی ک اسلحه بکمر بستتو رفتن واسه جنگ واسه حفظ این مملکت واسه حفظ ناموس این مملکت!
این دختران امروز متولد شده از همون مادران غیور هستن!
حالا شما بیا بگو خانمها منطق ندارن!

منک بشخصه اگ مطلبی دراین تاپیک گذاشتم فقط بخاطر این بود اقا پسرا و دختر خانما تو امر ازدواج با خانواده ها مشارکت داسته باشه ک از راه درستش ب خاستگاری برن و نتیجه درستی هم بگیرن!ولی بجاش مارو ب بی منطقی محکوم کردن!

این تاپبکو با منطق خودتون جلو ببرید ببینم نتیجه ش چی میشه.

یاحق
(01 اردیبهشت 1394 07:13 ب.ظ)esi نوشته شده توسط: [ -> ]من تو یه مساله از خدا میخوام کمکم کنه واقعا می ترسم !!!
توقع زیادی هم نیست، یکی مثل خودم، اگه من بدم اونم بد، اگه من اخلاقم بدم اونم اخلاقش بد، به هر حال یکی مثل خودم باشه که ذکر و فکرش درس و زندگی باشه، آسته بره آسته بیاد؛ من نمیگم خوبم اما یکی مثل من بودن که توقع زیادی نیست
خدایا خودت این بار رو هم بهم رحم کن !!!
ما هم از اینا میخوایم
یکی مثل خودم
نمیدونم چجوری پیداش کنم
اصلا وجود داره ؟

خدا خودش کمک کنه
(02 اردیبهشت 1394 01:10 ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط: [ -> ]واقعا متاسفم از این دیدتون نسبت ب خانم
کم مادر شهید داریم توو این مملکت ک هر3،4تا پسرشو فرستاد جلوی گلوله های دشمن؟؟اون زنها اگ منطق نداشتنو پای احساسشون می لنگید الان شما اینجا نبودید ک اینجور خانما رو زیر سوال ببرید!منطق اونها ناموس من و شما بود!
منطقی بودن زنایی ک اسلحه بکمر بستتو رفتن واسه جنگ واسه حفظ این مملکت واسه حفظ ناموس این مملکت!

منک بشخصه اگ مطلبی دراین تاپیک گذاشتم فقط بخاطر این بود اقا پسرا و دختر خانما تو امر ازدواج با خانواده ها مشارکت داسته باشه ک از راه درستش ب خاستگاری برن و نتیجه درستی هم بگیرن!ولی بجاش مارو ب بی منطقی محکوم کردن!

این تاپبکو با منطق خودتون جلو ببرید ببینم نتیجه ش چی میشه.

یاحق
دقیقا منم اگه کامنت گذاشتم گفتم تجربیات و عقایدمون رو در اختیار هم بذاریم...واقعا از خوندن بعضی کامنتا متاثر شدم...
این آخرین پست من در این تاپیک خواهد بود انشالا....
یا علی...
(02 اردیبهشت 1394 12:30 ق.ظ)explorer نوشته شده توسط: [ -> ]من که نمیگم خانومها رو از جامعه حذف کنیم یا یه چیزی شبیه این من دارم میگم واقعا در یکسری مسائل و شرایط ،منطقشون مشکل داره.

تعارف نکنید تو رو خدا. بفرمایید همین رو هم بگید Big Grin

اما منطق..
منطق رو باید کسی ازش حرف بزنه که منطق خودش اثبات شده است. با پست های خانوم ها مشکل دارید قبول. پس لطفا توی همین تاپیک نگاه کنید و برای مثال پست جناب آقای عیسی و پست آقای علیخانی (امیدوارم فامیلیشون درست یادم مونده باشه. ) و این دو پست رو با پست های خودتون مقایسه کنید تا تفاوت منطق شما با منطق این دو کاربر آقا براتون مشخص بشه.
منطق همیشه اون چیزی نیست که ما بهش باور داریم. اتفاقا آدم هایی که فکر میکند چیزی که باور دارن درسته همیشه اشتباه میکنند چون حتی به خودشون هم اجازه نمیدن که افکار و باورهای خودشون رو نقد کنند چه برسه به اینکه دیگران بخوان باورهای اون ها رو نقد کنند.معذرت میخوام ولی صریح بگم شما به شخصه منطقی نیستید، بلکه متعصب هستید.

(02 اردیبهشت 1394 01:23 ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]این آخرین پست من در این تاپیک خواهد بود انشالا....
بچه ها چرا انقدر زود از کوره در میرید و خودتون رو ناراحت میکنید؟
بحث های مجازی همیشه همینطوره.. کلا خاصیت بحث اینه. خیلی وقت ها هم بحث های مجازی تبدیل میشن به بحث های فرسایشی.. اتفاقا این خاصیت بحث های مجازی رو دوست دارم یه جور تمرینه خوبه واسه صبور بودن بیشتر. خود این دنیای مجازی ارزش نداره یه ثانیه واسش ناراحت بشیم چه برسه به بحث های مجازی.
ایشون هم دارن نظرشون رو میگن خب شما هم نظرتون رو بگید. به همین سادگی : )
دوستان شما تحصیل کرده هستید.
یک انسان اندیشمند هرچیزی رو به چالش می کشه و به هرچیزی شک می کنه.توی این کشور متاسفانه جو شده که هر انتقاد و صحبت مخالفی توهین تعبیر میشه اما از ماها که به هر حال جزو سطح تحصیل کرده جامعه هستیم بعیده.
یکی از دوستان در رابطه با منطقی نبودن خانم ها پستی زدن و جالب اینه جواب های داده شده به اون پست خودش گواهی بر پست زده شده بود.
این مساله که خانم ها منطق و تمرکز ضعیف تر و احساسات قوی تر دارن هرچند صددرصد از نظر علمی تایید نشده اما به خدا فحش هم نیست!! کافیه اینو جست و جو کنید.یه سری تحقیقات علتش رو تفاوت های ری اکشن های شیمیایی مغز مرد و زن ها نشون داده و ریشه اون هم تفاوت های هرمونیه.(مثلا زن ها بیشتر دچار بیماری اضطراب یا anxiety می شن)
مقاله در این زمینه هم زیاده مثلا یه مورد جالب این :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بدیهی هست این مساله به این معنا نیست که "همه مرد ها از همه زن ها" منطقی تر هستند.بلکه میانگین و برآیند نتایج این طوره.احساسات نعمت گران بهایی هست که خدا بیشتر از مرد ها در وجود زن ها قرار داده و منطق نیز بر سرشت جنس مذکر.

موفق باشید
(02 اردیبهشت 1394 01:10 ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط: [ -> ]واقعا متاسفم از این دیدتون نسبت ب خانم
کم مادر شهید داریم توو این مملکت ک هر۳،۴تا پسرشو فرستاد جلوی گلوله های دشمن؟؟اون زنها اگ منطق نداشتنو پای احساسشون می لنگید الان شما اینجا نبودید ک اینجور خانما رو زیر سوال ببرید!منطق اونها ناموس من و شما بود!
من معیارم فیلمهای هالیوودی نبود ، فقط مثال زدم.
اصلا دوست ندارم بحث به جنگ و جبهه بکشه ولی اون موقع تصمیم اصلی واسه رفتن یا نرفتن رو خود فرد میگرفت.

یکی از دلایل همین نداشتن منطق درست در خانوم ها به نظر من اینه که در بسیاری از موارد احساسشون بر فکرشون غلبه میکنه و نمیتونن تصمیم درست در مقاطع حساس بگیرند.

(02 اردیبهشت 1394 01:37 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]...معذرت میخوام ولی صریح بگم شما به شخصه منطقی نیستید، بلکه متعصب هستید.

هیچ موقع برای بیان عقیدتون عذرخواهی نکنید.
اینم نظر شماست.

فک کنم اگه بحث ادامه دار شه تاپیک از روندش دور شه و شاید به درد اون دسته از دوستانی که بخوان ازدواج کنن نخوره.
(02 اردیبهشت 1394 01:43 ق.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]یک انسان اندیشمند هرچیزی رو به چالش می کشه و به هرچیزی شک می کنه.توی این کشور متاسفانه جو شده که هر انتقاد و صحبت مخالفی توهین تعبیر میشه اما از ماها که به هر حال جزو سطح تحصیل کرده جامعه هستیم بعیده.
اتفاقا ایشون توهین نکردند نظرشون رو گفتند. دوستان هم نظرشون رو گفتن.
(02 اردیبهشت 1394 01:43 ق.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]این مساله که خانم ها منطق و تمرکز ضعیف تر و احساسات قوی تر دارن هرچند صددرصد از نظر علمی تایید نشده اما به خدا فحش هم نیست!!
فحش نیست. ولی بستگی داره به کاربردش تو جملات.
زن منطقی نیست یعنی چی؟ یعنی فقط از روی احساسات تصمیم میگیره.
من از شما میپرسم مادر محترم و عزیز شما که از بچگی شما رو بزرگ کردن و شما ایشون رو خوب میشناسید، فقط از روی احساسات تصمیم میگیرن؟
خانوم ها بیشتر احساساتین درست. این یه تفاوته ذاتیه و اصلا به خاطر همین احساساته که زن بودن ِ زنان برای مردان جذابه. ولی این معنیش این نیست که اصلا منطقی فکر نمیکنند و حساب دو دو تا چهار تای زندگی رو ندارن. شاید در مورد دختر 12-13 ساله این حرف زده بشه باور کردنی باشه که بیشتر از روی احساسات تصمیم میگیره. اما در مورد خانوم های تحصیلکرده که اکثرشون بالای 22 سال دارن و میتونن هم از احساسات و هم از منطق خودشون به جا و به موقع استفاده کنند، نشوندهنده درک نشدن دنیای زنانه است.
(02 اردیبهشت 1394 01:52 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]فحش نیست. ولی بستگی داره به کاربردش تو جملات.
من از شما میپرسم مادر محترم و عزیز شما که از بچگی شما رو بزرگ کردن و شما ایشون رو خوب میشناسید، فقط از روی احساسات تصمیم میگیرن؟
خانوم ها بیشتر احساساتین درست. این یه تفاوته ذاتیه و اصلا به خاطر همین احساساته که زن بودن ِ زنان برای مردان جذابه. ولی این معنیش این نیست که اصلا منطقی فکر نمیکنند و حساب دو دو تا چهار تای زندگی رو ندارن. شاید در مورد دختر ۱۲-۱۳ ساله این حرف زده بشه باور کردنی باشه که بیشتر از روی احساسات تصمیم میگیره. اما در مورد خانوم های تحصیلکرده که اکثرشون بالای ۲۲ سال دارن و میتونن هم از احساسات و هم از منطق خودشون به جا و به موقع استفاده کنند، نشوندهنده درک نشدن دنیای زنانه است.

شما از کاربر codin پرسیدین اما منم جواب میدم.
بله خانوم، مادر بنده هم در مواردی که مسائل حاد میشه اونطوی که باید و شاید که از یک خانمی که ازشون سنی گذشته و انتظار تصمیم گیری بجا میره ، نمیتونن منطقی تصمیم بگیرند.

ای کاش این که شما در شرایط خاص منطقی تصمیم میگیرن یا نه رو از یکی از نزدیکانتون که میدونید واقعیت رو بهتون میگه بپرسید ببینید جوابشون چیه؟؟

یک مثال میزنم براتون که نمونش رو شاید هزاران بار ماها دیده باشیم.
دوست بنده با یک ماشین که راننده ش خانوم بود تصادف کرد.دوست من با موتور بود و افتاده بود زیر ماشین این خانوم محترم در اون لحظه حول (هول) میشه و به جای ترمز گرفتن ماشین رو گاز میده و دوست بنده رو تقریبا 20 متر میکشونش روی زمین تا حدی که نزدیک بود قطع نخاع بشه.

بابا دیگه از این مثالها که شما دارین نمونشو روزی هزارتا میبینید.
(02 اردیبهشت 1394 02:08 ق.ظ)explorer نوشته شده توسط: [ -> ]و به جای ترمز گرفتن ماشین رو گاز میده و دوست بنده رو تقریبا ۲۰ متر میکشونش روی زمین
همین اشتباه رو یک راننده آقا در مورد یکی از آشنایان من انجام داده.
آقایی هم بوده سال ها پیش زد به خواهر من و یک لحظه نتونست منطقی تصمیم بگیره و از روی احساساتش تصمیم میگیره فرار کنه و با این فرار مشکل رو حادتر و پیچیده تر میکنه برای خودش.
مثال هایی از این دست زیادن. این ها میتونن ربطی به منطق داشته باشه؟

(02 اردیبهشت 1394 02:08 ق.ظ)explorer نوشته شده توسط: [ -> ]بله خانوم، مادر بنده هم در مواردی که مسائل حاد میشه اونطوی که باید و شاید که از یک خانمی که ازشون سنی گذشته و انتظار تصمیم گیری بجا میره ، نمیتونن منطقی تصمیم بگیرند.
میشه خواهش کنم مثال دیگه ای بزنید که بهتر منظورتون رو برسونید؟

(02 اردیبهشت 1394 02:08 ق.ظ)explorer نوشته شده توسط: [ -> ]بابا دیگه از این مثالها که شما دارین نمونشو روزی هزارتا میبینید.
تنها مثالی که من به ذهنم میرسه الان اونه که از موش و سوسک میترسیم و دلیل ترسمون از یه موجود فسقلی رو خودمون هم نمیدونیم Big Grin
(02 اردیبهشت 1394 01:52 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]اتفاقا ایشون توهین نکردند نظرشون رو گفتند. دوستان هم نظرشون رو گفتن.
اگر پاسخ ها رو نگاه کنید خیلی از دوستان به وضوح توهین تلقی کردن و ناراحت شدن.البته این برداشت من بودن و انشاالله اشتباه..

(02 اردیبهشت 1394 01:52 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]فحش نیست. ولی بستگی داره به کاربردش تو جملات.
ببینید من خلاصه بهتون بگم اگر منطق رو یک متغیر تصادفی در بازه بین (0,1) در نظر بگیرید.منطق آقایون باشه x1 و منطق خانم ها x2 خدمتتون عرض کنم که [E[x1]>E[x2
مشکل شما اینه که فرض می کنید که دوستان گفتن x2==0 در صورتی که همچین فرضی تا جایی که من دقت کردم تو پست ها نشده.
کلمه "فقط" که توی سوالتون آوردین ناشی از همین فرضی هست که گفتم.اما در کل بله من پدرمو منطقی تر از مادرم میدونم.
-------------------
دوستان فکر می کنم لازمه بحث اینه که قبلش پیش فرض هامون رو بزاریم کنار که توی بحثی در این مقیاس و با این تعداد شرکت کننده غیر ممکنه.نظر شخصی من اینه شاید بهتر باشه این موضوع رو فعلا مسکوت نگه داریم و به بحث شیرین ازدواج بپردازیم Smile
لینک مرجع