زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند نکته کلیدی در مورد مدیریت زمان

ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ق.ظ، توسط jahani.)
چند وقت پیش که کتاب مدیریت زمان برایان تریسی رو میخوندم به نکات جالبی در مورد مدیریت زمان برخوردم که با تطبیق اون با تجربیات خودم با کنکور به نتایج جالبی رسیدم. امیدوارم این توصیه ها و تجربیات به دردتون بخوره

با چند ساعت مطالعه در روز شروع کنیم؟
نمیدونم تا حالا به بچه ای که در حال راه رفتن هست دقت کردید یا نه؟ تا حالا کسی بچه ای رو دیده که از روز اول شروع کنه به دویدن؟ روز اول حداکثر یه فدم بتونه برداره بعد میخوره زمین روز دوم شاید به دو یا سه قدم برسه. همین طور با صبر و تشویق بقیه به کارش ادامه میره تا بتونه راه بره و کم کم تعادلش رو بدست بیاره تا بتونه بدوه... مسئله اینجاست که درس خوندن هم مثه راه رفتن برای بچه میمونه. نمیشه توقع داشت از روز اول هشت ساعت بی وقفه بشه مطالعه کرد. اگرم بکنی بعد چند روز از درس زده میشی.... باید اهسته آهسته گام برداشت تا به درس خوندن عادت کنی. هر چه زودتر شروع کرده باشی برای درس خواندن امکان بهتری داری برای بهتر شروع کردن...پس عجله نکنید که از روز اول تعداد ساعات مطالعه شما زیاد باشد...

چطور به یه برنامه عادت کنیم؟
تو کتاب مدیریت زمان در مورد برنامه ریزی میگه که برای شکل گرفتن یک عادت جدید نیاز به صرف ۲۱ روز میباشیم. در واقع بیست و یک روز تمرین و ممارست و تکرار سبب میشه تا بتوانیم یک الگوی جدید را در خود شکل دهیم. نگاه به خودتون کنید اگه سه هفته از شروع مطالعه تون گذشته خیلی راحت تر تونستید با برنامه تون وفق پیدا کنید. اگه تازه شروع به درس خوندن کردید و هنوز بهش عادت نکردید یه کم صبر کنید و طاقت بیارید...اندکی صبر سحر نزدیک است....

ظرف محدود زمان
اگه بهترین نوشیدنی و بهترین غذاهای دنیا رو هم کنارتون داشته باشید تنها به اندازه ظرفیت خودتان میتونید از اونها صرف کنید و بیشتر از اون در توانتون نیست که بنوشید و بیاشامید. ظرف زمانی شما هم محدود است. میتونید کل کتابهای خوب بازار و کل ویسهای خوب اساتید خوب و کل جزوه های خوب رو جمع آوری کنید. میتونید تمام تستهای کنکورهای آزمایشی موسسات رو جمع آوری کنید و یه گنجینه طلایی برای خودتان بسازید. اما فراموش نکنید شما یک ظرفیت محدودی از زمان دارید. بدون شک اون قدر زمان ندارید که همه این کتاب ها رو بخونید و اگرهم داشته باشید این قدر ذهنتان ظرفیت ندارد همه این مطالب رو در خودش ذخیره کند. به یاد داشته باشید که تو ایام نزدیک به کنکور فرصت محدودی برای جمع بندی و مرور دارید و اگر تعداد کتابهایی که خوندید خیلی زیاد باشد و خوب نتونسته باشید آنها را خلاصه برداری کنید اون موقع بسیار به مشکل میخورید. پس مطالعه کتابهای مختلف رو بر اساس ظرفیت زمانی خودتان برنامه ریزی کنید و بیشتر از ظرفتان برنامه ریزی نکنید. بهترین کتابها را انتخاب کنید و سعی کنید بر حس کمال طلبیتان غلبه کنید... بعدها بیشتر راجع به این حس کمال طلبی صحبت میکنم...

واقع بین باشید
قانونی هست به نام قانون سی درصد. که میگوید همیشه سی درصد زمان اضافه برای تکمیل هر کاری در نظر بگیرید. در واقع این قانون میگه اضافه بر زمانی که برای انجام کاری برنامه ریزی کردید همیشه ۳۰ درصد زمان اضافی نیاز دارید تا به مشکلات، تاخیر و شکست های غیر متنظره آن اختصاص دهید. برای همین تو برنامه ریزیهایی که میکنید همیشه یک مقدار زمان اضافی برای جبران عقب ماندگیهاتون بزارید...
اولویت بندی کارها
در زمان جنگ جهانی اول طی جنگ های جبهه غرب، گروه های امداد نمی توانستند به بسیاری از زخمی ها کمک کنند. پزشک و پرستار کافی وجود نداشت تا بتوانیم به همه سرویش دهیم. در نتیجه، اتاق ها را به سه دسته تقسیم میکردند. گروه اول متشکل از سربازانی بودند که در هر صورت میمردند، چه از آنها مراقبت میشد و چه نمی شد. گروه دوم، سربازانی بودند که چه مورد مراقبت قرار میگرفتند یا نه، در هر صورت درمان میشدند زیرا جراحاتشان سطحی بود. گروه سوم زخمیانی بودند که تنها در این صورت نجات می یافتند که فورا مورد توجه و مراقبت قرار میگرفتند در این بخش پزشکان و پرستاران مجبور میشدند تمام انرژی خود را بکار بگیرند تا افرادی را نجات دهند که عدم توجه و رسیدگی باعث مرگشان میشد.
شما میتونید درسهایتان را به سه دسته تقسیم کنید. دسته ی اول اونایی هستند که برنده هستند و نقاط قوت شما هستند. شما تا کنون بشترین توچه رو به این درسها داشتید . اینها همان نقطه اتکای شما هستند و امید شما برای تکیه بر آنها. لازم هست که همیشه حواستان به اینها باشد تا بهترین بمانند اما نیازی نیست که انرژی زیادی برای اینها صرف نمایید.
دسته ی دوم آنهایی هستند که با اندکی توجه بهترین میشوند (زنده میمانند) اینها همان درسهایی هستند که اگر آنها را دریابید میتوانید بیشترین نتیجه را از آنها بگیرید. بنابراین بیشترین توجه خودتان را معطوف این درسها کنید. اینها همان هایی هستند که میتوانند برگ برنده ی شما شوند.
دسته ی سوم همان هایی هستند که چه به آنها توجه کنید چه نکنید تفاوتی به حال شما نمیکنند. به این درسها نسبت به بقیه کمتر توجه کنید.البته توجه کمتر به این معنی نیست که بیخیال آنها شوید. توجه کمتر یعنی اگه زمان کمی داشتید و نمیرسید همه درسها رو بخونید این گروه از درسها رو بی خیال بشید. اما اگه زمان به قدر کافی دارید باید تا جایی که امکانش هست همه درسها رو پوشش بدید.

استفاده حداکثری از زمان
قانونی هست با نام پارکینسون که میگه اگه برای یه کاری که دو ساعت زمان می برد چهار ساعت برنامه ریزی کنید قععا چهار ساعت به طول می انجامد. تو برتامه ریزیهایی که انجام میدید خیلی حواستان باشه که به هر کار چقدر زمان اختصاص میدید. این مهمه که به هر درس اندازه خودش زمان بدید وگرنه وقتتان به هدر میره. نیازی نیست که به هر درس زمان مساوی اختصاص بدید و این که به هر درس برای مطالعه چقدر اختصاص بدی چیزیه که فقط با مرور زمان و تجربه بدست میارید...

تعویق خلاقانه
نتایج یک بررسی نشان داد که به طور متوسط، هر یک از مدیران اجرایی در سطح آمریکا بین سیصد تا چهار صد پروژه، مسئولیت و خواندن مطالب جمع شده دارند که نتوانسته اند به آنها برسند، اما امیدوارند در آینده بتوانند به این کارها رسیدگی کنند. همه ی شما ایام امتحانات زیادی را گذرانده اید تو ایام امتحان ها هر کاری برای آدم جذاب میشه. بسیاری از کارهای عقب مانده ای که تو حالت عادی نمیکنیم اما تو ایام امتحانها خیلی دوست داریم انجامشون بدیم مثه مرتب کردن اتاقمون و یا مرتب کردن فولدرهای کامپیوتر و یا جزوه برداری های بیهوده ...
دوران آمادگی برای کنکور به مانند ایام امتحان ها میباشد. آنهایی میتوانند موفق باشند که یاد بگیرند کارهایشان را به تعویق بیاندازند. پس اگر میخواهید موفق شوید کارهای بیهوده را به زمانی بندازید که فرصت برای انجام آناه داشته باشید و یا اونها رو دسته بندی کنید و در یه تایم خاصی انجام دهید. مثلا خوندن سایت مانشت و اینترنت رو محدود به یه ساعت خاصی در روز کنید. زنگ زدن به دوستان را جمع کنید و در یه ساعت از روز به هر کی میخواید اس ام اس یا زنگی بزنید. به هر حال این مهمه که بتونید چیزهایی که باعث میشند وقت شما را بکشند را به طور خلاقانه ای به تعویق بیاندازید.

اهمیت نشاط و تفریح
مهمترین دلیلی که میتواند به موفقیت در کنکور بیانجامد حفظ روحیه و نشاط میباشد. یه آدم با روحیه و با نشاظ شانس قبولیش تو گنکور خیلی بیشتر از بقیه میباشد. بنابراین این خیلی مهمه که بتونید روحیه خودتان را حفظ کنید. یکی از چیزهایی که میتونه کمک کنه در راه بدست آوردن روحیه تفریح و برنامه تفریحیه. دوستی داشتم که خیلی دوست داشت لاغر بشه. رژیم های متعدد غذایی رو امتحان کرده بود ولی نتیجه نگرفته بود. تا این که رژیم اخری توانست به حد زیادی کمکش کنه. تو این رژیم اخر او تمام طول هفته یه رژیم سخت داشت و پنج شنبه ها آزادبود که هر چه میخواست بخورد. به همین دلیل پنج شنبه ها همیشه اردک آّبی تهران پلاس بود و هر چی دلش میخواست میخورد و تمام طول هفته به عشق همین یه روز تمام سختی ها رو متحمل میشد. شما نیز برای به دست آوردن نشاط نیاز به یه برنامه تفریحی دارید. پس تو هر هفته و یا هر دو هفته یه بار یه برنامه تفریحی خوب برای خودتون در نظر بگیرید. که بیشترین لذت رو به شما برسونه. وجود این برنامه تفریحی میتونه دلخوشی باشه برای شما که سختی های درس خوندن رو تحمل کنید. حتی میتونید برنامه ورزشی تو طول هفته داشته باشید مثل شنا یا ایروبیک یا فوتبال برای آقایان. ولی اندازه اش باید کنترل شده باشه که بهتون ضرر نزنه...

عادت تمام کردن کارها
تکمیل یک کار، رضایتمندی و پاداشی روانی در پی دارد. ساختار مغز شما به گونه ای است که پس از هر مرتبه به پایان رساندن کار، چه کار بزرگ و چه کوچک، افزایش ناگهانی اندرفین را در پی خواهد داشت که این افزایش ناگهانی میتواند موجبات نشاط ور رضایت شما را فراهم آورد. در واقع هر بار که کاری را کامل انجام می دهید این هورمون اندورفین به جریان خون شما ترشح می یابد، که باعث میشود نشاط و شادی شما به مراتب بیشتر شود. شخصیت شما بهبود یافته و احساس خوبی نست به خودتان داشته باشید. تکمیل کارهای مهم بازدهی شما را تا جد زیادی افزایش میدهد.
در واقع اگه بخواهید به موفقیت برسید آنچه که بیش از هر چیزی به آن نیاز دارید عادت تکمیل کردن کار میباشد. برای همین تلاش کنید با برنامه ریزی کوچک شروع کنید که قابل انجام باشد. سعی کنید عادت تکمیل برنامه ریزی رو در خود به وجود بیارید. و به مرور زمان برنامه های خود را وسعت ببخشید. برای تشویق خود به تکمیل کارها میتوانید به ازای تکمیل هر کار پاداشی را برای خود در نظر بگیرید. سیستم و مکانیزم پاداش دهی خوب میتواند بسیار بسیار به شما در تکمیل یه کار کمک نماید. قانونی وجود دارد به نام قانون ۹۰ ۹۰ که میگه همیشه ده درصد باقیمانده کار به اندازه نود درصد قبلی از شما انرژی میگیرد. پس تلاش بسیار زیادی بکنید تا اون ده درصد هم انجام دهید....

امیدوارم این توصیه ها به دردتان بخوره و با مرور زمان بتونید به این موارد متعهد بشید.... دوستان کنکوری دیگر در باب معرفی کتاب و ویس و آزمون و ... سایر موارد لازم برای کنکور به قدر کفاف پست میگذارند و کمک میکنند. اما کمتر کسی در این جوزه ها وارد میشه و یا شهامت وارد شدن بهش رو داره. من صرفا مواردی رو گفتم که حس میکنم میتونه کمک کنه. ممکنه فردی هم پیدا بشه که تمام این موارد رو منکر بشه و یا بگه غلط هستند. به هر حال با مطرح کردن این موردها لا اقل یک بار فرصت فکر کردن بهش بهتون دست میده.. یه توصیه جدی دارم به همه دوستان کنکوری اونم این که هیچ توصیه و پیشنهادی رو بدون فکر کردن نپذیرید. هر کی میخواد باشه طرف مهم نیست. هیچکی بهتر از خود شما خودتون رو نمیشناسه پس رو تک تک چیزهایی که میخونید فکر کنید و با فکر تصمیم بگیرید. امیدوارم هر کی شایسته هست موفق بشه...

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۶۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: engeneer_19 , narges_r , Xilinx , dont9 , **sara** , M@A , atti joon , esmaeli.sh , Sophia , هاتف , maryami , Sunshine Off , edge , Aurora , mahniya , 2195 , sir_ams , white bird , Parva , moha , nina , Amoojan , انرژی مثبت , kerm , *Najmeh* , elize , fatemeh85 , comp_s , SaMiRa.e , Payam92 , Mohammad-A , setareh soheil , banafsheh68 , *farnaz* , Processor , siloi , Mänu , dear-saideh , Farhaneh , hnarghani , zarei1991 , nelli , shahram_sis , samaneh_aftab , ati314 , annmary , farhud , Engineer , SHOKRANE_ENG , پروفسور , farazin , saho , ف.ش , sarehkar , keivan1 , sinaxs , parastou , Mahbanoo313 , Smartf , sara_sb92 , shahabal , mohsen_m , aylar320 , H3NGAM3H , s.sadri , 8Operation , Pakzad , nader618 , shiva865 , tanin na , fifa2020 , kaviresabz , Doctorwho , yasin68 , رعنا , hamid88 , soniashahbazi , arman.fr , احسان مومنی , Aseman7 , yasminaa , رتبه۱سال۹۴ , hamedcan , mshelman , ava.ava , sahar salehi , elirahman , ashena1 , happy07 , mrsh1372 , soloplay , MINA 73 , kimiagar , ely1234 , faryadSH , aminlsn , نگاه , prymhdv , shaheen.1366 , star1371 , Behzad TP , leo.abol , faraaz_mb , asal71 , elahe-comp , judi , A.M2015 , Goli.Raad , پرهوده , d_felfelak , alireza.8989 , tiran22 , spiritual , قاصدک۲۳
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ق.ظ
ممنون از گفتن این نکات و توصیه ها

اللهم صل علی محمد و آل محمد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ
RE: چند نکته کلیدی در مورد مدیریت زمان
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ق.ظ)esmaeli.sh نوشته شده توسط:  ممنون از گفتن این نکات و توصیه ها

خواهش میکنم هر چند خود من هم شاید نتونم به همه این موارد عمل کنم ولی دونستنشون خالی از لطف نیست. یه نفرم پیدا شه که بتونه به بعضی از این موردها عمل کنه باز ارسالش خالی از لطف نیست..

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Mänu
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۵ ب.ظ
ممنون خیلی نکات طلایی رو گفتید همین که وقت گذاشتید وکتابی رو خوندید و چکیده وموارد مهم رو بیان کردی جای تشکر داره حالا هرکی میخواد استفاده کنه وهرکسی دوست داره ایراد بگیره به قول شاعر علیه الرحمه : من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
فقط اگه امکان داره درمورد سه دسته ای که گفتید یه کم بیشتر توضیح می دید از لحاظ تسلط منظورمه میزان تسلطی که درحال حاضر داریم . با سپاس فراوان

مرغ باغ ملکوتم ، نیم از عالم خاک
چندروزی قفسی ساخته اند از بدنم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani , Mänu
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط jahani.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ)elize نوشته شده توسط:  ممنون خیلی نکات طلایی رو گفتید همین که وقت گذاشتید وکتابی رو خوندید و چکیده وموارد مهم رو بیان کردی جای تشکر داره حالا هرکی میخواد استفاده کنه وهرکسی دوست داره ایراد بگیره به قول شاعر علیه الرحمه : من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
فقط اگه امکان داره درمورد سه دسته ای که گفتید یه کم بیشتر توضیح می دید از لحاظ تسلط منظورمه میزان تسلطی که درحال حاضر داریم . با سپاس فراوان
شعر بسیار جالبی بود ممنون واقعا. به درد من یکی که خیلی میخوره..
بعدم این که کتاب رو مسلما به این هدف نخوندم که بیام تو مانشت پست بگذارم کتاب رو در گذشته خونده بودم و این مطالب رو هم به هدف دیگری از کتاب گلچین کرده بودم منتها دیدم با ساختار و شکل اینجا میخوره و ممکنه بچه ها بهش نیاز داشته باشند اینجا هم ارسال کردم.
در مورد اون دسته بندی هم اون فقط یه مثال بود. منظور این بود که درسها رتبه بندی بشن. اونایی که نقطه قوت هستند رو تو همون سطح نگه داریم. اونایی که با تلاش کمتر میشه به نقاط قوت تبدیل بشن رو مشخص کنیم و به اونا بیشترین توجه رو کنیم. و درسهایی که هر چقدرم تلاش کنیم باز به نقطه قوت تبدیل نمیشن صرفا در این حد تلاش کنیم که اگه سوال اسونی دادند تو اون درس بتونیم بزنیم....

(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۱ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ)elize نوشته شده توسط:  ممنون خیلی نکات طلایی رو گفتید همین که وقت گذاشتید وکتابی رو خوندید و چکیده وموارد مهم رو بیان کردی جای تشکر داره حالا هرکی میخواد استفاده کنه وهرکسی دوست داره ایراد بگیره به قول شاعر علیه الرحمه : من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
بعدم این که کتاب رو مسلما به این هدف نخوندم که بیام تو مانشت پست بگذارم کتاب رو در گذشته خونده بودم و این مطالب رو هم به هدف دیگری از کتاب گلچین کرده بودم منتها دیدم با ساختار و شکل اینجا میخوره و ممکنه بچه ها بهش نیاز داشته باشند اینجا هم ارسال کردم.
در مورد اون دسته بندی هم اون فقط یه مثال بود. منظور این بود که درسها رتبه بندی بشن. اونایی که نقطه قوت هستند رو تو همون سطح نگه داریم. اونایی که با تلاش کمتر میشه به نقاط قوت تبدیل بشن رو مشخص کنیم و به اونا بیشترین توجه رو کنیم. و درسهایی که هر چقدرم تلاش کنیم باز به نقطه قوت تبدیل نمیشن صرفا در این حد تلاش کنیم که اگه سوال اسونی دادند تو اون درس بتونیم بزنیم....
در مورد میزان تسلط هم الان زوده راجع بهش حرف بزنم چون هنوز خیلیها شروع نکردن به خوندن بعد بیایم راجع به این که تو هر درس چقدر تسلط داری یا چجوری اینارو حساب کنیم حرف بزنیم خودش باعث بروز مشکل میکنه و شاید باعث بشه از همین اول نسبت به خیلی درسها دید بدی پیدا کنند بچه ها. حالا اگه فعالیتیم تو مانشت ادامه دار بود به وقتش راجع به اونم صحبت میکنیم.

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elize , Parva , **sara** , Sunshine Off , SaMiRa.e , Mänu , hnarghani , parastou , d_felfelak
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ
خیلی خیلی تشکر می کنم از دوست خیلی خوبم جهانی
من این کتابو خوندم و خیلی خوب بود و چکیده ایی که دوستمونم گذاشته رو هم خوندم عالی بود ولی به بچه های پشت کنکوری ارشدی پیشنهاد می کنم حتما خودشون این کتابو بخونن و مباحثی که بهشون قوت میده رو یاداشت کنن واسه روزایی که حس و حال درس خوندن ندارن تا مرور کنن این نت برداریشونو تا دوباره سر ذوق بیان و با انرژی بیشتری باز ادامه بدن.
بازم از دوست خوبم که خلاصشو اورده برامون تشکر میکنمRolleyes
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۱ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ)elize نوشته شده توسط:  ممنون خیلی نکات طلایی رو گفتید همین که وقت گذاشتید وکتابی رو خوندید و چکیده وموارد مهم رو بیان کردی جای تشکر داره حالا هرکی میخواد استفاده کنه وهرکسی دوست داره ایراد بگیره به قول شاعر علیه الرحمه : من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال

در مورد میزان تسلط هم الان زوده راجع بهش حرف بزنم چون هنوز خیلیها شروع نکردن به خوندن بعد بیایم راجع به این که تو هر درس چقدر تسلط داری یا چجوری اینارو حساب کنیم حرف بزنیم خودش باعث بروز مشکل میکنه و شاید باعث بشه از همین اول نسبت به خیلی درسها دید بدی پیدا کنند بچه ها. حالا اگه فعالیتیم تو مانشت ادامه دار بود به وقتش راجع به اونم صحبت میکنیم.

سوالم درمورد دسته بندی دقیقا همین بود که شما جواب دادید ممنون
و از اینکه گفتم کتابی رو خوندید اصلا منظورم این نبود که با این هدف خوندید بلکه فقط تشکر بود از بابت اینکه خواستید ما زمانمون برای کتابهای کنکور بزاریم و اصلا نمی خواستم کار درست و مفید شما را کم رنگ کنم . باید ازکار خوب قدردانی بشه.
منتظر تاپیک های خوب شما هستیمRolleyes

مرغ باغ ملکوتم ، نیم از عالم خاک
چندروزی قفسی ساخته اند از بدنم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
با تشکر از شما...
یکی از مهم‌ترین هم مسائل انرژی خواندن هست. به فرض من چند مدتیه طبق آنچه که مورد نظرم بود٬ پیش نرفتم و این هم به نظرم بیشتر برمیگرده به انرژی‌ای که باید در هر مدت تجدید بشه... این تجدید هم به هر حال میتونه با تفریح٬ با خواندن متن‌های متفاوت و... باشه. اما خیلی فاکتور مهمی هست.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
بازم اقای جهانی گل کاشتی

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  واقع بین باشید
قانونی هست به نام قانون سی درصد. که میگوید همیشه سی درصد زمان اضافه برای تکمیل هر کاری در نظر بگیرید. در واقع این قانون میگه اضافه بر زمانی که برای انجام کاری برنامه ریزی کردید همیشه ۳۰ درصد زمان اضافی نیاز دارید تا به مشکلات، تاخیر و شکست های غیر متنظره آن اختصاص دهید. برای همین تو برنامه ریزیهایی که میکنید همیشه یک مقدار زمان اضافی برای جبران عقب ماندگیهاتون بزارید...

فکر کنم قانون ۲۰/۸۰ باشه!
وهمچنین
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
میتونید یه سری مطالب خلاصه شده در مورد مدیرت زمان بخونید.

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani
ارسال: #۱۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ب.ظ، توسط atharrashno.)
من نمیدونم چند صد بار این کتاب خوندم
کتاب خوبیه با این که قدیمیه تقریبا
وقتی به قول بچه ها حس هیچ کاری نیست چه برسه به درس خوندن من فصل تنبلی این کتاب میخونم و شارژ میشم
۲
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ب.ظ
ممنون آقای جهانی...واقعا مفید و بجا بود چون من کم کمک دارم استارت کار رو میزنم...
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط Aurora.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  چند وقت پیش که کتاب مدیریت زمان برایان تریسی رو میخوندم به نکات جالبی در مورد مدیریت زمان برخوردم که با تطبیق اون با تجربیات خودم با کنکور به نتایج جالبی رسیدم. امیدوارم این توصیه ها و تجربیات به دردتون بخوره

ممنون از نوشته های خیلی مفیدتون
میخواست ازتون خواهش کنم که برا قبولی در ارشد تجارت الترونیک راهنماییم کنید،اینکه برا درسهای مختلف از چه منابعی استفاده کنم،مخصوصا برا درس مدیریت نمیدونم چی بخونم و یه خواهش دیگه اینکه شما که تجارت میخونید،نظرتون در مورد خود رشته و بازار کار و درسهاش چیه؟قبولی در امیر کبیر خیلی سخته نه؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)aylar320 نوشته شده توسط:  ممنون از نوشته های خیلی مفیدتون
میخواست ازتون خواهش کنم که برا قبولی در ارشد تجارت الترونیک راهنماییم کنید،اینکه برا درسهای مختلف از چه منابعی استفاده کنم،مخصوصا برا درس مدیریت نمیدونم چی بخونم و یه خواهش دیگه اینکه شما که تجارت میخونید،نظرتون در مورد خود رشته و بازار کار و درسهاش چیه؟قبولی در امیر کبیر خیلی سخته نه؟؟

در مورد این که چی بخوانید فکر کنم به قدر کافی تو مانشت راجع بهش صحبت شده یه کم جستجو کنید به پستهای خوبی خواهید رسید. در مورد خود تجارت هم بگم که چون رشته شناوریه قابلیتهای خوبی داره. تو هر دانشگاه با توجه به هیئت علمی که داره برایش درس ارائه میشه که همین باعث میشه تنوع زیادی داشته باشه. ولی به نسبت شبکه و امنیت خیلی ساده تره ولی خوب احتمالا بازار کار و نیز حوزه اپلایش دشوارتر باشه. به هر حال احتمال خیلی زیاد شما تهش مثل یه مهندس نرم افزار میتونید کار کنید و حوزه کار تخصصی نداری که انجام بدی.

۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , faraaz_mb , d_felfelak
ارسال: #۱۴
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)aylar320 نوشته شده توسط:  ممنون از نوشته های خیلی مفیدتون

در مورد این که چی بخوانید فکر کنم به قدر کافی تو مانشت راجع بهش صحبت شده یه کم جستجو کنید به پستهای خوبی خواهید رسید. در مورد خود تجارت هم بگم که چون رشته شناوریه قابلیتهای خوبی داره. تو هر دانشگاه با توجه به هیئت علمی که داره برایش درس ارائه میشه که همین باعث میشه تنوع زیادی داشته باشه. ولی به نسبت شبکه و امنیت خیلی ساده تره ولی خوب احتمالا بازار کار و نیز حوزه اپلایش دشوارتر باشه. به هر حال احتمال خیلی زیاد شما تهش مثل یه مهندس نرم افزار میتونید کار کنید و حوزه کار تخصصی نداری که انجام بدی.

بازم ممنونم از وقتی که گذاشتید،من در مورد اینکه چه کتابی بخونم خیلی سرچ کردم و به نتایج مختلفی رسیدم و از شما به عنوان شخصی که دقیقا در گرایشی مد نظر منه آدم موفقیه و تونسته یه دانشگاه خوب قبول بشه خواهش میکنم که لطف کنید برا هر درسی بهترین کتاب رو از نظر خودتون معرفی کنید، چون دیگه الان وقتی تا کنکور نمونده و من نمیتونم برا هر درس چندین کتاب بخونم
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سپاس از بهترین اقتباسی که از کتابهایی که خوندید داشتید
Smile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۶ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۹ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۶ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۴۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۰۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۴۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  انتخاب فیلم یا کتاب نکته و تست sima84 ۴ ۳,۷۶۵ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۰۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
Question یک نکته ابهام marvelous ۶ ۴,۸۳۳ ۰۹ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close