زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۴۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ب.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ)natanz نوشته شده توسط:  این بحث کاملا شخصیه و پیشنهاد میکنم که تاپیک بسته بشه....
در ضمن دوستی گفته بود که این دوستمون منافقه برنداز....
شما با یه جمله که این دوستمون گفت اینقدر باید جبهه بگیری؟؟

هیچ کس نمیگه ازدواج بده هرکسی با توجه به شرایط و اخلاقیات خودش تصمیم میگیره و زور و اجبار دینی یا اچتماعی نیست
هرکس مسئول زندگی خودشه اینقدر هم راهنما ومشاور هست که راهنمایی بکنه که با توجه به شرایط طرف ازدواج خوبه یا بد..
ازدواج فقط بحث پول نیست! این قسمت مهمیه اما همش نیست...
ادم باید به یه رشد عقلی برسه و بتونه تجزیه و تحلیل روانی و عاطفی خوبی داشته باشه تا بتون با عقلش تصمیم بگیره نه با احساسش
بهتره مدیران انجمن اجازه ایجاد همچین موضوعاتی رو ندن - نظرات مختلفه..و باعث توهین یا جبهه گیری میشه و تصور میکنم اصلن مفید نیست!دقیقا مثل بحث های سیاسی
اتفاقا اصلا بد نیست تضارب اندیشه ها همیشه باعث میشه که حرف حق مشخص شه
و شاید بعضی ها از اشتباه دربیان

اونی که زود میرنجه
زود میره، زود هم برمیگرده.
اما اونی که دیر میرنجه
دیر میره، اما دیگه برنمیگرده.Blush
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ
همه مانیاز داریم که کسی رو داشته باشیم که همیشه کنارمون باشه و بتونیم تو هر زمینه ای بهش تکیه کنیم،(بعد از خدا)
اگر دوست میتونست همچین کاری بکنه ما به جای ۱۰ دوست ۱ دوست داشتیم!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes , nina69
ارسال: #۴۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ق.ظ)zes zes zes نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

به هزار و یک دلیل
کدوم آدمی را دیدین که با یک لیوان شیری که گفتین خوش بخت شده ؟
آیا واقعا به آرامش رسیده ؟
البته فک کنم دید شما از آرامش چیز دیگه ای باشه
آرامش و خوش بختی رو برا من تعریف کنید تا من بدونم چیه.
البته هر دوش نسبی هست.
من نمیخوام خیلی بحث منطقی و علمی این قضیه را بگم اینو خیلی از دوسان گفتن
من میخوام حس خودمو بگم
علی آقا من مطمئنم که فطرت پاک شما هم ازدواج را بیشتر میپسنده!؟
هیچ وقت همه ی مشکلات شما با یه لیوان شیر ارضا نمیشه چون همه ی نیاز های شما در نیاز جنسی خلاصه نمشه .
یعنی شما دوس ندارین یه نفر با همه ی وجودش به شما تکیه کنه ؟و شما رو همین جوری که هستین بپذیره و بهتون افتخار کنه؟
یعنی شما دوس ندارین هیج وقت حس پدر شدن را تجربه کنید ؟یعنی دوس ندارین صبح که از خواب پامیشید بدونید آدمایی هستند
که شما همه ی زندگیشونید و باید همه ی تلاشتونو برای خوشبختی اونا بکنید.
.تازه شما بدتون نمیاد هر لحظه با آدمی باشین که با هزار نفر دیگه بوده؟
و هیچ وقت نمیشه به حرفاش اطمینان کرد امروز میگه دوست دارم ۲ دقیقه دیگه بایکی دیگه اس؟
اگه میخواین روزی خدا یه همسر خوب قسمتتون کنه یادتون باشه الْخَبِیثَاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَالْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثَاتِ وَالطَّیِّبَاتُ لِلطَّیِّبِینَ وَالطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّبَاتِ
زنان بد کار و ناپاک شایسته مردانى بدین صفتند و مردان زشتکار ناپاک شایسته زنانى بدین صفتند و بالعکس زنانى پاکیزه و نیکو لایق مردانى چنین و مردانى پاکیزه و نیکو لایق زنانى به همین گونه‏اند

اونی که زود میرنجه
زود میره، زود هم برمیگرده.
اما اونی که دیر میرنجه
دیر میره، اما دیگه برنمیگرده.Blush
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes , SepidehP
ارسال: #۴۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ق.ظ)reza_shadow نوشته شده توسط:  خوبه که به نظر هم دیگه احترام بذاریم.نه اینکه ترور شخصیتی کنیم...!!!
هر کسی یک عقیده ای داره و به خودش مربوطه
هر کسو تو قبره خودش می گذارن
لطفا کاسه داغ تر از اش نشید.....
با تشکر
دقیقا حرف دل منو زدی. خیلی جالبه که بعضی ها، که تحصیل کرده هم هستن، می گن که چرا فلانی چنین حرفی زدی و چنین نظری داری و می گن چنین نظری از یک فرد تحصیل کرده بعیده. بعد خود همون افراد تحصیل کرده میان و کلی بحث می کنن تا نظر خودشون رو به کرسی بشونن و بگن فلان نظر غلطه. آیا تحمیل نظر و عقیده از یک فرد تحصیل کرده بعید نیست؟

پ.ن: بحث من به ازدواج کردن و نکردن ارتباطی نداره. فقط دارم می گم ما کی قراره یاد بگیریم تا بدون تعصب نظرات دیگران رو بشنویم و اینقدر سریع موضع نگیریم.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , Mänu , parasto , MR_KH , maneshty
ارسال: #۵۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ
۱-در قرآن آمده است: از آیات ما این است که از خودتان برایتان زوجی آفریدیم که باعث آرامش شماست و بین شما مودّت و رحمت قرار دادیم «زَوِّجوا أیاماکم فَإنَّ اللهً یُحَسِّنُ لَهُم فی أخلاقِهِم و یُوَسِّعُ لَهُم فی أرزاقِهِم و یَزیدُهُم فی مُرُوّاتِهِم».
۲-پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: مردان مجرد را زن دهید تا خدا اخلاقشان را نیک، رزقشان را وسیع و جوانمردیشان را زیاد گرداند «وَ مِن آیاتِهِ أنَ خَلَقَ لَکُم مِن أنفُسِکُم أزواجاً لِتَسکُنُوا إِلَیها وَ جَعَلَ بَینَکُم مَوَدَّهً وَ رَحمَهً إِنَّ فی ذلِکَ لآیاتٍ لِقَومٍ یَتَفَکَّرُونَ» (سوره روم (۳۰) / ۲۱)
۳-پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس دوست دارد که پاک و منزه با خداوند ملاقات کند، باید با همراه و همسفر، سفر کند.
۴-پیامبر اکرم صل الله علیه و آله: هیچ کانونی در اسلام برپا نشده است که نزد خدا محبوب تر و عزیز تر از کانون ازدواج باشد.
۵-امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: دو رکعت نماز که انسان متأهل بخواند افضل و بالاتر از هفتاد رکعت نماز است که انسان مجرد بخواند.
۶-پیامبر اکرم صل لله علیه و آله: بیشتر اهل جهنم، افراد مجرد هستند.
۷-امام جعفر صادق علیه السلام: هر چه بنده محبتّش به زنان زیاد شود، ایمانش فزون یابد.
۸-امام جعفر صادق علیه السلام: کسی که فرد مجرّدی را به ازدواج درآورد، از کسانی است که خداوند در روز قیامت به وی می نگرد.
منبع:
بحار الانوار، ج ۱۰۰، ص ۳۲۲
من لا یحضره الفقیه، ج ۳، باب فی من ترک التزویج مخافه الفقر، ص ۳۸۵
کافی، ج ۵، باب فی الحض علی النکاح ص ۳۲۸
کافی، ج۵، باب کراهه العزبه، ص ۳۴۸
 سپاس‌گزاری شده توسط: sarhang
ارسال: #۵۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
فکر می کنم علت اصلی مطرح شدن چنین بحث هایی اینه که امروزه افراد کمی می خوان که مسئولیت قبول کنن در واقع شونه خالی کردن از زیر مسئولیت بیشتر از گذشته به چشم میاد و ازدواج تعهد و مسئولیت میاره و شاید چون اقایون مسئولیت های مالی خونواده رو به دوش می کشن بیشتر این بحث براشون مطرح می شه البته الان دیگه خانمها هم درکنار اقایون در مسائل مالی کمک می کنن ضمن این که ازدواج برای خانمها هم تعهد و مسئولیت میاره. به نظرم بهتره تمرین کرد که مسئولیت قبول کرد و خیلی وقتا تا زمانی که مسئولیتی به عهده فرد نباشه کاری رو انجام نمیده می شه این تمرین رو می شه از موارد دیگه شروع کرد.

بقول دوستان این که شرایط برای ازدواح مثل گذشته نیست درست ولی همواره گفته شده که در این موارد اگه با فردی در ردیف خود فرد ازدواج انجام بشه مشکلی پیش نمیاد. نه در مورد بحث مالی و حالا شرایط اقتصادی که در ارسال اول تاپیک ذکر شده بلکه در تمام موارد دیگه. اگه بخوایم این جوری بگیم باید بگیم در شرایط فعلی هم افراد مثل گذشته روراست نیستن یا خصوصیات اخلاقی افراد خیلی تغییر کرده و ... پس کلا ازدواج رو بی خیال شیم که هیچی مثل قبل نیست!!! اگه قرار بود جایگزین براش باشه که خدا که سازنده است می دونست و میگفت! دیگه از خالق که کسی اشراف بیشتری به مخلوق نداره. اینو نه لزوما از جنبه مذهبی که از هر جنبه دیگه ای هم ببینید درسته. منی که یه چیزی رو خلق می کنم می دونم چی به نفعشه یا خود مخلوق؟؟ (البته قیاس مع الفارق بود)

ازدواج نه در اسلام بلکه در همه ادیان و نه در مملکت ما که در همه جا مقدس و محترمه. بحث در زمینه شرایطش بد نیست و ولی نباید به زیر سوال بردن و توهین به اصل قضیه منجر بشه.

امیدوارم اگه بحث ادامه پیدا می کنه کاملا محترمانه و با رعایت ارزش های اجتماعی و عرفی جامعه باشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , fatemeh85
ارسال: #۵۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط Mänu.)
به نظر من وقتی یه حرفی زده میشه،قبل از توهین کردن دنبال علت این حرف بگردیدم که چرا این حرف زده شده؟ خوب و بد بودن یه حرف نسبیه بستگی داره از چه دیدی بهش نگاه بشه(چرا واسه یه لیوان شیر باید گاو بخریم) من نه میخوام یه لیوان شیر باشم.و نه گاو(دختر پسر هم نداره) پس باید انسان بودن و اشرف مخلوقات بودن خودمو با رفتارم ثابت کنم.(به نظر من واقعیت اینکه الان جامعه داره سخت میگیره وخودمونم شرایطو سختر میکنیم)ما فرزندهای هموناییم که سالها در کنار هم زندگی کردن وبا مشکلات کنار اومدن پس ما هم میتونیم فقط باید بخواییم...

بگذار عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه که به آن مینگری...

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
ارسال: #۵۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ق.ظ)abbassep نوشته شده توسط:  بچه ها حرف همتون درسته هیچکی هم مخالف ازدواج نیست و برعکس هر کسی به نحوی خیلی مشتاقه که زودتر ازدواج کنه. اما خدایش شرایط امروز آدمو می ترسونه و این ترس خیلی خیلی خیلی در مورد آقایون بیشتره. این خانوم های که نظراتشونو گفتن خیلی راحت حرف می زنن و می گن ازدواج باید با عشق باشه و این حرفا ولی اگه شرایط ازدواج برای خودتون پیش بیاد چند تا سکه برا مهریه پیشنهاد می دین. ۶۰۰ تا یا ۱۰۰۰ تا . آره واقعا توقع اکثر اکثر اکثر خانم ها خیلی خیلی خیلی بالاست و این توقع بالا عشق رو کم رنگ کرده و من می ترسم که از ازدواج پشیمون بشم و هستن کسایی که واقعا پشیمونن.

اما منظور ایشونو در مورد دوست پسر و دوست دختر نفهمیدم اصلا یعنی چی. چه ربطی بهم دارن. من فکر می کنم این سوال از بیخ مشکل داره

اگه علاقه به طرفمون داشته باشیم تو زندگی و به خاطر خودش باهاش ازدواج کنیم، نه پولش مهم نه مهریه.
مهریه بالا واسه ترس از بعد ازدواج، چون هیچ حمایت قانونی متاسفانه بعد از ازدواج از خانوم ها نمیشه.که البته بنظر من آقایون می تونن حق طلاق بدن و کم مهر کنن.

از شیخ بهایی پرسیدن خیلی سخت میگذرد.چه باید کرد؟
شیخ فرمود : خودت میگویی سخت میگذرد.[undefined=undefined]سخت نمیماند[/undefined]
ارسال: #۵۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ق.ظ)abbassep نوشته شده توسط:  بچه ها حرف همتون درسته هیچکی هم مخالف ازدواج نیست و برعکس هر کسی به نحوی خیلی مشتاقه که زودتر ازدواج کنه. اما خدایش شرایط امروز آدمو می ترسونه و این ترس خیلی خیلی خیلی در مورد آقایون بیشتره. این خانوم های که نظراتشونو گفتن خیلی راحت حرف می زنن و می گن ازدواج باید با عشق باشه و این حرفا ولی اگه شرایط ازدواج برای خودتون پیش بیاد چند تا سکه برا مهریه پیشنهاد می دین. ۶۰۰ تا یا ۱۰۰۰ تا . آره واقعا توقع اکثر اکثر اکثر خانم ها خیلی خیلی خیلی بالاست و این توقع بالا عشق رو کم رنگ کرده و من می ترسم که از ازدواج پشیمون بشم و هستن کسایی که واقعا پشیمونن.

اما منظور ایشونو در مورد دوست پسر و دوست دختر نفهمیدم اصلا یعنی چی. چه ربطی بهم دارن. من فکر می کنم این سوال از بیخ مشکل داره
چرا همیشه سختگیری رو به خانم ها نسبت می دهید. وقتی که یک دختر باید حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون جهیزیه داشته باشه. هزارتا هنر و .. . بلد باشه سرکار بره تحصیلکرده باشه و هزار تا صفت خوب داشته باشه تازه اگه خدایی نکرده یک عیب کوچک هم داشته باشه (حتی در حد عینک زدن) هزارتا منت سرش می ذارند بعد هم با عرض معذرت با پسرهای امروزی که هیچ هنر و مهارت و حرفه ای ندارند و با دست خالی پا میشند میاند خواستگاری طرف رو می بینی بعد از سی سال عمر نه درس خونده نه مهارتی داره اصلا معلوم نیست عمرش رو صرف چه کاری کرده
تازه بعد هم که می رند سر زندگی اگر فرض کنیم زندگیشون بدون مشکل باشه بعد از یک مدتی معلوم میشه آقای محترم با یک خانم دیگه رابطه داره
از همه بدتر بعد از اینکه طلاق می گیرند نگاه جامعه به یک زن مطلقه با نگاهی که به یک مرد مطلقه هست از زمین تا هوا فرق می کنه . اگر شوهر یک خانم بدترین مرد عالم هم باشه تنها چیزی که مردم می گند این که تقصر زنشه.
در بعضی از ادارات و مراکز طوری با یک زن مطلقه رفتار میشه که انگار یک جنایتکار یا یک جزامی هستش بدون این که اطلاع داشته باشند چه بر سر او زن اومده.
با این اوصاف شما باز هم می گید خانم ها سخت می گیرند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , Helmaa , SaMiRa.e , asp_vb , Mahbanoo313 , narges_r , nazanin_657 , aryaeei , uniquegirl , samaneh_aftab , diligent , abbas91 , sss
ارسال: #۵۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)hajar2261 نوشته شده توسط:  تازه اگه خدایی نکرده یک عیب کوچک هم داشته باشه (حتی در حد عینک زدن) هزارتا منت سرش می ذارند

عینک زدن؟!! من بدترشو دیدم به مراتب!! واقعا تاپیک جاش نیست بگم !

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
ارسال: #۵۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)hajar2261 نوشته شده توسط:  وقتی که یک دختر باید حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون جهیزیه داشته باشه.

با دلار چند تومنی حساب کردید که این رقم در آمده، با این پول میشه یه خونه خرید.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: parasto , farhud , Mänu
ارسال: #۵۷
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
حرفه تمام بچه ها تا حدودی درسته ولی به نظر من این برمیگرده به اینکه دخترو پسر ملاک ازدواجشونا پول و ماشین و ویلا و .... قرار ندن .الان زمانه ای شده که همه فکر میکنن اگر کسی ماشین مدل بالا سوار میشه یا خونش شمال شهره بافرهنگ و بااصالت و اخر ادبه . نمیگم همه انسان های پولدار بد هستند و انسان های بی پول خوب نه توی هر قشری خوب و بد هست ولی میگم ای کاش به جای اینکه در ازدواج به اینقدر به پول اهمیت میدادیم میومدیم معیارهای دیگری را انتخاب میکردیم مثل ادب . فرهنگ خانوادگی . ایمان . شعور. میزان تعهد دوطرف. و ......
نمیگم پول بده ولی از خدا میخوام اول به همه جنبه داشتنشا بده.
اگر ما بتونیم شریکه زندگیمونا درست انتخاب کنیم و سطح توقع خودمونا از زندگی پایین بیاریم دیگه نیازی نیست به خاطر د اشتن عینک و غیره منت سرمون بزارن. وقتی طرف مقابل ادم بافهم و شعور و خداترس باشه میفهمه که مسخره کردن و تحقیر دیگران کار زشتیه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin_657 , Mänu , parasto , Maryam-X , sss
ارسال: #۵۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  با دلار چند تومنی حساب کردید که این رقم در آمده، با این پول میشه یه خونه خرید.

دقیقا همین قیمت در می آد! ببخشید با این پول کجا می شه خونه خرید؟

سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال: #۵۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۵ ق.ظ، توسط اولدوز.)
کی میگه همین میشه من خواهر خودم ۶ ماه پیش هزینه کل جهیزیش شد ۶۰ میلیون .
البته میشه با مبلغی خیلی خیلی کمتر زندگی را شروع کرد .
ارسال: #۶۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ق.ظ)اولدوز نوشته شده توسط:  کی میگه همین میشه من خواهر خودم ۶ ماه پیش هزینه کل جهیزیش شد ۶۰ میلیون .

خب مگه من چیزی غیر از این گفتم؟! .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۰۸۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۰۰۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۰۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۳ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۶۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۶۵۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۵۹۵ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۰۷ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۶۵۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close