زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶۶
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط Ahad.mozafari.)
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  دختره: ترم ۱ ارشد کامپیوتر (غیر انتفاعی)- ۲۵ ساله .تو یه شرکت خصوصی هم مشغول ..

پسره: دیپلم-۲۸ ساله- تعمیرگاه ماشین های سنگین داره- اخلاق و خانواده و شخصیتو فکرشو نمیدونیم ما خدایی
شنیدیم تو جشناشون پسره خیلی ببخشید ،مصرف داره!!
تحصیلات باعث می شود که میزان تغییرات و بروز شدن بیشتر باشه ولی مطلق نیست. پس تفاوت فرهنگی را بعد از شناخت بیشتر می توانید بررسی کنید.
اما اگر این جوری که شما می گید باشه دوتا سوال مهم باید از این دختر خانم پرسید.
۱-اگر فردا دوستان و اقوام این تفاوت را دیدند آیا شما به نامزدتان افتخار می کند؟
۲-اگر در جشن عروسی یکی از اقوام و آشنایان شنیدید که نامزدتان حالش خوب نیست (به همان دلیل ) چقدر ناراحت می شوید؟ آیا بعد از آن رابطه خودتان را قطع می کنید؟
سوال اول را از این جهت که خود دختر بتوانه در محیطی که زندگی می کند این مساله را بپذیرد مطرح کردم و دومی کاملا به فرهنگ خودش و خانوادش بر می گردد. حتی در خانواده هایی که این مساله مصرف در مراسم جشن عادی هست این مورد قابل پذیرش نیست.
بعد از پذیرش این دو مورد تازه می توانید آشنایی اولیه و شناخت را بررسی کنید.
من از دوستان خواهش می کنم با اعتقادات شخصی خود جواب ندهید.Rolleyes
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: skygirl_00
ارسال: #۱۶۷
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ ب.ظ
تعجبی نداره! تو جامعه ی دیکتاتوری ما وقتی یه نفر نظر خودش رو بیان میکنه، اینطور باهاش برخورد بشه! و آقای مدیر بیاد تهدید کنه که اونایی که به تذکرا امتیاز منفی میدن دسترسیشون رو میبندم! هیچ اعتقادی اونقدر مقدس نیست که نشه نقدش کرد یا مخالفش رو گفت ... شما اگه جواب منطقی دارین بفرمایین و گرنه با مغلطه رایج حمله شخصی و تخریب کسی نمیتونی حرفت رو به کرسی بنشونی.

شاید شما بنابر اعتقادی که داری و قوانین مذهبت و پیش فرض های ذهنت نظر خاصی داره ولی کسی هم هست که فکر میکنه و به این نتیجه میرسه که ازدواج کار درستی نیس... خب اینجور مواقع فروکردن اعتقاداتت در گلوی طرف مقابل مضحک خواهد بود... اگر در بحث پیش فرض های ذهنیمون رو کنار نذاریم میشه همین دیگه!
اگه این فرهنگ اسلامی ما برای ازدواج چیز درستی بود اینطور آمار طلاق سر به فلک نمیزد. خیلی ها هستن که بر خلاف شما ازدواج و نکاح سنتی با مهر و شیربها رو توهین به شعور انسان میدونن و خیلی ها هم حتی حرف زدن پسر و دختر غیر جایز میدونن! خب هرکس یه نظری داره...
یکی از ازدواج دنبال یه رابطه ی جنسی به قولی حلال هست، یکی تو هر لیوانی شیر خورده و حالا دنبال بقای نسله، یکی هم میخواد یکی کنارش باشه تا زندگیش رو باهاش تقسیم کنه و براش مهم نیست اسمش ازدواج باشه یا همخوانگی یا دوست دختر/ دوست پسر! نمیشه نسخه ی یکی برای همه ی اینا پیچید...

من نه میگم علی راست میگه و نه میگم مخالفاش بی ربط میگن! فقط میدونم که هر عقیده ای باید ازادانه بیان بشه حتی اگه اعتقادات ۲۰۰۰ ساله یه جامعه رو نقض کنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: rrr , ali77 , mostafa272
ارسال: #۱۶۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ب.ظ
من نمیخواستم جواب بدم ولی بی انصافی هم حدی داره. تو هر جامعه ای هرگونه برخورد با نیروهای ایجاد کننده نظم جزای بالایی داره. اگه آقا فرداد نظر شخصی خودشون رو دادن میتونید منفی بدید ولی منفی دادن به ایشون در نقش مدیریت پذیرفته شده نیست.
در مورد فرهنگ غیر اسلامی ما: اگه اسلام به شیوه درستش اجرا میشد انقدر آمار طلاق بالا نبود. تو چند درصد ازدواج ها ایمان طرف سنجیده میشه؟ وقتی اسلام اجرا نمیشه انداختن آمار طلاق ها به گردن اسلام درست نیست.
در مورد بقیه متنتون: کاش اول بفهمیم اسلام چی میگه بعد نقدش کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , ali77 , sss , پروفسور , newwink
ارسال: #۱۶۹
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط خانه سبز.)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من نمیخواستم جواب بدم ولی بی انصافی هم حدی داره. تو هر جامعه ای هرگونه برخورد با نیروهای ایجاد کننده نظم جزای بالایی داره. اگه آقا فرداد نظر شخصی خودشون رو دادن میتونید منفی بدید ولی منفی دادن به ایشون در نقش مدیریت پذیرفته شده نیست.
در مورد فرهنگ غیر اسلامی ما: اگه اسلام به شیوه درستش اجرا میشد انقدر آمار طلاق بالا نبود. تو چند درصد ازدواج ها ایمان طرف سنجیده میشه؟ وقتی اسلام اجرا نمیشه انداختن آمار طلاق ها به گردن اسلام درست نیست.
در مورد بقیه متنتون: کاش اول بفهمیم اسلام چی میگه بعد نقدش کنیم.
درود
شما بگو اسلام چی میگه؟ من نمی دونم من رو اگه کن
ارسال: #۱۷۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۲ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  من نخاستم یه تاپیک جدا باز کنم ببخشید سوالام شاید بی ربط باشه
من ۲۲ سالمه فقط خواستم یه چیزی یاد بگیرم اومدم تو بحث (ببخشید)

چطور میشه ادم به قول معروف تو ازدواج از بعضی مسایل بگذره
حالا کلی میگم مثلا دختر خانوم همه شرایط رو دارن ولی امروزین
فیس بوک و چت کردن با پسر ، تویتر و هزار تا کل کل و حالا واقعا من نمیدونم این چیزها باید پرسیده بشه؟
حالا باشه چی ؟ درسته؟
من یه حرفی نقل یکی دوستام میگم خواهشا شما بگین درسته یا نه
ایشون میگفتن تو اینطور مسایل که دختر میگه من حواسم هست
حتی ببخشید ببخشید مثلا شخصیم سوار میشن (بر حسب عادت)
یه جا خوشش میاد یه جا دلش میره !!!!!!!!
من تو این سن با این طرز فکرم کلا ترس دارم از ازدواج حالا چن سال دیگه رو نمیدونم!!
ولی خوب ببخشید خیلی چیزها واسه دختر خانوم ها عادی شده باید باهاشون کنار بیایم؟
باید محدود بشن؟
شما بر اساس فرهنگ ما ایرانیا و دینمون اسلام و حدیث و قران قضاوت کنین این چیزها درسته؟
اینا رفتارهای ریز هست که قبل خواستگاری نمیشه فهمید؟
اصلا گیر دادن تو این مسایل کلا گیر دادنه یا باید باشه؟

اینا رو هم که میگم خودم جز اولین کسایی بودم تو فیسبوک عضو شدم
تو تویتر فالوام بیشتر از ۱۰۰۰ تا هست
از ۱۴ سالگی چت کردم

ولی تو این سن دیگه از این چیزها بدم اومده حالا دختر هایی که
تو این سایت ها هستن
چون از همه این چیزا اطلاع دارم میگم!!
کلا بی خیال همه این سایت ها شدم!!

کلا سخت درک کنم تو ازدواجم با این چیزها رو به رو بشم!!!

اولین چیزی که می تونم بهتون بگم اینه که همون طور که پسرا متفاوتند دخترا هم متفاوتندونمی توونین همشون و تو یه دسته در نظر بگیرید.مثل هم با علایق و اعمال یکسان.
چرا فکر می کنید ماشین شخصی سوار شدن الان یه عادت شده و عادیه؟؟؟ والا من که ندیدم بین دوستام...
من حتی دوستایی دارم که با اینکه رشتشون ای تی هست هنوز تو عمرشون چت نکردن...
تازه چرا فکر می کنین اونایی هم که چت می کنن حتما دارن کار بدی می کنن؟؟؟ خیلی ها عضو فیس بوکن برای ارتباط با دوستا و فامیلشون...
در ضمن کسی و نمی شه محدود کرد.الان که عهد تیر کمون نیست!
کلا فکر کنم اگر در زمینه های کلی با طرف مقابلتون توافق داشته باشین مشکلی در این زمینه ها نخواهید داشت.

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , ali77 , sss
ارسال: #۱۷۱
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ ب.ظ
آقا منم یک سوال دارم اما نمیدونم چرا نمیتونم تاپیک جدید بذارم؟

سوالم اینه که در داشگاه شما (چه دوره لیسانس و چه ارشد) چند درصد همکلاسی هاتون ازدواج کردن؟ چند درصد با همکلاسی یا همدانشگاهیشون ازدواج کردن؟
ارسال: #۱۷۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ)menrabb نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

دوست گرامی امیدوارم این جمله ای که گفتی از باب مزاح بوده باشه.
این جمله رو که دیدم واقعاً ناراحت شدم. بنده هیچ فکر نمیکردم که انسانی پیدا بشه که حقیقتاً این جمله لعنتی رو پذیرا باشه یعنی با خودم فکر میکردم همه در نهادشون یه حداقلهایی از انسانیت دارن. خیلی عجیبه که مفاهیم بسیار بسیار متعالی "تشکیل خانواده"، "س***** در کنار همسر"، "تربیت فرزند صالح"، "پدید آوردن نسلی از انــــــســــانهای پاک" و ... اینچنین تحقیر بشه و یه نفر به خودش اجاز بده که این شئونات بلندمرتبه انسانی رو به چیزی که تنها میشه اسمشو "جفتگیری" گذاشت تنزل بده.

ما با گربه های سر دیوار خونمون باید یه فرقایی داشته باشیم . . .

................................................................................​................................................................................​.........
چرا وقتی یه نفر تنها احتیاجش داشتن یه رابطه جنسی هست باید ازدواج کنه ؟
خب معلومه تو کشوری که تنها راه داشتن رابطه جنسی ازدواج هست ...

.
.
.
یعنی واقعا شما ها که با {چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟} مخالفت میکنید
نظرتون اینه که باید برای داشتن رابطه جنسی تنها باید زن گرفت؟؟؟؟؟؟؟

آنچه که دیگران درباره شما فکر می کنند اهمیتی ندارد.
ارسال: #۱۷۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۵۴ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)S - Is نوشته شده توسط:  چرا وقتی یه نفر تنها احتیاجش داشتن یه رابطه جنسی هست باید ازدواج کنه ؟

.
.
.
یعنی واقعا شما ها که با {چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟} مخالفت میکنید
مثالی با ادبانه تر از این نداشتید؟!
یه زمان یادمه کسی جرئت نداشت توهین کنه درجا بن میشه
اینجا یکی میاد خانوم ها رو به گاو تشبیه میکنه و کسی هم نیست بهش تذکر بده حداقل!
بماند که محتوای پستشون هم درخور مانشت نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , blx
ارسال: #۱۷۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۴۷ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۵۴ ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)S - Is نوشته شده توسط:  چرا وقتی یه نفر تنها احتیاجش داشتن یه رابطه جنسی هست باید ازدواج کنه ؟

.
.
.
مثالی با ادبانه تر از این نداشتید؟!
یه زمان یادمه کسی جرئت نداشت توهین کنه درجا بن میشه
اینجا یکی میاد خانوم ها رو به گاو تشبیه میکنه و کسی هم نیست بهش تذکر بده حداقل!
بماند که محتوای پستشون هم درخور مانشت نیست.

دوست عزیزم از پاسخ ایشون ناراحت نباشین شاید منظورشون رو درست نرسوندن
ویسای دکتر فرهنگ رو در رابطه با ازدواج گوش می دادم ایشون این طوری مثال زدن کسانی که به خاطر رابطه جنسی می خوان ازدواج کنن مث این میمونن که به خاطر یه لیوان شیر برن گاو بخرنBig Grin

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۱۷۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۲۲ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۴۷ ب.ظ)ele نوشته شده توسط:  دوست عزیزم از پاسخ ایشون ناراحت نباشین شاید منظورشون رو درست نرسوندن
ویسای دکتر فرهنگ رو در رابطه با ازدواج گوش می دادم ایشون این طوری مثال زدن کسانی که به خاطر رابطه جنسی می خوان ازدواج کنن مث این میمونن که به خاطر یه لیوان شیر برن گاو بخرنBig Grin
دکتر فرهنگ هم همچین مثالی زده باشند باز هم درست نیست.
وقتی یک مثالی اشتباهه گوینده اش من ِ یک شخص عادی باشم یا دکتر فرهنگ فرقی نمیکنه و اشتباه بودنش عوض نمیشه.
منظورشون بد هم نبود اینطور که شما میگید ولی مثالش بد بود.
البته شاید من هم مثل شما ویس های ایشون رو گوش میدادم هم عقیده بودم با شما. نمیدونم. با احترام به نظر شما ولی فعلا از نظرم این مثال واقعا مثال نامناسبیه و نمیتونم اصلا قبول کنم دکتر این مملکت این جور مثال بزنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , blx
ارسال: #۱۷۶
۰۶ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۲ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

شما با این استدلالتون کمر هر چی آدم تحصیل کرده رو شکستید! یعنی چه!!! یعنی الان ببخشید زن و مرد شدن گاو و بهره وری جنسی ازشون شد شیر هان؟؟؟؟؟
عزیز من!!! چشماتون رو باز کنید زندگی انسان انقدر طولانی نیست که با آزمون و خطا جلو برید! کله شقی نکنید جوونها نسل بشر از اول تا همین ۲۰ سال پیش چجوری زندگی کرده؟ ما هم قراره همونجوری زندگی کنیم قرار نیست شق القمر کنیم ما هم پا به ۵۰ سالگی که بذاریم همه فکر و ذکرمون می شه فردای بعد از مرگمون (بگذریم ازینکه من تو سن ۲۴ سالگی هم همینه فکر و ذکرم...).

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۷۷
۰۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۳ ب.ظ
(۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ب.ظ)jin نوشته شده توسط:  شما با این استدلالتون کمر هر چی آدم تحصیل کرده رو شکستید! یعنی چه!!! یعنی الان ببخشید زن و مرد شدن گاو و بهره وری جنسی ازشون شد شیر هان؟؟؟؟؟
عزیز من!!! چشماتون رو باز کنید زندگی انسان انقدر طولانی نیست که با آزمون و خطا جلو برید! کله شقی نکنید جوونها نسل بشر از اول تا همین ۲۰ سال پیش چجوری زندگی کرده؟ ما هم قراره همونجوری زندگی کنیم قرار نیست شق القمر کنیم ما هم پا به ۵۰ سالگی که بذاریم همه فکر و ذکرمون می شه فردای بعد از مرگمون (بگذریم ازینکه من تو سن ۲۴ سالگی هم همینه فکر و ذکرم...).
پست که ۴ سال پیش رو نقل قول کردید که چی دقیقاً؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۱۷۸
۰۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۰ ب.ظ
(۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۳ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(06 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ب.ظ)jin نوشته شده توسط:  شما با این استدلالتون کمر هر چی آدم تحصیل کرده رو شکستید! یعنی چه!!! یعنی الان ببخشید زن و مرد شدن گاو و بهره وری جنسی ازشون شد شیر هان؟؟؟؟؟
پست که ۴ سال پیش رو نقل قول کردید که چی دقیقاً؟
سوال منم هست؟Big Grin
ارسال: #۱۷۹
۰۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۵:۱۸ ب.ظ
و سوال من
ارسال: #۱۸۰
۱۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط Rouzbeh.M.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ب.ظ)zaneyar نوشته شده توسط:  سوال
ایا در این وضعیت فجیع اقتصادی که ادم نمی تونه خودشم اداره کنه ازدواج خوب است یا بد؟ با این توضیح که شاید دوست داشتن واقعی هم در کار نباشه
ایا داشتن دوست دختر یا دوست پسر گزینه مناسب تری نیست؟

پرستیدن خدا سخته، شیطان پرستی راحتتر نیست!!!!

اوضاعی که ازش صحبت می شه، بیشتر (شایدم کلا) نشانه ی جهله، من نمی دونم این رسم و رسوم از کجا اومده، اگه به گذشته خودمون نگاه کنیم که زندگی ها و بخصوص تشکیل زندگی خیلی ساده بوده.
و اگر هم طبق روال سال ها ی اخیر همه چیز رو از غربی ها تقلید می کنیم، چرا در این مورد تقلیدی صورت نمی گیریه

(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ)abbas91 نوشته شده توسط:  تعجبی نداره! تو جامعه ی دیکتاتوری ما وقتی یه نفر نظر خودش رو بیان میکنه، اینطور باهاش برخورد بشه! و آقای مدیر بیاد تهدید کنه که اونایی که به تذکرا امتیاز منفی میدن دسترسیشون رو میبندم! هیچ اعتقادی اونقدر مقدس نیست که نشه نقدش کرد یا مخالفش رو گفت ... شما اگه جواب منطقی دارین بفرمایین و گرنه با مغلطه رایج حمله شخصی و تخریب کسی نمیتونی حرفت رو به کرسی بنشونی.

شاید شما بنابر اعتقادی که داری و قوانین مذهبت و پیش فرض های ذهنت نظر خاصی داره ولی کسی هم هست که فکر میکنه و به این نتیجه میرسه که ازدواج کار درستی نیس... خب اینجور مواقع فروکردن اعتقاداتت در گلوی طرف مقابل مضحک خواهد بود... اگر در بحث پیش فرض های ذهنیمون رو کنار نذاریم میشه همین دیگه!
اگه این فرهنگ اسلامی ما برای ازدواج چیز درستی بود اینطور آمار طلاق سر به فلک نمیزد. خیلی ها هستن که بر خلاف شما ازدواج و نکاح سنتی با مهر و شیربها رو توهین به شعور انسان میدونن و خیلی ها هم حتی حرف زدن پسر و دختر غیر جایز میدونن! خب هرکس یه نظری داره...
یکی از ازدواج دنبال یه رابطه ی جنسی به قولی حلال هست، یکی تو هر لیوانی شیر خورده و حالا دنبال بقای نسله، یکی هم میخواد یکی کنارش باشه تا زندگیش رو باهاش تقسیم کنه و براش مهم نیست اسمش ازدواج باشه یا همخوانگی یا دوست دختر/ دوست پسر! نمیشه نسخه ی یکی برای همه ی اینا پیچید...

من نه میگم علی راست میگه و نه میگم مخالفاش بی ربط میگن! فقط میدونم که هر عقیده ای باید ازادانه بیان بشه حتی اگه اعتقادات ۲۰۰۰ ساله یه جامعه رو نقض کنه!

این اعتقاد ۲۰۰۰ ساله چه دیگه، بخدا قسم اگه کوروش و زرتشت و.. همین الان زنده شند و اون حکومت و اون دین رو دوباره تشکیل و ترویج بدند باز شما دنبال یه چیز دیگه می گردید.
در ضمن ایران ۷۰۰۰ سال و بنا به منابعی ۱۲۰۰۰ سال قدمت داره، اون رو کوچیک نکن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۳۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۰۸۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۳۹ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۷۸ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۹۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۷۷۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۹۶ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۲۹ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۲۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۱۴ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close