زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۹ ب.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ ب.ظ)HRZ نوشته شده توسط:  از طرف دیگه به نظر من؛ شکل رابطه ای که دو نفر باهم دارن شاید زیاد مهم نباشه این رابطه یا ازدواج؛ میتونه به صورت ازدواج سنتی؛ ازدواج مدرن؛ دوستی و... یا هرچیز دیگه ای باشه و بستگی به عقاید طرفین و خانواده داره... مهم تعهد داشتن نسبت به همدیگه دوست داشتن همدیگه و ... است...
به نظرم نوع رابطه تعهد یا میزان اون رو تعیین می کنه مثلا هر فرد انتظاری که از همسرش داره با انتظارش از یه دوست متفاوته! در واقع خیلی از موارد با توجه به نوع رابطه تعیین می شه.
مگه غیر از اینه که در ازدواج سنتی زن و شوهر باهم دیگه دوست میشن فقط نکته اینه که دوستیشون با دوستی های معمولی متفاوته منظور من از دوستی هم این نوع از دوستی است...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۳ ب.ظ
جلل خالق!!!!!! همین مونده از فردا بریم دنبال دوست دخترا......................

دلم خوش بود که هرچی سوادم میره بالاتر آدمهای تحصیل کرده و کسایی که از لحاظ اعتقادی محمکتره رو میبینم ولی گویا واقعا چنین چیزی نیست!!!

فقط از بعضی کسانی که اینطور نظری رو دارن یه سوال میپرسم: کدوم شخصیت علمی که جز نخبه های جهانی بوده رو میشناسید که بجای زن گرفتن راه دیگه ای رو در پیش گرفته؟؟!!!

از من به کسانی که اونطور نظری رو دارن که وقتی ۶۰-۷۰ سالشون شد(البته اگه زنده موندن)نصیحت که اون موقع (زمان پیری ) پشیمون خواهند شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸۵۱۵۷۱۰۰۴ , zohour
ارسال: #۳۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ ب.ظ
به نظر من اگه بخواهیم عادلانه قضاوت کنیم ازدواج در شرایط فعلی چندان بدون مشکل نیست مثلا فرض کنید دختر و پسر هزینه هایی مثل جشن و ... رو انجام ندن ولی آیا میتونن وقتی رفتن سر خونشون از هزینه هایی مثل خورد و خوراک و اجاره خونه و .... دست بکشن وباید بدونیم عشق به تنهایی نمیتونه در ازدواج کار ساز باشه و باید پیش بینی های مالی هم صورت بگیره چه بسا افراد زیادی بودن که با عشق زیادی ازدواج کردن اما بعد از یک مدت بخاطر مشکلات مالی جدا شدن
________________________________________________________________________________​__________
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

اما در باب سخن شیر و گاو به نظرم خیلی بی انصافیه که شما دوست دختراتون رو به ۱ لیوان شیر و ازدواج رو به گاو نسبت دادین ، هر چند که احساس میکنم خانمهایی هم که شما باهاشون ارتباط دارین به همین چشم به شما نگاه میکنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , fateme66 , Maryam-X , kadoos , shahram_sharifnia , zohour , sss
ارسال: #۳۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط sohrablou.)
Thumbs Down RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟
خیلی عجیبه !
بعضی ها فوق لیسانس گرفتن اما تو قرن حجر زندگی می کنن!
رابطه جنسی فقط و فقط تو چارچوب ازدواج معنا پیدا می کنه. Heart
بعدش رابطه جنسی قبل از ازدواج فرآیند عشق و مسیر عشق رو عوض می کنه , رابطه جنسی میوه و نتیجه عشقه , نه خود عشق ...
یادتون باشه مفهوم خانواده باید بسیار اساسی , عمیق و دقیق باشه.
مطالعات علمی نشون میده در جوامعی که رابطه جنسی آزاده , نه بیماری های جنسی کمتره , نه اشکالات جنسی بعد از ازدواج و نه طلاق .
برای همین بهانه ای برای رابطه جنسی آزاد پیدا نکنید !

من چه گویم که تو را نازکی طبع لطیف تا به حدیست که آهسته دعا نتوان کرد.
خواجه شمس الدین محمد
ارسال: #۳۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
شرم می کنم حتی با نگاه به این سوال
جامعه ما پذیرای این لفاظ نیست و مردمش هم همینطور رواج ندهید این ها را
فقط با ازدواج است که دل ها را شاد می کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: sohrablou , 851571004 , zohour
ارسال: #۳۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط esi.)
به نظر من هم اکثز بچه ها اینجا که معمولا سن ۲۲ به بالا دارن و بیشترشون دانشجوی ارشدن یا سال آخری کارشناسی به حد بلوغ فکری رسیدن که بتونن تویه وقت مناسبش تصمیم به ازدواج بگیرن. یعنی می دونن کی باید از دیگران کمک بگیرن و کی خودشون تصمیم بگیرن.
این مساله واقعا جز مهمترین مسائل یه جوونه که خیلی باید در انتخابش دقت کن، از بزرگترها و مشاوره و دوستان کمک بگیره، باید تمامی جوانب مخوصا اوضاع اقتصادی که واقعا مهمه و یکی از نیاز های اساسی یه خانواده هست رو در نظر بگیره، من نمی دونم منظورم از شرایط فعلی تویه متن تاپیک چی هست ؟؟ همه که تویه شرایط اقتصادی و خانوادگی نیستن که نظر جدی بدن، ازدواج ابعاد زیادی و فقط شرایط اقتصادی تعیین کننده نیست.
نمی خواییم زیاد قضیه رو بپیچینیم و تمام ابعاد شرایط ازدواج رو بررسی کنیم اما برای این مکان مجازی به نظر در مورد شرایط انتخاب شخصیت خود فرد مقابل صحبت کنیم بهتره و نحوه آشنایی و شناخت فرد مقابل رو بررسی کنیم بهتره.
من یکی واقعا با دوستی قبل ازدواج واقعا مخالف و برخلاف شرع . عرف جامعه کنونی و عقاید خودم می دونم. تویه سوره نساء هم در مورد انتخاب همسر مطالب قشنگی گفته از این قبیل که فرد مسلمان باشد(عینا ذکر شده اگر شخص حتی اگر ظاهر بسیار زیبایی هم داشته باشد اما اگر کافر باشد ازدواج با او مشکل دارد)،اهل معصیت و گناه خاصه نباشد،دارای روابط دوستانه(به کلمه دوستی باید دقت کنیم) با دیگر مردان نداشته باشد و ..... پس طبق عقایدیم من یکی با دوستی قبل از ازدواج جدا مخالفم. اما وقتی به کسی علاقه پیدا کردیم مدتی در موردش تحقیق کنیم و با اطمینان خاطر بریم خواستگاری.
روابط جنسی فقط در گرو ازدواج معنا پیدا می کنه و از تمام جهات هم اثباات شده است(پزشکی،روانشناسی و ...) و فقط شریک زندگی می تونه این نیاز رو در حد عالی و کمال برآورده کنه
اگه فردی واقعا عاشق کسی باشه میشه فهمید که لذت روابط جنسی که نیاز هر انسانی در مقابل لذتی فقط از دیدن معشوقه خودت می بینی ذره ای بیش نیست. اگر واقعا عاشق کسی باشیم هر لحظه زندگی با تمام مشکلات (اقتصادی و ...) شیرین خواهد بود .
اما یه مطلب مهمی که من بهش رسیدم تو زندگیم اینه :
"دقیق و منطقی باشیم،عاقلانه تصمیم بگیریم و با چشم باز انتخاب کنیم اما باز چند درصدی احتمال داره که ما دقیق نبودیم، نتونستیم به طور کامل طرف مقابل رو بشناسیم، در کل نمیشه به انتخابمون ۱۰۰ درصد مطمئن باشیم، به یه نقطه میرسیم که واقعا کم میاریم، اینجاست که بحث دیگه ای میاد وسط، ایمان و توکل بخدا .
ببین قبلا توزندگیت کی بودی، کجا کاری رفیق، چیکار کردی واسه خدا، صاف و رو راست بودی با خودتو خدات، چقدر از گناه جلوگیری کردی، چقدر از خودت واسه خدا مایه گذاشتی که الان خدا بخواد کمکت کنه، تو یکی واسه خدا رفتی که الان خدا بخواد واست هزار تا بره .
اما خدا بزرگه و مهربون و بخشنده، میخوام بگم بعضی جاها که واقعا کم میاریم بسپاریم دست خدا(جایی که واقعا نمی تونیم کاری بکنیم) و توکل کنیم بخدا. مطمئنا خدا بی جواب نخواهد گذاشت.
لوپ کلام : عاقلانه و منطقی با رعایت عقاید خودمون، با کمی هم فداکاری و گذشت و علاقه انتخاب کنیم، با توکل بخدا بریم جلو به سوی آینده .
با آرزوی خوشبختی واسه همه جوونا .

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , انرژی مثبت , farhud , hamed_k2 , nazanin_657 , p kh
ارسال: #۳۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
این بحث کاملا شخصیه و پیشنهاد میکنم که تاپیک بسته بشه....
در ضمن دوستی گفته بود که این دوستمون منافقه برنداز....
شما با یه جمله که این دوستمون گفت اینقدر باید جبهه بگیری؟؟

هیچ کس نمیگه ازدواج بده هرکسی با توجه به شرایط و اخلاقیات خودش تصمیم میگیره و زور و اجبار دینی یا اچتماعی نیست
هرکس مسئول زندگی خودشه اینقدر هم راهنما ومشاور هست که راهنمایی بکنه که با توجه به شرایط طرف ازدواج خوبه یا بد..
ازدواج فقط بحث پول نیست! این قسمت مهمیه اما همش نیست...
ادم باید به یه رشد عقلی برسه و بتونه تجزیه و تحلیل روانی و عاطفی خوبی داشته باشه تا بتون با عقلش تصمیم بگیره نه با احساسش
بهتره مدیران انجمن اجازه ایجاد همچین موضوعاتی رو ندن - نظرات مختلفه..و باعث توهین یا جبهه گیری میشه و تصور میکنم اصلن مفید نیست!دقیقا مثل بحث های سیاسی
 سپاس‌گزاری شده توسط: parasto
ارسال: #۳۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
به نظر من در مورد روابط دوست دختر و دوست پسر : اولا اینکه خواهشات انسان با یک دوست دختر ( یا واسه دخترا دوست پسر ) که با هزار مکافات ببریش خونه خالی و باهاش خلوت کنی تکمیل نمیشه و نخواهد شد چون تو به اون همیشه نیاز داری.

دوما من یکی که تحمل عذاب وجدان گناهش رو ندارم که برم با یه دختر به خاطر فرار از ازدواج دوست شم تا منو ارضا کنه... حالا بستگی به اعتقادات هر شخص داره شاید بعضی ها این رو اصلا گناه ندونن.

یک روایت میگم و تمومش میکنم :

زمان پیامبر جوانی آمد نزد پیامبر اسلام و گفت : یا رسول الله به من اجازه زنا بدهید ؟! پیامبر چند دفعه به او گفت که حکم خداست که زنا نکنید ( ولا تقربوا زنا ) ( بالاتر از اون حتی به زنا نزدیک هم نشید) جوان این حرفا تو سرش نمیرفت ، بعد پیامبر به این جوان گفت آیا حاضری کسی با مادر یا خواهرت زنا کند ، جوان کاملا غیرتی شد و گفت نه پیامبر گفت پس تو هم حق نداری با مادر و خواهر دیگری زنا کنی.

در کل این روابط نامشروع یعنی ترویج زنا و بی عفتی و بی اعتمادی مردم به هم.

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
 سپاس‌گزاری شده توسط: anamis , zes zes zes , موج ارامش , zohour
ارسال: #۳۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ق.ظ، توسط اولدوز.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  [quote='mohammadneman' pid='117376' dateline='1344542377']
[quote='ali' pid='117134' dateline='1344456512']
چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟
علی اقا با اون لیوان قبلا خیلی قبلا شیر خوردن . هیچ کس دوست نداره دهنی دیگران را بخوره . خیلی زشته که ادم ازدواج را فقط با این مسئله بسنجه .
فکر میکنم شما سنت پایینه و جوانی بزرگ که یشی متوجه میشی حرف خوبی نزدی.

کی گفته اکثر خانمها توقعشون بالاست . انسان اگر بتونه درست شریکشا انتخاب کنه مشکلی پیش نمییاد . بعدم دختر اگر چشم و دلش سیر باشه و دیده باشه .ملاک ازدواجشا مهریه و عروسی انچنانی و ..... قرار نمیده. همه به انتخاب درست بستگی داره . به نظر من یک هدیه است از طرف داماد به عروس انسان قیمت و مقدار هدیه را مشخص نمیکنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , banafsheh68 , 851571004
ارسال: #۴۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ ق.ظ
مسلما آدم با اون یه لیوان شیر به اون چیزی که می‌خواد نمیرسه از طرفی‌ بودن آدمای که ازدواج کردنو سالها بعد یاد اون لیوان شیر افتادنو رفتن سراغش ، هر آدمی‌ با شناختی که از خودش داره انتخاب می‌کنه و با انتخابش زندگی‌ می‌کنه.
ارسال: #۴۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۲ ق.ظ، توسط banafsheh68.)
حقیقتا تاسف خوردم برای جوانانی که مسئله تشکیل خانواده (مساله ای بسیار مهم و یک بار برای همه ی زندگی) رو با دوستی (رابطه ای سطحی و در ۹۰ درصد مواقع کاملا اشتباه و زیان بار) رو با هم مقایسه میکنن!!!
و از نظر من چنین افراد کوته نظری همون بس که با هم به دوستی بپردازند(سرگرم باشند و ...) و زندگی آگاهانه دیگران رو دچار آسیب نکنند
ارسال: #۴۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۹ ق.ظ، توسط reza_shadow.)
خوبه که به نظر هم دیگه احترام بذاریم.نه اینکه ترور شخصیتی کنیم...!!!
هر کسی یک عقیده ای داره و به خودش مربوطه
هر کسو تو قبره خودش می گذارن
لطفا کاسه داغ تر از اش نشید.....
با تشکر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert , Mänu
ارسال: #۴۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ق.ظ
یکم جنبه هم خوبه....هرکس نظر خودشو گفت نیاز به توهین و افترا نیست...
خودت میگی کلام ازاد اندیشی...قرار نیست به کسی توهین کنیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۴۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ق.ظ)reza_shadow نوشته شده توسط:  خوبه که به نظر هم دیگه احترام بذاریم.نه اینکه ترور شخصیتی کنیم...!!!
هر کسی یک عقیده ای داره و به خودش مربوطه
هر کسو تو قبره خودش می گذارن
لطفا کاسه داغ تر از اش نشید.....
با تشکر

درسته هر کسی نظر خودشو داره و نظر هرکس هم محترمه
اما
وقتی حرفی در جمعی زده میشه اگر جوابی بهش داده نشه یعنی با اون حرف موافقت شده
به نظر من بعضی پست ها در این تاپیک انسانیت یک انسانو زیر سوال میبره و نباید در برابرش سکوت کرد
باید فرقی باشه بین انسان و حیوان!
 سپاس‌گزاری شده توسط: saharp , farhud , sarhang , zohour
ارسال: #۴۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ق.ظ
سلام. [quote='reza_shadow' pid='117422' dateline='1344554726']
خوبه که به نظر هم دیگه احترام بذاریم.نه اینکه ترور شخصیتی کنیم...!!!
هر کسی یک عقیده ای داره و به خودش ...

سلام .درسته هر کسی نظرش به خودش مربوطه ولی وظیفه ی هر انسانی است که وقتی یک نفر کار یا حرفه اشتباهی میزنه به اون شخص تذکر داد. تا در جای دیگری این سخن را نزنه.
درسته ازدواج الان یکم سخت شده ولی این دلیل نمیشه با دوستی و یک لیوان شیر مقایسه بشه .
این خود ما هستیم که ازدواج را سخت میکنیم. (پسر و دختر) اگر همیشه دنبال هم کفو خودمون (نه دختری که از خودمون بالاتر باشه و نه پسری که میلیاردر باشه ) و توقع خودمونا از زندگی پایین بیاریم و به داشته هامون فکر کنیم نه نداشته هامون. میتونیم زندگی سالم و خوبی را داشته باشیم.
اگر راهنمایی کردن . ترور شخصیت و توهین حساب میشه من معذرت میخوام.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zes zes zes

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۲۰۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۴۰ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۷۹ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۹۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۷۷۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۹۷ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۲۹ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۲۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۱۴ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close