زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین راه رفع تشنگی برای روزه داران

ارسال: #۱۶
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ب.ظ
میدونین اصلا چای یه چیز دیگست. صد تا هندونه هم جاشو نمیگیرهBig Grin من هر سال تست کردم با این که منطقه ما هوا شدیدا گرم میشه اما چون سحر چای زیاد میخورم اصلا تشنه نمیشم. غذا هم هرچی دلتون خواست بخورین فقط چای رو روش بخورین تشنه نمیشین Tongue

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۴ ب.ظ
باید در سحر کزبوهیدراتهای سنگین مصرف بشه مثل ماکارونی . میوه هم هلو و کمی هندوانه . دقت داشته باشید هندوانه حجم زیادی میگیره و زیادش باعث اذیت شدن معده میشه

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
ارسال: #۱۸
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ ب.ظ
اینجا اهواز استHeart از تشنگی نا ندارمSad
الان دیگه تلف میشمConfused
شمارش معکوس شروع شد
۱
۲
۳
بووووووووووووووووووووووق
ارسال: #۱۹
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
RE: بهترین راه رفع تشنگی برای روزه داران
(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)S@har نوشته شده توسط:  اینجا اهواز استHeart از تشنگی نا ندارمSad
شمارش معکوس شروع شد
۱
۲
۳
بووووووووووووووووووووووق

آدم شرایط شما رو میبینه تشنگی یادش میره.Undecided

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
 سپاس‌گزاری شده توسط: S@har
ارسال: #۲۰
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ ب.ظ
من که از چای با قند بدم میاد و فقط اگه صبحونه نون پنیر خالی باشه با چای شیرین میخورم
توصیه میکنم از زرد آلو هلو شلیل و کلا میوه های تابستونی دور نشید هندونه و طالبی هم که جای خود داره
اگه سحری نمیخورید قبل خواب میوه بخورید اصلا تشنتون نمیشه

شکست ها، ستون های موفقیتند
ارسال: #۲۱
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۲ ب.ظ
(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)S@har نوشته شده توسط:  اینجا اهواز استHeart از تشنگی نا ندارم
اتفاقا" من الان با دختر داییم حرف میزدم، اونم اهوازه. میگفت اینجا شدیدا" هوا گرمه Sad
خدا قوتتون بده .

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۲۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ق.ظ، توسط ashkan_d13.)
(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)S@har نوشته شده توسط:  اینجا اهواز استHeart از تشنگی نا ندارمSad
شمارش معکوس شروع شد
۱
۲
۳
بووووووووووووووووووووووق

البته این شمارش معکوس نیست مستقیمه Big Grin
اینجا هم ما از ۱ شب تا ۹ صبح آب داریم! ۱۶ ساعت بقیه یا قطعه یا به طبقه‌ی ۴ نمیرسه Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: S@har
ارسال: #۲۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۳ ب.ظ
علاوه بر چیزایی که دوستان گفتن پیشنهاد من به دوستانی که دچار تشنگی میشن اینه که علاوه بر خوردن هندوانه و خربزه٬ از خوردن شربت با خاکشیر و تخم شربت غافل نشن!‌خاکشیر اثر فوق العاده ای دارهIdea. عرق کاسنی هم بسیار خوبه!‌ضمن اینکه نخوردن غذای چرب و شور هم باعث تشنگی میشه. آبلیمو هم که مشهوره به رفع عظش حالا عسلTongue رو هم به این جمع اضافه کنید. من یه پیشنهاد دارمIdea اگر تونستید و از دهنتون آب راه نیافتاد امتحانش کنید باید خوشمزه بشه!
آب سرد+شربت آبلیمو+خاکشیر+تخم شربت+عسل+گلابTongueIdea
التماس دعا

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , SaMiRa.e
ارسال: #۲۴
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ق.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)S@har نوشته شده توسط:  اینجا اهواز استHeart از تشنگی نا ندارمSad
شمارش معکوس شروع شد
۱
۲
۳
بووووووووووووووووووووووق
البته این شمارش معکوس نیست مستقیمه Big Grin
اینجا هم ما از ۱ شب تا ۹ صبح آب داریم! ۱۶ ساعت بقیه یا قطعه یا به طبقه‌ی ۴ نمیرسه Sad
Big Grin
اون موقع که این پستو زدم متوجه سوتی خودم نبودمTongue
حق بدید داشتم میمردم
وقتی متوجه شدم، دیگه ویرایش نکردم
آخه فاطمه جان نقل قول گرفته بودBlush
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۲۵
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط silver_0255.)
توصیه به روزه داران برای جبران کم آبی بدن

مژگان خطیبی کارشناس تغذیه با اشاره به تغییر شیوه تغذیه روزه داران در ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه وعده های غذایی به سه قسمت، سحری، افطار و شام تقسیم می شود.

وی ضمن بیان این مطلب که با دلیل فعالیت بیشتر افراد در صبح، وعده سحری باید کامل باشد، اظهار داشت: انرژی دریافتی باید میزان انرژی و فعالیت روزانه را داشته باشد.

خطیبی اضافه کرد: با توجه به این که در طول روز، فرد مدت زمان زیادی تشنه است، روزه داران از مواد غذایی که مدر نباشد در وعده سحری استفاده کنند.
وی ادامه داد: مصرف چای به دلیل مدر بودن در وعده سحری باعث کم آبی بدن فرد روزه دار در طول روز می شود.

این کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: مصرف بعضی از میوه ها مانند هلو و سبزی ها مانند کاهو جبران کم آبی بدن فرد روزه دار را می کند.

خطیبی ضمن توصیه بر اینکه روزه داران باید روزه خود را با مواد غذایی سبک افطار کنند، بیان کرد: بهتر است روزه داران با مصرف یک فنجان چای کم رنگ و یا یک لیوان شیر با خرما افطار کنند.

وی مصرف نوشیدنی سرد در وعده افطار را بعد از ۱۵ ساعت گرسنگی و تشنگی، وارد کردن استرس به معده عنوان کرد.

خطیبی همچنین توصیه کرد: روزه داران در وعده شام غذای سبک مصرف کنند زیرا هرچه قدر وعده شام بیشتر و سنگین تر باشد فرد برای وعده سحری اشتها ندارد.

منبع:http://jamnews.ir/detail/News/207012
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت , سجاد۶۷ , هاتف
ارسال: #۲۶
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ ب.ظ
اگر بعد از مسواک زدن یکی دو لیوان آب بخورید محاله تشنه بشید . من امتحان کردم ... جواب میده Tongue

[تصویر:  2hpj6v9.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , سجاد۶۷ , amironline

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۶۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۳۹ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۱۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۴۴ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۲۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close