زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربیات شما از مصاحبه دکتری

ارسال: #۳۱
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط reza_zz.)
RE: تجربیات شما از مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد
سلام
آیا کسی از دوستان در مصاحبه دکتری دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات گرایش مهندسی کامپیوتر-سیستم های نرم افزاری شرکت کرده بود؟
اساتید بیشتر چه ملاک هایی را تاکید دارند؟ (رتبه، مقالات، سابقه تدریس، تحصیل ارشد در همان واحد)

لطفا دوستان از تجربیات خود بگویند؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط salkhordeh.)
RE: تجربیات شما از مصاحبه دکتری
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , انرژی مثبت , alime , baran , unique_as14 , saba_1984 , احسان مومنی , hadirr , diligent , sepidsal , MEHDI_M , MoonRise , d.KH
ارسال: #۳۳
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ق.ظ
آقای سالخورده عذر می خوام یک سوال داشتم
یکی از دوستان من که رشته ش مرتبط با کامپیوتر نبود و کارشناسی ارشدش رو از یه دانشگاه دولتی خارج از تهران گرفته بود، تو مصاحبه دکتری شریف ازش خواسته بودن در مورد تز کارشناسی ارشدش به انگلیسی به اساتید توضیح بده! این شیوه توضیح خواستن در مورد تز ارشد فقط برای دانشجوهای غیرشریف و دانشگاه های معتبر تهران بوده
حتی چند سوال علمی هم به انگلیسی ازش پرسیده بودن
می خواستم بپرسم این شیوه توی گروه کامپیوتر اونجا هم ممکنه اتفاق بیفته؟ یا شما دیدین همچین مسئله ای رو؟

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: vdthc , sepidsal , gogooli
ارسال: #۳۴
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط salkhordeh.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , didar , vdthc , diligent , d.KH
ارسال: #۳۵
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ب.ظ
دانشگاه :صنعتی اصفهان
نوع: با آزمون
رشته: مهندسی کامپیوتر- معماری

۱/ معرفی
۲/ توضیح در مورد تز و این که با چه شبیه سازهایی کار کردید؟
۳/چقدر از ایده های بیان شده توی تز واسه خودت بوده
۴/ مقاله داشتی؟ واسه کجا فرستادی؟
۵/ رتبه کنکورتون چند شده؟
۶/می تونی زمینه کاریت رو کلا عوض کنید مثلا هوش کار کنی؟ توانایی رو در خودت می بینی؟ علاقه چی؟
۷/زمینه های کاری مورد علاقه
۸/تدریس داشتید یا نه؟ چه درسهایی و کجا؟
۹/این دانشگاه رو چندم زدید؟ قبلش کدوم دانشگاه ها رو زدید؟ کجاها مصاحبه رفتید؟
۱۰/ قبل از اومدن برای مصاحبه زمینه کاری اساتید رو بررسی کردم؟
۱۱/ چرا جبرانی خوردید؟
--------------------
دانشگاه: اصفهان

(ازمون خواستن ریکام از سه تا استاد، یه طرح شبیه پروپزال ارشد و cv رو ببریم)
۱/معرفی خودت
۲/توضیحی در مورد پروپزالی که نوشتی
۳/نمره تز، استاد راهنما، مدرک زبان؟
۴/ مقاله داری؟ به کجا فرستادی؟
۵/ به ترتیب کدوم دانشگاه ها رو زدی؟ اینجا چندم بوده؟ کجاها مصاحبه رفتی؟
۶/ اگه حق انتخاب بین این دانشگاه و دانشگاه ... رو داشته باشی کدوم رو انتخاب می کنی؟
۷/ سوال درسی از vlsi

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , sepidsal , Lonely Palm , bahar davudi , سجاد۶۷ , gogooli , The BesT , ریحان
ارسال: #۳۶
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ب.ظ
اول از همه تشکر میکنم که تجربیات شیرین مصاحبه خودشون در اختیار همه گذاشتن چندتا سوال دارم:
-تو مصاحبه از شما در مورد دانشگاه تحصیلی و سطح علمی سوال پرسیدن؟ مثلاً کسی تو دانشگاه آزاد قزوین که دانشگاه متوسط به بالا هستش چه دیدی دارن؟
-ازدواج چه ربطی به دکترا داره که تو خیلی از مصاحبه آمده؟
-برای قبول کردن یک دانشجو فقط به استاد که قرار دانشجوی دکترا انتخاب کنه بستگی داره؟آیا ساختار یا نمره دهی خاصی ندارن؟
-در صورتی که فرآیند مصاحبه به صورت سازماندهی و نمره دهی باشه بر اساس اولویت موردهارو بفرمایید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۳۷
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط salkhordeh.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Lonely Palm , انرژی مثبت , d.KH , احسان مومنی , diligent
ارسال: #۳۸
۰۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۰۹ ب.ظ
این سوال آیا ازدواج کردی و چطور هزینه های زندگیتو پرداخت میکنی سوالیه که دکتر هاشمی از همه میپرسه..حتی روز اولی که ما رفتیم واسه معارفه این سوال رو از منم پرسید...چیزی که خیلی مد نظر ایشونه حضور تمام وقت در آزمایشگاهه..بالاخره کسی که ازدواج کرده باشه یا شاغل باشه نمیتونه هر روز صبح تا شب توی آزمایشگاه باشه

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: fsi2013 , gogooli , ریحان
ارسال: #۳۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط mammad_asir.)
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ)zhaleh نوشته شده توسط:  سلام.
من لیسانس نرم افزار دارم با معدل خیلی پایین (۱۳!).
اما بعد از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدم که به رشته برق و تا حدودی کامپیوتر سخت افزار علاقه مندترم و یه جورایی اینده ام رو توی این رشته هامی بینم ،البته هدفم دکتراست به امید خدا.

می خواستم بدونم با همچین معدلی اصلا می شه به مصاحبه دکترا و بعد از اون هیئت علمی شدن امید داشت یا اینکه امکانش نیست؟
البته با این فرض که معدل و رزومه ارشد و دکترای من بالا باشه. چون من به شدت انگیزه دارم برای جبران.

و اینکه با انتخاب سخت افزار شانسم برای مصاحبه دکترا و بعد ازاون جذب هیئت علمی بیش تره یا با انتخاب برق؟
به عبارت دیگه شانسم با لیسانس مرتبط که معدلشم پایینه بیشتره یا با لیسانس غیرمرتبط که معدلشم پایینه!؟

من به خاطر این سردرگمی هنوز ارشد ثبت نام نکردم! تا فردا هم بیشتر وقت نداره .ممنون میشم کمکم کنید.

به هیچ چیز جز علاقه فکر نکن
گر مرد رهی میان خون باید رفت وز پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس خود راه بگویدت کو چون باید رفت

فقط همین
به نظر من اگه زمینه به برق میخوره برو برق فکر کنم قدرت مانور بیشتری نسبت به سخت افزار داری
خوب فکر کن که علاقتو پیدا کنی

(۰۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  این سوال آیا ازدواج کردی و چطور هزینه های زندگیتو پرداخت میکنی سوالیه که دکتر هاشمی از همه میپرسه..حتی روز اولی که ما رفتیم واسه معارفه این سوال رو از منم پرسید...چیزی که خیلی مد نظر ایشونه حضور تمام وقت در آزمایشگاهه..بالاخره کسی که ازدواج کرده باشه یا شاغل باشه نمیتونه هر روز صبح تا شب توی آزمایشگاه باشه

تو امیر کبیرم بعضی ها به این مسائل گیر هستن
ولی اینا فقط پیش داوری هستش
اصلا انگار این اساتید تعریف زندگی و درسو نمیدونن
جالب اینه که واسه مصاحبه دکترا هم میپرسن آخه یکی نیست که بگه فاندی که شما میدید اونقد هست که دیگه آدم نمیره بیرون کار کنه!!!!!!!!!!!!!!

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , gogooli
ارسال: #۴۰
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۴۶ ق.ظ
(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  دانشگاه :صنعتی اصفهان

۱/ معرفی
۲/ توضیح در مورد تز و این که با چه شبیه سازهایی کار کردید؟
۳/چقدر از ایده های بیان شده توی تز واسه خودت بوده
۴/ مقاله داشتی؟ واسه کجا فرستادی؟
۵/ رتبه کنکورتون چند شده؟
۶/می تونی زمینه کاریت رو کلا عوض کنید مثلا هوش کار کنی؟ توانایی رو در خودت می بینی؟ علاقه چی؟
۷/زمینه های کاری مورد علاقه
۸/تدریس داشتید یا نه؟ چه درسهایی و کجا؟
۹/این دانشگاه رو چندم زدید؟ قبلش کدوم دانشگاه ها رو زدید؟ کجاها مصاحبه رفتید؟
۱۰/ قبل از اومدن برای مصاحبه زمینه کاری اساتید رو بررسی کردم؟
۱۱/ چرا جبرانی خوردید؟
--------------------
دانشگاه: اصفهان

(ازمون خواستن ریکام از سه تا استاد، یه طرح شبیه پروپزال ارشد و cv رو ببریم)
۱/معرفی خودت
۲/توضیحی در مورد پروپزالی که نوشتی
۳/نمره تز، استاد راهنما، مدرک زبان؟
۴/ مقاله داری؟ به کجا فرستادی؟
۵/ به ترتیب کدوم دانشگاه ها رو زدی؟ اینجا چندم بوده؟ کجاها مصاحبه رفتی؟
۶/ اگه حق انتخاب بین این دانشگاه و دانشگاه ... رو داشته باشی کدوم رو انتخاب می کنی؟
۷/ سوال درسی از vlsi

سلام
خیلی ممنون ک این اطلاعات رو اینجا نوشتید.
میشه لطفا درمورد اهمیت مقاله داشتن و همینطور رتبه کنکور برای مصاحبه دانشگاه اصفهان ،اگر اطلاعی دارید،بگید.
منظور از پروپوزال ک گفتن بنویسید،چی بود؟!
من رتبه ام ۷۰ شده معماری،و دانشگاه اصفهان دعوت شدم،ب نظر شما امیدی هست،برم برای مصاحبه یا ن؟!!!آخرین رتبه مجاز روزانه امسال ۸۴ بوده.
ممنون میشم راهنماییم کنین.اگه کس دیگه ای هم اطلاعاتی از مصاحبه داره،لطفا راهنماییم کنه.
ارسال: #۴۱
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ق.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ق.ظ)bahar davudi نوشته شده توسط:  سلام
خیلی ممنون ک این اطلاعات رو اینجا نوشتید.
میشه لطفا درمورد اهمیت مقاله داشتن و همینطور رتبه کنکور برای مصاحبه دانشگاه اصفهان ،اگر اطلاعی دارید،بگید.
منظور از پروپوزال ک گفتن بنویسید،چی بود؟!
من رتبه ام ۷۰ شده معماری،و دانشگاه اصفهان دعوت شدم،ب نظر شما امیدی هست،برم برای مصاحبه یا ن؟!!!آخرین رتبه مجاز روزانه امسال ۸۴ بوده.
ممنون میشم راهنماییم کنین.اگه کس دیگه ای هم اطلاعاتی از مصاحبه داره،لطفا راهنماییم کنه.
سلام
خواهش می کنم.

اگر تمایل به ادامه تحصیل تو اون دانشگاه در صورت قبولی دارید مصاحبه رو برید. میزان قبولی خب به خیلی پارامترها بستگی داره و نمی شه گفت امیدی هست یا نه!
پروپزال چیزی مثل پروپزال ارشد . گفتن مثلا فرض کنید قراره تو دکتری رو یه موضوع کار کنید چه موضوعی رو کار می کنید؟ و چه ایده هایی در موردش دارید. اونها رو بنویسید.

موفق باشید

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar davudi , سجاد۶۷ , gogooli
ارسال: #۴۲
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۹ ب.ظ
سلام به همه دوستان
ممنون از اطلاعات خوبی که قرار دادید.
اما یک سوال:
بنده دانشجوی ترم آخر ارشد مجازی پیام نور هستم البته یک مقدار معدلم پایینه، اما دو تا کتاب حل تمرین ترجمه کردم که یکی در مقطع ارشد و دیگری در مقطع کارشناسی می باشد. یک کتاب تالیفی دارم و یک کتاب مقطع ارشد ترجمه شده و دو کتاب تالیفی نرم افزارهای پایه می باشند. اختراع هم دارم و عضو انجمن مخترعین هستم و همچنین در جشنواره ایده های برتر ایده پردازی کردم و گواهی شرکت دارم و مقاله هم دارم. توی دانشگاه تدریس می کنم و استاد راهنمای پایان نامه دانشجویان هم بوده ام.

به نظرتون چقدر احتمال قبولی توی مصاحبه دکترا دارم؟
کدوم دانشگاهها؟

خدایا
چه دارد آنکه تو را ندارد و چه ندارد آنکه تو را دارد
Huh
ارسال: #۴۳
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۹ ب.ظ
با سلام خدمت دوستان

اگر کسی تجربیاتی در زمینه مصاحبه دکتری ۱۳۹۳ داره بگه

من برای مصاحبه دانشگاه امیرکبیر رفتم واقعا فرمالیته بود. کلا ۲ نفر استاد برای مصاحبه اومده بودن در حالیکه ۴ نفر میخواستن. دانشجویان امیرکبیر می گفتن همه قبلا دانشجوی خودشون رو گرفتن. من با اینکه رتبه تک رقمی بودم و رزومه بدی هم نداشتم اصلا توجهی نکردن. بهشون گفتم دو کتاب نوشتم گفتن کتاب که مهم نیست.
اما دانشگاه شاهرود خوب بود ظاهرا به مقالات، کتب، مدرک زبان، و... نمره میدادن
کسی دانشگاه شاهرود برای مصاحبه رفته؟
ارسال: #۴۴
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۴۴ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹ ب.ظ)hhp59 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان

من برای مصاحبه دانشگاه امیرکبیر رفتم واقعا فرمالیته بود. کلا ۲ نفر استاد برای مصاحبه اومده بودن در حالیکه ۴ نفر میخواستن. دانشجویان امیرکبیر می گفتن همه قبلا دانشجوی خودشون رو گرفتن. من با اینکه رتبه تک رقمی بودم و رزومه بدی هم نداشتم اصلا توجهی نکردن. بهشون گفتم دو کتاب نوشتم گفتن کتاب که مهم نیست.
امکانش هست از رزومتون بنویسید لیسانس فوق لیسانس کجا بودین معدلتون چند بود چند تا مقاله داشتین؟
ممنون
ارسال: #۴۵
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۲۲ ق.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹ ب.ظ)hhp59 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان

امکانش هست از رزومتون بنویسید لیسانس فوق لیسانس کجا بودین معدلتون چند بود چند تا مقاله داشتین؟
ممنون

لیسانس فردوسی
فوق: اصفهان معدل ۱۶/۶
تالیف یک کتاب
ترجمه یک کتاب
مدرک زبان ۷۰ از msrt
۵ مقاله کنفرانسی
۸ سال سابقه تدریس در دانشگاه
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , gogooli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۸۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۶۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۰۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۲۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۴۳۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۷۶۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۹۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close