زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربیات شما از مصاحبه دکتری

ارسال: #۱۶
۱۶ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ
RE: تجربیات شما از مصاحبه دکتری
میشه بفرمائید چند تا مقاله و کتاب داشتید؟ آیا مدرک زبان داشتید؟ آیا طرح پژوهشی داشتید؟ آیا سابقه شغلی یا آموزشی (تدریس) داشتید؟ آیا اختراعی داشتید؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۷ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)anonymous نوشته شده توسط:  میشه بفرمائید چند تا مقاله و کتاب داشتید؟ آیا مدرک زبان داشتید؟ آیا طرح پژوهشی داشتید؟ آیا سابقه شغلی یا آموزشی (تدریس) داشتید؟ آیا اختراعی داشتید؟

یک ISI و دو کنفرانسی- کتاب نداشتم- مدرک زبان داشتم- طرح نداشتم- سابقه تدریس زیاد داشتم- اختراع هم نداشتمSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidsal , ریحان
ارسال: #۱۸
۱۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۰۶ ب.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ)lsamimi نوشته شده توسط:  یک ISI و دو کنفرانسی- کتاب نداشتم- مدرک زبان داشتم- طرح نداشتم- سابقه تدریس زیاد داشتم- اختراع هم نداشتمSmile

ممنون که جواب دادید. این سوال رو از این جهت پرسیدم که من با شرایطی که خواهم گفت برای مصاحبه بدون کنکور به امیرکبیر دعوت شدم و نمیدونم ارزششو داره پاشم از شهرستان برم اونجا یا نه. خواستم ببینم دوستان چه نظری دارن؟
و اما شرایط من: یک ISI، دو کنفرانسی، دو تا مقاله هم دارم که برای مجلات علمی-پژوهشی فرستادم و تو مرحله داوری هست-کتاب، مدرک زبان، طرح، سابقه تدریس و اختراع هم ندارم-معدل لیسانسم ۱۶ و فوقم بالای ۱۸ هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H
ارسال: #۱۹
۱۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۳۹ ب.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)anonymous نوشته شده توسط:  
(17 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ)lsamimi نوشته شده توسط:  یک ISI و دو کنفرانسی- کتاب نداشتم- مدرک زبان داشتم- طرح نداشتم- سابقه تدریس زیاد داشتم- اختراع هم نداشتمSmile

ممنون که جواب دادید. این سوال رو از این جهت پرسیدم که من با شرایطی که خواهم گفت برای مصاحبه بدون کنکور به امیرکبیر دعوت شدم و نمیدونم ارزششو داره پاشم از شهرستان برم اونجا یا نه. خواستم ببینم دوستان چه نظری دارن؟
و اما شرایط من: یک ISI، دو کنفرانسی، دو تا مقاله هم دارم که برای مجلات علمی-پژوهشی فرستادم و تو مرحله داوری هست-کتاب، مدرک زبان، طرح، سابقه تدریس و اختراع هم ندارم-معدل لیسانسم ۱۶ و فوقم بالای ۱۸ هست

اینکه برای امیرکبیر دعوت به مصاحبه شدید یعنی وضعیتتون خیلی خوبه.البته یه کمی دانشگاههای ارشد و کارشناسیتون برای اونها اهمیت داره. مدرک زبان هم مهمه که میتونید بگید ثبتنام کردید و قراره امتحان بدید و ازاین حرفا. معدلهاتون هم که خیلی خوبه. اگه سابقه ارتباط با صنعت هم داشتید برای دانشگاه امیرکبیر مهمه و یه امتیاز مثبته. به نظر من حتی اگر احتمال میدید که قبول نمیشید باز هم شرکت کنید چون تجربه مصاحبه رو کسب می کنید و اضطرابتون برای مصاحبه های آینده کم میشه. نهایتش اینه که یه شبانه روز تو راه هستید ولی تجربه خوبیه، حتما شرکت کنید و بگزارید شما رو بشناسنSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , gogooli , ریحان
ارسال: #۲۰
۱۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط esi.)
با تشکر از راهنمایی های دوستان
برای کسی که مقاله نداره واقعا کار تو مصاحبه سخت میشه، درسته ؟؟؟
اصلا بدون مقاله چقدر احتمال پذیرش هست حتی با معدل خوب ارشد و رتبه خوب دکتری ؟؟؟؟

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , gogooli
ارسال: #۲۱
۱۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۳ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  با تشکر از راهنمایی های دوستان
برای کسی که مقاله نداره واقعا کار تو مصاحبه سخت میشه، درسته ؟؟؟
اصلا بدون مقاله چقدر احتمال پذیرش هست حتی با معدل خوب ارشد و رتبه خوب دکتری ؟؟؟؟

معمولا رتبه خوب دکتری فقط توی انتخاب رشته تاثیر داره. از من حتی رتبه م رو توجلسات مصاحبه نپرسیدن اما در مورد مقاله سوال زیاد میپرسن و یه جورایی معدل خوب ارشد بدون مقاله شک برانگیزه. بر خلاف تصور من دانشگاههای شهرستان و سطح پایینتر تهران به مقاله بیشتر گیر میدن اما مثلا تو مصاحبه ipm که من بهمن رفته بودم اصلا تعداد مقاله واسشون مهم نبود. حتی بعضیها ۵ ۶ تا ISI داشتن ولی رد شدند به خاطر اینکه زمینه کاریشون به اساتید اونجا نمیخورد. در مورد معدل اگه رتبه ممتاز هستید تاثیر خیلی خوبی میتونه داشته باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , Msccom , esi , Aurora , peniya , alirrrrrr , احسان مومنی , gogooli , ریحان
ارسال: #۲۲
۱۸ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ب.ظ
امروز برای مصاحبه دکتری رشته برق- الکترونیک دانشگاه تبریز بودم. اول از همه باید مجوز مصاحبه از اداره آموزش می گرفتی که دقیقا ۲ساعت طول کشید. فاصله بین اداره آموزش و دانشکده برق نزدیک ۱ساعت با پای پیاده بود. ماشین هارو هم نگه بانی دم در اجازه ورود ندادن!!!!
وقتی رفتم اتاق مصاحبه گفت خیلی خلاصه خودتو معرفی کن... بعد گفتن دوست داری روی چه زمینه ای کار کنی....
همین...
حتی پرونده ای که مقالاتم داخلش بود رو بازش نکردن...واقعا نهایت بی محلی بود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , esi , Aurora , saba_1984 , lsamimi , alirrrrrr , maryami , مازیار صفایی , equilibrium , peniya , H3NGAM3H , rasoul67 , سجاد۶۷
ارسال: #۲۳
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ
رفتم امیرکبیر مصاحبه. واقعاً بی‌برنامه بود و هیچ چیزش مشخص نبود. تازه با این وضعیت، وقتی وارد اتاق می‌شدی، اساتید یه جورایی طلب‌کار هم بودن. در کل تابلو بود که هیچ رغبتی برای گرفتن دانشجو از دانشگاه‌های دیگه ندارن، مگه اینکه طرف خیلی خیلی کارش درست باشه که در اینصورت مجبورن ورش دارن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , esi , lsamimi , alirrrrrr , equilibrium , peniya , انرژی مثبت , AmiriManesh , احسان مومنی , سجاد۶۷ , atenaa , gogooli
ارسال: #۲۴
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ق.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ)anonymous نوشته شده توسط:  رفتم امیرکبیر مصاحبه. واقعاً بی‌برنامه بود و هیچ چیزش مشخص نبود. تازه با این وضعیت، وقتی وارد اتاق می‌شدی، اساتید یه جورایی طلب‌کار هم بودن. در کل تابلو بود که هیچ رغبتی برای گرفتن دانشجو از دانشگاه‌های دیگه ندارن، مگه اینکه طرف خیلی خیلی کارش درست باشه که در اینصورت مجبورن ورش دارن.

میشه بگویید چه استادایی بودند و چه سوالهایی پرسیدند؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۵
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ق.ظ
دیروز هم مصاحبه امیرکبیر واسه گروه نرم افزار بود ولی من ترجیح دادم واسه مصاحبه بدون آزمون دانشگاه اصفهان که اون هم دیروز بود برم واسه همین دیگه امیرکبیر رو بی خیال شدم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , equilibrium , انرژی مثبت , gogooli , ریحان
ارسال: #۲۶
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۱ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ق.ظ)lsamimi نوشته شده توسط:  دیروز هم مصاحبه امیرکبیر واسه گروه نرم افزار بود ولی من ترجیح دادم واسه مصاحبه بدون آزمون دانشگاه اصفهان که اون هم دیروز بود برم واسه همین دیگه امیرکبیر رو بی خیال شدم

چرا؟خب شاید قبول بشید
من که عاشق امیر کبیرم

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
ارسال: #۲۷
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام دوستان.
فکر می کنم مصاحبه عادلانه ای نبود.
ارسال: #۲۸
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ب.ظ
دوستان لطفا بیشتر از مصاحبه ها تون اینجا بنویسید که ماها استفاده ببریم.تشکر

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
ارسال: #۲۹
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط zhaleh.)
سلام.
من لیسانس نرم افزار دارم با معدل خیلی پایین (۱۳!).
اما بعد از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدم که به رشته برق و تا حدودی کامپیوتر سخت افزار علاقه مندترم و یه جورایی اینده ام رو توی این رشته هامی بینم ،البته هدفم دکتراست به امید خدا.

می خواستم بدونم با همچین معدلی اصلا می شه به مصاحبه دکترا و بعد از اون هیئت علمی شدن امید داشت یا اینکه امکانش نیست؟
البته با این فرض که معدل و رزومه ارشد و دکترای من بالا باشه. چون من به شدت انگیزه دارم برای جبران.

و اینکه با انتخاب سخت افزار شانسم برای مصاحبه دکترا و بعد ازاون جذب هیئت علمی بیش تره یا با انتخاب برق؟
به عبارت دیگه شانسم با لیسانس مرتبط که معدلشم پایینه بیشتره یا با لیسانس غیرمرتبط که معدلشم پایینه!؟

من به خاطر این سردرگمی هنوز ارشد ثبت نام نکردم! تا فردا هم بیشتر وقت نداره .ممنون میشم کمکم کنید.

عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد / هر که را در طلبت همت او قاصر نیست
ارسال: #۳۰
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۲۷ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ)zhaleh نوشته شده توسط:  سلام.
من لیسانس نرم افزار دارم با معدل خیلی پایین (۱۳!).
اما بعد از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدم که به رشته برق و تا حدودی کامپیوتر سخت افزار علاقه مندترم و یه جورایی اینده ام رو توی این رشته هامی بینم ،البته هدفم دکتراست به امید خدا.

می خواستم بدونم با همچین معدلی اصلا می شه به مصاحبه دکترا و بعد از اون هیئت علمی شدن امید داشت یا اینکه امکانش نیست؟
البته با این فرض که معدل و رزومه ارشد و دکترای من بالا باشه. چون من به شدت انگیزه دارم برای جبران.

و اینکه با انتخاب سخت افزار شانسم برای مصاحبه دکترا و بعد ازاون جذب هیئت علمی بیش تره یا با انتخاب برق؟
به عبارت دیگه شانسم با لیسانس مرتبط که معدلشم پایینه بیشتره یا با لیسانس غیرمرتبط که معدلشم پایینه!؟

من به خاطر این سردرگمی هنوز ارشد ثبت نام نکردم! تا فردا هم بیشتر وقت نداره .ممنون میشم کمکم کنید.

اگر هدفتون هیئت علمی شدنه باید بگم دکترا در ایران یه شانسه می تونین به آمریکا و اروپا هم فکر کنید.به نظرم از الان نا امید نباشید ارشدتون را با معدل خوب طی کنید و برای دکترا اگر ایران شد که شد اگر نشد هم با یه رزومه خوب همه جای دنیا فرصت های خوب وجود داره

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۸۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۶۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۰۴ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۲۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۴۳۶ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۷۷۲ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۹۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close