زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دوران جمع‌بندی

ارسال: #۱۶
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۰۶:۴۲ ب.ظ
RE: دوران جمع‌بندی
(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۵۹ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان توجه کنند که حرف‍های من وحی منزل نیست و هر کسی می‍تونه به شیوه‍ای که راحت‍تر هست درس بخونه و جمع‍بندی کنه.

جمع‍بندی یعنی چی؟
جمع بندی یعنی اینکه شما شرایطی رو مهیا کنید که بتونید همه دروس رو با هم و بدون مشکل خاصی تست بزنید. خیلی از دوستان هر درس رو به تنهایی و بعد از مطالعه به راحتی می‍تونن تست بزنند اما بعد از مطالعه تمام دروس حس می‍کنند که هیچ‍کدوم و یا تعداد زیادی از دروس رو نمی‍تونن پاسخ بدن.

چرا جمع‍بندی مهمه؟
خوب اگه جمع‍بندی مناسبی نداشته باشید، انگار همه درس‍هایی که خوندین کشک بوده و با کسی که هیچ مطالعه‍ای نکرده فرق خاصی نخواهید داشت! جمع‍بندی زمانی اهمیتش بیشتر می‍شه که تعداد دروس بالا باشه. دقیقاً مثل رشته ما که انبوهی از دروس در امتحان ارشد مورد آزمون قرار می‍گیره و می‍تونه خیلی گیج کننده باشه. در امتحان کارشناسی این پراکندگی خیلی کمتر بوده و جمع‍بندی دروس هم راحت‍تر بوده.

چه کسایی راحت جمع‍بندی می‍کنند؟
شیوه خوندن دروس تاثیر مستقیمی در فرآیند جمع‍بندی شما داره. اصرار من در با هم خوندن دروس واسه چنین روزهایی بود. کسایی که در طول هفته ۴ ۵ تا درس رو باهم می‍خوندن الان مشکل کمتری نسبت به کسایی دارند که تا یه کتاب رو تموم نمی‍‍کردن سراغ کتاب بعدی نمی‍رفتن. علاوه بر این کسایی که ربط منطقی بین دروس رو حفظ کردن سود بیشتری می‍برند. مثلاً اکثر درس‍ها رو می‍شه دنباله همدیگه محسوب کرد و به صورت متوالی خوند. من هیچگاه خوندن دو تا درس مثل مداری منطقی و معماری رو با هم توصیه نمی‍کنم. این‍ها باید با رعایت پیش‍نیازی خونده بشن. اینطوری علاوه بر اینکه مانع از خلط مطلب می‍شه باعث می‍شه که بتونید راحت‍تر توی ذهن خودتون دسته‍بندی کنید مطالب رو.
پس کسایی که به شیوه‍های بالا و با نظم درس خوندن مشکل کمتری در جمع‍بندی خواهند داشت. البته هنوز هم نیاز به جمع‍بندی دارند!

چه طور جمع‍بندی کنیم؟
رسیدیم سراغ اصل مطلب. جمع‍بندی! چند تا راهکار من پیشنهاد می‍دم که می‍تونه موثر باشه:

۱. زدن تست‍های جامع: تست‍های جامع تست‍هایی هستند که از تمام دروس و از تمام مطالب کتاب‍ها تهیه شدن. این تست‍ها می‍تونن محک خوبی برای میزان تسلط شما بر دروس باشند و در جمع‍بندی به شما کمک کنند. شما به شیوه همه کنکورها از خودتون آزمون می‍گیرید،‌ وقت می‍گیرید و در نهایت درصد حساب می‍کنید. برگزاری کنکور از خودتون می‍تونه خیلی استرس‍آور باشه شما زمانی موفق شدین که بتونید بدون استرس به سوالات جواب بدین. برای برگزاری آزمون آزمایشی در منزل سعی کنید از امتحانات سال‍های قبل استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که درصدی که در این آزمون می‍گیرید خیلی بالاتر از حد واقعی است! چرا که قبلاً سوالات رو دیده‍اید و یا حتی حل کرده‍اید. سعی کنید آزمون‍هایی رو از خودتون بگیرید که تا به حال حل نکرده‍اید و یا کمتر روش وقت گذاشتین.
بعد از برگزاری این آزمون شما تا حدودی با وضعیت‍تون و نیز دروسی که ضعف دارید آشنا می‍شوید و خود‍به‍خود مشتاق به تقویتشون می‍شید!

۲. دور سرعتی: سعی کنید یه کتاب رو تا اونجا که امکان داره به سرعت مطالعه کنید. به عنوان نمونه اگه همیشه یه کتاب رو ۱۰ ساعت می‍خوندین حالا سعی کنید ۲ ساعته بخونیدش. سریع از روی مطالب رد بشید و نکات مهمی که قبلاً علامت‍گذاری کردین رو بخونید. علاوه‍ بر این سعی کنید که کتاب‍های مختلف رو هم با هم بخونید. در این بین تست‍های کتاب‍های مختلف رو به صورت تصادفی پاسخ بدین و جلو برید. سعی کنید دروس رو حداقل دوبار (توی این مدت) با دور سرعتی مطالعه کنید. توجه کنید که بسیاری از جزییات از ذهن شما رفته‍اند سعی کنید کلیات و مطالب مهم را تثبیت کنید. معمولاً وقتی یه کتاب رو دست می‍گیرید می‍بینید که خیلی از مطالب ساده است و واقعاً بلد هستید. مثلاً نیازی نیست مجدداً شما در مورد جدول کارنو مطلب بخونید،‌ یا مثلاً تعاریف گراف و ... رو بخونید. تنها مطالب مهم و اساسی رو توی این دوره‍ها می‍خونید.

دو روش بالا واقعاً در تثبت مطالب خوانده شده کمک بسیاری به شما خواهند کرد. هر چه زودتر برای جمع‍بندی تلاش کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت. دقت داشته باشید که پشتکار می‍تونه جای نبوغ رو بگیره. اگه فکر می‍کنید که نبوغ کافی رو ندارید باید تلاش بیشتری کنید.

توی این مدت ممکنه یاس و نامیدی به سراغتون بیاد. توکل کنید به خدا و نتیجه رو به خدا بسپارید. شک ندارم جمع‍بندی مطالب هم می‍تونه شما رو سرشار از روحیه بکنه. فراموش نکنید که همه رقیب‍های شما هم در شرایط مشابه‍ای هستند. و اگه سختی‍ای هست واسه همه است.

مرسی که توضیحات کاملی نوشتین ‌،

ولی جناب تنهایی! ‌، چرا اینقدر کامل و طولانی و مفصل ؟! در مقایسه با اون سوالی که من پرسیدم پاسخ شما این بار خیلی خیلی کامل‌تر بود ‌، راستش حسودیم شد Tongue ‌، خدا منو ببخشه ‌، Blush
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88 , minaminaei
ارسال: #۱۷
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۰۸:۳۲ ب.ظ
بچه‌ها سعی کنید تست های جامع موسسات مختلف رو گیر بیارین .کاش اونایی که ثبت نام کردن‌، حداقل تست های جامع رو اسکن می کردن.
اما برای بررسی وضیعت خودتون هیچی بهتر از تست های سال قبل نیست . من خودم هنوز حتی ۱ سوال از کنکور ۸۸ و ۸۹ رو حل نکردم و گذاشتمش برای نیمه دوم دی ماه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۱۱ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۰۸:۳۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  من خودم هنوز حتی ۱ سوال از کنکور ۸۸ و ۸۹ رو حل نکردم و گذاشتمش برای نیمه دوم دی ماه

بهتره این کارو نکنین! اومدین و نیمه دوم دی تستا رو زدین و خدایی نکرده بد جواب دادین اونوقت روحیتون خیلی خراب میشه و وقتم برای درست کردن روحیتون ندارین!
البته این فقط یه پیشنهاده ولی من خودم سال پیش که سوالای ۸۸ رو می زدم خیلی واسم نکاتی داشت که تو درس خوندن من تاثیر می گذاشت.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , مازیار صفایی , پشتکار
ارسال: #۱۹
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۸۹ ۰۸:۳۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  من خودم هنوز حتی ۱ سوال از کنکور ۸۸ و ۸۹ رو حل نکردم و گذاشتمش برای نیمه دوم دی ماه

بهتره این کارو نکنین! اومدین و نیمه دوم دی تستا رو زدین و خدایی نکرده بد جواب دادین اونوقت روحیتون خیلی خراب میشه و وقتم برای درست کردن روحیتون ندارین!
البته این فقط یه پیشنهاده ولی من خودم سال پیش که سوالای ۸۸ رو می زدم خیلی واسم نکاتی داشت که تو درس خوندن من تاثیر می گذاشت.
من تستا رو حل نکردم اما اونا رو دیدم و سر جلسه کنکور سال قبل اونا رو حل کردم و دلیلی که الان اونا رو حل نکردم برا این بوده که گزینه صحیح از ذهنم بره .
اما حداقل میدونم از چیا میاد و نحوه سوال چطوریه . پس منظورم این نبود که اصلاً کاری با اونا نداشتم بلکه من دقیق اونا رو بررسی کردم که ببینم از چه مطالبی میاد و نحوه سوال چطوریه اما حلشون گذاشتم مثلاً ۱۵ دی . فکر کنم اگه ایرادی باشه توی ۴۳ روز قابل حل باشه
در ضمن اول باید یه دور درسا خونده بشه بعد تستا رو حل کرد.
در کل از اینکه منو راهنمایی کردید ممنونم

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۲۷ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
مسعود جان به نظرم کار درستی می‍کنید. شما الان دو تا آزمون جامع عالی دارید. ان شا الله مشکلی هم پیش نمی‍آد.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05
ارسال: #۲۱
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۲۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مسعود جان به نظرم کار درستی می‍کنید. شما الان دو تا آزمون جامع عالی دارید. ان شا الله مشکلی هم پیش نمی‍آد.
اگه بدون برنامه این تستا حل بشن دیگه هیچ راه کاملی برای ارزیابی وجود نداره . هر چند آزمون های آزمایشی خیلی مفیده اما مثل خود تستای کنکور نیست البته بشرطی که حلشون نکرده باشید . علت اونم اینه که شما مشابه تستا رو حل کردید اما اینا رو که حل نکرده‌اید و این سال‌ها معمولاً تست‌ها از نظر محتوا خیلی غنیه و حلشون نیاز به فکر داره و حفظی معمولاَ نیست که معنی این حرف اینه که یا شما می تونید تست رو حل کنید که نشون میده روش کار رو میدونید یا نمی تونید حل کنید که نشون میده به عمق مطلب پی نبرده‌اید( در صورتی که تست از نوع سوالات حفظی باشه نیاز به حل نداره و کافیه یه فرمول یا یه مرتبه زمانی رو حفظ کنید پس حلشون به شما در مورد دانشی که دارید یا ندارید اطلاعاتی نمی دهد)

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۸ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۵۵ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
ممنون از شما آقای تنهایی
چند تا سوال داشتم
۱-خواندن دو دور سرعتی چه مزیتی را ایجاد میکنه؟
۲-من بعضی درسها را از چند تا کتاب و انتشارات خواندم مثلا معماری هم مقسمی هم پوران یا درس محاسبات از چهار تا کتاب!
الان به نظز شما چه جوری جمعش کنم؟بیخیال بعضی انتشارات ثانویه بشم؟حیف نیست که نخوانمشون؟و یا اینکه کلا بعضی درس‌ها رو از روی یک کتاب فقط بخانم ؟
۳- الان باید دوره بکنم همه‌ی نکات وتست های کتاب‌ها را و کی آزمون های جامع و آزمون های ۲۵%‌ها‌ی موسسات را بگذارم بعد از دور اول کتابا بزنم؟یا که توی همین دور اول بگنجونم؟
ممنون امید راهنماییه شما ما رو دل گرم‌تر میکنه

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۸ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۰۸ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۵۵ ب.ظ)hsh88 نوشته شده توسط:  ممنون از شما آقای تنهایی
چند تا سوال داشتم
۱-خواندن دو دور سرعتی چه مزیتی را ایجاد میکنه؟
۲-من بعضی درسها را از چند تا کتاب و انتشارات خواندم مثلا معماری هم مقسمی هم پوران یا درس محاسبات از چهار تا کتاب!
الان به نظز شما چه جوری جمعش کنم؟بیخیال بعضی انتشارات ثانویه بشم؟حیف نیست که نخوانمشون؟و یا اینکه کلا بعضی درس‌ها رو از روی یک کتاب فقط بخانم ؟
۳- الان باید دوره بکنم همه‌ی نکات وتست های کتاب‌ها را و کی آزمون های جامع و آزمون های ۲۵%‌ها‌ی موسسات را بگذارم بعد از دور اول کتابا بزنم؟یا که توی همین دور اول بگنجونم؟
ممنون امید راهنماییه شما ما رو دل گرم‌تر میکنه

شما کتابی هم تو بازار مونده که نخونده باشی ؟! Blush
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۰۴ ق.ظ
دوران جمع‌بندی
۱. بهتره شما بگین که تند خوندن یه کتاب یه فوایدی داره!!
۲. به نظر من بهتره در جمع‍بندی روی منابع محدودی متمرکز بشید
۳. جمع‍بندی با دوره فرق داره. جمع‍بندی مرحله نهایی است. من حرفی از دوره نزدم توی بحث‍هام. دور سرعتی هم با دوره فرق داره. در ضمن آزمون‍های ۲۵ درصد هم واسه جمع‍بندی مناسب نیست!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۲۵
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۲۷ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
هرچند جواب سوالمو نگرفتم اما ممنون.

۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۴۲ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
دوست داشتم که روی موضوع بحث کنید. سوال اولتون رو واسه این اینجوری جواب دادم. دور سرعتی باعث می‍شه که شما همه مطالب رو به سرعت به ذهنتون بیارید.

در مورد سوال سومتون من واقعاً متوجه منظورتون نمی‍شم. شما هنوز دور اول رو تموم نکردید؟ یا منظورتون اینه که بعد از دوره مجدد می‍خواید تست بزنید؟ یه خورده بهتر توضیح بدین بهتره.

۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ دى ۱۳۸۹ ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط parsaNA.)
آقای دکتر من یه سوالی داشتم .
من واقعا احساس می کنم دیگه ظرفیت بیشتر از این ندارم . خیلی مطالب زیاده . با توجه به اینکه هنوز فصل ۵ آمار که هم زیاده و هم خیلی مهم رو تموم نکردم و همچنین درس طراحی الگوریتم که واقعا موندم تو این درس . کتاب پوران رو می خونم واسه الگوریتم ولی تستا رو حتی خیلی از تستای پارسه رو هم نمی تونم بزنم. ریاضی مهندسی رو هم که به کل کنار گذاشتم . ولی بقیه درسارو تموم کردم وهنوز دوره نکردم .
احساس اشباع شدن دارم . به نظرتون چی کار کنم ظرفیتم بیشتر شه ؟ می دونم که بیشتر از این گنجایش دارم ولی نمی دونم چطوری ازش استفاده کنم .
ممنون می شم راهنمایی‌ام کنید و اگه هم ممکنه بگید تو این زمان باقی مونده واسه درس الگوریتم چی کار کنم که بتونم حداقل نتیجه رو از این درس بگیرم .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88
ارسال: #۲۸
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۱۷ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
من دور اولم تمام شده
سوال سوم این بود که الان چه جور چه سیستمی بخوانم
من الان یک دور کامل تمام کتابا را با تست از نو بخوانم و بعدش آزمون‌ها‌ی موسسات را بزنم ؟یا اینکه آزمون‌ها را بگذارم بعد از دور اول بزنم ؟
بعد از دور اول یک دور دیگه هم سرعتی برگه میزنم-

۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۴:۰۴ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
مرسی دکتر از جواباتون واقعا مفیده(من اگه این مانشت نداشتم چیکار می کردم.)

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۹ دى ۱۳۸۹, ۰۴:۱۰ ب.ظ
دوران جمع‌بندی
پارسانا جان: این حسی که شما دارید رو اکثر افراد در این مقطع خواهند داشت. سعی کنید کتاب‍هاتون رو متنوع کنید. برخی از دروس مثل طراحی واسه همه دشوار هستند و باید سعی کنید که عمیق‍تر و از روی منابع اصلی بخونید. من کتاب الگوریتم مقسمی رو با اینکه خیلی ناقصه رو کتاب بدی نمی‍دونم واسه مرور.
سعی کنید که درس خوندنتون از روی شوق باشه. به این فکر کنید که رتبه اول کنکور ارشد رو کسب می‍کنید. فکر کنید که همه دروس رو باید صد بزنید. سطح توقعاتتون رو از خودتون در این مدت بالا ببرید. اون وقت حس می‍کنید که خیلی مطالب دارید که باید بخونید و تمرین کنید. من فکر می‍کنم مشکل شما انگیزه‍ای باشه.

hsh88 جان: به نظرم دور دوم رو هم مثل دور اول ولی با سرعت بیشتر بخون. یک دور خوندن درس‍ها خیلی ایده‍آل نیست و بهتره توی این مدت دور دوم رو هم تموم کنید. (البته هر آدمی با آدم دیگه تفاوت داره و ممکنه که یه دور خوندن برخی از دوستان از ۵ دور خوندن برخی دیگه بهتر باشه) ولی توصیه من اینه که حتماً دور دوم رو بخونید و بعدش به فکر جمع‍بندی باشید.
البته واسه آزمون از خودتون بد نیست یه سری تست جامع بزنید، این طور بهتر می‍فهمید که نیاز به خوندن دروس مثل دور اولتون دارید یا نه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , mahdi20 , hsh88 , Maryam-X , **sara** , - rasool - , Mohammad-A , Aurora

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۰۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۸۵۷ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
Sad پیدا کردن xای که حاصل جمع دو عدد Sanazzz ۳ ۳,۱۷۸ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۴ ق.ظ
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۶۵ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  دوران در درخت جستجوی دودویی tarane.68 ۵ ۵,۸۲۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۶۷۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994
  اولویت بندی دانشگاه ها در نرم افزار بین علم و صنعت، بهشتی ، نصیر و شهرستانها Sepideh96 ۷ ۶,۴۵۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  اولویت بندی دانشگاه های شهر تهران در ارشد IT AmirrezaHatef ۱۳ ۷,۷۰۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close