زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم بردن نمرات روی نمودار

ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط ف.ش.)
سلام
ببخشید جای مناسبی واسه مطرح کردن این سوال پیدا نکردم.

سیستمی هست که همه نمرات رو به یک میزان متغیری (به یه نسبت معین که نمیدونم چه جوری حساب میشه) افزایش بده ؟ به این صورت که به کمترین نمره بیشترین مقدار اضافه بشه (مثلا ۴ نمره) و به بیشترین نمره کمترین مقدار(مثلا ۰/۲۵نمره) اضافه بشه .در کل اگر کسی نمره اش از دیگری بیشتر باشه کمتر از اون یکی بهش اضافه بشه.

جایی دیدین که اینجوری نمرات رو ببرن روی نمودار ؟؟؟؟؟Huh

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ
RE: سیستم بردن نمرات روی نمودار
(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید جای مناسبی واسه مطرح کردن این سوال پیدا نکردم.

سیستمی هست که همه نمرات رو به یک میزان متغیری (به یه نسبت معین که نمیدونم چه جوری حساب میشه) افزایش بده ؟ به این صورت که به کمترین نمره بیشترین مقدار اضافه بشه (مثلا ۴ نمره) و به بیشترین نمره کمترین مقدار(مثلا ۰/۲۵نمره) اضافه بشه .در کل اگر کسی نمره اش از دیگری بیشتر باشه کمتر از اون یکی بهش اضافه بشه.

جایی دیدین که اینجوری نمرات رو ببرن روی نمودار ؟؟؟؟؟Huh
به به مثل این که افاق خانوم تدریس می کنن و می خوان نمرات دانشجوهاشون رو ببرن روی نمودار درسته؟!Tongue

فکر کنم همچین سیستمی که شما گفتید وجود داره البته نمی دونم دقیقا به چه صورته !

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ ق.ظ
سلام آفاق جون
من قبلا فکر می کردم که روی نمودار بردن نمره یعنی این:
"مثلا اگه بالاترین نمره ی درسی در کلاس ۱۷ باشه استاد این نمره رو ۲۰ میکنه و به تبع اون به همه ۳ نمره میده"

ولی مثل اینکه روش های دیگه هم هست.اینجا رو ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ق.ظ
سلام. میشه از این روش استفاده کرد:

[tex]N=\frac{M\times nomre 20}{M 1} p[/tex]

اگه M رو یک و p رو ۰ درنظر بگیرید نمره ۱۲ میشه ۱۶ و نمره ۸ میشه ۱۴ و نمره ۱۸ میشه ۱۹/ اگرم M بزرگتر از ۱ باشه تاثیر نسبت نمودار کمتر میشه و اگه M کمتر از ۱ باشه تاثیرش بیشتره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , zeinab , fatima1537 , farahnaz
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط ف.ش.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به به مثل این که افاق خانوم تدریس می کنن و می خوان نمرات دانشجوهاشون رو ببرن روی نمودار درسته؟!Tongue

فکر کنم همچین سیستمی که شما گفتید وجود داره البته نمی دونم دقیقا به چه صورته !

نه قبلا یکی از استادمون از این روش استفاده کرده بودن، اما میگفتن این نمره ای که اضافه شده نمره فعالیت کلاسیه !! نمیدونم چرا نمیخواستن بگن که نمرات رو بردن روی نمودار!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  جایی دیدین که اینجوری نمرات رو ببرن روی نمودار ؟؟؟؟؟Huh

سلام
اره من دیدم
درس برنامه نویسی پیشرفته من ۲۰ گرفتم فقط بقیه نمرات ۱۶ به پایین بود
استاد ۳ بار نمرات رو تو نمودار برد همه اومدن بالا اما من همون ۲۰ موندم نمیدونم چرا ?????????????? ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Wink
با این وجود ۱۳ نفر قبول و ۳۰ نفر افتادن
نکته: نمودارها سلیقه ای هستن و بر اساس فرمول Nomodar=هر چی استاد عشقش کشید طراحی میشن حالا گاهی برخی استادا منطقی برخورد میکنن برخی همه رو قبول میکنن برخی هم منطق های خودشون رو دارن
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ب.ظ، توسط zeinab.)
منم اینجوری فکرمیکردم!!

(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۹ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  جایی دیدین که اینجوری نمرات رو ببرن روی نمودار ؟؟؟؟؟Huh

سلام
اره من دیدم
درس برنامه نویسی پیشرفته من ۲۰ گرفتم فقط بقیه نمرات ۱۶ به پایین بود
استاد ۳ بار نمرات رو تو نمودار برد همه اومدن بالا اما من همون ۲۰ موندم نمیدونم چرا ?????????????? ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Wink
با این وجود ۱۳ نفر قبول و ۳۰ نفر افتادن
نکته: نمودارها سلیقه ای هستن و بر اساس فرمول Nomodar=هر چی استاد عشقش کشید طراحی میشن حالا گاهی برخی استادا منطقی برخورد میکنن برخی همه رو قبول میکنن برخی هم منطق های خودشون رو دارن
خوب شد آفاق جون این سوال رو پرسید!
باشه همه فهمیدیم شما ۲۰ شدی بچه زرنگ! Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: one hacker alone
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۵ ب.ظ
ما استادامون همه رو یکسان شیفت می دن بالا. یه این صورت که نمره ی اول ۲۰ می شه حتما اگر قبلا ۱۹ بوده همه رو یه نمره می برن بالا.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , Xilinx
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ، توسط one hacker alone.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  خوب شد آفاق جون این سوال رو پرسید!
باشه همه فهمیدیم شما ۲۰ شدی بچه زرنگ! Smile

اره والا خدا خیرش بده Smile
داشتم میترکیدم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۰
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۱۵ ب.ظ، توسط ashkan_d13.)
یه روش هست که بازه‌ی [a b] رو ببرید به [c d]، استادای ما زیاد استفاده می‌کنن Big Grin
اگه فاصله‌ی a تا c بیشتر از b تا d باشه، نمره‌های کم بیشتر بهشون اضافه میشه
مثلاً اگه نمره‌ها بین ۷ تا ۱۵ باشه
۱۱ - ۷ - ۸ - ۱۴ - ۱۵
ببریم تو بازه‌ی ۱۰ تا ۱۶

(x-7)/(15-7)
=
(new_x-11)/(16-11)

۷ --> 11
۸ --> 11.625
۱۱ --> 13.5
۱۴ --> 15.375
۱۵ --> 16
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , fatima1537 , Jooybari , luna , fariba.h
ارسال: #۱۱
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۳۶ ق.ظ
چرا الکی به من منفی میدین؟!!!! Sad
مگه من چیجار کردم!!
ارسال: #۱۲
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط Xilinx.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ما استادامون همه رو یکسان شیفت می دن بالا. یه این صورت که نمره ی اول ۲۰ می شه حتما اگر قبلا ۱۹ بوده همه رو یه نمره می برن بالا.

واسه ما هم دقیقا همینطور بوده...خدایی بی عدالتیه اگه غیر این باشه...
اون فرمولی که دوستمون Jooybari گفتن آخره بی عدالتی در حق دانشجوهBig Grin
مثلا اونی که ۸ شده حداقل یه سوال کامل نسبت به اونی که ۱۲ شده کمتر جواب داده ولی در نهایت اختلاف نمرشون ۲نمره میشه....به نظرم بهترین و عادلانه ترینش همین روشی هست که خانم Bache Mosbat گفتن.البته ما یه سری درس داشتیم که استادا کاری به نفر اول نداشتن که ۲۰ بشه...فقط به اندازه ای نمرات رو میبردن روی نمودار که مثلا به جای اینکه ۱۰ نفر درس رو بیفتن ۳-۴ نفر بیفتن و اینجوری لیست نمرات یخورده متعادل تر میشدBig Grin بعضی ها هم خیلی راحت از ۷۰ نفر ۳ نفر رو پاس میکردن و کاری به این چیزا نداشتند Big Grin

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال: #۱۳
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط luna.)
یه سری روش مختلف وجود داره مثلا به نظر خود من این روش که یه نسبت به نمره همه اضافه بشه عادلانه تره!
یعنی اگه کسی بشه ۱۸ میشه ۲۰ بعد کسی که شده ۱۶ به نمرشه (۲۰/۱۸)*۱۶ اضافه میشه. و همین طور الی آخر.

می تونین یه میانگین رو در نظر بگیرین مثلا ۱۷ و بر اساس اون نمره ها رو بالا ببرین تا میانگین به ۱۷ برسه.

کلا روش ها مختلف هست. همین که به همه نمره یکسان اضافه بشه هم یه روش متداول و البته ساده ترین روش هست. بسته به نظر خودتون داره.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , Xilinx , انرژی مثبت , sss
ارسال: #۱۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط masikia.)
میشه بیشتر راهنمایی کنید من اصلا نمی فهمم چطور باید حساب کنم ؟

می شه بیشتر توضیح بدید من متوجه نمی شم اصلا بازه ۷ تا ۱۵ منظورتون کمترین نمره و بیشترین نمرست؟
ارسال: #۱۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۴۵ ب.ظ
سلام
اول باید انحراف نمره هر فرد از میانگین نمرات افراد کلاست رو یدست بیاری
منظورم از انحراف نمره هر فرد این هست که نمره هر فرد چند انحراف استاندارد از میانگین نمرات افراد کلاس بالاتر یا پایین تر هست
پس مواد لازم:
grades
std_grades
mean_grades
deviation_grades
Rolleyes
grades_normalized=[(grades-mean_grades)/std_grades]+offset
منظورم از آفست مقداری است که میخوای برای حفظ آبرو در اتاق اساتید به میانگین نمرات کلاست اضافه بشه
عبارت داخل کوروشه دارای میانگین صفر و انحراف استاندارد ۱ هست در حالیکه این دو پارامتر برای داده های اولیه میتونست هر مقداری داشته باشه، مثلا
grades=[12 9 8.5 13 12 12 12.5 14 14 13.5 16 19 18 14 14.5 برای ۱۵ دانشجو
میبینی که نمره ها متاسفانه حول و حوش ۱۲ و ۱۴ میچرخن هرچند یه بنده خدایی هم اون وسط مسطا!!! ۱۹ شده
میانگین وانحراف استاندارد کلاست هست:
۱۳/۴۶۶۷
۲/۸۲۵۱
پس مینویسی
grades_normalized=[(grades-13.5)/2.9]+offset
آفست رو ۱۸ انتخاب کن
۱۷/۴۸۰۸ ۱۶/۴۱۸۹ ۱۶/۲۴۱۹ ۱۷/۸۳۴۸ ۱۷/۴۸۰۸ ۱۷/۴۸۰۸ ۱۷/۶۵۷۸ ۱۸/۱۸۸۸ ۱۸/۱۸۸۸ ۱۸/۰۱۱۸ ۱۸/۸۹۶۷ ۱۹/۹۵۸۷ ۱۹/۶۰۴۷ ۱۸/۱۸۸۸ ۱۸/۳۶۵۸
و نمره های بالا رو که حاصل نمودار هست با نمره های قبلی مقایسه کن
۱۲/۰۰۰۰ ۹/۰۰۰۰ ۸/۵۰۰۰ ۱۳/۰۰۰۰ ۱۲/۰۰۰۰ ۱۲/۰۰۰۰ ۱۲/۵۰۰۰ ۱۴/۰۰۰۰ ۱۴/۰۰۰۰ ۱۳/۵۰۰۰ ۱۶/۰۰۰۰ ۱۹/۰۰۰۰ ۱۸/۰۰۰۰ ۱۴/۰۰۰۰ ۱۴/۵۰۰۰
میبینی که کسی که قبلا ۱۹ شده بود الان ۱۹/۹۵ شده و کسی که قبلا نمره ۸/۵ گرفته بود الان ۱۶/۲۴ شدهو میتونه شاد باشه هرچند که اختلاف سواد او با نمره اون بنده خدا ۱۹-ای خیلی بیشتر از چیزیه که به نظر میرسه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , aslani15 , zipper , پشتکار

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۲۴ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۰۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۱۹۴ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  دیاگرام حالت و جدول حالت یک نمودار ASM Sanazzz ۵ ۵,۱۵۰ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Question کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش) javad94 ۲۲ ۲۴,۵۲۷ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  نمودار زمانی مدار میلی! AEM4949 ۱۰ ۹,۱۲۱ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aminfaraji
  ۳ کتاب مرجع برای تجزیه تحلیل سیستم شغل تحلیل گر سیستم hadiranji ۱ ۳,۷۹۱ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Mahla_EEL
  دیر برداشتن درس پایان نامه و تاثیر آن روی معدل batman70 ۱ ۲,۶۹۶ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۰۵ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close