زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست مشاوره : بشینم بخونم یا .....؟

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ، توسط irisadaf.)
من دانشجوی ترم ۷ و آخرم. برای کنکور ارشد امسال خوب نخوندم ،یعنی هفته ای ۱ روز درس میخوندم و آخرش هم شد این.
از طرفی در کنکور سراسری من دو بار شرکت کردم و اینجایی که قبول شدم بهمن ماه سال دومی که کنکور دادم قبول شدم یعنی ۱ سال از این طرف عقب افتاده بودم.معدل کارشناسیم خوب شد و جژء ۱۰ درصد شدم با تکیه بر همین درسم هم بود که خوب نخوندم برای ارشد .

خلاصه سرتون را درد نیارم ، بین یه دوراهی گیر کردم:
اول اینکه بشینم درست و حسابی برای ارشد سال دیگه بخونم
ولی به هرحال ۱ سال قبلا عقب افتاده بودم ۱ سال هم حالا میشه ۲ سال از هم سن و سالام (متولدین نیمه اول ۶۸) عقب می افتم و استرس کنکور با این وضع سوالات و .... را باید تحمل کنم. از آینده هم که خبر نداریم چی میشه.

دومین راه اینه که دانشگاه خودمون برای ارشد نرم افزار پذیرش بگیرم چون ۱۰ درصد هستم میتونم بمونم .
ولی مشکل اینجاست که دانشگاه خودمون( شیخ بهایی) نمیگم بده ولی زیاد جالب نیست بمونم . میترسم بعدا پشیمون شم و حسرت این را بخورم که چرا دوباره برای ارشد نخوندم. تا هفته دیگه هم برای این تصمیم وقت دارم چون هفته دیگه پذیرش تموم میشه و پذیرش ۱۰ درصدی فقط برای دانشجویانیه که بلافاصله در مقطع بعدی میخوان ثبت نام کنن و نمیشه این امکان را برای سال دیگه نگه دارم.

منتظر راهنمایی های شما هستم

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sohrablou , Sophia
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۹ ب.ظ
من که متولد ۶۶ ام چی بگم...بعد از تموم شدن درسم رفتم سر کار و زبان خوندن و خارج رفتن تا ۳ سال بعد...بشین بخون بابا...چیو عقب میفتم ...مگه مسابقست...تغذیه سالم و ورزش و دنبال دخانیات هم نرو یه ۱۰ سال بیشتر عمر میکنی جبران میشه...شک نکن...بشین بخون..البته دانشگاهتون رو نمیشناسم...نمیدونم چجوریه..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۲۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , agentv , irisadaf , kerm , nomad:D , Aurora , fateme66 , sajad_8900 , parsaNA , sohrablou , asp_vb , The BesT , Sophia , Engineer
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ ب.ظ
همه میدونیم تو رشته ما مهمتر از مدرک بلد بودن کاره پس فرق نداره کجا باشه؟
اما واسه رفتن از ایران مهمه
ببین چی میخای؟
۱
۱
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط anyone.)
یه راه حلم اینه که شرایط فعلی رو از دست ندید و اگر مشکل مالی ندارید ثبت نام کنید و ترم مهر رو مرخصی بگیرید و برای کنکور به صورت جدی بخونید و با ارامش اینکه یک پشتوانه دارید سر جلسه حاضر بشید.
البته قبلش حتما این مساله که می تونید دروسی که در دانشگاه فعلیتون پاس می کنید رو در دانشگاه مورد نظرتون معادل کنید رو هم بررسی کنید تا وقت و هزینه اتون رو بیهوده تلف نکرده باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ب.ظ
RE: درخواست مشاوره : بشینم بخونم یا .....؟
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)anyone نوشته شده توسط:  یه راه حلم اینه که شرایط فعلی رو از دست ندید و اگر مشکل مالی ندارید ثبت نام کنید و ترم مهر رو مرخصی بگیرید و برای کنکور به صورت جدی بخونید و با ارامش اینکه یک پشتوانه دارید سر جلسه حاضر بشید.
البته قبلش حتما این مساله که می تونید دروسی که در دانشگاه فعلیتون پاس می کنید رو در دانشگاه مورد نظرتون معادل کنید رو هم بررسی کنید تا وقت و هزینه اتون رو بیهوده تلف نکرده باشید.

مگه میتونم همون ترم اول را مرخصی بگیرم؟ چون معمولا ترم اول دست خود دانشجو نیست و یه سری واحدهایی بش میدن

۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۶ ب.ظ
قبل از هر اقدامی همه این جوانب رو بررسی کنید فکر می کنیم جواب سوالتون رو از دانشگاهتون می تونید بگیرید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۷ ب.ظ
خیلی از کسایی که الان وارد دانشگاه میشن متولد ۶۳ و ۶۴ هستن ( مخصوصا آقایونی که خدمت رفتن ) پس سن شما بالا نیست .
رتبه بدی نیاوردی با توجه به مقداری که تلاش کردی . بنظرم میتونی با تلاش و برنامه ریزی رتبه خیلی خوبی کسب کنی . البته خوندن برای سال بعد ریسک داره یه دفعه حوصلت نمیشه و ...
اگه این شهامت رو دارید که خدایی نکرده اتفاقی افتاد بگید قسمت من این بوده که امسال نرم دانشگاه و خودتون رو سرزنش نمیکنید ، برای سال دیگه بخون والا بنظرم برو همون دانشگایی که هستی از سهمیه ات استفاده کن .
باز هم این خودتی که باید تصمیم بگیری ، چون هیچ کس از شرایط شما بطور کامل که آگاه نیست و فقط میتونیم پیشنهاد بدیم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ب.ظ
به نظر من سال بعد با کمی خوندن شاید بشه از طریق کنکور هم شیخ بهایی رو آورد اگه می خوای اصفهان بمونی به نظرم یه سال دیگه تلاش کن .من خواهرم شیخ بهایی بوده زیاد سطح بالایی نداره البته اساتید خوبی از دانشگاه اصفهان اونجا هم هستن مثل جبل عامی وغیره اما باز با شناختی که من از جامعه تحصیل کرده اصفهان دارم می دونم رقابت تحصیلاتی تو اصفهان زیاده و قشر تحصیل کرده زیادی داره که اکثرا تو بهترین دانشگاههای ایران تحصیل کردن ببین مثلا تو استان من خوزستان جو تحصیل کرده های رشته من خیلی از دانشگاههای معتبر نیستن پس اگه تو استانهایی قصد کار وزندگی داری که سطح پایینتری دارن این کار رو بکن وبدون زحمت کنکور برو بشین سر کلاس اما برای شهر هایی مثل اصفهان به نظر من کار عبثی است چون باید به فکر دو سال بعدش هم باشی بعد چه کار می خوای بکنی؟ اینا البته نظرات من هست اما واقعیت هست و طبق آماری هست که از قشر تحصیل کرده اصفهان دارم خانمها هم تحصیلات خوبی دارن تو رشته ما در اصفهان باز هم البته بیشتر تحقیق کن اما من اگه بودم شانسم رو یه بار امتحان می کردم شیخ بهایی رو بایه رتبه یکم بهتر از اینی که آوردی هم میشه رفت شما که هزینه غیر انتفاعی رو داری شاید بتونی شبانه هم یه جای خوب بری وهزینه اش هم که برات مهم نیست .بابا ایقدر هم به فکر سن نباشید می خوایید چه کنید .می خوایید کجا رو بگیرید .زندگی روال خودش رو داره ۳۰ سالگی به بعد هم هیچ اتفاقی نمی افته .ازدواج هم دست خداست بچه دست خداست کار دست خداست اصلا همه چیز دست خداست.یادمه یه استاد ریاضی داشتیم خیلی عالی بودن ایشون حدود ۵۰ سالی داشت می گفت تا ۳۰ سالگی راننده تاکسی بوده تو ۳۰ سالگی تازه کنکور می ده واسه لیسانس وحالا هم دکترای ریاضی داشت .ادمی هر موقع اراده کنه می تونه پس بیخیال سن خوب؟؟؟!!! آفرین بچه خوب نازنین ستاره روی زمین .
ببخش اگه شوخی کردم خواستم جو رو شاد کنم .بای

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Mohammad-A , irisadaf , **sara** , Aurora , navid-p , Mansoureh , alirrrrrr , a_azarbarzin , sohrablou , Sunshine Off , asp_vb , The BesT , rasoul67
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
واقعا امیدوارم کردین . انشاءالله یه سال دیگه میخونم توکل به خدا
چیزی که منا ناراحت میکرد این بود که چند تا دوستای دبیرستانم که با هم بودیم و هنوز دوستیمون برقراره الان ترم ۲ کارشناسی ارشدن و سال دیگه که من انشاالله قبول بشم اونا فارغ التحصیل کارشناسی ارشد میشن و من احساس خیلی بدی داشتم . فکر می کردم خیلی عقب افتادم از اونا . اما خیلی امید دادین . ممنون از همه.
انشا الله موفق باشین

۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
ول کن درس نخون به چه دردی می خوره درس خوندن ، ذغال خوب هم داریما

مرد حسابی از کی عقب افتادی ؟
اگه بخوای حساب کنی کل ایران یه ۲۰۰ سالی از غرب عقب افتاده هست.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۶
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , arichoana
ارسال: #۱۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  اگه بخوای حساب کنی کل ایران یه ۲۰۰ سالی از غرب عقب افتاده هست.
این طور بخوای حساب کنی غرب هم یه چند سال نوری با معنویت فاصله داره همش که این رندگی مادی ودرس که نیست که بابا اینم تحقیق واختراع وپیشرفت آخرش به کجا چنین شتابان بندگان خدا ؟

بگذریم...

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۹
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , Sunshine Off , asp_vb , rasoul67
ارسال: #۱۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط navid-p.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  اگه بخوای حساب کنی کل ایران یه ۲۰۰ سالی از غرب عقب افتاده هست.
این طور بخوای حساب کنی غرب هم یه چند سال نوری با معنویت فاصله داره همش که این رندگی مادی ودرس که نیست که بابا اینم تحقیق واختراع وپیشرفت آخرش به کجا چنین شتابان بندگان خدا ؟
حداقلش اینه که دیگه کنکور ندارن.ضمن اینکه پیشرفت و اختراع جلوی معنویتو نمیگره.
هر چند که ما نه از نظر مادی پیشرفت کردیم و نه از نظر معنوی
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط SarahArshad.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ ق.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  اگه بخوای حساب کنی کل ایران یه ۲۰۰ سالی از غرب عقب افتاده هست.
حداقلش اینه که دیگه کنکور ندارن. پیشرفت و اختراع جلوی معنویتو نمیگره.
هر چند که ما نه از نظر مادی پیشرفت کردیم و نه از نظر معنوی
مادی که دست خودمون نیست معنوی که از اراده خومونه
نوشتم که
بگذریم...
تجربه نشون داده این بحثها جز وقت تلف کردن در مانشت چیزی نداشته دوست من هر کس روش ومنش خودش رو داره .کسی هم که بخواد روحش رو صاف کنه نه کنکور نه هیچ چیز دیگه جلوش رو نمی گیره در غرب هم آدم هایی هستند که خود ساخته اند همان طور که در ایران انسانهای تحصیل کرده وبا سواد که غرب کاری جز کشتنشان نمی تواند انجام بدهد کم نداریم .
بگذریم....

۶
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , Mansoureh , comsc86 , ahmadi_development
ارسال: #۱۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
کاملا موافقم که این بحثها وقت تلف کردنه و من هم علاقه ای به بحث ندارم.
ولی شما یه بحثو شروع میکنی و شعار میدی و بعد میگی بگذریم .
این درست نیست
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ق.ظ، توسط banou.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  .بابا ایقدر هم به فکر سن نباشید می خوایید چه کنید .می خوایید کجا رو بگیرید .زندگی روال خودش رو داره ۳۰ سالگی به بعد هم هیچ اتفاقی نمی افته .ازدواج هم دست خداست بچه دست خداست کار دست خداست اصلا همه چیز دست خداست.یادمه یه استاد ریاضی داشتیم خیلی عالی بودن ایشون حدود ۵۰ سالی داشت می گفت تا ۳۰ سالگی راننده تاکسی بوده تو ۳۰ سالگی تازه کنکور می ده واسه لیسانس وحالا هم دکترای ریاضی داشت .ادمی هر موقع اراده کنه می تونه پس بیخیال سن خوب؟؟؟!!! آفرین بچه خوب نازنین ستاره روی زمین .
..........دقیقا موافقم.Big GrinBig GrinBig GrinBig Grinکسی هست که الان در سن بالای ۴۰ دانشجوی ارشده.پس ناامید نباش.آدم اگه بتونه موازی باشه خیلی خوبه من که خودم نمی تونم.یعنی سعی کنه در همه جوانب زندگیش بصورت پارالل حرکت کنه.به نظر من این آدم موفقه.Smileقول میدم اگه از الان بخونی تا ۳۰ سالگی دانشجوی دکترا هستی انشاالله.این پیش بینی منه البته.بی حساب پیش.گوش شیطون کر.چشم دشمن کورBig Grin

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۴۰۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۲۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۹۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  میخوام ارشد آی تی بخونم راهنمایی میخوام hadeeee ۱ ۲,۱۹۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۳۰۰ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟ sajadg ۷ ۶,۴۵۲ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sajadg
  مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت nima20-20 ۱۰ ۱۴,۲۱۸ ۰۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: abdollah75
  مشاوره برای کنکور دکتری Rehe1994 ۰ ۲,۱۳۱ ۰۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Rehe1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close