زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت

ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۲۲ ب.ظ
با سلام

من یه مشاوره از دوستان میخام که خیلی برام مهم و حیاتیه
من لیسانس برق-الکترونیک دارم و برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر میخونم و از وقتی که درسم تموم شد تصمیمم بر مهندسی کامپیوتر بود ولی با توجه به بازار کار و پرشدن ظرفیت جامعه و دانشگاهها تصمیم گرفته ام که مدیریت شرکت کنم و ارشد را MBA بدم چون میدونم که هم شرکت کنندگانش کم هستند و هم بازار کارش خوبه البته تا جایی که من میدونم حالا از دوستان میخاستم که راهنمایی کنن که بتونم یک تصمیم درست و حسابی بگیریم با توجه به اینکه برای کنکور ارشد هم وقتی کمی مونده.

لطفا کسانی که تجربه دارن کمک کنند

با تشکر

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۸ ق.ظ
mbaرشته خوبیه درسته که تعداد شرکت کنندهاش زیاد نیست ولی به همون نسبت پذیرشش هم کمه به نظرم اگه تو زبان و ریاضی قوی هستی تغییر رشته بده در غیر این صورت همون رشته برقه خودتو ادامه بدی بهتره امیدوارم تونسته باشم تا حدودی راهنماییت کنم . موفق باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nima20-20
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۲۳ ب.ظ
از دوستان دیگه کسی تجربه یا نظری نداره

لطفا راهنمایی کنید چون خیلی مهمه

با تشکر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۹ ب.ظ
سلام...
والا منم اول قصد داشتم برم مدیریت و کلی هم دنبال منابع بودم و تحقیق کردم...از چند تا از رتبه های برتر هم سوال کردم
اول اینکه میگند تعداد شرکت کنندگانش کمه..فکر نکنم خیلیا گفتند که زیاده!!!!چون از خیلی از رشته ها به خاطر اینکه میگند حفظی هست میرند
بعدش راس میگند باید زبان و ریاضیت خوب باشه...زبان ضریب ۳ داره و ریاضی برای مدیریت تولد و اقتصاد خرد و کلان لازم داری
مدیریتش هم ضریب ۳ داره که باید چندین کتاب رو بخونی...یه سری فلش کارت هس دی ام ال فکر کنم اسمشه بخونی خیلی خوبه..خودشون که برای کنکور ۹۲ ادعا کردند تمامی سوال ها تو این فلش کارت ها جوابش بود!!!!
من دو دلیل داشتم که نرفتم
اول ما رشته های مهندسی به قول معروف به دو دوتا ۴ تا عادت داریم ولی داخل مدیریت همچین منطقی نداشت مازلو ۱ چیر میگه اون یه چیز دیگه و....
دوم استاد ما بهم گفت شما الان مهندسی هستی و مهندسی ۱ چیزه انسانی هم ۱ چیزه دیگه...فکر کنم منظورمو فهمیده باشی
یه سری هم به سایت modir.ir بزنی همه چینو نوشته
۱
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ب.ظ
خوب من تحقیقی که کردم گفتن که اکثر رشته های مهندسی برای ارشد میرن مدیریت نمیدونم که چیکار کنم
الان موندم که چه تصمیمی برم تو این مدت باقیمانده کامپیوتر شروع کنم یا مدیریت
ولی خیلی به این رشته علاقمند شده ام چون یه جور مدیریت توش هست و ادم میتونه خیلی مفید باشه ولی فعلا دودل هستم تا ببینم دوستان دیگه چه نظری میدن

با تشکر

۱
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
RE: مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت
به نظر من ، آدم برق و کامپیوتر ول میکنه میره مدیریت!!!
راستی اینجا اکثرا" کامپیوترین شما ناخودآگاه کشیده میشی به سمت مهندسی - بهتره با یه مشاور بی طرف و مجرب در میون بزاری

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۰
۰
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ق.ظ
من الان نمی دونم MBA چه درسایی داره اما ۲ ساله پیش فقط زبان و GMAT و ریاضی بود .کسایی رتبه خوب میارن که زبان عالی باشن و ریاضی هم بالا بزنن . قبولی تو این رشته سخته مگر اینکه زبانت خوب باشه .

اگز قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارین ، رشته MBA و مدیریت مناسب نیست .

اگر به مدیریت علاقه دارین پیشنهاد می کنم رشته صنایع بدین گرایش سیستم بهره وری . فکرکنم خود بچه های صنایع نمی تونن تو این گرایش شرکت کنن . این رشته میان رشته ای بین مدیریت و مهدسی هست . برای شما ذشته صنایع می تونه اتخاب خوبی باشه . مخصوصا اگه قصدتون بازار کار باشه .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۷ ق.ظ
طبق اماری که تازگی ها اعلام کرده اند بچه های صنایع جزو بیکارترین ها میباشند یعنی رشت شون اصلا بازار کار نداره
از دوستان اینجا کسی نیست که MBA شرکت کرده باشه

من ریاضیم خوب هستش چون ریاضی فیزیک خوندم . تست هوش هم که چیز سختی نسیت
فقط میمونه زبان که میخام ببینم تو ۵ ماه باقی مونده میشه کاری کرد یا نه؟

با تشکر

۰
۰
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ق.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۲۷ ق.ظ)nima20-20 نوشته شده توسط:  طبق اماری که تازگی ها اعلام کرده اند بچه های صنایع جزو بیکارترین ها میباشند یعنی رشت شون اصلا بازار کار نداره
از دوستان اینجا کسی نیست که MBA شرکت کرده باشه

من ریاضیم خوب هستش چون ریاضی فیزیک خوندم . تست هوش هم که چیز سختی نسیت
فقط میمونه زبان که میخام ببینم تو ۵ ماه باقی مونده میشه کاری کرد یا نه؟

با تشکر
Smile طبق امار ها رو جالب گفتین .

من رشته لیسانسم صنایع و پیشنهادی که می کنم بر اساس شنیده هام نیست، براساس تجربم توی این رشتس ، امارها رو نمی دونم از کجا اوردین اما موقعیت کاری رشته صنایع خوبه.

در هر صورت من قصد راهنمایی داشتم .
موفق باشین

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۳۰ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹ ب.ظ)مصطفی محمودی نوشته شده توسط:  ولی داخل مدیریت همچین منطقی نداشت مازلو ۱ چیر میگه اون یه چیز دیگه و....
دوم استاد ما بهم گفت شما الان مهندسی هستی و مهندسی ۱ چیزه انسانی هم ۱ چیزه دیگه...فکر کنم منظورمو فهمیده باشی
تقریبا دارید اشتباه میگید
این چیزایی که شما گفتید اصول مدیریت هست، از یه دکتر مدیریت درباره اینا پرسیدم گفت اینا زیاد کاربرد نداره، ما بیشتر تو ریاضیات و اصول ریاضی مثل نظریه صف و ...... کار میکنیم و حفظ کردنی زیادی نداریم
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۸ آذر ۱۳۹۷, ۰۴:۵۸ ب.ظ
سلام دوستان من رشتم مکانیکه میخوام برای ارشد مدیریت بخونم و ی سری سوال در مورد گرایشای این رشته و بازار کارشون و درسایی ک قراره پاس کنم دارم کسی میتونه کمکم کنه؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۷۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۲۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۰۴ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۶۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۷۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۶۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۷۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۳۹ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close