زمان کنونی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبلیغ پپسی روی ماه! +عکس [از شایعه تا واقعیت]

ارسال: #۶۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ق.ظ، توسط parsaNA.)
RE: تبلیغ پپسی روی ماه! +عکس [از شایعه تا واقعیت]
اینم اون چیزی که باید اتقاق میفتاد و نیفتاد ، واسه دلخوشی خودمون

[تصویر:  attachment.php?aid=4970]

صفحه پیوندها روی ماه ، تحقق رویاهای دکتر Big Grin

[تصویر:  attachment.php?aid=4971]

فایل‌(های) پیوست شده

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , **sara** , nmusavi , Belissima , Jooybari , jafarir , ashkan_d13 , alirrrrrr , BraveKnight , maryami , انرژی مثبت , rozh66 , s.sadri , آرمین , Aurora , M.H.P , The BesT , mohammad_13690 , eris229 , ماه بانو
ارسال: #۶۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۸ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  خیلی بده که تا سازمان آمریکایی تایید نکنه مردم ما قبول نمیکنن ماهواره ای فرستاده شده
خیلی بده که وقتی فهمیدن ماهواره ای فرستاده شده هنوز هم باور نمیکنن کار داخل باشه و میگن یا روسیه بوده یا چین
وقتی سوزن ته گرد از چین وارد میکنیم، چطور باید باور کرد که ماهواره میسازیم!!!

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  خیلی بده که ما فکر میکنیم آمریکا روی ماه پیتزا فروشی و روی مریخ هتل زده؛ و ربات هایی ساخته که حرف میزنن و فکر و عاطفه دارن؛ و سلاحی ساخته که هرجا بخواد زلزله ایجاد میکنه و ... . اونها دست نیافتنی هستند و ما در مقابل اونها سوسکیم!
تو یه سایتی تحلیل بازی ایران و ازبکستانو میخوندم، کارشناس یه حرف خوبی زد، میگفت: "ایرانیها حس خود برتری دارن"، از قبل خودشو برنده میدونستن، واسه همین بود که افتضاح بازی کردیم
اینو میخوام بگم در مقابل علوم و تکنولوژی اونا انصافا خیلی(بیشتر از خیلی) عقبیم Sleepy

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66 , Aurora , inteligentium
ارسال: #۶۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۶ ق.ظ
درود به همه دوستان گل

من تازه به انجمن پیوستم و قضیه آشناییم با اینجا نیز به سرچ در مورد پپسی و ماه مربوط میشه (چه نحوه آشنایی علمی و جالبی Cool )!!!
یک نکته رو باید خدمت همه عزیزان عرض کنم و اون هم مربوط میشه به کمربند وان آلن:
وقتی نظریه های شگرف دوستان متخصص که اکثرا کارشناسی و کارشناسی ارشد هستن در مورد این که نمیشه از این کمربند گذشت رو مطالعه کردم بسی در شگفتی فرو رفتم!!!!!!!
دوستان گلم اولا این کمربند دو لایه داره:
۱- وان آلن تحتانی
۲- وان آلن فوقانی
ثانیا درسته این مدارها پر انرژی هستن اما به دلیل زمان نه چندان زیادی که برای گذر از اونها نیاز هست (زمان نسبت به تخریب نه زمان به نسبت ذهنیت ما) تجهیز پرتاب شده آسیب نمیبینه (خوب قدر مسلم تمهیداتی نیز برای گذشت از این کمربند در نظر گرفته میشه)...
نیاز داره اشاره کنم ماهواره ها با توجه به دو کمربند وان آلن به سه دسته تقسیم میشن:
۱- مدار کوتاه (LEO- زیر وان آلن تحتانی)
۲- مدار متوسط (MEO- بین وان آلن تحتانی و فوقانی)
۳- زمین ثابت (GEO- بالای وان آلن فوقانی)
خوب شما در نظر بگیرید که یک ماهواره مخابراتی برای قرار گیری در مدار حدود ۳۵ هزار کیلومتری برای زمین ثابت شدن باید از دو کمربند ذکر شده بگذره! اگر به قول شما عزیزان گذر این کمربند محال باشه با عرض شرمندگی باید عرض کنم ما در حال حاضر با باد هوا ارتباطات ماهواره ای رو برقرار میکنیم و همه بلوف های تبلیغاتی هستن که ماهواره ها دارن این کار رو انجام میدن ضمنا سازمان ITU برای رسیدگی به مسائل مربوط به ماهواره های MEO و GEO سازمان ها رو به خوردن کشک دعوت میکنه چون میدونه به هیچ وجه نمیشه از وان آلن گذشت و این بحث ها و جدل ها و مجوز ها کشکیه!!!!
ضما برای مزید اطلاع شما بزرگواران باید متذکر بشم که اولین ماهواره زمین ثابت تل استار بود که در سال ۱۹۶۲ بر روی ایر رفت.

خواهشمندم مسائل رو با تعمق و تامل بیشتری تجزیه و تحلیل کنید و سپس در صورتی که دانش کافی دارید در مقام پاسخگویی بر بیایید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66 , admin , Aurora , ashkan_d13 , ماه بانو , inteligentium
ارسال: #۶۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ق.ظ
جناب saeed_9_12 : حق با شماست . ولی شما هم لطف کنید یه بک گراند از خودتون بگید یا مرجع حرفهاتون رو مشخص کنید . اشکال اصلی ما هم در این تاپیک همین بوده که نمیگیم این حرفها رو از کجا می زنیم . شما تحصیل کرده ی هوافضا هستید ؟

و به این سوال هم خواهشا جواب بدید : بالاخره انسان تونسته به ماه سفر کنه یا نه؟ Big Grin له شدیم از بس حرف ضد و نقیض شنیدیم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Fardad-A , **sara** , eris229
ارسال: #۶۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ق.ظ، توسط ONLY-IT.)
این فیلم لوگوی پپسی رو ماه

برا اونای که رفتن دو ساعت نشستن و چیزی ندیدن Tongue

فکر کنم این طوری بوده که باید نیتت خالص داشته باشی تا ببینی Big Grin

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , rozh66 , Aurora , eris229
ارسال: #۶۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ق.ظ، توسط imi.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ق.ظ)saeed_9_12 نوشته شده توسط:  وقتی نظریه های شگرف دوستان متخصص که اکثرا کارشناسی و کارشناسی ارشد هستن در مورد این که نمیشه از این کمربند گذشت رو مطالعه کردم بسی در شگفتی فرو رفتم!!!!!!!
۱/ من از حرفای کسی این برداشت رو نکردم که نمیشه از این کمربند الان عبور کرد. البته شاید یه خاطر ذهنیت خودم بوده.
۲/ دلیل نداره کسی که کامپیوتر خونده الزاما از ستاره شناسی چیزی بلد باشه.
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  ثانیا درسته این مدارها پر انرژی هستن اما به دلیل زمان نه چندان زیادی که برای گذر از اونها نیاز هست (زمان نسبت به تخریب نه زمان به نسبت ذهنیت ما) تجهیز پرتاب شده آسیب نمیبینه (خوب قدر مسلم تمهیداتی نیز برای گذشت از این کمربند در نظر گرفته میشه)...
بحث عبور موجود زنده با عبور تجهیزات تفاوت داره.
۱/ برای عبور از خود کمربند.
۲/ بعد از کمبربند. چون در اون ناحیه محافظت کمربند ون آلن برای موجودات زنده بر خلاف زمین دیگه وجود نداره. بعد از اون رو باید در لباس فضانورد ها و سفینه های فضایی براش کاری کرده باشن.
۳/ قطر این کمر بند همچین هم کم نیست! بین ۱۶ تا ۲۴ هزار کیلومتر هست و چیزی حدود ۱۰ ، ۲۰ میلیون ولت برق داره.
۴/ چیزی که معلومه اینه که باید فکری برای این موضوع ها شده باشه.
یه سری جاها قبلا خونده بودم که این کمبربند بعد از سفر به ماه کشف شده ولی الان که تو اینترنت از چند تا سایت دیدم اگه تاریخ هاشون دقیق باشه این طوری نبوده ولی به هر حال در این مورد اون موقع ها توضیحی ارائه نشد. البته می تونه برای این بوده باشه که نمی خواستن دانششون رو لو بدن.

--> گذشته از این بیشتر این موضوع به بعد از این کمربند برمی گرده نه عبور از اون.

مثلا برای تعمیر تلسکوب چاندار که در ۳۷ هزار کیلومتری هست هنوز هم که هنوزه فضانوردی نرفته. به علت نبود حفاظت کافی. در صورتی که فضانوردها روی ماه چند ساعت بودن.
می تونید مثالی بیارید برای رفتن فضانورد بیرون از سفینه بیرون از کمبربند ون آلن؟

البته به نظر من این موضوع امروزه باید حل شده باشه ولی می تونید با لحن بهتری حرف بزنید Smile))

نمی دونم چرا یکی از نقل قول ها اشتباه شده! یعنی درسته، نویسندش اون نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690
ارسال: #۶۷
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۶ ق.ظ، توسط admin.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ)imi نوشته شده توسط:  این کمربند دور زمین هست. ماه هم داره مگه؟؟؟ :فکر نکنم داشته باشه. یعنی چیزی نمی دونستم تال حالا.
همه سیاره‌ها و قمرهایی که تا حدودی نیروی جاذبه دارند این حلقه (کمربند) رو دارند. البته منظور من همون حلقه آلن دور زمین بود.
The term 'Van Allen Belts' refers specifically to the radiation belts surrounding Earth; however, similar radiation belts have been discovered around other planets. The Sun does not support long-term radiation belts.
اطلاعاتی در مورد این کمربند:

من نمی‌گم نمی‌شه از این کمربند عبور کرد، بلکه می‌گم: عبور از این کمربند سرطان‌زا هست و باعث مرگ فضانوردان در مدت کوتاهی می‌شه. ولی هیچ‌کدوم از فضانوردان اون ماموریت عمر کوتاهی نداشتن.

دو تا لینک جالب پیدا کردم یکی در مورد شبهات سفر به فضا:

و یکی دیگه مربوط به رفع شبهات:

در مورد حرف‌هایی که می‌زنیم: شک نکنید که حرف‌های من دارای ایرادات اشکالات فراوانی هست، چون کلاً تخصص من چنین چیزی نیست، از طرفی سایت ما هم سایت تخصصی هوافضا نیست که بشه بهش در این زمینه اعتماد کرد. اینکه دوستان کارشناسی، ارشد و یا دکتری می‌خونن و در این رابطه نظر می‌دن دلیل درستی نظرشون نیست. من همون‌قدر از فضا می‌دونم که یه دیپلمه می‌دونهBig Grin از طرفی کلاً هدف ما از این بحث‌ها بحث علمی دقیق نیست، برای مباحث علمی باید به سایت‌های تخصصی سر زد.
دقت کنید بحث هم توی تالار سرگرمی داره سر می‌گیره. من تو همین چند تا نظری که خوندم متوجه برخی از تصورات غلط خودم شدم. از طرفی برخی مسایل جدید هم برام پیش اومد.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13 , blackhalo1989 , hamed_k2 , mohammad_13690 , marzieh_s , انرژی مثبت , inteligentium
ارسال: #۶۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ق.ظ، توسط imi.)

جدید هست و به موضوع مربوطه.

برای آخرین بار میگم که راست و دروغش رو نمیشه به سادگی تایید کرد!

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  عبور از این کمربند سرطان‌زا هست و باعث مرگ فضانوردان در مدت کوتاهی می‌شه. ولی هیچ‌کدوم از فضانوردان اون ماموریت عمر کوتاهی نداشتن.
کاملا درسته و فکر نکنم همین طوری بدون هیچ تدبیری این کار رو کرده باشن. ۱۰۰% باید فکری برای این موضوع شده باشه که آسیبی نبینن.
ارسال: #۶۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  یه جمله هم خارج از موضوع تاپیک بگم(انشاءا... آقای پارسانا گیر نمیدنTongue)
...

سمت جدید من برقراری نظم و امنیت در بین ناظمان و مدیرانه Big Grin Tongue ناظم ناظما شدم !

ارسال: #۷۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  جناب saeed_9_12 : حق با شماست . ولی شما هم لطف کنید یه بک گراند از خودتون بگید یا مرجع حرفهاتون رو مشخص کنید . اشکال اصلی ما هم در این تاپیک همین بوده که نمیگیم این حرفها رو از کجا می زنیم . شما تحصیل کرده ی هوافضا هستید ؟

و به این سوال هم خواهشا جواب بدید : بالاخره انسان تونسته به ماه سفر کنه یا نه؟ Big Grin له شدیم از بس حرف ضد و نقیض شنیدیم .
بنده هوافضا نخوندم اما فکر کنم همه بچه های کامپیوتر درس شبکه های کامپیوتری رو پاس کردن (البته و صد البته با میزان بسیار متفاوتی از سرفصل ها!) در این درس اگر اساتید ارجمند بخش لایه فیزیکی رو کاملا پوشش داده باشن قطعا مبحث مخابرات ماهواره ای رو هم به طور کامل با معرفی رفرنس های متعدد تدریس نمودن (!!!).
به دلیل این که بنده اطلاعات دقیق با مرجع معتبر مکتوبی در مورد سفر حتمی انسان به ماه ندارم نمیتونم هیچ نظری در این مورد بدم!
نمیشه شخصی به حرف های سایرن در مورد عدم علمی بودن ایراد وارد کنه اونوقت خودش بدون هیچ پشتوانه علمی در مبحثی نظر بده.

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ)imi نوشته شده توسط:  ۲/ دلیل نداره کسی که کامپیوتر خونده الزاما از ستاره شناسی چیزی بلد باشه.
عرض شد که مخابرات ماهواره ای جزئی از مبحث شبکه است که باید در دانشگاه ها پوشش داده بشه اما انگار اساتید گرامی تدریس نمی کنن!

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ)imi نوشته شده توسط:  بحث عبور موجود زنده با عبور تجهیزات تفاوت داره.
۱/ برای عبور از خود کمربند.
۲/ بعد از کمبربند. چون در اون ناحیه محافظت کمربند ون آلن برای موجودات زنده بر خلاف زمین دیگه وجود نداره. بعد از اون رو باید در لباس فضانورد ها و سفینه های فضایی براش کاری کرده باشن.
قطعا باید چنین باشه

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ)imi نوشته شده توسط:  ۳/ قطر این کمر بند همچین هم کم نیست! بین ۱۶ تا ۲۴ هزار کیلومتر هست
خیر چنین نیست
وان آلن تحتانی حدودا ۴۰۰۰ کیلومتر
وان آلن فوقانی حدودا ۵۰۰۰ کیلومتر
فاصله دو کمربند حدودا ۱۰۰۰۰ کیلومتر (MEO)
حد نهایی کمربند وان آلن فوقانی حدود ۲۰۰۰۰ کیلومتری زمین (ابتدای GEO)

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ)imi نوشته شده توسط:  البته به نظر من این موضوع امروزه باید حل شده باشه ولی می تونید با لحن بهتری حرف بزنید Smile))
در متن ارسالی چه مستقیم و چه پنهان قصد جسارت به شخص و یا اشخاصی رو در ذهن نداشتم؛ اگر احیانا به حریم شخصیتی کسی تجاوز شده امید است من رو مورد عفو قرار بده.
ارسال: #۷۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ب.ظ)saeed_9_12 نوشته شده توسط:  
نقل قول: ۲/ دلیل نداره کسی که کامپیوتر خونده الزاما از ستاره شناسی چیزی بلد باشه.
عرض شد که مخابرات ماهواره ای جزئی از مبحث شبکه است که باید در دانشگاه ها پوشش داده بشه اما انگار اساتید گرامی تدریس نمی کنن!
بابا بیخیال! استاد شبکه بیاد در مورد کمربند ون آلن حرف بزنه؟
شاید خوب باشه برا اطلاعات عمومی (هر چند به نظر من ربطی نداره) شاید هم مربوط باشه واقعا ولی خوب فکر کنم از دانشگاه ها خیلی خبر ندارید!
من خودم دانشگاه اصفهان درس خوندم و استاد شبکه اونجا معروفه از نظر دو در بازی! Smile)) یه چیزی میگم یه چیزی میشنویا!

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ب.ظ)saeed_9_12 نوشته شده توسط:  
نقل قول: ۳/ قطر این کمر بند همچین هم کم نیست! بین ۱۶ تا ۲۴ هزار کیلومتر هست
خیر چنین نیست
وان آلن تحتانی حدودا ۴۰۰۰ کیلومتر
وان آلن فوقانی حدودا ۵۰۰۰ کیلومتر
فاصله دو کمربند حدودا ۱۰۰۰۰ کیلومتر (MEO)
حد نهایی کمربند وان آلن فوقانی حدود ۲۰۰۰۰ کیلومتری زمین (ابتدای GEO)
کمربند «ون آلن» که در سال ۱۹۵۸ توسط دانشمند امریکایی جیمز ون آلن کشف شد، بوسیله ابری نامرئی از ذرات الکتریکی زمین را محاصره کرده است. دانشمندان این کمربند را که مثل یک تله ذرات الکتریکی را در خود نگه می‌دارد، منطقه تابش ون آلن می‌نامند. دانشمندان زمانی به وجود این ذرات پی بردند که درون سفینه‌ها تجهیزات آشکار سازی این ذرات را بکار بردند.

کمربند ون آلن از دو لایه بیرونی و درونی ساخته شده است؛ لایه درونی آن که در شکل (۱) به رنگ قرمز مشخص است، بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلومتر ضخامت دارد و شامل پروتون‌هایی با انرژی ۱۰۰ میلیون ولت و الکترونهایی با انرژی ۱ تا ۳ میلیون ولت می‌باشد.

لایه بیرونی که در شکل (۱) به رنگ آبی مشخص شده، دارای ضخامتی بین ۱۶۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ کیلومتر که عمده آن محیط شامل الکترون دارای انرژی حدود ۵ تا ۲۰ میلیون ولت می‌باشد و این موضوع برای دانشمندان بسیار مشکل است که تشخیص دهند، این الکترون‌ها از کدام منبع وارد این دو منطقه از کمربند ون آلن شده است.

این رو تو خیلی از سایت ها نوشته مثلا :http://www.physical.mihanblog.com/post/368
نمی دونم منبع اصلیش کجا هست. شاید اشتباه گفته باشه.
ارسال: #۷۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ب.ظ، توسط k.amir.)
جالبیش اینجاس از دیشب ایرانیها رو پیج فیسبوک پپسی ۳-۴ هزارتایی پست گذاشتن ۶۰% فحش رکیک الباقی هم خنده دار!!!!!!!!!!!!! فیسبوکشون ۸ میلیون لایک داره!
بعد یعنی با اینکار ۸ میلیون میان میبینن فرهنگ غنی کشورمون رو!!!!!
درسته که خیلی خنده داره ولی ....!
نمونه خنده داراشو براتون میزارم!!
-نصر من الله و فتح القریب ... مرگ بر این پپسی مردم فریب
-فروش ساکس ویژه دیدن ماه و عبور از فیلترینگ ایران برای آرم پپسی ، بجای آرم پپسی صفحه فیلترینگ و پیوند ها را مشاهده خواهید کرد ، بدون کاهش سرعت ، تست اکانتSmile))))))))))
-پدر سوخته ها ایشالا ورشکست بشین ، من از این به بعد کوکا میخورم
-بر روی پرچم عشق با خط خون نوشتیم زمزم بی تو هرگزSmile)))
-شبا که ما می خوابیم پپسی جونم بیداره / ما خواب خوش می بینیم / اون عکس رو ماه می زاره / ولی عکسی نداره / بد بخت شده بی چاره
-عاقبت این خارجیا امت همیشه در صحنرو هنوز نشناختن
-پپسی خره ... گاوه منه !

در کل خودمون شایعه درست میکنیم خودمون پخش میکنیم بعد خودمون میریم فحش میدیم خودمون آبرو خودمونو میبریم!
Sad(
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , M.H.P , The BesT , eris229 , آرمین , ماه بانو
ارسال: #۷۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  در مورد حرف‌هایی که می‌زنیم: شک نکنید که حرف‌های من دارای ایرادات اشکالات فراوانی هست، چون کلاً تخصص من چنین چیزی نیست، از طرفی سایت ما هم سایت تخصصی هوافضا نیست که بشه بهش در این زمینه اعتماد کرد. اینکه دوستان کارشناسی، ارشد و یا دکتری می‌خونن و در این رابطه نظر می‌دن دلیل درستی نظرشون نیست. من همون‌قدر از فضا می‌دونم که یه دیپلمه می‌دونهBig Grin از طرفی کلاً هدف ما از این بحث‌ها بحث علمی دقیق نیست، برای مباحث علمی باید به سایت‌های تخصصی سر زد.
دقت کنید بحث هم توی تالار سرگرمی داره سر می‌گیره. من تو همین چند تا نظری که خوندم متوجه برخی از تصورات غلط خودم شدم. از طرفی برخی مسایل جدید هم برام پیش اومد.
حرف شما متین و پرمایه؛ اما به نظر شما حتی در محافلی که عملا رسمیت ندارن آیا کسانی که کباده علم رو در محافل علمی میکشن شایسته است بدون اطلاعات دقیق نظر بدن؟ عدم رسمیت محفل و مجلس مجوزی بر ناصحیح گفتن نیست!
از دیدگاه بنده وقتی افراد و خواصی که در بخشی از دنیای علمی روزگار دستی دارن بی مهابا در مورد سایر رشته ها نظر بدن، نتیجه ای جز تباهی عامه نخواهد داشت. من به عنوان شخصی که در هیچ رشته ای تخصص ندارم و اطلاعاتم چه در حیطه تخصصی شما و چه در سایر زمینه های علمی فراتر از کودک خردسالی نیست برای آینده شنیداری و استنتاجی خودم به وحشت افتادم که آیا سخنان اندیشمندان را باید با گوش هوش پذیرفت و یا به سخره گرفت! بیایید حداقل اگر جزء خواص نیستیم پیرو اندیشه اونها باشیم.
سخندان پرورده پیر کهن بیندیشد آنگه بگوید سخن
مزن بی تامل به گفتار دم نکو گو و گر دیر گویی چه غم؟
بیندیش و آنگه برآور نفس وزان پیش بس کن که گویند بس
به نطق آدمی بهترست از دواب دواب از تو به گر نگویی صواب

بشخصه معتقدم در جایی که نمیدونیم و یا دقیقا بر موضوع محیط نیستیم پرسیدن بهتر از با ایاد سخن گفتنه، مثلا میشد بجای این که بگیم گذر از وان آلن ممکن نیست، بگیم آیا گذر از وان آلن ممکنه؟
ارسال: #۷۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ
سلام به همگی.لطفا تا زمانی که یه مطلبی رو در موردش خوب تحقیق نکردیم و فقط به خاطر این که خودمون نتونستیم به واقعیتیش پی ببریم رای به دروغ یا شایعه بودنش ندیم.
بنده دیشب از طریق smsیکی از دوستان از این موضوع با خبر شدم و به اتفاق خانواده از ساعت ۱۱:۲۵ تو پشت بوم منتظر این واقعه بودیم.و در کمال نا باوری دیدم که این به قول شما شایعه حقیقت داره!به شما هم حق میدم که الان حرف من رو اصلا باور نمیکنین چون شما ها با چشم غیر مسلح نگاه کردین ولی ما به لطف یه دوربین دوچشمی!ساده شاهد این پدیده فوق العاده جالب بودیم.در ضمن روی ماه هیچ رنگی نبود و فقط دور ماه یه هاله ای بود که نصفش آبی پرنگ و نصف دیگش هم نارنجی بود.که بعضی وقت ها این هاله بزرگ و بعضی مواقع کم نور میشد.واقعا خیلی جالب بود.
در ضمن مدتش هم خیلی بیشتر از نیم ساعت بود چون من ساعت ۲ نصف شب هم با دوربین نگاه کردم هنوز اون هاله بود ولی خیلی کم نور شده بود.
ارسال: #۷۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ)ehsannaq2 نوشته شده توسط:  سلام به همگی.لطفا تا زمانی که یه مطلبی رو در موردش خوب تحقیق نکردیم و فقط به خاطر این که خودمون نتونستیم به واقعیتیش پی ببریم رای به دروغ یا شایعه بودنش ندیم.
بنده دیشب از طریق smsیکی از دوستان از این موضوع با خبر شدم و به اتفاق خانواده از ساعت ۱۱:۲۵ تو پشت بوم منتظر این واقعه بودیم.و در کمال نا باوری دیدم که این به قول شما شایعه حقیقت داره!به شما هم حق میدم که الان حرف من رو اصلا باور نمیکنین چون شما ها با چشم غیر مسلح نگاه کردین ولی ما به لطف یه دوربین دوچشمی!ساده شاهد این پدیده فوق العاده جالب بودیم.در ضمن روی ماه هیچ رنگی نبود و فقط دور ماه یه هاله ای بود که نصفش آبی پرنگ و نصف دیگش هم نارنجی بود.که بعضی وقت ها این هاله بزرگ و بعضی مواقع کم نور میشد.واقعا خیلی جالب بود.
در ضمن مدتش هم خیلی بیشتر از نیم ساعت بود چون من ساعت ۲ نصف شب هم با دوربین نگاه کردم هنوز اون هاله بود ولی خیلی کم نور شده بود.
والا دوربین ۲ چشمی که هیچ دوست من با تلسکوپ نگاه کرده چیزی ندیده!!!!
فکر کنم خطای دید داشتید شما

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۷۷۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۱۱۱ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۶۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
Video واقعیت مجازی + واقعیت افزوده: پرواز اژدها بر فراز استادیوم بیس بال شهر سئول marvelous ۰ ۲,۲۵۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۳۱۰ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۱۱۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
Information فتوشاپ و تبدیل عکس به سیاه و سفید setareh238 ۰ ۲,۰۵۹ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: setareh238
  سیستم بردن نمرات روی نمودار ف.ش ۱۶ ۹۳,۴۸۲ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: raminb
  ویرایش عکس peymankop ۱ ۲,۱۰۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: moeintn
  دیر برداشتن درس پایان نامه و تاثیر آن روی معدل batman70 ۱ ۲,۷۳۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close