زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خواندن از صفر (درس ریاضیات گسسته )

ارسال: #۱۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط MSZ.)
RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس ریاضیات گسسته )
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)BJS نوشته شده توسط:  سلام
خیلی ممنون از راهنمایی های همه ی دوستام...خیلی مفید بود
حل و المسایل گریمالدی جلد ۲ آن نیومده؟

گریمالدی ترجمه انتشارات فاطمی یک حل المسائل داره که تو بازار هم موجود هست و مال انتشارات فاطمی نوشته دکتر رضوانی هست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۱۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۶ ب.ظ
سلام دوستان عزیز
گسسته درس شیرین و زیبایی هست.
من رفرنس رو اصلا نخوندم.
کتاب پوران خیلی زیبا و جالب بود و همینجور تست هاش.
اگه بخونیدش مشکلی از نظر گسسته نباید داشته باشد.
تست های گسسته فکریه. منظورم اینه که با تست های پوران ورزش فکری کنید .نه اینکه بخواهید نوع تست رو حفظ کنید.
اگه ازش لذت ببرید تو این درس موفق می شید

شاد باشید . بدرووود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , SaMiRa.e , Donna , sajad_8900 , **sara** , Parva , Mahla Mehr , kerm , samaneh_aftab , Sector
ارسال: #۱۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه قسمتاییش به ذهن قوی نیاز داره از این لحاظ شبیه هندسه است.
از قوی کردن ذهن فرار نکنید! شاید با تمرین چند باره یه مساله اون مساله رو سریع تر حل کنید ولی در مواجهه با مساله های جدید چه میکنید؟!(منظورم نفی تمرین نبود بلکه تقبیح تمرین صرف بود!)
راه حلتون برای قوی کردن ذهن چی هست؟ به نظر من همین اتفاق در مورد دروس دیگه می افته مثل داده والگوریتم.
دوستان اشکالات رو که می گن راه حل هم بگن با تشکر.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۱۹
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۶ ب.ظ
سلام. ترمی که ما درس گسسته رو داشتیم کتابمون کتاب ساختمان های گسسته دکتر وحیدی بود. کتاب ساده ایه و فصولی مثل منطق رو خیلی روون گفته ولی من توصیه نمیکنم بخونیدش. چون بعضی از فصلهاشو خوب توضیح نداده و بعضی از مثالهاش به نظرم متناسب با درسش نیست. چون زبانم داغونه سراغ روزن نرفتم. ترجمه فارسی کتاب گریمالدی رو تا ۱۰ فصل خوندم و انصافاً توی بحث های ترکیبیاتی و شمارشی خیلی خوب توضیح داده. اگه بخام فرق گریمالدی با کتابی مثل کتاب دکتر وحیدی رو بگم مثل فرق استفاده از کتابخونه های زبان سی پلاس پلاس با کدنویسی به زبان اسمبلیه. گریمالدی اینقدر مثال و تمرین متناسب با درسش داره که اگه شما سوالی دیدید بتونید با اونا تطبیق بدبد. کافیه یه دور کتاب گریمالدی رو بخونید و بفهمید سوالاش چجوری حل میشه. با دیدن هرسوال فقط ببینید مشابه این سوال رو قبلاً چجوری حل کردید.
یه حس شک و یه حس اعتماد بنفس (مشابه چیزی که آقای MSZ گفتن) نیازه. حس شک برای اینکه تمام حالات جواب رو درنظر بگیرید که حالتی جا نمونه و حالتی دوبار شمرده نشه و حالتی هم اشتباه بوجود نیاد. این سوالات توی مباحث شمارش و بازگشتی زیاده. حس اعتماد بنفس هم بگید ۲۰ درصد سوالاتی که میبینید غلطه. یعنی سوالات رو حل کنید و وقت کافی حتی چندساعت روش بذارید. چون اگه الآن این کارو نکنید سر جلسه بجای حل یک دقیقه ای باید بعد از تلف کردن ۱۰ دقیقه وقت بیخیالش بشید. اگه جوابتون با کلید یکی نبود بگید سوالش غلطه و جزء اون ۲۰ درصده. اگرم بعداً فهمیدید درسته بگید جزء ۸۰ درصد بوده. به همین سادگی. نمونه ای از ۲۰ درصد غلط
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هست که احتمال داره درست باشه و نمونه ای دیگه که قطعاً غلطه سوال رابطه بازگشتی کنکور امساله.
گسسته درس پایه ایه. برای یادگیری بهتر بقیه درسا نیازه. من این درسو هنوز برای کنکور نخوندم. البته هنوز هیچ درسی رو نخوندم و پاسخ هام توی این درس فقط بخاطر حل مشابهات زیاده. سوال زیاد حل کردم چه توی مانشت و چه دانشگاه.
مانشت مثال های زیادی داره. تنوع سوالاش خیلی خوبه. یه دور گریمادی رو بخونید بعد توی مباحث شرکت کنید و سوالات حل شده رو حل کنید. اگه راه حل یا جوابتون فرق داشت کافیه یا پاسخ زیر اون پاسخ ها بدبد. مطمئن باشید یا از طرف کاربران تایید میشه یا درموردش بحث میشه. کافیه بفهمید سوال چی میخاد. راحت بگم ۸۰ درصد سوالات شمارشی فقط با سه تا سوال ساده حل میشه:
۱/ اشیا متمایزن یا مشابه
۲/ ظروف متمایزن یا مشابه
۳/ تکرار مجاز هست یا نیست
همین سه تا سوال که جواب بله یا خیر دارن روش حل سوالات شمارشی رو مشخص میکنن.
خوندن گسسته خیلی وقت نمیخاد. جاافتادن با مثالاش وقت گیر و زمان بره. مرور کل کتاب هم چند ساعت وقت میخاد. چند روز پیش حدود نیم ساعت کل توابع مولد رو مرور کردم. با اینکه تابستون خودم خونده بودم و قبلش هیچ زمینه ای ازش نداشتم میتونم بگم همون نیم ساعت برای پیش زمینه حل سوالاتش کافی بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , SarahArshad , **sara** , fatima1537 , BJS , مازیار صفایی , ماه بانو , SaMiRa.e , kashir , pos , nmusavi , Donna , Parva , Mahla Mehr , Doctorwho , imatin
ارسال: #۲۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
روش نکته و خلاصه برداری در این درس چطوره؟
لازمه در تابستان که مرجع می خونیم از کتابهای روزن وگریمالدی خلصه برداریم یا همه کتاب نکته هاست ونمی شه و فقط باید برای دوران جمع بندی در حد یه صفحه A4 نکات ریز رو برداشت.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ارسال: #۲۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ ب.ظ
یک سوال هم من داشتم
گریمالدی کتاب ۴ جلدی هستش اما من ۳ جلد اول رو دارم. برای تسلط لازمه که جلد چهارم هم خوانده بشه؟ چون تاکید روی ۳ جلد اول هست گویا...

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۲۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۷ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  لازمه در تابستان که مرجع می خونیم از کتابهای روزن وگریمالدی خلصه برداریم یا همه کتاب نکته هاست ونمی شه و فقط باید برای دوران جمع بندی در حد یه صفحه A4 نکات ریز رو برداشت.

باید نکته برداری کنین از این دو تا کتاب
مبحث به مبحث
نکات هر مبحث ممکنه چندین صفحه بشه ولی حتما این کار رو بکنین چون از پاییز به بعد خیلی به دردتون میخوره
سعی کنین برای رفع تکلیف خلاصه برداری نکنین بلکه همه نکات رو سعی کنین پیدا کنین و چیزی رو از قلم نندازین
باز هم میگم که قراره وقت و انرژی زیادی ازتون بگیره به همین خاطر بهترین زمان برای این کار تو ایام تابستون هست
تو ایام تابستون شما باید حداقل چند تا از درس ها رو بخونین و گسسته حتما یکی از همین درس ها هست.
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  یک سوال هم من داشتم
گریمالدی کتاب ۴ جلدی هستش اما من ۳ جلد اول رو دارم. برای تسلط لازمه که جلد چهارم هم خوانده بشه؟ چون تاکید روی ۳ جلد اول هست گویا...
با توجه روند طرح سوالات سالهای قبل و توجه به این نکته که مطالب جلد چهارم هم جزو سرفصل های مصوب وزارت علوم هست، پس ممکنه ازش سوال بدن. بهتره بخونینش چون مطالبش خیلی پیچیده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , Mahbanoo313
ارسال: #۲۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۲ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  یک سوال هم من داشتم
دوستان اینجا فقط در مورد نوع درس خوندن سوال میشه در مورد کتابها لطفا در بخش منابع قرار بدید.

سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۲۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ ب.ظ
RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس ریاضیات گسسته )
[با اجازه سارا خانم..
چون این جا گفته شد اینم بپرسمBlush
من حل گریمالدی انتشارات عبادی رودارم که جلد ۲ اون نیومده...یعنی انشارات فاطمی بخرم...حلش یه جلده
شرمنده سارا خانمConfused
وممنون که چنین تاپیکی ایجاد کردید انشالاه موفق باشید

quote='kashir' pid='96700' dateline='1338370121']
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)BJS نوشته شده توسط:  سلام
خیلی ممنون از راهنمایی های همه ی دوستام...خیلی مفید بود
حل و المسایل گریمالدی جلد ۲ آن نیومده؟
درود
منظورتون از جلد ۲ چیه؟
انتشارات فاطمی یه راهنمای حل داره که هر ۴ جلدو پوشش میده
[تصویر:  9643183289.240.jpg?1268740700]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[/quote]
ارسال: #۲۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۷ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  باید نکته برداری کنین از این دو تا کتاب
مبحث به مبحث
نکات هر مبحث ممکنه چندین صفحه بشه ولی حتما این کار رو بکنین چون از پاییز به بعد خیلی به دردتون میخوره
سعی کنین برای رفع تکلیف خلاصه برداری نکنین بلکه همه نکات رو سعی کنین پیدا کنین و چیزی رو از قلم نندازین
باز هم میگم که قراره وقت و انرژی زیادی ازتون بگیره به همین خاطر بهترین زمان برای این کار تو ایام تابستون هست
تو ایام تابستون شما باید حداقل چند تا از درس ها رو بخ
ممنون ازشما دوست گرامی خودم هم همیشه برای هر درسی همین طور خلاصه برمی دارم یه وقتهایی وقتی از روی چند منبع می نویسم از کتاب اصلیه بیشتر میشه بعضی اوقات فکر می کنم کارم غلطه.

ارسال: #۲۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ب.ظ
یه سوال دارم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه؟

برای گسسته این کتاب ۴جلدی خوندنش چقدر وقت میگیره؟چه مدت؟

بازم شرمنده

"وقتی تنها می شوی بدان خدا همه را بیرون کرده تا با تو تنها باشد"
ارسال: #۲۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ب.ظ
در مورد رشته کامپیوتر چون سوالاش نسبتا خوبن خوندن گسسته ارزششو داره...
اما اگه رشتتون آی تی به نظرم فقط یه فصلیشو بخونید..مثلا شمارش..چون با این سوالای سخت اصلا ارزش نداره زیاد وقت بزاری...همون وقت رو روی ساختمان داده و الگوریتم و نرم افزار و شبکه اگه بزاری ۵۰ درصد مشترک زدن خیلی هم آسون میشه
من و یکی دیگه از دوستام کلی گسسته خوندیم فقط تونستیم یکیشو بزنیم 

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , kerm
ارسال: #۲۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ب.ظ
میبخشید بچه ها این سئوالو میپرسم. من میتونم تمام صحبتهاتون رو درمورد ساختمان گسسته خودمون هم نتیجه بگیرم؟ من ریاضی گسسته نخوندم چه تفاوتی دارن؟

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
ارسال: #۲۹
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  میبخشید بچه ها این سئوالو میپرسم. من میتونم تمام صحبتهاتون رو درمورد ساختمان گسسته خودمون هم نتیجه بگیرم؟ من ریاضی گسسته نخوندم چه تفاوتی دارن؟
فرقی ندارن
سیلابسشون کاملا مشابه هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: ania_13
ارسال: #۳۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۱ ق.ظ
دوستان فصول گسسته رو نوشتم بگید برای هرفصل چه باید کرد؟

فصل ۱:منطق
فصل۲:مبانی شمارش
فصل۳:روابط بازگشتی
فصل ۴:مجموعه-روابط
فصل۵:ترتیب جزیی-لاتیس-جبربول
فصل ۶:گراف
فصل۷:ساختارهای جبری
فصل۸:اعداد
من تقسیم بندی را بر اساس کتاب پوران انجام دادم اگه کم وکاستی هست دوستان بگن

یهسوال حل تست چقدر در این درس مهمه؟به نظرم بیشتر تمرینها مهمند

سپاس‌گزاری شده توسط: ania_13

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۵۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۱ ۳,۲۱۹ ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: start2
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۸۲ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۱۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۰۱ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۱۱ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۶۷۱ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close