زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه رتبه سال اولی که کنکور دادین با سال دوم

ارسال: #۱۶
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۹ ب.ظ
من سال اول ۲۰۰۶ هوش بودم ، سال دوم ۷۷ هوش
(البته من فقط هوش مد نظرم بود، نه به دلیل علاقه یا هرچی ، چون از دروس تخصصی هیچی بلد نیستم بجز طراحی الگوریتم که توی هوش فقط سه تا درس تخصصی هست ، توی نرم بیشتر و ارزشش پایین می یاد توی هوش شد ۲۵ درصد ، توی نرم شد ۱۳ درصد)

فکر می کنم دلیل بالا رفتن رتبه ام این بود که ، وقتی شروع کردم دست نکشیدم ، تو آزمون ها نتیجه نمی گرفتم ، سعی می کردم جایی که قوی تر بودم رو تقویت کنم ( مثلا من دو تا سوال ساختمان داده رو نزدم ، همه ی نظریه زبان رو درست زدم ، منطقی هم یکی رو نزدم ، خیلی درس ها رو هم حذف کردم شامل آمار مهندسی ، ریاضی مهندسی ، معماری کامپیوتر ، هوش مصنوعی ، مدار الکتریکی(دروس تخصصی نرم رو هم که اصلا بلد نیودم گفتم می رم هوش))

(البته من نمی گم هرچی بلد نیستی حذف کن یا برو گرایشی که دوست نداری ، نه مثلا من محاسبات عددی و مدار منطقی اصلا پاس نکرده بودم ولی آمار مهندسی ۱۶ شده بودم ولی همین طور که پیش رفتم دیدم محاسبات خیلی راحت تره و برام از آمار بهتر کار می کنه یا اینکه فهمیدم منطقی واجبه و خودم خوندم و یاد گرفتم ، اگر رفتن نرم برام الویت بود حتما کامپایلر رو هم می خوندم)

فکر می کنم فقط وقتی نتیجه نگرفتی یا حس کردی خیلی عقبی ، نباید بی خیال بشی. نباید ول کنی ، اگه می خوای وقت بذاری واسه خوندن ، درس بخون ، مهم نیست که ضعیفی یا نتیجه نمی گیری یا هرچی ، مهم اینه که تو بازه زمانی که اختصاص دادی برای اینکار حداکثر تلاشت رو بکنی ، اینکه وقتی تموم شد این بازه ، نتونی بگی باید بیشتر می خوندم ، یا اگه فلان کار رو می کردم بهتر بودم
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , narges_r , Mohammad-A , **sara** , - rasool - , Engineer
ارسال: #۱۷
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۵ ب.ظ
RE: مقایسه رتبه سال اولی که کنکور دادین با سال دوم
بنظرم گرفتن رتبه بد در یه کنکور ربطی به کنکور سال بعدش نداره . البته رتبه لزوماً بهتر نمیشه و کسانی هستن که رتبشون بدتر میشه اما غالبا بهتر میشه علتش هم استفاده از تجربه و رفع نقاط ضعفشون هست .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , fateme66 , Mohammad-A
ارسال: #۱۸
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۱ ب.ظ
با سلام

من کاردانی دانشگاه آزاد بودم و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی تا حالا هم ۴ بار کنکور ارشد دادم!
بار اول مجاز نشدم بار دوم هم زیاد خوندم باز مجاز نشدم ولی خیلی خونده بودم و بدشانسی آوردم برا همین رفتم سربازی تو سربازی بودم که کنکور دادم این دفعه رتبم تو هوش شد ۱۴۹۴ ولی باز خوب نبود آخرین بار که کنکور دادم رتبم تو نرم افزار شده ۱۳۱ رتبه متوسطه ولی اندازه بار دوم که برا کنکور خونده بودم تلاش نکردم چون اواخر خدمت سربازیم بود
نکته ای که به نظر من تو ارشد بار دوم من باعث شد رتبه خوبی نیارم این بود که من تمام درسها رو از منابع اصلی میخوندم و زیاد به تست فکر نمیکردم به نظر من لازم نیست مطالب رو زیاد کش بدی همین که در حد ارشد و در حد تست زدن بدونید کافیه البته این یک نظر شخصیه

موفق باشید
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , Mohammad-A , shobair87 , Engineer

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۵ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۰۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۶۵ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۵۸۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۹۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۷۹۳ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  کارنامه و رتبه کنکور دکتری ۹۶ taha_h ۱۶۱ ۹۳,۶۰۸ ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۲۰۶ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close