زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه رتبه سال اولی که کنکور دادین با سال دوم

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط fateme66.)
سلام
کسی هست که سال دوم یا چندم باشه که کنکور داده و امسال رتبش نسبت به سالای قبل بدتر یا بهتر شده باشه؟؟؟
به نظرش چرا این اتفاق افتاده ، تلاش بیشتر یا کمتر، کلاس رفتن و...؟؟

با رتبه امسالم نمیتونم جایی که میخوام قبول بشم، از طرفی هر چی به انتخاب رشته نزدیک میشیم تردیدم برای انتخابای دیگه بیشتر میشه، میترسم سال دیگه رتبم بدتر یا همینی که هست بشهUndecided

(موضوع تاپیک رو عوض کردم تا دوستانی هم که رتبشون بهتر شده بیان و یه ذره امیدوارم کننBig Grin)

ممنون میشم راهنماییم کنید

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ق.ظ
RE: کی رتبه سال دوم کنکورش بدتر از سال اول شده
سلام
من سه ساله که کنکور دادم
سال اول که دانشجو بودم شبانه شهرستان قبول میشدم اما چون خودم دانشجوی تهران بودم حاضر نبودم برم شهرستان به همین خاطر اصلا انتخاب رشته نکردم.
پارسال غیرانتفایی قبول شدم. امسال از چهار گرایش ایتی فقط توی کی مجاز شدم. یعنی هرسال از سال قبل بدتر!
هرسال هم از سال قبل بیشتر تلاش کردم. الان اگه رتبه ات به شبانه غیرانتفایی یا حتی مجازی میرسه انتخاب کن . این تجربه منه!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , مازیار صفایی , rasoul67 , ف.ش , soniasa
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط fateme66.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ)r_khanom نوشته شده توسط:  سلام
من سه ساله که کنکور دادم
سال اول که دانشجو بودم شبانه شهرستان قبول میشدم اما چون خودم دانشجوی تهران بودم حاضر نبودم برم شهرستان به همین خاطر اصلا انتخاب رشته نکردم.
پارسال غیرانتفایی قبول شدم. امسال از چهار گرایش ایتی فقط توی کی مجاز شدم. یعنی هرسال از سال قبل بدتر!
هرسال هم از سال قبل بیشتر تلاش کردم. الان اگه رتبه ات به شبانه غیرانتفایی یا حتی مجازی میرسه انتخاب کن . این تجربه منه!
ممنون از راهنماییتون،امیدوارم امسال نتیجه بگیرین.
رتبم ۶۵۶ هوش مصنوعی شده،
چون کارشناسی غیر انتفاعی خوندم به شدت از غیرانتفاعی زده شدم و دوس دارم روزانه قبول بشم،
با رتبه ای که آوردم حتی شبانه قبول شدن هم مشکله،چه برسه به روزانه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ)r_khanom نوشته شده توسط:  سلام
من سه ساله که کنکور دادم
ممنون از راهنماییتون،امیدوارم امسال نتیجه بگیرین.
رتبم ۶۵۶ هوش مصنوعی شده،
چون کارشناسی غیر انتفاعی خوندم به شدت از غیرانتفاعی زده شدم و دوس دارم روزانه قبول بشم،
با رتبه ای که آوردم حتی شبانه قبول شدن هم مشکله،چه برسه به روزانه

به نظر من انتخاب رشته کن بعد وقتی قبول شدی بشین فکر کن که بری یا نه؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۱ ق.ظ
سلام
من از اونجا که سال اولم هست جدی کنکور دادم، نمیتونم از تجربیاتم بگم
اما خواستم بگم از نظر من فقط در صورتی بذارید برای سال بعد که به هیچ وجه جای خوبی قبول نمیشید، و یا در صورتی که امسال به یک دلیل خاص (مثل بیماری یا اتفاق غیر منتظره) خراب کردید؛ در غیر این صورت سعی کنید همین امسال سعی کنید یه جا رو انتخاب کنید
چون
هرچند باید خوشبین بود، اما احتمال این که سال دیگه یه اتفاق بد بیفته صفر نیست (مثل سردرد، دندون درد و ...)
این که یه سال دیگه صبر کنید ممکنه باعث بشه سال دیگه استرس بگیرید که نکنه نتیجه این یه سال هدر بره و استرس باعث خراب شدن نتیجه شه

البته برای خانم ها و برای اونهایی که میدونن اگه سال دیگه قبول نشن خیلی براشون سخت نیست، میتونن بذارن سال بعد

پس سطح توقعتون رو بیارید پایین و دانشگاه های قابل قبول خودتون رو بزنید
اگر هم هیچ کدوم رو نیاوردید، توکل به خدا، انشالله سال دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد و نتیجه بهتر میشه

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: rasoul67 , fateme66 , Mohammad-A
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ق.ظ
من پارسال ۱۲۰۰بودم امسال ۱۰۲/ اصولا باید سال بعد رتبه تون زیر ۱۰۰ باشه. فقط کم کاری نکنید

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , fateme66 , soniasa
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ
من سال اولم بود...اما دوستم ۱۸۷ سال ۹۰ و ۱۸ سال ۹۱ شد..آی تی گرایش شبکه...تازه سال دوم اصلا زیاد درس نمیخوند..فقط مرور میکرد و اشکالاتشو برطرف میکرد..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط esi.)
فقط جهت کمک و ایجاد انگیزه و تلاش بهتون می گم من : سال اول پارسال انگیزه و شور و ذوق و موقعیتشو نداشتم شدم ۴۳۵ ، سال دوم امسال خواستم و دوست داشتم علاقه داشتم حتی موقعیت خوب هم نداشتم اما واقعا علاقه داشتم خدا کمک کرد شدم ۴۹ (شکر اما می شد بهتر هم شد شاید کم کاری کردم).
اگه بخوای می شه رفیق. اگه بخوای و واقعا اراده کنی خیلی خیلی راحت میشی تک رقمی سال بعد و شریف.
نظر من اینه که ببین خودت چی میخوای جای خوب دوست داری بیشتر لاش کن حتما میرسی. بستگی راهی داری که واسه خودت تو آینده ترسیم کردی. اما بدون هیچ چیز غیر ممکن نیست با توکل و ایمان بخدا همره با تلاش ، صبر و علاقه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , fateme66 , shobair87
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۶ ق.ظ
RE: مقایسه رتبه سال اولی که کنکور دادین با سال دوم
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من پارسال ۱۲۰۰بودم امسال ۱۰۲/ اصولا باید سال بعد رتبه تون زیر ۱۰۰ باشه. فقط کم کاری نکنید

ممنون واقعا امیدوارم کردین

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderiyaser
ارسال: #۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۶ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من پارسال ۱۲۰۰بودم امسال ۱۰۲/ اصولا باید سال بعد رتبه تون زیر ۱۰۰ باشه. فقط کم کاری نکنید

خواهش می کنم--- شما مواردی رو که میدونید مشکل دارید رو برطرف کنید و آموخته ها تونو مرو کنید در نهایت ماه آخر هم بخونید بهتون وعده زیر ۵۰ رو میدم.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , soniasa
ارسال: #۱۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  فقط جهت کمک و ایجاد انگیزه و تلاش بهتون می گم من : سال اول پارسال انگیزه و شور و ذوق و موقعیتشو نداشتم شدم ۴۳۵ ، سال دوم امسال خواستم و دوست داشتم علاقه داشتم حتی موقعیت خوب هم نداشتم اما واقعا علاقه داشتم خدا کمک کرد شدم ۴۹ (شکر اما می شد بهتر هم شد شاید کم کاری کردم).
اگه بخوای می شه رفیق. اگه بخوای و واقعا اراده کنی خیلی خیلی راحت میشی تک رقمی سال بعد و شریف.
نظر من اینه که ببین خودت چی میخوای جای خوب دوست داری بیشتر لاش کن حتما میرسی. بستگی راهی داری که واسه خودت تو آینده ترسیم کردی. اما بدون هیچ چیز غیر ممکن نیست با توکل و ایمان بخدا همره با تلاش ، صبر و علاقه

واقعا ممنون حرفاتون خییییلی امید بخشه.
به امید خدا امسال تلاشم رو بیشتر میکنم تا به آرزوم برسمSmile
و ایمان دارم که با توکل به خدا از عهدش بر میام.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi
ارسال: #۱۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ق.ظ، توسط riga.)
من اول بار سال ۸۶ کنکور دادم شدم ۲۰۰ هوش و۸۰ علوم. البته فقط یکی دوتا شهرستان روزانه هوش قبول می شدم اونا رو هم نزدم وعلوم رو هم که فقط روزانه ی شریف،امیر کبیر وتهران مد نظرم بود کهقبول نمی شدم. موندم واسه سال بعد اما به دلایل ..... اصلا امکان دوباره خوندن تا کنکور ۹۱ واسم فراهم نشد و بعد از ۵ سال دوباره تو هوش شدم۲۸۵ وتو علوم شدم ۳۵ که شاید۲۸۵ هوش امسالم از ۲۰۰ هوش اون وقت بهتره ولی اصلا راضی کننده نیست.باز علوم وضعیت راضی کننده تره ولی خوب ۵سال از عمرم سپری شده. البته من واقعا بد شانسی آوردم کلا سال ۸۷ نتونستم واسه ارشد بخونم واز جریان خارج شدم تا امسال ، ولی خوب ممکنه واسه هر کسی مشکلات غیر منتظره ای پیش بیاد. بیشتر شرایط خودتو بسنج واگه احساس میکنی انگیزه ی کافی واسه خوندن دوباره البته این بار با تلاش بیشتر داری بمون واسه سال بعد .همه چیز بسته به تلاش و اراده و پشتکارتون بستگی داره.
در هر صورت موفق باشی.

هیج اگر سایه پذیرد ما همان سایه ی هیچیم .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , SarahArshad , shobair87 , berkeley
ارسال: #۱۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۶ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من پارسال ۱۲۰۰بودم امسال ۱۰۲/ اصولا باید سال بعد رتبه تون زیر ۱۰۰ باشه. فقط کم کاری نکنید

خواهش می کنم--- شما مواردی رو که میدونید مشکل دارید رو برطرف کنید و آموخته ها تونو مرو کنید در نهایت ماه آخر هم بخونید بهتون وعده زیر ۵۰ رو میدم.
بارم ممنون،حتما همین کار رو انجام میدم،انرژیم برای درس خوندن مضاعف شد.Smile

۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۳ ق.ظ
موفق باشین

هیج اگر سایه پذیرد ما همان سایه ی هیچیم .
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  البته برای خانم ها و برای اونهایی که میدونن اگه سال دیگه قبول نشن خیلی براشون سخت نیست، میتونن بذارن سال بعد
پس سطح توقعتون رو بیارید پایین و دانشگاه های قابل قبول خودتون رو بزنید
اگر هم هیچ کدوم رو نیاوردید، توکل به خدا، انشالله سال دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد و نتیجه بهتر میشه
به نکته ظریفی اشاره کردین اون اینکه برای خانوما اصلا دردسری نی حتی اگر چندسال پشت کنکور بمونن. خانومی رو مشناختم که ۵یا۶سال برای کنکور سراسری (کارشناسی) دانشگاه تهران صبر کرد و موفق شد اما اگر پسر بود مطمئن بودم الان داشت نجاری کار میکرد!!چه بسا ما هم الان جای دیگه بودیم! خود من حاضر شدم بخاطر یکسال جلو افتادن هزینه دانشگاه غیرانتفاعی رو بجون بخرم چون زمان برام مهم بود!
اما آدم گاهی میخاد تو زندگیش کاری کنه که به خودش افتخار کنه و ‌وجودش و تلاشش رو به خودش و اطرافیان اثبات کنه این باعث اون میشه که علاوه بر رسیدن به موفقیت٬ به اهداف مقطعی زندگیش هم برسه.(قبولی ارشد هدف نهائی نیست!) پیشنهاد من اینه که با خودتون رو راست باشید اشتباهات گذشته رو تکرار نکنید و اگر با خودتون صادق هستید و به خودتون و همتتون ایمان دارید تلاش کنید! خدا انسان رو برای ناامیدی نیافریده! فلا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ(زمر/۵۳) تا امید هست تلاش هم هست!
موفق باشید

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , SarahArshad , Engineer

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۹۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۲۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۸۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۷۵ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۱۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۱۹ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۱۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۸۱۲ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  کارنامه و رتبه کنکور دکتری ۹۶ taha_h ۱۶۱ ۹۴,۰۹۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۲۲۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close