زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱

ارسال: #۳۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ ق.ظ
RE: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱
در مورد دانشگاهای شیراز و اصفهان و خواجه نصیر در مورد هوش نظرتون چیه؟

بعضی ها به خاطر محیط تهران و اینکه مرکز هست و اگه بازار کار هم برات مهم باشه میگن قبل از شیراز و اصفهان بزنی بهتره

و اینم میگن که دانشگاه اصفهان جزء دانشگاهای برتر نیست ولی شیراز هست. ؟؟آیه این طوریه؟؟

من خودم (به دلایل سلیقه ایی Big Grin) تا جایی که ارزشش رو داشته باشه جاهایی غیر از شیراز رو اول بزنم..نظرتون در مورد اینکه خواجه نصیر و اصفهان رو زود تر از شیراز بزنم چیه؟؟ کار اشتباهی میکنم و ارزشش رو نداره و بهتره اینقد سلیقه رو دخیل نکنم یا اینکه زیاد فرقی نمیکنه؟؟

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ق.ظ، توسط admin.)
خواجه نصیر به هیچ وجه بالاتر از اصفهان و شیراز نیست. اما همون بحث بودن در مرکز هم مطرح هست البته اگه طرف کار خوبی داشته باشه. توی اصفهان هم کارهای مرتبط با رشته کامپیوتر کم نیست. هوش اصفهان همچنین بدتر از شیراز نیست. ولی کلاً‌ بهتر هم نیست. اکثر این دانشگاه‌ها توی گرایش هوش ۲ ۳ تا استاد بیشتر ندارند. البته اصفهان از دانشگاه‌های اصل و نسب دار هست و بچه‌های خوبی رو تربیت می‌کنه. تو هوش شیراز رو من بعد از اصفهان می‌زنم ۱۰۰٪

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , mrousta , Mohammad-A , homa , **sara** , eris229 , Msccom
ارسال: #۳۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ق.ظ
آقای دکتر یه سوالUndecided

امروز یه pdf توی مانشت دیدم که ظرفیت پذیرش رو توی سالهای ۸۹-۹۰-۹۱ با هم مقایسه کرده بود

واسه رشته IT هم گفته اکثر گرایشاش افزایش ظرفیت داشته!(بر خلاف چیزی که بچه ها میگن همه ظرفیتا کم شدن!!!)

حالا شما اینا رو تایید میکننین یا تکذیب

ممنون میشم اگه جوابمو بدین

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۰
۰
ارسال: #۳۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ق.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  امروز یه pdf توی مانشت دیدم که ظرفیت پذیرش رو توی سالهای ۸۹-۹۰-۹۱ با هم مقایسه کرده بود

واسه رشته IT هم گفته اکثر گرایشاش افزایش ظرفیت داشته!(بر خلاف چیزی که بچه ها میگن همه ظرفیتا کم شدن!!!)

حالا شما اینا رو تایید میکننین یا تکذیب

ممنون میشم اگه جوابمو بدین
پذیرش از طریق کنکور کاهش پیدا کرده، اما پذیرش نهایی دانشجو (با توجه به استعداد درخشان) حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده. دانشگاه‌ها دارن به سمت حذف تدریجی کنکور و روش‌های جایگزین می‌رن.
ظرفیت‌های امسال تقریباً مثل ۳ سال پیش هست. کاهش پیدا کرده. البته نه در همه گرایش‌ها.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , eris229 , Msccom , انرژی مثبت
ارسال: #۳۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ق.ظ، توسط alirrrrrr.)
سلام آقای دکتر.
یه سوال اساسا اساسی داشتم Big Grin
میخاستم بدونم ترتیب انتخاب دانشگاه توی قبولی یا عدم قبولی نقشی هم داره؟یعنی اهمیت داره که من انتخاب اولم شیراز باشه یا انتخاب ۵ ام ؟!!!!
بعد یه سوال دیگه هم این بودش که به نظرتونتوی ارشد نرم افزار که امسال ۱۳۳ نفر روزانه میگیره تا رتبه چند احتمال قبولی توروزانه رو داره؟آخه من فقط روزانه ها رو میخوامBig Grin،در ضمن رتبم ۱۸۷ شده.
مرسی دکتر جان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional
ارسال: #۳۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ق.ظ
گرایش امنیت داده و شبکه های کامپیوتر و تجارت الکترونیکی و مهندسی فناوری اطلاعات
رتبه گرایش های ۱ و۲ :۸۰۰
رتبه گرایش های ۳ و۴ :۱۰۰۰

الان من با این رتبه ام امیدی نباید داشته باشم؟
۰
۰
ارسال: #۳۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ ق.ظ
چقدر گرایش در رشته علوم کامپیوتر موثره ؟؟ بیشتر باید به دانشگاه توجه کرد یا به گرایش ؟؟ مثلا تربیت مدرس فقط نظریه محاسبات داره ... پیشنهاد می کنید دانشگاه تبریز که گرایش های متنوع تری نسبت به تربیت مدرس داره , زودتر بزنم ؟
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ق.ظ، توسط luna.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ ق.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  سلام آقای دکتر.
یه سوال اساسا اساسی داشتم Big Grin
میخاستم بدونم ترتیب انتخاب دانشگاه توی قبولی یا عدم قبولی نقشی هم داره؟یعنی اهمیت داره که من انتخاب اولم شیراز باشه یا انتخاب ۵ ام ؟!!!!
بعد یه سوال دیگه هم این بودش که به نظرتونتوی ارشد نرم افزار که امسال ۱۳۳ نفر روزانه میگیره تا رتبه چند احتمال قبولی توروزانه رو داره؟آخه من فقط روزانه ها رو میخوامBig Grin،در ضمن رتبم ۱۸۷ شده.
مرسی دکتر جان

نه اهمیتی نداره! اولین جایی که ترازتون برای قبولی بهش برسه قبولی نهاییتونه.
احتمالا روزانه شهرستان قبول میشید. (خیلی دقیق نمی تونم بگم چون دقیق نمی دونم نسبت به سال پیش چه تغییری کرده ولی ۱۳۳ تا اگه روزانه بگیره احتمال قبولیتون زیاده)

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , admin , alirrrrrr
ارسال: #۳۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ق.ظ
خیلی به گرایش توجه نکنین . به ترکیب بندی اساتید نگاه کنین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marziyeh
ارسال: #۴۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۸ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  خیلی به گرایش توجه نکنین . به ترکیب بندی اساتید نگاه کنین.

ترکیب بندی اساتید رو از کجا بیاریم. توسایت دانشگاه ها فقط اسماشون هست که!
۱
۰
ارسال: #۴۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ب.ظ، توسط kadoos.)
سلام
من یه تایپک زدم ولی متاسفانه هیچکس جوابمو نداد فکر کردم شاید اینجا کسی جوابمو بده.
به نظر شما من با رتبه ۱۷۰ گرایش ۲و۳ و۳۰۱ گرایش ۱و۴ می تونم روزانه یا شبانه قبول شم؟

هر کاری که دیگران می توانند انجام دهند تو هم می توانی و هر کاری که دیگران نمی توانند انجام دهند تو باید انجام دهی !!!
" ضرب المثل ژاپنی "
۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
به نظرم توی هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان بعد از شریف و امیرکبیر سومه. دانشگاه های دیگه ی تهران فقط به لطف قرار گرفتن در پایتخت مورد توجه بیشتری هستند. نرم افزار هم فکر کنم امسال دانشگاه صنعتی دیگه نمی گیره که اگه هم بگیره باز به نظرم سوم هست.
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  ترکیب بندی اساتید رو از کجا بیاریم. توسایت دانشگاه ها فقط اسماشون هست که!

احتمالا اسمشون رو سرچ کنین زمینه کاریشون هم مشخص می شه. یا مقاله هایی که منتشر کردن.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eris229
ارسال: #۴۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۵ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  به نظرم توی هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان بعد از شریف و امیرکبیر سومه. دانشگاه های دیگه ی تهران فقط به لطف قرار گرفتن در پایتخت مورد توجه بیشتری هستند. نرم افزار هم فکر کنم امسال دانشگاه صنعتی دیگه نمی گیره که اگه هم بگیره باز به نظرم سوم هست.

میشه در بخش مربوط به دانشگاه صنعتی ، یه مقدار از جو اونجا بگید. شنیده ها حاکی از اینه که از سرگرمی اساتید اونجا ، اذیت دانشجوها تو نمره دادنه Undecided
امکانات خوابگاهی و سلف هم اگه ممکنه توضیح بدید ( وایرلس و ... )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa
ارسال: #۴۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۷ ب.ظ
دکتر بین تربیت مدرس و علم و صنعت و شهید بهشتی کدومش رو اول انتخاب کنم؟

امنیت تربیت مدرس
شبکه علم و صنعت
تجارت علم و صنعت
معماری سازمانی شهید بهشتی
تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۸۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۲۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۶۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۰۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۷۷۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۹۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۱ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close