زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱

ارسال: #۶۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ
RE: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ق.ظ)maryam22 نوشته شده توسط:  من یه سوال داشتم.میشه لطفا کمک کنید.
من رتبه ۲۸ تجارت شدم.احتمال اینکه آیتی دانشگاه تهران قبول بشم نسبت به ظرفیت امسال معلوم نیست.میخواستم ببینم بعد از دانشگاه تهران تجارت امیرکبیر بزنم بهتره یا فناوری اطلاعات پزشکی دانشگاه تهران؟
در مورد این پزشکی چیزی نمیدونم و میترسم موقع رفتن به سر کار به مشکل بخورم.فقط به خاطر دانشگاه تهران بودنش شک کردم.به نظر شما چیکار کنم؟
و بعد از امیرکبیر،بهشتی علم وصنعت و تربیت مدرس به چه ترتیبی بزنم بهتره؟

به نظر من تجارت امیرکبیرو قبل پزشکی تهران بزن
امسال مگه ظرفیتا خیلی کمتر شده ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ ب.ظ
ممنون.
کلا شاید اضافه شده باشه اما مثلا پارسال دانشگاه شریف ۱۶ تا و تهران ۱۲ تا میگرفته اما امسال ۲،۳ تا کمتر میگیرن.
۰
۰
ارسال: #۶۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۵ ق.ظ
برای نرم افزار دانشگاه شیراز بهتره یا صنعتی شیراز؟
۰
۰
ارسال: #۶۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط saeedehhhh.)
من بین شبکه علم و صنعت و امنیت تربیت مدرس موندم
لطفا کمکم کنید کدوم رو اول بزنم ؟

در مورد فناوری اطلاعات پزشکی دانشگاه تهران کسی اطلاعی داره ؟
میشه لطفا راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال: #۶۵
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  برای نرم افزار دانشگاه شیراز بهتره یا صنعتی شیراز؟

قطعا شیراز بهتره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , eris229
ارسال: #۶۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط jahani.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با سلام
هر سال ما یه رتبه‌بندی از دانشگاه‌های مختلف (البته رتبه‌بندی طبیعتاً یه خرده هم سلیقه توش هست) ارایه می‌دیم. به رسم هر سال، امسال هم این رتبه‌بندی رو انجام خواهیم داد.
ملاک‌های ارزیابی تعداد هیات علمی، رنکینگ دانشگاهی،‌ امکانات دانشگاه، پذیرش دکتری و ... بوده است. سطح برخی از دانشگاه‌ها مانند صنعتی شریف در سال گذشته پشرفت محسوسی داشته است. دلیل آن نیز جذب اساتید جدید و تغییراتی در سطوح مختلف دانشگاه می‌شه ذکر کرد.

در مورد گرایش نرم‌افزار (بالاترین امتیاز به بهترین دانشگاه و بقیه نسبت به دانشگاه برتر)
۱. دانشگاه صنعتی شریف (۱۰۰)
۲. دانشگاه تهران (۸۰)
۳. دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی (۷۰)
۴. دانشگاه‌های تربیت مدرس، اصفهان، شاهد، علم و صنعت (۶۰)
۵. دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، خواجه نصیر (۵۰)
۶. دانشگاه‌های سایر شهرستان‌ها (زیر ۵۰ از ۱۰۰)

برای گرایش هوش مصنوعی:
۲. دانشگاه امیر کبیر‌، دانشگاه تهران (۹۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای معماری کامپیوتر:
۱. دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۰)
۳. دانشگاه صنعتی امیر کبیر (۷۰)
۴.سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۱ آی تی:
۱.دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه امیر کبیر (۶۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۳ و ۴ آی تی:
۱. دانشگاه امیر کبیر (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۵)
۳. سایر دانشگاه ها

لطفاً در صورتی که در لیست فوق دانشگاهی فراموش شده یاد‌آوری نمایید.
این مطلب ویرایش خواهد شد (برای گرایش‌های مختلف)

در مورد IT خیلی مختصر گفتید اخه سایر دانشگاهها مثلا کرمان با علم صنعت تو ی رتبن!!!
اگه میشه سایر دانشگاه ها هم رتبه بندی کنید.ممنون

در مورد کنکور آی تی بگم که در گرایش مربوط به تجارت قطعا بهترین دانشگاه امیر کبیر می باشد. این رشته به دلیل انعطاف پذیری بالای آن این امکان را به داوطلبین میدهد که در حوزه ی گسترده ای (از امنیت گرفته تا هوش تجاری یا آموزش الکترونیکی یا مدیریت زنجیره تامین ) بتوانند به فعالیت بپردازند.
در مورد گرایش ۴ شریف و تهران در رقابتی فشرده با هم قرار دارند. گرچه شریف داوطلبان خودش را از گرایش ۴ میگیرد اما اغلب این داوطلبان هنگام ورود به دانشگاه سر از گرایش شبکه در می آورند. البته گمونم امسال تو دفترچه درست کردند و شریف به گرایش ۲ یا ۳ تغییر پیدا کرد ولی در کل کسانی که قبول میشوند این امکان را دارند که در گرایش های MIS ، شبکه یا امنیت به ادامه تحصیل بپردازند و میتوانند بعد از قبولی گرایش خود را مشخص کنند.
دانشگاه تهران در گرایش ۴ که آی تی آی تی می باشد را میتوان بهترین دانشگاه در این گرایش دانست. خیلی اطلاعاتی از محتویاتی که در این دانشگاه ارائه میشه ندارم اما اکثر بچه هایی که رفتند این دانشگاه راضی بودند.
در گرایش شبکه و امنیت دانشگاه امیر کبیر در رقابت بسیار فشرده ای با شریف قرار دارد. به طوریکه میشه گفت دانشگاه امیرکبیر به لحاظ امنیت شبکه استادهای بیشتری داره و شاید سطحش بالاتر باشه. اما در سطح شبکه تقریبا برابر هستند تنها تفاوت آنها در اسم و رسم دانشگاه و شرایط فیزیکی به مراتب مساعد تر دانشگاه شریف می باشد. البته اکثر رتبه های خوب دانشگاه شریف را به امیرکبیر ترجیح میدهند.
در مورد دانشگاه بهشتی و گرایش معماری سازمانی آن هم بگم که افرادی که این دانشگاه رفتند اظهار داشته اند که این دانشگاه در این گرایش یک استاد بسیار خوب (دکتر شمس) دارد ولی به غیر از درسهایی که این استاد ارائه میدهد دیگر خیلی چیز خاصی ندارد.

(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با سلام
هر سال ما یه رتبه‌بندی از دانشگاه‌های مختلف (البته رتبه‌بندی طبیعتاً یه خرده هم سلیقه توش هست) ارایه می‌دیم. به رسم هر سال، امسال هم این رتبه‌بندی رو انجام خواهیم داد.
ملاک‌های ارزیابی تعداد هیات علمی، رنکینگ دانشگاهی،‌ امکانات دانشگاه، پذیرش دکتری و ... بوده است. سطح برخی از دانشگاه‌ها مانند صنعتی شریف در سال گذشته پشرفت محسوسی داشته است. دلیل آن نیز جذب اساتید جدید و تغییراتی در سطوح مختلف دانشگاه می‌شه ذکر کرد.

در مورد گرایش نرم‌افزار (بالاترین امتیاز به بهترین دانشگاه و بقیه نسبت به دانشگاه برتر)
۲. دانشگاه تهران (۸۰)
۳. دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی (۷۰)
۴. دانشگاه‌های تربیت مدرس، اصفهان، شاهد، علم و صنعت (۶۰)
۵. دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، خواجه نصیر (۵۰)
۶. دانشگاه‌های سایر شهرستان‌ها (زیر ۵۰ از ۱۰۰)

برای گرایش هوش مصنوعی:
۲. دانشگاه امیر کبیر‌، دانشگاه تهران (۹۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای معماری کامپیوتر:
۱. دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۰)
۳. دانشگاه صنعتی امیر کبیر (۷۰)
۴.سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۱ آی تی:
۱.دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه امیر کبیر (۶۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۳ و ۴ آی تی:
۱. دانشگاه امیر کبیر (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۵)
۳. سایر دانشگاه ها

لطفاً در صورتی که در لیست فوق دانشگاهی فراموش شده یاد‌آوری نمایید.
این مطلب ویرایش خواهد شد (برای گرایش‌های مختلف)

در مورد IT خیلی مختصر گفتید اخه سایر دانشگاهها مثلا کرمان با علم صنعت تو ی رتبن!!!
اگه میشه سایر دانشگاه ها هم رتبه بندی کنید.ممنون

در مورد کنکور آی تی بگم که در گرایش مربوط به تجارت قطعا بهترین دانشگاه امیر کبیر می باشد. این رشته به دلیل انعطاف پذیری بالای آن این امکان را به داوطلبین میدهد که در حوزه ی گسترده ای (از امنیت گرفته تا هوش تجاری یا آموزش الکترونیکی یا مدیریت زنجیره تامین ) بتوانند به فعالیت بپردازند.
در مورد گرایش ۴ شریف و تهران در رقابتی فشرده با هم قرار دارند. گرچه شریف داوطلبان خودش را از گرایش ۴ میگیرد اما اغلب این داوطلبان هنگام ورود به دانشگاه سر از گرایش شبکه در می آورند. البته گمونم امسال تو دفترچه درست کردند و شریف به گرایش ۲ یا ۳ تغییر پیدا کرد ولی در کل کسانی که قبول میشوند این امکان را دارند که در گرایش های MIS ، شبکه یا امنیت به ادامه تحصیل بپردازند و میتوانند بعد از قبولی گرایش خود را مشخص کنند.
دانشگاه تهران در گرایش ۴ که آی تی آی تی می باشد را میتوان بهترین دانشگاه در این گرایش دانست. خیلی اطلاعاتی از محتویاتی که در این دانشگاه ارائه میشه ندارم اما اکثر بچه هایی که رفتند این دانشگاه راضی بودند.
در گرایش شبکه و امنیت دانشگاه امیر کبیر در رقابت بسیار فشرده ای با شریف قرار دارد. به طوریکه میشه گفت دانشگاه امیرکبیر به لحاظ امنیت شبکه استادهای بیشتری داره و شاید سطحش بالاتر باشه. اما در سطح شبکه تقریبا برابر هستند تنها تفاوت آنها در اسم و رسم دانشگاه و شرایط فیزیکی به مراتب مساعد تر دانشگاه شریف می باشد. البته اکثر رتبه های خوب دانشگاه شریف را به امیرکبیر ترجیح میدهند.
در مورد دانشگاه بهشتی و گرایش معماری سازمانی آن هم بگم که افرادی که این دانشگاه رفتند اظهار داشته اند که این دانشگاه در این گرایش یک استاد بسیار خوب (دکتر شمس) دارد ولی به غیر از درسهایی که این استاد ارائه میدهد دیگر خیلی چیز خاصی ندارد.

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ق.ظ)maryam22 نوشته شده توسط:  من یه سوال داشتم.میشه لطفا کمک کنید.
من رتبه ۲۸ تجارت شدم.احتمال اینکه آیتی دانشگاه تهران قبول بشم نسبت به ظرفیت امسال معلوم نیست.میخواستم ببینم بعد از دانشگاه تهران تجارت امیرکبیر بزنم بهتره یا فناوری اطلاعات پزشکی دانشگاه تهران؟
در مورد این پزشکی چیزی نمیدونم و میترسم موقع رفتن به سر کار به مشکل بخورم.فقط به خاطر دانشگاه تهران بودنش شک کردم.به نظر شما چیکار کنم؟
و بعد از امیرکبیر،بهشتی علم وصنعت و تربیت مدرس به چه ترتیبی بزنم بهتره؟

احتمالا الان که انتخاب رشته را انجام دادید ولی امیدوارم با ۲۸ روزانه تجارت بعیده قبول بشید. ولی روزانه بهشتی میتونید قبول بشید. این فناوری پزشکی هم احتمالا بتونید قبول بشید.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , 8Operation , آرمانا
ارسال: #۶۷
۱۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۰۸ ب.ظ، توسط باران سپهری.)
سلام و خدا قوت به همگی
می خواستم ببینم کسی هست که در مورد دانشگاه محقق اردبیلی اطلاعاتی داشته باشه و یا در رشته معماری اونجا درس بخونه و بدونه سطح علمیش و سطح دانشجوهاش چطوره و همینطور چه روزایی کلاس برگزار میشه اول هفته یا آخر هفته؟ و اساتید و محیط دانشگاهیش چطوره؟
از پاسختون ممنون میشم.
موفق باشین.

به قدرت بی کران خداوند ایمان داشته باشیم
و با خود تکرار کنیم که من لیاقت بهترین ها را دارم و با لطف خدای بزرگ به آنها خواهم رسید.
هرگز شعار خواستن، توانستن است را فراموش نکنیم و بدانیم که در سایه سعی و تلاش به آنچه بخواهیم می رسیم.
۱
۰
ارسال: #۶۸
۱۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۱۱ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۰۴ ب.ظ)باران سپهری نوشته شده توسط:  سلام و خدا قوت به همگی
می خواستم ببینم کسی هست که در مورد دانشگاه محقق اردبیلی رشته معماری درس بخونه و بدونه سطح علمیش و سطح دانشجوهاش چطوره و همینطور چه روزایی کلاس برگزار میشه اول هفته یا آخر هفته؟ و اساتید و محیط دانشگاهیش چطوره؟
از پاسختون ممنون میشم.
موفق باشین.
سلام

در مورد دانشگاه ها می تونید در بخش مربوطه در تالار زندگی دانشجویی اطلاعات بدست بیارید یا این که سوالتون رو مطرح کنید Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: باران سپهری
ارسال: #۶۹
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ ب.ظ
سلام میشه لطف کنید بگید برای ارشد پترولوژی شبانه دانشگاه خوارزمی بهتره یا روزانه تکتونیک دامغان ؟اطلاعاتی در مورد دانشگاه خوارزمی تهران از نظرمجهز بودن ازمایشگاه وبارعلمی اساتید و.. واینکه ارزش داره برای شبانه در این رشته هزینه کنیم؟ لطفاراهنمایی کنیدممنون.
۰
۰
ارسال: #۷۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ب.ظ
دکتر رنکینگ جدیدی اعلام کنید...
نه بخاطر تعصب ولی جای فردوسی اون پایینا نیس وجدانا Smile
۱
۲

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۷۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۳ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۱۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۶۹ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۶۱ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۹۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۷۷۲ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۹۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۰ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close