زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی نحوه عملکرد سیستم فروشگاه آنلاین

ارسال: #۱۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ، توسط luna.)
RE: سیستم فروشگاه : تحلیل کلی
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۰ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  بستگی به نوع فروشگاه داره که چقدر می خواد رسمی و گسترده باشه . اگر قراره فروشگاه کوچک و معمولی درست کنیم فکر نکنم نیازی به سهام دار و ... باشه. منظورم این هست که برای شروع میشه که فقط خود شخص سهام دار باشه یعنی خودمون تنهایی همه کار انجام بدیم.

اگه قراره فروشگاه کوچیک باشه اصلا شاید نیازی به تحلیل و طراحی نباشه و بشه راحت کد زد! ولی چون هدف آموزش هست بهتره که برای پروژه کوچک هم مثل پروژه بزرگ عمل بشه.

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۵ ب.ظ)sasanlive نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  هدف اصلی سیستم: خرید از فروشگاه و پرداخت پول به صورت اینترنتی
...

عجب تحلیل مهندسی نرم افزاری کردینش Big Grin.
واقعا مدیر بخش انبارو ... لازمه ؟
چون بعدا خیلی سنگین میشه اگه بخوایم همه اینا رو داشته باشه.
فقط مدیر سایت بعنوان تنها مدیر باشه بهتر نیست؟

نمی دونم! فکر کردم می خوایم خیلی جدی تمام مراحل رو بگیریم!
من این جوری در نظر گرفتم که مثلا ما داریم از آدمای مختلف مصاحبه می کنیم و نیازمندی های اونا رو در نظر می گیریم تا در نهایت با تحلیل اون نیازمندی ها و در نظر گرفتن trade off اونا به نیازمندی های سیستم برسیم! (من کلا مهندسی نیازمندی ها رو دوست دارم آخه Big Grin)

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , sasanlive , diligent , Lantern , - rasool - , لاله عباسی
ارسال: #۱۷
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۶ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  اگه قراره فروشگاه کوچیک باشه اصلا شاید نیازی به تحلیل و طراحی نباشه و بشه راحت کد زد! ولی چون هدف آموزش هست بهتره که برای پروژه کوچک هم مثل پروژه بزرگ عمل بشه.

خوب اینا باید توسط مدیر پروژه مشخص بشه, تا بعد بشه ادامه داد.
فکر کنم یه دید کلی باید توسط مدیر بخش در اولین ارسال باشه تا بشه فهمید تا چه حدی باید تو تقسیمات جلو رفت.
یا تقسیمات اولیه مشخص بشه همون اول تا بعد بچه ها بتونن بقیه مراحل رو ادامه بدن.
الان طرح چیه پروژه سنگینه یا سبک؟ Big Grin

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , Aurora , luna , - rasool -
ارسال: #۱۸
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۳۸ ب.ظ، توسط Msccom.)
سیستم فروشگاه : تحلیل کلی
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۲ ب.ظ)sepid نوشته شده توسط:  منم، با این نظر موافقم.
اصولیش هم فک کنم این باشه که باید اول ذینفعان یا همون سهامداران(stackholder) مشخص بشه بعد خواسته های هر کدوم رو جدا بنویسیم و طبق اون سیستم رو ببندیم.
البته توی این سیستم علاوه بر این ذینفعان ،ما یه موجودیت اصل کاری که همون خریدارهست،رو داریم.و سعی هم میکنیم با نیاز های خریدار کار رو شروع کنیم.بعدا که مشتری پیدا شد و قرار شد جنس های فروشگاه رو زیاد کنیم یه فکری هم به حال انبار و ...میکنیم Big Grin

کسی نظری نداره راجع به تحلیل من؟

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , Aurora , luna , Lantern
ارسال: #۱۹
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۳۹ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۶ ب.ظ)NoOne نوشته شده توسط:  و اینکه این کالا در طول مراحل خرید به سفارش تبدیل میشه.یعنی اسمش میشه کالای سفارش داده شده.ویه سری ویژگیهای دیگه(مثل تعداد کالای درخواستی) هم بهش اضافه میشه که در دید اول به نظر میرسه تمام این ویژگیها باید برای کالا در نظر گرفته بشن.

فکر نمیکنم این ویژگیها لازم باشه برای کالا در نظر گرفته بشه. اینها جزو ویژگی های "سفارش کالا" هست. یعنی یه سفارش انجام میشه بعد اینکه چند تا کالا خریدیم و نامشون و قیمتشون و .. میشه جزو خصوصیات "سفارش کالا" . یعنی سفارش کالا رو به عنوان یه موجودیت مجزا در نظر بگیریم.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۶ ب.ظ)NoOne نوشته شده توسط:  اما با یکم دقت میبینیم که در واقع اگه ما موجودیت کالا رو به دو موجودیت تقسیم کنیم (انتزاع بیشتر،البته متعادل)کارمون راحت تر میشه...
خوب منم همینو گفتم دیگه!!

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۰۰ ب.ظ
خانم Luna تحلیل بسیار خوبی و مکملی انجام دادن ولی فکر کنم که تا اون حد وارد جزئیات انبار و بخش مالی و غیره شدن برای این پروژه که قراره اولین پروژه باشه و مضاف بر اون قراره توی وب و بصورت مجازی جلو بریم شاید به نظرم یکم کار رو سنگین میکنه و با این شرایط ادامه کار باعث سردرگمی بعضی بشه و فکر میکنم اگه کمی ساده تر بگیریم بهتر باشه. البته تحلیل ایشون کامل بود و یقیناً برای یه پروژه واقعی نمیشه از اون موارد صرف نظر کرد.شاید برای همین پروژه وقتی کامل شد بشه اون موارد رو هم اضافه کرد.
در تکمیل تحلیل ها و نظرات دوستان من هم نظرم رو اعلام میکنم و منتظر نظرات شما دوستان هم هستم :

شرح سیستم :
هدف از ایجاد فروشگاه مجازی (فروشگاه اینترنتی)، ایجاد یک وب سایت به منظور خرید و فروش اینترنتی و یا در اصطلاح تجارت الکترونیکی است.
در این سیستم مدیر سایت می تواند یک سری کالا وارد پایگاه داده محصولات فروشگاه کرده و آن ها را در صفحه فروشگاه سایت نمایش دهد.
کاربران نیز می توانند کالای مورد نظر را در بخش فروشگاه سایت مشاهده نموده و در صورت تمایل به خرید ابتدا در سایت ثبت نام نموده و سپس عمل خرید و فرآیند تسویه حساب را انجام دهند.
کاربران سایت نیز به چند دسته تقسیم می شوند و در داخل نقش های(Roles) مختلفی نیز قرار می گیرندکه بسته به نقششان قادر به انجام کارهای متفاوتی هستند.

کاربران سایت (Actor های موجود):
Actor های موجود و نحوه ی دسترسی آن ها به سیستم معرفی شوند :
Administrator : مدیر سایت
Member : کاربر عضو
Customer : کاربر مشتری
Guest : کاربر مهمان
مدیر سایت (Administrator) شخصی است که بیشترین سطح دسترسی رادارد. مانند افزودن محصول و مشاهده سفارشات و مشاهده تراکنش مالی و مشاهده حساب های کاربری و امکان حذف و تغییر آن ها و ...
کاربرعضو(Member) شخصی است که در سایت ثبت نام نموده و طبق خواست مدیر سایت به اونقش Member داده شده است تا از سطح دسترسی این نقش برخوردار باشد علاوه بر اینکه امکاناتی مانند خرید از سایت و انجام تراکنش برای او فعال است در اداره فروشگاه نقش دارد و امکاناتی از قبیل اضافه کردن محصولات نیز برای او فعال است.
کاربر مشتری (Customer) شخصی است که فقط مجوزخرید از سایت را دارد و سطح دسترسی بیشتری ندارد و تنها قادر به خرید و انجام تراکنش مالی (تسویه حساب) است.
کاربر مهمان (Guest) شخصی است که از سایت و یا فروشگاه صرفاً بازدید نموده و در سایت ثبت نام نکرده و به عضویت سایت در نیامده است و قادر به خرید نیست و تنها قادر به مشاهده و جستجو است.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , Aurora , diligent , Mahbanoo313 , homa , - rasool - , luna
ارسال: #۲۲
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  در تکمیل تحلیل ها و نظرات دوستان من هم نظرم رو اعلام میکنم و منتظر نظرات شما دوستان هم هستم :

نظرمون اینه که تحلیلو ادامه میدادین. داشت جالب میشد.
سریالی پخش نکنین به شکل فیلم سینمایی پخش کنین Big Grin.
یاده مهندسی نرم یکو رشنال رز انداختیمون. جوونی یادت بخیر Big Grin.
الان باید کاری که actorها انجام میدن تعریف کنیم نه؟

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , - rasool -
ارسال: #۲۳
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط Lantern.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ)sasanlive نوشته شده توسط:  نظرمون اینه که تحلیلو ادامه میدادین. داشت جالب میشد.
سریالی پخش نکنین به شکل فیلم سینمایی پخش کنین Big Grin.
یاده مهندسی نرم یکو رشنال رز انداختیمون. جوونی یادت بخیر Big Grin.
الان باید کاری که actorها انجام میدن تعریف کنیم نه؟
ساسان جان سریالی نیست چون بحث گروهیه و داریم یه پروژه کلی باهم پیش می بریم بهتره بحث رو همه با هم پیش ببریم.خوشبختانه دوستان با دانش و باسواد اینجا زیادن و منم سعی میکنم اگه چیزی میدونم بگم و از گفته های بقیه یاد بگیرمSmile
راستش من دیدم دوستان توی ارسالای بالا صحبت از تحلیل نیازمندی ها و مصاحبه و بقیه مباحث میکردن (و من شخصاً علاقه ای به اون مباحث ندارمConfused) من دوست دارم دوستانی که میخوان این بحث ها رو پی بگیرن مطلباشون رو ارائه کنن و منم استفاده کنم.
اگه به من باشه دوست دارم بعد از شناسایی actorها و اقدامات اونها و سطوح دسترسیشون و تحلیل کلی که دوستان انجام دادن برم سراغ نمودار ها(Use case diagram و Activity Diagram و Sequence Diagram و ...) ولی بازم میگم چون از صفر داریم کار رو شروع می کنیم اجازه بدید تحلیل نیازمندی ها و... بطور کامل انجام بشه و بعد وارد فاز بعدی بشیم!
خوب ساسان جان ادامه تحلیل با شماBig Grin

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , - rasool -
ارسال: #۲۴
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۹ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  خوب ساسان جان ادامه تحلیل با شماBig Grin
عجب لایی کشیدینا Big Grin.

کاربر اول باید عصو بشه تا بعد بتونه خرید کنه
ثبت نام
کاری که actor کاربر میکنه و جوابی که دریافت میکنه:
۱-کاربر وارد سیستم میشه
۲-کاربر اقدام به ثبت نام میکنه
۳- سیستم بهش فرم ثبت نامو نشون میده
۴-کاربر فرمو تکمیل میکنه
۵-کاربر درخواست تایید توسط سیستمو میکنه
۶-سیستم اطلاعاتو چک میکنه
۷-اگه درست بود تایید درخواستو به ایمیلش میفرسته
۸-اگه درست نبود درخواست مجدد جهت تکمیل ثبت نامو میکنه
۹-کاربر با لینک تایید ثبت نام وارد سایت میشه
۱۰-ثبت نام تکمیل میشه

طریقه خرید با نفر بعدی
.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , - rasool -
ارسال: #۲۵
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط Lantern.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۰۹ ب.ظ)sasanlive نوشته شده توسط:  عجب لایی کشیدینا Big Grin.

کاربر اول باید عصو بشه تا بعد بتونه خرید کنه
ثبت نام
کاری که actor کاربر میکنه و جوابی که دریافت میکنه:
۱-کاربر وارد سیستم میشه
۲-کاربر اقدام به ثبت نام میکنه
۳- سیستم بهش فرم ثبت نامو نشون میده
۴-کاربر فرمو تکمیل میکنه
۵-کاربر درخواست تایید توسط سیستمو میکنه
۶-سیستم اطلاعاتو چک میکنه
۷-اگه درست بود تایید درخواستو به ایمیلش میفرسته
۸-اگه درست نبود درخواست مجدد جهت تکمیل ثبت نامو میکنه
۹-کاربر با لینک تایید ثبت نام وارد سایت میشه
۱۰-ثبت نام تکمیل میشه

طریقه خرید با نفر بعدی
.
حالا برای همین مواردی که شما گفتی میشه نمودار ها(Use case diagram و Activity Diagram و Sequence Diagram و ...) رو رسم کرد و از قابلیت های نمودارها استفاده کرد.

خوب مثل اینکه دوستان مبحث رو از ابتدا یعنی تحلیل نیازمندی ها و مصاحبه مایل نیستن ادامه بدن و زودتر میخوان به فازهای بعدی تحلیل برن!Confused
اگه اشتباه فکر میکنم بگید که این ارسالم رو پاک کنم و اجازه بدیم که کمی کندتر و جزئی تر پیش بریم.
اما در غیراینصورت در یک مثال فرضی با همون شرایطی که قبلاً گفتم و Actor هایی که مطرح کردم مبحث رو ادامه میدم :

نام Use Case : ایجاد حساب کاربری
نام Actor : کاربر مهمان
مسیر اصلی :
۱) ورود به صفحه عضویت سایت
۲) پرکردن فرم ثبت نام
۳) کنترل ورود صحیح و کامل اطلاعات
۴) ثبت اطلاعات
۵) مشاهده پیغام تایید اطلاعات
۶) بازگشت به صفحه اصلی سایت
(البته مثال فرضیه و مواردی مثل ایمیل تایید که آقا ساسان گفتن رو نداره ...)
پیش شرط ها :
کاربر قبل از ثبت نام لازم است یک آدرس پست الکترونیک در اختیار داشته باشد.
شرایط نهایی :
اطلاعات کاربر ثبت نام شده وارد پایگاه داده کاربران سایت می شود و از این پس نقش او کاربر مشتری است.
پیغام خوش آمد گویی به کاربر سایت با نام کاربری او داده می شود.
قوانین :
وارد کردن تمامی اطلاعات درخواستی فرم ثبت نام الزامی است.
وارد کردن تمامی اطلاعات درخواستی فرم ثبت نام طبق شرایط عنوان شده است.
مسیر های جانبی :
درصورتی که اطلاعات وارد شده توسط کاربر از قوانین پیروی نکند و صحیح نباشد ، فرآیند ثبت نام تکمیل نخواهد شد.

حالا میشه نمودار هارو با این اطلاعات جامع رسم کرد.

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , diligent , Mohammad-A , Mahbanoo313 , luna , - rasool -
ارسال: #۲۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۲۴ ب.ظ، توسط Mahbanoo313.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  خوب مثل اینکه دوستان مبحث رو از ابتدا یعنی تحلیل نیازمندی ها و مصاحبه مایل نیستن ادامه بدن و زودتر میخوان به فازهای بعدی تحلیل برن!Confused

ببخشید میشه همین جزییات رو هم بگین . چون من که فقط در حد کلاسا و کتابای دانشگاه بلدم و خیلی دوست دارم اون مباحث رو در یک پروژه اینجوری دقیق و کامل یاد بگیرم . ممنون میشم

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۱
۰
ارسال: #۲۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ ب.ظ)Mahbanoo313 نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  خوب مثل اینکه دوستان مبحث رو از ابتدا یعنی تحلیل نیازمندی ها و مصاحبه مایل نیستن ادامه بدن و زودتر میخوان به فازهای بعدی تحلیل برن!Confused

ببخشید میشه همین جزییات رو هم بگین . چون من که فقط در حد کلاسا و کتابای دانشگاه بلدم و خیلی دوست دارم اون مباحث رو در یک پروژه اینجوری دقیق و کامل یاد بگیرم . ممنون میشم

مسالمون رو با بررسی درخواست های هر یک از افراد شروع می کنیم. بعد یک جمع بندی از نیازهای ذی نفعان مختلف انجام میدیم. می بینیم کدوما رو میشه با هم ادغام کرد یا کدوم ها هستند که در تضاد هستند و ...
در نهایت یک لیستی از نیازمندی ها ایجاد می کنیم.
(اینجا چون نمی خوایم وارد مباحث متدولوژی بشیم من این قسمت رو در پرانتز می گم: اگه ما در نظر داشته باشیم iterative incremental کار کنیم در این بخش باید نیازمندی های اصلی که هسته سیستم رو تشکیل میدن و اصلی ترین بخش ها هستند و باید در فاز اول تحویل داده بشن رو انتخاب می کنیم)
بعد از انتخاب نیازمندی ها شروع می کنیم برای اونها مورد کاربرد می نویسیم (با فزض اینکه داریم RUP کار می کنیم و ابزار مدلسازیمون UML هست) نمونه مورد کاربرد رو هم که در دو تا پست قبل اوردن.

فکر کنم الان بهتر باشه اول یه نفر یک لیست از نیازمندی هایی که نهایی شده ارائه بده بعد هر کسی مورد کاربرد یکیشو بگه و با هم مال همدیگر رو اصلاح کنیم.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , karimi482 , homa , - rasool - , Lantern , Aurora , Mahbanoo313
ارسال: #۲۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط homa.)
RE: سیستم فروشگاه کتاب : شناخت
نقل قول: Actor های موجود و نحوه ی دسترسی آن ها به سیستم معرفی شوند :
Administrator : مدیر سایت
Member : کاربر عضو
Customer : کاربر مشتری
Guest : کاربر مهمان
مدیر سایت (Administrator) شخصی است که بیشترین سطح دسترسی رادارد. مانند افزودن محصول و مشاهده سفارشات و مشاهده تراکنش مالی و مشاهده حساب های کاربری و امکان حذف و تغییر آن ها و ...
کاربرعضو(Member) شخصی است که در سایت ثبت نام نموده و طبق خواست مدیر سایت به اونقش Member داده شده است تا از سطح دسترسی این نقش برخوردار باشد علاوه بر اینکه امکاناتی مانند خرید از سایت و انجام تراکنش برای او فعال است در اداره فروشگاه نقش دارد و امکاناتی از قبیل اضافه کردن محصولات نیز برای او فعال است.
کاربر مشتری (Customer) شخصی است که فقط مجوزخرید از سایت را دارد و سطح دسترسی بیشتری ندارد و تنها قادر به خرید و انجام تراکنش مالی (تسویه حساب) است.
کاربر مهمان (Guest) شخصی است که از سایت و یا فروشگاه صرفاً بازدید نموده و در سایت ثبت نام نکرده و به عضویت سایت در نیامده است و قادر به خرید نیست و تنها قادر به مشاهده و جستجو است.
من مطالب بچه ها رو خوندم و نظرم رو بیان میکنم...
این مطلب رو که یکی از بچه ها بیان کردن به نظرم تمام چیزایی که تا الان دوستان روش بحث میکردن به طور خیلی خلاصه داره.اگه دوستان موافقن با استفاده از همین رو تک تک actor ها به ترتیب کار کنیم..
منتظر نظرتون هستم..Rolleyes

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , - rasool - , Lantern , Aurora
ارسال: #۲۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط - rasool -.)
سیستم فروشگاه کتاب : شناخت
خیلی ممنون از نظرات. خیلی خوب بود.

در اینجا بهتره توضیحاتی رو بدم که قبلا هم اشاره کردم:

به دلیل محدودیت هایی که هست سعی می شه که از برخی پیچیدگی های سیستم خودداری بشه. و بهتره کار رو سبکتر کنیم. منتها چون قرار شد به همراه مهندسی نرم و به صورت اصولی پروژه بنویسیم لذا مثل یک پروژه ی بزرگ باهاش برخورد می کنیم.

برای این پروژه هم به نظرم عامل های مدیر ، کاربر عضو و کاربر مهمان کافی اند. و شاید ...
حالا می تونیم نیازمندی ها رو بر اساس اینها بررسی کنیم.

پ ن : بهتره به اینجا هم سری بزنید تا روش های مختلف توسعه رو تحلیل کنیم و در نهایت یک روش رو برای پروژه برگزینیم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , homa , Mahbanoo313
ارسال: #۳۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  مسالمون رو با بررسی درخواست های هر یک از افراد شروع می کنیم. بعد یک جمع بندی از نیازهای ذی نفعان مختلف انجام میدیم. می بینیم کدوما رو میشه با هم ادغام کرد یا کدوم ها هستند که در تضاد هستند و ...
در نهایت یک لیستی از نیازمندی ها ایجاد می کنیم.

بعد از انتخاب نیازمندی ها شروع می کنیم برای اونها مورد کاربرد می نویسیم (با فزض اینکه داریم RUP کار می کنیم و ابزار مدلسازیمون UML هست) نمونه مورد کاربرد رو هم که در دو تا پست قبل اوردن.

فکر کنم الان بهتر باشه اول یه نفر یک لیست از نیازمندی هایی که نهایی شده ارائه بده بعد هر کسی مورد کاربرد یکیشو بگه و با هم مال همدیگر رو اصلاح کنیم.
به همین دلیل من گفتم که بهتره کندتر پیش بریم! چون من مسقیم سراغ Actor ها رفتم و اولین Usecase رو هم تشریح کردم.ولی خواست دوستان اینه که حتماً اینجا تحلیل نیازمندی ها بصورت کامل انجام بشه.
خوب!پس من کمی عجله کردم و خواستم پست قبیلم تو این تاپیک رو بردارم ولی تصمیم گرفتم بمونه تا تحلیل نیازمندی ها و مقدمات کامل بشه و بعد می تونیم با همون Actor ها و Usecase و ... پیش بریم.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۲۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۲۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۳۴ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وب کنفرانس و کلاس آنلاین faraz_linux ۰ ۱,۷۳۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close