زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راه حل فراموشی فصول گذشته کدام است؟

نظرسنجی: به نظر شما بهترین کار چیست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۶۶/۶۷%
    هر دفعه دوباره مرور کنیم ۶۶/۶۷%
۶ ۶۶/۶۷%
  • ۰%
    مرور رو بزاریم واسه یک ماه مونده به کنکور ۰%
۰ ۰%
  • ۳۳/۳۳%
    سایر ۳۳/۳۳%
۳ ۳۳/۳۳%
در کل ۹ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ب.ظ
سلام دوستانSmile
یک مشکلی که من دارم و فکر می کنم خیلیا درگیرش باشن اینه که چون از الان شروع به خوندن کنکور کردم و نمیتونم به کوب بخونم جست و گریخته می خونم
مثلا ممکنه یک هفته بگذره و هیچی نخونده باشم
مشکلی که پیش میاد اینه که وقتی پس از مدتی مثلا دوباره میرم سراغ گسسته می بینم فصولقبل رو که خونده ام خیلی از مواردش رو یادم رفته و باید دوباره یک مررو بکنم.
من معمولا دوباره از اول شروع به مرور می کنم و خوب طبیعتا سریع تر موارد توی ذهنم میاد
ولی این موضوع خیلی وقت گیره چون هر دفعه هی باید فصول قبلی رو بخونم
یک راهی که به نظرم رسید این بود که آیا بهتر نیست فعلا بیخیال قبلی ها بشم و سعی کنم کتاب رو تا آخر بخونم بعد یک ماه مونده به کنکور که می خوام همه رو دور کنم خوب همه چی یادم میاد دیگه
ولی از طرفی می ترسم اگر بزارمشون کنار یک ماه مونده به کنکور ببینم هیچی یادم نمیاد و گیج بشمConfused
حالا می خواستم نظر شما رو بدونم
مرسی

Angryاگر جز به کام من آید جواب – من و گرز و میدان و افراسیابAngry
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۳۷ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)۷۰raouf نوشته شده توسط:  مشکلی که پیش میاد اینه که وقتی پس از مدتی مثلا دوباره میرم سراغ گسسته می بینم فصولقبل رو که خونده ام خیلی از مواردش رو یادم رفته و باید دوباره یک مررو بکنم.
اگر دوباره برگردیدو دوباره مرور کنید همین باعث میشه بیشتر تو ذهنتون بمونه و توی حافظه ماندگار تر باشه.مثلا با رفتن به فصول بعدی نیاز به مفاهیم و درس فصل قبلی پیدا میکنید ولی میبینید یادتون رفته اگر برگردید و دوباره فصل قبلی رو بخونید خیلی موثرتره توی یادگیریتون و ارتباط مباحث باعث به خاطر سپاریشون میشه.یه راه برای خوب به خاطر سپردن مرور چند باره است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۷۰raouf
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۱۹ ب.ظ
تنها را به یاد موندن تکرار کردنه / همین
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۷۰raouf , Jooybari
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۲۴ ب.ظ
کلا فراموشی دروس برای کسی که تازه شروع به درس خوندن کرده(منظور دروسی که ممکنه مدتی ازش دور بودیم) طبیعیه.بالاخره ممکنه خیلی از دروس مثل سیستم عامل و نظریه و گسسته رو معمولا توی ترمهای آخر نمیخونیم و تابحال ممکنه یادمونرفته باشه.این طبیعیه.جلو که برید ماندگاری بیشتر میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۰۷ ب.ظ
RE: راه حل فراموشی فصول گذشته کدام است؟
یه خلاصه کلیدی برای خودتون درست کنید در حدی که مثلا هر فصل نهایتاً یه برگ A4 بشه و اونو هر وقت بیکار شدید مرور کنید .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۷۰raouf , fatima1537 , **sara** , esisonic
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۰۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  یه خلاصه کلیدی برای خودتون درست کنید در حدی که مثلا هر فصل نهایتاً یه برگ A4 بشه و اونو هر وقت بیکار شدید مرور کنید .
منم خیلی موافقم...البته من این کار با دفترچه یادداشت میکنم Big Grin

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ ب.ظ
سلام. بنظر من مرور و شرکت کردن توی مباحث درسی مانشت هم برای تثبیت مفاهیم درسیتون مفیده. مثال درسایی که خانم fatima1537 گفتن رو من با این روش دارم ادامه میدم. سیستم عامل رو هنوز نگرفتم ولی گسسته و نظریه رو همینجوری دارم تقویت میکنم. سوالات درسی رو ببینید. معمولاً اشکالاتیه که توی درس پیش میاد. پاسخ و استدلال اشتبام ممکنه از هرکسی سر بزنه. دلیل اشتباه بودن استدلال رو هم ببینید.
معمولاً سوالات کنکور توی این مباحث حل میشه. مطمئن باشید کیفیت مرور این مباحث از هر کتاب تستی بهتره. اینجا یه دانشجو به زبان یک دانشجو براتون توضیح میده نه استادی که معلوم نیست خودش نوشته و یا کپی کرده و توضیحات کامل نداده.
خلاصه نویسی رو رد نمیکنم؛ ولی پیشنهادم اینه که اگه درسی رو خوندید توی مباحث درسیش شرکت کنید. سوالاشو بخونید، جواب بدین، بحث کنید، سوال کنید. تاثیر خوبی داره.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , yaser_ilam_com , fatima1537 , Donna , **sara** , 70raouf , Doctorwho
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ
به نظر من تثبیت مطالب سخت ترین قسمت کار محسوب میشه .
سعی کنید در یه بازه منظم مطالب رو تکرار کنید و البته با استدلال مطالب رو بازم بیشتر جا بندازید .

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۹۹ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۸۰۰ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۳۰ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۰۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Big Grin کدام منابع برای هوش مصنوعی برای مهندسی پزشکی؟ sajadg ۳ ۴,۰۹۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  کدام گرایش به برنامه نویسی مربوط است؟ سیدرضا بازیار ۱ ۲,۴۱۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close