زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه حجیم!خوان شویم؟

ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ، توسط admin.)
چگونه حجیم!خوان شویم؟
چطور میشه مثله بعضی افرادخرخوان بودHuhUndecided
[تصویر:  83711_1_1379093221.jpg]

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , diligent
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ب.ظ
چگونه خرخوان شویم؟
یبار فرصت برابرو میدیدم آقای رامین نیکخو حرف بسیار انرژی دهنده ای زدند.گفتن وقتی میخوای شبیه کسایی باشین که زیاد میخونن.نمره های خوب میگیرن.شاگرد اولن... یه مدت سعی کن عین اونا رفتار کنی.صبح که از خواب پامیشی به درس فکر کنی.بااراده شی و خوب بخونی.سخت بخونی.خودتو دست کم نگیری و فکر کنی عین اونایی.این باعث میشه که این رفتارا کم کم تو خونتون بره.دیگه واقعن شبیه اونا شین. دیدین همه با ی نگاه خاصی به اینطور آدما نگاه میکنن این خودش حسابی انرژی بهشون میده.وقتی مام یه مدت شبیه اونا شیم کم کم به هدفای کوچیکترمون برسیم بقیه حساب میبرن ازمون و تا اینکه بهمون میگن خرخون و بعدش دیگه میوفتیم رو غلتک و میخونیم و میخونیم. البته اینا نباید اعتماد بنفس کاذب بهمون بده.موقع خوندن به این فکر کن که میخوای کسی باشی که همه ازت حساب ببرن.این ی رضایت درونی به آدم میده که خود موفقیته.اینا باعث میشه خود بخود بشی همینی که میخوای.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , SaMiRa.e , blackhalo1989 , Sunshine Off , Maryam-X , aatwo , luna , maryami , diligent , Hamed92 , nomad:D , MONA_STAR , zeinab , احسان مومنی , mrsh1372
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
چگونه پُرخوان شویم؟
درس خوندن رو به یه فرهنگ تو زندگیت باید تبدیل کنی

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , - rasool - , nomad:D , zeinab
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ ب.ظ
چگونه پُرخوان شویم؟
به نظر من بچه هایی که درس خونن با اونایی که درس نمیخونن دو تفاوت کلّی دارن :
۱-هدف دارن
۲-درس خون ها عادت دارن درس بخونن
اول باید یه هدف برای درس خوندن داشته باشیم و مشخص کنیم چرا داریم درس میخونیم تا بتونیم با صلاحی به نام انگیزه غول تنبلی رو از پا در بیاریم
این قدم اوّل
حالا باید عادت کنیم که بتونیم پای کتاب بشینیم و از جامون تکون نخوریم...!!!
من برای این کار یه راه حل دارم...اینکه کتاب باید براتون جذاب بشه...
مثلا ً نگاه من به کتاب مانو مثل کتاب هری پاتر بود...هرچی میخوندم هی میخواستم بدونم بعدش چی میشه!
اینم قدم دوم
حالا می پرسیم چطوری خرخون نباشیم...بلکه پرخون باشیم؟
جوابش سادس...
خرخون ها اونقده درس میخونن ( خر میزنن ) که درس ملکه ی ذهنشون میشه
ولی پرخون ها اون درس رو یه بار میخونن...ولی اونقدر روی مطلب تمرکز میکنن که با همون یه بار موضوع رو کاملا ً میگیرن
پس قدم سوم تمرکز رو درس و شیوه ی صحیح یادگیری و مطالعست

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Aurora , Maryam-X , maedeh , fateme66 , aatwo , luna , Donna , maryami , diligent , Hamed92 , احسان مومنی
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۳۳ ب.ظ، توسط aatwo.)
چگونه حجیم!خوان شویم؟
از مدیر محترم تقاضا دارم بدون اطلاع عنوان و پست من رو رو تغییر نده چون خرخوان بودن چیزی نیست که بخواد ویرایش کنه فقط اصطلاحهSmile

۱
۰
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۰۱ ب.ظ
چگونه حجیم!خوان شویم؟
اول نظم. دوم نظم . بعدشم نظم. Smile

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Lantern , Aurora , احسان مومنی
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۰۴ ب.ظ
RE: چگونه حجیم!خوان شویم؟
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ب.ظ)hamashion نوشته شده توسط:  یبار فرصت برابرو میدیدم آقای رامین نیکخو حرف بسیار انرژی دهنده ای زدند.گفتن وقتی میخوای شبیه کسایی باشین که زیاد میخونن.نمره های خوب میگیرن.شاگرد اولن... یه مدت سعی کن عین اونا رفتار کنی.صبح که از خواب پامیشی به درس فکر کنی.بااراده شی و خوب بخونی.سخت بخونی.خودتو دست کم نگیری و فکر کنی عین اونایی.این باعث میشه که این رفتارا کم کم تو خونتون بره.دیگه واقعن شبیه اونا شین. دیدین همه با ی نگاه خاصی به اینطور آدما نگاه میکنن این خودش حسابی انرژی بهشون میده.وقتی مام یه مدت شبیه اونا شیم کم کم به هدفای کوچیکترمون برسیم بقیه حساب میبرن ازمون و تا اینکه بهمون میگن خرخون و بعدش دیگه میوفتیم رو غلتک و میخونیم و میخونیم. البته اینا نباید اعتماد بنفس کاذب بهمون بده.موقع خوندن به این فکر کن که میخوای کسی باشی که همه ازت حساب ببرن.این ی رضایت درونی به آدم میده که خود موفقیته.اینا باعث میشه خود بخود بشی همینی که میخوای.

منم پیش دانشگاهی بودم ایشون همیشه این حرفو می زدن، خودم انجام دادم و بهش رسیدم. همیشه هم به بقیه همین توصیه رو می کنم. حتما ۱هفته امتحان کنید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , Aurora , nomad:D
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط یاقوت سرخ.)
چگونه حجیم!خوان شویم؟
سلام بر همگی

ای بابا، این چه سوالی برادر؟ خر خوونی یعنی چی؟
بنویس چگونه مطالعه مفید و هدفمند داشته باشیم؟Big Grin

به هر حال، باید برای مطالعه کردن انگیزه داشته باشی و اگه نداری ایجاد کنی!
بعدش اینکه باید به قول هایی که به خودت میدی عمل کنی! اینجور مواقع سعی کن روی قول های مردونه حساب باز نکنی. قول بده و بهش عمل کن!Cool
و در آخر اینکه سعی کن در حین درس خوندن هم به خودت و هم به بقیه حال بدی، بیرون برو، ورزش کن، سریال های خنده دار ببین!

Blush

دست من و حلقه ی گیسوی یارBlush
۰
۰
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ب.ظ
چگونه حجیم!خوان شویم؟
اصطلاح به این خوشکلی جایگزین کردم!Big Grin
من فکر می‌کنم حجیم‌خوانی یه ژن هستش که خیلی‌ها دارن و خیلی‌ها ندارنSmile

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Donna , احسان مومنی , فرزانه ۳۴۳
ارسال: #۱۰
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط sasanlive.)
خر خونی بزرگترین مشکل جامعه ماست.
خرخونی خلاقیت انسانو میکشه.
برنامه ریزی درسی یا هر نوع برنامه ریزی دیگه ای باید با خلاقیت فردی همراه باشه نه با تقلید کورکورانه از دیگران.
باید از تجربه دیگران استفاده کرد, ولی در آخر باید از خلاقیت خودمون در تمام امور زندگیمون از جمله کسب علم بهره ببریم.
اون چیزی که باید تو ذهن ما رشد کنه , ایده های نو هستش نه تقلید از کار دیگران.
همیشه باید راه خودمونو تو زندگی پیدا کنیم , نه دنباله روی افراد دیگه باشیم مخصوصا خرخونا چون در آخر هم خودشون نمیدونن واسه چی دارن میخونن.
مطلب دیگه اینکه افزایش اصولی ساعت مطالعه با خرخونی خیلی فرق داره.

(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته خوندن در هر درسی هم فرق میکنه. بعضی درسها نیاز به خوندن و یاد گرفتن داره. بعضی هم باید بخونید هم یاد بگیرید هم زیر و رو کنید خونده هاتون را چند بار تو ذهنتون شخم بزنید ، تحلیل کنید هیچ جای تاریکی درش نباشه، اگه خوب این مرحله را انجام بدید میرسید به مرحله خلاقیت در اون موضوع. اینجاست که وقتی سوال عجیب غریب می بینید مشتاقید بشینید حل کنید . دیدین بعضی معتاد به جدول میشن و دوست دارن مدام جدول سخت تر بهشون بدن.
جالبه هر دو تو یه لحظه به یه چیز فکر می کردیم و می نوشتیمBig Grin.
مرگ خلاقیت.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , maryami , Fardad-A , farzaneh_best , nomad:D
ارسال: #۱۱
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ
چگونه حجیم!خوان شویم؟
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من فکر می‌کنم حجیم‌خوانی یه ژن هستش که خیلی‌ها دارن و خیلی‌ها ندارن
من مخالفم...
نوع درک مطلب هرکس تو دوره ی زندگیش تغییر میکنه...!!
شاید یه نفر تو دوره ی مدرسه نمره هاش وحشتناک باشه...ولی از اواخر مدرسه یا اوایل دانشگاه نمره های خوبی بیاره...(رشد ذهن)...عکس قضیه نیز موجود است

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , یاقوت سرخ
ارسال: #۱۲
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط aatwo.)
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  اصطلاح به این خوشکلی جایگزین کردم!Big Grin
من فکر می‌کنم حجیم‌خوانی یه ژن هستش که خیلی‌ها دارن و خیلی‌ها ندارنSmile
عجب اصطلاحی دکتر جان حجیمخوان!!!
به حقه چیزهای نشنیده Huhپس ژن حجیم خوانی (همون خر خونی خودمون )هم کشف شده کاش ما هم داشتیمSleepy
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(06 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۳۲ ب.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  از مدیر محترم تقاضا دارم بدون اطلاع عنوان و پست من رو رو تغییر نده چون خرخوان بودن چیزی نیست که بخواد ویرایش کنه فقط اصطلاحهSmile
عنوان تاپیک باید برازنده سایت باشه دوست عزیز. اگه بعضی اصطلاحات متداول بشه دیگه نمیشه جلویش را گرفت. شما هم اگه عنوان تاپیک را مدیر عوض میکنه دوباره برنگردانید بشکل قبلی. اگه مطابق سلیقه شما نیست میتونید پست تون را پاک کنید.
متشکرم.

چشمBig Grin

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  سایت های انواع دیتاست (عادی - حجیم و ... ) fo-eng ۲۳ ۱۶,۷۹۱ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۲۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۵۱ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۸۶۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۳۴ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱
  چگونه یک مقاله را با استفاده از متلب شبیه سازی کنیم؟؟ rezvan66 ۰ ۲,۴۶۹ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: rezvan66
Lightbulb پرینتر لیزری چیست و چگونه کار می کند؟ avandprinter ۰ ۲,۷۷۳ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: avandprinter

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close