زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سخنی درباره موفق نشدن در کنکورارشد+یک داستان آموزنده!

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
سخنی درباره موفق نشدن در کنکورارشد+یک داستان آموزنده!
اگه خوب شدین اگه بد،اگه سنجش بده یا خوب اما اینا یادتون نره خدا اینجوری خواسته!
من خودم زیاد خوب نشدم اما امروز اتفاقی اینا خوندم... (((( خدایا شکرت)))

سالهای بسیار دور پادشاهی زندگی میکرد که وزیری داشت .
وزیر همواره میگفت: هر اتفاقی که رخ میدهد به صلاح ماست .
روزی پادشاه برای پوست کندن میوه کارد تیزی طلب کرد اما در حین بریدن میوه انگشتش را برید،وزیر که در آنجا بود گفت: نگران نباشید تمام چیزهایی که رخ میدهد در جهت خیر و صلاح شماست !
پادشاه از این سخن وزیر برآشفت و از رفتار او در برابر این اتفاق آزرده خاطر شد و دستور زندانی کردن وزیر را داد.
چند روز بعد پادشاه با ملازمانش برای شکار به نزدیکی جنگلی رفتند. پادشاه در حالی که مشغول اسب سواری بود راه را گم کرد و وارد جنگل انبوهی شد و از ملازمان خود دور افتاد،در حالی که پادشاه به دنبال راه بازگشت بود به محل سکونت قبیلهای رسیدکه مردم آن در حال تدارک مراسم قربانی برای خدایانشان بودند، زمانی که مردم پادشاه خوش سیما را دیدند خوشحال شدند زیرا تصور کردند وی بهترین قربانی برای تقدیم به خدای آنهاست !
آنها پادشاه را در برابر تندیس الهه خود بستند تا وی را بکشند، اما ناگهان یکی از مردان قبیله فریاد کشید : چگونه میتوانید این مرد را برای قربانی کردن انتخاب کنید در حالی که وی بدنی ناقص دارد، به انگشت او نگاه کنید !
به همین دلیل وی را قربانی نکردند و آزاد شد .
پادشاه که به قصر رسید وزیر را فراخواند و گفت:اکنون فهمیدم منظور تو از اینکه میگفتی هر چه رخ میدهد به صلاح شماست چه بوده زیرا بریده شدن انگشتم موجب شد زندگیام نجات یابد اما در مورد تو چی؟ تو به زندان افتادی این امر چه خیر و صلاحی برای تو داشت؟!
وزیر پاسخ داد: پادشاه عزیز مگر نمیبینید،اگر من به زندان نمیافتادم مانند همیشه در جنگل به همراه شما بودم در آنجا زمانی که شما را قربانی نکردند مردم قبیله مرا برای قربانی کردن انتخاب میکردند، بنابراین میبینید که حبس شدن نیز برای من مفید بود!
ایمان قوی داشته باشید و بدانید هر چه رخ میدهد خواست خداوند است، تصمیمات خداوند از قدرت درک ما خارج است اما همیشه به سود ما می باشد.
۱۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i , a.hooshmand , مازیار صفایی , rezvan_m , fatima1537 , homa , blackhalo1989 , sina_bhh , Mohammad-A , sajad_8900 , **sara** , narges_r , kaviresabz , Mahbanoo313 , nomad:D , Aurora , fatemeh85 , kashir , انرژی مثبت , ماه بانو , marzieh_s , Mansoureh , najme60 , kadoos , dasthayekhaly , elize , annmary , معمری , Parva , r.sh69 , sellena , Doctorwho , marjan20 , mrsh1372 , احسان مومنی , رها-مکانیک
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۰ ق.ظ
میدونم جای این موضوع اینجا نیست،اما اول بخونیدش اگه خواستین حذفش کنید!!!
ناراحت نباشین.یه جای خوب براش پیدامیکنم.متخصص این کارمSmile
مطلب به این خوبی رو چراپاک کنم؟ منتقلش میکنم.چون نیتتون خیر بوده
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , sajad_8900 , **sara** , m.tafaghodi , Mahbanoo313 , nomad:D , انرژی مثبت
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ
میدونم جای این موضوع اینجا نیست،اما اول بخونیدش اگه خواستین حذفش کنید!!!
کاش قدرت درکشو داشتیم یا خودش به زبون ما میگفت از چه قراره که اینجوری میشه و نمیشه
من مدتهاست برای شدن ها و نشدن هام جوابی ندارم
دارم خسته میشم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Aurora , annmary

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۰۸ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۵۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۷۳۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۰۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  داستان های آموزنده Soheil ۶۳۰ ۸۹,۰۸۲ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: dibasalehi
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
Star کارگاه داستان نویسی دسته جمعی marvelous ۹ ۶,۶۲۱ ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چپ دست های موفق و مشهور جهان شهریار ۱۲۳۴ ۰ ۱,۸۹۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: شهریار ۱۲۳۴

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close