زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال: #۳۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۲۰ ق.ظ
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ ب.ظ)hussein.sh نوشته شده توسط:  حالا اگه PHP کار میخوای بکنی دیگه هیچی تقریبا همچی رو باید خودت بنویسی و در واقع به روند کل برنامه احاطه داری اما سرعت برنامه نویسی رو کند میکنه
با این نظر کاملاً مخالفم. با وجود frameworkهای قوی‌ای که php داره سرعت برنامه نویسی خیلی خیلی بالا رفته. من دقیقاً نظری برعکس نظر شما دارم. .net برای توسعه سیستم‌های بزرگ و پیچیده ناتوانایی‌های زیادی داره، من مدت زیادی هم با .net و هم با php کار کردم و ایمان دارم که php در هر زمینه‌ای می‌تونه .net رو مغلوب کنه.
php هم کدباز هست، هم روی لینوکس به خوبی اجرا می‌شه، توانایی خیلی خوبی برای کار با هر ابزاری داره و از همه مهمتر اینکه کدهای اضافی و اتوماتیک .net که در پروژه‌های بزرگ برخی اوقات تبدیل به یه فاجعه می‌شه رو راحت می‌تونی کنترل کنی.
تقریباً همه ابزارهای خوبی که واسه توسعه وب هست php هستند. همین مانشت، چویر و ده‌ها سایتی که جواب خودشون رو در اجرا پس دادن بر مبنای php هستند.
برخی از زبان‌ها در آغاز ممکنه پیچیده به نظر بیان اما در استفاده مداوم به راحتی غیر قابل وصفشون پی ببرید.
برای توسعه php هم محیط‌هایی مثل zend و eclipse وجود داره.
با سلام خدمت آقای تنهایی فکر کنم منظورم بد رسوندم در مورد php.این زبان اگه چیزی از asp.net بیشتر نداشته باشه کمتر نیست من تو هر دو زمینه کار کردم و پروژه های مختلفی رو انجام دادم و در کل از php راضی ترم چون گفتم بیشتر با برنامه درگیر میشی ولی باید قبول کنید که هنوز محیط کامل وخاصی مثل ویژال استودیو وجود نداره برای php حال این که اگه این IDE اگه ASP.net نداشت شاید طرفداراش از دست می داد و این که eclipse محیط کاملی رو برای PHP داره اما چون یکم کانادایی به قضیه نگاه میکنه کار باهاش واسه کاربرای معمولی سخته و به نظر من eclipse ساخته شده برای JAVA .البته نظر شخصیمه. Zend خوبه ولی قابل مقایسه با ویژال استودیو نیست.شاید یکی از پیروزی های PHP بر asp.net ساخت فریم ورک های متعدد ومعتبر بر اساس PHP.درکل زبان زیاد مهم نیست و مهم مفهوم طراحی سایته.ولی اقا محمد بازم ممنون قصد جسارت نبود

خبر های روز ایران دنیا
در
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , rozh66
ارسال: #۳۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ق.ظ
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
منم میخوام ولی فرق بین asp و php رو یکم واسم توضیح بدین در ضمن من کار نکردم راهنماییم کنین تا منم شروع کنم
چون کنکور حسابی فکرم رو مشغول کرده.Huh
۰
۰
ارسال: #۳۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  در چه حد باید html و css بلد بود؟

برای شروع کار نیازی به دونستن UML ندارید ولی باید CSS رو مقدماتی بدونید
کلا CSS چیز خیلی خاصی نیست.... توی کار می فهمید به چه دردی می خوره
سلام.من هم برنامه نویسی کار میکنم.به زودی قراره توی جهاددانششگاهی سی شارپ و ای اس پی تدریس کنم.خوشحال میشم اگر کمکی از دستم برمیاد انجام بدم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , چـکاوک , rozh66 , eris229
ارسال: #۳۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با این نظر کاملاً مخالفم...
.net برای توسعه سیستم‌های بزرگ و پیچیده ناتوانایی‌های زیادی داره، من مدت زیادی هم با .net و هم با php کار کردم و ایمان دارم که php در هر زمینه‌ای می‌تونه .net رو مغلوب کنه.

من هم با این نظر کاملا مخالفم ( البته کاملا بدون تنوین ) Big Grin . php اتفاقا تو پروژه های بزرگ خیلی ناتوانی هاش بیشتره ، مانشت مثال خوبی برای اثبات قدرت یا ضعف phpو aspx نیست ، اگه هم میخاید فیس بوک رو مثال بزنید اون تنها یک استثناست چون که یه کامپایلر سفارشی دارند که کدهای php رو به C++ بهینه تبدیل کردند و الان مشکلی نداره .

منبع حرفم :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو جدول مقایسه سطر Recommended for Huge systems رو بخونید .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , مازیار صفایی , maedeh , user_256 , apollo , myself , admin , rozh66 , navid-p
ارسال: #۳۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ
کارتون خیلی عالیه ادامه بدید.اگه بتونید به صورت pdf یه آموزش طراحی یه سایت حرفه ای از ابتدا یعنی مستند سازی و طراحی قالب و کد نویسی و مراحل پشتیبانی و نحوه قیمت گذاری و ... رو تهیه کنید که دیگه محشره محشره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , xps1530 , rozh66 , karimi482
ارسال: #۳۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۵ ب.ظ
بعد از html و css، بهتره که اول یه زبان سمت سرور مثل asp.net یا php یا jsp یاد گرفته بشه یا javascript؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال: #۳۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بعد از html و css، بهتره که اول یه زبان سمت سرور مثل asp.net یا php یا jsp یاد گرفته بشه یا javascript؟

بعد از اینکه این دور را یاد گرفتیم در حد مقدماتی جاوااسکریپت را بیاموزید تا انشالله بعد از آن نوبت به انتخاب زبان سمت سرور برسد.
دوستان عزیز بحث صورت گرفته در اینجا در مورد مقایسه دات نت و پی اچ پی نیست...
اگر در گوگل جستجو کنید .net VS PHP هزاران صفحه برای مطالعه برای شما نمایش داده می شود. من خودم به شخصه بر همین مطالعات PHP رو به عنوان زبان اصلی برنامه نویسی خودم انتخاب کردم و بعد از یک سال کار با آن، در کنارش .net رو یاد گرفتم....
یادگیری یک زبان به یادگیری زبان دیگر خیلی کمک می کند....

با این وجود من همیشه PHP رو بر .net ترجیح می دادم.... سخت نگیرید. یک کدام را انتخاب کنید. مهارت کافی را که در آن به دست آوردید خیلی راحت می توانید دیگری را نیز در صورت لزوم یاد بگیرید.... ( طبق کتاب PL نوشته پرتBig Grin)

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , blackhalo1989 , Lantern , Aurora , luna , rozh66
ارسال: #۳۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
بفرمایید.ما منتظریم Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , rozh66
ارسال: #۳۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۵۵ ب.ظ
ّبرای asp.net باید در چه حد C# بلد بود؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۴۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ّبرای asp.net باید در چه حد C# بلد بود؟
اینطور نیست که اول باید بطور کامل #C رو یاد بگیرید و بعد بخواید سراغ ASP.Net برید بلکه اگه آشنایی مقدماتی در حد نوشتن برنامه های معمولی هم با #C داشته باشید میتونید ASP.Net رو شروع کنید و همروند این دو رو با هم پیش ببرید.همونطور که میدونید ASP.Net خودش یک زبان برنامه نویسی نیست و یک پلاتفرم اجرای کد دینامیک در سرویس دهنده وب هستش و برای نوشتن کد در صفحات نیاز به دونستن #C دارید.طبیعتاً هر اندازه که بیشتر و بهتر با #C آشنا باشید میتونید با ASP.Net بهتر کار کنید و کارای قویتری ارائه کنید و طبیعتاً اگر توی #C ضعیف باشید نمی تونید کدهای قوی توی ASP.Net بنویسید که نتیجش هم کار ضعیف و بدون قابلیتی از کار در میاد.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , rozh66 , **sara**
ارسال: #۴۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۱۴ ب.ظ
برای طراحی صفحه آیا حتما باید فتوشاپ بدونیم. من یه کار با asp.net کردم (در کارآموزی طراحی یک پرتال برای بخش آموزش بانک صنعت و معدن... ) به نظرم می آد که فقط با استفاده از توانایی asp نمی شه صفحه قشنگی از آب درآورد

Future is not what we planned for tommorow! it's the result of what we do today! Do the best in present and enjoy the result in future
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۴۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۸ ق.ظ
با سلام خدمت دوستای عزیز

بحث خیلی خوبیه و باعث افتخاره که بتونم کمکی کنم و از دوستای عزیزم ممنونم واسه مطالبی که مطرح کردن استفاده کردم.

منم بیشتر در زمینه گرافیک فعالیت داشتم و طراحی قالب نرم افزارایی که کار کردم (فتوشاپ ،ایلستریتور ،فلش) هستش و در طراحی قالبم که از html ,css ,css3 , jquery.

دوستان اگه میخواید در زمینه طراحی قالب انجام بدید بتون پیشنهاد میکنم که از این دو نرم افزار میتونید استفاده کنید اولیش sublime tex هستش که یه نرم افزار مثله notpad++ هستش که یه برنامه کد باز هستش و محیط جذایب داره و این امکان رو داره که از zen-codding استفاده کنید و سرعتتون و در کد نویسی بالا میبره و امکانات دیگه ایم داره و دومین ابزار dreamWeaver cs5.5 هستش که هم html5 , css3 رو پشتیبانی میکنه و همچنین به شما کمک میکنه یک سایت wordpress or joomla رو در زمان کمتری کد بزنید به واسطه ابزاری به نام site -specific code hints که در کد نویسیا کمکتون میکنه با تایپ کلمه اول یه مجموعه ظاهر میشه و میتونید انتخاب کنید.

هرچند تجربم پیش دوستان کم هستش ولی اگه بتونم کمکی کنم خوشحال میشم

در بدترین روزها امیدوار باش زیرا که زیباترین باران ها از سیاهترین ابرها می بارد. Idea
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , fatima1537 , maedeh , چـکاوک , luna , rozh66 , Mahbanoo313
ارسال: #۴۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۰۲ ق.ظ، توسط nmusavi.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  php در هر زمینه‌ای می‌تونه .net رو مغلوب کنه.
با این جملتون مخالفم. یکسری مزیت php داره یک سری مزیت Asp.Net.
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  .net برای توسعه سیستم‌های بزرگ و پیچیده ناتوانایی‌های زیادی داره،
با این جمله هم مخالم. تا اونجایی که من اطلاع دارم عکس این قضیه است.
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۱ ق.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  میتونید مزایا و معایب asp.net رو از دید خودتون بگید؟
راستش در مورد مزایا و معایب شاید نظر شخصی خیلی معنا نداشته باشه. به هر حال یا یک قابلیت وجود داره یا نداره.مهم تصمیم گیری برای انتخاب هست که باید با توجه به نیاز صورت بگیره.این مقایسه ها باید حین کار توی پروژه های عملی انجام بشه.منم حین کار با بعضی از نقاط قوت و مشکلات ASP.Net برخورد داشتم که شاید از نظر شخص دیگه ای خیلی اهمیت نداشته باشه.
میدونم این مقایسه ها توی جاهای مختلف انجام گرفته و شما هم حتماً اونا رو خوندید ولی یکی از مقایسه هایی که من تو یکی از سایت ها دیدم و به نظرم مقایسه ی خوبی هست و با بیشتر نکاتش موافقم این مقایسه هست که مختصر نقل میکنم:
(فقط امیدوارم این تاپیک جای .............
کاملا تایید میشود.

شریف ترین قلب ها قلب کسانی است که در آن اندیشه ی آزارکسی نباشد.
(زرتشت)
۱
۲
ارسال: #۴۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۲ ب.ظ
در مورد سیستم‌های خیلی بزرگ (مثل گوگل و ...) روال کار کلاً فرق داره. تقریباً هیچ کدوم از این سایت‌های دسته‌اول از یک زبان معمولی مثل asp.net یا php استفاده نمی‌کنند و از کدهای بهینه شده و CGIهای خاصی که نوشتن استفاده می‌کنند.
منظور من از سیستم‌های بزرگ سیستم‌هایی با حدود ۱۰۰ هزار نفر کاربر در روز هست. سایت‌ها، فروم‌ها و ابزارهای آن‌لاین زیادی رو می‌شه مثال زد که به راحتی php از عهده‌شون بر اومده.
در مورد سیستم‌های خیلی بزرگ معمولاً انتخاب اول جاوا هست و کمتر کسی رو دیدم که با وجود ابزارهای خیلی خوبی که جاوا داره و سرعت بی‌نظیر JSP سراغی از .Net بگیره.
از لحاظ امنیتی هم با توجه به پلتفرمی که .Net روش اجرا می‌شه خیلی نمی‌شه بهش نمره خوبی داد.
با روند پیشرفت سخت‌افزاری‌ای که سرورها داشتن خیلی نمی‌شه به مفسری بودن یک زبان گیر داد. با وجود دیتابیس‌های با سرعت بالا و op code cachingای که جدیداً توی php رایج شده با همون کدهای تفسیری هم به مانند کدهای کامپایل شده نگاه می‌شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Bache Mosbat , rozh66 , mat
ارسال: #۴۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۱ ب.ظ
راستی سایت‌های زیر با php نوشته شده‌اند:
Yahoo
YouTube
Wikipedia
و گوگل هم از رفیق php یعنی mysql استفاده می‌کنه. علاوه بر این‌ها:
Adobe
Intel
Symantec
Sony
BBC
Dell
Ticketmaster
Sage
SonicWALL
Alcatel Lucent
Leapfrog
Sagem Monetel
Booking.com
Gumtree
Carphone Warehouse
iStockphoto
ContactLab
Craigslist
Lycos

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , rozh66 , mat , Mahbanoo313

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۱ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۷۵ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close