زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد

ارسال:

MSZ پرسیده:

سلام
میدونم که قبلا در مورد منابع مناسب برای درس معماری صحبت هایی شده ولی تو این تاپیک از دوستان عزیز درخواست دارم که منو راهنمایی کنن که بتونم مشکلم رو با این درس یک بار و برای همیشه حل کنم

همه میگن معماری پوران چاپ جدید خیلی خوبه، من این کتاب رو مطالعه کردم و به نظر من کتاب خیلی جالبی نبود
چون برای خیلی از چیزهایی که توش گفته توضیحی نداده و برای کسی مثل من که از ریشه با این درس مشکل اساسی داره اصلا به درد بخور نیست. از طرفی ناقص هم هست و یه مقدار هم غلط های علمی هم داره! (هر چند غلط هایی که من پیدا کردم کم بود ولی به این نتیجه رسیدم که به شدت ناقص هست)

در کل (همون طور که از اسم تاپیک مشخصه) می خواستم بنده (و افرادی که مثل من هستن) رو راهنمایی کنید که بتونم وضعیتم رو تو این درس از صفر پله به پله بالاتر ببرم

از چه منابعی استفاده کنم و به چه ترتیبی؟

همگی شاد و موفق باشین
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۶
ارسال:

csharpisatechnology پاسخ داده:

دوستان عزیز من تمام کتب معماری رو تقریبا بررسی کردم با اینکه خودم معماری رو دوبار افتادم و سومین بار پاس کردم و حتی خیلی دنبال منبع گشتم از زبون من بشنوید و زیاد بحث نکنید و فقط خودتون امتحان کنید و اگه دانشمندا حرفمو قبول داشتن دکمه ی سپاس رو فشار بدن تا بقیه هم همین راهو برن و گمراه نشن.
==
کتاب پترسونی که دوستان ترجمه ی ۶ فصلشو گذاشتن به هیچ وجه به درد کنکور نمیخوره به جز فصل ارزیابی و کارایی پردازنده
==
کتاب مقسمی خوب نیست ،حجمشم زیاده،زیادم معروف نیست و توصیه نمیشه
==
کتاب دکتر اجلالی به نظر میاد بیشتر ویژه ی بچه های سخت افزار باشه و به درد مهندیسین software نمیخوره.
==
کتاب هادی یوسفی خیلی خوبه اما در مرحله ی اول توصیه نمیشه چون سطح بالا درس داده و جزئیاتی حل مسائل رو خوب توضیح نداده یا سطح بالا و کنکوری گفته. کاری ندارم که این آقا زحمات زیادی کشیده ولی به هر حال در مرحله ی آخر که مسلط شدید از بین کتب دیگه فقط این کتاب رو واسه تست توصیه می کنم.
==
راستی یادم رفت بگم توی مبحث انواع حافظه های کش بهترین کتابی که دیدم معماری استالینگز بود. حجمش زیاده ولی کتاب خوبیه گرچه ممکنه بعضی جاها اشکالات چاپی داشته باشه.
--
کتاب پترسون فقط فصل ۴ رو خوب بخونید که در مورد "ارزیابی و درک کارایی پردازنده" هست و خیلی قشنگ درس داده.
اگه هر جا دیدین موریس مانو هم غلط یا اشتباه داشته یا بعضی جاهاش کامل نیست یا متوجه نشدید به همون پترسون مراجعه کنید.
==
پس اول موریس مانو رو بخونید که عالی ترین کتابه(تمام مسائل هم توی حل مسائل ناقوس تشریح شده)(انتشارات دیگه نخرید چون مثلا یه کتاب حل مسائل سبز رنگ هست که بعضی فصول رو نداره)
بعدش فصل ۴ پترسون رو
اینم PDF دست نویس سعید دانشگر رو که اگه اشتباه نکنم برای دانشگاه امیرکبیر هست و خلاصه ی طراحی دیجیتال + مانو هست و اینم لینک دانلودش :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

==
کتاب معماری کامپیوتر نشر راهیان ارشد هم قشنگه و مسائل زیادی رو حل کرده و نویسندش آقای فرشاد صفایی استادیار دانشگاه شهید بهشتی هست.
اما توصیه می کنم به جای این همه آشفتگی سعی کنید همون چیزایی که گفتم رو مطالعه کنید)
بعدش می تونید تست های کتاب هادی یوسفی رو بخونید و روی سایر کتاب ها یه تک چرخ بزنید.
انشاءالله موفق باشید.
==
اگه دانشمندا حرفمو قبول داشتن دکمه ی سپاس رو فشار بدن تا بقیه هم همین راهو برن و گمراه نشن.

۲
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

RE: بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
۱) Computer Architecture: A Quantitative Approach
یا
۲)computer organization and design the hardware software interface

دوتاشم نوشته ی پترسونه...
خواهشا کسانی که اطلاع ندارن جواب ندن ...
گزینه دوم.
عکس جلد کتاب را ضمیمه کردم.اسم کاملش:"طراحی،معماری و سازمان کامپیوتر" هست
فکر کنم ۲ ترجمه ازش موجوده که ترجمه احسان ملکیان بهتره و البته گرانتر.(فکر کنم ۱۶۰۰۰ تومان+یک سی دی )
توی نت جستجو کنید میشه دانلود زبان اصلیش را پیدا کرد.و میتونید معرفی و مقدمه کتاب را ببینید
در این تاپیک هم از اعضا لینک دانلود و حل المسائلش را گذاشتند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

۱
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

معماری تا دو سال پیش کتاب یوسفی و راهیان واقعا جواب می داد . اما الان به نظرم هیچی مثل پترسون نیست. واقعا کتاب عالی ایه . مخصوصا ایندکس هاش. البته پترسون همش زیاده. بعدش هم مانو . جفتش کنار هم کامله .

۱
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

(۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ ق.ظ)sajad_8900 نوشته شده توسط:  هادی یوسفی خیانت بزرگی در حق بچه های کامپیوتر کرده.

دوست عزیزم

وقتی دیدم شما اینطوری نوشتین ، احساس وظیفه کردم که بگم من و خیلیای دیگه چیزای زیادی از ایشون یاد گرفتیم.
و برخی کتاباش به نظرم عالیه. می تونید به منابع رتبه های برتر رجوع کنید.

البته خوب ممکنه کاستی هایی بوده باشه. ولی خوب فکر می کنم که بهتر بود از جمله ی مناسب تری استفاده می کردید.
به نظرم اگر خدمات آقای یوسفی رو در یک کفه ترازو و کاستی های آن را (اگر باشد) در کفه ی دیگر ترازو بگذاریم ، کفه ی خدماتش خیلی سنگین تر باشه.

موفق باشید.

۱
ارسال:

*Najmeh* پاسخ داده:

من خودم مقسمی خوندم پوران خوندم ولی کلا هیچی از معماری بارم نشد
فکر میکنم اگه مثل منطقی تمرین زیاد باشه بشه یادش گرفت و روی این درس تسلط داشت
ولی من خودم تمرینم خیلی کم بود فکر میکنم برای همین چیزی زیاد نتونستم بفهمم

۱
ارسال:

esisonic پاسخ داده:

به نظر من برای مرجع کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو از همه بهتره....هر مطلبی رو تا آخر آخرش توضیح داده...با اینکه خیلی زیاده ولی از نظر من ارزش داره...
ولی یه توصیه...تا مدار منطقی رو حرفه ای نشدین سراغ معماری نرید...چون واقعا ً پیش زمینه ی ذهنی و پایه رو براتون فراهم میکنه
...
کتاب تست هم هرکسی یه چیزی رو پیشنهاد میکنه...به نظر من بهتره اول کتاب مرجع رو بخونین و خوب یادش بگیرین...بعد با توجه مطالبی که یاد گرفتین برید و یک کتاب تست رو که به نظر خودتون کامله رو برای تست انتخاب کنین...!!!

۱
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

به نظر من معماری به صد رسیدنش ارزش وقت گذاشتن نداره. (مخصوصا اگر رشته غیر سخت افزار/معماری هم باشید) چون با خوندن یکی دو کتاب شما نمی تونید ادعا کنین که همه تست های این درس رو میزنید. کتاب پوران و جزوه اجلالی به نظرم تا حدود زیادی کافیه. (البته اگر پایتون دیگه خیلی تعطیل نباشه)(کلاس اجلالی به تنهایی کافی نیست، مخصوصا اگر پایه ضعیفی داشته باشید. اجلالی اصلا دیدی نسبت به سطح افرادی که خیلی پایه ضعیفی دارن نداره.)
اینکه با خوندن کتاب های مرجع شاید شاید شاید بتونید ۱ یا ۲ تست دیگه هم بزنین ارزشش رو نداره، مگر اینکه تنها درسی باشه که توش مشکل دارین و دنبال رتبه یک رقمی هستین.
بیشتر مشکل کتاب های مرجع اینه که بیشتر مطالبی که می خونین ارزشی در کنکور نداره و آخرش میبینین حجم زیادی کتاب خوندین اما با تست ها مشکل دارین.

ارسال:

djshalam پاسخ داده:

(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  به نظر من معماری به صد رسیدنش ارزش وقت گذاشتن نداره. (مخصوصا اگر رشته غیر سخت افزار/معماری هم باشید) چون با خوندن یکی دو کتاب شما نمی تونید ادعا کنین که همه تست های این درس رو میزنید. کتاب پوران و جزوه اجلالی به نظرم تا حدود زیادی کافیه. (البته اگر پایتون دیگه خیلی تعطیل نباشه)(کلاس اجلالی به تنهایی کافی نیست، مخصوصا اگر پایه ضعیفی داشته باشید. اجلالی اصلا دیدی نسبت به سطح افرادی که خیلی پایه ضعیفی دارن نداره.)
اینکه با خوندن کتاب های مرجع شاید شاید شاید بتونید ۱ یا ۲ تست دیگه هم بزنین ارزشش رو نداره، مگر اینکه تنها درسی باشه که توش مشکل دارین و دنبال رتبه یک رقمی هستین.
بیشتر مشکل کتاب های مرجع اینه که بیشتر مطالبی که می خونین ارزشی در کنکور نداره و آخرش میبینین حجم زیادی کتاب خوندین اما با تست ها مشکل دارین.

با نظر شما کاملا مخالفم من ویس و جزوه اجلالی رو مطالعه میکنم و دقیقا برای کسانی هست که از پایه مشکل دارن( مانند من) در موقعیتی نیستم بدونم کامل هس یا نه اما هر مبحثی رو که میگه میشه راحت متوجه شد و تست های اون مبحث رو زد و البته خوبی درس ایشون اینه که انسان رو نکته بارون نمیکنه و واقعا مفهوم رو توضیح میده.

(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  مانو بدرد معماری سالهای اخیر نمیخوره، این جمله من نیست، جمله دکتر اجلالیه، به قول ایشون اگه مانو رو کامل فهمیده بودی حتی خط به خط صفحاتشو حفظ بودی نمیتونستی حتی یکی از سوالات کنکور ۹۰ رو بزنی. منطقی مانو خوبه اما معماریه مانو بدرد سطل آشغال میخوره، لطفا به کسی برنخوره، عین جملات دکتر اجلالی رو گفتم. دوست دارین اون قسمت از حرفهاشو کات میکنم میزارم اینجا بشه سند!! اگه میخوای مرجع بخونی معماری پترسن. دور مانو خط بکش. اگه وقت واسه مرجع نداری جزوه دکتر اجلالی و واسه تکمیل یه کتاب تست که پوران بد نیست

: )) درسته من هم به کرات از ایشون شنیدم. که البته پر بیراه هم نمیگه ها!
( حقیقتش من سطل آشغالش رو نشنیدم!)

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۸ ب.ظ)samane43 نوشته شده توسط:  من هم کلاس استاد یوسفی رفتم که بی نظیره و هم کتاب های ایشون رو خوندم و همیشه هم دعاش می کنم . ای کاش بقیه اساتید مثل ایشون بودن. من به هر جا برسم مدیون ایشون هستم . در مورد معماری کتاب پوران بسیار عالی است ولی واضح است که کتاب کنکوری است و باید زمینه ای داشته باشی مثلا باید منطقی رو بلد باشی. من کتاب های دیگر مثل مقسمی رو هم خوندم که توصیه می کنم اصلا وقتتون رو برای خوندن این کتاب تلف نکنید.

میتونم بپرسم توی کنکور چند درصد زدین؟

(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)mohammadneman نوشته شده توسط:  یعنی حتما ابتدا منبع بعد کنکوری یا ابتدا کنکوری و در زمان نیاز به فهم بیشتر مرجع ؟
یعنی اول کلا مانو یا ان را باید خواند ؟
به نظر من اول منبع رو دقیق بخون تا مفاهیم رو یادبگیری بعد برو سراغ کتب کنکوری تا بتونی نکات مهم درس رو مرور کنی. هر جا هم تویه درک مفهمومی گیر کردی برو سراغ منبع .
آره، اول کامل مانو یا پترسون (هر دو رو بخونی عالی میشه،مانو که خیلی کمه و راحت و سریع می تونی تمومش کنی بعد پترسون یا می تونی فصل های خوب هر کتاب رو پبدا کنی و از اون منبع بخونی، مثلا کامپیوتر پایه رو مانو انصافا خوب گفته اما کشش داغونه و بهتره مباحث کش و دسترسی به حافظه رو از پترسون بخونی) بخون بعد برو سراغ پوران یا راهیان ارشد یا هر کتاب تست مد نظر.

با شما موافقم مانو توی کش و حافظه فاجعه ست!
ولی خب این دو تا رو نمیشه تو دو ماه خوند!
ایشون دو ماه وقت دارن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال: #۱۰

esisonic پاسخ داده:

(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  بیشتر مشکل کتاب های مرجع اینه که بیشتر مطالبی که می خونین ارزشی در کنکور نداره و آخرش میبینین حجم زیادی کتاب خوندین اما با تست ها مشکل دارین.
به شدّت با این قضیه موافقم...
به نظر من فقط باید در صورتی مرجع خونی کرد که پایتون ضعیف باشه...
اگه پایه ی قوی داشته باشین مطمئنا ً یه کتاب درس و کنکور خوب میتونه پاسخگو باشه...

۱
ارسال: #۱۱

kashir پاسخ داده:

(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  یعنی درس معماری برای ارشد آزاد هم به این سختیه که شما میگید؟
سوالات آزاد رو ندیدم ولی شنیدم که سبک سوالات عین سوالات سراسریه و بعضی وقتها حتی سخت تر. مانو کتاب خوبیه واسه شروع و یادگیری اما بدرد کنکور سالهای اخیر نمیخوره

(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱ ق.ظ)a54m4m نوشته شده توسط:  اگر میشه بفرمایید دکتر اجلالی در کدام قسمت از ویس هاشون این حرف ها رو گفتند تا من هم به صورت کامل بشنوم یا کات بفرمایید.
چندبار در کلاس منطقی و معماری در مورد این موضوع صحبت کردن، بایستی حدود ۸۰ ساعت رو بررسی کنم، خیلی وقت گیره
یکی از بچه ها چندماه پیش یه قسمتی از حرفاشونو کات کرده و مانشت گذاشته، به همین اکتفا کنین

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال: #۱۲

strongxxx پاسخ داده:

بستگی به پایه دروس سخت افزاری باید منبع برای معماری انتخاب کنید
کتاب معماری راهیان ارشد- نوشته فرشاد صفایی و معماری مقسمی می تونن
مکمل های خوبی برای هم باشن

۱
ارسال: #۱۳

younes پاسخ داده:

من که پاک گیج شدم خدایی. یه مدیر میاد میگه تلاقی ، یکی دیگه میگه Quantitative Approach .

من الان همین کتاب بزرگه رو دارم ( واسط سخت افزار / نرم افزار ) ، میدونم واقعا زیاده اما میخوام ان شاالله ۴ فصل آخرش که خیلی خیلی مهم هستن رو بخونن. فصل یک پورانو خوندم ، اینقد وقتمو گرفت هیچی هم بارم نشد ، اصلا معلومه طوری کتابو نوشته انگار یکی داره دنبالش میکنه ، یکی نیس بگه بنده خدا یه کم توضیح بده ، منی که اصلا نمیفهمم ممیز شناور چیه ، هیچی هم نمیگی شروع کردی واسه خودت مثال حل میکنی.................

۱
ارسال: #۱۴

afshin18 پاسخ داده:

معماری دو بخشه بخش حفظی و بخش مسئله
قسمت مسئله فقط به قدرت تحلیل شخص برمی گرده
اگر پایه ی خوبی داری پوران کافیه (راحت تا ۵ تاشو می تونی بزنی)
اگر نه پترسون برای فهمیدن مفهومی و کاربردیش عالیه ولی منبع کنکور مانو هستش و یه قسمتاییش تو پترسون نیومده

۰
ارسال: #۱۵

esisonic پاسخ داده:

(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ممنون ار راهنمایی تون. آخه کمتر از ۲ ماه بیشتر نمونده تا کنکور آزاد. من بیشتر می خوام بدونم خوندنش لازمه.
من فکر کردم برای سراسری میخونید...اگه اینطوره که فقط یک کتاب تست خوب باید پیدا کرد...چون جمع بندی هم لازم دارید.
بنده راهیان ارشد رو پیشنها میکنم ...ولی بهتره راهیان ارشد و مقسمی رو یه مقایسه بکنید...

۰
ارسال: #۱۶

it866 پاسخ داده:

پوران کتاب کاملی نیست.کتاب پترسن هم سنگینه.فکر کنم در حال حاضر بهترین کتاب همون مانو باشه.چون معماری معمولا سوالاش رو مفهومی میدن.پس نیاز به دونستن مفاهیمه که کتاب پوران خیلی جواب نمیده!!!!!!!

۰
ارسال: #۱۷

esisonic پاسخ داده:

چون جزو دروس مشترک محسوب میشه و ضریب بالایی داره دو راه بیشتر ندارید:
۱- مثل کنکور قبلیتون حذفش کنید
۲- حسابی براش وقت بزارید
چون ضربش بالایت ، پس یه اشتباه کوچولو برابر است با یک عمر پشیمانی!!!

۰
ارسال: #۱۸

zahra67 پاسخ داده:

من برای کنکور دولتی ۳ کتاب بررسی کردم نتیجشو میگم شاید به دردتون بخوره
مانو با حل تمرین - مقسمی - پوران
مقسمی به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چون
۱- مطالب جامعیت خوبی نداره تو این کتاب به هر مطلبی اشاره کوچکی شده و مفهوم نیست
۲- تو حل تستا غلط زیاد داره

مانو کتاب خیلی خوبیه شاید بنظر حجمش زیاد بیاد اما فوق العاده روان و با حل تمریناش دستتون حسابی راه می افته

پوران دقیقا کتاب مانو را خلاصه کرده و حتی یک مثال هم اضافه تر از مانو نداره

من خودم مانو و پوران همزمان با هم خوندم یعنی اول مانو رو میخوندم اگه پوران نکته ای را جا انداخته بود همون موقع تو پوران یادداشت میکردم اینطوری هر موقع میخاستم دوره کنم سریع از رو پوران میخوندم

اما بنظرم بهترین راه برا آزاد
احتمالا مثل هر سال سوالات آزاد امسال شبیه سراسریه امساله

که اولا مانو خوندن به درد نمیخورد
بنظرم برا آزاد ،خوندن پوران و تسلط به تستای سال قبل(خیلی مهمه) و حل تمرین مانو خوبه و چون پوران خلاصه مانو اگر مطلبی متوجه نشدین برا همون مطلب نگاه سریعی به مانو بندازین

ولی تاکید اصلی تون روی تسلط به تستایه سال قبل باشه

۰
ارسال: #۱۹

kashir پاسخ داده:

مانو بدرد معماری سالهای اخیر نمیخوره، این جمله من نیست، جمله دکتر اجلالیه، به قول ایشون اگه مانو رو کامل فهمیده بودی حتی خط به خط صفحاتشو حفظ بودی نمیتونستی حتی یکی از سوالات کنکور ۹۰ رو بزنی. منطقی مانو خوبه اما معماریه مانو بدرد سطل آشغال میخوره، لطفا به کسی برنخوره، عین جملات دکتر اجلالی رو گفتم. دوست دارین اون قسمت از حرفهاشو کات میکنم میزارم اینجا بشه سند!! اگه میخوای مرجع بخونی معماری پترسن. دور مانو خط بکش. اگه وقت واسه مرجع نداری جزوه دکتر اجلالی و واسه تکمیل یه کتاب تست که پوران بد نیست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۲۰

SarahRad پاسخ داده:

(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  مانو بدرد معماری سالهای اخیر نمیخوره، این جمله من نیست، جمله دکتر اجلالیه، به قول ایشون اگه مانو رو کامل فهمیده بودی حتی خط به خط صفحاتشو حفظ بودی نمیتونستی حتی یکی از سوالات کنکور ۹۰ رو بزنی. منطقی مانو خوبه اما معماریه مانو بدرد سطل آشغال میخوره، لطفا به کسی برنخوره، عین جملات دکتر اجلالی رو گفتم. دوست دارین اون قسمت از حرفهاشو کات میکنم میزارم اینجا بشه سند!! اگه میخوای مرجع بخونی معماری پترسن. دور مانو خط بکش. اگه وقت واسه مرجع نداری جزوه دکتر اجلالی و واسه تکمیل یه کتاب تست که پوران بد نیست

من کاملا با این نظر موافقم چون دوران کارشناسی مانو مرجع درس معماری من بود خیلی هم دقیق و کامل خوندم . دو سال با این که برای
کنکور نخونده بودم و امتحان دادم انتظار داشتم که حداقل سوالا آشنا باشن . ولی سوالا با اون چیزی که خونده بودم کاملا فرق داشتDodgy

۰
ارسال: #۲۱

esisonic پاسخ داده:

مال من اینه :
طراحی و معماری کامپیوتر (تلاقی سخت افزار / نرم افزار)
نوشته : دیوید پترسون - جان هنسی
مترجمان : مسعود هوشمند - مجتبی پورمحقق - حمیدرضا رضایی نیا
انتشارات باغانی

۰
ارسال: #۲۲

MSZ پاسخ داده:

یه سوال:
آیا چاپ دوازدهم معماری یوسفی نسبت به چاپ یازدهمش هیچ تغییری کرده؟

سوال دوم:
برای شروع (تاکید میکنم برای شروع) از صفر کدوم بخش های کتاب پترسون باید خونده شه؟ یعنی تو هر فصل کدوم قسمت ها؟

مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۳

samane544 پاسخ داده:

من هم کلاس استاد یوسفی رفتم که بی نظیره و هم کتاب های ایشون رو خوندم و همیشه هم دعاش می کنم . ای کاش بقیه اساتید مثل ایشون بودن. من به هر جا برسم مدیون ایشون هستم . در مورد معماری کتاب پوران بسیار عالی است ولی واضح است که کتاب کنکوری است و باید زمینه ای داشته باشی مثلا باید منطقی رو بلد باشی. من کتاب های دیگر مثل مقسمی رو هم خوندم که توصیه می کنم اصلا وقتتون رو برای خوندن این کتاب تلف نکنید.

۰
ارسال: #۲۴

esisonic پاسخ داده:

(۲۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۸ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  یعنی به نظر شما باید همش خونده بشه؟؟؟ اگه نه پس لطف کنید قسمت های مهمش رو بگین تا ما هم بخونیم.
قبل شروع بدونید که حتما ً باید مدار و معماری مانو رو باید باهاش آشنا باشید...واگرنه خیلی سخت متوجه میشید
۴ فصل آخر خیلی مهم هستن...ولی شما از فصل ۲ بخونی ثواب داره

۰
ارسال: #۲۵

esisonic پاسخ داده:

(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  با سلام.
میشه دقیقا عنوان کتاب پترسون رو بگین.ممنون میشم.میخوام بخرمش.گفتم اشتباه نشه.
لطفا بهترین ترجمه ش رو هم بگین.
THANKS
طراحی و معماری کامپیوتر (تلاقی سخت افزار / نرم افزار)
نوشته : دیوید پترسون - جان هنسی
تقریبا ً همه ترجمه ها خوبن

۰
ارسال: #۲۶

mohammadneman پاسخ داده:

یعنی حتما ابتدا منبع بعد کنکوری یا ابتدا کنکوری و در زمان نیاز به فهم بیشتر مرجع ؟

ارسال: #۲۷

esi پاسخ داده:

(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)mohammadneman نوشته شده توسط:  یعنی حتما ابتدا منبع بعد کنکوری یا ابتدا کنکوری و در زمان نیاز به فهم بیشتر مرجع ؟
به نظر من اول منبع رو دقیق بخون تا مفاهیم رو یادبگیری بعد برو سراغ کتب کنکوری تا بتونی نکات مهم درس رو مرور کنی. هر جا هم تویه درک مفهمومی گیر کردی برو سراغ منبع .
آره، اول کامل مانو یا پترسون (هر دو رو بخونی عالی میشه،مانو که خیلی کمه و راحت و سریع می تونی تمومش کنی بعد پترسون یا می تونی فصل های خوب هر کتاب رو پبدا کنی و از اون منبع بخونی، مثلا کامپیوتر پایه رو مانو انصافا خوب گفته اما کشش داغونه و بهتره مباحث کش و دسترسی به حافظه رو از پترسون بخونی) بخون بعد برو سراغ پوران یا راهیان ارشد یا هر کتاب تست مد نظر.

۰
ارسال: #۲۸

follower پاسخ داده:

(فوری ) همه ی نظرات رو خوندم. آقا پاک ما رو گیج کردید ...
لطفا کسی که اطلاع کامل داره جواب بده ...
مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
یا

ارسال: #۲۹

esi پاسخ داده:

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
یا
گزینه ۲ صحیح می باشد دوست عزیز Smile
من که کتاب دوم رو خوندم و کتاب اول رو هم تا حالا ندیدمش اما شاید بی ارزه یه نیگاه بهش بندازیم
اگه بشه pdf کتاب اول رو پیدا کرد عالی میشه

ارسال: #۳۰

shine پاسخ داده:

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  (فوری ) همه ی نظرات رو خوندم. آقا پاک ما رو گیج کردید ...
لطفا کسی که اطلاع کامل داره جواب بده ...
مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
یا

کتاب اول مربوط به درس معماری پیشرفته هست که مال ارشده و جز یه بخشی از طراحی پردازنده بقیش یه درد کنکور نمی خوره دومیه برای کنکور خوبه.

۰
ارسال: #۳۱

javad94 پاسخ داده:

با سلام

حل تمرینات کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach کسی سراغ داره ؟

ببینید حل تمرینات کتابی رو که کاربر Fatima1537 معرفی کردن رو نمیخوام دارمش.
خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

با تشکر فراوان

راستش یادم رفت بگم که کجای کتاب معماری ترجمه ملکیان مطابق سرفصل های کنکور هستش ؟
سر فصل های کتاب: پنداشت ها و فناوری های کامپیوتر دستورالعمل ها زبان کامپیوتر حساب کامپیوتری پردازنده چالاک و و سترگ با بهره گیری از سلسله مراتب حافظه ذخیره سازی و مباحث ورودی/خروجی ...

این سرفصل ها رو از انتشارات نص در آوردم.

من که صد در صد حرف دوستمان Andrew S.Tanenbaumرو تایید می کنم.

۰
ارسال: #۳۲

edge پاسخ داده:

من کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach رو در حد یکی دو ساعت نگاه کردم تقریباً مثه همون کتاب اولیه و هیچ تمرین شاخی هم نداره.

۰
ارسال: #۳۳

follower پاسخ داده:

دوست عزیز : Andrew S.Tanenbaum
فقط شما هستید که با اطمینان کتاب اولی یعنی Computer Architecture: A Quantitative Approach رو معرفی می کنید. چرا این قدر مطمئن هستید. میشه ما رو هم مطمئن کنید؟ در مورد سیستم عامل گفتید ولی ما فعلا روی معماری بحث داریم.

(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ق.ظ)edge نوشته شده توسط:  من کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach رو در حد یکی دو ساعت نگاه کردم تقریباً مثه همون کتاب اولیه و هیچ تمرین شاخی هم نداره.

خسته نباشید. ولی با یکی دو ساعت نمیشه در مورد یه کتاب نظر داد...

ارسال: #۳۴

Bache Mosbat پاسخ داده:

(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  دوست عزیز : Andrew S.Tanenbaum
فقط شما هستید که با اطمینان کتاب اولی یعنی Computer Architecture: A Quantitative Approach رو معرفی می کنید. چرا این قدر مطمئن هستید. میشه ما رو هم مطمئن کنید؟ در مورد سیستم عامل گفتید ولی ما فعلا روی معماری بحث داریم.

من نخوندم بقیه ی پست ها رو ولی این کتابی که ذکر شد خیلی منبع خوبیه . مخصوصا بخش appendixهاش . و مخصوصا تر Big Grin بخش پایپ لاینش که خیلی از مشکلات مفهومی منو حل کرد.
کتاب تلاقی رو برای کنکور نخونین. ولی بعدا اگه دلتون خواست بخونین کتاب خوبیه.
در ضمن این کتاب ویرایش پنجمش کتاب جالبیه و مباحث روز رو داره حتی GPU و many core ها. آدم لذت می بره از خوندنش.
ویرایش: منظورم ویرایش پنجم کتاب A Quantitative Approach می باشد.

۰
ارسال: #۳۵

edge پاسخ داده:

بزارید خیالتونو راحت کنم این کتاب Quantitative Approach در سطح همون قبلی فقط به بعضی از فناوری های جدید اشاره میکنه که باعث میشه نسبت به کتاب قبلی پیشرفته تر به نظر بیاد هر دو کتاب در تمام دانشگاههای دنیا منبع هستند اگه بعضی از دانشگاهها مثه استنفورد و برکلی برید ببینید Quantitative Approach رو منبع معرفی کردن فقط به خاطر اون یه سری مباحثشه که همونطور که خودتونم میدونید اصلاٌ از این فصلا تو کنکور که چه عرض کنم خیلی پیشرفته تر از کنکورم اینجا استفاده نمیشه و همشون (همون دانشگاهها)کتاب تلاقی هم به عنوان رفرنس و پایه معرفی می کنند هیچ تمرین کنکوری پیشرفته تر از کتاب تلاقی هم نداره که بخواین به خاطرش کتاب فارسییو بیخیال بشین برین ۷۰۰ صفحه انگلیسی بخونید (میتونید برید ببینید).مطمئن باشید این همه اساتید دانشگاه و موسسات که این کتابو ترجمه کردن شرایط دانشگاهها و کنکورو علم کشور ما رو در نظر گرفتن که این کتابو ترجمه کردن و گرنه اونا خیلی بهتر از ما اون یکی کتاب دیگه رو هم میشناسن .
اگه واقعاً به معماری علاقه دارین خوب Quantitative Approach که مباحث جدید تر رو هم شامل میشه بخونید تازه پترسون و هنسی یک کتاب دیگه هم دارن تالیف میکنند که سال آینده قراره بیاد به اسم fundamentals of computer hardware design که به مباحث پیشرفته و جزئیات خیلی بیشتر وارد میشه مثل چند پردازشی و ..... اینا رو هم بخونید ولی برای کنکور مطمئن مطمئن باشید همون کتاب کامله و تمام سرفصلا رو عالی پوشش میده.
به طور کلی هردو کتاب یه مولف دارن و هر دوتا شون هم دارن هرسال ویرایشای جدیدشون میاد اگه برای سوالای کنکور میخواید که برید خودتونم تمرینای هر دوشونو نگاه کنید همشون در یه سطحن و تا حالا هم ندیدم سوال کنکور از این کتابا بیاد ولی برای یادگیری عالین.

۰
ارسال: #۳۶

Hermione پاسخ داده:

وقتی معماریو شروع کردم در حد صفر بودم فصل ۱ پوران خوبه فصل ۲ رو از مقسمی خوندم که میشه فک کنم فصل ۹ مقسمی فصل ۳ چوران و فصل ۵و۶و۷و۸و۹ رو فقط پوران بنظرو کافی نبود برام که علاوه بر پوران از کتاب معماری مانو ترجمه قدرت سپید نام استفاده کردم و تو کنکور هم تونستم تستای معماریو با وجود اینکه می گفتن سخته بزنم.امسالم همینارو می خوام بخونم

۰
ارسال: #۳۷

esi پاسخ داده:

هر کسی با کتابی راحته و نمیشه گفت یک منبع خاص برای همه جواب میده ، پس انتظار نداشته باشیم که دوستانی که دارن منبع معرفی می کنن و با اون منبع هم موفق شدن برای ما هم حتما جواب بده و بهترین منبع باشه. چون هر منبع با توجه به نحوه یادگیری شما(نحوه بیان کتاب) ، میزان پایه درسی و ... باید انتخاب بشه و مسلما همه یه جور نیستند.
اینجا فقط دوستان منابع رو معرفی می کنن و شما باید برید پیگیر بشید ببینید کدوم منبع با خصوصیات شما سازگار و مناسبه. در مورد منابع معماری هم واقعا داره بیش از انداره بحث پیچیده میشه که باعث سردر گمی بچه ها میشه.
البته معماری ۳و۴ تا کتاب بیشتر نداره، بنظرم دوستان یه سری به این کتابا بزنن(از دوستان یا کتابخونه) بعد برن کتاب مطلوب رو بخرن.
اما توصیه من اینه که از یه کتاب پایه که برای همه ساده و قابل فهم باشه استفاده کنید، هرجا که به مشکل خوردید برید سره منابع دیگر و یا فصل هایی که تویه مانو نیست رو از یه منبع دیگه بخونن ، با خوندن یه کتاب پایه خودتون براحتی حتی باورق زدن کتاب می تونید بفهمید کدوم کتاب برای شما مناسبه، تا شما درگیر مباحث معماری نشید و ندونید در چه قسمت هایی مشکل دارید نمی تونید از ابتدا یه منبع کاملا مناسب رو برا خودتون انتخاب کنید. من خودم بشخصه همین کارو کردم، اول یه منبع پایه خوندم و بعد فهمیدم کدوم قسمتاش مشکل داشتم (من تویه پاپلاین،حافظه کش و ریز برنامه نویس مانو مشکل داشتم) رفتم از یه منبع دیگه خوندم.
به نظر من این کتاب پایه ، معماری موریس مانو هست که بعیده کسی رو سردر گم کنه یا مشکلی تویه مفاهیم داشته باشه، البته در حد یه پیشنهاد اما از من بپرسی تقریبا برای همه این کتاب برای شروع جواب میده.

۰
ارسال: #۳۸

nana0 پاسخ داده:

Sad
من برای فصل Rtl ویس اجلالیو گوش دادم خیلی خووووووووووب همه چیو متوجه شدم وکتاب پورانم خومندو هیچ مشکلی نداشتم همه تستاشم تقریبا تونسم جواب بدم
ولی فصل کامپیوتر پایههههههههههههههههههههههههه از رو ویس خیلی خوب متوجه شدم خیلی خیلیییی
ولی هر چی کتاب پورانو و راهیانو نگاه میکنم گنگمم خیلی
چیزایی که استاد اجلالی گفتن غلطه تو این کتابا نوشته مثلا گفتن به حافظه فقط Dr.AR وصله و هرچی بخایم بخونیم باید بریزیم تو این dr ولی تو کتاب پوران تو قسمت t1 گفته m[ar]->Ir الان این غ نیست
یا یه جایی گفته خوندن ازو نوشتن همزمان تو یه پبات میشه برخورد ولی تو ویس بود که خوندن و نوشتن همزمان تو پبات بدلیل تاخیر مشکلی نداررره
یا تو ویس دقیقا تذکر داده که Dr->memory یه Rt نیست وو واسش نباید سیکل در نظر گرفت چون تو ثباتی چیزی ریخته نمیشه و ای دستور تو بیشتر از یه سیکل انجام میشه ولییییییییییییییییییییییی تو راهیان دقییییییییقا همین خطو نوشته
حالا من چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟Sad دیگه از رو کتاب نخونم یا ویس گوش ندم؟

ارسال: #۳۹

djshalam پاسخ داده:

(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ)nana0 نوشته شده توسط:  Sad
من برای فصل Rtl ویس اجلالیو گوش دادم خیلی خووووووووووب همه چیو متوجه شدم وکتاب پورانم خومندو هیچ مشکلی نداشتم همه تستاشم تقریبا تونسم جواب بدم
ولی فصل کامپیوتر پایههههههههههههههههههههههههه از رو ویس خیلی خوب متوجه شدم خیلی خیلیییی
ولی هر چی کتاب پورانو و راهیانو نگاه میکنم گنگمم خیلی
چیزایی که استاد اجلالی گفتن غلطه تو این کتابا نوشته مثلا گفتن به حافظه فقط Dr.AR وصله و هرچی بخایم بخونیم باید بریزیم تو این dr ولی تو کتاب پوران تو قسمت t1 گفته m[ar]->Ir الان این غ نیست
یا یه جایی گفته خوندن ازو نوشتن همزمان تو یه پبات میشه برخورد ولی تو ویس بود که خوندن و نوشتن همزمان تو پبات بدلیل تاخیر مشکلی نداررره
یا تو ویس دقیقا تذکر داده که Dr->memory یه Rt نیست وو واسش نباید سیکل در نظر گرفت چون تو ثباتی چیزی ریخته نمیشه و ای دستور تو بیشتر از یه سیکل انجام میشه ولییییییییییییییییییییییی تو راهیان دقییییییییقا همین خطو نوشته
حالا من چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟Sad دیگه از رو کتاب نخونم یا ویس گوش ندم؟

چرا غلط هستش. اما این تو کتاب پترسن هم هستش. من حدس میزنم که اون چیزی که پترسن نوشته در واقع یک سودو RTL هستش

به این لینک مراجعه کنید و قسمت memory access رو مطالعه کنید
اگر هم دقت کنید کتاب پترسن اسمی از RTL نبرده فقط یک سری قواعد تعریف کرده
اگر صفحه ۳۳۲ کتاب پترسن رو بخونید میبینید نوشته IR<= memory[pc] و این رو تو یه سیکل زمانی گذاشته که این درست نیست چون حافظه قطعا دارای تاخیر هستش به این دلیل هست که فکر میکنم پترسن برای فهم موضوع از این جزئیات چشم پوشی کرده... گویا!

۰
ارسال: #۴۰

hamed.ehsani91 پاسخ داده:

دکتر اجلالی سر کلاسش هم صراحتا تاکید میکنه که این چیزهایی که توی معماری مانو نوشته و مثلا به حافظه در کد RTL مقدار نسبت میده غلطه و کد RTL همچین چیزی نداره. کلا با کتاب مانو خیلی مخالفه و ظاهرا کتابی که خیلی مورد علاقش هست کتاب استون هست و تا حدی پترسون. کتاب پوران و راهیان هم تقریبا کپی مانو هستند و بیشتر مطالبشان از کتاب مانو هست و به همین دلیل هست که با حرفهای دکتر اجلالی تطابق نداره.

۰
ارسال: #۴۱

aboosi پاسخ داده:

سلام بچه ها
کتاب معماری پارسه به نظرتون چطوره؟؟
من pdf این کتاب رو دارم و ۵ فصله
به نظرتون همین ۵ فصل رو داره؟؟؟

۰
ارسال: #۴۲

Masoud05 پاسخ داده:

مانو کتاب خیلی خوبیه فقط مشکلش مباحثی مثل ارزیابی کاراییه که باید یه نگاه به پترسون هم کنید.
پوران هم برای تست خوبه Smile

۰
ارسال: #۴۳

mri_6889 پاسخ داده:

منبع رسمی وسط سخت افزار/نرم افزار و نه Quantitative Approach هستش. من این را در سرفصل رسمی و دارای مهر شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم دیدم. این سرفصل برای منابع کارشناسی کامپیوتر و در نتیجه منبع رسمی کنکور ارشد هم هست.
البته این سر فصل چهارتا منبع معرفی کرده که دوتاش از مانو است. Fundamental Computer Design و Computer Architechture از مانو.
امّا از پترسون فقط همان Hardware/Software است.

۰
ارسال: #۴۴

seydhossein پاسخ داده:

سلام
کسی توزیع سولای معماری IT رو نداره
من وقت ندارم همه رو بخونم

۰
ارسال: #۴۵

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  دوست من، اگر براتون مقدوره کلاس های کنکوری دکتر اجلالی رو شرکت کنید، فرقی نداره چه موسسه ای!
من خودم درس رو اخذ نکرده بودم و هیچ ذهنیتی نسبت به درس نداشتم، اما کاملا متوجه مفاهیم شدم.
اگر شهرستان هستید و رفت آمد به تهران سخته و یا قیمت کلاس ها خیلی بالاست و امکان شرکت در کلاس رو ندارید به
برید و صدای کلاس رو همراه با مطالعه جزوه گوش بدید، با شناختی که از اخلاقیات دکتر اجلالی پیدا کردم امیدوارم ایشون دست کم برای این دسته از داوطلبینی که امکان حضور در کلاس شون رو ندارند، رضایت داشته باشند.
اینکار حتما جواب میده انشالله.Blush
من از کتابهای مانو و پترسون(بخش پایپ و حافظه) و پوران هم خوندم ، بعد از اینها از جزوه و ویس اجلالی درس معماری خوندم. واقعا بعضی قسمتهای سخت مثل حافظه رو از درس ایشون متوجه شدم.البته منظورم این نیست که از بقیه کتب مثل پترسون متوجه نشدم ، نه اونها هم خوب گفتند.ولی خیلی مفصله و زمانبر.ولی ایشون با مهارت مطالب رو آموزش میده و بقیه اش دیگه تست کار کردن داوطلب هست.

واقعا دست افرادی که در این راه کمک کردن (جزوه ، ویس و آپلود ویس و وبسایت مانشت و... همه)درد نکنه و دعاگوشون هستم.حداقل یه چیزی یاد گرفتیم ، هرچند که نسبت به زدن تستهای این فصل حافظه و پایپ هنوز شک دارم! و مایوسمSmile

۰
ارسال: #۴۶

kave990 پاسخ داده:

سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!
بهترین ترجمه های پترسون چی هست؟
لطفا یکی رو بهم معرفی کنید!

ارسال: #۴۷

nazaninzahra2 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!

سلام
به نظرم خوندن کتاب پترسون به درد نمیخوره ! چرا از جزوه اجلالی استفاده نمیکنید ؟

ارسال: #۴۸

shahbazi پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!

منم همین مشکلو دارم
لطفا یکی بگه

۰
ارسال: #۴۹

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  بهترین ترجمه های پترسون چی هست؟
من ترجمه ملکیان رو داشتم . خوب بود.از ترجمه های دیگه خبر ندارم

۰
ارسال: #۵۰

csharpisatechnology پاسخ داده:

منم طراحی و معماری پترسون ترجمه ی سامان هزارخانی از انتشارات شیوه رو دارم. ۸۸۸ صفحه هست.بد نیست.ولی خداییش خودم بیشتر از مانو و پوران و مقسمی و کتب تستی برای حل و تفهیم سوالاتی که نفهمیدم کمک می گیرم.
یه نکته میگم در مورد معماری:
از این درس هر چی کتاب دستت رسید اگه مرجع بود بگیر. چون هر کدومشون به شیوه ی خودشون درس میدن.
واسه همین بعضی جاها که آدم یه مطلبو درک نمی کنه مجبور میشه بره کتاب بعدی رو ببینه و هی سوئیچ کنه بین این کتاب و اون کتاب تا مطلب رو درک کنه و نکته ی مثلا فلان تست رو در بیاره.
واسه همین می گم اگه پولشو داری و واقعا میخوای بخونی و وقتشو داری بیشتر کتب مرجع و تستی اصلی رو داشته باش

۰
ارسال: #۵۱

shahbazi پاسخ داده:

دکتر اجلالی کتاب معماری داره؟
اسمش چیه؟
در مورد پترسن انتشارات باغانی خوبه؟
سال چاپش مهمه؟با چاپ جدید فرق میکنه؟

۰
ارسال: #۵۲

esisonic پاسخ داده:

بچه هایی که میخوایید معماری بخونید و تو کنکور خوب بزنید ... حتما ً حتما ً اول یه بار هم که شده کتاب مانو رو بخونید ... بعد هر جاشو که نفهمیدید برید سر کتابای دیگه!
کتاب پترسون رو تنها نخونید ... چون فقط توضیح داده و مفهوم رو گفته و به هیچ وجه به درد حل مسائل کنکور نمیخوره!!
کتاب مانو رو بخونید و هر جایی رو که نفهمیدید از روی پترسون برید جلو!!

همگی موفق باشید

۰
ارسال: #۵۳

azad_ahmadi پاسخ داده:

حافظه نانو.
حافظه های کش و نحوه محاسبه بلاک و کلمه و ایندکس و تگ و ...

از این دوبحث هرسال سوال میاد اما هرسال هم گنگ هستندSmile از هر منبعی که پیدا کردین این مباحث رو بخونید و تستای این بخش ها رو بزنید. البته بخش های دیگه معماری هم مهم هستند اما با روند طرح سوالات این دو مبحث بنظرم دارای اهمیت زیادی باشند.

۰
ارسال: #۵۴

ریحان پاسخ داده:

بچه ها به نظرتون معماری با استاد یوسفی کلاس برم و خوب مطالعه کنم.البته از قبل هم زمینه دارم میتونم برای درصد بالا روش حساب منم یا اینم مثه سیستم عامل حسابی روش نیست

۰
ارسال: #۵۵

ریحان پاسخ داده:

دوستان؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۵۶

The Rose پاسخ داده:

من رشتم IT هست و کنکور IT رو هم میخوام شرکت کنم گرایش شبکه که توی این گرایش معماری ضریب ۱ داره یعنی هم تراز با زبان!
به گفته دوستانی که گفتن حتما منطقی رو اول بخونید در رشته ما از منطقی ازش سوال نمیا اما خب یه مشکلات اساسی هم دارم که قطعا با خوندن منطقی رفع میشه اما خب وقت کافی ندارم! کلا معماری درس خیلی وقت گیری هست و احساس میکنم نمیتونم سوالاشو حل کنم کتاب پوران رو هم خریدم
لطفا لطفا راهنماییم کنید که معماری چه فصلایی رو بخونم؟Huh
اصلا بخونمش یا ارزش نداره بزارمش کنار؟Huh بجاش وقت روی زبان بزارم

لطفا لطفا کمک کنید
مرسی از همگی

ارسال: #۵۷

هاتف پاسخ داده:

یکبار برای همیشه

دوست من، اگر براتون مقدوره کلاس های کنکوری دکتر اجلالی رو شرکت کنید، فرقی نداره چه موسسه ای!
من خودم درس رو اخذ نکرده بودم و هیچ ذهنیتی نسبت به درس نداشتم، اما کاملا متوجه مفاهیم شدم.
اگر شهرستان هستید و رفت آمد به تهران سخته و یا قیمت کلاس ها خیلی بالاست و امکان شرکت در کلاس رو ندارید به
برید و صدای کلاس رو همراه با مطالعه جزوه گوش بدید، با شناختی که از اخلاقیات دکتر اجلالی پیدا کردم امیدوارم ایشون دست کم برای این دسته از داوطلبینی که امکان حضور در کلاس شون رو ندارند، رضایت داشته باشند.

ارسال: #۵۸

ریحان پاسخ داده:

(۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  دوست من، اگر براتون مقدوره کلاس های کنکوری دکتر اجلالی رو شرکت کنید، فرقی نداره چه موسسه ای!

ممنون اما اخه من شهرستانم و دکتر یوسفی قراره بیان درس بدن توی یکی از اموزشگاهها .البته من ثبت نانمم کردم.اما هنوز کلاس شروع نشده.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۰۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۵۷ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۸۲ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close