زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد

ارسال: #۴۶
۲۲ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ ب.ظ
سلام بچه ها
کتاب معماری پارسه به نظرتون چطوره؟؟
من pdf این کتاب رو دارم و ۵ فصله
به نظرتون همین ۵ فصل رو داره؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ ق.ظ
RE: بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد
(۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  دوست عزیز : Andrew S.Tanenbaum
فقط شما هستید که با اطمینان کتاب اولی یعنی Computer Architecture: A Quantitative Approach رو معرفی می کنید. چرا این قدر مطمئن هستید. میشه ما رو هم مطمئن کنید؟ در مورد سیستم عامل گفتید ولی ما فعلا روی معماری بحث داریم.

من نخوندم بقیه ی پست ها رو ولی این کتابی که ذکر شد خیلی منبع خوبیه . مخصوصا بخش appendixهاش . و مخصوصا تر Big Grin بخش پایپ لاینش که خیلی از مشکلات مفهومی منو حل کرد.
کتاب تلاقی رو برای کنکور نخونین. ولی بعدا اگه دلتون خواست بخونین کتاب خوبیه.
در ضمن این کتاب ویرایش پنجمش کتاب جالبیه و مباحث روز رو داره حتی GPU و many core ها. آدم لذت می بره از خوندنش.
ویرایش: منظورم ویرایش پنجم کتاب A Quantitative Approach می باشد.

ببخشید میخواستم بدونم کتاب Quantitative Approach معماری، ترجمه شده یا نه ، اگه ترجمشو سراغ دارید بگین خیلی مهمه واسم ممنون.
ارسال: #۴۸
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۱ ق.ظ، توسط csharpisatechnology.)
دوستان عزیز من تمام کتب معماری رو تقریبا بررسی کردم با اینکه خودم معماری رو دوبار افتادم و سومین بار پاس کردم و حتی خیلی دنبال منبع گشتم از زبون من بشنوید و زیاد بحث نکنید و فقط خودتون امتحان کنید و اگه دانشمندا حرفمو قبول داشتن دکمه ی سپاس رو فشار بدن تا بقیه هم همین راهو برن و گمراه نشن.
==
کتاب پترسونی که دوستان ترجمه ی ۶ فصلشو گذاشتن به هیچ وجه به درد کنکور نمیخوره به جز فصل ارزیابی و کارایی پردازنده
==
کتاب مقسمی خوب نیست ،حجمشم زیاده،زیادم معروف نیست و توصیه نمیشه
==
کتاب دکتر اجلالی به نظر میاد بیشتر ویژه ی بچه های سخت افزار باشه و به درد مهندیسین software نمیخوره.
==
کتاب هادی یوسفی خیلی خوبه اما در مرحله ی اول توصیه نمیشه چون سطح بالا درس داده و جزئیاتی حل مسائل رو خوب توضیح نداده یا سطح بالا و کنکوری گفته. کاری ندارم که این آقا زحمات زیادی کشیده ولی به هر حال در مرحله ی آخر که مسلط شدید از بین کتب دیگه فقط این کتاب رو واسه تست توصیه می کنم.
==
راستی یادم رفت بگم توی مبحث انواع حافظه های کش بهترین کتابی که دیدم معماری استالینگز بود. حجمش زیاده ولی کتاب خوبیه گرچه ممکنه بعضی جاها اشکالات چاپی داشته باشه.
--
کتاب پترسون فقط فصل ۴ رو خوب بخونید که در مورد "ارزیابی و درک کارایی پردازنده" هست و خیلی قشنگ درس داده.
اگه هر جا دیدین موریس مانو هم غلط یا اشتباه داشته یا بعضی جاهاش کامل نیست یا متوجه نشدید به همون پترسون مراجعه کنید.
==
پس اول موریس مانو رو بخونید که عالی ترین کتابه(تمام مسائل هم توی حل مسائل ناقوس تشریح شده)(انتشارات دیگه نخرید چون مثلا یه کتاب حل مسائل سبز رنگ هست که بعضی فصول رو نداره)
بعدش فصل ۴ پترسون رو
اینم PDF دست نویس سعید دانشگر رو که اگه اشتباه نکنم برای دانشگاه امیرکبیر هست و خلاصه ی طراحی دیجیتال + مانو هست و اینم لینک دانلودش :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

==
کتاب معماری کامپیوتر نشر راهیان ارشد هم قشنگه و مسائل زیادی رو حل کرده و نویسندش آقای فرشاد صفایی استادیار دانشگاه شهید بهشتی هست.
اما توصیه می کنم به جای این همه آشفتگی سعی کنید همون چیزایی که گفتم رو مطالعه کنید)
بعدش می تونید تست های کتاب هادی یوسفی رو بخونید و روی سایر کتاب ها یه تک چرخ بزنید.
انشاءالله موفق باشید.
==
اگه دانشمندا حرفمو قبول داشتن دکمه ی سپاس رو فشار بدن تا بقیه هم همین راهو برن و گمراه نشن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , fatima1537 , bagherok , lopaki , edge , saaraa , sajad2020 , iatii , sue88 , Hamid_rad , fatima.sr68
ارسال: #۴۹
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ب.ظ
مانو کتاب خیلی خوبیه فقط مشکلش مباحثی مثل ارزیابی کاراییه که باید یه نگاه به پترسون هم کنید.
پوران هم برای تست خوبه Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology
ارسال: #۵۰
۱۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط mri_6889.)
منبع رسمی وسط سخت افزار/نرم افزار و نه Quantitative Approach هستش. من این را در سرفصل رسمی و دارای مهر شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم دیدم. این سرفصل برای منابع کارشناسی کامپیوتر و در نتیجه منبع رسمی کنکور ارشد هم هست.
البته این سر فصل چهارتا منبع معرفی کرده که دوتاش از مانو است. Fundamental Computer Design و Computer Architechture از مانو.
امّا از پترسون فقط همان Hardware/Software است.
ارسال: #۵۱
۲۵ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ق.ظ
سلام
کسی توزیع سولای معماری IT رو نداره
من وقت ندارم همه رو بخونم
ارسال: #۵۲
۲۲ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  دوست من، اگر براتون مقدوره کلاس های کنکوری دکتر اجلالی رو شرکت کنید، فرقی نداره چه موسسه ای!
من خودم درس رو اخذ نکرده بودم و هیچ ذهنیتی نسبت به درس نداشتم، اما کاملا متوجه مفاهیم شدم.
اگر شهرستان هستید و رفت آمد به تهران سخته و یا قیمت کلاس ها خیلی بالاست و امکان شرکت در کلاس رو ندارید به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
برید و صدای کلاس رو همراه با مطالعه جزوه گوش بدید، با شناختی که از اخلاقیات دکتر اجلالی پیدا کردم امیدوارم ایشون دست کم برای این دسته از داوطلبینی که امکان حضور در کلاس شون رو ندارند، رضایت داشته باشند.
اینکار حتما جواب میده انشالله.Blush
من از کتابهای مانو و پترسون(بخش پایپ و حافظه) و پوران هم خوندم ، بعد از اینها از جزوه و ویس اجلالی درس معماری خوندم. واقعا بعضی قسمتهای سخت مثل حافظه رو از درس ایشون متوجه شدم.البته منظورم این نیست که از بقیه کتب مثل پترسون متوجه نشدم ، نه اونها هم خوب گفتند.ولی خیلی مفصله و زمانبر.ولی ایشون با مهارت مطالب رو آموزش میده و بقیه اش دیگه تست کار کردن داوطلب هست.

واقعا دست افرادی که در این راه کمک کردن (جزوه ، ویس و آپلود ویس و وبسایت مانشت و... همه)درد نکنه و دعاگوشون هستم.حداقل یه چیزی یاد گرفتیم ، هرچند که نسبت به زدن تستهای این فصل حافظه و پایپ هنوز شک دارم! و مایوسمSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology
ارسال: #۵۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!
بهترین ترجمه های پترسون چی هست؟
لطفا یکی رو بهم معرفی کنید!
ارسال: #۵۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۹ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!

سلام
به نظرم خوندن کتاب پترسون به درد نمیخوره ! چرا از جزوه اجلالی استفاده نمیکنید ؟
ارسال: #۵۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۳ ب.ظ، توسط fateme66.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۹ ب.ظ)nazaninzahra2 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  

سلام
به نظرم خوندن کتاب پترسون به درد نمیخوره ! چرا از جزوه اجلالی استفاده نمیکنید ؟

منم با حرف دوستمون موافقم،جزوه و ویس دکتر اجلالی خیلی عالیه،مخصوصا مبحث حافظه.
بد نیست کنارش کتاب پترسون رو هم داشته باشین که اگه به مشکل خوردین از این کتاب کمک بگیرین،اما مبناتون جزوه دکتر اجلالی باشه.

(۲۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ)aboosi نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
کتاب معماری پارسه به نظرتون چطوره؟؟
من pdf این کتاب رو دارم و ۵ فصله
به نظرتون همین ۵ فصل رو داره؟؟؟

از کتابهای پارسه معماری و منطقیش خوب نیست،به نظرم کافی نیست اگه فقط کتاب پارسه رو بخونید.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87
ارسال: #۵۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  سلام ببخشید من حسابی گیج شدم!

منم همین مشکلو دارم
لطفا یکی بگه

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
ارسال: #۵۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)kave990 نوشته شده توسط:  بهترین ترجمه های پترسون چی هست؟
من ترجمه ملکیان رو داشتم . خوب بود.از ترجمه های دیگه خبر ندارم
ارسال: #۵۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ق.ظ، توسط csharpisatechnology.)
منم طراحی و معماری پترسون ترجمه ی سامان هزارخانی از انتشارات شیوه رو دارم. ۸۸۸ صفحه هست.بد نیست.ولی خداییش خودم بیشتر از مانو و پوران و مقسمی و کتب تستی برای حل و تفهیم سوالاتی که نفهمیدم کمک می گیرم.
یه نکته میگم در مورد معماری:
از این درس هر چی کتاب دستت رسید اگه مرجع بود بگیر. چون هر کدومشون به شیوه ی خودشون درس میدن.
واسه همین بعضی جاها که آدم یه مطلبو درک نمی کنه مجبور میشه بره کتاب بعدی رو ببینه و هی سوئیچ کنه بین این کتاب و اون کتاب تا مطلب رو درک کنه و نکته ی مثلا فلان تست رو در بیاره.
واسه همین می گم اگه پولشو داری و واقعا میخوای بخونی و وقتشو داری بیشتر کتب مرجع و تستی اصلی رو داشته باش

ما می توانیمBig Grin
ارسال: #۵۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۰ ق.ظ، توسط sue88.)
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ)kashir نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  معماری برای ارشد ازاد جزو دروس مشترک نیست و ضریبش یک هست. تا نتایج سراسری بیاد فعلا هدفم آزاده.
ببخشید که این همه سوال می کنم.Big Grin
میخوام مطمئن بشم که معماری برای ارشد شبکه مهم هست یا نه با دروس دیگه میشه جبرانش کرد؟
اگه دروس دیگه رو خوندین خوب اینم بخونین، پیشنهاد من: جزوه دکتر اجلالی + کتاب پوران
خواهشا دوستانی که تجربه کنکور ندارن، و فقط با خوندن تاپیکهای مانشت دارن اظهارنظر میکنن دوستمون و بچه هارو گمراه نکنن، معماری از جمله دروس مشکله، بهتره سوالات سالهای قبل رو بررسی کنین و با دو منبعی که عرض کردم کارو شروع کنین، امیدوارم جواب بده Shy
من میخوام برای سراسری کم کم شروع نکمو.این ۲تا کافیه؟ نیاز به مانو نیست؟مسترسم برم سر ماند حجم زیادی ببینم دلزده شم
ارسال: #۶۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ
دکتر اجلالی کتاب معماری داره؟
اسمش چیه؟
در مورد پترسن انتشارات باغانی خوبه؟
سال چاپش مهمه؟با چاپ جدید فرق میکنه؟

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۴۶ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close