زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد

ارسال: #۳۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط Parva.)
RE: بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد
(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
۱) Computer Architecture: A Quantitative Approach
یا
۲)computer organization and design the hardware software interface
گزینه ۲ صحیح می باشد دوست عزیز Smile
من که کتاب دوم رو خوندم و کتاب اول رو هم تا حالا ندیدمش اما شاید بی ارزه یه نیگاه بهش بندازیم
اگه بشه pdf کتاب اول رو پیدا کرد عالی میشه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  esi جان ممنونم. پس چرا Andrew S.Tanenbaum (یکی از کاربرای همین جا) گفته که منبع کنکور اولی هستش؟
خود آقای پترسون هم توی مقدمه ی کتاب دوم میگه که کتاب اولی کامل تر است. دیدید ؟؟
نه والا من تا حالا مقدمشو نخوندم. همین کتاب دومیه که سرفصل ها رو کامل پوشش میده.
در مورد کتاب دوم چون نخوندمش نظری ندارم اما چون خودشم گفته واجب شد برم بخونمش حتما

ارسال: #۳۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۴ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  شما اگه این کتاب اول رو دارین بزارین تا ما هم استفاده کنیم.
Computer Architecture: A Quantitative Approach
Hennessy - Patterson
edition 4
لینک دانلود:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , matin724 , younes
ارسال: #۳۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۹ ق.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  مرجع معماری برای ارشد پترسونه حالا کدوم از اینا :
۱) Computer Architecture: A Quantitative Approach
یا
۲)computer organization and design the hardware software interface

دوتاشم نوشته ی پترسونه...
خواهشا کسانی که اطلاع ندارن جواب ندن ...
گزینه دوم.
عکس جلد کتاب را ضمیمه کردم.اسم کاملش:"طراحی،معماری و سازمان کامپیوتر" هست
فکر کنم ۲ ترجمه ازش موجوده که ترجمه احسان ملکیان بهتره و البته گرانتر.(فکر کنم ۱۶۰۰۰ تومان+یک سی دی )
توی نت جستجو کنید میشه دانلود زبان اصلیش را پیدا کرد.و میتونید معرفی و مقدمه کتاب را ببینید
در این تاپیک هم از اعضا لینک دانلود و حل المسائلش را گذاشتند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: follower , younes , farzaneh_best
ارسال: #۳۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۰ ق.ظ، توسط javad94.)
با سلام

حل تمرینات کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach کسی سراغ داره ؟

ببینید حل تمرینات کتابی رو که کاربر Fatima1537 معرفی کردن رو نمیخوام دارمش.
خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

با تشکر فراوان

راستش یادم رفت بگم که کجای کتاب معماری ترجمه ملکیان مطابق سرفصل های کنکور هستش ؟
سر فصل های کتاب: پنداشت ها و فناوری های کامپیوتر دستورالعمل ها زبان کامپیوتر حساب کامپیوتری پردازنده چالاک و و سترگ با بهره گیری از سلسله مراتب حافظه ذخیره سازی و مباحث ورودی/خروجی ...

این سرفصل ها رو از انتشارات نص در آوردم.

من که صد در صد حرف دوستمان Andrew S.Tanenbaumرو تایید می کنم.
ارسال: #۳۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ق.ظ
من کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach رو در حد یکی دو ساعت نگاه کردم تقریباً مثه همون کتاب اولیه و هیچ تمرین شاخی هم نداره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: follower , younes
ارسال: #۳۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط follower.)
دوست عزیز : Andrew S.Tanenbaum
فقط شما هستید که با اطمینان کتاب اولی یعنی Computer Architecture: A Quantitative Approach رو معرفی می کنید. چرا این قدر مطمئن هستید. میشه ما رو هم مطمئن کنید؟ در مورد سیستم عامل گفتید ولی ما فعلا روی معماری بحث داریم.

(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ق.ظ)edge نوشته شده توسط:  من کتاب Computer Architecture: A Quantitative Approach رو در حد یکی دو ساعت نگاه کردم تقریباً مثه همون کتاب اولیه و هیچ تمرین شاخی هم نداره.

خسته نباشید. ولی با یکی دو ساعت نمیشه در مورد یه کتاب نظر داد...
ارسال: #۳۸
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ)follower نوشته شده توسط:  دوست عزیز : Andrew S.Tanenbaum
فقط شما هستید که با اطمینان کتاب اولی یعنی Computer Architecture: A Quantitative Approach رو معرفی می کنید. چرا این قدر مطمئن هستید. میشه ما رو هم مطمئن کنید؟ در مورد سیستم عامل گفتید ولی ما فعلا روی معماری بحث داریم.

من نخوندم بقیه ی پست ها رو ولی این کتابی که ذکر شد خیلی منبع خوبیه . مخصوصا بخش appendixهاش . و مخصوصا تر Big Grin بخش پایپ لاینش که خیلی از مشکلات مفهومی منو حل کرد.
کتاب تلاقی رو برای کنکور نخونین. ولی بعدا اگه دلتون خواست بخونین کتاب خوبیه.
در ضمن این کتاب ویرایش پنجمش کتاب جالبیه و مباحث روز رو داره حتی GPU و many core ها. آدم لذت می بره از خوندنش.
ویرایش: منظورم ویرایش پنجم کتاب A Quantitative Approach می باشد.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: follower , younes , Xilinx , مهرداد فخیمی
ارسال: #۳۹
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۲۱ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  من نخوندم بقیه ی پست ها رو ولی این کتابی که ذکر شد خیلی منبع خوبیه . مخصوصا بخش appendixهاش . و مخصوصا تر Big Grin بخش پایپ لاینش که خیلی از مشکلات مفهومی منو حل کرد.
کتاب تلاقی رو برای کنکور نخونین. ولی بعدا اگه دلتون خواست بخونین کتاب خوبیه.
در ضمن این کتاب ویرایش پنجمش کتاب جالبیه و مباحث روز رو داره حتی GPU و many core ها. آدم لذت می بره از خوندنش.

خوبه. این دوستمون هم که گرایششون معماری هستش . باقی دوستان نظری ندارن؟؟
ارسال: #۴۰
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ، توسط edge.)
بزارید خیالتونو راحت کنم این کتاب Quantitative Approach در سطح همون قبلی فقط به بعضی از فناوری های جدید اشاره میکنه که باعث میشه نسبت به کتاب قبلی پیشرفته تر به نظر بیاد هر دو کتاب در تمام دانشگاههای دنیا منبع هستند اگه بعضی از دانشگاهها مثه استنفورد و برکلی برید ببینید Quantitative Approach رو منبع معرفی کردن فقط به خاطر اون یه سری مباحثشه که همونطور که خودتونم میدونید اصلاٌ از این فصلا تو کنکور که چه عرض کنم خیلی پیشرفته تر از کنکورم اینجا استفاده نمیشه و همشون (همون دانشگاهها)کتاب تلاقی هم به عنوان رفرنس و پایه معرفی می کنند هیچ تمرین کنکوری پیشرفته تر از کتاب تلاقی هم نداره که بخواین به خاطرش کتاب فارسییو بیخیال بشین برین ۷۰۰ صفحه انگلیسی بخونید (میتونید برید ببینید).مطمئن باشید این همه اساتید دانشگاه و موسسات که این کتابو ترجمه کردن شرایط دانشگاهها و کنکورو علم کشور ما رو در نظر گرفتن که این کتابو ترجمه کردن و گرنه اونا خیلی بهتر از ما اون یکی کتاب دیگه رو هم میشناسن .
اگه واقعاً به معماری علاقه دارین خوب Quantitative Approach که مباحث جدید تر رو هم شامل میشه بخونید تازه پترسون و هنسی یک کتاب دیگه هم دارن تالیف میکنند که سال آینده قراره بیاد به اسم fundamentals of computer hardware design که به مباحث پیشرفته و جزئیات خیلی بیشتر وارد میشه مثل چند پردازشی و ..... اینا رو هم بخونید ولی برای کنکور مطمئن مطمئن باشید همون کتاب کامله و تمام سرفصلا رو عالی پوشش میده.
به طور کلی هردو کتاب یه مولف دارن و هر دوتا شون هم دارن هرسال ویرایشای جدیدشون میاد اگه برای سوالای کنکور میخواید که برید خودتونم تمرینای هر دوشونو نگاه کنید همشون در یه سطحن و تا حالا هم ندیدم سوال کنکور از این کتابا بیاد ولی برای یادگیری عالین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: follower , younes
ارسال: #۴۱
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ
وقتی معماریو شروع کردم در حد صفر بودم فصل ۱ پوران خوبه فصل ۲ رو از مقسمی خوندم که میشه فک کنم فصل ۹ مقسمی فصل ۳ چوران و فصل ۵و۶و۷و۸و۹ رو فقط پوران بنظرو کافی نبود برام که علاوه بر پوران از کتاب معماری مانو ترجمه قدرت سپید نام استفاده کردم و تو کنکور هم تونستم تستای معماریو با وجود اینکه می گفتن سخته بزنم.امسالم همینارو می خوام بخونم
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid2009
ارسال: #۴۲
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ق.ظ
من که پاک گیج شدم خدایی. یه مدیر میاد میگه تلاقی ، یکی دیگه میگه Quantitative Approach .

من الان همین کتاب بزرگه رو دارم ( واسط سخت افزار / نرم افزار ) ، میدونم واقعا زیاده اما میخوام ان شاالله ۴ فصل آخرش که خیلی خیلی مهم هستن رو بخونن. فصل یک پورانو خوندم ، اینقد وقتمو گرفت هیچی هم بارم نشد ، اصلا معلومه طوری کتابو نوشته انگار یکی داره دنبالش میکنه ، یکی نیس بگه بنده خدا یه کم توضیح بده ، منی که اصلا نمیفهمم ممیز شناور چیه ، هیچی هم نمیگی شروع کردی واسه خودت مثال حل میکنی.................

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
ارسال: #۴۳
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط esi.)
هر کسی با کتابی راحته و نمیشه گفت یک منبع خاص برای همه جواب میده ، پس انتظار نداشته باشیم که دوستانی که دارن منبع معرفی می کنن و با اون منبع هم موفق شدن برای ما هم حتما جواب بده و بهترین منبع باشه. چون هر منبع با توجه به نحوه یادگیری شما(نحوه بیان کتاب) ، میزان پایه درسی و ... باید انتخاب بشه و مسلما همه یه جور نیستند.
اینجا فقط دوستان منابع رو معرفی می کنن و شما باید برید پیگیر بشید ببینید کدوم منبع با خصوصیات شما سازگار و مناسبه. در مورد منابع معماری هم واقعا داره بیش از انداره بحث پیچیده میشه که باعث سردر گمی بچه ها میشه.
البته معماری ۳و۴ تا کتاب بیشتر نداره، بنظرم دوستان یه سری به این کتابا بزنن(از دوستان یا کتابخونه) بعد برن کتاب مطلوب رو بخرن.
اما توصیه من اینه که از یه کتاب پایه که برای همه ساده و قابل فهم باشه استفاده کنید، هرجا که به مشکل خوردید برید سره منابع دیگر و یا فصل هایی که تویه مانو نیست رو از یه منبع دیگه بخونن ، با خوندن یه کتاب پایه خودتون براحتی حتی باورق زدن کتاب می تونید بفهمید کدوم کتاب برای شما مناسبه، تا شما درگیر مباحث معماری نشید و ندونید در چه قسمت هایی مشکل دارید نمی تونید از ابتدا یه منبع کاملا مناسب رو برا خودتون انتخاب کنید. من خودم بشخصه همین کارو کردم، اول یه منبع پایه خوندم و بعد فهمیدم کدوم قسمتاش مشکل داشتم (من تویه پاپلاین،حافظه کش و ریز برنامه نویس مانو مشکل داشتم) رفتم از یه منبع دیگه خوندم.
به نظر من این کتاب پایه ، معماری موریس مانو هست که بعیده کسی رو سردر گم کنه یا مشکلی تویه مفاهیم داشته باشه، البته در حد یه پیشنهاد اما از من بپرسی تقریبا برای همه این کتاب برای شروع جواب میده.

سپاس‌گزاری شده توسط: younes , friends , Engineer , Adel01
ارسال: #۴۴
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ ق.ظ
Sad
من برای فصل Rtl ویس اجلالیو گوش دادم خیلی خووووووووووب همه چیو متوجه شدم وکتاب پورانم خومندو هیچ مشکلی نداشتم همه تستاشم تقریبا تونسم جواب بدم
ولی فصل کامپیوتر پایههههههههههههههههههههههههه از رو ویس خیلی خوب متوجه شدم خیلی خیلیییی
ولی هر چی کتاب پورانو و راهیانو نگاه میکنم گنگمم خیلی
چیزایی که استاد اجلالی گفتن غلطه تو این کتابا نوشته مثلا گفتن به حافظه فقط Dr.AR وصله و هرچی بخایم بخونیم باید بریزیم تو این dr ولی تو کتاب پوران تو قسمت t1 گفته m[ar]->Ir الان این غ نیست
یا یه جایی گفته خوندن ازو نوشتن همزمان تو یه پبات میشه برخورد ولی تو ویس بود که خوندن و نوشتن همزمان تو پبات بدلیل تاخیر مشکلی نداررره
یا تو ویس دقیقا تذکر داده که Dr->memory یه Rt نیست وو واسش نباید سیکل در نظر گرفت چون تو ثباتی چیزی ریخته نمیشه و ای دستور تو بیشتر از یه سیکل انجام میشه ولییییییییییییییییییییییی تو راهیان دقییییییییقا همین خطو نوشته
حالا من چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟Sad دیگه از رو کتاب نخونم یا ویس گوش ندم؟
ارسال: #۴۵
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ق.ظ
دکتر اجلالی سر کلاسش هم صراحتا تاکید میکنه که این چیزهایی که توی معماری مانو نوشته و مثلا به حافظه در کد RTL مقدار نسبت میده غلطه و کد RTL همچین چیزی نداره. کلا با کتاب مانو خیلی مخالفه و ظاهرا کتابی که خیلی مورد علاقش هست کتاب استون هست و تا حدی پترسون. کتاب پوران و راهیان هم تقریبا کپی مانو هستند و بیشتر مطالبشان از کتاب مانو هست و به همین دلیل هست که با حرفهای دکتر اجلالی تطابق نداره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۸۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۸۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۲۹ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۶۸ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close