زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه آزاد از دید شما اعضای سایت ؟"نظرسنجی"

نظرسنجی: نظر شما راجع به وضع فعلی دانشگاه آزاد کدام است؟ به دلایل توجه کنید(قابلیت انتخاب چند گزینه وجود دارد)
این دانشگاه هم مثل سایر دانشگاه های کشور ارزش دارد و جوابگوی هدف همه برای رسیدن به کار،... خواهد بود.
این دانشگاه اعتبار دارد ولی نه به اندازه دانشگاه سراسری .با این حساب جوابگوی نیاز های علمی ، آینده اقتصادی ... خواهد بود
این دانشگاه در سطحی نبست که جوابگوی نیازهای فارغ التحصیلانش باشد
ازکسی که قصد هزینه در این دانشگاه را داشته باشد،دانشگاه های خارج کشور به صرفه تر و معتبرتر هستند.
در کل ارزش صرف هزینه و وقت را ندارد و بهتر است به دانشگاه سراسری تمرکز کرد.
کلا دانشگاه های کشور در حد بحث نیستند و متاسفانه همه در سطح رو به نزول هستند
راجع به این موضوع نظری ندارم چون از اطلاعات من خارج است.
نظر شخصی من غیر از این موارد هست
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۴۶ ب.ظ
این نظر سنجی صرفا جهت اطلاع از وضعیت نگرش اعضای این سایت نسبت به دانشگاه آزاد میباشد
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۰۲ ب.ظ
من کسی رو می شناسم فارغ التحصیل شریفه و فرق "ارتباط Include" و "ارتباط extend" در مهندسی نرم افزار رو نمی دونه....
من کسی رو می شناسیم فارغ التحصیل دانشگاه ازاد مشهد و بچه‌ها برای اینکه اون سیستم عامل درس بده خودشونو به آب و آتش می کشند.....

اساس نظر سنجی زیر سواله.
ارزش مدرک رو کسی که مدرک داره معین می کنه... و برای هر نفر این جدا گونست...

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۱۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Sunshine Off , Breeze , Maryam-X , tavoos , hamed_k2 , najme60 , marzieh , ihelpu , nekooh , Shady205 , hamed.ehsani91 , nasogh , Manix , ham3d1988 , banafshe , ehsaan_gh , Asemaneabi
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۱۲ ب.ظ
RE: اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه آزاد از دید شما اعضای سایت ؟"نظرسنجی"
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۰۲ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  من کسی رو می شناسم فارغ التحصیل شریفه و فرق "ارتباط Include" و "ارتباط extend" در مهندسی نرم افزار رو نمی دونه....
من کسی رو می شناسیم فارغ التحصیل دانشگاه ازاد مشهد و بچه‌ها برای اینکه اون سیستم عامل درس بده خودشونو به آب و آتش می کشند.....

اساس نظر سنجی زیر سواله.

این یک نظرسنجی عمومیه ....
من خودم کسی رو میشناسم که اصلا وارد دانشگاه نشده ولی هم هوش و هم اطلاعاتش در همه چیز از یک مهندس بالاتره ....
دوست عزیز نظر شما هم با این حساب در گزینه‌ها هست
گزینه ۷ یا ۸
شما میتونی تیک بزنی ببنیم نظر دوستان به کجا میرسه
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۲۲ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۰۲ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  من کسی رو می شناسم فارغ التحصیل شریفه و فرق "ارتباط Include" و "ارتباط extend" در مهندسی نرم افزار رو نمی دونه....

اساس نظر سنجی زیر سواله.

همیشه همه جا استثنا هست! دانشگاه آزاد به خودی خود دانشگاه خوبی نیست! ولی ممکنه دانشجوهایی داشته باشه که خودشون دنبال یادگیری باشند! مگرنه دانشگاه چیز چندانی ارائه نمیده متاسفانه!
من خودم لیسانسم رو دانشگاه آزاد گرفتم! می تونم بگم که به جز یه استاد که واقعا احساس مسئولیت می کرد هیچ کدوم از استادا هیچ درسی رو کامل درس نمی دادن! و دانشجوها هم اکثرا هیچ علاقه ای به اینکه استادا درس بدن نداشتن! (کلا هیچ کدوم انگیزه نداشتن) در واحدهای تهرانش فضای آموزشی به شدت محدود بود و حتی یه جا نبود که چند تا از بچه‌ها بشینن با استادشون صحبت کنن یا ...! امکاناتش هم خیلی کم بود! استادایی داشتیم که فقط می اومدن سر کلاس و می رفتن! و لازم نبود به کسی هم در این مورد جوابگو باشن!(البته فکر کنم این مورد در همه دانشگاها باشه) کلاسام که جمعیتش خیلی خیلی زیاد! مثلا ۴۰ ۵۰ نفر سر یه کلاس تخصصی! تو یه کلاس ۲x3! کلا اکثر بچه‌ها بعد از یه مدت ناامید می شدن. در مورد ارشدهم حداقل کسایی رو که من در اطرافم می بینن همشون میگن جو ارشد عین لیسانسه و میری سر کلاس و امتحان و ...!
انتقادهایی که بعضا به دانشگاه آزاد میشه به این دلیل نیست که بخوایم ارزش دانشجوهای خیلی خوب این دانشگاه رو زیر سوال ببریم که من خودم به شخصه می دونم چه دانشجوهای خوبی صرفا به دلیل اینکه کنکورشون رو خوب ندادن و ... میان دانشگاه آزاد! ولی این اصلا به این معنا نیست که بخوایم از دانشگاه آزاد حمایت کنیم! چون این دانشگاه به خودی خود کاری برای دانشجوهای خوب خودش نکرده!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , xxx , مازیار صفایی , Sunshine Off , hamed_k2 , انرژی مثبت , Lantern , yaser_ilam_com , hamed.ehsani91 , it866 , mohammad_god , kaviresabz , sss , Asemaneabi , salam5
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۲۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  همیشه همه جا استثنا هست! دانشگاه آزاد به خودی خود دانشگاه خوبی نیست! ولی ممکنه دانشجوهایی داشته باشه که خودشون دنبال یادگیری باشند! مگرنه دانشگاه چیز چندانی ارائه نمیده متاسفانه!
من خودم لیسانسم رو دانشگاه آزاد گرفتم! می تونم بگم که به جز یه استاد که واقعا احساس مسئولیت می کرد هیچ کدوم از استادا هیچ درسی رو کامل درس نمی دادن! و دانشجوها هم اکثرا هیچ علاقه ای به اینکه استادا درس بدن نداشتن! (کلا هیچ کدوم انگیزه نداشتن) در واحدهای تهرانش فضای آموزشی به شدت محدود بود و حتی یه جا نبود که چند تا از بچه‌ها بشینن با استادشون صحبت کنن یا ...! امکاناتش هم خیلی کم بود! استادایی داشتیم که فقط می اومدن سر کلاس و می رفتن! و لازم نبود به کسی هم در این مورد جوابگو باشن!(البته فکر کنم این مورد در همه دانشگاها باشه) کلاسام که جمعیتش خیلی خیلی زیاد! مثلا ۴۰ ۵۰ نفر سر یه کلاس تخصصی! تو یه کلاس ۲x3! کلا اکثر بچه‌ها بعد از یه مدت ناامید می شدن. در مورد ارشدهم حداقل کسایی رو که من در اطرافم می بینن همشون میگن جو ارشد عین لیسانسه و میری سر کلاس و امتحان و ...!
انتقادهایی که بعضا به دانشگاه آزاد میشه به این دلیل نیست که بخوایم ارزش دانشجوهای خیلی خوب این دانشگاه رو زیر سوال ببریم که من خودم به شخصه می دونم چه دانشجوهای خوبی صرفا به دلیل اینکه کنکورشون رو خوب ندادن و ... میان دانشگاه آزاد! ولی این اصلا به این معنا نیست که بخوایم از دانشگاه آزاد حمایت کنیم! چون این دانشگاه به خودی خود کاری برای دانشجوهای خوب خودش نکرده!

درسته. دانشگاه آزاد ورودی هاش خیلی خیلی زیاده که باعث می شه کیفیت آموزشی بیاد پایین و عامل مهمتره این که اساتید برای دانشجوهای آزاد سخت نمی گیرن. دلایل زیادی برای این کاراشون هم هست . چون نه دانشگاه اعتراضی میکنه نه دانشجوها . بعضی دانشجوهای تنبل کلاس تشویقشون هم میکنن .
من استادی داشتم که سر درس طراحی الگوریتم مجبورمون میکرد نیم ساعت اضافه بمونیم سر کلاس و بعضی وقتا هم میگفت کلاس یه ربع زودتر شروع شه . و همه‌ی دقیقه های کلاس رو تدریس میکرد . خودش میگفت که نصفِ نصف مطالبی رو که به شما میگم تو دانشگاه آزاد نمی گم!

من می تونم Smile
فرمول موفقیت در کنکور =یک درصد هوش + نود و نه درصد پشتکارIdea
۴
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Sunshine Off
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط xxx.)
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بنظر من اظهار نظر آزاده و هر کس میتونه در بحث وارد بشه و اظهار نظر کنه ولی گاهی احساس میشه این نظر سنجیها واسه تحمیل نظرخاصی برگزار میشه. من در دانشگاه آزاد درس نخوندم ولی در جوش بودم . بنظرم همه جا دانشجوی خوب و ضعیف ،درسخوان و درس نخوان داره. فقط درصد هاش متفاوته.
تعیین و اعتبار سنجی مدارک دانشگاهی با نظر سنجی من و شما معلوم نمیشه و خواهش میکنم بخاطر حفظ روحیه دانشجوهای خوب دانشگاه آزاد از این نظر سنجیها نگذارید. بخصوص الآن که فصل کنکوره از این کارا نکنید.

دوست عزیز جناب فرداد ... نظر خاصی تحمیل شدنی نیست ...
(خوشبین باش Big Grin)
خب شما گزینه ۱ رو بزن‌: اعتبار قوی و محکم این دانشگاه ... انشاءالله که تعداد زیادی این گزینه رو میزنند و این نشون دهنده این خواهد بود که دانشگاه آزاد از دید همه اعضا به این شکله( که البته چه این گزینه پر بشه چه گزینه های دیگه دلیل بر درست بودن این مطلب نیست و فقط و فقط نگرش دوستانه)
یا گزینه های ۷ و ۸
اگر هم ترس از استرس و ناراحتی شرکت کنندگان دانشگاه آزاده ... خب ببخشید فرداد جان .. تا کی ما بشینیم و سرمونو تو برف فرو ببریم که همه چیز این دانشگاه عالیه !!
بعد دانشجو آزاد قبول میشه و پشیمونه ... اظهار میکنه ای کاش جایی بود که قبلش آمار داده شده بود ...
یا اصلا نــــــه‌: برعکس‌: قبول میشه و میاد اینجا( یا بیاد اینجا) بگه اینظور نیست و گزینه ۱ درسته ... به هر حال دانشگاه آزادی توی سایت نباید کم باشه.

الان اتفاقا به موقعس ..همه در مورد شرکت توی دانشگاه آزاد بهتر تصمیم میگیرن ...
و داوطلبین سراسری هم میفهمن که نباید از تلاششون حتی توی ۱ ماه آخر دست بکشن.

به هر حال پیشرفت وقتی حاصل میشه که ایرادها برطرف بشه ... نه اینکه با این ایرادها بسوزو بسازیم.

یا علی

اضافه میکنم:

خانم LUNA هم اشاره کردند‌: ما سطح علمی دانشجوهای دانشگاه رو بررسی نمیکنیم ... چه بسا خیلی از دانشجویان کارشناسی آزاد قبولیهاشون توی روزانه بیشتر از دانشجویان دانشگاه سراسری بوده ....

هدف » کارکرد این دانشگاه و سطح برخورد با دانشجویان مملکت واسه آیندشونه
۱
۲
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حالا امیدوارم با این نظر سنجی شما ایرادها برطرف بشه.!!!

انشاءالله

یه داستان کوتاه بهت بگم:
یه مغازه دار بوده ... توی یه روستا ... هرطور حال میکرده قیمتهارو میداده ....و هر کیفیتی دلش میخواسته میاورده و میفروخته ..
از اونجایی که مردم همه محتاج رفتن به مغازش بودن ... همه به سازش میرقصیدن

یه روز یکی اومد و گفت‌: هر کی هر چی میخواد بره از شهر بگیره ...گرسنگی رو تحمل کنه ولی دیگه از این مردک گرون فروش که جنسای بیکیفیت میاره جنس نگیرین ...
اولش ... اولــــــــــش ... همه فکر میکردن...یواش یواش جا افتاد.
یواش یواش تعداد افرادی که به مغازه طرف میرفتن کمتر شد و حتی کسایی که از شهر میرفتن خرید میکردن عده ای اومدن روستا مغازه هم زدن و کلا اون شخص کاسبیش کساد شد و ....

مرد مغازه دار ۲ تا راه حل داشت‌: ۱-یا اینکه قیمتا رو بیاره پایین( که خودت یه تاپیک جدیدا زدی و نوشتی‌: کاهش هزینه های دانشگاه‌، پیشنهادی از طرف رییس جدید ...... و.و )
۲-کیفیتارو ببره بالا
۳-هر دوش
۴-جمعش کنه

۵- ای کاش همه محتاج بودنو بهش بها میدادن تا اصلا یه این داستانا نمیرسید( این یکی آرزوی بر باد رفتش بود)

*******شما محتوای داستان و دانشگاه رو کنار هم بزار ... جورچینش چیده میشه.
این فقط یک مثال بود
۲
۱
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۵:۳۱ ب.ظ
به نظر من مشکلی که الان وجود داره اینه که ما فرد تحصیل کرده رو از روی دانشگاش مورد قضاوت قرار می دیم نه از روی تجربه و تخصصی که داره الان توی دانشگاه ما تمام اساتید از دانشگاه های دولتی و تهران میان حالا چه فرقی می کنه آزاد باشی یا دولتی یا پیام نور مهم تلاش خود آدمه

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , tavoos , Shady205 , Asemaneabi
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۰۶ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۳۱ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  به نظر من مشکلی که الان وجود داره اینه که ما فرد تحصیل کرده رو از روی دانشگاش مورد قضاوت قرار می دیم نه از روی تجربه و تخصصی که داره الان توی دانشگاه ما تمام اساتید از دانشگاه های دولتی و تهران میان حالا چه فرقی می کنه آزاد باشی یا دولتی یا پیام نور مهم تلاش خود آدمه

این حرف شما درسته ...
منم تایید میکنم .. هم چی به تلاشه ... همه به خود آدم بستگی داره
منتها یه پرانتز باز میکنم

پس به دانشگاه طرف نیگاه نکنیم ... مثلا کسی که از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شده با کسی که از دانشگاه پاکستان فارغ التحصیل شده یکیه .... درسته آدما یکین ولی مسلما جفتشون یه چیز یاد نگرفتن ... بلکه متفاوت .. جفتشون یه شرایط نداشتن ...جفتشون یه شهریه نداشتن ... جفتشون استادای یکی هم نداشتن ... اگه هم داشتن یه جور بهشون درس ندادن ...
شاید استثنا هم باشه
والا چیزی که دیده میشه اینه.

به هر حال مرسی واسه نظر مثبتی که دادید
۵
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , nikou
ارسال: #۱۰
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۷:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط inteligentium.)
(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۰۶ ب.ظ)xxx نوشته شده توسط:  ... مثلا کسی که از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شده با کسی که از دانشگاه پاکستان فارغ التحصیل شده یکیه؟ ...

کاملا موافقم،من خودم دانشگاه کارشناسیم رو دوست نداشتم(آزاد نبود!دولتی بود-به دلایل بسیار نشد جای خوبی قبول شم)ولی دانشجوی بدی نبودم(از لحاظ کارکرد علمی) با این وجود مثلا موقع تعیین استاد راهنما(اینجا تو امیر کبیر) پیش هر استادی میرفتم دانشجوی دانشگاه های تاپ‌تر رو هرچند که من بهتر از اون‌ها هم بودم به من ترجیح می دادن و پدرم در اومد تا تونستم خودم رو پیش استاد مورد علاقم ثابت کنم!حالا فرض کنید دانشجویان دانشگاه آزاد وامثالهم چه باید بکشن تا خوب بودن خودشون رو اثبات کنن

شما در مورد خارج هم بخوای نگاه کنی همین شکلیه....سالهای سال طول کشید تا بهترین دانشجوهای شریف بتونن با بدبختی از دانشگاههای تاپ دنیا پذیرش بگیرن وبرن اونجا خودشون رو ثابت کنن تا کم کم بین اساتید اونور شریف به عنوان دانشگاه خوبی شهرت پیدا کنه و دیگه به این نیگا نکنن که از "ایران" دانشجو دارن میگیرن،بلکه بگن از شریفه!و همین "اسم" هست که باعث میشه الان دانشجوهای شریف(و بعضا امیر کبیر یا تهران ویا یکی دوتای دیگه) با "اسم" دانشگاهشون و گاهی حتی با توانایی های پایین بتونن اونور پذیرش بگیرن....پس اسم خیلی مهمه

اما اسم یه دانشگاه چه جوری معروف میشه؟با خروجی هاش،امید وارم این قسمت به دوستان آزادی و غیره برنخوره،تو این سالها هیچ چیز باعث بد در رفتن اسم دانشگاه آزاد نشده جز خروجی های عمدتا ضعیفش(نگفتم همه،گفتم عمدتا)و البته تقصیر فقط گردن دانشجوهاش نیست

همه دانشجوهای همه دانشگاهها جدا از خوب و بد بودن سطح علمی شون محترم هستند،اما این دلیل نمیشه از ضعف‌ها صحبت نشه
امیدوارم برداشت بد نشه از حرفام(که احتمالا میشه!!)

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
۱۴
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , farazin , parsaNA , xxx , انرژی مثبت , marzieh , Lantern , Shady205 , nikou , blackhalo1989 , kaviresabz , sss , Asemaneabi
ارسال: #۱۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۳۷ ب.ظ
من لیسانس فردوسی مشهد بودم اما برای فوق علوم تحقیقاتم
واقعا راضی هستم
استادامون همه از حارج از کشور فارق التحصیل شده و یا استادای بازنشسته و خیلی عالیه مربوط به رشتمون هستن که ما تو دوران کارشناسی هم کتاب های اونها رو می خوندیم
له نطذم دانشگاه ازاد و سراسری رو نباید به خاطر اسمشون جدا کرد
مهم اون مطلبی هست که یاد گرفته می
شه و توانایی شخص
الان در شرکت‌ها اصلا به اینکه طرف از کدوم دانشگاه مدرک گرفته اهمیت نمی دن فقط بلد بودن کار هست که مهمه.
این که یه سری می گن دانشگاه ازاد بچه‌ها سر کلاس نمی رن رو قبول ندارم تو دانشگاه سراسری هم هستن کسایی که نمیرن سر کلاس
به شخصه چند جلسه تو کلاس های دانشگاه تهران شرکت کردم اما اصلا راضی نبودم نه از سطح بچه‌ها نه از نوع درس دادن اساتید
انگار حوصله ندارن هیچ کدوم
متاسفانه این جو به وجود اومده که طرف دانشگاه ازاد درس خونده پس هیچی اما واقعا این طوری نیست.
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , natanz , Asemaneabi
ارسال: #۱۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۴۸ ق.ظ، توسط xxx.)
(۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اگه کامپیوتر قبول نشده بود و شیمی میخوند هم همینجوری بود. یعنی ما بر خلاف سایر مردم دنیای پیشرفته، علاقه مون بیشتر از رشته و دانشگاه و علم به منافع بعدیشه. حق هم داریم چون اگه فکر نکنیم بیچاره میشیم.
ولی نتیجه اش اینه که درس میخونیم ،سالی کلی مقاله میدیم .کلی فارغ التحصیل داریم ولی انگار همیشه یک چیزیش کمه. اون تکه غایب همون عشق و علاقه واقعیه. وقتی فضا اینجوریه خب دانشگاه آزاد بوجود میاد. چون میدونه شما مدرک را لازم دارید. یه کم راحت‌تر و البته با صرف هزینه شما را بهش میرسونه .

این قسمت عالی بود ... عالی
همیشه میخواستم این قسمتو بگم ... نمیدونستم چطور بیان کنم
همه میخوان فقط فوق بگیرن و ...

یه چیزی ... داشتم یه روز فکر میکردم »
چرا ژاپن با نداشتن ذخایر ارضی‌، تکنولوژی متفاوتی با ما داره.
البته فقط ژاپن نیست ...
ای کاش همینو بشه جمله بندی کرد تا تاپیک بشه

همیشه ما باید چشمون به تلویزیون باشه و دهنمون باز:
بگیم‌: نگاه کن ...چه باهال .. آدم آهنی ای که احساس داره
نگاه: موبایلی که ...
نیگاه کن‌: تلویزیونی که تصویر صورت شمارو تشخیص میده‌، اگه سرتون پایین باشه‌، برای کاهش مصرف برق میره روی استند بای‌، فقط صدا میاد.
تازه چیزای جدیدتر ... کی سیستم عامل جدید وارد کشورمون میشه ...!!

این چیزا رو میبینیم ....
واقغا تا حالا از خودتون پرسیدید‌: پس کی ما ؟ چرا ما نه ؟ اصلا این وظیفه کیه ؟ کارشناسی ؟ ارشدی ؟ دکتر نرم افزار ؟

ای کاش میشد ما توی این سایت بجای اینکه تاپیک میزدیم راه به راه که خسته ام‌، چه کتابی خوبه چه کتابی بد !! میومدیم مینوشتیم‌: امروز این ایده نرم افزاری در حال بررسی و اجراست توسط گروه آلفا و ...
امروز در کشور ما این شرکت تولید جدید فلان چیز را آغاز کرد در زمینه تکنولوژی ...

از اینا ...

هر چند میدونم جشنواره خوارزمی ما کم و بیش هستند ...
ولی واقعا از این همه مهندس و دکترای نرم افزار ... خودمون هم باید چشممون به شاید جشنواره خوارزمی خودمون باشه ...؟

یا علی
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: tavoos , sss
ارسال: #۱۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ق.ظ
دوست عزیز xxx صحبتهاتون کاملا متینه.اما باید دید که این کشورهایی که موفق هستند چه دید و نگرشی دارند.نکات مثبتشونو گرفت و ما هم مثل اونا عمل کنیم.بعضی از این نکات مثبت رو تا جایی که ریز شدم و دقت کردم اینجا می گم:
۱- داشتن اتحاد و یکدلی
۲- داشتن عدالت و انصاف .آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.
۳- داشتن روحیه کار گروهی
۴- سخت کوشی.می گن چینی‌ها جنس ناجور میزنن.آقا تو می تونی بهترشو بزن.نه اینکه نشستی دست رو دست گذاشتی غر هم می زنی.قبول داشته باشیم که ما به نسبت دیگران تلاش نمی کنیم.باید بیشتر از این تلاش کنیم.
۵- دوری از مسائل حاشیه ای (حسادت و چشم و هم چشمی)بابا اگه یکی موفقیتی بدست آورد ما به عنوان ایرانی بودن باید خوشحال باشیم و افتخار کنیم.نه اینکه طرف رو کوچیک کنیم.بریم ازش بپرسیم چطوری موفق شدی و ازش یاد بگیریم.
۶-مشکلات مالی و اقتصادی،درآمد کم‌: طرف اینقدر در زندگیش مشکلات داره که نمی تونه روی درس تمرکز کنه چه برسه به خلاقیت.باید یه حدی از رفاه اجتماعی در اختیارش باشه که حداقل دغدغه های کمتری داشته باشه.
۷-تحریم های اقتصادی
و خیلی موارد دیگه . ببینید توی همین سایت من یه دفعه پیشنهاد ترجمه کتاب دادم.به کجا رسید؟به هیچ جا.
می دونید چرا ؟ چون اهداف فردی در راستای اهداف سازمانی نیستند.یعنی چی؟یعنی اینکه طرف میاد میگه آقا خوب من بیام اینقدر وقت بزارم روی اینکار آخرش چه نفعی واسه من داره.حساب کتاب می کنه می بینه تهش رضایتی براش حاصل نمیشه.قیدشو می زنه.در یک جمله هرکسی دنبال اهداف شخصی خودشه.
مورد دیگه اینکه همه دوست دارن برن دنبال چیزی که یه شبه منفعت بزرگی نصیبشون بشه.که اینکار میشه سمبل کاری.
درحالیکه The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one step at a time باید اینجور بود.(برگرفته از امضای آقای اینتلیجنتیم)
مورد دیگه اینکه باید از خودمون و از همین لحظه شروع کنیم.شروع کنیم به تغییر خودمون.اگه تونستیم تغییر کنیم میشه امیدوار بود که در ۱۰ سال آینده تغییرات شگرفی در زمینه های مختلف داشته باشیم.اگه دیدیم که تنبلیم بدونیم که اشکال از خودمونه.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sima2 , xxx , انرژی مثبت
ارسال: #۱۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط sima2.)
Star RE: اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه آزاد از دید شما اعضای سایت ؟"نظرسنجی"
دوست عزیز نویسنده این موضوع.. اگه یه سرچ کوچولو میکردین جواب خودتونو از پست های قبلی هم میتونسید بگیرید. تا حالا این موضوع به وفور در مانشت مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود... لازم نبود این همه جنجال بشه ..
به نظر من هر کس باید برگرده به خودش... اگه من نوعی اینقدر عرضه و شهامت و جسارت و از همه بیشتر اراده دارم که بخونم و سراسری قبول بشم که فبها... کم هم نبودن کسایی که این لیاقت رو داشتن .. و اگه نه.. وقتش رو ندارم موقعیتش رو ندارم و یا از همه بدتر اراده اینکه خودمو به آب و آتیش بزنم برای قبولی سراسری رو ندارم.. همون آزاد رو بگیرم و تا تهش برم...
همه چیز بستگی به خود ما داره .. و بهتره با این حرفا کسایی رو که به نحوی به آزاد خوندن قانع هستند رو دل چرکین نکنید...
(۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ ق.ظ)xxx نوشته شده توسط:  یه چیزی ... داشتم یه روز فکر میکردم »
چرا ژاپن با نداشتن ذخایر ارضی‌، تکنولوژی متفاوتی با ما داره.
البته فقط ژاپن نیست ...
ای کاش همینو بشه جمله بندی کرد تا تاپیک بشه

همیشه ما باید چشمون به تلویزیون باشه و دهنمون باز:
بگیم‌: نگاه کن ...چه باهال .. آدم آهنی ای که احساس داره
نگاه: موبایلی که ...
نیگاه کن‌: تلویزیونی که تصویر صورت شمارو تشخیص میده‌، اگه سرتون پایین باشه‌، برای کاهش مصرف برق میره روی استند بای‌، فقط صدا میاد.
تازه چیزای جدیدتر ... کی سیستم عامل جدید وارد کشورمون میشه ...!!

...
چرا ما ایرانی‌ها فقط بلدیم حرف بزنیم؟؟؟؟
خود شما... تا حالا چقدر تلاش کردی که یه نخبه باشی؟؟ چقدر روی تکنولوژی هایی که کشورهای دیگه دارن نشستی فقط فکر (فقط فکر) کنی که چه جوری درست میشن؟ و همونو یه مقاله کنی( فقط در سطح ایده ای که داری )و بزاری یه نفر دیگه که قدرتشو داره پیاده سازی کنه؟
چقدر تلاش کردی کاری کنی که نمیگم تو دنیا. نمیگم تو کشور یا تو شهرتون... در سطح دانشگاهتون حرفی باشه برای گفتن...
قدیمیا خوب گفتن.. میگن یه سوزن به خودت بزن و یه جوال دوز به مردم... هر وقت من... شما ... و بقیه.. یه حرکت کوچولو کردیم.. یه کم به خودمون فشار آوردیم تا کشورمون پیشرفت کنه ... اونوقت حق داریم بیایم و اینجا نظر سنجی راه بندازیم و شلاق انتقادمون رو به دیگران بکوبیم...
<<<به امید روزی که حرفها عملی بشن برای پیشرفت و تعالی کشور مون >>>
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: tavoos
ارسال: #۱۵
۰۴ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط xxx.)
مرسی خانوم banou
صحبتاتون کاملا درسته ... موافقم ....
قدم به قدم //// به هر حال از یه جا باید شروع بشه دیگه ... کسی که قدیمیه نرم افزاره و الان دتراش هم بوده باشه که خب داره سر کلاس درس میده
اونیم دیپلمشه که هیچی
پس وظیقه شما و منه یا امثال ماست که گروه گروه بشیم و بشینیم روش کار کنیم
فقط واسه دلمون .... و عشق و علاقه
نه منفعت شخصی
هر چند معتقدم اگه کسی واسه دلش کار کنه ... خودش بیشتر از اون موقعی که واسه منفعت شخصیش کار کرد سودشو میبینه
اصلا همون ترجمه کتاب که گفتید ... شاید اولین قدم باشه واسه تشکیل یک گروه ..ولی اینا مدیریت میخواد ... من خودم به شخصه پایه ام.

(۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ب.ظ)sima2 نوشته شده توسط:  دوست عزیز نویسنده این موضوع.. اگه یه سرچ کوچولو میکردین جواب خودتونو از پست های قبلی هم میتونسید بگیرید. تا حالا این موضوع به وفور در مانشت مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود... لازم نبود این همه جنجال بشه ..
چرا ما ایرانی‌ها فقط بلدیم حرف بزنیم؟؟؟؟
خود شما... تا حالا چقدر تلاش کردی که یه نخبه باشی؟؟ چقدر روی تکنولوژی هایی که کشورهای دیگه دارن نشستی فقط فکر (فقط فکر) کنی که چه جوری درست میشن؟ و همونو یه مقاله کنی( فقط در سطح ایده ای که داری )و بزاری یه نفر دیگه که قدرتشو داره پیاده سازی کنه؟
چقدر تلاش کردی کاری کنی که نمیگم تو دنیا. نمیگم تو کشور یا تو شهرتون... در سطح دانشگاهتون حرفی باشه برای گفتن...
قدیمیا خوب گفتن.. میگن یه سوزن به خودت بزن و یه جوال دوز به مردم... هر وقت من... شما ... و بقیه.. یه حرکت کوچولو کردیم.. یه کم به خودمون فشار آوردیم تا کشورمون پیشرفت کنه ... اونوقت حق داریم بیایم و اینجا نظر سنجی راه بندازیم و شلاق انتقادمون رو به دیگران بکوبیم...
<<<به امید روزی که حرفها عملی بشن برای پیشرفت و تعالی کشور مون >>>

دوست عزیز:
اولین چیزی که همه مردم یا کسایی که نشستن تو خونشون و تلاش نمیکنن
نداشتن روحیه نقد شدنه ...
کارگردان فیلم ایرانی ما باید وقتی توی دهن مردم بیوفته که بره جایزه گلدن گلاب و از اونور بگیره
اینجا کسی تقدیرش کرد؟تقدیر که نشد هیچ ..
با این حال به کار خودش ادامه داره

مورد دوم‌: شما نظر سنجیو نیگاه کن‌: ۷ نفر زدن گزینه ۱ رو //// بیشتر از بقیس
شما تا موقعی که روحیه شنیدن حرف نداشته باشی و فکر دل چرکین شدن داری چطور خودت میخوا پیشرفت کنی ؟
من خودم یه تاپبک زدم به اسم‌: رتبه دانشگاه تهراد و شریف در رنکینگ دانشگاه های جهان
خودم خوندم متاسف شدم
با اینکه پول اونور آب رفتن حتی واسه کشورای پر خرج دارم‌، ولی این رتبه دانشگاه خودمون فقط متاسفم کرد ...اینجا دارم میهونم واسه سراسری و میخوام تلاس کنم که به جایی برسونیم
نه اینکه بزنم برم اونور ... یا دل چرکین بشم

دوست عزیز: واقعیتها رو تا نخوای ببینی .... باید عکس پیشرفتو از توی تلویزونتون ببینی
راجع به خودمم‌: اینجا اومدم این بحثو مطرح کردم تا به جایی برسونم ... اصلا من هیچ ار نکردم و به قول شما این بحث قبلا بوده‌، خب من اومدم یه بار دیگه refresh کردم تا به یاد شما بیوفته نه اینکه بهتون بر بخوره

یه امید روزی که ظرفیت همه ما بالاتر از این باشه
یا علی
۰
۳

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۳,۹۹۶ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۲ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۹۰۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Wink دکتری فقط به خاطر مدرک!! pouya47 ۲ ۳,۵۱۳ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: codin
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۶۹۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close