زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه آزاد از دید شما اعضای سایت ؟"نظرسنجی"

نظرسنجی: نظر شما راجع به وضع فعلی دانشگاه آزاد کدام است؟ به دلایل توجه کنید(قابلیت انتخاب چند گزینه وجود دارد)
این دانشگاه هم مثل سایر دانشگاه های کشور ارزش دارد و جوابگوی هدف همه برای رسیدن به کار،... خواهد بود.
این دانشگاه اعتبار دارد ولی نه به اندازه دانشگاه سراسری .با این حساب جوابگوی نیاز های علمی ، آینده اقتصادی ... خواهد بود
این دانشگاه در سطحی نبست که جوابگوی نیازهای فارغ التحصیلانش باشد
ازکسی که قصد هزینه در این دانشگاه را داشته باشد،دانشگاه های خارج کشور به صرفه تر و معتبرتر هستند.
در کل ارزش صرف هزینه و وقت را ندارد و بهتر است به دانشگاه سراسری تمرکز کرد.
کلا دانشگاه های کشور در حد بحث نیستند و متاسفانه همه در سطح رو به نزول هستند
راجع به این موضوع نظری ندارم چون از اطلاعات من خارج است.
نظر شخصی من غیر از این موارد هست
[نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط parsaNA.)
RE: اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه آزاد از دید شما اعضای سایت ؟"نظرسنجی"
(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۴ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دانشگاه‌ علوم و تحقیقات تهران، آزاد قزوین، علم و هنر تهران و حتی شمسی‌پور دانشگاه‌هایی از همین دسته‌ هستند.

البته شمسی پور آزاد یا غیر انتفاعی نیست‌، دانشگاه سراسریه و فقط فرقش اینه که برای بچه های فنی و ناپیوسته است .

من هم نظرم اینه که سطح دانشگاه های خوب ایران رو دانشجوهاش ساخته اند نه اساتیدش / همین شمسی پور نمونه بارزش هست . این دانشگاه دانشجوهای فوق العاده ای داره که نمونه بعضی هاش تو شریف و امیرکبیر هم پیدا نمیشه . اینو خود اساتیدی که از دانشگاه های معتبر میان اونجا همیشه گفتند. بدون اغراق یا شوخی عرض می کنم نه اینکه بخام از دانشگاه خودم دفاع کنم‌، واقعیته چون من تو شمسی پور دانشجوهای باسواد‌تر از خودم رو بیشتر از اینجا که امیرکبیره می دیدم‌!

دانشگاه های آزاد هم نمونه هایی دارند که به صد تا سراسری می ارزه‌، مثل همون آزاد قزوین یا علوم و تحقیقات . حتی این دانشگاه‌ها هیئت علمی خیلی خوبی هم دارند .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: tavoos
ارسال: #۳۲
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۴ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  رو راست باشیم: سطح دانشگاه شریف هم جز موارد نادر خیلی پایینه. مباحثی که توی دانشگاه مطرح می‌شه خیلی قدیمی و به‌درد نخور هست، دانشجویان دغدغه درسی ندارند، سطح کلاس طوریه که با یکی دو شب خوندن یه درس می‌شه نمره خیلی خوبی ازش گرفت.
به نظرم شما دارید بر اساس گروه نرم افزار نظر میدید. گروه هوش وضعیتش متفاوته. من خودم چند تا دوست نرمی دارم. در حالی که ما با فرآیندهای تصادفی و پردازش تصویر و ... دست و پنجه نرم می کردیم یکی از آنها که اتفاقا تو خوابگاه با هم بودیم فیلم میدید و تفریح می کرد!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx
ارسال: #۳۳
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۱۸ ب.ظ
سلام منم نظرو بگم البته میدونم نمیوتنه نظر کاملی باشه چون تازه اولای کارم ولی تو ازاد استاد‌ها سر امتحان پوست مارو میکنن ولی تو دانشگاه سراسری تبریز تا جایی که من میدونم عین جزو استاد امتحان میگیره و یه اگه کسی ۹ بگیره ۱۰ شو میده که پاس کنه ولی دوست من ترم پیش درس برنامه نویسی رو با ۹:۵ افتاد
درسته بچه ای دانشگاه ما جدی نمیخونن و باری به هر جهت هستن ولی هستن کسایی که جدی جدی میخونن جون استاد های من منبع درس نمیدن از جزو خودشونو تدریس میکنن خودشون میرن منابع رو هم میخونن ما استادهای خوبی نداریم اگرم در زمان های قدیم بودن حالا دیگه هیچ استاد خوبی تو ازاد تبریزکسی نموده ولی هرکی میخواد واقعا بخونه یعنی واقعا میخونه حالا از هرجا که باشه و نتایج تلاششونم میبینم مدرک فلان دانشگاه به نظر من اگه خودت نخونی به درد نمیخوره و الکی هست البته این نظر من بود
۱
۲
ارسال: #۳۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۰۵ ب.ظ
Big Grin یکی از من خیلی بدش میاد Big Grin تمام ارسالهامو منفی زده
احتمالا رییس دانشگاه آزاده Big Grin

حتی اولین ارسالم که نوشته بودم:

(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ ب.ظ)xxx نوشته شده توسط:  این نظر سنجی صرفا جهت اطلاع از وضعیت نگرش اعضای این سایت نسبت به دانشگاه آزاد میباشد

Wink چه زود رنج بوده ....
۲
۲
ارسال: #۳۵
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۴:۰۲ ب.ظ
(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم شما دارید بر اساس گروه نرم افزار نظر میدید. گروه هوش وضعیتش متفاوته. من خودم چند تا دوست نرمی دارم. در حالی که ما با فرآیندهای تصادفی و پردازش تصویر و ... دست و پنجه نرم می کردیم یکی از آنها که اتفاقا تو خوابگاه با هم بودیم فیلم میدید و تفریح می کرد!
البته برخی از اساتید گروه چه نرم و چه هوش تنها جو روانی عجیبی حاکم می‌کنند. نمونه‌اش همین کلاس فرآیند تصادفی هست. خودم کلاسشون رو بودم، توضیح هم دادم که تعداد انگشت شماره. این درس هم مثل درس‌های الگوریتم پیشرفته دکتر... تنها جو روانی سنگینی داره.
بحث ما فراتر از بحث‌ مربوط به سختی درس‌هاست. الان خیلی قضایای جالبی توی ممکلت اتفاق می‌افته، دانشجویان یه دانشگاه به ظاهر سطح پایین موشک طراحی می‌کنن، یه کشف علمی جدید می‌کنن، ابزارهای نوآورانه‌ای می‌سازند و خیلی از کارهایی که توی مملکت می‌شه، اما همین کارها رو توی دانشگاه‌های سطح بالا نمی‌بینیم.
توی عصر جدید ارتباط دانشگاه و صنعت یکی از الزامات هست، یعنی تز‌ها و مقالات به سمتی برن که دردی رو دوا کنن. کارهای کوچیکی در این زمینه می‌شه اما کارهای بزرگ و واقعی کمتر دیده می‌شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix , mhalizadeh
ارسال: #۳۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۰, ۰۴:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(05 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم شما دارید بر اساس گروه نرم افزار نظر میدید. گروه هوش وضعیتش متفاوته. من خودم چند تا دوست نرمی دارم. در حالی که ما با فرآیندهای تصادفی و پردازش تصویر و ... دست و پنجه نرم می کردیم یکی از آنها که اتفاقا تو خوابگاه با هم بودیم فیلم میدید و تفریح می کرد!
الان خیلی قضایای جالبی توی ممکلت اتفاق می‌افته، دانشجویان یه دانشگاه به ظاهر سطح پایین موشک طراحی می‌کنن، یه کشف علمی جدید می‌کنن، ابزارهای نوآورانه‌ای می‌سازند و خیلی از کارهایی که توی مملکت می‌شه، اما همین کارها رو توی دانشگاه‌های سطح بالا نمی‌بینیم.
اگه بر اساس اخبار تو تلویزیون میگید این حرف‌ها رو که...
اصولا من نمیدونم غربی‌ها با این همه بحران و همش اعتراف به اشتباه و اینها و ما با این همه افتخار و پیشرفت علمی چرا اینجوری هستیم هنوز و هی داریم پس رفت می کنیم و اونها پیشرفت!
(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته برخی از اساتید گروه چه نرم و چه هوش تنها جو روانی عجیبی حاکم می‌کنند. نمونه‌اش همین کلاس فرآیند تصادفی هست. خودم کلاسشون رو بودم، توضیح هم دادم که تعداد انگشت شماره. این درس هم مثل درس‌های الگوریتم پیشرفته دکتر... تنها جو روانی سنگینی داره.
بحث فقط جو روانی نیست، بلکه مقدار کاری هم که میکشن (کوییز، مشق، میان ترم، حل تمرین، تمرین عملی و ...) هم هست. به علاوه تعداد این استاد‌ها و از اون مهم‌تر تعداد درسهایی که این استادها ارائه میدن هم خیلی مهمه.
۳
۰
ارسال: #۳۷
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ ق.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۴۵ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  من حساسیت بچه های دانشگاه آزاد رو روی این موضوع درک می کنم! ولی با دفاع احساسی از این موضوع اصلا موافق نیستم! ما بحثمون در مورد بچه هایی که این دانشگان و اینکه اونا چقدر تلاش کردن یا نکردن نیست! بحث اینه که آدم وقتی میره دانشگاه از دانشگاه یه سری انتظاراتی داره! متاسفانه حداقل من خودم در دانشگاه آزاد دیدم که دانشجوها و اینکه اونا چیزی یاد بگیرن تنها مساله ای بود که در این دانشگاه اصلا اهمیتی نداشت! من می دیدم که استادای خوبی که بعضا در دانشگاه ما بودم به خاطر دعواهای گروهی که تو دانشگاه بود همشون رفتم! می دیدم که اصلا به نظر دانشجو اهمیتی نمی دادن. اصلا اینکه استادی در یک درسی تخصص داشته باشه اهمیت نداشت! من در کل دوران دانشگام فقط یادمه که استادای درسای عمومی بودن که گیر می دادن و هی درس می پرسیدن و کل کتاب و درس می دادن! مگرنه استادای اختصاصی هیچی! اصلا ساعت کلاسا طوری بود که استاد اگه می خواستم نمی رسید درس بده! وقتی کلاس حل تمرینی نبود! وقتی کمک استادی وجود نداشت! اینا کارای سختی نیست ولی کلا انگار لزومی برای انجام اونا نمی بینن! خودشون از نصف ترم می زدن! استادایی درسایی رو انحصاری درس می دادن که هیچ سوادی نداشتن و متاسفانه مشکلات دیگه! و جالب اینجاست که این موارد انگار اصلا موارد مهمی نیست! این چیزارو آدم می بینه ناراحت میشه و این چیزا نتیجه نهاییشو روی همون دانشجوهایی می ذاره که به خاطر درس خوندن و آینده بهتر میان به اون دانشگاه!
متاسفانه دانشگاه آزاد به هیچ وجه برای دانشجویی که بخواد درس بخونه تو اون دانشگاه ارزش قایل نیست!

من فکر نمی کنم که بچه های دانشگاه ازاد از جمله خودم بخوایم حساسیتی نشون بدیم.همون طور که گفتم خودم لیسانس سراسری بودم و تنها تفاوتی که بین این دو دانشگاه دیدم از نظر امکانات هست.بالاطبع امکانات دانشگاه ازاد خیلی کمتر از سراسری هست.
مدتی هم هست که دانشجوها خارج از ایران درس می خونن خب اگر اینها بعد از تمام شدن درسشون برگردن به همه که نمی شه تو دانشگاه سراسری درس داد پس این افراد برای درس دادن به دانشگاههای ازاد و غیر انتفاعی و ... می رن و اینجوری سطح اون دانشگاهها بالاتر و همین طور درسهایی که داده می شه جدیدتر و از اعتبار بیشتری برخوردار هستن.
برای بعضی از رشته‌ها هم به دلیل کم بودن تعداد دانشگاهها و تعداد بیشتر اساتید درس خونده در خارج از کشور این اساتید بین همه‌ی دانشگاهها از سراسری و آزاد پخش شدند.
بعضی از اساتید هم به دلیل فعالیت های سیاسی از دانشگاههای دولتی اخراج شدند که همه‌ی اونها الان تو دانشگاه ازاد و ... درس می دهند.
پس نمی شه به طور قطع گفت کدوم دانشگاه بهتر و بدتره.
البته بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد واقعا سطح علمی پایینی دارند که باید بگم دانشگاه سراسری هم در بعضی شهرها سطح امکانات و علمی پایینی داره می شه به ایلام(همون طور که دکتر تنهایی گفتن) و دانشگاه زابل اشاره کرد.
و در کنارش بعضی از دانشگاهها مثل علوم و تحقیقات و اراک و قزوین.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Asemaneabi
ارسال: #۳۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ، توسط nasirodin.)
شما اگه از MIT هم مدرک گرفته باشی اما شب امتحانی درس خونده باشی و کاری بلد نباشی هیچ شرکت خصوصی حاضر نیست بهت کار بده! و اگه از دانشگاه ساوج بلاغ مدرک گرفته باشی صرف اینکه یه آشنای خوب داشته باشی می تونی یه کار دولتی برای خودت دست و پا کنی! بی تعارف به جای اینکه به فکر این باشید که از کجا مدرک می گیرد دغدغه این رو داشته باشید که کار یاد بگیرید یا اینکه یه آشنای درست حسابی برای خودتون جور کنید!
البته اگه می خوایین به عمه و خاله‌ها تون پز بدین که آقای مهندس و خانم مهندس شدیم قطعا من مدرک دانشگاه سراسری رو توصیه می کنم و برای رشته های فنی ترجیحا دانشگاه شریف‌! اما وقتی وارد یه شرکت خصوصی بشین قبل از اینکه بپرسن از کدوم دانشگاه مدرک گرفته یا حتی قبل از اینکه بپرسن اصلا مدرک دانشگاهی داری یا نه ازت می پرس که چی کار بلدی؟! Smile
۶
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال: #۳۹
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ ق.ظ
(۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ق.ظ)nasirodin نوشته شده توسط:  شما اگه از MIT هم مدرک گرفته باشی اما شب امتحانی درس خونده باشی و کاری بلد نباشی هیچ شرکت خصوصی حاضر نیست بهت کار بده! و اگه از دانشگاه ساوج بلاغ مدرک گرفته باشی صرف اینکه یه آشنای خوب داشته باشی می تونی یه کار دولتی برای خودت دست و پا کنی! بی تعارف به جای اینکه به فکر این باشید که از کجا مدرک می گیرد دقدقه این رو داشته باشید که کار یاد بگیرید یا اینکه یه آشنای درست حسابی برای خودتون جور کنید!

دوست عزیز کسی بحث سر کار رفتن بعد دانشگاه رو نداره ... اون ۱۰% قضیه اس.
بحث سر کیفیت آموزشی دانشگاهاس.
و البته ارتقای علمی ...
۲
۰
ارسال: #۴۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۳۴ ق.ظ
(۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۰۵ ق.ظ)xxx نوشته شده توسط:  
(06 بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ق.ظ)nasirodin نوشته شده توسط:  شما اگه از MIT هم مدرک گرفته باشی اما شب امتحانی درس خونده باشی و کاری بلد نباشی هیچ شرکت خصوصی حاضر نیست بهت کار بده! و اگه از دانشگاه ساوج بلاغ مدرک گرفته باشی صرف اینکه یه آشنای خوب داشته باشی می تونی یه کار دولتی برای خودت دست و پا کنی! بی تعارف به جای اینکه به فکر این باشید که از کجا مدرک می گیرد دقدقه این رو داشته باشید که کار یاد بگیرید یا اینکه یه آشنای درست حسابی برای خودتون جور کنید!

دوست عزیز کسی بحث سر کار رفتن بعد دانشگاه رو نداره ... اون ۱۰% قضیه اس.
بحث سر کیفیت آموزشی دانشگاهاس.
و البته ارتقای علمی ...

والا همه میرن دانشگاه که بعدش برن سر کار ٬ البته یک عده کمی هم توی محیط دانشگاه می مونند و وارد بازار کار نمی شند و به تدریس و تحقیق ادامه می دن که خب بله قطعا اگه قرار باشه هیت علمی بشید اگه از یک دانشگاه دولتی مدرک داشته باشید راحت‌تر استخدام می شید ولی اگه یه آشنای خوب پیدا کنید باز هم می شه با مدرک دانشگاه آزاد یه فکری براتون کرد Big Grin
راستی یادم رفت که بگم ٬ اگه قصد دارید Apply کنید مدرک شریف با بقیه دانشگاه‌ها واقعا فرق می کنه البته اونم به شرط اینکه معدلتون خوب باشه .
۳
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx , Manix
ارسال: #۴۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۴۵ ق.ظ
(۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ق.ظ)nasirodin نوشته شده توسط:  راستی یادم رفت که بگم ٬ اگه قصد دارید Apply کنید مدرک شریف با بقیه دانشگاه‌ها واقعا فرق می کنه البته اونم به شرط اینکه معدلتون خوب باشه .

اینو خوب اومدی
Big Grin
مرسی
۰
۱
ارسال: #۴۲
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۱۸ ب.ظ
خوب این طور که معلومه بچه‌ها از عملکرد دانشگاه آزاد راضی هستند. به هر حال مهم اینه که کسی که میره دانشگاه آزاد ازش راضی باشه که خوب بچه‌ها راضی هستند. البته من خودم در این دانشگاه درس خوندم و نقاط ضعف این دانشگاه از نظر خودم رو گفتم ولی اگه به نظر بقیه این مسایل مهم نیست و این که صرفا یکی خودش تو یه دانشگاهی درس بخونه نشون دهنده خوب بودن اون دانشگاهه و اینکه دانشگاه برای اون دانشجو چی کار می کنه مهم نیست خوب حتما همین طوره دیگه.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx
ارسال: #۴۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۳۴ ب.ظ
من هم به نظرم مهم‌تر از دانشگاه خود آدم هست. یک همکاری داشتم توی کارش فوق العاده بود. ولی خوب مدرکش فوق دیپلم بود فکر کنم از دانشگاه غیر انتفاعی. ولی تو کار خیلی حرفه ای بود. ولی من ماندم اینایی که قبول دارند مهم‌تر از دانشگاه خود آدم هست چرا این همه هزینه می کنند واسه دانشگاه آزاد Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Asemaneabi
ارسال: #۴۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۴۷ ب.ظ
باید اضافه کنم که سطح علمی اساتید لیسانس دانشگاه ازاد با اساتید ارشد فرق داره.معمولا بچه هایی که لیسانس از دانشگاه ازاد گرفتن ناراضی هستن.
۱
۵
ارسال: #۴۵
۰۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط xxx.)
(۰۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  خوب این طور که معلومه بچه‌ها از عملکرد دانشگاه آزاد راضی هستند. به هر حال مهم اینه که کسی که میره دانشگاه آزاد ازش راضی باشه که خوب بچه‌ها راضی هستند. البته من خودم در این دانشگاه درس خوندم و نقاط ضعف این دانشگاه از نظر خودم رو گفتم ولی اگه به نظر بقیه این مسایل مهم نیست و این که صرفا یکی خودش تو یه دانشگاهی درس بخونه نشون دهنده خوب بودن اون دانشگاهه و اینکه دانشگاه برای اون دانشجو چی کار می کنه مهم نیست خوب حتما همین طوره دیگه.
مرسی خانوم luna که همیشه شمارو دلسوز دیدم .واقعا اطلاعاتتون همیشه قابل استفاه و مفید بوده و هست.

البته آمار با ۶۹ رای تا این لحظه اینو نشون میده:
رضایت کامل محیط دانشگاه آزاد آیندش: نزدیک ۱۹ درصد (رضایت کامل)
قبول کردن اینکه آینده شغلی با این دانشگاه تامین میشه ولی محیط دانشگاهی از لحاظ علمی به سراسری نمیرسه: نزدیک ۲۶ درصد(رضایت متوسط)
نزدیک ۴۵ درصد هم نارضایتی کامل دارن( که البته ۱۷ درصدش نسبت به سراسری هم چشم خوشبینی نداشتن)(نارضایتی کامل)
۱۰ درصد هم بحثی راجع به این موضوع نداشتن یا موضع مشخصی نداشتن.
۲
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۳,۹۹۶ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۲ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۶۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۸۹۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Wink دکتری فقط به خاطر مدرک!! pouya47 ۲ ۳,۵۱۳ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: codin
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۶۹۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close