زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربه ها از شنیدن صدای استاد(درخواست راهنمایی از شما)

ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۰, ۰۷:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط xxx.)
Lightbulb تجربه‌ها از شنیدن صدای استاد(درخواست راهنمایی از شما)
قبل از هرچیز سلام ...

سوال کامل است لطفا کامل پاسخ دهید

دوستان در یکی از پستها خوندم برای شروع مطالعه کنکور سال آینده ،دوستان راهنمایی کرده بودند که رفرنس های اصلی خونده بشه تا کتاب های تست( که البته مقایسه بین این دو مقوله انجام شده بود) - نظری راجع به voice و جزوه داده نشده بود

سوال اول: آیا به نظر شما شنیدن صدای اساتید قبل از خوندن رفرنس میتونه تاثیر داشته باشه یا خیر؟(شرایط شخص: درصد گیرایی شنوایی بهتر از مطالعه چشمی + مشغول بودن سر کار)
برای انتقال تجربه خود در صورتیکه voice ای را کامل گوش دادید بنویسید من گوش دادم و یا بالعکس گوش ندادم ولی نظرم این است

سوال دوم: در صورتیکه voice های مفید رو میشناسید معرفی کنید‌: مثلا صدای اجلالی بسیار تعریف شده و گفته شده ارزش شنیدنش بسیار زیاده ولی مثلا ریاضی مهندسی خیر

ممنونم بابت راهنمایی
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ب.ظ
تجربه‌ها از شنیدن صدای استاد(درخواست راهنمایی از شما)
دوستان لطفا پاسخ بدن ...
۰
۰
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۰, ۰۹:۳۰ ب.ظ
من کامل نمی توانم چوابتان را بدم چون خودم مراجع را نخواندم. ولی توصیه می کنم ویس های اجلالی و الگوریتم سید جوادی را حتما گوش بدین. خیلی خوبند. مخصوصا اجلالی.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ ب.ظ
یعنی واقعا کسی نیست راهنمایی کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه مشاهده میکنن ؟ !!
۰
۰
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط Masoud05.)
RE: تجربه‌ها از شنیدن صدای استاد(درخواست راهنمایی از شما)
فایل های صوتی در مواقعی که درس رو بصورت کلی بلدید فکر کنم خوب باشه مخصوصا زمانی که توی وقت استراحت هستید و یا توی اتوبوس هستید خوبه گوش کنید تا درس رو مرور کنید اما باید قلم و کاغذ هم همیشه باهات باشه تا اگه چیز مهمی شنیدید رو یادداشت کنید . من خودم از این فایلا استفاده نمیکنم چون وقت ندارم! هر درسی معمولا ۲۰ تا ۳۰ ساعته یعنی راحت ۳ روزت رو میگیره اگه فقط بخوای اونا رو گوش کنی‌، پس در مواقعی که بیکاری ازشون استفاده کن . بنظرم گسسته یوسفی خوبه چون یه ۱۰ دقیقه اونو گوش کردم . هوش مصنوعی ابریشمی هم خوبه .
برای مرجع به ترتیب اولویت:
۱- نظریه لینز
۲- الگوریتم کرمن( فقط برای مهندسی کامپیوتر نه IT)
۳- هوش مصنوعی راسل( فقط برای مهندسی کامپیوتر نه IT)
۴ - مفاهیم مهم گسسته گریمالدی( فقط برای IT نه مهندسی کامپیوتر)
۵- معماری پترسون( برای همه رشته‌ها )

من خودم غیر لینز هیچکدومش رو نخوندم حتی الگوریتم کرمن! البته نگرانش نیستم ولی اگه خونده بودم بهتر بود.( فعلاً هم که پشت کنکوریم Big Grin )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ق.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶ ق.ظ)mam نوشته شده توسط:  به نظر بنده پیش از خواندن مرجع٬ اصلاً مناسب نیست ولی بعد از خواندن چرا خوبه.

برای نمونه شبکه و سیستم‌های عامل دکتر حقیقت رو میشه استفاده کرد٬ در صورتیکه منبع رو خوانده باشید.

شما غیر از این ۲ درسی که نام بردی ..تا حالا voice گوش دادی که این نظرو میدی یا نه؟
۰
۰
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۰۳:۵۲ ب.ظ
کلا خیلی وقت گیره برای اکثر درسها دارم اما بعضی وقتها می بینی کلی وقت گذاشتی نوشتی واو ننداز حرف استاده رو نوشتی اون موقع هم که می نوشتی کامل یاد میگرفتی اما بعد چند روز وقتی میایی دوباره روی جزوه ات می بینی هیچی بلد نیستی اون موقع حس می کنی فقط وقتت رو هدر دادی و وای که دوباره از اول باید بخونی .به نظرم اول باید درس رو خوب بخونی از روی منابع وبعد به ویس‌ها گوش کرد .واینم بدون که شاید بعضی اوقات نیاز بشه در فواصل زمانی چند بار گوش کنی البته خیلی روش وقت گیری میشه وصد البته واعتیاد آور .اگه عادت کردی به این روش دیگه به سختی می تونی با کتاب دست گرفتن کنار بیایی تفریحی خوبه اما باز هم تاکید می کنم که خیلی وقت گیره .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۲
۰
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۵۰ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۱۷ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ)xxx نوشته شده توسط:  شما غیر از این ۲ درسی که نام بردی ..تا حالا voice گوش دادی که این نظرو میدی یا نه؟

منظورتون رو متوجه نشدم ولی بله گوش کردم و با اطلاع میگم که باید بعد از خواندن کتاب (مرجع یا هر چیز دیگری) به صداها گوش کنید نه پیش از اون.
کاملا تایید میشه. چون امتحانش کردم .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ ب.ظ
باسلام
شرایط اولیه من:
اتمام درس در سال ۸۷، ورودی ۸۳ دانشگاه.
از اول شهریور دقیقا شروع به درس خوندن کردم:

ویس سیستم عامل دکتر حقیقت
به گونه ای گوش می دادم که انگار سر کلاس هستم. ۴ ساعت هر جلسه است. بعد از جلسه من متن کتاب پارسه رو می خوندم.

ویس نظریه دکتر کارگهی
هر جلسه رو گوش می دادم. جزوه رو پرینت نگرفتم. بلکه از روی مانتیتور در یک دفتر می نوشتم. تمریناتی که دکتر کارگهی می گفتند مهم است را بعد از اتمام هر جلسه کامل حل می کردم. اگر تمرینی رو حل نمی کردم نمی رفتم سراغ جلسه بعدی.

ویس پایگاه داده دکتر روحانی
بعد از یک جلسه به این نتیجه رسیدم خودم بخونم سریعتر پیش می رم. چون پایگاه دادم عالیهBig Grin

ویس منطقی و گسسته مهندس یوسفی
بعد از ۲ جلسه دیگه گوش ندادم و پوران رو خوندم
البته در مورد گسسته توصیه اکیدم گریمالدیست.

ویس معماری دکتر اجلالی
اول باید با متن درس آشنا باشید بعد گوش بدید. من اول از روی پوران اصول و کلیات رو می خونم و با ویس پیش می رم.

ویس کامپایلر دکتر کارگهی
حتما باید از قبل اطلاعات داشته باشید. ایشان سطح بالا درس می دهند و بسیار مفهومی

ویس کامپایلر مهندس شاپوری
بسیار خوب هستند. برای شروع عالی. حتی اگر پیش زمینه ای نداشته باشید بسیار مفید است.

ویس طراحی الگوریتم دکتر سید جوادی

من در ابتدا ۳ جلسه از ایشان را گوش دادم بعد بی خیالش شدم! چون هیچی نمی فهمیدم. وقتی متن درس رو خوندم تازه فهمیدم ایشان چی می گفتند!
برای همین حتما باید از قبل کتاب مرجع را مطالعه کنید. ایشان بسیار مفهومی و خوب درس می دهند.

من اگه زمان برگرده به قبل‌، از اول تابستان با همین ویس‌ها و کتاب های مرجع شروع می کنم. تا آخر تابستان تمام می شود. البته به همت خودتان هم بستگی دارد. البته به غیر از پایگاه داده!

البته این را هم بگویم که خیلی‌ها هستند که با ویس ارتباط برقرار نمی کنند.
برای من که بسیار بسیار بسیار عالی بود. مخصوصا اینکه مدت ۳ سال از فارغ التحصیلی‌ام می گذشت و خیلی از درس‌ها فراموشم شده بود.

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx , **sara** , kerm
ارسال: #۱۰
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۰۵:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۵:۳۹ ب.ظ، توسط ف.ش.)
به نظر من بعضی از فصلهای معماری مثل حافظه و کش مهندس یوسفی خوب بود.
همچنین زبان تخصصی دکتر مظفری البته در همین حد که با انواع سوالات و skim ,scan آشنا بشید.

به نظر من اگر درسی رو گذروندین و پایه تون ضعیف نیست نیازی نیست که قبلش کتاب مرجع بخونید ویس رو گوش بدید اگر جایی رو متوجه نشدید از روی یه منبع تستی یا مرجع بخونید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx , پشتکار , **sara**
ارسال: #۱۱
۱۱ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۴۹ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  معماری پترسون

من نمی فهمم.
پترسون باید چی ازش بخونیم؟
همش پایپ لاین داره که اونو کتابهای دیگه بهتر توضیح دادن.
میشه بیشتر راهنمایی کنید.
آخه من هر چی پترسون می خونم می بینم به در ارشد نمی خوره...
نکنه مطالبش رمزیه و بعضیا متوجه می شن!!!Huh
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۲ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۹ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  پترسون باید چی ازش بخونیم؟

فصل کارایی و پایپ لاینش بنظرم خوبه . من خودم فقط کارایی و پایپ لاینش رو نگاه کردم .
البته یکی از دوستام میگفت که مسئله های خوبی برای فصل حافظه داره اما من نمیدونم‌، کتابش رو هم ندارم که نگاه کنم بهتون بگم.
در کل فکر کنم بهترین منبع براش همون هادی یوسفیه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۱۳
۱۲ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ ق.ظ
به نظرم بهترین راه برای خوندن همین ویس هاست البته در کنار کتاب ،به استادش هم بستگی داره مثلا معماری یوسفی پیشنهاد نمی کنم ولی مدارش خوبه
شبکه وسیستم عامل دکتر حقیقت عالیه مخصوصا سال ۹۰ که با کتابشون پیش می رن
پایگاه داده فقط وفقط Heartدکتر کیوانپور Heart به شخصه خیلی دوسش دارم هر چی توی دیتابیس دارم از ایشونه (البته قصد تبلیغ ایشونو ندارم حرفی که زدم ازته دل فقط برای کمک به دوستان گفتم)
درکل این نوع مطالعه خوبه ولی بسیار وقت گیره من گاهی برای یک ویس ۴ ساعته بیش از ۱۰ ساعت وقت می ذارم که بخشی از اون بابت کیفیت پایین صدا هاست وبخشی ازا ون بابت حجم مطالب گفته شدست ونت برداری اون مطالب واضافه کردن اون به جزوه طول می کشه
من خودم اعتقاد دارم اونی که دانشجو سره کلاس به عنوان جزوه می نویسه شاید ۶۰ درصد مطلبی باشه که استاد سره کلاس میگه و دانشجو می تونه با گوش کردنه ویس‌ها اونو به ۱۰۰ درصد برسونه
از طرفی به نظرم بهتره اول ویس‌ها گوش داده بشه نت برداری بشه بعد برای تکمیل اون درس به مرجع مراجعه بشه چون با فضای اون درس اشنایی خوبی داری واگه مطلبی رو استاد نگفته باشه رو می تونی به داشته هات اضافه کنی

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xxx
ارسال: #۱۴
۱۲ دى ۱۳۹۰, ۰۷:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۵۸ ق.ظ، توسط neilabak.)
سلام
من ویس زبان آقای مظفری و الگوریتم آقای سید جوادی و معماری آقای اجلالی رو گوش دادم
در مورد الگوریتم اولاشو چون جزوه یه کم خلاصه بود و کامل نبود گوش دادنش عالی بود ولی بعد که یکی از جزوه های دستنویس خوب رو دیدم ،متوجه شدم بدون صوت هم جزوشون خیلی خوبه و قابل فهمه .یعنی اگه میتونید جزوه دستنویس خوب و خوانایی رو پیدا کنید الگوریتم سید جوادی عالیه و به راحتی میشه گفت جای مرجع رو میگیره.(البته من برا‌ی IT میخونم و از خوندن CLRS واقعا ضرر کردم .چون موضوع رو خیلی لفت و لا داده و باید چند بار بخونی تا اصل مطلب دستت بیاد .ولی تو جزوه آقای سید جوادی همون مطلب+تمام نکاتش رو خیلی خلاصه و عالی گفته)
در مورد معماری آقای اجلالی هم این که لازم هست چون واقعا دیدی خوب و مفهومی تو معماری دستت میده ولی کافی نیست چون خیلی تستی نیست ولی خوبیش اینه که اگه اول اونو گوش کنی بعد همون قسمتی که گوش دادی از پوران یه نگاهی بندازی عالی میشه .فقط یه کم ویسایی ایشون حوصله میخواد یه کمی زیاد توضیح میدن به هیچ وجهم نمیشه بدون جزوه منطبق گوش داد یا مثلا تو راه.
در مورد زبانم باید کتاب زبا ن تخصصی پارسه رو داشته باشید .به نظرم خیلی خوب تکنیکای ریدینگو گفتن .من تا جایی که گوش دادم راضی بودم.تکنیکایی که گفتن خیلی تو تستا کمک میکنه .
سیستم عاملم اولاشو با صوتی آقای حقیقت پیش رفتم ولی بعد دیم لازم به ویس نبوده و کتاب پارسه خودش عالیه(البته سمافور رو خوبه با ویس بخونید)
۱
۰
ارسال: #۱۵
۱۲ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سلام.جزوه دست نویس آقای سیدجوادی را از اینترنت گرفتید ؟اگر بله آدرش را بگید.

پروردگارا
به من آرامش ده
تا بپذیرم آنچه را نمیتوانم تغییر دهم
دلیری ده
تا تغییر دهم آنچه را میتوانم تغییر دهم
بینش ده
تا تفاوت این دو رابدانم
مرا فهم ده
تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند جبران خلیل جبران
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۵۰۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۵۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۲۴ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close