زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راز حرم علمدار کربلا

ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط maryami.)
راز حرم علمدار کربلا
شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) بوده، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا توضیحاتی داده است.

به گزارش مهر، وی گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از ۴۰۰ سال قبل که آب لوله‌کشی نبود این آب مرتب می‌جوشید و از یک طرف وارد و از طرف

دیگر خارج می‌شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم می‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می‌کردند که

آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود.

اما یک فرد از خدا بی‌خبر آمد به بهانه اینکه تَرَکی در دیوار حرم حضرت اباالفضل(ع) پیدا شده گفت، می‌خواهم آزمایش کنم این آب از کجا می‌آید و بعد آن دو چشمه را کور کرد و

هر چه تلاش کردند، آن دو چشمه احیا نشد.

اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسید و آن آب چشم‌های کور شده را شفا می‌داد.

از ۵۰ سال قبل تاکنون این آب در یک سطح ثابت مانده و نه کم و نه زیاد می‌شود.

وی ادامه داد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت ۱۰ روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و

در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل(ع) حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

وی افزود: هم اکنون در بخش درب صاحب‌الزمان مرقد مطهر حضرت اباالفضل(ع) پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می‌آید

و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته‌اند. (پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت)

این آب چند ویژگی دارد. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است.

ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند.

منبع‌:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose , jazana , انرژی مثبت , Manix , fatima1537 , diligent , Xilinx , Msccom , پشتکار , deledivouneh , ahmadnouri , parimehraban , mamat , Lantern , monab , firouzi.s , عسل شیرین , Masoud05 , Parva , Donna , SarahArshad , mahdikoochooloo , لهمشد , - rasool - , Helmaa
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
راز حرم علمدار کربلا
فکر کنم همه داستان گلدسته های حرم خضرت ابولفضل (ع) رو میدونند
واقعا که ایشون نماد یه پیرو واقعی امامشون هستن که همیشه امام رو مولای خودشون دونستن با این که برادرشون بودن

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Manix , diligent , Xilinx , Parva
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط maryami.)
راز حرم علمدار کربلا
السلام علیک یا عبد الصالح‌، المطیع لله و رسوله

ای علم افراشته در عالمین
اکشف یا کاشف کرب الحسین
روح ادب را ادب آموخته
شمع شده ،آب شده ،سوخته
چار امامی که ترا دیده اند
دست علمگیر تو بوسیده اند

---------------------------------------------------------

به دریا پا نهاد و خشک لب بیرون شد از دریا / فتوت بین جوانمردی نگر غیرت تماشا کن

هر کس ندید ما دیدیم
آب هم منت عباس(ع) کشید

Henry David Thoreau
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose , diligent
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۵ ب.ظ
راز حرم علمدار کربلا
یکباراین سعادت رو داشتم که برم کربلا.واقعا آخرین شب توی حرم حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) وصف ناشدنیه.دل کندن از اونجا خیلی سخت بود و با وجود خستگی زیاد تمام شب رو در حرم بیدار موندم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , monab , Parva , SarahArshad
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۶ ب.ظ
راز حرم علمدار کربلا
ای حرمت قبله حاجات ما / اباالفضل اباالفضل

یاد تو تسبیح و مناجات ما / اباالفضل اباالفضل

Henry David Thoreau
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose , انرژی مثبت , diligent
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۰۵ ق.ظ
راز حرم علمدار کربلا
(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۲۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  فکر کنم همه داستان گلدسته های حرم خضرت ابولفضل (ع) رو میدونند

من نمیدانم میشه بگین.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmadnouri
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ ق.ظ
RE: راز حرم علمدار کربلا
از دوستانی که داستان رو میدونن و براشون تکراریه عذر می خوام
البته شاید دقیقش رو تو نت بتونید پیدا کنید خلاصه اش اینه

این رو پیمانکاری که حرم حضرت عباس رو می ساخته تعریف کرده که زمانی که داشتن گلدسته های حرم حضرت ابوالفضل رو با طلا می ساختند اخرین قطعه رو که میذاشتن کل طلای گلدسته پایین میریزه چند بار این اتفاق می اهته تا این که واقعا دیگه پیمانکار نمی دونسته چیکار کنه که حضرت ابوالفضل به خواب ایشون میاد و میگه که ایشون هیچ وقت در هیچ زمینه ای خودشون رو هم ردیف مولاشون نمی دونند پس نباید هر دو تا حرم یکی باشه که بعد از اون گلدسته‌ها رو کاشی کاری می کنند

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: pos , maryami , ahmadnouri , Lantern , monab , diligent , hamed_k2 , Parva , Donna , Aurora
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط Tempuser.)
نمی دونم چرا نمی تونم این گفته‌ها رو باور کنم‌، به نظر من اینقدر این ائمه بزرگ هستن که دیگه نیاز نیست این داستان‌ها رو جهت بالا بردن وصف مقام اونا ایجاد بشه !
دقیقا مثل قضیه چندسال پیش ورود سگ گریان به حرم امام رضا بود که تا چندماه آخوندهای حرم این که سگ به حرم امام رضا اومده ،سعی در بالا بردن مقام هر چه بیشتر امام رضا (ع) با یه حیوان نجس مثه سگ رو داشتند تا بعد با چک کردن دوربین های حرم و اعتراف چند خادم حرم مشخص بود که این حیوان به زور فلفل در چشم (گریان!) و با همکاری چند خادم به حرم آمده .
من معتقدم این ائمه اینقدر بزرگ هستند که نیازی به ساختن اینجور داستان‌ها برای بالا بردن شان منزلت اونا نیست .

خدایا مارو به راه راست هدایت فرما !
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , diligent , mfXpert , Azadeh69 , sasanlive , Andrew S.Tanenbaum
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ب.ظ
راز حرم علمدار کربلا
یک چیزایی واقعا هست. مثلا دقت کردین آب زمزم نمی گنده؟

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۱۰
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۱۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ)Tempuser نوشته شده توسط:  نمی دونم چرا نمی تونم این گفته‌ها رو باور کنم‌، به نظر من اینقدر این ائمه بزرگ هستن که دیگه نیاز نیست این داستان‌ها رو جهت بالا بردن وصف مقام اونا ایجاد بشه !
دقیقا مثل قضیه چندسال پیش ورود سگ گریان به حرم امام رضا بود که تا چندماه آخوندهای حرم این که سگ به حرم امام رضا اومده ،سعی در بالا بردن مقام هر چه بیشتر امام رضا (ع) با یه حیوان نجس مثه سگ رو داشتند تا بعد با چک کردن دوربین های حرم و اعتراف چند خادم حرم مشخص بود که این حیوان به زور فلفل در چشم (گریان!) و با همکاری چند خادم به حرم آمده .
من معتقدم این ائمه اینقدر بزرگ هستند که نیازی به ساختن اینجور داستان‌ها برای بالا بردن شان منزلت اونا نیست .

خدایا مارو به راه راست هدایت فرما !
شان این بزرگواران بالاست و نیازی هم به بالا بردن ندارد هدف از این مطالب روشن شدن شان انها برای خود ماست.برای این که بهتر بشناسیمشان چون فقط بردن نامشون نیست باید مرام حسینی(ع) یا ابوالفضلی (ع) داشته باشیم.
کرامات این بزرگواران به اندازه کافی زیاده و این بزرگواران نیازی به بیانشون ندارند و بیانشون فقط واسه اینه که بدونیم وقتی از این بزرگوارن نام می بریم با چه کسانی روبرو هستیم کسانی که اونقدر بزرگند که خالق ،دو عالم را بخاطر اونها خلق کرده. در ضمن اینها واقعیاتی است که وجود داره و داستان نیست.

از دعاتون هم ممنونم.ان شالله که به حق این روزها و شبای عزیز در حق همه ما براورده بشه .الهی امیــــن

سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , مهشاد , maryami , banou , Masoud05
ارسال: #۱۱
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  کسانی که اونقدر بزرگند که خالق ،دو عالم را بخاطر اونها خلق کرده. در ضمن اینها واقعیاتی است که وجود داره و داستان نیست.

من با این جملتون موافق نیستم. چون اینو بیشتر از نوحه خونا شنیدم که دیروز آهنگ کربلا منتظر ماستو میخوندن و امروز آهنگه کامران و هومنو روش نوحه میذارن میخونن. خدا میدونه که چقدر خیلی از این نوحه خونا خرافاتو وارد دین میکنن.
یعنی اینهمه انسان که تا امروز زندگی کردن لایق این نیستن که خدا خلقت جهانو بخاطر اونا انجام بده.
تمام پیامبران و امامان همه انسان بودن و همه برای هدایت بشر بودن و هیچ تفاوتی در آفرینش انسانها نیست. اما اون مسیر زندگی که هر انسان در پیش می گیره باعث میشه به درجات معنوی بالاتری برسه و خودشو و خدای خودشو بهتر بشناسه.
به نظر من تمام موجودات لایق آفرینش هستن و خدا جهانو برای همه به طور مساوی خلق کرده و نه فقط برای وجود پیامبران و امامان.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , navid-p , mfXpert
ارسال: #۱۲
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
راز حرم علمدار کربلا
این حرف من نیست ولی تا اون جایی که من شنیدم(نه از نوحه خونا )و میدونم ۵ تن قبل از خلقت دنیا وجود داشتند و زمانی که حضرت ادم (ع) بدلیل گناهش از بهشت بیرون فرستاده می شه و به درگاه خدا واسه گناهش گریه و زاری می کنه جبرئیل(البته مطمئن نیستم همین ملک بوده باشه) بهش نازل می شه و میگه اگر می خوای توبه ات قبول بشه خدا رو به امام حسین قسم بده که در این صورت توبه اش قبول می شه این چیزیه که در مسجد کوفه در مقام حضرت ادم گفته می شه .

البته شاید حق با شما باشه و لازم باشه منبع موثق برای این صحبت اورده بشه
----------------------------------------------------------------------------------------------------
در ادرس زیر تا حدودی این مساله رو باز کرده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در انتهای این صفحه از این ادرس مطلب زیر گفته شده است:
حضرت امام خمینی (قدس سره) در این باره گفته است: بدان که برای اهل بیت عصمت و طهارت ـ علیهم السلام ـ مقامات شامخه روحانیه ای است در سیر معنوی الی الله که ادراک آن علماً نیز از طاقت بشر خارج و فوق عقول ارباب عقول و شهود اصحاب عرفان است، چنانچه از احادیث شریفه ظاهر شود که در مقام روحانیت با رسول اکرم (ص) شرکت دارند و انوار مطهره آنها قبل از خلقت عوالم مخلوق، و اشتغال به تسبیح و تحمید ذات مقدس داشتند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
یا در ادرس‌:

لَوْلا'ک لَما' خَلَقْت اْلاَفْلاک «اگر تو نبودی افلاک را نمی آفریدم .»

لَو لا' مُحمَّدٌ(ص) ما' خَلَقْت الدُّنیا' وَالا'خِرَه وَلاَ السَّمو'ات وَاْلارْض وَلاَالَعَرْش وَلاَ الکُرسِی وَ لاَ اللُوْح وَلاَ الَْقلَم وَلاَالجنَّه وَلاَالنّارَ وَلَوْلا' مُحَمَّدٌ ما'خَلَقْتُک یا' آدَم
اگر محمد(ص) نبود نه دنیا را خلق می کردم و نه آخرت را،همچنین نه آسمان و نه زمین و نه عرش و نه کرسی و نه لوح وقلم ونه دوزخ را خلق می کردم . و اگر محمد(ص) نبود ای آدم، تو راخلق نمی کردم .

خَلَقْتُک لاِجلْی وَخَلَقْت الاَشیْا'ءَ لِاِجْلَک
تو را برای خودم آفریدم و اشیاء را برای تو
--------------------------------------------------------------------------------------------------
مطلب زیر هم از سایت رشد اورده شده:
جابربن عبدالله انصاری از رسول خدا صلی الله علیه و آله درباره علی ابن ابیطالب پرسید.
پیامبر فرمود:« آه، آه ای جابر، از بهترین مولودی که پس از من به دنیا آمده است، می‌پرسی! خداوند علی را به صورت نوری از نور من آفرید، مرا نیز به صورت نوری از نور او آفرید و هر دوی ما را به صورت نور واحدی از نور خودش آفرید.
خداوند ما را پنجاه هزار سال پیش از آنکه آسمانی بیافراشد، زمینی بگسترد و تاریکی و روشنایی و دریا و هوایی را بیافریند، آفرید؛ آنگاه خودش را تسبیح کرد، ما نیز او را تسبیح کردیم، خودش را تقدیس کرد، ما نیز تقدیسش کردیم، و بزرگی خودش را ستود، ما نیز او را ستودیم. سپس پاداش تسبیح و تقدیس و ستایش ما را عطا فرمود: از تسبیح من آسمان را آفرید و آن را برافراشت، زمین را آفرید و گستراند، و دریاها را آفرید و عمق بخشید. از تسبیح علی نیز فرشتگان مقرب را آفرید.
به همین جهت از آغاز خلقت ملائکه تا قیامت، هر گاه فرشتگان تسبیح کنند، آن تسبیح برای علی و شیعیان او منظور خواهد شد.»

منبع:
بحارالانوار، ج ۳۵، ص ۹۹، حدیث ۳۳
-----------------------------------------------------------------------
و همچنین در سایت javab.ir اومده که:

---چرا خداوند قبل از خلقت آدم از حضرت محمّد"ص" امام علی و حضرت فاطمه، امام حسن و امام حسین نام برده است و فرشتگان اعمالی را برای این بزرگواران قبل از خلقت انجام داده‏اند، ولی در خصوص حضرت عیسی این گونه نیست؟منظور این که تا این حدّ بزرگی و عزّت وجود ندارد.

خدا بین مخلوقات عده‏ای را به عنوان پیامبران و امامان معصوم برگزید که گل سرسبد خلقت الهی هستند و بار سنگین رسالت الهی را بر دوش آن‏ها نهاد.
این بزرگواران دارای رتبه و مقام واحدی نیستند و هر کدام در رتبه خاصی قرار دارند. خدا پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) را به جهت شایستگی و کمالات وجودی را بر تمامی پیامبران برتری داد و چون خداوند به همه امور آگاهی دارد، در علم ازلی خداوند مقام برتر پیامبر و امامان معصوم ثبت و ضبط شده بود.
طبق نص صریح قرآن مقام امامت بسی عظیم‏تر از مقام پیامبر می‏باشد و حضرت ابراهیم بعد از این که سالیان سال در مقام رسالت انجام وظیفه نمود و آزمایش‏های زیادی را با موفقیت پشت سر نهاد، مورد خطاب الهی قرار گرفت که:"إنّی جاعلک للناس إماما؛(۱) ای ابراهیم!من تو را بین مردم امام قرار دادم".
در حدیثی از امام صادق سؤال شد:"اذ ابتلی ابراهیم ربه بکلمات؛ خدا ابراهیم را با کلماتی آزمایش نمود".(۲)
(بعد از آن که سربلند از آزمایش خارج شد و به مقام امامت رسید) آن کلمات چه بود؟حضرت فرمود:"کلماتی بود که حضرت آدم از پروردگار دریافت نمود و توبه کرد و او گفت:"ای خدا!تو را می‏خوانم به حق محمّد و علی و فاطمه و حسن و حسین، که توبه مرا بپذیری. پس خداوند او را بخشید. به درستی که خداوند بخشنده و مهربان است".(۳)
روایات فراوانی در برتری ائمه اطهار بر پیامبران پیشین الهی و از جمله حضرت عیسی وارد شده است. امام علی(ع) فرمود:"هیچ کس با ما اهل بیت قیاس نمی‏شود!" پس طبق این احادیث و احادیث بسیار دیگر یقیناً مقام پیامبر اسلام و اهل بیت از همه برتر است. در روایات فراوانی وارد شده که آدم هنوز خلق نشده بود که نور وجود ائمه د رعرش خدا بود. وقتی آدم خلق شد، آن انوار طاهره مشاهده نمود.(۴)
پی نوشت‏ها:
۱/ بقره (۲) آیه ۱۱۸/
۲/ بحارالانوار، ج ۲۶، ص ۲۶۹، ح ۵/
۳/ همان، ح ۳/
۴/ همان، ج ۲۵، باب اوّل.

سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , mamat , Masoud05 , عسل شیرین , مهشاد , SarahArshad , Lantern
ارسال: #۱۳
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
راز حرم علمدار کربلا
(۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ق.ظ)sasanlive نوشته شده توسط:  
(16 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  کسانی که اونقدر بزرگند که خالق ،دو عالم را بخاطر اونها خلق کرده. در ضمن اینها واقعیاتی است که وجود داره و داستان نیست.
یعنی اینهمه انسان که تا امروز زندگی کردن لایق این نیستن که خدا خلقت جهانو بخاطر اونا انجام بده.
دوست عزیز اولین چیزی که خداوند آفرید نور پاک حضرت محمد(ص)بود و باقی چیزا بخاطر وجود نور مقدس ایشان آفریده شد و در جایی دیگر فکر می کنم از امام صادق علیه السلام باشد که فرمودند:

همانا شیعیان مااز ما هستند از زیادی گل ما افریده شده اند انها در شادی ماشاد هستند ودر حزن ما غمگین هستند.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , عسل شیرین , SarahArshad , Lantern
ارسال: #۱۴
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۵ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این حرف من نیست ولی تا اون جایی که من شنیدم(نه از نوحه خونا )و میدونم ۵ تن قبل از خلقت دنیا وجود داشتند و زمانی که حضرت ادم (ع) بدلیل گناهش از بهشت بیرون فرستاده می شه و به درگاه خدا واسه گناهش گریه و زاری می کنه جبرئیل(البته مطمئن نیستم همین ملک بوده باشه) بهش نازل می شه و میگه اگر می خوای توبه ات قبول بشه خدا رو به امام حسین قسم بده که در این صورت توبه اش قبول می شه این چیزیه که در مسجد کوفه در مقام حضرت ادم گفته می شه .

البته شاید حق با شما باشه و لازم باشه منبع موثق برای این صحبت اورده بشه
----------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------
مطلب زیر هم از سایت رشد اورده شده:
جابربن عبدالله انصاری از رسول خدا صلی الله علیه و آله درباره علی ابن ابیطالب پرسید.
پیامبر فرمود:« آه، آه ای جابر، از بهترین مولودی که پس از من به دنیا آمده است، می‌پرسی! خداوند علی را به صورت نوری از نور من آفرید، مرا نیز به صورت نوری از نور او آفرید و هر دوی ما را به صورت نور واحدی از نور خودش آفرید.
خداوند ما را پنجاه هزار سال پیش از آنکه آسمانی بیافراشد، زمینی بگسترد و تاریکی و روشنایی و دریا و هوایی را بیافریند، آفرید؛ آنگاه خودش را تسبیح کرد، ما نیز او را تسبیح کردیم، خودش را تقدیس کرد، ما نیز تقدیسش کردیم، و بزرگی خودش را ستود، ما نیز او را ستودیم. سپس پاداش تسبیح و تقدیس و ستایش ما را عطا فرمود: از تسبیح من آسمان را آفرید و آن را برافراشت، زمین را آفرید و گستراند، و دریاها را آفرید و عمق بخشید. از تسبیح علی نیز فرشتگان مقرب را آفرید.
به همین جهت از آغاز خلقت ملائکه تا قیامت، هر گاه فرشتگان تسبیح کنند، آن تسبیح برای علی و شیعیان او منظور خواهد شد.»

منبع:
بحارالانوار، ج ۳۵، ص ۹۹، حدیث ۳۳
-----------------------------------------------------------------------
و همچنین در سایت javab.ir اومده که:

---چرا خداوند قبل از خلقت آدم از حضرت محمّد"ص" امام علی و حضرت فاطمه، امام حسن و امام حسین نام برده است و فرشتگان اعمالی را برای این بزرگواران قبل از خلقت انجام داده‏اند، ولی در خصوص حضرت عیسی این گونه نیست؟منظور این که تا این حدّ بزرگی و عزّت وجود ندارد.

خدا بین مخلوقات عده‏ای را به عنوان پیامبران و امامان معصوم برگزید که گل سرسبد خلقت الهی هستند و بار سنگین رسالت الهی را بر دوش آن‏ها نهاد.
این بزرگواران دارای رتبه و مقام واحدی نیستند و هر کدام در رتبه خاصی قرار دارند. خدا پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) را به جهت شایستگی و کمالات وجودی را بر تمامی پیامبران برتری داد و چون خداوند به همه امور آگاهی دارد، در علم ازلی خداوند مقام برتر پیامبر و امامان معصوم ثبت و ضبط شده بود.
طبق نص صریح قرآن مقام امامت بسی عظیم‏تر از مقام پیامبر می‏باشد و حضرت ابراهیم بعد از این که سالیان سال در مقام رسالت انجام وظیفه نمود و آزمایش‏های زیادی را با موفقیت پشت سر نهاد، مورد خطاب الهی قرار گرفت که:"إنّی جاعلک للناس إماما؛(۱) ای ابراهیم!من تو را بین مردم امام قرار دادم".
در حدیثی از امام صادق سؤال شد:"اذ ابتلی ابراهیم ربه بکلمات؛ خدا ابراهیم را با کلماتی آزمایش نمود".(۲)
(بعد از آن که سربلند از آزمایش خارج شد و به مقام امامت رسید) آن کلمات چه بود؟حضرت فرمود:"کلماتی بود که حضرت آدم از پروردگار دریافت نمود و توبه کرد و او گفت:"ای خدا!تو را می‏خوانم به حق محمّد و علی و فاطمه و حسن و حسین، که توبه مرا بپذیری. پس خداوند او را بخشید. به درستی که خداوند بخشنده و مهربان است".(۳)
روایات فراوانی در برتری ائمه اطهار بر پیامبران پیشین الهی و از جمله حضرت عیسی وارد شده است. امام علی(ع) فرمود:"هیچ کس با ما اهل بیت قیاس نمی‏شود!" پس طبق این احادیث و احادیث بسیار دیگر یقیناً مقام پیامبر اسلام و اهل بیت از همه برتر است. در روایات فراوانی وارد شده که آدم هنوز خلق نشده بود که نور وجود ائمه د رعرش خدا بود. وقتی آدم خلق شد، آن انوار طاهره مشاهده نمود.(۴)
پی نوشت‏ها:
۱/ بقره (۲) آیه ۱۱۸/
۲/ بحارالانوار، ج ۲۶، ص ۲۶۹، ح ۵/
۳/ همان، ح ۳/
۴/ همان، ج ۲۵، باب اوّل.
.

اول بگم که خودم شیعه‌ام و این بحث باعث نشه دوباره جداله شیعه و سنی بوجود بیاد. به نظر من تفاوتهای زیادی بین این دو نیست چون هر دو شاخه ای از اسلامند و ذات اسلام ارجح بر هردو.
من نمیخواستم تو این موضوع وارد بشم. چون نمیشه اینجا در موردش بحث کرد اما حرف آخر رو میزنم و بیشتر وارد این بحث نمیشم چون ممکنه صاحب topic هم خوشش نیاد.
من فقط میخوام یه نکته ای رو بگم. اینکه چطور امکان داره که حضرت محمد که مبنای دینشونو بر برابری انسانها از هر نژاد و قومیت مطرح میکنن به مریدانشون بگن که از میان شما کسی از ابتدای آفرینش تا پایان اون بالاتر از همه انسانها هست که این یک تناقض اساسی با آفرینش انسان و دین اسلامه. واگر هم چنین باشه آیا مسئله به این مهمی باید در احادیث نقل بشه یا مستقیما در خود قرآن؟؟؟
منم امام حسینو قبول دارم به عنوان یک انسان شجاعی که تا آخرین قطره خونه خودش و عزیزانش بر سر ایمان و آرمانهای اسلام ایستاد و نه به عنوان یک فرد مظلوم که بهش ظلم شد چون به یک انسان آزاده هیچ کس نمیتونه ظلم کنه. 
قرآن پر از تمثیل و استعاره هست و صرفا بصورت کاملا عینی مد نظر نیست. مثل قضیه حضرت آدم و حوا و سیب و ... ما باید معنای حقیقی موضوع رو مد نظر قرار بدیم نه صرفا داستانو. 
خرافات مثل زندان و زنجیری میمونن که انسانو از رسیدن به معرفت و ذات خدا باز میدارن باید آزاد بشیم و خودمونو از این زنجیرها رها کنیم تا بتونیم به سمت خدا حرکت کنیم و در این راه هر چه سبکبارتر سریعتر.
کسانی که خوابن رو میشه بیدار کرد ولی کسانی که خودشونو به خواب میزنن رو هیچکس نمیتونه بیدار کنه مگر خودشون.  

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Tempuser , narges_r , navid-p , nasogh
ارسال: #۱۵
۱۶ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۵۷ ب.ظ
راز حرم علمدار کربلا
همه ما شیعیان به احادیث معتبر اعتقاد داریم . یکی از اون احادیث که همه به صحتش ایمان دارن حدیث شریف کساء هست و دراون حدیث این جمله چند بار اومده که: "یا ملائکتی و سکان سماواتی اعلموا انی ما خلقت سماء مبنیه و لا ارضا محدیه و لا قمرا منیرا و لا شمسا مضیئه و لا فلکا یدور و لا بحرا یجری و لا فلکا یسری الا فی محبه هؤلاء الخمسه ..."
خداوند به فرشتگانش می فرماید که کل عالم به خاطر محبت پنج نور مقدس است
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , maryami , SarahArshad , Masoud05 , banou

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی کتاب "راز طراحی سایت بدون کدنویسی در کمتر از ۷ روز" ap2co ۰ ۲,۲۰۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ap2co
  راز خواب خوب کشف شد morweb ۰ ۱,۴۸۳ ۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
Rainbow راز موفقیت jparisa ۷ ۴,۳۵۱ ۲۲ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: jparisa
  کربلا،بیت الحرامی دیگر teacherpc ۰ ۱,۹۴۳ ۰۳ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: teacherpc
  تصاویری با شکوه از مراسم افطاری در حرم مطهر امام رضا hamed_k2 ۱۷ ۹,۰۹۸ ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fatima1537
Heart ۱۰ راز شادکامی sahar_banoo7 ۰ ۱,۵۶۲ ۲۰ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar_banoo7
  سفرمجازی به حرم اباالفضل العباس ع SarahArshad ۰ ۱,۹۷۶ ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: SarahArshad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close