زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل با خوندن مدار الکتریکی

ارسال:

Xilinx پرسیده:

سلام
بچه‌ها من با این درس خیلی مشکل دارم اصلا از دستم در رفته دیگه نمیخونمش.دوست ندارم حذف بشه چون توی کنکور کلی واسش وقت داریم.کسی از بچه هایی که امسال آزمون میده نیست منو راهنمایی کنه ؟ از روی چی میخونید ؟!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

مازیار صفایی پاسخ داده:

می خواین مدار یاد بگیرید فقط و فقط کتاب دکتر عابدی استاد امیرکبیر
من با اینکه گرایشم نرم افزاره و ترم ۳ مدار پاس کردم ولی سر جلسه مدار الکتریکی می فهمم سوال چیه و چطوری باید حل بشه.
شاید به جواب نهایی نرسم جون براشون وقت نمی ذارم
کتابهاشون یکم قطور هست ولی اگه فقط مثالهاشو بخونید مطمئن باشید می تونید به همه سوالات پاسخ بدید.....

ایشان در نزد دانشجویان برق نیز بسیار محبوب هستند....

۱
ارسال:

mat پاسخ داده:

جزوه رو باید از دوستان قرض بگیرم چون خودم کامل نمی نویسم...برای همین نمیتونم خورد خورد اپ کنم شرمنده ...
برای همین گفتم میره اخر اذر ...
در هر صورت چشم هروقت به دستم رسید براتون میذارم که شمام استفاده کنید ...Blush
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

marysimaa پاسخ داده:

RE: مشکل با خوندن مدار الکتریکی

چون شکر خدا امسال خودم نتیجه خیلی خوبی از مدار (و البته سایر دروس!) گرفتم، تجربه خودم رو میگم. Big Grin

راستی منظورتون از استاد تقوی همون استاد مدار الکتریکی پارسه نیست؟ Exclamation اگر همون باشه ما کلاسای ترم تابستون ایشون و دکتر عبدالعالی رو رفتیم. مشترک با هم ارایه میکردند و کلاس نسبتا خوبی هم بود. من جزوه اون ترم رو دارم اگر بتونم توی عید اسکنش میکنم میگذارم. بچه های برق پارسه هم خیلی از این دو نفر تعریف میکردن

اما در مورد کتابها:

۱- کتاب مدار کامپیوتر پارسه، در حقیقت همون جلد یک کتابی بود که به برقیها تدریس میشد برای همین هم استاد خودش به ما جزوه جدا میگفت. من اون کتاب پارسه رو هم دارم ولی روش سرمایه گذاری نکردم که بتونم نظر بدم

۲- در مورد کتابهای مدار راهیان من خودم جلد اولش رو که مدار ۱ هست خوندم و بنظرم خیلی خوب و ساده حل کرده بود ولی خود استاد تقوی میگفت که داره یه کتاب تخصصی فقط برای مدار الکتریکی کامپیوتریها مینویسه که تمام تستهای مدار کنکور کامپیوتری توش حل شده و خیلی کامله ولی تا یک ماه قبل کنکور که من به سایتش سر زدم هنوز چاپ نشده بود

۳- جزوه مهندس کهن رو یه مقداری خوندم ولی فقط حل مسئله بود و بنظرم خیلی منظم نبود برای همین هم بعد یک فصل رهاش کردم

۴- کتابای پوران پژوهش رو من از روش نخوندم ولی با استادمون که بررسیشون میکردیم ، همونطور که بچه ها هم گفتند ، کپی پیست کتاب دکتر جبه دار و دکتر عبدالعالی بود. چند تا از دوستانم هم که خونده بودنش اصلا راضی نبودن

۵- بنظرم کتاب مدار کاردانی به کارشناسی مدرسان هم چون خیلی سطح پایین گفته برای شروع خوبه ولی چون حجیم بود، من جزوه کاردانی به کارشناسی پارسه رو که خود استاد تقوی نوشته بود و توی انتشارات پارسه گذاشته بود خوندم. تازه اون رو هم میپرسیدم که همش رو نخونم و فقط جاهایی که لازم بود رو با راهنمایی خوندم

امیدوارم مفید بوده باشم Wink

۰
ارسال:

mr_azad پاسخ داده:

مشکل با خوندن مدار

منم همینطور. کتاب پوران رو دارم ولی خیلی برام سخته

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

مشکل با خوندن مدار

کتاب پوران که همون کتاب جبه دار و پارسه رو میکس کرده.کتاب پارسه هم فصل مدارهای مرتبه اول رو هرچی از روش خوندم نتونستم مسئله حل کنم.

ارسال:

abbassadeghi پاسخ داده:

Thumbs Down RE: مشکل با خوندن مدار

(۰۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۴ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  کتاب پوران که همون کتاب جبه دار و پارسه رو میکس کرده.کتاب پارسه هم فصل مدارهای مرتبه اول رو هرچی از روش خوندم نتونستم مسئله حل کنم.

با نظرت موافقم. پوران همش فرمول و ... است

من دارم الان از کتاب جدید مدار راهیان میخونم. درسنامه اش برام خیلی روان و خوبه. اول درس میده بعد تستهای کنکور خودمون رو بعنوان مثال حل کرده آخر هر فصل هم هر چی تست از روز اول کنکور کامپیوتر تا ۹۱ بوده حل کرده. تا فصل ۳ اش رو که من خوندم واقعا راضیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

rezatotti پاسخ داده:

مشکل با خوندن مدار

منم دقیقا مشکلم همینه .دروس تخصصی هوش رو تو پارسه میانگین ۴۰ زدم و همیشه وقت زیاد میارم و می دونم با حذف مدار ضرر می کنم .فصل یک و دو پارسه رو متوجه شدم ولی بقیش برام سنگین بود و دیگه ادامه ندادم . احساس می کنم زیاد کنکوری نیست!
پوران یه کتاب چاپ جدید زده مخصوص کامپیوتر بر خلاف کتاب قبلی که دو جلدی بود کسی نظری راجب این کتاب داره؟

۰
ارسال:

mat پاسخ داده:

مشکل با خوندن مدار

من از جزوه کهن میخونم ...خوب پیش میره چون هر مبحثی که شروع میکنه بعدش چند تا مثال میزنه و زیاد طول نمیده وبدیهیات رو توضیح نمیده فکر کنم برای کسایی که مدار رو تو دانشگاه داشتن خوب باشه...
پارسه هم که اصلا جالب نبود به نظر من ...راستی کهن کتاب مدار الکتریکی مدرسان شریف برای کاردانی به کارشناسی رو معرفی کرد اون رو هم دیدم ....هم روون توضیح داده هم پر از مثال بود ...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۰

Xilinx پاسخ داده:

مشکل با خوندن مدار

(۰۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ)mat نوشته شده توسط:  من از جزوه کهن میخونم ...خوب پیش میره چون هر مبحثی که شروع میکنه بعدش چند تا مثال میزنه و زیاد طول نمیده وبدیهیات رو توضیح نمیده فکر کنم برای کسایی که مدار رو تو دانشگاه داشتن خوب باشه...
پارسه هم که اصلا جالب نبود به نظر من ...راستی کهن کتاب مدار الکتریکی مدرسان شریف برای کاردانی به کارشناسی رو معرفی کرد اون رو هم دیدم ....هم روون توضیح داده هم پر از مثال بود ...
خیلی دنبال جزوه‌ی کهن بودم گیر نیووردمSad

ارسال: #۱۱

mat پاسخ داده:

RE: مشکل با خوندن مدار

(۰۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ)mat نوشته شده توسط:  من از جزوه کهن میخونم ...خوب پیش میره چون هر مبحثی که شروع میکنه بعدش چند تا مثال میزنه و زیاد طول نمیده وبدیهیات رو توضیح نمیده فکر کنم برای کسایی که مدار رو تو دانشگاه داشتن خوب باشه...
خیلی دنبال جزوه‌ی کهن بودم گیر نیووردمSad

جزوه اش مگه تو سایت نبود؟از بچه های که تابستون باهاش کلاس داشتن کسی اینجا نیست؟؟؟
من الان میرم اخرای اذر اگر اگر اگر خوب پیش بره تموم میکنه ...باز اگر میبینید دیر نیست بگید که هروقت تموم شد براتون اپ کنم...
بازم پیشنهاد میکنم کاردانی مدرسان رو اگر تونستید بگیرید به نظرم کارتون رو راه میندازه...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۲

*farnaz* پاسخ داده:

واسه منم پارسه هم وقت گیره هم مطالبش تو ذهنم نمی مونه، پوران و مدرسانو نخوندم ولی یکی از دوستام ارشد الکترونیک می خواست بده و کتاب مدرسان کاردانی به کارشناسی رو خیلی توصیه می کرد
بچه هایی که تو مدار موفق بودن لطفا نظر بدن

۰
ارسال: #۱۳

Xilinx پاسخ داده:

(۰۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ ق.ظ)باد نوشته شده توسط:  می خواین مدار یاد بگیرید فقط و فقط کتاب دکتر عابدی استاد امیرکبیر
من با اینکه گرایشم نرم افزاره و ترم ۳ مدار پاس کردم ولی سر جلسه مدار الکتریکی می فهمم سوال چیه و چطوری باید حل بشه.
شاید به جواب نهایی نرسم جون براشون وقت نمی ذارم
کتابهاشون یکم قطور هست ولی اگه فقط مثالهاشو بخونید مطمئن باشید می تونید به همه سوالات پاسخ بدید.....

ایشان در نزد دانشجویان برق نیز بسیار محبوب هستند....
مهندس نیکوبین هم خیلی محبوب هستن‌!
من آقای عابدی رو از همون ترم ۳ که مدار داشتم میشناختم.چون فامیل استاد خودمم هم عابدی بود Big Grin
اگه جزوشو دارین آپلود کنید.استفاده کنیم.من سرچ کردم فقط نمونه سوالاشون بود !
نه. من ازشون جزوه ای ندارم. فقط کتابشونو خوندم. ۳ جلدشو.... اونقدر خوب درس داده که آدم رغبت می کنه ۳ جلدشو بخونه

آدرس جلد اول:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آدرس جلد دوم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مگه چند جلده ؟ اینا که دو جلد بیشتر نیست !
مشکل فقط توی جلد ۱ه.اونم نیمه‌ی دومش.بقیش خوبه

۰
ارسال: #۱۴

*farnaz* پاسخ داده:

اگه میشه جزوه استاد کهن رو کم کم اپلود کنید

ارسال: #۱۵

mat پاسخ داده:

(۱۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۳ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  اگه میشه جزوه استاد کهن رو کم کم اپلود کنید

باشه دوست عزیز ...شاید روالی پیش بیاد که بتونم ولی قولی نمیدم...من سعی خودمو میکنم عزیزم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۶

*farnaz* پاسخ داده:

مرسی mat جون

۰
ارسال: #۱۷

aidin پاسخ داده:

سلام دوستان کامپیوتری عزیز!
من برق می خونم
برای درس مدار معجون مناسبی واستون دارم!
برای بخش مدار های مقاومتی بهترین منبع حل سوالات فصل یکم کتاب راهیان ارشد نویسنده مصطفی تقوی هست( سوالات کنکور برق)- می توانید از کتاب رهیافت مدار دیانی هم استفاده کنید و بخوبی راه بیفتید
برای مرتبه اول بهتره از کتاب مدرسان شریف درسنامه رو بخونید و سوالات رهیافت رو حل کنید
مرتبه دوم و ان‌ام هم به همراه استفاده از تبدیل لاپلاس باید خوانده بشه که بهترین منبع برای این قسمت جزوه مهندس کهن هست
حالت دائم سینوسی و توان مختلط هم رهیافت فوق العاده هست تمریناتش. یادگیری هم پارسه خوبه
مدار های تزویج شده‌: بهترین منبع باز هم جزوه مهندس کهن هست
فرکانس های طبیعی و پاسخ فرکانسی هم کتاب پوران پژوهش منبع خوبی هست و کفایت می کند برای یادگیری
مدارات دو قطبی هم مبحث ساده ای هست که از همه جا می شود خواند
می مونه کاربرد گراف‌ها و معادلات حالت و مدارات غیر خطی و اپ امپ‌ها . برای دو تای اولی مدرسان خوب توضیح داده
برای مدارات غیر خطی و اپ امپ بهتره رهیافت خونده بشه

این جریان یک مرحله ای شدن هم رفته رو اعصاب مهندسین برق و کامپیوتر!
واقعا معنی نداره ... تصور کنید‌! زبان‌، مدار‌، ریاضیات، سیگنال،مغناطیس، کنترل،الکترونیک!!! اشک در چشم ادم جمع میشه!

ارسال: #۱۸

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۱۶ ق.ظ)aidin نوشته شده توسط:  سلام دوستان کامپیوتری عزیز!
من برق می خونم
برای درس مدار معجون مناسبی واستون دارم!
...
از توضیحات شما ممنونم . کتاب پارسه چطوره آخه میگن ساده ترین کتاب مدار همونه . درصد زیادی از بچه های کامپیوتر اصلا مدار تو دانشگاه نداشتن( یکیش خودم )برا همین هم باید یه کتاب ساده و روون و در عین سطح علمی مناسبی داره رو باید انتخاب کنیم/
البته سطح سوالات برق از کامپیوتر بالاتره و سطح سوالات گرایش معماری از هوش بالاتره . با توجه به این سلسله مراتب و سطح دانش ما از مدار ؛پیشنهاد دیگه ای ندارید؟

۰
ارسال: #۱۹

Xilinx پاسخ داده:

من با این حرف که راهیان ارشد بهترین کتاب واسه قسمت مدارهای مقاومتی هست کاملا مخالفم چون خودم خوندمش.پارسه بهتر گفته.ولی پارسه مدارهای مرتبه اول رو خوب نگفته اگه هم خوب گفته باشه کلا بخش سنگین و مهم مدار هست.بعدشم چه دلیلی داره آدم این همه کتاب و جزوه واسه یه درس بخونه؟ من کلی این مصاحبه‌ها روخوندم اونایی که واسه یه درس چند منبع خونده بودن همه ناراضی بودن.من از یکی از دوستام که برق بود واسه مدار سوال کردم.گفت یه نفر بوده دو سال پشت سر هم توی کنکور برق مدار رو ۸۰درصد زده ازش پرسیدم چیکار کردی که مدار رو ۸۰ زدی.گفته اول یه دور کتاب کاردانی به کارشناسی رو خوندم بعد اومدم سراغ کتابای تست ارشد.از بچه‌ها شنیدم که گفتن مهندس کهن کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف رو تاکیید کرده که بخونن که احتمالا همون کتابی هست که همون پسره خونده.من سعی میکنم زود بخرمش امیدوارم وقت بیارم بخونمش Smile

۰
ارسال: #۲۰

SarahArshad پاسخ داده:

حجمش فوق العاده فوق العاده زیاده زودتر بگیریدش.

۰
ارسال: #۲۱

*farnaz* پاسخ داده:

این که میگن مدار گرایش هوش راحت‌تر از معماری میاد درسته؟ اگه اینجوریه چی بخونیم؟

۰
ارسال: #۲۲

Sophia پاسخ داده:

دوستان از راهنمایی ها خیلی ممنون.
من فقط یه سوال دارم، الان یکی مثه من که می خواد از الان شروع کنه و اینکه میدونم تابستون باید روی منبع وقت گذاشت و روی درس مسلط شد، کتابهایی که شما گفتین همه باید توش تست باشه، درسته؟
می خوام بدونم آیا من باید الان باید یه منبع مثه جبه دار بخونم و بعد کتابهایی مثه پارسه و پوران رو از مهر شروع کنم؟
یا اینکه شروع پارسه و پوران از مهر وقت کم میارم؟
و آ خرین سوال منظورتون از پارسه کتاب پارسه هست که خوبه یا جزوه کلاسش منظورتونه؟

۰
ارسال: #۲۳

marysimaa پاسخ داده:

کتاب جبه دار و پارسه برای یادگیری اصلا خوب نیستند چون اصلا حتی یک تست کامپیوتری هم توشون حل نشده و از طرف دیگه اصلا برای برقی ها نوشته شده و خیلی سنگینه. کتاب پوران هم خیلی ضعیف بود و حلهاش خیلی خیلی طولانی و غیرتستی بود. مدرسان رو هم ندیدم. ولی من خودم از جزوه مهندس تقوی که استاد پارسه بود استفاده کردم و خیلی خوب نتیجه گرفتم. طبق آخرین خبری که در وبلاگ ایشون دیدم، قراره جزوه رو به کتاب تبدیل کنند و تا آخر اردیبهشت چاپش کنند. ایشون هم درس رو داده و هم تستها رو حل کرده. بازم اگر فرصت کنم سعی میکنم جزوشون رو اسکن کنم بگذارم.

ارسال: #۲۴

Sophia پاسخ داده:

(۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ)marysimaa نوشته شده توسط:  کتاب جبه دار و پارسه برای یادگیری اصلا خوب نیستند چون اصلا حتی یک تست کامپیوتری هم توشون حل نشده و از طرف دیگه اصلا برای برقی ها نوشته شده و خیلی سنگینه. کتاب پوران هم خیلی ضعیف بود و حلهاش خیلی خیلی طولانی و غیرتستی بود. مدرسان رو هم ندیدم. ولی من خودم از جزوه مهندس تقوی که استاد پارسه بود استفاده کردم و خیلی خوب نتیجه گرفتم. طبق آخرین خبری که در وبلاگ ایشون دیدم، قراره جزوه رو به کتاب تبدیل کنند و تا آخر اردیبهشت چاپش کنند. ایشون هم درس رو داده و هم تستها رو حل کرده. بازم اگر فرصت کنم سعی میکنم جزوشون رو اسکن کنم بگذارم.

خیلی ممنون میشم اگه بتونین اسکن کنین بذارین،از راهنماییتون هم ممنون، ولی به نظر شما همین که یه کتابی مثه جبه دار رو حل کنیم چون سطحش بالاست خوب نیست؟ اینجوری دیگه سوالای کامپیوتر که آسونتر باید باشن براموم خیلی راحت تر میشن و سریع سر جلسه می تونیم بزنیم، من چون تاحالا کنکور ندادم می خواستم نظرتون رو بپرسم، شاید به قول شما فقط وقت تلف کردن باشه اگه بخوایم رو پارسه و چبه دار وقت بذاریم.

بازم ممنون از راهنماییتون.

۰
ارسال: #۲۵

Xilinx پاسخ داده:

ای بابا...واقعا اگه کسی اونقدر زرنگه که بدون جبه دار خوندن مدار رو یاد بگیره حقشه یه رتبه ی خوب بیاره...همه نمی تونن کلاس برن...من خودم پارسال پارسه رو داشتم ولی تا رسیدم به فصل مدارهای مرتبه اول دیگه چیزی یاد نگرفتم...من همون جبه دار رو اکیدا توصیه میکنم...افرادی که مث من پشت کنکوری هستن دوست دارن بعد از خوندن درس تست ها رو راحت بزنن ولی با خوندن کتاب های آقای تقوی همچین توانایی بدست نمیاد.شما بعد از خوندن درس کلیات رو یاد میگیری.و باید یه دور تست ها رو با جوابش بخونی تا مهارت حل تست پیدا کنی...ولی ما دوست داریم وقتی درس رو تموم کردیم بتونیم ۸۰ درصد تست ها رو بزنیم...من فصل اول کتاب ایشون رو خوندم و تجربم این بود...به نظر من اگه کسی کتاب جبه دار و رو با تست های پوران بخونه کافیه...تمرین های ضمن درس کتاب جبه دار و تمریناش خیلی توی تسلط روی این درس تاثیر داره...موفق باشید

ارسال: #۲۶

marysimaa پاسخ داده:

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  ای بابا...واقعا اگه کسی اونقدر زرنگه که بدون جبه دار خوندن مدار رو یاد بگیره حقشه یه رتبه ی خوب بیاره...همه نمی تونن کلاس برن...من خودم پارسال پارسه رو داشتم ولی تا رسیدم به فصل مدارهای مرتبه اول دیگه چیزی یاد نگرفتم...من همون جبه دار رو اکیدا توصیه میکنم...افرادی که مث من پشت کنکوری هستن دوست دارن بعد از خوندن درس تست ها رو راحت بزنن ولی با خوندن کتاب های آقای تقوی همچین توانایی بدست نمیاد.شما بعد از خوندن درس کلیات رو یاد میگیری.و باید یه دور تست ها رو با جوابش بخونی تا مهارت حل تست پیدا کنی...ولی ما دوست داریم وقتی درس رو تموم کردیم بتونیم ۸۰ درصد تست ها رو بزنیم...من فصل اول کتاب ایشون رو خوندم و تجربم این بود...به نظر من اگه کسی کتاب جبه دار و رو با تست های پوران بخونه کافیه...تمرین های ضمن درس کتاب جبه دار و تمریناش خیلی توی تسلط روی این درس تاثیر داره...موفق باشید

خوب هر کس یه جوریه ولی من در مورد خودم مطمئنم که خوندن کتاب دکتر جبه دار و پوران پژوهش هیچ کمکی به من توی حل تستهای کامپیوتر نکرد. خیلی توضیحاتشون زیاده .... ولی خوب شاید بشما کمک کرده باشه

در مورد کتاب پارسه من هم موافقم که کتاب پارسه از یه جایی ببعد گنگ و سنگین میشه ولی کتاب پارسه که مال تقوی نبود! مهندس تقوی فقط سر کلاسای پارسه "درس" میداد. در مورد کتاب هم تا اونجایی که من یادمه ایشون فقط یه کتاب مدار برای برقیها داره که خودش بما میگفت برای کامپیوتر از اون کتاب استفاده "نکینم" چون سنگینه. میشه بگید کدوم کتاب مهندس تقوی رو میگید؟!! ترمی که ما رفتیم کلاساش میگفت که قراره تازه امسال (یعنی ۱۳۹۱) کتاب مدار کامپیوترش چاپ بشه! شما چجوری کتاب ایشونو وقتی هنوز چاپ نشده خوندی؟!! میشه دقیقتر بگید؟ مال کدوم انتشاراته؟

در مورد کتاب پوران منم با نظر بقیه دوستان موافقم. پوران خیلی حلهاش تشریحی و طولانیه. سر کنکور که این همه وقت نداریم...

۰
ارسال: #۲۷

nomad:D پاسخ داده:

کتاب پوران با اینکه گفته برای رشته کامپیوتره اما خیلی دیدش برقی هست.
من کتاب پارسه رو نخوندم ولی کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان کتاب خوبیه.
در مورد پاسخ دادن به سوالات مدار باید بگم همه چیز بستگی به طراح محترم داره.
کنکور ۹۰ (برای گرایش معماری) سوالات مدارش سوالاته خوبی بود ولی سوالهای مدار امسال سخت بود.
تجربه من میگه برای کنکور هیچ درسی رو کنار نذارید و روی هیچ درسی هم بیش از اندازه وقت نذارید.
چون کنکوره ارشد هیچ استانداردی برای سوالهاش وجود نداره.

۰
ارسال: #۲۸

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۰۲ ب.ظ)marysimaa نوشته شده توسط:  در مورد کتاب هم تا اونجایی که من یادمه ایشون فقط یه کتاب مدار برای برقیها داره که خودش بما میگفت برای کامپیوتر از اون کتاب استفاده "نکینم" چون سنگینه. میشه بگید کدوم کتاب مهندس تقوی رو میگید؟!! ترمی که ما رفتیم کلاساش میگفت که قراره تازه امسال (یعنی ۱۳۹۱) کتاب مدار کامپیوترش چاپ بشه! شما چجوری کتاب ایشونو وقتی هنوز چاپ نشده خوندی؟!! میشه دقیقتر بگید؟ مال کدوم انتشاراته؟

در مورد کتاب پوران منم با نظر بقیه دوستان موافقم. پوران خیلی حلهاش تشریحی و طولانیه. سر کنکور که این همه وقت نداریم...

" به حول و قوه الهی، کتاب مدارهای الکتریکی ویژه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، آماده چاپ شده و انشاالله از اواخر اردیبشهت ماه ۱۳۹۱، در کتابفروشیهای کل کشور توزیع میگردد.

از آنجاییکه این کتاب که شامل درسنامه‌ای جامع می‌باشد و بطور خاص برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر به نگارش در آمده، میتواند بعنوان یک خودآموز، برای آموزش درس مدارهای الکتریکی بکار برود. لازم بذکر است در این کتاب، کلیه تستهای طبقه بندی شده کنکورهای کارشناسی ارشد کامپیوتر (از سال ۷۹ تا ۹۱) بصورتی کاملا تشریحی و با ذکر کلیه نکات تستی، حل شده‌اند.

برخی از ویژگیهای این اثر:
- ارایه درسنامه جامع بهمراه مفاهیم کلیدی و نکات کنکوری در ابتدای هر فصل
- حل تشریحی تستهای کلیة آزمونهای کارشناسی ارشد (از سال ۷۹ تا ۹۱)
- گنجاندنِ مفاهیم و نکات مهم درسی در قسمت حل تستها و مرور مداوم آنها.
- ارایه قسمتی تحت عنوان «اشتباه رایج»، بمنظور تسلط بیشتر داوطلبان عزیز "

با آرزوی موفقیت شما
مصطفی تقوی کنی

۰
ارسال: #۲۹

fateme66 پاسخ داده:

میخوام یه نتیجه گیری از این بحثا انجام بدم
من کتاب پوران و پارسه و مرجع ویلیام هیت رو دارم
از هیچ کدوم راضی نیستم، مخصوصا پوران و پارسه
مشکلم با کتاب مرجع به خاطر زمانیه که باید بذارم و علاوه بر این تازه به حل تشریحی مسائل مدار میرسم
از بین کتابایی که دوستان گفتن دو کتاب زیر باقی میمونه:
۱- کتاب پارسه مخصوص ارشد مولف آقای تقوی که هنوز چاپ نشده
۲- کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان

حالا از دوستان می خوام تو این زمینه کمک کنن، از بین این دو کتاب کدوم بهتره؟؟
(با توجه به اینکه یه کتاب مدارالکتریکی پارسه-دکتر عبدالعالی- رو داشتم و خیلی خلاصه درس داده بود و واقعا نتونست کمکی بهم کنه، در مورد کتاب آقای تقوی دچار تردیدم،دوستانی که کلاسشون رفتن یا جزوشو داشتن میتونن یه مقایسه بین این کتاب و کتاب دکتر عبدالعالی پارسه انجام بدن)

۰
ارسال: #۳۰

pouri_sb پاسخ داده:

دوستان برای مدار کتاب دکتر تقوی بهتره یا پارسه یا پوران؟

۰
ارسال: #۳۱

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ق.ظ)pouri_sb نوشته شده توسط:  دوستان برای مدار کتاب دکتر تقوی بهتره یا پارسه یا پوران؟
من فقط پوران را خوندم.تمرین زیاد داره،درس را زیاد توضیح نداده.تمرینها را هم خیلی طول و تفصیل نداده و مختصرومفید حل کرده ولی به نظرم خوبه و مشکلی نداره.انتهای هر بخش هم ۲ سری تست داره:تالیفی و کنکوری

(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  از هیچ کدوم راضی نیستم، مخصوصا پوران و پارسه
چرا راضی نیستید؟

۰
ارسال: #۳۲

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من کتاب پارسه را دیدم . البته قبلش هم در اینترنت دیده بودم. بنظرم خیلی مختصر مطلب را گفته و نکات را در تمرینها مطرح کرده.
پوران بمراتب سنگینتره و برای برق توصیه میشه.
پوران هم درس را در تمرینها و تستها داده . و فقط اول مبحث فرمولها را خلاصه وار یادآوری کرده . نمیدونم پوران قبلا برای کامپیوتر کتاب مدار داده بود یا خیر؟ ولی الان مخصوص رشته کامپیوتر جداگانه داره

مسائلش در نگاه اول خیلی سخت نیستند اما حرف اصلی را به نظرم تسلط و تمرین میزنه چون حلشون زمانبره ، تنوع سئوالاتی که ممکنه از یک بخش بشه زیاد و نکته دار است.برای حل یک مسئله باید حواستون به چند تا نکته مختلف باشه.

۰
ارسال: #۳۳

nomad:D پاسخ داده:

من هم دارم کتاب مدرسان (کاردانی به کارشناسی برق)رو می خونم.
پس یه کم راجع به این کتاب میگم:
این کتاب با فرض اینکه شما هیچی بلد نیستید درس رو گفته و ریز به ریز نکات رو درونش داره.
ولی نمیتونم به کسی که پایه خوبی تو مدار داره توصیه کنم چون بهتره کتابهای سطح بالاتر رو بخونه.
ولی در کل برای اینکه تو مدار دستتون راه بیوفته کتاب خوبیه.
ولی بعدش حتما باید حسابی تمرین داشته باشید تا تسلط پیدا کنید.

و اینکه یه کم هم کتاب پوران رو قبلا خوندم: این کتاب با اینکه میگه برای کامپیوتری هاست ولی خیلی دید برقی داره و سنگینه.

۰
ارسال: #۳۴

marysimaa پاسخ داده:

سلام

با توجه به صحبتای دوستان به یه جمعبندی میرسم

۱- کتاب پوران اصلا مناسب کامپیوتریها نیست

۲- کتاب جبه دار گرچه رفرنسه ولی اینکه ۷۰۰ صفحه کتاب رو بخونید و تازه بعدش بخواید برید سراغ تست، اصلا کار بهینه ای نیست چون برای ۴ یا ۵ تست مداری که توی کنکور ما میاد صرف نمیکنه این همه زمان بگذاریم

۳- کتاب مدرسان کاردانی به کارشناسی بد نیست ولی خیلی سطح پایین گفته و حتما باید بعدش از یه کتاب تستی ویژه کامپیوتر تست بزنید

۴- کتاب راهیان ارشد ویژه کامپیوتر فعلا کاملترین مرجع مدار کامپیوتریهاس. البته راهیان کتاب مدار برای برقیها هم داره که من اونو برای کامپیوتر توصیه نمیکنم

امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه
Fardad-A، در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

چندان نتیجه گیری کاملی نبود. چون:
۱- مثالهای پوران میتونه خیلی آموزنده باشه. اگه مختصر حل کرده میتونید اینجا سوال کنید.
۲- در بعضی قسمتها خوندن کتاب جبه دار توصیه میشه. شاید تکه تکه ، حداکثر حدود ۸۰ تا ۱۰۰ صفحه اش برای درک مطالب کافی باشه.
۳- اونا خبر ندارم.
۴- در مورد کتاب مدار ویژه کامپیوتریهای راهیان ارشد هم فقط دوستان آگهیش رو زدند ولی کسی انگار کتاب را نخونده.

۰
ارسال: #۳۵

marysimaa پاسخ داده:

(۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  دکتر جبه دار یه کتاب جمع و جور کنکوری هم نوشته که نصیر چاپ کرده. من نخوندمش اگه کسی داره میتونه توضیح بده. البته واسه برقیهاست.

اون کتاب دکتر جبه دار مال انتشارات بسیج خواجه نصیره که ۶۱۳ صفحه هست. خیلی هم خلاصه نبود

من الان تقریبا تمام تستهای انتهای فصلهاش رو نگاه کردم ولی اصلا تست کامپیوتری توش حل نشده

ضمنا بنظرم مخصوص برقی ها نوشته شده چون ۶ فصلش که جزو سرفصلهای ما نیست و فقط مال برقیهاست توی این کتاب بود

۰
ارسال: #۳۶

mohandess پاسخ داده:

سلام

دوستان بالاخره بهترین منبع برای مدار چی شد ؟
این کتاب آقای تقوی بالاخره چاپ شد؟ تحت چه عنوان و انتشاراتی؟ خوندنش نوصیه میشه یا پوران و پارسه بهتره؟

ارسال: #۳۷

reza6966 پاسخ داده:

(۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ق.ظ)mohandess نوشته شده توسط:  سلام

این کتاب آقای تقوی بالاخره چاپ شد؟ تحت چه عنوان و انتشاراتی؟ خوندنش نوصیه میشه یا پوران و پارسه بهتره؟

این سوال من هم هست , پوران (زرگر) فکر می کنم خیلی برقی نوشته شده و تست هاش همه مربوط به رشته برق هست
واقعا این مدار رو نمی دونم چیکارش کنم Sad دوستانی که تجربه خوندن مدار رو دارن (مدار هوش مد نظر من هست) لطفا راهنمایی کنند
هر سری که این مدار رو می خونم , به شدت نا امید میشم

ارسال: #۳۸

mohandess پاسخ داده:

(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ق.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(30 شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ق.ظ)mohandess نوشته شده توسط:  سلام

این سوال من هم هست , پوران (زرگر) فکر می کنم خیلی برقی نوشته شده و تست هاش همه مربوط به رشته برق هست
واقعا این مدار رو نمی دونم چیکارش کنم Sad دوستانی که تجربه خوندن مدار رو دارن (مدار هوش مد نظر من هست) لطفا راهنمایی کنند
هر سری که این مدار رو می خونم , به شدت نا امید میشم

ای بابا دوست عزیز نا امیدی نداره که . خب چرا حذفش نمیکنی ؟ شما ۲ تا تست مشترک بیشتر بزنی انگار کل مدار الکتریکی رو زدی !!!
من اگر برام مهمه چون گرایش معماری مدنظرم هست و رشته لیسانسم هم سخت افزار بوده .

به نظرم حذفش کن خودتو فکرتو روحیتو خلاص کن Smile

ارسال: #۳۹

reza6966 پاسخ داده:

(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ب.ظ)mohandess نوشته شده توسط:  ای بابا دوست عزیز نا امیدی نداره که . خب چرا حذفش نمیکنی ؟ شما ۲ تا تست مشترک بیشتر بزنی انگار کل مدار الکتریکی رو زدی !!!

منظور از نا امیدی , نا امید شدن از مدار بود نه کل درس ها
حذف درس کار زیاد عاقلانه ای نیست , مثلا همین کنکور پارسال , سوال های مدار خیلی ساده بودند , فکر کنم درست نباشه یک درس رو کلا حذف کنم
دنبال یه کتاب خوب واسه تست میگردم که هم سوالاش کامپیوتری (مدار برای گرایش هوش مصنوعی) باشه و هم راه حل هاش خوب و تشریحی باشه
پارسه متنش خوب بود نسبتا اما واسه تست HuhHuhHuh

ارسال: #۴۰

mohandess پاسخ داده:

(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(31 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ب.ظ)mohandess نوشته شده توسط:  ای بابا دوست عزیز نا امیدی نداره که . خب چرا حذفش نمیکنی ؟ شما ۲ تا تست مشترک بیشتر بزنی انگار کل مدار الکتریکی رو زدی !!!

منظور از نا امیدی , نا امید شدن از مدار بود نه کل درس ها
حذف درس کار زیاد عاقلانه ای نیست , مثلا همین کنکور پارسال , سوال های مدار خیلی ساده بودند , فکر کنم درست نباشه یک درس رو کلا حذف کنم
دنبال یه کتاب خوب واسه تست میگردم که هم سوالاش کامپیوتری (مدار برای گرایش هوش مصنوعی) باشه و هم راه حل هاش خوب و تشریحی باشه
پارسه متنش خوب بود نسبتا اما واسه تست HuhHuhHuh

نمیدونم چی بگم . اما کسی که واقعا روی یه درس مسلط نباشه شاید نتونه تست های متوسط رو هم بزنه!
رفرنس مدار کتاب جبه دار هست که اگر فرض کنیم هر ۲ جلد در کنکور بیاد میشه بیش از ۱۵۰۰ صفحه!(هرچند گرایش نرم افزار فقط جلد ۱ رو تو لیسانس میخونن و احتمالا تو کنکور هوش هم از همون سوال بیاد )

من کتابای کنکوری مدار رو اصلا ندیدم ، اما تا جایی که یادمه مدار درس سختی نیست اما پر از نکته است و یه جورایی خلاقیت هم نیاز داره!
برای همین کسی که علاقه به این درس نداره یا پایه اش قوی نیست ، شاید با چند ماه فشرده وقت گذاشتن نتیجه مطلبشو نگیره .

گرچه همه چیز به خود شما برمیگرده و تصمیم گیرنده نهایی شما هستید (پیشنهاد میدم کتاب جبه دار رو از دوستان یا کتابخونه بگیرید ، یکی دو فصل از روش بخونید که هم سرعت مطالعه تون دستتون بیاد و هم تست های همون یکی دو فصل مربوطه رو بزنید ، اگر اوضاع خوب بود ادامه بدید اگر نه بیخیالش بشید! )

۰
ارسال: #۴۱

marysimaa پاسخ داده:

نقل قول: سلام

سلام دوست عزیز

کتابش اومده و توی سایتش mtaghavi.ir فکر کنم هست. تا اونجا که یادمه یه قسمتش رو برای دانلودش گذاشته بود

من روشهای تحلیلش رو بخصوص توی حل تستها خیلی میپسندیدم چون کاملا توضیح داده همه چی رو ولی بنظرم اگر دیدی بازم قسمت درسش برات سنگینه فقط درس رو از پارسه یا مدرسان سریع یه نگاه روزنامه ای بنداز بعد بیا سراغ روشهای حل تست کتاب تقوی. بین برقیها هم تقوی به روشهای حل تستیش معروفه و خلاقیتش

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۶۸۶ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۶۵۲ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  جزوه ی خلاصه ی درس مدار منطقی HamidReza1 ۱ ۲,۷۶۳ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۳۵۳ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۴۱۳ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close