زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۱۰۶
۳۰ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۴۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۴ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  ترک تحصیل ۳ میلیون دانش آموز در یک سال گذشته

یکی از غمگین ترین خبرهای این روزها... . و متاسفانه احتمال ادامه تحصیلشون خیلی خیلی کمه.

خواهر من مناطق محروم درس میده
برای دانش آموزهایی که گوشی نداشتن پول جمع کردن گوشی خریدند
حالا شاید ۳۰۰۰ نفر ترک تحصیل کرده باشند ولی ۳ میلیون نفر جمعیت ی استان میشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۵۷۱۰۷
۳۰ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۰۲ ب.ظ
(۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۶ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۴ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  ترک تحصیل ۳ میلیون دانش آموز در یک سال گذشته

یکی از غمگین ترین خبرهای این روزها... . و متاسفانه احتمال ادامه تحصیلشون خیلی خیلی کمه.

خواهر من مناطق محروم درس میده
برای دانش آموزهایی که گوشی نداشتن پول جمع کردن گوشی خریدند
حالا شاید ۳۰۰۰ نفر ترک تحصیل کرده باشند ولی ۳ میلیون نفر جمعیت ی استان میشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
وقتی اپیدمی تموم بشه به مدرسه بر نمیگردن؟

ارسال: #۵۷۱۰۸
۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۳۸ ق.ظ
من الان تو بحران ۳۰ سالگی قرار گرفتم خیلی مزخرفه : )
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۵۷۱۰۹
۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۵۸ ب.ظ
به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای، ترک تحصیل ۳ میلیون دانش‌آموز را تکذیب کرد و اعلام کرد: بدین وسیله به اطلاع تمام مخاطبان می‌رساند مطالب منتشر شده در برخی از خبرگزاری‌ها مبنی بر ترک تحصیل ۳ میلیون دانش آموز به دلیل شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش صحت نداشته و به هیچ عنوان مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش نیست.
شایان ذکر است آمار ۳ میلیونی اعلام شده مربوط به دانش‌آموزانی است که به گوشی هوشمند دسترسی نداشتند. و نه آمار ترک تحصیل!

با یه سرچ ساده میشد فهمید که این عدد یه عدد تخیلی هست!

think positive
ارسال: #۵۷۱۱۰
۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۸:۰۷ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۳۵ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
چرا خبرهایی که غیرواقعی بنظر میان رو نشر میدید؟
منبع خبر:
تاریخ انتشار ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

تاریخ انتشار ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ (البته در سایتهای کمتر شناخته شده ای روز ۲۷ هم منتشر شده)
از متن خبر:
-"مع الوصف طبق آمارهای رسمی مرکز آمار در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جمعا تعداد ۱۵ میلیون و ۳۰هزار و ۹۴۹ نفر در کلیه پایه ها ثبت نام شده‌اند که این آمار در مقایسه با سال قبل که ۱۴ میلیون و ۳۹۹هزار و پانزده نفر بوده میزان ۳۹/۴ درصد رشد داشته است ."
"این در حالی است که در سال تحصیلی جاری ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل داشتیم. که این آمار در سال گذشته تعداد ۱۴۶ هزار نفر بوده است. نتایج آسیب شناسی صورت گرفته حاکی از آن است که اغلب بازماندگان اضافه امسال، کلاس اولی ها هستند که خانواده هایشان به دلیل نگرانی از کرونا ترجیح داده اند سال بعد ثبت نام نمایند."

اشتباه بودن این خبر بیش از همه منو خوشحال میکنه. ولی نکته ای که تو متن خبر هم ذکر شده، این آمار کسانی است که در ابتدای سال تحصیلی ثبت نام کردن، زمانی که قرار بود کلاس ها حضوری برگزار بشه. واضحه که ثبت نام کردن، به معنای حضور تا پایان سال تحصیلی نیست. قبل از نوشتن در اینجا، جویای نظرات معلم ها شدم که با توجه به تجربه چند ساله، اکثرا خبر تکذیب شده رو خالی از واقعیت نمی دونستن.

تعدادی از دانش آموزها، توقف تحصیل داشتن و ممکنه دوباره به چرخه آموزشی برگردن، ولی تعداد زیادی شون وارد بازار کار میشن یا ازدواج میکنن. ممکن بود در شرایط عادی هم ترک تحصیل کنند ولی شرایط ناشی از همه گیری باعث شد چند سال زودتر این اتفاق براشون بیفته.
ارسال: #۵۷۱۱۱
۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۵۰ ب.ظ
اگه ۳ میلیون ترک تحصیل کرده نداشته باشیم قطعا ۳ میلیون کودک گرسنه رو داریم.
وضع خوب نیست و توی این سال‌ها تجربه کردیم که آمارهای غیر رسمی معتبر تر از آمارهای رسمی شده.

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , diligent
ارسال: #۵۷۱۱۲
۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۲۵ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  از متن خبر:
-"مع الوصف طبق آمارهای رسمی مرکز آمار در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جمعا تعداد ۱۵ میلیون و ۳۰هزار و ۹۴۹ نفر در کلیه پایه ها ثبت نام شده‌اند که این آمار در مقایسه با سال قبل که ۱۴ میلیون و ۳۹۹هزار و پانزده نفر بوده میزان ۳۹/۴ درصد رشد داشته است ."
"این در حالی است که در سال تحصیلی جاری ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل داشتیم. که این آمار در سال گذشته تعداد ۱۴۶ هزار نفر بوده است. نتایج آسیب شناسی صورت گرفته حاکی از آن است که اغلب بازماندگان اضافه امسال، کلاس اولی ها هستند که خانواده هایشان به دلیل نگرانی از کرونا ترجیح داده اند سال بعد ثبت نام نمایند."
۱۴ میلیون بشه ۱۵ میلیون ۳۴٪ رشد داره؟!

ارسال: #۵۷۱۱۳
۰۱ تیر ۱۴۰۰, ۱۲:۵۵ ق.ظ
.............
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , khayyam
ارسال: #۵۷۱۱۴
۰۱ تیر ۱۴۰۰, ۱۲:۳۸ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  من الان تو بحران ۳۰ سالگی قرار گرفتم خیلی مزخرفه : )

من دو سه ماه پیش ۳۱ ساله شدم. بحران تموم شد یه جورایی. فکر کنم اوکی باشه تا نزدیک ۴۰ سالگی که دوباره فاکدآپ بشیم.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۷۱۱۵
۰۱ تیر ۱۴۰۰, ۰۷:۱۶ ب.ظ
هیچ وقت نتونستم درک کنم این پسرایی که جوراب ازین ساق کوتاه های زنونه میپوشن :| یعنی پسری رو میبینم اون جوراب رو پوشیده دلم میخواد اسید بگیرم بریزم روی اون قسمت نپوشیده پاهاش.
نکن برادر. نکن. جوراب مرد اینقدر باید ساقش بلند باشه و کشش محکم باشه که وقتی در آوردی از پات جای کش بمونه. اصن لذت جوراب پوشیدن اینه که کشش رو بدی پایین تر و بخارونی اون تیکه از پا رو.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele
ارسال: #۵۷۱۱۶
۰۲ تیر ۱۴۰۰, ۰۷:۵۸ ق.ظ
(۰۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۱۶ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  هیچ وقت نتونستم درک کنم این پسرایی که جوراب ازین ساق کوتاه های زنونه میپوشن :| یعنی پسری رو میبینم اون جوراب رو پوشیده دلم میخواد اسید بگیرم بریزم روی اون قسمت نپوشیده پاهاش.
نکن برادر. نکن. جوراب مرد اینقدر باید ساقش بلند باشه و کشش محکم باشه که وقتی در آوردی از پات جای کش بمونه. اصن لذت جوراب پوشیدن اینه که کشش رو بدی پایین تر و بخارونی اون تیکه از پا رو.
نظرت درباره ابرو برداشتن و رنگ کردن موها پسرا چیه !؟
ارسال: #۵۷۱۱۷
۰۲ تیر ۱۴۰۰, ۱۰:۵۸ ق.ظ
(۰۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  نظرت درباره ابرو برداشتن و رنگ کردن موها پسرا چیه !؟
به نظرم قابل تحملن به نسبت اون جوراب کوتاه

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۷۱۱۸
۰۲ تیر ۱۴۰۰, ۱۲:۳۵ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  اشتباه بودن این خبر بیش از همه منو خوشحال میکنه. ولی نکته ای که تو متن خبر هم ذکر شده، این آمار کسانی است که در ابتدای سال تحصیلی ثبت نام کردن، زمانی که قرار بود کلاس ها حضوری برگزار بشه. واضحه که ثبت نام کردن، به معنای حضور تا پایان سال تحصیلی نیست. قبل از نوشتن در اینجا، جویای نظرات معلم ها شدم که با توجه به تجربه چند ساله، اکثرا خبر تکذیب شده رو خالی از واقعیت نمی دونستن.

خیلی هم ممنون که دغدغه‌ی تحصیل اقشار ضعیف جامعه رو دارید.
ایرادی که من به شما گرفتم, در باب معضل نبود, در باب انعکاس معضل بود.
بساط این واکنش‌های هیجانی به اخبار باید جمع بشه. به اندازه‌ی کافی ضربه خوردیم.
حتماً توقع دارم از قشر تحصیل‌کرده که به سهم خودشون کمک کنن در این راه. نه اینکه خودشونم ناخواسته کمک‌حالِ غالیان باشن.
رسانه‌های بیگانه که جای خود, رسانه‌های حکومتی و به طور کلی تمام هزینه‌ها و بودجه‌ها و تمهیداتی که خرج ضلع رسانه در کشور ما میشه متاسفانه در راستای مهندسیِ افکارِ عمومی هست, نه تنویر افکار عمومی. یعنی بجای اینکه ملت رو آگاه کنن از حربه‌ی مهندسی افکار جامعه, ترجیح میدن خودشون از این حربه علیه ملت استفاده کنن!
تو همچین اوضاعی تنها راهکار پیش‌رو اینه که خودِ افراد بصورت خودجوش مسئولیت آگاه کردن جامعه رو به گردن بگیرن, و این از نگاه من یکی از بزرگترین خدمتهایی هست که در حال حاضر میشه به جامعه کرد. من جداً نگران این موضوع هستم و اصلاً حس خوبی نسبت به آینده ندارم. برای همین ترجیح میدم سخت‌گیر باشم و از شما هم میخوام سخت‌گیر باشید.

احساسم به آینده‌ی سیاهی که در انتظارمون هست اینه که در باب مثال؛ تا امروز دامنه‌ی ظلم هرچقدر هم وسیعتر میشد, لااقل مظلوم از مورد ظلم واقع شدن خودش باخبر بود, تَه این مسیری که ما داریم میریم همینم ازمون میگیره! برده‌هایی میشیم که از برده بودن خودمون بیخبریم!

پ.ن: اینا که نوشتم قاعدتاً در واکنش به این خبر نبود, این خبر بهونه شد تا اینا رو بنویسم.

ارسال: #۵۷۱۱۹
۰۲ تیر ۱۴۰۰, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط MarkLand.)
افسرده دل افسرده کند انجمنی را

think positive
ارسال: #۵۷۱۲۰
۰۳ تیر ۱۴۰۰, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  از متن خبر:
۱۴ میلیون بشه ۱۵ میلیون ۳۴٪ رشد داره؟!
به علت مشکل جا به جایی قسمت صحیح و اعشاری اعداد در فارسی (البته در متن اصلی)! ۳۹/۴ چطوری میشه ۳۴؟Smile
جالبتر اینه که چطوری بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی اضافه شده در حالی که تعداد متولدین سال ۹۳ و ۹۴ تغییر خاصی نداشته و تازه اعلام شده که کلاس اولی های ثبت نام نکرده، بخش قابل توجهی از آمار بازماندگان تحصیل رو تشکیل میدن. این که یه عده ای در شرایط عادی ترک تحصیل کردن، بعد تو دوران آموزش مجازی برگشتن هم که دلیل عجیب تریه.

(۰۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۱۶ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  هیچ وقت نتونستم درک کنم این پسرایی که جوراب ازین ساق کوتاه های زنونه میپوشن :| یعنی پسری رو میبینم اون جوراب رو پوشیده دلم میخواد اسید بگیرم بریزم روی اون قسمت نپوشیده پاهاش.
چون احتمالا اونطوری حس خوش تیپی بیشتری دارن و حالشون بهتره، آسیبی هم به دیگران نمیزنه (حداقل تا جایی که من میدونم). به نظرم بذاریم دلخوشیای کوچیک برا آدما بمونه.Shy

(۰۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  بساط این واکنش‌های هیجانی به اخبار باید جمع بشه. به اندازه‌ی کافی ضربه خوردیم.
حتماً توقع دارم از قشر تحصیل‌کرده که به سهم خودشون کمک کنن در این راه. نه اینکه خودشونم ناخواسته کمک‌حالِ غالیان باشن.
در این مورد خاص، درباره شخص خودم مطمئنم که واکنش هیجانی نبوده. ممنون از تذکرتون.

خبری که گذاشتم (فارغ از صحت و سقم اعداد) درباره موضوع مهمیه. ترک تحصیل فقط از دست دادن آموزش نیست، غالبا فرصت کودک بودن رو هم از دست میدن که خودش مشکلات و معضلات فراوانی به دنبال داره.
کار ساده ای که از ما برمیاد اینه که جایی که بچه ها حضور دارن، ارزش تحصیل رو زیر سوال نبریم. گذشته از همه مشکلات و کمبود ها، بی انگیزگی و بی فایده دونستن درس هم یه دلیل مهم ترک تحصیله. قرار نیست همه تحصیلات عالیه داشته باشن ولی داریم به اون سمتی میریم که تحصیلات پایه هم بی ارزش شده.

(۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  من الان تو بحران ۳۰ سالگی قرار گرفتم خیلی مزخرفه : )
نظر سعدی درباره بحران های بعدی رو هم بخونین که بحرانتون تکمیل شه Cool:
چو دوران عمر از چهل در گذشت / مزن دست و پا کآبت از سر گذشت
چو پنجاه سالت برون شد ز دست / غنیمت شمر پنج روزی که هست
بیا ای که عمرت به هفتاد رفت / مگر خفته بودی که بر باد رفت؟

گذشته از شوخی تازه روزای خوب بعد از این شروع میشه، به زودی همه چیز بهتر میشهAngel

آیین تقوا ما نیز دانیم
لیکن چه چاره با بخت گمراه

تمت
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , Milad_Hosseini , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۴۰۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۸۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۱۳۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۵۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۲۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close