زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۶۵۹۶
۲۶ آذر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۵ ب.ظ
ای کاش اراده خریدنی بود با واحد کیلو اراده هر وقت احساس میکردی یخورده ارادت افت کرده سریع ۲کیلو اراده میخریدی
کی گفته خواستن توانستن است والا بین خواستن و توانستن یه کوهستان سختی و مشکل هست Sad
این برنامه طاقچه هم خیلی خوبه منتظرم یه تخفیف خوب بگیرم برم کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید رو بخرم شاید توانستم یه راه حلی پیدا کنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderZ
ارسال: #۵۶۵۹۷
۲۶ آذر ۱۳۹۹, ۱۰:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  در نهایت کسی که بهت بدی کرده چرا فکر می کنی دیگه درست میشه ؟ پس دلسوزی نداره
مرسی از نظرت خیام.
منم سوالم همین بود. چطور دلم نسوزه؟ حقیقتا مثالت خیلی قابل لمس نبود واسم. یعنی به خودم بقبولونم که یکی که بدی کرده اصلن درست بشو نیست و همینی که هست؟ نمیدونم والا.

(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۳ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  "چطور میتونید نسبت به یک نفر دلسوز نباشید؟ یعنی میدونید یه نفر بدی کرده بهتون و نباید باهاش خوب برخورد کنید، ولی همیشه گذشت دارید و بازم دلسوز هستید براش و هر دفعه صحبت که می کنید زود نرم میشید که خب قاعدتا نباید بشید. چطور میتونید جلوی خودتون رو بگیرید و یه مقدار بی رحم تر باشید؟"
هرکسی غیر از خانواده، اصلا مهم نیستن.
و اگر خونواده باشه چی؟
البته تعریفت از خانواده هم مهمه. عمه، عمو، دایی، خاله، زن داداش و داماد رو جز خونواده میدونی یا نه؟

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۶۵۹۸
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۱۲:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط codin.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  در نهایت کسی که بهت بدی کرده چرا فکر می کنی دیگه درست میشه ؟ پس دلسوزی نداره
مرسی از نظرت خیام.
منم سوالم همین بود. چطور دلم نسوزه؟ حقیقتا مثالت خیلی قابل لمس نبود واسم. یعنی به خودم بقبولونم که یکی که بدی کرده اصلن درست بشو نیست و همینی که هست؟ نمیدونم والا.

(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۳ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  "چطور میتونید نسبت به یک نفر دلسوز نباشید؟ یعنی میدونید یه نفر بدی کرده بهتون و نباید باهاش خوب برخورد کنید، ولی همیشه گذشت دارید و بازم دلسوز هستید براش و هر دفعه صحبت که می کنید زود نرم میشید که خب قاعدتا نباید بشید. چطور میتونید جلوی خودتون رو بگیرید و یه مقدار بی رحم تر باشید؟"
هرکسی غیر از خانواده، اصلا مهم نیستن.
و اگر خونواده باشه چی؟
البته تعریفت از خانواده هم مهمه. عمه، عمو، دایی، خاله، زن داداش و داماد رو جز خونواده میدونی یا نه؟

من دقیقا حرف شما را درک میکنم چون فکر کنم خودمم همینطوری ام یه جورایی دلرحم هستم. به نظر من بستگی داره به این که طرف کی هست و چه گذشته ای باهاش داشتین و کلی عامل یگه. اما اگر بخوام به صورت کلی بگم فارغ از این که طرف کی هست من احتمالا سعی میکنم جلوی این که طرف بهم ضربه بزنه را بگیرم. اما اگر ضربه هایی که زده از گذشته بوده اون وقت اگر اعضای خانواده هستن یا کلا هر فردی که خوبی هایی هم داشته و خوبی هاش بیشتر از بدی هاش بوده سعی میکنم ببخشمش ولی خب یه فاصله ای باهاش حفظ کنم که دیگه نتونه ضربه بزنه. اگر آدم غریبه هست یا کلا آدمی که هیچوقت باهاش دوست خیلی صمیمی نبوده اونوقت حذفش میکنم از زندگیم چون خیلی اهمیتی نداره در کل ۷ میلیارد آدم توی کره زمین لزومی نداره ادم بخواد با همشون دوست باشه یا ارتباط داشته باشه

یه چیزی هم که من متوجه شدم اینه که هر آدمی یه جور متفاوتی فکر میکنه مخصوصا اگر اون آدم از نسل قبلی باشه مثل پدر و مادر و برادر خیلی بزرگتر و غیره... گاهی وقت ها شما هرچقدر هم بخواین طرفو قانع کنین ممکنه طرف حتی متوجه اشتباهش هم نشه و فکر کنه کارش درست بوده... این به من کمک میکنه که به خودم یادآوری کنم آدما متفاوتن و زمینه فکریشون متفاوته و توی خیلی از موارد تقصیری هم ندارن چون اونطوری بزرگ شدن و تربیت شدن و همین باعث میشه خیلی چیزا را نتونن درک کنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , ghaderZ
ارسال: #۵۶۵۹۹
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۸ ق.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
.....
ارسال: #۵۶۶۰۰
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۸ ق.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  و اگر خونواده باشه چی؟
نه، فقط برادر و خواهر و بچه هاشون و پدر و مادر ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۶۶۰۱
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۱۰:۴۸ ق.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  در نهایت کسی که بهت بدی کرده چرا فکر می کنی دیگه درست میشه ؟ پس دلسوزی نداره
مرسی از نظرت خیام.

ببین من یخورده بیش از حد با احتیاط نسبت به رفتار دیگران عمل می کنم و همیشه زیر ذربین قرار می دم برای همین شاید یه دونه دوست واقعی هم نداشته باشم اما معتقدم ذات ادم ها غیر قابل تغییر هست اگر هم تغییر کنه جزئی هست اصل مسئله همون قبله !
در کل خودتو تو موقعیتی قرار نده که کسی بخواد بهت ضربه بزنه ولی اگه کار از کار گذشته باید یه کاری کنی خودت اذیت نشی اگر اون شخص غریبه هست و تاثیری تو زندگیت نداره حذفش کن ولی اگر از افراد نزدیک هست نمیشه یهویی حذف کرد چون یه جورایی بخشی از زندگی ما هست بخصوص اگر از خانواده درجه یک باشن اینجور مواقع باید خود مسئله مورد اختلاف بررسی بشه و با منطق حل بشه اگرم طرف منطق حالیش نیست بهتره طرف رو ببخشی تا اینطوری خودت راحت باشی ولی دیگه با اون شخص وارد یه معامله چیزی نشی !
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderZ
ارسال: #۵۶۶۰۲
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه چیزی هم که من متوجه شدم اینه که هر آدمی یه جور متفاوتی فکر میکنه مخصوصا اگر اون آدم از نسل قبلی باشه مثل پدر و مادر و برادر خیلی بزرگتر و غیره... گاهی وقت ها شما هرچقدر هم بخواین طرفو قانع کنین ممکنه طرف حتی متوجه اشتباهش هم نشه و فکر کنه کارش درست بوده... این به من کمک میکنه که به خودم یادآوری کنم آدما متفاوتن و زمینه فکریشون متفاوته و توی خیلی از موارد تقصیری هم ندارن چون اونطوری بزرگ شدن و تربیت شدن و همین باعث میشه خیلی چیزا را نتونن درک کنن
مرسی ازت سینا.
بسیار حرف خوبی زدی. قابل تامل و ارزشمنده این بحث توانایی درک و مهم‌تر تحمل تفاوت‌های بین نسل‌ها. وقتی از درک کردن صحبت میکنی طبیعتا انتظار منتقابلش هم هست. دو طرف باید همو درک کنن. ولی فکر نمی کنی این تفاوتِ زیادی از حد و درک نکردن متقابل باعث رنج بیش از حد میشه؟ برای غلبه و رهایی از این رنج چه پیشنهادی داری؟
چیزی که من برداشت کردم از حرفات این بود که یعنی تقریبا داری میگی که همینه که هست دیگه. باید قبول کنی شرایط رو، درسته؟

(۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اگرم طرف منطق حالیش نیست بهتره طرف رو ببخشی تا اینطوری خودت راحت باشی ولی دیگه با اون شخص وارد یه معامله چیزی نشی !
من سوالم از اول این بود که چطور نبخشم طرف رو و چطور بی رحم باشم خیام. زدی کل صورت مسئله رو عوض کردی که مرد مومن : )
البته قبول دارم که بخشیدن باعث میشه خودت فکرت آزادتر باشه و راحت تر باشی.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۶۶۰۳
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۳ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  دوستان من یه سوال دیگه ازتون بکنم و نظراتتون بسیار ارزشمند و مهم هست حقیقتا برام. راجع به اون سوال قبلی راجع به خشم و عصبانیت بسیار نکات خوبی رو گفتید و بسیار لذت بردم و استفاده کردم و حواسم هست به گفته هاتون.

سوالم اینه که "چطور میتونید نسبت به یک نفر دلسوز نباشید؟ یعنی میدونید یه نفر بدی کرده بهتون و نباید باهاش خوب برخورد کنید، ولی همیشه گذشت دارید و بازم دلسوز هستید براش و هر دفعه صحبت که می کنید زود نرم میشید که خب قاعدتا نباید بشید. چطور میتونید جلوی خودتون رو بگیرید و یه مقدار بی رحم تر باشید؟"

پی نوشت: حقیقتا راجع به مسائل عشق و عاشقی هم نیست، فکر این مدلی نکنید.
یه جمله ی میلیون دلاری Big Grin : واسه خودت دلسوز ترین باش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , ghaderZ
ارسال: #۵۶۶۰۴
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۶:۳۱ ب.ظ
در شرکت یک بازی راه انداختند که باید برای یکی هدیه بخریم ... با قرعه کشی ...
یکی از این فیل های پلاستیکی برای من خریده ! اسباب بازی! (معلوم نیست استفاده شده است یا نه)
(کادوهای دیگه ماگ و ساعت و فلش و کتاب و ...)
درست است اسب پیش کشی رو دندون نمی شمارند ولی شما باشید چجوری فکر می کنید؟ چجوری رفتار می کنید؟

طرف خواسته بگه بچه ای برات اسباب بازی خریدم!
طرف نداشته و به ذهنش هم نرسیده که یک دست نوشته بهتر از این است!
یا ...
ارسال: #۵۶۶۰۵
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۶:۴۷ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۶:۳۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  در شرکت یک بازی راه انداختند که باید برای یکی هدیه بخریم ... با قرعه کشی ...
یکی از این فیل های پلاستیکی برای من خریده ! اسباب بازی! (معلوم نیست استفاده شده است یا نه؟

طرف خواسته بگه بچه ای برات اسباب بازی خریدم!
طرف نداشته و به ذهنش هم نرسیده که یک دست نوشته بهتر از این است!
یا ...
به خاطر اسم گوگولی هست Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , RASPINA , ele
ارسال: #۵۶۶۰۶
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۰۸:۵۹ ب.ظ
حیفیم میاد که ضعیفترین پرسپولیسِ چندسال اخیر, اولین قهرمانی تاریخ باشگاه رو به نام خودش کنه!
قهرمانی حق تیم ۹۷ بود! امیدوارم اینا حقشونو بگیرن

اگه جای کادر فنی بودم شب قبل از بازی, هلند_جمهوری‌چک یورو۲۰۰۴ برا بازیکنا پخش میکردم. در بازه‌ی قبل از خواب و بعد از مسواک!

ارسال: #۵۶۶۰۷
۲۷ آذر ۱۳۹۹, ۱۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط khayyam.)
باز بابا مسعود گاف داد حالا هی بگین وزیر از ما نیست : )
۴ بر صفر به نفع هیوندا
ارسال: #۵۶۶۰۸
۲۸ آذر ۱۳۹۹, ۱۲:۲۶ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  
(27 آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه چیزی هم که من متوجه شدم اینه که هر آدمی یه جور متفاوتی فکر میکنه مخصوصا اگر اون آدم از نسل قبلی باشه مثل پدر و مادر و برادر خیلی بزرگتر و غیره... گاهی وقت ها شما هرچقدر هم بخواین طرفو قانع کنین ممکنه طرف حتی متوجه اشتباهش هم نشه و فکر کنه کارش درست بوده... این به من کمک میکنه که به خودم یادآوری کنم آدما متفاوتن و زمینه فکریشون متفاوته و توی خیلی از موارد تقصیری هم ندارن چون اونطوری بزرگ شدن و تربیت شدن و همین باعث میشه خیلی چیزا را نتونن درک کنن
مرسی ازت سینا.
بسیار حرف خوبی زدی. قابل تامل و ارزشمنده این بحث توانایی درک و مهم‌تر تحمل تفاوت‌های بین نسل‌ها. وقتی از درک کردن صحبت میکنی طبیعتا انتظار منتقابلش هم هست. دو طرف باید همو درک کنن. ولی فکر نمی کنی این تفاوتِ زیادی از حد و درک نکردن متقابل باعث رنج بیش از حد میشه؟ برای غلبه و رهایی از این رنج چه پیشنهادی داری؟
چیزی که من برداشت کردم از حرفات این بود که یعنی تقریبا داری میگی که همینه که هست دیگه. باید قبول کنی شرایط رو، درسته؟

(۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اگرم طرف منطق حالیش نیست بهتره طرف رو ببخشی تا اینطوری خودت راحت باشی ولی دیگه با اون شخص وارد یه معامله چیزی نشی !
من سوالم از اول این بود که چطور نبخشم طرف رو و چطور بی رحم باشم خیام. زدی کل صورت مسئله رو عوض کردی که مرد مومن : )
البته قبول دارم که بخشیدن باعث میشه خودت فکرت آزادتر باشه و راحت تر باشی.

خواهش Smile
ببین چون من جزییات شرایطی که تو توش هستیو نمیدونم شاید کلا حرفایی که میزنم پرت باشه از دایره چون من سعی میکنم ببینم توی شرایط هایی که خودم توش بودم چه کار کردم مثلا. این رنجش (resentment -- انگلیسیشو نوشتم برای دوستانی که میخوان سرچ کنن چون مفهوم خیلی شناخته شده ای هست توی روانشناسی) که میگی قطعا میتونه ایجاد بشه. برای من رنجش وقتی ایجاد میشه که حس کنم یک نفری به عمد کاری را میکنه برای ضربه زدن به من. مثلا یه بچه اگر روی کاغذ امتحان من یا حتی مدرک دانشگاه من یا هرچیز دیگه ای خراب کنه من آیا نسبت به اون فرد در طولانی مدت احساس رنجش خواهم داشت؟ جوابش نه هست چون میدونم از کنترل اون فرد خارج هست. این مثال بچه خب خیلی دیگه افراطی و انتهای یک طیف هست ولی به خیلی از روابط میتونم تعمیمش بدم. خیلی از آدم ها تصمیماتی میگیرن یا کارایی میکنن چون عقلشون بهتر از اون نمیرسه یا توی یک فضای ذهنی متفاوتی هست و غیره نه این که عمدا پلن چیده باشن زندگی آدمو به گند بکشن...برای این جور آدم ها اگر اعضای خانواده باشن من ترجیح میدم گذشته ها را ببخشم و در شرایط حال تا جایی که میدونم جلوی ضرر بیشتر را بگیرم با مدیریت کردن روابط و غیره.

این همینی که هست هم برای بعضی روابط تا حدی واقعا راه حلی هست که به من شخصا انتخاب میکنم... توی ۹۹ درصد موارد روابط نسبی هست مثلا پدر و مادر و برادر و خواهر یا حتی فرزند... مثلا فرض کن من الان که مجردم ولی یه روزی بچه دار بشم و بچه ام نا خلف بشه و دهنمو سرویس کنه من با این حال باز احتمالا هواشو **تا حدی** خواهم داشت که بلایی سر خودش نیاره یا کارتون خواب نشه...هرچند خب توی اون شرایط نبودم ولی اگر این رنجش خیلی زیاد بشه ممکنه کلا بی خیالش بشم ولی خب نسبت به یه آدم غریبه بیشتر احتمال داره باضربه هایی که بهم میزنه سر کنم کنار بیام و مذاکره کنم باهش...

نمیدونم حالا اینایی که نوشتم اصلا به شرایطی که تو توش هستی میخوره یا نه من طبق برداشتم از توضیحاتت سعی کردم اونو با تجربیات خودم تطبیق بدمBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۶۶۰۹
۲۸ آذر ۱۳۹۹, ۰۱:۲۳ ب.ظ
دوستان کسی دانشگاه ازاد پرند شبکه خونده؟
چطوره؟

من میخواهم پس میتوانم
ارسال: #۵۶۶۱۰
۲۸ آذر ۱۳۹۹, ۰۳:۰۳ ب.ظ
خیلی بده طرف مقابل وسط شوخی جدی بشه و با خودش بگیره اون شوخی را
ادم باید بی جنبه باشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۴۴۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۳۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۶۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۰۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close