زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عوامل جانبی موثر بر کنکور

ارسال:
۲۰ دى ۱۳۸۹, ۰۹:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
بیاید این جا عوامل دیگه ای (غیر از درس خوندن) که روی کنکور اثر میذارن رو بنویسم. (مثلاً تغذیه)
من خودم شروع میکنم:
نوشیدن آب باعث میشه اکسیژن به مغز برسه برای همین آدم بهتر میتونه فکر کنه.
موز خیلی خیلی میوه‌ی خوبیه! یکی از اثراتش تقویت حافظه هست. به نظر من هر کنکوری باید روزی یه موز بخوره Big Grin
شیر و خرما هر دو موادی هستند که باعث ایجاد آرامش میشن و استرس رو از بین میبرن.
کمبود ویتامین بی باعث کاهش تمرکز میشه! (یکی از مواد غذایی ای که ویتامین بی داره کنجد هست! دیگه نمی دونم!)
کمبود آهن باعث کسالت و خستگی میشه! (مواد غذایی آهن دار رو هم که همه میدونن: پسته، عدس، جعفری، ...)
برای پیشگیری از سرما خوردگی قرص ویتامین ث بخورید.
۱۰ دقیقه نرمش صبحگاهی کلی توی روحیه‌ی آدم تاثیر میذاره و آدم میتونه سر حال‌تر و با انرژی بیشتری درس بخونه.
نماز اول وقت سطح انرژی آدم رو بیشتر بالا میبره (توجیه علمی داره)

خب حالا ادامه بدید ...

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdi20 , mosavat , mehr.iman , Maryam-X , hanif , Helmaa , *farnaz* , Mänu , احسان مومنی , ashena1
ارسال:
۲۰ دى ۱۳۸۹, ۰۹:۲۵ ب.ظ
گوش دادن به موسیقی بی کلام
خواندن قرآن

.... Loading
۰
۰
ارسال:
۲۰ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ب.ظ
انجیر خشک هم خوبه.
عسل.
انگور یا کشمش.
انار
هم برای تقویت حافظه خوبه.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۰ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۳۹ ب.ظ
RE: عوامل جانبی موثر بر کنکور
مواد شیرین قبل و حین درس خیلی مفیده بهتر از قند طبیعی استفاده بشه.
توصیه دیگه اینه که روز کنکور چند تا آبنبات داشته باشین یکی قبل از آزمون و ۱ یا ۲ تا حین
آزمون مثلاً بعد از سوالات زبان.
آرامش تاثیر مهمی داره
راجع به فراموشی هم قبلاً کلی راجع بهش صحبت کردم که می تونید مراجعه کنید به:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ق.ظ
(۲۰ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(20 دى ۱۳۸۹ ۰۹:۰۷ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  برای پیشگیری از سرما خوردگی قرص ویتامین ث بخورید.
ممنون از مطالب مفیدتون،ولی ببخشید مگه میشه از سرما خوردگی پیشگیری کرد؟!

Big Grin ویتامین ث بدن رو در برابر سرماخوردگی مقاوم میکنه!
معمولاً وقتی سرما میخوریم، لیموشیرین یا قرص جوشان ویتامین ث میخوریم Big Grin اما اگه قبلش بخوریم پیشگیری میشه!
اگه تغذیه خوب نباشه یا استرس و کمبود استراحت هم باعث میشه آدم سرما بخوره!
اینا رو دکتر به من گفته ها! Tongue
پیشنهاد میکنم تا روز کنکور هر روز ویتامین ث بخورید، خوب غذا بخورید و غذاهای خوب بخورید و خوب بخوابید Big Grin

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ ق.ظ
موقع خوندن درس و قتی تمرکزتون بهم می خوره و فکرتون برای مدتهای طولانی می ره به ناکجا آباد ۷۰ درصد علتش پایین اومدن قند بدنه
بلند شید یک چیز شیرین(ترجیحا کیک نه شیرینی)بخورید و ۵ دقیقه توی هوای آزاد راه برید (تا اکسیژن به مغزتون برسه)
مطمئنا حل میشه.(تجربه‌ی عملی خودم)

هر وقت دید ید داره فکر به سراغتون میاد یعنی انرژی مغز کم شده و قدرتش را در تمرکز کردن از دست داده
در این مواقع ادادمه دادن درس فقط وقت تلف کردنه!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , 54m4n3h , ف.ش , Helmaa , mahdi20 , mehr.iman
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط fatima1537.)
Rainbow عوامل جانبی موثر بر کنکور
برای به خاطر سپردن بهتر مطالب باید آن مطلب را صبح بخوانیم و یاد بگیریم
و شب آن را مرور کنیم. اینطور در ذهن تثبیت می شود.و قدرت یادگیریمان چند برابر.
اگر در شب (آن هم نیمه شب که خوابمان می آید!) بخواهیم درسی را یاد بگیریم،
هم ذهنمان خسته می شود،هم یادگیری پایین می آید،هم چشم‌ها ضعیف می شود.
نکات تغذیه ای:
همانطور که دوستان در بالا گفتند
خوردن مواد قندی بسیار موثر است چون قند غذای مغز است
خوردن مواد اهن دار هم همینطور. همچنین اکسیژن رساندن به مغز و تنفس هوای آزاد.
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۴۱ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۴۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  برای به خاطر سپردن بهتر مطالب باید آن مطلب را صبح بخوانیم و یاد بگیریم
و شب آن را مرور کنیم. اینطور در ذهن تثبیت می شود.و قدرت یادگیریمان چند برابر.
اگر در شب (آن هم نیمه شب که خوابمان می آید!) بخواهیم درسی را یاد بگیریم،
هم ذهنمان خسته می شود،هم یادگیری پایین می آید،هم چشم‌ها ضعیف می شود.

این که یه نفر چه ساعتی از روز رو برای درس خوندن انتخاب کنه، کاملاً بستگی به اخلاق خودش داره!
بعضی از آدما "گنجشک صفت" هستند، یعنی صبح‌ها سرحال ترند و بهتر میتونن یاد بگیرن.
بعضی از آدما "جغد صفت" هستند، یعنی از عصر به بعد بازدهیشون میره بالا (این جور آدما معمولاً شبا رو برای درس خوندن انتخاب میکنن)

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehr.iman
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ق.ظ
Thumbs Up RE: عوامل جانبی موثر بر کنکور
فقر اهن باعث ضعف، رنگ پریدگی، بی حالی میشه.بعضی مواقع حین فعالیتی مثل درس خوندن احساس خواب الودگی و عدم تمرکز به فرد دست میده.خیلی از دوستان کنکوری البته خانم ها فکر میکنن این به خاطره اینه که اونا به درس و کنکور بی رغبت شدن یا انگیزه خودشونو از دست دادن و... . خب حق هم دارن چون این علایم اصلا برای کسی که قصد کنکوری خوندن داره طبیعی به نظر نمیرسه.
بیشتر ما به فقر شدید اهن دچاریم و خودمون خبر نداریم.بعد کسالت و عدم توانایی روزانه خودمون رو پای تنبلیمون میذاریم و ...Confused
خانم های محترم که کمربندهاتونو محکم بستید و عازم سفر کنکور شدید, قبل حرکت بی زحمت یک چکاب پیش یک دکتر عمومی برید و برای مصرف قرص های اهن از دکتر راهنمایی بگیرید.(چون همون جور که میدونید قرص های اهن متنوعند و بعضی ممکنه به ساختار بدنی شما نخورن اصلا...اینو دکتر بهم گفته , از خودم نمیگمBig Grin).باور کنید اثر این کار فوق العاده است در تمرکز و سرحالی و ...Smile
...نبینم نرفتید ها...Tongue

آن‌کس که بداند و بداند که بداند... اسب شَرف از گُنبد گردون بِجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند... بیدار کنیدش که بَسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند... لنگان خَرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند... در جهلِ مُرکب اَبَدالدّهر بماند
Idea
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , *farnaz* , SaMiRa.e , nana0 , marjan20
ارسال: #۱۰
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ ق.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ)کنکوری نوشته شده توسط:  فقر اهن باعث ضعف، رنگ پریدگی، بی حالی میشه.بعضی مواقع حین فعالیتی مثل درس خوندن احساس خواب الودگی و عدم تمرکز به فرد دست میده.خیلی از دوستان کنکوری البته خانم ها فکر میکنن این به خاطره اینه که اونا به درس و کنکور بی رغبت شدن یا انگیزه خودشونو از دست دادن و... . خب حق هم دارن چون این علایم اصلا برای کسی که قصد کنکوری خوندن داره طبیعی به نظر نمیرسه.
بیشتر ما به فقر شدید اهن دچاریم و خودمون خبر نداریم.بعد کسالت و عدم توانایی روزانه خودمون رو پای تنبلیمون میذاریم و ...Confused
خانم های محترم که کمربندهاتونو محکم بستید و عازم سفر کنکور شدید, قبل حرکت بی زحمت یک چکاب پیش یک دکتر عمومی برید و برای مصرف قرص های اهن از دکتر راهنمایی بگیرید.(چون همون جور که میدونید قرص های اهن متنوعند و بعضی ممکنه به ساختار بدنی شما نخورن اصلا...اینو دکتر بهم گفته , از خودم نمیگمBig Grin).باور کنید اثر این کار فوق العاده است در تمرکز و سرحالی و ...Smile
...نبینم نرفتید ها...Tongue

اتفاقا من مدتی خیلی بیحال و کسلم احساس کوفتگی و خواب آلودگی شدید همیشه همراهمه صبح ها اصلا نمی تونم از خواب پاشم تازه وقتی پاشدم اونقدر خستم که نمیتونم لای کتابو باز کنم تمرکز درستی هم ندارم همش فکر میکردم ایراد از برناممه یا اینکه تا دیر وقت بیدار میمونم. ولی با اینکه برنامم درست بود ولی انگیزمم پائین اومده بود امروز کتاب های راز و قورباغه رو قورت بده رو دانلود کردم تا شاید یکم انگیزه پیدا کنم ولی متوجه شدم دچار کمبود آهن شدم البته مطمئن نیستم ولی با علائم جسمی که دارم به نظر میرسه مشکل همین باشه بعد از ظهر ۲ بسته قرص آهن گرفتم الان یه دونشونم مصرف کردم ولی اینجور که شما میگی باید تحت نظر پزشک مصرف بشه حتما اقدام میکنم. فقط میخوام بدونم نداشتن تمرکز هم مربوط به کمبود اهن میشه؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ق.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ)کنکوری نوشته شده توسط:  

اتفاقا من مدتی خیلی بیحال و کسلم احساس کوفتگی و خواب آلودگی شدید همیشه همراهمه صبح ها اصلا نمی تونم از خواب پاشم تازه وقتی پاشدم اونقدر خستم که نمیتونم لای کتابو باز کنم تمرکز درستی هم ندارم همش فکر میکردم ایراد از برناممه یا اینکه تا دیر وقت بیدار میمونم. ولی با اینکه برنامم درست بود ولی انگیزمم پائین اومده بود امروز کتاب های راز و قورباغه رو قورت بده رو دانلود کردم تا شاید یکم انگیزه پیدا کنم ولی متوجه شدم دچار کمبود آهن شدم البته مطمئن نیستم ولی با علائم جسمی که دارم به نظر میرسه مشکل همین باشه بعد از ظهر ۲ بسته قرص آهن گرفتم الان یه دونشونم مصرف کردم ولی اینجور که شما میگی باید تحت نظر پزشک مصرف بشه حتما اقدام میکنم. فقط میخوام بدونم نداشتن تمرکز هم مربوط به کمبود اهن میشه؟

Smile خوشحالم که دنبالشید. فقر آهن خیلی روی تمرکز حواس تاثیر داره.چون بدن با رخوتی که ناشی از کمبود اهنه اصلا توانی خوب برای فعالیت جسمی و فکری نداره. حتما با یک دکتر عمومی مشورت کنید. اگر به قرص های (صورتی یا قهوه ای پررنگ) اهن حساسیت دارید مثلا حالت تهوع یا یبوثت میگیرید به دکتر بگید نوع دیگه ای براتون تجویز کنه.Smile

آن‌کس که بداند و بداند که بداند... اسب شَرف از گُنبد گردون بِجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند... بیدار کنیدش که بَسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند... لنگان خَرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند... در جهلِ مُرکب اَبَدالدّهر بماند
Idea
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *farnaz*

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۲۲ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  اعتراض به سازمان سنجش برای افزایش ظرفیت رشته ای تی موثر هست؟؟؟؟؟؟ مهران ۱۲۱ ۱ ۱,۸۴۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
  سوالات متداول در مورد کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس و لوازم جانبی ahmin ۰ ۲,۱۷۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ahmin
  سلام بچه ها .لطفاً کمک کنید .به معدل موثر دقت کردین؟ saba6000 ۵ ۳,۶۱۶ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: newwink
  بچه لطفاً کمک کنید ٍ معدل موثر منو بیشتر زدن saba6000 ۴ ۲,۷۴۶ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: AminKho
  معدل موثر در کارنامه ارشد اى تى sara_hska ۵ ۲,۰۷۱ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: negggin
Lightbulb سازمان سنجش و معدل موثر flower1 ۲۹ ۱۶,۷۲۷ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ti_yam
  عوامل موفقیت درزبان عمومی وتخصصی کنکور ارشد software94 ۱۳ ۷,۹۳۷ ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  زمان دسترسی موثر به حافظه atefea ۲ ۱,۷۳۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: atefea
  سوال از اثر جانبی لهمشد ۴ ۲,۶۶۹ ۰۳ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Ametrine

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close