زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟

ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۲۵ ق.ظ
سلام دوستان،

لطفاً نظر بدید که داخل دکتری خوندن ارزش اش رو داره یا این که بریم خارج بخونیم و برگردیم.

مزیت‌ها و عیب‌های هر کدوم از نظر شما چیه؟

لطف می‌کنید نظرتون، تجربه یا حتی توصیه‌تون رو به اشتراک بذارید.

ممنونBlush
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۰۴ ق.ظ
سلام. کجا ارشد میخونین؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Distance
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۱۱ ق.ظ
بستگی داره ب دانشگاهی که میخواین برین که سطحش چه جوریه
با فاند میخاین برین یا با هزینه شخصی
برین بمونین یا برگردین
و خیلی مسائل دیگه
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۲۲ ق.ظ
اما به نظر من در هر صورت ایران درس خوندن اگر شرایط رفتن رو دارین اصلا عاقلانه نیست
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۶:۵۹ ب.ظ
آورین
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۸:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط Distance.)
RE: ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟
(۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ)shivap نوشته شده توسط:  سلام. کجا ارشد میخونین؟

دانشگاه اصفهان
البته دیگه تقریبا تمومه

(۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱ ق.ظ)Seza نوشته شده توسط:  بستگی داره ب دانشگاهی که میخواین برین که سطحش چه جوریه
با فاند میخاین برین یا با هزینه شخصی
برین بمونین یا برگردین
و خیلی مسائل دیگه

هنوز قطعی تصمیم نگرفتم
ولی احتمالا دانشگاهی که توی لیست وزارت علوم درجه الف باشه
با فاند احتمالا یا بورس
برگردم
دیگه چی؟

(۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ)shivap نوشته شده توسط:  اما به نظر من در هر صورت ایران درس خوندن اگر شرایط رفتن رو دارین اصلا عاقلانه نیست

دلیل مشخصی دارید واسه نظرتون؟
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰ ب.ظ، توسط The BesT.)
دکترا خوندن توی ایران بنظر من واقعا اشتباه هست. البته بستگی به شرایط هم داره.یکی نمیتونه بره یا موقعیت شغلی خوبی داره و میخواد همینجا بمونه خب دکتری هم بخونه. ولی برای کسی که میخواد دکتری بخونه تا موقعیت بهتری بدست بیاره دیگه کاملا مشخصه که فکر اشتباهی هست. بعد هم کسی که دکتری میخونه دیگه توی سنی هست که میخواد استقلال هم داشته باشه از لحاظ مالی.حالا حساب کنید خیلی عالی بخواد بخونه ۴-۵ساله تمام کنه توی این فاصله زمانی میخواد چطور کسب درآمد کنه؟ دانشگاهها هم که نمیذارن دانشجو بره سرکار و میخوان فول تایم توی آزمایشگاه باشی. پس باید از باباش پول بگیره بازهم؟ یه وامی هم که میدن فکر نکنم زیاد باشه. یه حقوق ناچیز هم به دانشجو دکتراها میدن البته بعضی دانشگاهها حدودا ماهی ۲۰۰تومن.... ولی دانشگاههای خارج کشور به دکتری به دید کار و شغل نگاه میکنن و در قبالش بهتون پول میدن. میشه گفت حداقل برای زندگی مجردی میتونی از پس خودت بر بیای
از دوستان خودم که دکتری اصفهان میخونه هنوز نتونسته مقاله بده.رفته فرصت مطالعاتی و وقتی برگرده بازهم معلوم نیست کی دفاع کنه و چند نمونه دیگه از دوستان خودم هستن که دکتری میخونن توی دانشگاههای تاپ ایران ولی مثل یک کلاف سردرگم شده. ورودی ۹۰ دکتری داریم هنوز دفاع نکرده.
از دوستام چه خانم و چه آقا که رفتن اروپا یا کانادا که میپرسم واقعا راضی هستن. از همه لحاظ. از لحاظ مالی و رفاه و ... همه چیز راضی هستن.میتونه تجربه خوبی براتون باشه.البته بازم بستگی به خودتون و آرمانهای زندگیتون داره. ولی دیدگاه من اینه که فقط که قرار نیست آدم درس بخونه باید توی ابعاد مختلف زندگی رشد کنه. ایران دیگه واقعا برای من تجربه ای توش نمیبینم. ولی کسی دیگه میخواد بمونه و همینجا درس بخونه.کار هم بکنه.ازدواج کنه و .... . بستگی به اهدافتون داره
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , Distance , RASPINA , Happiness.72
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Distance نوشته شده توسط:  اگه پسر بودیم راحت‌تر و جدی‌تر میشد تصمیم بگیریم

الان حتی اگه خانواده راضی باشند بازم مردم قراره یه حرفایی بزنن که آدم قید ادامه تحصیل رو بزنه

البته برای حرف مردم زندگی نمی‌کنم ولی ...

حیف!
شما پسر نیستید و مشکلات پسرا رو نمیدونید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۶, ۱۲:۰۶ ب.ظ
دختر خوب تا کی مبخواهی واسه مردم زندگی کنی. بزار آنقدر حرف بزنند که جونشون دراد
ارسال: #۱۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۱۹ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Distance نوشته شده توسط:  اگه پسر بودیم راحت‌تر و جدی‌تر میشد تصمیم بگیریم

الان حتی اگه خانواده راضی باشند بازم مردم قراره یه حرفایی بزنن که آدم قید ادامه تحصیل رو بزنه

البته برای حرف مردم زندگی نمی‌کنم ولی ...

حیف!

من اتفاقا پسرهایی که میبینم در حد دخترها علاقمند به رفتن نیستن. یجورایی سعی میکنن بمونن همینجا و زندگی تشکیل بشن و همینجا کاری دست و پا کنن. ولی دخترها بیشتر دیدم که دنبال رفتن شدن .شاید اطرافیان من اینجوره. خودتون را از حصاری که دور خودتون کشیدید خارج کنید. چه فرقی هست بین دختر و پسر؟! اگر خودمون را باور کنیم به بهترین جاها میرسیم و لایق بهترین زندگی هستیم. متاسفانه همین دید در جامعه هست که باعث شده دخترها خودشون را دست کم بگیرن و فکر کنن با پسر بودن میشد راحتتر تصمیم گرفت... و دلایلی هم که دختران زیرک میخوان برن همین هست که خودشون را از این حصر نجات بدن.
بعد هم مردم قراره چه حرفهایی بزنن؟ متوجه منظورتون نشدم. یعنی بگن چرا رفته درس بخونه؟! البته ممکنه بگن دختر تنها رفته اونور معلوم نیست چکار میکنه!!! نهایت حرفشون اینه که بگن... ولی واقعا مهمه براتون؟! خب بگن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Distance , RangiRangi
ارسال: #۱۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۶, ۰۵:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۰۵ ب.ظ، توسط Distance.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  من اتفاقا پسرهایی که میبینم در حد دخترها علاقمند به رفتن نیستن. یجورایی سعی میکنن بمونن همینجا و زندگی تشکیل بشن و همینجا کاری دست و پا کنن. ولی دخترها بیشتر دیدم که دنبال رفتن شدن .شاید اطرافیان من اینجوره. خودتون را از حصاری که دور خودتون کشیدید خارج کنید. چه فرقی هست بین دختر و پسر؟! اگر خودمون را باور کنیم به بهترین جاها میرسیم و لایق بهترین زندگی هستیم. متاسفانه همین دید در جامعه هست که باعث شده دخترها خودشون را دست کم بگیرن و فکر کنن با پسر بودن میشد راحتتر تصمیم گرفت... و دلایلی هم که دختران زیرک میخوان برن همین هست که خودشون را از این حصر نجات بدن.
بعد هم مردم قراره چه حرفهایی بزنن؟ متوجه منظورتون نشدم. یعنی بگن چرا رفته درس بخونه؟! البته ممکنه بگن دختر تنها رفته اونور معلوم نیست چکار میکنه!!! نهایت حرفشون اینه که بگن... ولی واقعا مهمه براتون؟! خب بگن.

دقیقاً همین قسمت «ممکنه» رو خواهند گفت

خب برام مهم نیس در اون حد ولی
بالاخره یه تأثیری روی زندگی آینده‌ام میذاره

نمیدونم ارزشش رو داره یا نه

(۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما پسر نیستید و مشکلات پسرا رو نمیدونید.

منظورتون از مشکلات سربازیه و دیگه چی؟

(۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  دختر خوب تا کی مبخواهی واسه مردم زندگی کنی. بزار آنقدر حرف بزنند که جونشون دراد

اتفاقاً گفتم برا حرف مردم زندگی نمیکنما
به هر حال ممنون از نصیحتتون
ارسال: #۱۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۶, ۱۲:۱۴ ب.ظ
من ارشد رو امیرکبیر بودم و دکتری رو الان دارم میخونم. اگر مشکلی واسه رفتن ندارید بهترین گزینه ادامه تحصیل در خارج از کشوره. واقعا نمی ارزه اینجا واسه دکتری خوندن. اشتباه محضه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۲۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۷۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۹۳ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۵۶ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۰۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۰,۸۱۸ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۵۹ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۰۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۱۲ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۷۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close