زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت

ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط fatima1537.)
روش درست خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
سلام
من سیستم عامل پارسه دکتر حقیقت رو می خونم همش سواله تمام صفحات رو باید خط بکشم حدوده ۵۰۰ صفحه
میشه کسانی که این کتاب رو میخونن روش خوندنشون رو بگن
خلاصه خوندنش کامل بااین حجم مطالبش که طرف درکش کنه تو این شرایط زمانی غیره ممکن شاید باشه
من یه صفحه رو میخونم مجبورم همش او خط بکشم چون هزار جور سوال در میاد
شنیدم بعضی از بچه‌ها کتابه دیگه می خونن تستاش از روی اون کار میکنن
خلاصه یه راه حلی یه نظری؟

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۰۷ ب.ظ
RE: خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!DodgyDodgyDodgyExclamationExclamation

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , firouzi.s , Xilinx
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۱۳ ب.ظ
Wink RE: خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
سلام ،منم کتاب حقیقت را می خونم ولی مشکل خاصی ندارم‌، روش خوندنم به این صورته اول فصل مورد نظر را یکبار می خونم .( به صورت کتاب داستان،معمولا ۱ ساعت طول میکشه)،دفعه دوم(ممکنه تو یه زمان دیگه باشه) مجدد مطالب رو می خونم این بار سعی میکنم ریزتر بخونم و مفاهیم مهم وکلی را بالای هر صفحه می نویسم (اما باز زیر نکات خط نمیکشم،معمولا ۲ تا ۲/۵ طول میکشه) ،دفعه سوم مطالب رو مجدد می خوانم و زیر نکات خط می کشم و اونایی که فهمشون سخته رو روی برگه ای یادداشت می کنم تا بعد بیشتر بخونمشون (معمولا ۲ تا ۲/۵ ساعت )‌، دفعات بعد نکات رو مرور می کنم و تست می زنم هر تستی که نفهمیدم میرم سراغ همون مطلب در کتاب‌، کامل می خونمش و بعد ادامه تست ...... (راستی اگه وقفه بین مراحل باشه بهتر جواب میده) من این روش را چند ساله که تست کردم و تاحالا که جواب داده !
* به نظر من اصلا نباید هنگامی که یک کتاب یا قسمتی از یک کتاب رو که برای اولین بار می خوانی ،زیر نکاتش خط بکشی( اگه بکشی چون همه برات جدیدن باید زیر همه خط بکشی اما وقتی دو بار بخونیش واقعا اصلی‌ها و مهم‌ها رو پیدا می کنی و زیر اونا خط می کشی )

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Majid gh , aatwo , parinaz_ashraf , marzieh , mim , Parva , mohsen77 , Pegasus , SarahArshad , احسان مومنی , Doctorwho , chaka , d_felfelak
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ ب.ظ
خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
(۰۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۱۳ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  سلام ،منم کتاب حقیقت را می خونم ولی مشکل خاصی ندارم‌، روش خوندنم به این صورته اول فصل مورد نظر را یکبار می خونم .( به صورت کتاب داستان،معمولا ۱ ساعت طول میکشه)،دفعه دوم(ممکنه تو یه زمان دیگه باشه) مجدد مطالب رو می خونم این بار سعی میکنم ریزتر بخونم و مفاهیم مهم وکلی را بالای هر صفحه می نویسم (اما باز زیر نکات خط نمیکشم،معمولا ۲ تا ۲/۵ طول میکشه) ،دفعه سوم مطالب رو مجدد می خوانم و زیر نکات خط می کشم و اونایی که فهمشون سخته رو روی برگه ای یادداشت می کنم تا بعد بیشتر بخونمشون (معمولا ۲ تا ۲/۵ ساعت )‌، دفعات بعد نکات رو مرور می کنم و تست می زنم هر تستی که نفهمیدم میرم سراغ همون مطلب در کتاب‌، کامل می خونمش و بعد ادامه تست ...... (راستی اگه وقفه بین مراحل باشه بهتر جواب میده) من این روش را چند ساله که تست کردم و تاحالا که جواب داده !
* به نظر من اصلا نباید هنگامی که یک کتاب یا قسمتی از یک کتاب رو که برای اولین بار می خوانی ،زیر نکاتش خط بکشی( اگه بکشی چون همه برات جدیدن باید زیر همه خط بکشی اما وقتی دو بار بخونیش واقعا اصلی‌ها و مهم‌ها رو پیدا می کنی و زیر اونا خط می کشی )
فکر کنم اینجوری چندین ساعت باید در هفته سیستم خونده بشه: -)) وقت گیره این جوری.به نظر من باید یه دور خوندش بعد هر جایی رو که فهمیدیم که هیچ جاهایی رو که متوجه نمیشیم رها میکنیم(به شرطی که یادمون بمونه کجاها رو یاد نگرفتیم) بعد میریم تستاشو میزنیم اونایی رو که فهمیدیم که درست میزنیم (یا نهایتا با بی دقتی اشتباه میزنیم و نکتشو توی خلاصه نویسی وارد میکنیم) یا اینکه مربوط به جایی هست که متوجه نشدیم، که در این صورت اول تست رو میخونیم و بعد میریم با درس چک میکنیم (یعنی تقلبی میکنیم) و جواب میدیم.اینجوری میفهمیم اون قسمت درس که متوجه نشدیم به درد چی میخوره .واسه همه‌ی تست هایی که میزنیم علامتی واسه( درست‌، اشتباه و حل نکرده )میذاریم تا بعد از مرور خلاصه‌ها بدونیم دوباره ۲دسته‌ی دوم رو بزنیم(یعنی اشتباه و حل نکرده ها) بعد متوجه میشیم که بلاخره حفظمون شده یا نه.اینایی که گفتم در توصیف طولانیه ولی در عمل خیلی سادست !

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۴۰ ب.ظ
وسواس نگیرین تو خوندن کتاب . سیستم عامل تو دو سه سال اخیر اکثرا مفهومی اومده .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , پشتکار , احسان مومنی
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ق.ظ
به نظر من بهتره کسایی که مثل من وقت کمی دارن تو این فرصت سیستم عامل مقسمی یا پوران و یا تلفیقی از هر دو رو بخونن.چون هر دوتای این‌ها کتاب های خوبی هستن و اگه تست های نرمال امسال از سیستم بیاد راحت میشه با این کتابا جواب داد.(در ضمن ابتدای کتاب سیستم پوران (موسوی) هم دکتر حقیقت مقدمه ای نوشتن و این کتاب رو کامل تایید کردن.)

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , aatwo
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ق.ظ، توسط SarahArshad.)
(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ق.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  به نظر من بهتره کسایی که مثل من وقت کمی دارن تو این فرصت سیستم عامل مقسمی یا پوران و یا تلفیقی از هر دو رو بخونن.چون هر دوتای این‌ها کتاب های خوبی هستن و اگه تست های نرمال امسال از سیستم بیاد راحت میشه با این کتابا جواب داد.(در ضمن ابتدای کتاب سیستم پوران (موسوی) هم دکتر حقیقت مقدمه ای نوشتن و این کتاب رو کامل تایید کردن.)
استاد حقیقت به صورت مستقیم تایید نفرمودن وبه نظر من این زرنگی نویسنده بوده که از دکتر حقیقت در ابتدای کتابشون تشکر کردن . همین .نه بیشتر اصلا کلمه تایید نوشته نشده .متنی که مد نظر است متن زیر می باشد:
از استاد ارجمند جناب آقای دکتر حقیقت بسیار سپاس گزارم که مطالب کتاب را مطالعه نمودند ونکات مهمی را درباره ساختار ومحتوای کتاب متذکر شدند.همچنین از ایشان سپاسگزارم که با قلم دانشمندانه خود سطوری را بر طلیعه این کتاب نقش زدند

حال اگر سر کلاس هاس حضوری هم استاد حقیقت به این موضوع اشاره ای فرموده اند که موضوع چیز دیگری می باشد .ظن دوستان درست خواهد بود .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ق.ظ
(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۲۰ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  [quote='Eternal8620' pid='50875' dateline='1319402925']
استاد حقیقت به صورت مستقیم تایید نفرمودن وبه نظر من این زرنگی نویسنده بوده که از دکتر حقیقت در ابتدای کتابشون تشکر کردن . همین .نه بیشتر اصلا کلمه تایید نوشته نشده .متنی که مد نظر است متن زیر می باشد:
از استاد ارجمند جناب آقای دکتر حقیقت بسیار سپاس گزارم که مطالب کتاب را مطالعه نمودند ونکات مهمی را درباره ساختار ومحتوای کتاب متذکر شدند.همچنین از ایشان سپاسگزارم که با قلم دانشمندانه خود سطوری را بر طلیعه این کتاب نقش زدند

حال اگر سر کلاس هاس حضوری هم استاد حقیقت به این موضوع اشاره ای فرموده اند که موضوع چیز دیگری می باشد .ظن دوستان درست خواهد بود .

چرا ایشون در نیم صفحه کتاب رو تایید کردن, بدجوری هم تایید کردن احتمالا در کتاب شما چاپ نشده.
ایشون تو کتاب نوشتن که کتاب آقای موسوی خیلی علمی به مطالب پرداختن. اگه میخوای اطمینان پیدا کنی برو یه کتاب دیگشونو هم بخر Big Grin.
ضمنا بنده هم این کتاب رو تایید میکنم کتاب خوبیه در چاپ بعدی کتاب ایشون اینو درج میکنم Big GrinTongue.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
۲
۱
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط Lantern.)
(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۲۰ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  استاد حقیقت به صورت مستقیم تایید نفرمودن وبه نظر من این زرنگی نویسنده بوده که از دکتر حقیقت در ابتدای کتابشون تشکر کردن . همین .نه بیشتر اصلا کلمه تایید نوشته نشده .متنی که مد نظر است متن زیر می باشد:

این هم صفحه پنجم کتاب سیستم پوران نوشته موسوی چاپ چهارم-بهار ۱۳۹۰:

"کتاب حاضر که با زحمات فراوان دوست ارجمندم جناب آقای مهندس موسوی تالیف گردیده است‌، برخلاف بسیاری از کتب موجود که متاسفانه هیچ کنترل علمی روی مطالب درسی و صحت پاسخ های تشریحی به عمل نیامده‌، از نظر اینجانب مورد تایید است و مطالب آن منطبق با آخرین مراجع معتبر دنیا مانند کتاب های تننباوم‌، استالینگز‌، سیلبرشاتز بوده و همچنان که کلیه‌ی مباحث و سرفصل‌ها را پوشش داده است‌، از انسجام خوبی نیز برخوردار است . همچنین ... . دکتر ابوالفضل طرقی حقیقت"

ظاهراً که این مقدمه رو خود آقای دکتر حقیقت نوشتن و شکی درش نیست. ما هم که وکیل مدافع اساتید نگارنده کتاب نیستیم!صرفاً نظر خودمون رو می گیم و هرکس آزاده هر کتابی رو دوست داره انتخاب کنه و لاغیر!

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , SarahArshad
ارسال: #۱۰
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط aatwo.)
مرسی از دوستان خوبم برای راهنمایی هاتون

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۵۴ ب.ظ
متنی که نوشتم برگرفته از کتاب سال ۸۹ می باشد .آیا علاوه بر مقدمه تغییرات دیگه ای در محتوا هم داشته یا فقط همین مقدمه بوده است؟

۰
۱
ارسال: #۱۲
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۰ ب.ظ
میتونید با توجه به پتانسیل هر فصل برای طرح سوال بر اساس کنکور های ۵ سال اخیر، فصل هایی رو انتخاب کنید و بخونید.

چارلی چلپلین میگه :
همه چیز آخرش خوبه . اگه خوب نشد ، هنوز آخرش نشده .
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۳
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ق.ظ، توسط پشتکار.)
من اینطوری می خونم:
۱- این فصل چی میخواد بهتون بیاموزه؟
۲- تیترهاشو بخونید و یه جمع بندی داشته باشید که چه چیزایی میخواهید از این فصل یاد بگیرید
۳- هر کدوم از قسمتها رو فقط سر پاراگرافشونو بخونید تا نتیجه کلی دستتون بیاد
تا اینجا یه فصل حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول میکشه و کلا دستتون میاد چی باید بیاموزید
۴- برید سراغ تستها و اونها رو خیلی سریع مرور کنید ببینید مشکلتون کجاس (حدودی)
۵- قسمتهایی رو که متوجه نشدید یا مشکل داشتید با دقت کامل بخونید
اگه بدردتون خورد دعام کنید(البته بعد از دادن امتیاز!)TongueTongueTongue
۴
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen77 , d_felfelak
ارسال: #۱۴
۰۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۱۶ ب.ظ
ممنون ولی این روش بیشتر به درد دوستانی می خوره که فقط می خوان مرور کنن و نمی خوان از صفر سیستم عامل یاد بگیرن به نظرم بچه‌ها اگر بتونن جزوه‌ی دکتر حقیقت رو پیدا کنن (البته اگه کسی الان جزوه بنویسه چون از وقتی کتاب چاپ شده بچه‌ها تو کتاب می نویسن) خیلی خلاصه‌تر و بهتره .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۳
۰
ارسال: #۱۵
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ق.ظ
من پارسال ۲ هفته وقت گذاشتم برای کتاب دکتر حقیقت و ۲ تا درس دیگه. فصل ۳ به بعدش برای سراسری مهم‌تر هست. البته من که کتاب حقیقت و تست هاش رو خورده بودم باز هم نتونستم درست حسابی تستهای کنکور پارسال رو بزنم چون سوالها ترکیبی بود . باید وقت کنید رو کتاب مسلط شید تا از پس مسائل ترکیبی بر بیایید.
در ضمن دکتر سر کلاس گفت تا وقتی کتاب خودم چاپ نشده کتاب پوران(موسوی) رو بخونید اما بعد از کتاب خودم فقط اون رو بخونید.
(این نظرات مال من هست. فقط به عنوان تجربه شخصی)

اشکی که هنگام شکست میریزیم... عرقیست که هنگام تلاش نریخته ایم...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , parinaz_ashraf , marzieh , SarahArshad , golce , mina1 , Xilinx , hanif

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۶۵۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۳۸ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۰۹۷ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۳۵ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۰,۹۶۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close