زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت

ارسال: #۱۶
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط mamat.)
خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ممنون ولی این روش بیشتر به درد دوستانی می خوره که فقط می خوان مرور کنن و نمی خوان از صفر سیستم عامل یاد بگیرن به نظرم بچه‌ها اگر بتونن جزوه‌ی دکتر حقیقت رو پیدا کنن (البته اگه کسی الان جزوه بنویسه چون از وقتی کتاب چاپ شده بچه‌ها تو کتاب می نویسن) خیلی خلاصه‌تر و بهتره .
با تائید قسمت اول حرفهای شما میخوام بگم من یه جورایی با کتاب استالینگز رفیقم این رفاقت مال چند سال پیشه که من واسه کنکور کاردانی به کارشناسی سیستم عامل میخوندم چون تو دانشگاه تدریس مناسبی با موضوعات کنکور نشده بود مجبور به خرید این کتاب شدم و شروع به خوندن کردم باور کنید اون موقع حدود ۸ بار این کتاب رو خوندم نمیدونم از خنگیم بودHuhTongue یا از مطالب جدید که تو سیستم عامل میدیدم و استرس کنکور که باعث خوب نفهمیدن موضوع میشد.
خلاصه من تو کنکور کارشناسی سیستم عامل رو بد نزدم ولی واسه کنکور ارشد با توجه به اینکه استاد ما تو دوره کارشناسی استاد خیلی خوبی بود و درس سیستم عامل رو با کتاب استالینگز به صورت خیلی دقیق با نکته های ریز واسمون تدریس کرد دیگه فکر میکردم با خوندن سیستم عامل استالینگز واسم تو کنکور مشکلی نخواهد بود. اما حالا که کتاب دکتر حقیقت رو میخونم میبینم ایشون مطالب رو خیلی بجا و خیلی روون‌تر و خیلی نکته ای‌تر و ... خلاصه فکر کنم باید کتاب دکتر حقیقت به عنوان مرجع واسه سایر کشورها هم ترحمه بشه و ازش استفاده کنن.Tongue
به همین دلیل من جزوه رو مناسب ندیدم چون تمام مطالب کتاب سطر به سطرش واسه کنکور لازمه و نباید با خوندن جزوه این مطالب مفید رو از دست داد.
همین حالا هم که اومدم اینارو نوشتم داشتم سیستم عامل میخوندم شاید هم چند کلمه بیشتر یاد گرفتم جو گیر شدمBig Grin.
خلاصه توصیه من اینه که کتاب دکتر حقیقت رو رد نکنین.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , mina1 , narges_r , موج , Xilinx , asterah
ارسال: #۱۷
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۲۹ ق.ظ
من که از رو جزوشون میخونم
از رو مقسمی هم تست میزنم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۱۸
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ ب.ظ
RE: خوندن سیستم عامل دکتر حقیقت
(۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ق.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  من که از رو جزوشون میخونم
از رو مقسمی هم تست میزنم
من هم کتاب اقای حقیقت دارم هم جزوشونو
جزوشون با کتابشون قابل مقایسه نیست
بنظرم جزوه فقط برای مرور کلی خوبه!
حواستونو جمع کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ariyanic
ارسال: #۱۹
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۲۶ ب.ظ
به نظرم این حجم کتاب برای تست های مفهومی سیستم عامل لازمه، از سر و ته زدن مطالب و استفاده از مطالب خلاصه و.. شاید خوب نباشه.
من که احساس می کنم سیستم عامل درس خیلی آسونیه، یعنی بین همه دروس مدارمنطقی و سیستم عامل مثل کتاب داستانه!! بخونید نتیجه میگیرید، هر چند زیاد باشه، برعکس معماری برای من: -s ...

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۲
۳
ارسال: #۲۰
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ ب.ظ
(۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ق.ظ)saba59 نوشته شده توسط:  من پارسال ۲ هفته وقت گذاشتم برای کتاب دکتر حقیقت و ۲ تا درس دیگه. فصل ۳ به بعدش برای سراسری مهم‌تر هست. البته من که کتاب حقیقت و تست هاش رو خورده بودم باز هم نتونستم درست حسابی تستهای کنکور پارسال رو بزنم چون سوالها ترکیبی بود . باید وقت کنید رو کتاب مسلط شید تا از پس مسائل ترکیبی بر بیایید.
در ضمن دکتر سر کلاس گفت تا وقتی کتاب خودم چاپ نشده کتاب پوران(موسوی) رو بخونید اما بعد از کتاب خودم فقط اون رو بخونید.
(این نظرات مال من هست. فقط به عنوان تجربه شخصی)

منظورت از ترکیبی چیه؟

آدمها ۱۰ دسته اند
۰۱ - آن دسته که باینری نمی فهمند...
۱۰ - آن دسته که باینری می فهمند...
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۳۶ ب.ظ
(۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ ق.ظ)mamat نوشته شده توسط:  .. خلاصه فکر کنم باید کتاب دکتر حقیقت به عنوان مرجع واسه سایر کشورها هم ترحمه بشه و ازش استفاده کنن.Tongue
اتفاقا دکتر خودش هم همچین نظری داشت
یکبار گفت، من انگلیسی‌ام خوب نیست، وگرنه اگر وقت میذاشتم انگلیسی اش میکردم، الان این کتاب رو همه میشناختن
البته آخرشم گفت، اینکه میگم انگلیسی‌ام خوب نیست، از خیلی از شما بهتره‌ها Big Grin

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , mamat
ارسال: #۲۲
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۳ ق.ظ
بچه‌ها بنظرم اگه فردی که بیشترین درصد رو از سیستم عامل در کنکور زده بیاد یه نظر بده بدک نباشه
آهای ارشدی ها
هر کدوم چقدر زدید؟
البته ITها می تونن دقیق‌تر بگن
بگید از چه کتابی؟ چطوری و به چه صورت مطالعه کرده و تست زدید؟
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط aatwo.)
(۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ق.ظ)saba59 نوشته شده توسط:  من پارسال ۲ هفته وقت گذاشتم برای کتاب دکتر حقیقت و ۲ تا درس دیگه. فصل ۳ به بعدش برای سراسری مهم‌تر هست. البته من که کتاب حقیقت و تست هاش رو خورده بودم باز هم نتونستم درست حسابی تستهای کنکور پارسال رو بزنم چون سوالها ترکیبی بود . باید وقت کنید رو کتاب مسلط شید تا از پس مسائل ترکیبی بر بیایید.
در ضمن دکتر سر کلاس گفت تا وقتی کتاب خودم چاپ نشده کتاب پوران(موسوی) رو بخونید اما بعد از کتاب خودم فقط اون رو بخونید.
(این نظرات مال من هست. فقط به عنوان تجربه شخصی)

دکتر چه وقتی این حرف رو زد؟!
چون دو سال بیشتره کتابه خودش چاپ شده و تو ویرایش جدیده پوران اون متن بوده
ببینید درسته که انتخابه کتابه خوب شرطه اما به نظرم برای افراد مختلف فرق میکنه بعضی‌ها با یک کتاب بهتر حالی میشن بعضی‌ها با یک کتابه دیگه

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ ق.ظ
بچه‌ها بنظرم بهتر بجای فکر کردن به کنکور و تست، بیشتر به فکر یادگرفتن خوب باشید
اونوقت هم خوب یاد گرفتید و هم از عهده تستا خوب برمیاید
این کتاب هم از نظر من بهترین کتابه برای خوب یاد گرفتن
پس از خوندنش شونه خالی نکنید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , d_felfelak
ارسال: #۲۵
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ق.ظ
به نظر من زیاد سعی نکنید که سیسم عامل قورت بدین
چون پارسال معلوم شد استخونش تو گلو گیـــر میکنه!
نفر اول هوش هم هیچی سیتم عامل نزد پس حساس نشین حساس نشین
همون طور که دوسمون گفتند سوالات ترکیبی مدل جدید تست های کنکوره وقتی سوال خوندن خالیش بیش از سه دیقه وقت ببره قطعا درک و حلش مقرون به صرفه نیست!
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۲۶
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۳۹ ب.ظ
(۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ق.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  به نظر من زیاد سعی نکنید که سیسم عامل قورت بدین
چون پارسال معلوم شد استخونش تو گلو گیـــر میکنه!
نفر اول هوش هم هیچی سیتم عامل نزد پس حساس نشین حساس نشین
همون طور که دوسمون گفتند سوالات ترکیبی مدل جدید تست های کنکوره وقتی سوال خوندن خالیش بیش از سه دیقه وقت ببره قطعا درک و حلش مقرون به صرفه نیست!
به نظر من این اصلا تحلیل درستی نیست که چون پارسال سئوالای سیستم سخت بوده و حتی نفر اول هوش نتونسته به سوالای سیستم جواب بده ماهم که امسال میخوایم کنکور بدیم این درسو نخونیم یا حداقل خوب نخونیمش
ممکنه امسال سوالای سیستم راحت باشن و سوالای یه درس دیگه سخت
کلا نباید به این مسائل فکر کرد و تمام درسهای دروس مشترک خوب خوند چون خیلی مهمن
با خوب خوندنشون بخدا ضرر نمیکنیم حداقلش اینه که حتی اگر قبول نشدیم(بلانسبت شماها خودمو گفتم البته زبونم لالBig Grin) به عنوان یه فرد فارغ التحصیل کامپیوتر این درسهای اساسی این رشته رو خوب یاد گرفتیم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۲۷
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط aatwo.)
کتاب ۹۰ موسوی طبیبی به نظرم خیلی خوب اومده
حجم کتابش ۴۳۲ صفحه همراه با ۵۰۰ سوال تستی و ۲۰۰ مسله تشریحی توصیه من اینه کسانی که با کتاب پارسه دکتر حقیقت مشکل دارن این کتاب رو حتما بخونن

۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۱ ق.ظ
به نظر من هم اگه کسی میخواد سیستم عامل را مفهومی یاد بگیره بهتره کتاب تتن باوم ترجمه دکتر حقیقت را بخونه چون خیلی خوب و کامل ترجمه شده مخصوصا اون قسمتهایی که دکتر حقیقت به عنوان نظر خودش داخل پرانتز عباراتی را آورده خیلی کمک میکنه به فهم مطلب (به نظرم دکتر حقیقت تا حدود زیادی طرز خاص بیانش را در کتاب هم گنجانده ).
دوستان سیستم عامل یه درسیه که ضریبش یکه و ممکنه با اینکه نتونی خوب جواب بدی ولی یه رتبه خوب بیاری ولی به نظر من اگه بیس سیستم عاملتون را میخواین واسه ارشد و بعدش واسه تدریس تقویت کنین سعی کنین این کتاب را خیلی خوب و مفهومی بخونین و ازش لذت ببرین
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۲۹
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط aatwo.)
(۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۴۱ ق.ظ)تومیکا نوشته شده توسط:  به نظر من هم اگه کسی میخواد سیستم عامل را مفهومی یاد بگیره بهتره کتاب تتن باوم ترجمه دکتر حقیقت را بخونه چون خیلی خوب و کامل ترجمه شده مخصوصا اون قسمتهایی که دکتر حقیقت به عنوان نظر خودش داخل پرانتز عباراتی را آورده خیلی کمک میکنه به فهم مطلب (به نظرم دکتر حقیقت تا حدود زیادی طرز خاص بیانش را در کتاب هم گنجانده ).
دوستان سیستم عامل یه درسیه که ضریبش یکه و ممکنه با اینکه نتونی خوب جواب بدی ولی یه رتبه خوب بیاری ولی به نظر من اگه بیس سیستم عاملتون را میخواین واسه ارشد و بعدش واسه تدریس تقویت کنین سعی کنین این کتاب را خیلی خوب و مفهومی بخونین و ازش لذت ببرین
ضریبش چهاره
دوسته عزیز من
اینم بگم خیلی‌ها جانب داریشون از یک کتاب به دلایله شخصی است و خیلی‌ها هم مثله شما تجربه خوندن از یک کتاب رو دارند و مفید تشخیص دادن اما خوب سلیقه‌ها مختلفه و صد البته نظره همه رو هم باید با دقت دنبال کرد

۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط mohsen77.)
در کل خوندن سیستم عامل ربط داره به رشته ای که انتخاب میکنین،اگر نرم که ضریبش ۴ هستش و اگر IT ضریبش ۱ .براساس اهمیت و مهم‌تر وقت،باید یا تنن بام ترجمه حقیقتو بخونین که مرجع هستش یا اینکه سیستم عامل جدید پارسه.
من تا حالا که تقریبا هفت فصل از کتاب جدید سیستم عامل حقیقتو (سیستم عامل با رویکرد حل مساله)خوندم فکر کنم واسه ارشد کتاب کنکوری (نه مرجع)نباشه که کامل‌تر از این باشه.پورانو هم نگاه کردم اما در تمام جنبه‌ها کامله جدید حقیقت.البته اینم باید گفت که مطالبی در کلاس درس گفته میشه مثل شبکه که باعث میشه کتاب بهتر فهمیده بشه(من خودم کلاس نمیرم و از تجربه برخی دوستان این مطلبو گفتم).
در کل هرچی به فصل های آخر نزدیک میشی به نظر خودم جذاب‌تر و قابل فهم‌تر میشه و نیاز نیست هی نکته برداری و خلاصه برداری کنی واسه مرور.نکات مهم هر قسمت هم گفته شده. تست‌ها هم با جواب تشریحی و راهنمایی هم راه هستش و کاملا طبقه بندی شده که میتونی متوجه بشی هر فصل چه اهمیتی داره که اگر متوجه نشده زیادی نامتعادل و ناامید نشی.تست های تالیفی بسیاری هم وجود داره که میتونه کمک کنه در تسلط نسبی در این درس چون طبق گفته برخی دوستان که در این موضوع ارسال انجام دادن،تست های مفهومی هستن و باید مطلب در ذهن جا بیفته تا بتونیم بیش از ۳-۴ سوالو جواب بدیم.
به نظرم یک دور روخوانی و سپس عمیق خوانی میتونه کمک بهتری کنه هرچند خودمم مشکلاتی در برخی از قسمت‌ها دارم که هنوز حل نشده شایدم در اون بخش‌ها توضیحات کم بوده و از همه مهمتر هوش من بیش از اون حد نبودهSmile

به عنوان حرف های پایانی:
یکی از دوستان حرف خوبی گفت که نمیشه روی این مسائل حساب کرد و کمی هم بخت و اقبال نیاز هستشSmile
مطلبی دیگر هم از دوستان که گفتن خوب بخونیم حتی اگر قبول نشیم باید گفت که شاید خواست خدا این نباشه که قبول شیم ولی در عوض مطلبو فرا گرفتیم برعکس دوران کارشناسیSmile و میتونیم بعدا استفاده قرار بدیم.Smile

دوستانی کسی روش استفاده از جعبه لایتنرو در درس سیستم عامل میدونه؟اگر هست یه توضیحی بده ممنون میشیم.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۱۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۷۵۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۱۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۷۹ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۱۶۱ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۱۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۲۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۱۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۰۷۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close