زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حذف تمامی گرایش های مهندسی کامپیوتر از دوره لیسانس

ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۹ ب.ظ
سلام.اگر دفترچه امسال کنکور رو دیده باشید گرایش های مهندسی کامپیوتر تماما حذف شد و فقط مهندسی کامپیوتر هست.
مهندسی فناوری اطلاعات هم که سال ۹۳ حذف شد.
نمیدونم چی بگم فقط میدونم همه چی به ضرر ای تیها تموم شد...

من میخواهم پس میتوانم
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۷ ب.ظ
احتمالا با عنوان رشته مهندسی کامپیوتر دانشجوها رو پذیرش می کنن و بعد از ترم چهارم گویا می تونن گرایششون رو تعیین و انتخاب کنن

Tomorrow is so late, do it now
۱
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ب.ظ
جالبتر این بود که با رتبه ۲ و ۳ و ۸ ریاضی که مصاحبه میکرد هر سه گفتن میخوایم کامپیوتر بخونیم

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Saman , gogooli , Skyrim , sss , d_felfelak
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط Amir V.)
اتفاقا بسیار اتفاق خوبیه.
آی تی ضعیف بود چارتش. الان خیلی خوب شده.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  جالبتر این بود که با رتبه ۲ و ۳ و ۸ ریاضی که مصاحبه میکرد هر سه گفتن میخوایم کامپیوتر بخونیم
بهترین رشته اس واقعا.

There is no there there.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , gogooli , sixsixsix , Skyrim , virtual girl
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۲ ب.ظ
سلام
ولی به نظرم تصمیم خوبی گرفتن
چون قبلا طرف بنا به علاقه ای که داشت یه گرایش رو انتخاب میکرد بعد میدونست که با گرایش های دیگه بیشتر حال میکنه و اونموقع بود که دیگه کاریش نمیشد کرد اما الان خب بعد از چند ترم بنا به نظر اساتید گروه میتونه بره گرایشی که بیشتر موفق میشه

if you do Right no one remembers
if you do Wrong no one forgets
۲
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۲۶ ب.ظ
تصمیم خوبی گرفته شد

با این تصمیم، دانشجو راحتتر گرایش خودش در لیسانس کامپیوتر تعیین میکند و محکوم به تصمیمش در زمان انتخاب رشته اش نیست.
۰
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۸ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
RE: حذف تمامی گرایش های مهندسی کامپیوتر از دوره لیسانس
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  اتفاقا بسیار اتفاق خوبیه.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  جالبتر این بود که با رتبه ۲ و ۳ و ۸ ریاضی که مصاحبه میکرد هر سه گفتن میخوایم کامپیوتر بخونیم
بهترین رشته اس واقعا.

متاسفانه کشور ما کشور صنعتی نیست، تموم نخبه های برق شریف هم دارن میرن آمریکا واسه ادامه تحصیل و بعدشم همونجا موندگار میشن
دوست خودم برق شیراز خونده بود، یک سال تمام با کارت پایان خدمت، تو ایران کار درست حسابی گیرش نیومد، رفت آلمان، الان جوری وضع به هم زده که بیا و ببین ، تازه درس هم میخونه، یه جاهایی هم میره واسه تفریح که من فقط تو خواب میدیدم یا تو تصویر پس زمینه لپتاپم!
ایرانی ها فقط پزشک میخوان که عمل کنه، دارو بنویسه، آمپول هم بزنه Smile
برای همین این بنده خداها هم دیدن برق (مادر همه رشته ها) که آینده ای نداره (البته تو ایران)، گفتن بیام کامپیوتر، که هم میشه کارآفرینی کرد و هم میشه واسه خودت کار کرد.
انصافا هم رشته ای هست که میشه با یه کامپیوتر ۱/۵ تومانی درآمد زایی کرد خیلی راحت
در کل همون بهتر که این نخبه ها به همین دلیل هم که شده تو ایران بمونن نه برن آمریکا

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , virtual girl , Sector , samaneh@90
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۴ ب.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۹ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  سلام.اگر دفترچه امسال کنکور رو دیده باشید گرایش های مهندسی کامپیوتر تماما حذف شد و فقط مهندسی کامپیوتر هست.

سلام
موج بازنگری سرفصل های رشته های مختلف چند سالی هست شروع شده و تقریبا در اکثریت رشته ها، گرایش ها حذف شدند. اولین حذف گرایش مربوط به مهندسی صنایع و سال ۸۹ میشه و بعد از اون مهندسی هایی مثل مکانیک و شیمی (هم گرایش داره و هم نداره) هم حذف گرایش داشتند. تا جایی که من بخشنامه و سرفصل های جدید را دیدم مثل مهندسی های دیگه عنوان گرایش نهایتا در مدرک نخواهد بود. اینگونه هم نیست که گرایش خاصی انتخاب بشه. تعداد زیادی دروس مشترک و تعداد زیادی دروس اختیاری ارائه خواهد شد که دانشجو میتونه از میان اونها انتخاب کنه. دانشجوها هدایت میشوند تا براساس علائق و نیازهاشون واحدهایی مرتبط با یکی از گرایشهای قبلی بردارند ولی محدود و مجبور به دروس یک گرایش نیستند. آنچه در عمل اتفاق می افتد در دانشگاه های کوچک و بزرگ متفاوت است. در دانشگاه کوچکی که تنوع اعضای هیئت علمی محدوده عملا همان دوره های قبلی ارائه میشه و تنها فرق، عدم ذکر گرایش در مدرک خواهد بود ولی در دانشگاه های بزرگتر دست دانشجو برای انتخاب باز است. گاها دانشگاهها در ستون توضیحات دفترچه های انتخاب رشته عناوینی را با عنوان "با گرایش ..." درج می کنند که نشاندهنده گرایش نیست ولی می تواند نشان دهنده زمینه کاری و علمی اساتید آن دانشگاه باشد. در مجموع بازنگری های سرفصل در رشته های مختلف بازخورد مثبتی داشته و سرفصل های بسیار قدیمی قبلی بازنگری و بروز رسانی شدند و درسهای خوبی با توجه به پیشرفت علوم مختلف اضافه شده. نسخه اولیه سرفصل های جدید مهندسی کامپیوتر هم نشان خوبی از تغییرات داشته گرچه نسخه نهایی همجنان به دانشگاهها ابلاغ نشده است.
۱
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۳ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
به نظرم مفید نخواهد بود چون تا آخر ترم چهار در خیلی از دانشگاه‌ها، درس سخت‌افزاری پاس نمی‌کنند و برای خودم هم این رشته تا اواخر ترم ۶ گنگ بود. باز ما در شریف تا ترم ۴ حداقل معماری رو پاس می‌کنیم (گر چه خود این درس هم شهود خوبی از این رشته نمیده و نیاز به پاس کردن الکترونیک دیجیتال هم هست حداقل) ولی در خیلی از دانشگاه‌ها، تا ترم ۴ صرفاً مدار منطقی پاس می‌کنند! یعنی اولش فقط دید نرم‌افزاری داریم. بر خلاف مثلاً برق که در ۴ ترم اول از هر گرایش درس پاس می‌کنند.
بعد جو غالب این هست که نرم‌فزار خوب هست و سخت‌افزار نه، برای همین کسی اگر علاقه به نرم‌افزار داشته باشه ولی به خاطر معدلش نتونه نرم‌افزار رو انتخاب کنه، حالت سرخوردگی براش پیش میاد.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۴ ب.ظ)ali_titani نوشته شده توسط:  نسخه اولیه سرفصل های جدید مهندسی کامپیوتر هم نشان خوبی از تغییرات داشته گرچه نسخه نهایی همجنان به دانشگاهها ابلاغ نشده است.
اگر از امسال گرایش‌ها حذف میشه پس چرا هنوز نسخه‌ی نهایی به دانشگاه‌ها ابلاغ نشده. ضمن اینکه آیا هر دانشگاهی میتونه سریعاً ظرف یکی دو سال آداپته بشه و تنوع درسی در ۴ ترم اول ارائه کنه، در حدی که دانشجو واقعاً فرق اینا رو متوجه بشه و تحت تأثیر جو قرار نگیره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , Pure Liveliness
ارسال: #۱۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط Happiness.72.)
شاید درآمدش کافی نباشه یا کار درست گیر آدم نیاد ولی میدونی علاقه آدمه
کاریه که دوسش دارم و باهاش حال میکنم اینقدری که حتی تست زدنش واسه کنکور هم لذت بخشه

...Let it Go
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۱۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ، توسط ali_titani.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۵ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۴ ب.ظ)ali_titani نوشته شده توسط:  نسخه اولیه سرفصل های جدید مهندسی کامپیوتر هم نشان خوبی از تغییرات داشته گرچه نسخه نهایی همجنان به دانشگاهها ابلاغ نشده است.
اگر از امسال گرایش‌ها حذف میشه پس چرا هنوز نسخه‌ی نهایی به دانشگاه‌ها ابلاغ نشده. ضمن اینکه آیا هر دانشگاهی میتونه سریعاً ظرف یکی دو سال آداپته بشه و تنوع درسی در ۴ ترم اول ارائه کنه، در حدی که دانشجو واقعاً فرق اینا رو متوجه بشه و تحت تأثیر جو قرار نگیره.

تا جایی که من میدونم ابلاغ نشده. معمولا حتی اگر در آخرین لحظات هم ابلاغ بشه میگن از همین ترم اجباریه! ولی پیاده سازی عملی طرح جدید تا ۴ ترم زمان میبره و برای دانشگاه های کوچیک بیشتر. درسای ترم اول هم خیلی متفاوت نیست که مشکل زا باشه. قبول دارم دانشگاهها در اجرا مشکل زیادی دارند و دانشجوها اگر مشورت نگیرند کمی دچار مشکل خواهند شد
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ق.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۹ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  سلام.اگر دفترچه امسال کنکور رو دیده باشید گرایش های مهندسی کامپیوتر تماما حذف شد و فقط مهندسی کامپیوتر هست.

آره الان ما فارغ تحصیلای آی تی چیکار کنیم Confused
واسه کنکور امسال منابع درسی جدید باید بخونیم؟

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
۲
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط saharitst.)
(۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(18 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۹ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  سلام.اگر دفترچه امسال کنکور رو دیده باشید گرایش های مهندسی کامپیوتر تماما حذف شد و فقط مهندسی کامپیوتر هست.

آره الان ما فارغ تحصیلای آی تی چیکار کنیم Confused
واسه کنکور امسال منابع درسی جدید باید بخونیم؟
سلام واقعا نمیدونم..فقط اینو مطمئنم که از امسال یا سال دیگه کنکور ای تی برگزار نمیشه کلا..ای کاش رشته ای تی رو به جای حذف فقط تغییر چارت میدادن.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۲ ب.ظ)saeid.dehnavi73 نوشته شده توسط:  سلام
ولی به نظرم تصمیم خوبی گرفتن
چون قبلا طرف بنا به علاقه ای که داشت یه گرایش رو انتخاب میکرد بعد میدونست که با گرایش های دیگه بیشتر حال میکنه و اونموقع بود که دیگه کاریش نمیشد کرد اما الان خب بعد از چند ترم بنا به نظر اساتید گروه میتونه بره گرایشی که بیشتر موفق میشه
بله دیگه شماهایی که رشتتون اسمش کامپیوتر بوده براتون خوبه ولی برای ما ای تیها بد شد..

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  اتفاقا بسیار اتفاق خوبیه.

بهترین رشته اس واقعا.
بهترین رشتست چون شما الان المان درس میخوانید و کلا تو اروپا و استرالیا و امریکا و کانادا به مهندس های کامپیوتر خیلی اهمیت میدن و جز پردرامدترین قشر هستند ولی تو ایران بهترین رشته نیست..یکی از بیکارترین مهندس ها مهندس های کامپیوترن تو ایران..
حیف...

من میخواهم پس میتوانم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  بهترین رشتست چون شما الان المان درس میخوانید و کلا تو اروپا و استرالیا و امریکا و کانادا به مهندس های کامپیوتر خیلی اهمیت میدن و جز پردرامدترین قشر هستند ولی تو ایران بهترین رشته نیست..یکی از بیکارترین مهندس ها مهندس های کامپیوترن تو ایران..
حیف...
ببین شما کار بلد باشی بیکار نمیمونی.
تمامی دوستای من که ارشدشون رو با من تموم کردن، الان توی تهران حداقل ۶ تومن حقوق میگیرن.
حالا اینها از شریف فارغ التحصیل شدن، هیچی. برادر خودم که ترم ۴ لیسانسه توی دانشگاه سجاد مشهد، الان داره ماهی ۲ تومن در میاره.
باید تلاش کرد واقعا. برای کسی که کامپیوتر/آی تی خونده و تلاش میکنه، خیلی فرصتهای بیشتری از رشته های مثل مکانیک و عمران هست.

There is no there there.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , Saman , darush12 , MShariati , hamsargol , RASPINA , Skyrim , Sector
ارسال: #۱۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۲ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  بهترین رشتست چون شما الان المان درس میخوانید و کلا تو اروپا و استرالیا و امریکا و کانادا به مهندس های کامپیوتر خیلی اهمیت میدن و جز پردرامدترین قشر هستند ولی تو ایران بهترین رشته نیست..یکی از بیکارترین مهندس ها مهندس های کامپیوترن تو ایران..
حیف...
ببین شما کار بلد باشی بیکار نمیمونی.
تمامی دوستای من که ارشدشون رو با من تموم کردن، الان توی تهران حداقل ۶ تومن حقوق میگیرن.
حالا اینها از شریف فارغ التحصیل شدن، هیچی. برادر خودم که ترم ۴ لیسانسه توی دانشگاه سجاد مشهد، الان داره ماهی ۲ تومن در میاره.
باید تلاش کرد واقعا. برای کسی که کامپیوتر/آی تی خونده و تلاش میکنه، خیلی فرصتهای بیشتری از رشته های مثل مکانیک و عمران هست.

این حرف صحیحی هست، ببینید من کارم طراحی وب هست، واقعا وقت آزاد ندارم، حتی نمیرسم برم بیرون. فقط و فقط تو یه حوزه تخصص داشته باشید میبینید که درآمد حاصل میشه
دوست ندارم یکی از منابع درآمد خیلی ساده خودم رو بگم ولی شما فقط توانایی این رو داشته باش که ماژولهای CMSهای مختلف رو فارسی کنی (البته باید نال شدش رو گیر بیاری که گیر میاد)، ببین چه درآمدی داری، یا اگه بتونی قالبهای زیبا رو از سایتهای خارجی بگیری و راست چین کنی بذاری واسه فروش ببینم بیکار میشی؟؟!!! این دوتا کار ساده بود که کار خودم هست
من طراحی وب رو با asp انجام میدم شاید یادگیریش یه خورده زمانبر باشه ولی خدایی دو تاکار بالا که مثال زدم اصلا یادگیریش زمانبر نیست

البته کامپیوتر خیلی حوزه دیگه داره و همه باید برن سمت علاقشون. من به شبکه و طراحی وب علاقه دارم ولی خب برای شبکه به نظر من باید استخدام دایم بشی که من تا حالا فرصتش رو نداشتم

همیشه منتظرید کسی برای شما کاری کنه که این اتفاق نمیفته، خودتون برای خودتون دست به کار بشید. و نکته ای که بارها گفتم بیاید خودمون رو کم نفروشیم. هزینه کم نگیرید، برای پروژه ها خودتون رو دست بالا بگیرید و قیمت بالا بدید

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , karbar , Amir V , Sector , felanii

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۳۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۲۴۴ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۹۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۵۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۲۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۹۴۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close